Ухвала суду № 136912511, 27.05.2026, Одеський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
27.05.2026
Номер справи
420/34318/25
Номер документу
136912511
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України Єдиний державний реєстр судових рішень

Справа № 420/34318/25

УХВАЛА

27 травня 2026 року м. Одеса

Одеський окружний адміністративний суд у складі: головуючого судді Радчука А.А., розглянувши у порядку письмового провадження звіт Головного управління Пенсійного фонду України в Одеській області про виконання рішення Одеського окружного адміністративного суду від 11.12.2025 року у справі № 420/34318/25 (вхід. 46630/26 від 30.04.2026),

ВСТАНОВИВ:

У провадженні Одеського окружного адміністративного суду перебувала справа №420/34318/25 за позовом ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України в Одеській області.

Рішенням Одеського окружного адміністративного суду від 11.12.2025 року позов задоволено частково. Суд вирішив: Визнати протиправною бездіяльність Головного управління Пенсійного фонду України в Одеській області щодо не здійснення перерахунку з 01.02.2023 пенсії ОСОБА_1 на підставі довідки №ЮО118248 від 15.09.2025, виданої ІНФОРМАЦІЯ_1 . Зобов`язати Головне управління Пенсійного фонду України в Одеській області здійснити з 01.02.2023 перерахунок пенсії ОСОБА_1 на підставі довідки № ЮО118248 від 15.09.2025, виданої ІНФОРМАЦІЯ_1 , з урахування раніше виплачених сум. У задоволенні решти позовних вимог - відмовити.

Рішення суду від 11.12.2025 року набрало законної сили 13.01.2026 року.

26.02.2026 року до суду надійшла заява ОСОБА_1 , подана представником, про встановлення судового контролю за виконанням рішення суду по справі №420/34318/25.

Ухвалою суду від 06.03.2026 року задоволено заяву ОСОБА_1 , подану через представника, про встановлення судового контролю за виконанням рішення суду по справі №420/34318/25. Встановлено судовий контроль за виконанням рішення Одеського окружного адміністративного суду від 11.12.2025 року у справі №420/34318/25 та зобов`язано Головне управління Пенсійного фонду України в Одеській області подати протягом шістдесяти днів з дати отримання копії цієї ухвали Звіт про виконання рішення Одеського окружного адміністративного суду від 11.12.2025 року у справі №420/34318/25.

30.04.2026 року до суду надійшов Звіт Головного управління Пенсійного фонду України в Одеській області про виконання рішення у справі №420/34318/25, датований 29.04.2026.

У поданому Звіті зазначено, що Головним управлінням Пенсійного фонду України в Одеській області на підставі рішення Одеського окружного адміністративного суду від 11.12.2025 по справі № 420/34318/25, здійснено 17.04.2026 року з 01.02.2023 перерахунок пенсії ОСОБА_1 на підставі довідки № ЮО118248 від 15.09.2025, виданої ІНФОРМАЦІЯ_1 . Розмір пенсії встановлений після виконання рішення суду від 11.12.2025 становить 27842,65 грн. Заборгованість відсутня.

Враховуючи викладене, Головне управління просить прийняти звіт про виконання рішення суду у справі № 420/34318/25.

Згідно з ч. 1 ст. 382-2 КАС України, суд розглядає звіт суб`єкта владних повноважень про виконання судового рішення протягом десяти днів з дня його надходження в порядку письмового провадження, а за ініціативою суду чи клопотанням сторін - у судовому засіданні з повідомленням учасників справи. Неприбуття у судове засідання осіб, які були належним чином повідомлені про дату, час і місце розгляду питання, не перешкоджає судовому розгляду.

Сторони не просили здійснювати розгляд звіту за їх участі.

Відповідно до п. 10 ч. 1 ст. 4 КАС України, письмове провадження - розгляд і вирішення адміністративної справи або окремого процесуального питання в суді першої, апеляційної чи касаційної інстанції без повідомлення та (або) виклику учасників справи та проведення судового засідання на підставі матеріалів справи у випадках, встановлених цим Кодексом.

Розглянувши звіт Головного управління Пенсійного фонду України в Одеській області про виконання рішення суду у справі №420/34318/25, суд зазначає наступне.

Відповідно до ст. 129-1 Конституції України та ст. 382 КАС України, контроль за виконанням судового рішення здійснює суд.

Згідно з ч. 1 ст. 382 КАС України, суд, який розглянув адміністративну справу як суд першої інстанції і ухвалив судове рішення, за письмовою заявою особи, на користь якої ухвалено судове рішення і яка не є суб`єктом владних повноважень, або за власною ініціативою може зобов`язати суб`єкта владних повноважень, не на користь якого ухвалене судове рішення, подати у встановлений судом строк звіт про виконання судового рішення.

З цих підстав судом встановлено судовий контроль за виконанням рішення та зобов`язано відповідача подати звіт про виконання судового рішення.

З урахуванням ухвали суду від 13.04.2026 року, відповідач звіт подав вчасно.

