Єдиний державний реєстр судових рішень Справа № 489/4329/26
Провадження № 3/489/964/26
Інгульський районний суд міста Миколаєва
Постанова
іменем України
28 травня 2026 року місто Миколаїв
Суддя Інгульського районного суду міста Миколаєва Гриненко Михайло Вікторович, за участю прокурора Ярош Н.С., розглянувши матеріали справи про притягнення ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , РНОКПП НОМЕР_1 , пенсіонерки, на час вчинення правопорушення перебуваючої на посаді головного спеціаліста відділу закладів культури та мистецтв Управління культури, національностей та релігій Миколаївської військової адміністрації, зареєстрованої та проживаючої по АДРЕСА_1 ,
до адміністративної відповідальності за ч. 1 ст. 172-6 КУпАП,
встановив:
Згідно з протоколом про адміністративне правопорушення № 271 від 08.05.2026, відповідно до наказу управління культури Миколаївської облдержадміністрації №21-к від 05.09.2007 ОСОБА_1 призначено на посаду головного спеціаліста відділу культурно-дозвіллєвих установ та охорони культурної спадщини Миколаївської облдержадміністрації з наявністю 11 рангу державної служби, у зв`язку з чим згідно з п.п. «в» п. 1 ч. 1 ст. 3 Закону України «Про запобігання корупції», ОСОБА_1 належала до суб`єктів декларування.
Наказом начальника управління культури, національностей та релігій Миколаївської обласної військової адміністрації № 73-к від 23.05.2022 ОСОБА_1 присвоєний 6 ранг державної служби.
Відповідно до наказу управління культури, національностей та релігій Миколаївської обласної військової адміністрації № 17-к від 17.02.2023 ОСОБА_1 з 28.02.2023 звільнена з посади головного спеціаліста відділу закладів культури та мистецтв управління культури, національностей та релігій Миколаївської військової адміністрації у зв`язку із виходом на пенсію.
За результатами огляду Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, встановлено, що ОСОБА_1 , всупереч положенням абз. 2 ч. 2 ст. 45 ЗУ «Про запобігання корупції», несвоєчасно подала щорічну декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування (далі - декларація) за 2023 рік (особи, що припинила виконувати функції держави або органу місцевого самоврядування), а саме: подала 28.10.2025, при строку її подання до 01.04.2024 включно.
ОСОБА_1 при розгляді справ в суді підтвердила, що дійсно, будучи суб`єктом правопорушення, пов`язаного з корупцією, подала щорічну декларацію за 2023 рік після припинення виконання функцій лише 28.10.2025, оскільки не знала про обов`язок такого подання.
При розгляді справи в суді прокурор зробив висновок про наявність в діях ОСОБА_1 складу адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 172-6 КУпАП, оскільки остання несвоєчасно подала щорічну декларацію за 2023 рік без поважних причин. У зв`язку з цим, вважав доцільним призначити особі штраф в мінімальному розмірі, визначеному санкцією статті.
Вислухавши пояснення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, дослідивши матеріали справи (рапорти; скріншот відомостей з Єдиного державного реєстру декларацій щодо подачі декларацій на ім`я ОСОБА_1 ; повідомлення ДСР НПУ № 12988/02-2026 від 27.03.2026; повідомлення Національного агентства про факт неподання чи несвоєчасного подання декларації 47-05/17532-26 від 19.03.2026; повідомлення Управління культури, національностей та релігій Миколаївської обласної військової адміністрації від 11.04.2024; послідовність дій користувача Єдиного державного реєстру декларацій, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування» ОСОБА_1 за період 01.01.2024-29.10.2025; копію наказу управління культури Миколаївської облдержадміністрації № 21-к від 05.09.2007 про призначення ОСОБА_1 ; копію наказу управління культури, національностей та релігій Миколаївської обласної військової адміністрації №17-к від 17.02.2023 про звільнення ОСОБА_1 ; копію посадової інструкції головного спеціаліста відділу закладів культури та мистецтв управління культури, національностей та релігій Миколаївської обласної державної адміністрації від 01.06.2019; копію наказу управління культури, національностей та релігій Миколаївської обласної військової адміністрації №73-к від 23.05.2022; копію особової картки державного службовця ОСОБА_1 № 24; копію попередження про обмеження, встановлені Законами України «Про державну службу» та «Про запобігання корупції» від 03.11.2014; копію листа управління культури, національностей та релігій Миколаївської військової адміністрації №31/01 від 05.01.2024; скриншот надіслання файлу абоненту ОСОБА_2 від 23.01.2024; копії листів НАЗК № 47-07/21165-24 від 01.04.2024 та №70-09/27860-24 від 22.04.2024), суддя дійшов таких висновків.
Згідно з ч. 1 ст. 45 ЗУ «Про запобігання корупції» (в редакції Закону №3384-ІХ від 20.09.2023), особи, зазначені у пункті 1, підпунктах «а», «в» - «ґ» пункту 2 частини першої статті 3 цього Закону, зобов`язані щорічно до 1 квітня подавати шляхом заповнення на офіційному веб-сайті Національного агентства декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування (далі - декларація), за минулий рік за формою, що визначається Національним агентством.
Відповідно до абз. 2 ч. 2 ст. 45 ЗУ «Про запобігання корупції», особи, які припинили діяльність, пов`язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, або іншу діяльність, зазначену у підпунктах «а», «в» - «г» пункту 2 частини першої статті 3, зобов`язані до 1 квітня наступного року після року припинення діяльності подати в установленому частиною першою цієї статті порядку декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за минулий рік.
