Єдиний державний реєстр судових рішень
СУМСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
Р І Ш Е Н Н Я
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
28 травня 2026 року Справа № 480/7724/25
Сумський окружний адміністративний суд у складі:
головуючого судді - Павлічек В.О.,
розглянувши в порядку спрощеного позовного провадження в приміщенні суду в м. Суми адміністративну справу №480/7724/25 за позовом Головного управління ДПС у Сумській області до Товариства з обмеженою відповідальністю "Євротранс С" про стягнення податкового боргу,-
В С Т А Н О В И В:
Головне управління ДПС у Сумській області (далі по тексту - позивач) звернувся до Сумського окружного адміністративного суду з позовною заявою до Товариства з обмеженою відповідальністю "Євротранс С" (далі по тексту - відповідач), в якій просить стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю «Євротранс С» (код ЄДРП0У 41643544, адреса - 40009, Сумська обл., м. Суми вул. Ярослава Мудрого, буд. 69) за рахунок коштів з рахунків/електронних гаманців платника податків у банках, небанківських надавачах платіжних послуг/емітентах електронних грошей, обслуговуючих цього платника податків, та з рахунків платників податків у системі електронного адміністрування податку на додану вартість, відкритих у центральному органі виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері казначейського обслуговування бюджетних коштів та готівки, що належить цьому платнику податків, податковий борг:
- з податку на додану вартість з товарів, ввезених на територію України суб`єктами господарювання (крім лікарських засобів...,тютюнових виробів, тютюну та промислових замінників тютюну...) загальною сумою 14 143,90 грн., отримувач ГУКСум.обл/СумськаМТГ /14070100 на р/р UА978999980313020031005018540, код отримувача 37970404, банк отримувача Казначейство України (ЕАП), МФО банка одержувача 899998, код виду сплати - 355, призначення платежу: сплата коштів у рахунок погашення податкового боргу зі сплати митних платежів за актом перевірки від 13.07.2020 № 12/20/7.24-19/41643544, за актом перевірки від 08.10.2020 № 25/20/7.14-19/41643544, за актом перевірки від 11.05.2021 №18/21/7.14-19/41643544, за актом перевірки від 31.08.2021 № 01/21/7.24-19/41643544;
- мито на товари, що ввозяться на територію України суб`єктами господарювання загальною сумою 124 690,46 грн. отримувач ГУК Сум.обл/СумськаМТГ/15010100 на р/р UА538999980313020060005018540, код отримувача 37970404, банк отримувача Казначейство України (ЕАП), МФО банка одержувача 899998, код виду сплати - 355, призначення платежу: сплата коштів у рахунок погашення податкового боргу зі сплати митних платежів за актом перевірки від 13.07.2020 року №12/20/7.24-19/41643544, за актом перевірки від 08.10.2020 року № 25/20/7.14-19/41643544;
- мито на транспортні засоби та шини до них, що ввозяться на територію України фізичними особами загальною сумою 21 632,28 грн. отримувач ГУК Сум.обл/СумськаМТГ/15010500 на р/р UА538999980313020060005018540, код отримувача 37970404, банк отримувача Казначейство України (ЕАП), МФО банка одержувача 899998, код виду сплати - 355, призначення платежу: сплата коштів у рахунок погашення податкового боргу зі сплати митних платежів за актом перевірки від 11.05.2021 №18/21/7.14-19/41643544, за актом перевірки від 31.08.2021 № 01/21/7.24-19/41643544.
Позовні вимоги мотивовані тим, що на момент звернення до суду за відповідачем обліковується заборгованість з податку на додану вартість з товарів, ввезених на територію України суб`єктами господарювання (крім лікарських засобів..., тютюнових виробів, тютюну та промислових замінників тютюну...) загальною сумою 14 143,90 грн., з мита на товари, що ввозяться на територію України суб`єктами господарювання загальною сумою 124 690,46 грн. та з мита на транспортні засоби та шини до них, що ввозяться на територію України фізичними особами загальною сумою 21 632,28 грн. Вказана заборгованість виникла в результаті несвоєчасної сплати узгодженої суми грошового зобов`язання в установлені законодавством строки. З метою погашення боргу відповідачу виставлена податкова вимога, проте сума боргу залишилась несплаченою.