Відповідно до ч. 2 ст. 382-2 КАС України, звіт суб`єкта владних повноважень про виконання судового рішення має містити:

1) найменування суду першої інстанції, до якого подається звіт;

2) повне найменування (для юридичних осіб) або ім`я (прізвище, ім`я та по батькові (за наявності) (для фізичних осіб) особи, яка подає звіт, її місцезнаходження (для юридичних осіб) або місце проживання чи перебування (для фізичних осіб), поштовий індекс, ідентифікаційний код юридичної особи в Єдиному державному реєстрі підприємств і організацій України (для юридичних осіб, зареєстрованих за законодавством України), реєстраційний номер облікової картки платника податків (для фізичних осіб) за його наявності або номер і серію паспорта для фізичних осіб - громадян України, номери засобів зв`язку та електронної пошти (за наявності), відомості про наявність або відсутність електронного кабінету;

3) повне найменування (для юридичних осіб) або ім`я (прізвище, ім`я та по батькові (за наявності) (для фізичних осіб) інших учасників справи, їх місцезнаходження (для юридичних осіб) або місце проживання чи перебування (для фізичних осіб);

4) номер справи, в межах якої ухвалено відповідне судове рішення;

5) відомості про виконання суб`єктом владних повноважень судового рішення, строк, порядок та спосіб його виконання;

6) у разі невиконання судового рішення: орієнтовні строки виконання такого рішення та їх обґрунтування; відомості про обставини, які ускладнюють виконання судового рішення суб`єктом владних повноважень, які заходи вжито та вживаються ним для їх усунення;

7) перелік документів та інших матеріалів, що додаються до звіту та підтверджують обставини, зазначені у ньому.

Відповідно до ч. 1 ст. 382-3 КАС України, за наслідками розгляду звіту суб`єкта владних повноважень суд постановляє ухвалу про прийняття або відмову у прийнятті звіту, яку може бути оскаржено в апеляційному порядку за правилами частини п`ятої статті 382-1 цього Кодексу.

Оскарження ухвали не зупиняє її виконання.

Як передбачено ч. 2 ст. 382-3 КАС України, суд відмовляє у прийнятті звіту, якщо суб`єктом владних повноважень не наведено обґрунтовані обставини, які ускладнюють виконання судового рішення, або заходи, які вживаються ним для виконання судового рішення, на переконання суду, є недостатніми для своєчасного та повного виконання судового рішення.

Суд також відмовляє у прийнятті звіту, якщо звіт подано без додержання вимог частин другої та/або третьої статті 382-2 цього Кодексу.

За приписами ч.ч. 3-4 ст. 382-3 КАС України, у разі постановлення ухвали про відмову у прийнятті звіту суд накладає на керівника суб`єкта владних повноважень штраф у сумі від двадцяти до сорока розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб, а також додатково може встановити новий строк подання звіту відповідно до частини третьої статті 382-1 цього Кодексу або за власною ініціативою розглянути питання про зміну способу і порядку виконання судового рішення.

Половина суми штрафу стягується на користь заявника, інша половина - до Державного бюджету України.

Згідно з ч. 10 ст. 382-3 КАС України, у разі неподання звіту у строк, встановлений судом, або у разі подання звіту з порушенням такого строку та за відсутності поважних причин, які унеможливили його вчасне подання, суд встановлює новий строк для подання звіту відповідно до частини третьої статті 382-1 цього Кодексу, а також накладає штраф на керівника такого суб`єкта владних повноважень.

Згідно з ч. 11 ст. 382-3 КАС України, якщо суд прийняв звіт про виконання судового рішення, але суб`єктом владних повноважень відповідне судове рішення виконано не в повному обсязі, суд одночасно встановлює новий строк для подання звіту відповідно до частини третьої статті 382-1 цього Кодексу.

Дослідивши зміст звіту Головного управління Пенсійного фонду України в Одеській області разом з поданими документами, суд зазначає наступне.

Як встановлено судом при розгляді справи, ІНФОРМАЦІЯ_1 видано ОСОБА_1 Довідку №ЮО118248 від 15.09.2025 року про розмір грошового забезпечення станом на 01.01.2023 року, яку скеровано Головному управління Пенсійного фонду України в Одеській області.

У подальшому позивач через свого представника звернувся до Головного управління Пенсійного фонду України в Одеській області із запитом щодо виконання Рішення Одеського окружного адміністративного суду від 23.07.2025 року по справі №420/12890/25 та перерахунку пенсії позивача з 01.02.2023 року на підставі оновленої довідки №ЮО118248 від 15.09.2025 року.

У відповідь на вказане звернення Головне управління Пенсійного фонду України в Одеській області листом від 01.10.2025 року вих. №1500-0203-8/163826 повідомило позивачу, що Рішення Одеського окружного адміністративного суду від 23.07.2025 року по справі №420/12890/25 до головного управління не надходило.