Згідно з абз. 16 ч. 1 ст. 1, підпунктом «в» пункту 1 частини 1 статті 3 ЗУ «Про запобігання корупції», суб`єкти декларування - особи, зазначені у пункті 1, підпунктах «а», «в» - «г» пункту 2, пункті 4 частини першої статті 3 цього Закону, інші особи, які зобов`язані подавати декларацію відповідно до цього Закону. Суб`єктами, на яких поширюється дія цього Закону, є: особи, уповноважені на виконання функцій держави або місцевого самоврядування: державні службовці.
На підставі вказаних нормативних актів ОСОБА_1 була зобов`язана подати декларацію типу "щорічна" за 2023 рік (особи, яка припинила виконувати функції держави або органу місцевого самоврядування), до 01.04.2024.
Натомість із скриншоту результатів пошуку документів на веб-сайті Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, вбачається, що ОСОБА_1 подала вказану декларацію 28.10.2025.
При цьому в судовому засіданні не встановлено наявності поважних причин несвоєчасного подання ОСОБА_1 щорічної декларації за 2023 рік після припинення виконання функції держави у визначений законом строк.
Таким чином, встановлені суддею обставини вказують на наявність вини особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, у вчиненні інкримінованого їй правопорушення та своїми діями вона вчинила адміністративне правопорушення, передбачене ч. 1 ст. 172-6 КУпАП несвоєчасне подання без поважних причин декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, у зв`язку з чим підлягає адміністративній відповідальності за вчинене діяння.
При цьому вчинене правопорушення є триваючими та було закінчене 28.10.2025 в день подання особою декларації і виявлене 06.04.2026, а відповідно до вимог ч. 4 ст. 38 КУпАП, адміністративне стягнення за вчинення правопорушення, пов`язаного з корупцією, може бути накладено протягом шести місяців з дня його виявлення, але не пізніше двох років з дня його вчинення, що вказує на те, що з дня вчинення та виявлення інкримінованого особі правопорушення не сплив строк накладення адміністративного стягнення за вчинення правопорушення, пов`язаного з корупцією.
Враховуючи особу, яка притягається до адміністративної відповідальності (вперше притягується, є пенсіонером за віком), обставини вчинення правопорушення, а також позицію прокурора щодо можливості призначення адміністративного стягнення в мінімальному розмірі, визначеному санкцією статті, вважаю за доцільне накласти на особу адміністративне стягнення у виді штрафу в мінімальному розмірі, визначеному санкцією статті, що передбачає відповідальність за дане порушення.
Відповідно до ст. 40-1 КУпАП та п. 5 ч. 2 ст. 4 Закону України «Про судовий збір», з особи, на яку накладено стягнення, підлягає стягненню судовий збір в дохід держави.
Керуючись статтями 252,266,280,283,284,285 КУпАП, суддя
постановив:
ОСОБА_1 визнати винною у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 172-6 КУпАП, і накласти адміністративне стягнення у виді штрафу в розмірі п`ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 850 (вісімсот п`ятдесят) грн (який підлягає сплаті та перерахуванню за такими реквізитами: отримувач коштів: УК у м. Миколаїв /Інгульський р-н/ 21081100, код отримувача (код за ЄДРПОУ): 37992030, банк отримувача: Казначейство України (ЕАП), Код класифікації доходів бюджету: 21081100, рахунок отримувача: UА448999980313070106000014482).
Стягнути з ОСОБА_1 судовий збір в дохід держави в розмірі 665 (шістсот шістдесят п`ять) гривень 60 копійок (який підлягає сплаті та перерахуванню за такими реквізитами: отримувач: ГУК у м. Києві /м. Київ/22030106, код отримувача (код за ЄДРПОУ): 37993783, банк отримувача: Казначейство України (ЕАП), код класифікації доходів бюджету: 22030106, рахунок отримувача: UA908999980313111256000026001).
Відповідно до ч. 1 ст. 307 КУпАП, штраф має бути сплачений порушником не пізніш як через п`ятнадцять днів з дня вручення йому постанови про накладення штрафу, крім випадків, передбачених статтями 300-1, 300-2 цього Кодексу, а в разі оскарження такої постанови - не пізніш як через п`ятнадцять днів з дня повідомлення про залишення скарги без задоволення.
Згідно зі ст. 308 КУпАП, у разі несплати правопорушником штрафу у строк, установлений частиною першою статті 307 цього Кодексу, постанова про накладення штрафу надсилається для примусового виконання до органу державної виконавчої служби за місцем проживання порушника, роботи або за місцезнаходженням його майна в порядку, встановленому законом.
У порядку примусового виконання постанови про стягнення штрафу за вчинення адміністративного правопорушення з правопорушника стягується: подвійний розмір штрафу, визначеного у відповідній статті та зазначеного у постанові про стягнення штрафу; витрати на облік зазначених правопорушень. Розмір витрат на облік правопорушень визначається Кабінетом Міністрів України.
Постанова протягом десяти днів з дня її винесення може бути оскаржена до Миколаївського апеляційного суду через Інгульський районний суд міста Миколаєва.
Постанова судді у справах про адміністративне правопорушення набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги.
Суддя М.В. Гриненко