Ухвалою Сумського окружного адміністративного суду від відкрито провадження в даній справі за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи (у письмовому провадженні) та встановлено відповідачу 15-денний строк з дня вручення даної ухвали для подання відзиву на позовну заяву та п`ятиденний строк з дня отримання відповіді на відзив для подання заперечення. Крім того попереджено відповідача, що у разі ненадання ним відзиву у встановлений судом строк без поважних причин суд вирішить справу за наявними матеріалами.
Копія ухвали, яка направлялася відповідачу за адресою, зазначеною у Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань, була вручена представнику відповідача 21.10.2025, що підтверджується рекомендованим повідомленням про вручення поштового відправлення (а.с. 142).
Відповідно до ч. 1, 4 ст. 229 Кодексу адміністративного судочинства України, суд під час судового розгляду адміністративної справи здійснює повне фіксування судового засідання за допомогою відео- та (або) звукозаписувального технічного засобу в порядку, визначеному Положенням про Єдину судову інформаційно-телекомунікаційну систему. У разі неявки у судове засідання всіх учасників справи або якщо відповідно до положень цього Кодексу розгляд справи здійснюється за відсутності учасників справи (у тому числі при розгляді справи в порядку письмового провадження), фіксування судового засідання за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснюється.
Суд, дослідивши матеріали справи, проаналізувавши докази у їх сукупності, вважає, що позов підлягає задоволенню з наступних підстав.
З матеріалів справи судом встановлено, що відповідач 06.10.2017 року зареєстрований юридичною особою та є платником податків, що підтверджується інформацією з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань, ідентифікаційними даними платника податків (а.с. 10-11, 138).
На підставі ст. 336, ст. 345, п. 2 ч. 2 ст. 351 Митного кодексу України Слобожанською митницею Держмитслужби проведено документальну невиїзну перевірку дотримання ТОВ «Євротранс-С» вимог законодавства України з питань митної справи в частині правильності визначення бази оподаткування, своєчасності, достовірності, повноти нарахування та сплати митних платежів, обґрунтованості та законності надання (отримання) пільг і звільнення від оподаткування товару «напівпричіп» код 8716398000 та товару «вантажний сідловий тягач» код 8701209000 ввезених за митними деклараціями.
За результатами перевірки Слобожанською митницею Держмитслужби складено акт від 13.07.2020 року №12/20/7.14-19/41643544 (а.с. 16-21).
Відповідачу нараховано до збільшення грошове зобов`язання за платежем - мито на товари, що ввозяться суб`єктами підприємницької діяльності (код платежу - 15010100), відповідно до прийнятого Слобожанською митницею Держмитслужби податкового повідомлення - рішення №0000201419 від 29.07.2020 року, яким збільшено суму грошового зобов`язання за платежем - мито на товари, що ввозяться суб`єктами підприємницької діяльності в загальному розмірі 130 120,48 грн., у тому числі за податковими зобов`язаннями 104096,38 грн., за штрафними санкціями - 26 024,10 грн. (а.с. 30).
Дане ППР отримано уповноваженою особою підприємства 31.07.2020, що підтверджується рекомендованим повідомленням про вручення поштового відправлення (а.с. 25). Розмір несплаченого грошового зобов`язання по даному ППР становить 60 000,01 грн. основного платежу, та 26 024,10 грн. штрафних санкцій.
Відповідно до статті 129 ПК України, по податковому повідомленню - рішенню від 29.07.2020 №0000201419 (а.с. 30) відповідачу нараховано пеню на суму 29 722,99 грн.
Також, відповідно до ст.129 ПК України відповідачу також нарахована пеня з платежу - мито на товари, що ввозяться суб`єктами підприємницької діяльності на суму 8943,36 грн. за несвоєчасну сплату грошового зобов`язання по податковому повідомленню - рішенню від 21.10.2020 №00004001419 (а.с. 31).
