Постанова № 136927675, 28.05.2026, Локачинський районний суд Волинської області

Дата ухвалення
28.05.2026
Номер справи
931/313/26
Номер документу
136927675
Форма судочинства
Про адмінправопорушення
Державний герб України Єдиний державний реєстр судових рішень

Справа № 931/313/26

Провадження № 3/931/117/26

П О С Т А Н О В А

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

28 травня 2026 року селище Локачі

Суддя Локачинського районного суду Волинської області Безп`ятко О.І., з участю прокурора Трофімука О.В. (в режимі відеоконференції), ОСОБА_1 , розглянувши матеріали про адміністративне правопорушення, які надійшли від Волинського управління Департаменту внутрішньої безпеки Національної поліції України про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , зареєстроване та фактичне місце проживання: АДРЕСА_1 , РНОКПП НОМЕР_1 , пенсіонера, особи з інвалідністю 3 групи, протягом року не притягувався до адміністративної відповідальності за аналогічне правопорушення,

за ч. 1 ст. 172-6 Кодексу України про адміністративні правопорушення (далі - КУпАП),

ВСТАНОВИЛА:

Згідно з протоколом № 36/2026 про адміністративне правопорушення, пов`язане з корупцією від 27 квітня 2026 року, який складено старшим оперуповноваженим Волинського управління Департаменту внутрішньої безпеки Національної поліції України капітаном поліції ОСОБА_2 , колишній поліцейський водій сектору логістики Луцького районного управління поліції Головного управління Національної поліції у Волинській області ОСОБА_1 , несвоєчасно, 16.12.2025, подав без поважних причин декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, a саме: щорічну декларацію за 2021 рік (після звільнення), хоча зобов`язаний був її подати не пізніше 31 січня 2024 року, чим порушив вимоги абзацу 2 ч. 2 ст. 45 Закону України «Про запобігання корупції», п. 2-7 розділу ХІІІ «Прикінцевих положень» та вчинив адміністративне правопорушення пов`язане з корупцією, відповідальність за яке встановлена ч. 1 ст. 172-6 Кодексу України про адміністративні правопорушення.

ОСОБА_1 у судовому засіданні свою вину у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 172-6 КУпАП, визнав повністю, щиро розкаявся. Пояснив, що знав про обов`язок подати декларацію після звільнення, однак подав таку несвоєчасно.

Прокурор Трофімук О.В. зазначив, що в діях ОСОБА_1 є склад адміністративного корупційного правопорушення, передбаченого ч.1 ст. 172-6 КУпАП, його вина підтверджується поясненнями в судовому засіданні та доказами, доданими до протоколу, а також матеріалами справи, тому його слід притягнути до адміністративної відповідальності та накласти стягнення у виді штрафу .

Заслухавши пояснення особи, яка притягується до адміністративної відповідальності, прокурора, дослідивши матеріали справи про адміністративне правопорушення, приходжу до наступних висновків.

Статтею 9 КУпАП визначено, що адміністративним правопорушенням (проступком) визнається протиправна, винна (умисна або необережна) дія чи бездіяльність, яка посягає на громадський порядок, власність, права і свободи громадян, на встановлений порядок управління і за яку законом передбачено адміністративну відповідальність.

Диспозиція ч.1 ст.172-6 КУпАП передбачає адміністративну відповідальність за несвоєчасне подання без поважних причин декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.

Згідно витягу із наказу (по особовому складу) від 07 листопада 2015 року № 1 о/с, виданого т.в.о. начальника ГУ Національної поліції у Волинській області генералом поліції третього рангу Шпигою П.П., ОСОБА_1 , який мав спеціальне звання прапорщик міліції призначено поліцейським-водієм Луцького відділу поліції, присвоївши спеціальне звання старший сержант поліції (а.с. 36).

Згідно витягу із наказу (по особовому складу) від 29 квітня 2016 року № 87 о/с, виданого т.в.о. начальника ГУ Національної поліції у Волинській області генералом поліції третього рангу ОСОБА_3 , старшого сержанта поліції ОСОБА_1 , призначено поліцейським - водієм сектору логістики і матеріально-технічного забезпечення Луцького відділу поліції (а.с. 37).