Не погоджуючись з бездіяльністю Головного управління Пенсійного фонду України в Одеській області щодо не здійснення перерахунку пенсії на підставі довідки № ЮО118248 від 15.09.2025 року, позивач звернувся до суду.

Як наслідок, рішенням від 11.12.2025 року суд зобов`язав Головне управління Пенсійного фонду України в Одеській області здійснити з 01.02.2023 перерахунок пенсії ОСОБА_1 на підставі довідки № ЮО118248 від 15.09.2025, виданої ІНФОРМАЦІЯ_1 , з урахування раніше виплачених сум.

Щодо позовних вимог в частині здійснення вказаного перерахунку пенсії без обмеження її максимальним розміром, суд відмовив у їх задоволенні, оскільки ці вимоги заявлено передчасно до здійснення самого перерахунку.

На підставі поданих разом зі Звітом перерахунків судом встановлено, що на виконання рішення суду від 11.12.2025 року у справі №420/34318/25 відповідач 17.04.2026 року здійснив перерахунок пенсії позивача з 01.02.2023 року, згідно якого:

Підсумок пенсії з надбавками 41979,63 грн.;

До виплати з урахуванням максимального розміру пенсії 23275,68 грн.

Заборгованість відсутня.

Тобто, з перерахунку вбачається обмеження максимального розміру пенсії станом на 01.02.2023 року.

Судом встановлено, що відсутність доплати до пенсії після проведеного з 01.02.2023 року перерахунку пенсії позивача на підставі довідки № ЮО118248 від 15.09.2025 пов`язано із тим, що до вказаного перерахунку пенсія позивача вже була обмежена максимальним розміром 23275,68 грн., тому відповідно різниця не виникла.

На підставі даних автоматизованої системи документообігу «Діловодство спеціалізованого суду» судом встановлено, що рішенням Одеського окружного адміністративного суду від 29.11.2024 року по справі № 420/24564/24 визнано протиправними дії Головного управління Пенсійного фонду України в Одеській області щодо обмеження пенсії ОСОБА_1 з 01.03.2022 року, з 01.03.2023 року та з 01.03.2024 року максимальним розміром. Зобов`язано Головне управління Пенсійного фонду України в Одеській області здійснити перерахунок та виплату пенсії ОСОБА_1 з 01.03.2022 року, з 01.03.2023 року та з 01.03.2024 року без обмеження її максимальним розміром та з урахуванням раніше виплачених сум.

У вказаному рішенні суду від 29.11.2024 року по справі № 420/24564/24 встановлено, що з 01.03.2022 року підсумок пенсії (з надбавками) становить: 23235,90 грн., з урахуванням максимального розміру пенсії: 20391,16 грн.; з 01.03.2023 року підсумок пенсії (з надбавками) становить: 24775,65 грн., з урахуванням максимального розміру пенсії: 23275,68 грн.

Отже, розмір пенсії 23275,68 грн. є зафіксованим внаслідок обмеження максимальним розміром.

Проте, як зазначено судом вище, питання щодо обмеження максимального розміру пенсії позивача під час здійснення перерахунку на підставі довідки № ЮО118248 від 15.09.2025 було визнано судом передчасним та у цій частині у задоволенні позову відмовлено.

Тому, на стадії судового контролю у зазначеній справі суд не надає оцінку правомірності обмеження максимального розміру пенсії позивача з 01.02.2023 року сумою 23275,68 грн.

За таких обставин, враховуючи, що перерахунок пенсії позивача з 01.02.2023 року на підставі довідки № ЮО118248 від 15.09.2025 відповідачем здійснений, доплата внаслідок перерахунку не виникла та, відповідно, заборгованість відсутня, суд вважає, що судове рішення від 11.12.2025 року у справі № 420/34318/25 у межах предмета спору у цій справі виконано.

Cуд акцентує увагу на тому, що питання щодо обмеження пенсії позивача максимальним розміром до та після прийняття рішення у справі № 420/34318/25 не можуть бути вирішені в порядку судового контролю у цій справі.

Однак, такі вимоги можуть бути предметом спору в іншому позовному провадженні або в порядку судового контролю за виконання судового рішення по справі № 420/24564/24.

Відтак, наразі, суд приймає поданий Головним управлінням Пенсійного фонду України в Одеській області Звіт про виконання судового рішення у справі №420/34318/25.

Керуючись ст.ст. 77, 90, 248, 256, 370, 382, 383 КАС України,

УХВАЛИВ:

Прийняти звіт Головного управління Пенсійного фонду України в Одеській області про виконання рішення Одеського окружного адміністративного суду від 11.12.2025 року у справі № 420/34318/25.

Ухвала суду набирає законної сили з моменту її підписання суддею.

Ухвала може бути оскаржена до П`ятого апеляційного адміністративного суду протягом п`ятнадцяти днів з дня складення повного тексту ухвали шляхом подання апеляційної скарги безпосередньо до суду апеляційної інстанції.

Суддя А.А. Радчук