Крім того, на підставі ст. 336, ст. 345, п. 2 ч. 2 ст. 351 Митного кодексу України Сумською митницею проведено документальну невиїзну перевірку дотримання ТОВ «Євротранс-С» вимог законодавства України з питань митної справи в частині правильності визначення бази оподаткування, своєчасності, достовірності, повноти нарахування та сплати митних платежів, обґрунтованості та законності надання (отримання) пільг і звільнення від оподаткування товару «напівпричіп-контейнеровоз, такий, що був у користуванні» код 8716398000 ввезеного за митною декларацією від 26.05.2020.
За результатами перевірки Сумською митницею складено акт від 31.08.2021 року №01/21/7.24-19/41643544 (а.с. 97-102).
Відповідачу нараховано до збільшення грошове зобов`язання по коду платежу - 15010500 мито на транспортні засоби, що ввозяться суб`єктами підприємницької діяльності та громадянами, відповідно до прийнятого Сумською митницею податкового повідомлення - рішення №0000432419 від 25.10.2021 року, яким збільшено суму грошового зобов`язання на суму 20841,46 грн. (а.с. 120).
Дане ППР прийнято отримано уповноваженою особою підприємства 26.10.2021, що підтверджується рекомендованим повідомленням про вручення поштового відправлення (а.с. 122). Розмір несплаченого грошового зобов`язання по даному ППР становить 20841,46 грн.
Податкове повідомлення - рішення №0000432419 від 25.10.2021 оскаржувалось відповідачем в судовому порядку.
Рішенням Сумського окружного адміністративного суду від 01.08.2022 по справі №480/13555/21, яке набрало законної сили, в задоволенні позову ТОВ «Євротранс С» до Сумської митниці про визнання протиправним та скасування податкового повідомлення-рішення №0000432419 від 25.10.2021 - відмовлено.
Таким чином, правомірність прийняття ППР від 25.10.2021 року №0000432419 підтверджено в судовому порядку, а відповідно сума податкового зобов`язання є узгодженою.
Відповідно до статті 129 ПК України, по податковому повідомленню - рішенню від 27.05.2021 №0000321419 (а.с. 89), у зв`язку з нарахуванням суми грошового зобов`язання, визначеного контролюючим органом за результатами перевірки, здійснено нарахування пені відповідачу на суму 790,82 грн.
Крім того, контролюючим органом відповідачу нараховано до збільшення грошове зобов`язання з податку на додану вартість з ввезених на територію України товарів, відповідно до прийнятого на підставі акту від 31.08.2021 № 01/21/7.24-19/41643544 Сумською митницею податкового повідомлення - рішення № 0000442419 від 25.10.2021 року, яким збільшено суму грошового зобов`язання в загальному розмірі 6252,44 грн., у тому числі за податковими зобов`язаннями - 4168,29 грн., за штрафними санкціями - 2084,15 грн. (а.с. 123)
Дане ППР отримано уповноваженою особою підприємства 26.10.2021, що підтверджується рекомендованим повідомленням про вручення поштового відправлення (а.с. 122). Розмір несплаченого грошового зобов`язання по даному ППР становить 6252,44 грн.
Податкове повідомлення - рішення №0000442419 від 25.10.2021 року оскаржувалось відповідачем в судовому порядку.
Рішенням Сумського окружного адміністративного суду від 01.08.2022 по справі №480/13555/21, яке набрало законної сили, в задоволенні позову ТОВ «Євротранс С» до Сумської митниці про визнання протиправним та скасування податкового повідомлення - рішення №0000442419 від 25.10.2021 - відмовлено.
Таким чином, правомірність прийняття ППР від 25.10.2021 року №0000442419 підтверджено в судовому порядку, а відповідно сума податкового зобов`язання є узгодженою.