Згідно витягу із наказу (по особовому складу) від 12 лютого 2021 року № 43 о/с, виданого начальником ГУ Національної поліції у Волинській області полковником поліції Ю.Крошком, старшого сержанта ОСОБА_1 , поліцейського-водія сектору логістики Луцького районного управління поліції звільнено зі служби в поліції за п.7 ч.1 ст.77 (за власним бажанням) з 19.02.2021 (а.с. 38).

За правилами п.п. "з" п. 1 ч. 1 ст. 3 Закону України «Про запобігання корупції» суб`єктами, на яких поширюється дія цього Закону, є поліцейські.

Відповідно до абзацу 2 ч. 2 ст. 45 Закону України «Про запобігання корупції» Особи, які припинили діяльність, пов`язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, або іншу діяльність, зазначену у підпунктах "а", "в"-"ґ" пункту 2 частини першої статті 3, зобов`язані до 1 квітня наступного року після року припинення діяльності подати в установленому частиною першою цієї статті порядку декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за минулий рік.

Згідно підпункту 1 пункту 2 розділу ІІ Порядку заповнення та подання декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, затвердженого наказом голови НАЗК від 08.11.2023 № 252/23, щорічна декларація - декларація, яка подається відповідно до частини першої статті 45 Закону (щороку), абзацу другого частини другої статті 45 Закону (після припинення діяльності (після звільнення)) у період з 00 годин 00 хвилин 01 січня до 00 годин 00 хвилин 01 квітня. Така декларація охоплює звітний рік (період з 01 січня до 31 грудня включно), що передує року, в якому подається декларація, та містить інформацію станом на 31 грудня звітного року.

Згідно п. 2-7 розділу ХІІІ Прикінцеві положення Закону України «Про запобігання корупції», особи, які у 2022-2023 роках не подали декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, відповідно до статті 45 цього Закону, і кінцевий строк для подання яких настав до дня набрання чинності Законом України "Про внесення змін до деяких законів України про визначення порядку подання декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, в умовах воєнного стану", подають такі декларації не пізніше 31 січня 2024 року.

Виходячи з викладеного, ОСОБА_1 є суб`єктом декларування та зобов`язаний був подати щорічну (після звільнення) декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування до 00 год 00 хв 01.02.2024 року.

Пунктом 5 частини 1 статті 12 Закону України "Про запобігання корупції", передбачено, що Національне агентство з питань запобігання корупції з метою виконання покладених на нього повноважень має приймати з питань, що належать до його компетенції, обов`язкові для виконання нормативно-правові акти.

Згідно з вимогами ст. 47 згаданого Закону, подані декларації включаються до Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, що формується та ведеться Національним агентством у визначеному ним порядку.

Національне агентство забезпечує відкритий цілодобовий доступ до Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, на офіційному веб-сайті Національного агентства.

Згідно даних публічної частини Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, ОСОБА_1 щорічну декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування (охоплює попередній рік) 2021 подав тільки 16.12.2025 року о 10 год. 48 хв., тобто несвоєчасно.

Згідно ст. 251 КУпАП, доказами в справі про адміністративне правопорушення, є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються протоколом про адміністративне правопорушення, поясненнями особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, потерпілих, свідків, висновком експерта, речовими доказами, показаннями технічних приладів та технічних засобів, що мають функції фото- і кінозйомки, відеозапису, а також іншими документами.