Відповідно до статті 129 ПК України, по податковому повідомленню - рішенню від 29.07.2020 №0000211419 (а.с. 31), у зв`язку з нарахуванням суми грошового зобов`язання, визначеного контролюючим органом за результатами перевірки, здійснено нарахування пені відповідачу на суму 5944,60 грн.
Відповідно до статті 129 ПК України, по податковому повідомленню - рішенню від 21.10.2020 №0000411419 (а.с. 79), у зв`язку з нарахуванням суми грошового зобов`язання, визначеного контролюючим органом за результатами перевірки, здійснено нарахування пені відповідачу на суму 1788,68 грн.
Відповідно до статті 129 ПК України, по податковому повідомленню - рішенню від 27.05.2021 №0000331419 (а.с. 91), здійснено нарахування пені відповідачу на суму 158,18 грн.
Нараховані суми пені чи дії по її нарахуванню відповідачем в судовому порядку не оскаржувались.
У відповідності до ст. 59 Податкового кодексу України, контролюючим органом було сформовано податкову вимогу форми "Ю" від 01.05.2025 № 0002046-1302-1828 на суму 160466,64 грн. (а.с. 13), яка направлялася рекомендованою кореспонденцією на адресу відповідача та вручена його представнику 11.05.2025, що підтверджується рекомендованим повідомленням про вручення поштового відправлення (а.с. 13 зв. бік).
Таким чином станом на дату подання позовної заяви за відповідачем обліковується заборгованість з податку на додану вартість з товарів, ввезених на територію України суб`єктами господарювання (крім лікарських засобів..., тютюнових виробів, тютюну та промислових замінників тютюну...) загальною сумою 14 143,90 грн., з мита на товари, що ввозяться на територію України суб`єктами господарювання загальною сумою 124 690,46 грн. та з мита на транспортні засоби та шини до них, що ввозяться на територію України фізичними особами загальною сумою 21 632,28 грн.
Податковий борг відповідача підтверджується розрахунком податкового боргу та розрахунками пені (а.с. 52-59).
Надаючи правову оцінку обставинам справи, суд зазначає наступне.
Статтею 67 Конституції України передбачено, що кожен зобов`язаний сплачувати податки і збори в порядку і розмірах, встановлених законом.
Відповідно до п. 3.1 ст.3 ПК України податкове законодавство України складається з Конституції України; цього Кодексу; Митного кодексу України та інших законів з питань митної справи у частині регулювання правовідносин, що виникають у зв`язку з оподаткуванням митом операцій з переміщення товарів через митний кордон України (далі - законами з питань митної справи); чинних міжнародних договорів, згода на обов`язковість яких надана Верховною Радою України і якими регулюються питання оподаткування; нормативно-правових актів, прийнятих на підставі та на виконання цього Кодексу та законів з питань митної справи; рішень Верховної Ради Автономної Республіки Крим, органів місцевого самоврядування з питань місцевих податків та зборів, прийнятих за правилами, встановленими цим Кодексом.
Відповідно до п.п. 14.1.1-1 п.14.1 ст. 14 ПК України адміністрування податків, зборів, митних платежів, єдиного внеску па загальнообов`язкове державне соціальне страхування та інших платежів відповідно до законодавства, контроль за дотриманням якого покладено на кон тролюючі органи - це сукупність рішень та процедур контролюючих органів і дій їх посадових осіб, що визначають інституційну структуру податкових та митних відносин, організовують ідентифікацію, облік платників податків і платників єдиного внеску та об`єктів оподаткування, забезпечують сервісне обслуговування платників податків, організацію та контроль за сплатою податків, зборів, платежів відповідно до порядку, встановленого законом.
Відповідно до п. п.14.1.113 п.14.1 ст.14 ПК України митні платежі - податки, що відповідно до цього Кодексу або митного законодавства справляються під час переміщення або у зв`язку з переміщенням товарів через митний кордон України та контроль за справлянням яких покладено на контролюючі органи.
За приписами ст. 16.1.4 Податкового кодексу України до обов`язків платників податків входить сплачувати податки та збори в строки та у розмірах, встановлених цим Кодексом та законами з питань митної справи.
Відповідно до п.п. 14.1.39 п. 14.1 ст. 14 Податкового кодексу України грошове зобов`язання платника податків - сума коштів, яку платник податків повинен сплатити до відповідного бюджету або на єдиний рахунок як податкове зобов`язання та/або інше зобов`язання, контроль за сплатою якого покладено на контролюючі органи, та/або штрафну (фінансову) санкцію, що справляється з платника податків у зв`язку з порушенням ним вимог податкового законодавства та іншого законодавства, контроль за дотриманням якого покладено на контролюючі органи, а також санкції за порушення законодавства у сфері зовнішньоекономічної діяльності та пеня.
Згідно п.п. 14.1.175 п. 14.1 ст. 14 Податкового кодексу України, податковий борг - сума узгодженого грошового зобов`язання (з урахуванням штрафних санкцій за їх наявності), але не сплаченого платником податків у встановлений цим Кодексом строк, а також пеня, нарахована на суму такого грошового зобов`язання.
Відповідно до п.п.54.3.6 п. 54.3 ст.54 ПК України контролюючий орган зобов`язаний самостійно визначити суму грошових зобов`язань, зменшення (збільшення) суми бюджетного відшкодування та/або зменшення (збільшення) від`ємного значення об`єкта оподаткування податком на прибуток або від`ємного значення суми податку на додану вартість платника податків, передбачених цим Кодексом або іншим законодавством, або зменшення суми податку на доходи фізичних осіб, задекларовану до повернення з бюджету у зв`язку із використанням платником податку права на податкову знижку, якщо: результати митного контролю, отримані після закінчення процедури митного оформлення та випуску товарів, свідчать про заниження або завищення податкових зобов`язань, визначених платником податків у митних деклараціях.
Відповідно до п.58.1 ст.58 ПК України контролюючий орган надсилає (вручає) платнику податків податкове повідомлення-рішення, якщо сума грошового зобов`язання платника податків, передбаченого податковим або іншим, законодавством, контроль за дотриманням якого покладено на контролюючі органи, розраховується контролюючим органом відповідно до статті 54 цього Кодексу (крім декларування товарів, передбаченого для громадян) або якщо за результатами перевірки контролюючим органом встановлено факт: заниження або завищення суми податкових зобов`язань, заявленої у податковій (митній) декларації, або суми податкового кредиту, заявленої у податковій декларації з податку на додану вартість, крім випадків, коли зазначене заниження або завищення враховано при винесенні інших податкових повідомлень-рішень за результатами перевірки.
Згідно з ч.12 ст.354 Митного кодексу України податкове повідомлення-рішення приймається керівником контролюючого органу або особою, яка виконує його обов`язки, з урахуванням розгляду заперечення до акту (у разі їх наявності) протягом десяти робочих днів з дня. наступного за днем вручення або надсилання підприємству акта про результати перевірки у порядку передбаченому Податковим Кодексом України для надсилання (вручення) податкових повідомлень-рішень, а за наявності заперечень підприємства до акта про результати перевірки протягом трьох робочих днів, наступних за днем розгляду заперечень і надання (надсилання) письмової відповіді підприємству.
Пунктом 58.3 статті 58 ПК України, податкове повідомлення-рішення надсилається (вручається) платнику податків у порядку, визначеному статтею 42 цього Кодексу.
Разом з тим, відповідно до п. 57.3 ст. 57 Податкового кодексу України у разі визначення грошового зобов`язання контролюючим органом за підставами, зазначеними у підпунктах 54.3.1 - 54.3.6 пункту 54.3 статті 54 цього Кодексу, платник податків зобов`язаний сплатити нараховану суму грошового зобов`язання протягом 10 робочих днів, що настають за днем отримання податкового повідомлення-рішення, крім випадків, коли протягом такого строку такий платник податків розпочинає процедуру оскарження рішення контролюючого органу.