Окрім визнання вини, вина ОСОБА_1 у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 172-6 КУпАП, підтверджується: протоколом № 36-2026 про адміністративне правопорушення, пов`язане з корупцією, передбачене ч.1 ст.172-6 КУпАП від 27.04.2026 року; декларацією ОСОБА_1 з сайту «publac.nazk.gov.ua»; листом управління проведення спеціальних перевірок та контролю за своєчасністю подання декларацій Національного агентства з питань запобігання корупції № 47-10/45595-24 від 21.06.2024 року; листом-відповіддю Національного агентства з питань запобігання коріпції № 70-09/22333-25 від 14.03.2025 року; листом-відповіддю Національного агентства з питань запобігання коріпції № 70-09/45672-25 від 27.05.2025 року; листом-відповіддю департаменту інформаційних систем, аналітичної роботи та захисту інформації Національного агентства з питань запобігання коріпції № 70-09/88607-25 від 29.10.2025 року; листом-відповіддю департаменту інформаційних систем, аналітичної роботи та захисту інформації Національного агентства з питань запобігання коріпції № 70-09/4748-26 від 27.01.2026 року; листом департаменту внутрішньої безпеки Волинського управління Національної поліції України № 27178-2026 від 06.04.2026 року; відповіддю ГУ Національної поліції у Волинській області № 52377-2026 від 22.04.2026 року; витягами із наказів (по особовому складу) ГУ ДСНС України у Волинській області від 07.11.2015 року № 1 о/с, 29.04.2016 року № 87 о/с, 12.02.2021 року № 43 о/с; довідкою УКЗ ГУНП у Волинській області щодо старшого сержанта поліції ОСОБА_1 ; присягою працівника Національної поліції ОСОБА_1 ; пам`яткою-застереженням ГУ Національної поліції у Волинській області; довідкою про доходи № 43 ОСОБА_1 ; копією посадової інструкції поліцейського-водія сектору логістики Луцького районного управління поліції ГУНП у Волинській області; письмовими поясненнями ОСОБА_4 , ОСОБА_1 ; повідомленням про факт неподання чи несвоєчасного подання декларації особою, уповноваженою на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.

Обов`язок щодо збирання доказів покладається на осіб, уповноважених на складання протоколів про адміністративні правопорушення, визначених статтею 255 цього Кодексу.

Об`єктивних підстав ставити під сумнів досліджені судом докази, які надані органом, що склав протокол про адміністративне правопорушення, у судді не має.

Враховуючи вищезазначене, а також те, що ОСОБА_1 не наведено поважних причин несвоєчасного подання декларації, приходжу до висновку, що в його діях є склад адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.172-6 КУпАП.

Враховуючи характер вчиненого правопорушення, пов`язаного з корупцією, особу порушника, ступінь його вини, обставини, що пом`якшують та обтяжують відповідальність, те, що ОСОБА_1 вперше притягається до адміністративної відповідальності за аналогічне правопорушення вважаю, що до нього слід застосувати стягнення у виді штрафу в мінімальному розмірі, передбаченому санкцією ч.1 ст.172-6 КУпАП. Таке стягнення є необхідним для попередження вчинення особою протиправних дій у майбутньому.

Відповідно до ст. 40-1 КУпАП, судовий збір у провадженні по справі про адміністративне правопорушення у разі винесення судом (суддею) постанови про накладення адміністративного стягнення, сплачується особою, на яку накладено таке стягнення. Розмір і порядок сплати судового збору встановлюється законом.

На підставі п. 5 ч. 2 ст. 4 Закону України «Про судовий збір» з ОСОБА_1 в користь держави слід стягнути судовий збір в розмірі 665,60 грн.

Керуючись ст.ст. 33, 40-1, 221, 283, ч.1 п.1 ст.284, 294, ЗУ «Про судовий збір», на підставі ч.1 ст.172-6 КУпАП, суддя

ПОСТАНОВИЛА:

ОСОБА_1 визнати винним у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 172-6 КУпАП, та накласти на нього стягнення у виді штрафу в розмірі п`ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 850 (вісімсот п`ятдесят) грн.

Штраф має бути сплачений не пізніше як через 15 днів з дня одержання копії постанови на рахунок за такими реквізитами: отримувач коштів - ГУК у Волин.обл/с.Затурці/21081100, код отримувача (код за ЄДРПОУ) - 38009371, банк отримувача - Казначейство України (ел. адм. подат.), рахунок отримувача UA478999980314020542000003514, код класифікації доходів бюджету - 21081100.

У порядку примусового виконання штраф стягнути в подвійному розмірі в сумі 1700 (одна тисяча сімсот) гривень.

Стягнути із ОСОБА_1 на користь держави судовий збір в сумі 0,2 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб, що становить 665 грн 60 коп., який має бути сплачений на р/р UА908999980313111256000026001, отримувач коштів - ГУК у м. Києві/м.Київ/22030106, код за ЄДРПОУ 37993783, банк отримувача - Казначейство України (ЕАП), код класифікації доходів бюджету - 22030106.

Строк звернення постанови до виконання становить три місяці з дати винесення.

Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги.

Апеляційну скаргу може бути подано до Волинського апеляційного суду через Локачинський районний суд Волинської області протягом десяти днів з дня винесення постанови.

Суддя Локачинського районного суду О.І. Безп`ятко