З матеріалів справи суд вбачає, що податковий борг відповідача виник на підставі податкових повідомлень-рішень:
- від 29.07.2020 № 0000201419, яке було вручено представнику відповідача і не оскаржувалось;
- від 25.10.2021 № 0000432419 та № 0000442419, які за результатами судового оскарження залишились чинними.
Оскільки в матеріалах справи відсутні докази скасування податкових повідомлень-рішень в адміністративному чи судовому порядку, визначені суми грошового зобов`язання є узгодженими та набули статусу податкового боргу.
За приписами п.п. 129.1.1 п. 129.1 ст 129 Податкового кодексу України нарахування пені розпочинається при нарахуванні контролюючим органом податкового зобов`язання у встановлених цим Кодексом випадках, не пов`язаних з проведенням перевірки, або при нарахуванні контролюючим органом грошового зобов`язання, визначеного за результатами перевірки, - починаючи з першого робочого дня, наступного за останнім днем граничного строку сплати платником податків такого зобов`язання, визначеного в податковому повідомленні-рішенні згідно із цим Кодексом.
Згідно з п.п. 129.3.1 п. 129.3 ст 129 Податкового кодексу України нарахування пені закінчується (крім пені, передбаченої підпунктами 129.1.2, 129.1.4 пункту 129.1 цієї статті): у день зарахування коштів на відповідний рахунок органу, що здійснює казначейське обслуговування бюджетних коштів на відповідний рахунок платника податків та/або в інших випадках погашення податкового боргу та/або грошових зобов`язань.
Відповідно до частини першої статті 302 Митного кодексу України після закінчення встановлених цим Кодексом та Податковим кодексом України строків сплати митних платежів па суму податкового боргу нараховується пеня у розмірі та порядку, визначених Податковим Кодексом України.
Згідно із ст. 129 ПК України відповідачу була нарахована пеня на суму 29722,99 грн. за несвоєчасну сплату грошового зобов`язання по податковому повідомленню-рішенню від 29.07.2020 № 0000201419, на суму 8943,36 грн. за несвоєчасну сплату грошового зобов`язання по податковому повідомленню-рішенню від 21.10.2020 № 00004001419, на суму 790,82 грн. за несвоєчасну сплату грошового зобов`язання по податковому повідомленню-рішенню від 27.05.2021 № 0000321419, на суму 5944,60 грн. за несвоєчасну сплату грошового зобов`язання по податковому повідомленню-рішенню від 29.07.2020 №0000211419, на суму 1788,68 грн. за несвоєчасну сплату грошового зобов`язання по податковому повідомленню-рішенню від 21.10.2020 № 0000411419, на суму 158,18 грн. за несвоєчасну сплату грошового зобов`язання по податковому повідомленню-рішенню від 27.05.2021 № 0000331419.
Відповідно до ст. 59.1 ст. 59 Податкового кодексу України, у разі коли у платника податків виник податковий борг, контролюючий орган надсилає (вручає) йому податкову вимогу в порядку, визначеному для надсилання (вручення) податкового повідомлення-рішення.
Згідно п. 59.5 ст. 59 Податкового кодексу України, у разі якщо у платника податків, якому надіслано (вручено) податкову вимогу, сума податкового боргу збільшується (зменшується), погашенню підлягає вся сума податкового боргу такого платника податку, що існує на день погашення.
У разі якщо після направлення (вручення) податкової вимоги сума податкового боргу змінилася, але податковий борг не був погашений в повному обсязі, податкова вимога додатково не надсилається (не вручається).
Судом встановлено, що у зв`язку з несплатою відповідачем в установлені строки узгодженої суми податкового зобов`язання, позивачем на адресу відповідача була направлена податкова вимога форми "Ю" від 01.05.2025 року № 0002046-1302-1828 (а.с. 13), яка вручена представнику відповідача 11.05.2025. Докази оскарження зазначеної вимоги в адміністративному чи судовому порядку в матеріалах справи відсутні.
Відповідно до розрахунку податкового боргу слідує, що заборгованість відповідача залишається не сплаченою з податку на додану вартість з товарів, ввезених на територію України суб`єктами господарювання (крім лікарських засобів..., тютюнових виробів, тютюну та промислових замінників тютюну...) загальною сумою 14 143,90 грн., з мита на товари, що ввозяться на територію України суб`єктами господарювання загальною сумою 124 690,46 грн. та з мита на транспортні засоби та шини до них, що ввозяться на територію України фізичними особами загальною сумою 21 632,28 грн. (а.с. 12).
Відповідно до п.41.1 ст.41 ПКУ контролюючими органами є:
- податкові органи (центральний орган виконавчої влади, що реалізує державну податкову політику, його територіальні органи) - щодо дотримання законодавства з питань оподаткування (крім випадків, визначених підпунктом 41.1.2 цього пункту), законодавства з питань сплати єдиного внеску, а також щодо дотримання іншого законодавства, контроль за виконанням якого покладено на центральний орган виконавчої влади, що реалізує державну податкову політику, чи його територіальні органи (п.п. 41.1,1 п.41.1 ст.41 ПКУ);
- митні органи (центральний орган виконавчої влади, що реалізує державну митну політику, його територіальні органи) - щодо дотримання законодавства з питань митної справи та оподаткування митом, акцизним податком, податком на додану вартість, іншими податками та зборами, які відповідно до податкового, митного та іншого законодавства справляються у зв`язку із ввезенням (пересиланням) товарів на митну територію України або територію вільної митної зони або вивезенням (пересиланням) товарів з митної території України або території вільної митної зони (п.п. 41.1.2 п.41.1 ст.41 ПКУ).
Відповідно до п. 41.4 ст. 41.4 ПК України органами стягнення є виключно контролюючі органи, визначені підпунктом 41.1.1 цього пункту, уповноважені здійснювати заходи щодо забезпечення погашення податкового боргу та недоїмки зі сплати єдиного внеску у межах повноважень, а також державні виконавці в межах своїх повноважень.
Пунктом 41.2 ст.41 ПК України визначено, що порядок обміну інформацією між центральним органом виконавчої влади, що реалізує державну податкову політику, його територіальними органами та центральним органом виконавчої влади, що реалізує державну митну політику, його територіальними органами для цілей виконання функцій контролюючих органів визначається центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну фінансову політику.
Передбачений пунктом 41.2 статті 41 ПК України порядок обміну інформацією для цілей виконання функцій контролюючих органів, затверджено наказом Мінфіну від 10.06.2020 року №286 «Про затвердження Порядку взаємодії інформаційних систем Державної податкової служби України та Державної митної служби України щодо обміну інформацією, необхідною для адміністрування податків, зборів та інших обов`язкових платежів, здійснення контрольних процедур щодо дотримання податкового та митного законодавства» (зі змінами, далі - Порядок № 286).
Взаємодія інформаційних систем ДПС та Держмитслужби відповідно до положень Порядку № 286 здійснюється в електронному вигляді на рівні центральних апаратів ДПС та Держмитслужби.
Виходячи з положень п. 95.1. ст. 95 Податкового кодексу України контролюючий орган здійснює за платника податків і на користь держави заходи щодо погашення податкового боргу такого платника податків шляхом стягнення коштів, які перебувають у його власності, а в разі їх недостатності - шляхом продажу майна такого платника податків, яке перебуває у податковій заставі.
Згідно п. 95.2 ст.95 Податкового кодексу України стягнення коштів та продаж майна платника податків провадяться не раніше ніж через 30 календарних днів з дня надіслання (вручення) такому платнику податкової вимоги.
Підпунктом 20.1.34. пункту 20.1. статті 20 Податкового кодексу України встановлено, що контролюючі органи, визначені підпунктом 41.1.1 пункту 41.1 статті 41 цього Кодексу, мають право мають право звертатися до суду щодо стягнення коштів платника податків, який має податковий борг, з рахунків у банках, інших фінансових установах, небанківських надавачах платіжних послуг, електронних гаманців в емітентах електронних грошей, що обслуговують такого платника податків, на суму податкового боргу або його частини.
Відповідно до п. 95.3. ст. 95 Податкового кодексу України стягнення коштів з рахунків/електронних гаманців платника податків у банках, небанківських надавачах платіжних послуг/емітентах електронних грошей, обслуговуючих такого платника податків, та з рахунків платників податків у системі електронного адміністрування податку на додану вартість, відкритих у центральному органі виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері казначейського обслуговування бюджетних коштів, здійснюється за рішенням суду, яке направляється до виконання контролюючим органам, у розмірі суми податкового боргу або його частини.
Беручи до уваги, що відповідач, у встановлені законодавством строки, не сплатив податковий борг в повному обсязі, суд приходить до висновку, що позовні вимоги Головного управління ДПС у Сумській області є обґрунтованими та підлягають задоволенню.
Керуючись ст.ст. 90, 139, 143, 241-246, 250, 255, 295 КАС України, суд, -
В И Р І Ш И В:
Адміністративний позов Головного управління ДПС у Сумській області до Товариства з обмеженою відповідальністю "Євротранс С" про стягнення податкового боргу задовольнити.
Стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю «Євротранс С» (код ЄДРПОУ 41643544, 40009, Сумська область, м. Суми вул. Ярослава Мудрого, буд. 69) за рахунок коштів з рахунків/електронних гаманців платника податків у банках, небанківських надавачах платіжних послуг/емітентах електронних грошей, обслуговуючих цього платника податків, та з рахунків платників податків у системі електронного адміністрування податку на додану вартість, відкритих у центральному органі виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері казначейського обслуговування бюджетних коштів та готівки, що належить цьому платнику податків, податковий борг:
- з податку на додану вартість з товарів, ввезених на територію України суб`єктами господарювання (крім лікарських засобів..., тютюнових виробів, тютюну та промислових замінників тютюну...) у розмірі 14 143,90 грн., отримувач ГУКСум.обл/СумськаМТГ /14070100 на р/р UА978999980313020031005018540, код отримувача 37970404, банк отримувача Казначейство України (ЕАП), МФО банка одержувача 899998, код виду сплати - 355, призначення платежу: сплата коштів у рахунок погашення податкового боргу зі сплати митних платежів за актом перевірки від 13.07.2020 № 12/20/7.24-19/41643544, за актом перевірки від 08.10.2020 № 25/20/7.14-19/41643544, за актом перевірки від 11.05.2021 №18/21/7.14-19/41643544, за актом перевірки від 31.08.2021 № 01/21/7.24-19/41643544;
- з мита на товари, що ввозяться на територію України суб`єктами господарювання, у розмірі 124 690,46 грн. отримувач ГУК Сум.обл/СумськаМТГ/15010100 на р/р UА538999980313020060005018540, код отримувача 37970404, банк отримувача Казначейство України (ЕАП), МФО банка одержувача 899998, код виду сплати - 355, призначення платежу: сплата коштів у рахунок погашення податкового боргу зі сплати митних платежів за актом перевірки від 13.07.2020 року №12/20/7.24-19/41643544, за актом перевірки від 08.10.2020 року № 25/20/7.14-19/41643544;
- з мита на транспортні засоби та шини до них, що ввозяться на територію України фізичними особами, у розмірі 21 632,28 грн. отримувач ГУК Сум.обл/СумськаМТГ/15010500 на р/р UА538999980313020060005018540, код отримувача 37970404, банк отримувача Казначейство України (ЕАП), МФО банка одержувача 899998, код виду сплати - 355, призначення платежу: сплата коштів у рахунок погашення податкового боргу зі сплати митних платежів за актом перевірки від 11.05.2021 №18/21/7.14-19/41643544, за актом перевірки від 31.08.2021 № 01/21/7.24-19/41643544.
Рішення може бути оскаржено до Другого апеляційного адміністративного суду шляхом подачі апеляційної скарги протягом тридцяти днів з дня складення повного рішення.
Рішення набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.
У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Суддя В.О. Павлічек