Єдиний державний реєстр судових рішень 760/10870/26
3/760/3434/26
соломянський районний суд міста києва
ПОСТАНОВА
іменем України
22 травня 2026 року суддя Солом`янського районного суду міста Києва Кицюк В.С., за участю представника Київської митниці Державної митної служби України Короля Л.І., розглянувши справу про притягнення до адміністративної відповідальності громадянина ОСОБА_1 ( ОСОБА_2 ), ІНФОРМАЦІЯ_1 , паспорт НОМЕР_1 , АДРЕСА_1 , за ознаками порушення митних правил, передбачених ч.6 ст.481 МК України,-
ВСТАНОВИВ:
Судом встановлено, Державною митною службою України до Київської митниці направлений лист Державного підприємства «Міжнародний аеропорт «Бориспіль» від 27 листопада 2025 року №08-22Е-196 щодо знаходження на паркувальному майданчику аеропорту транспортного засобу BMW X5, VIN-код НОМЕР_2 , р/н НОМЕР_3 .
За результатами проведеної перевірки відомостей, що містяться в інформаційних базах даних Держмитслужби встановлено, що транспортний засіб BMW X5, VIN-код НОМЕР_2 , р/н НОМЕР_3 , ввезений на митну територію України 30 вересня 2021 року через пункт пропуску «Чоп Захонь» митного поста «Тиса» Закарпатської митниці громадянином НОМЕР_4 (London, HighfieldAvenue, 13) у митному режимі «Тимчасове ввезення до 1 року», з метою «Особисте користування».
Згідно з електронними базами даних Держмитслужби митного оформлення транспортного засобу «BMW X5», VIN-код НОМЕР_2 не здійснено, тобто вказаний транспортний засіб на даний час перебуває під митним контролем.
Відповідно до відомостей модуля «Заяви підприємств та осіб» АСМО «Інспектор», звернень щодо неможливості вивезення вказаного транспортного засобу, чи продовження терміну перебування останнього на митній території України до митних органів не надходило.
Згідно з відомостями модуля «Провадження у справах по ПМП» АСМО «Інспектор», за фактом перевищення строку тимчасового ввезення вищевказаного транспортного засобу протоколи про порушення митних правил не складались.
Київською митницею 25 березня 2026 року вилучений транспортний засіб BMW X5, VIN-код НОМЕР_2 , р/н НОМЕР_3 направлено до Спеціалізованої лабораторії з питань експертизи та досліджень Держмитслужби для проведення експертного дослідження.
Висновком експерти СЛЕД №1420003301-0224 від 07 квітня 2026 року встановлено, що вартість автомобіля марки BMW X5, VIN-код НОМЕР_2 , р/н НОМЕР_3 становить 282926,82 грн.
Таким чином, гр. ОСОБА_3 ( ОСОБА_2 ) вчинив порушення митних правил, передбачених ч.6 ст.481 МК України.
На підставі ст.511 МК України предмет правопорушення тимчасово вилучено за протоколом про порушення митних правил та розміщено на складі Київської митниці.
У судовому засіданні представник Київської митниці Держмитслужби пояснив, що в діях гр. ОСОБА_3 ( ОСОБА_2 ) наявні ознаки порушення митних правил, передбачених ч.6 ст.481 МК України.
Особа, яка притягується до адміністративної відповідальності за порушення митних правил у судове засідання не з`явився, був повідомлений про дату, час і місце судового розгляду належним чином.
Дослідивши матеріали справи та долучені докази, суд зазначає наступне.
За змістом ст.458 МК України порушення митних правил є адміністративним правопорушенням, яке являє собою протиправні, винні (умисні або з необережності) дії чи бездіяльність, що посягають на встановлений цим Кодексом та іншими актами законодавства України порядок переміщення товарів, транспортних засобів комерційного призначення через митний кордон України, пред`явлення їх митним органам для проведення митного контролю та митного оформлення, а також здійснення операцій з товарами, що перебувають під митним контролем або контроль за якими покладено на митні органи цим Кодексом чи іншими законами України, і за які цим Кодексом передбачена адміністративна відповідальність.
Згідно зі ст.9 КУпАП адміністративним правопорушенням (проступком) визнається протиправна, винна (умисна або необережна) дія чи бездіяльність, яка посягає на громадський порядок, власність, права і свободи громадян, на встановлений порядок управління і за яку законом передбачено адміністративну відповідальність.
Порушення митних правил, передбачене ч.6 ст.481 МК України, полягає у перевищенні строку тимчасового ввезення транспортних засобів особистого користування та транспортних засобів комерційного призначення на митну територію України більше ніж на тридцять діб, а так само втрата цих транспортних засобів, у тому числі їх розкомплектування, - тягнуть за собою накладення штрафу в розмірі від восьми до дванадцяти тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або конфіскацію таких транспортних засобів.
Відповідно до ч.ч.1, 6 ст.380 МК України тимчасове ввезення громадянами-нерезидентами на митну територію України транспортних засобів особистого користування дозволяється на строк до одного року. Цей строк може бути продовжено митними органами з урахуванням дії обставин непереборної сили та особистих обставин громадян, які ввезли такі транспортні засоби, за умови документального підтвердження цих обставин, але не більш як на 60 днів. Обов`язковою умовою допуску зазначених транспортних засобів до тимчасового ввезення на митну територію України є реєстрація цих транспортних засобів в уповноважених органах іноземних держав, що підтверджується відповідним документом.
Тимчасово ввезені транспортні засоби особистого користування повинні бути вивезені за межі митної території України з дотриманням строків, установлених відповідно до вимог цього Кодексу, або поміщені у митні режими відмови на користь держави, знищення або руйнування чи можуть бути оформлені для вільного обігу на митній території України за умови сплати митних платежів, які відповідно до закону підлягають сплаті при імпорті таких транспортних засобів.
Згідно з ч.1 ст.103 МК України тимчасове ввезення - це митний режим, відповідно до якого іноземні товари, транспортні засоби комерційного призначення ввозяться для конкретних цілей на митну територію України з умовним повним або частковим звільненням від оподаткування митними платежами та без застосування заходів нетарифного регулювання зовнішньоекономічної діяльності і підлягають реекспорту до завершення встановленого строку без будь-яких змін, за винятком звичайного зносу в результаті їх використання.
Відповідно до п.60 ч.1 ст.4 МК України транспортні засоби особистого користування - наземні транспортні засоби товарних позицій 8702, 8703, 8704 (загальною масою до 3,5 тонни), 8711 згідно з УКТ ЗЕД та причепи до них товарної позиції 8716 згідно з УКТ ЗЕД, плавучі засоби та повітряні судна, що зареєстровані на території відповідної країни, перебувають у власності або тимчасовому користуванні відповідного громадянина та ввозяться або вивозяться цим громадянином у кількості не більше однієї одиниці на кожну товарну позицію виключно для особистого користування, а не для промислового або комерційного транспортування товарів чи пасажирів за плату або безоплатно.
У відповідності до ст.252 КУпАП орган (посадова особа) оцінює докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об`єктивному дослідженні всіх обставин справи в їх сукупності, керуючись законом і правосвідомістю.
Оцінюючи в сукупності надані докази, суд знаходить їх належними та допустимими, у зв`язку з чим приходить до висновку, що факт вчинення порушення митних правил підтверджений в ході розгляду справи.
У відповідності до ч.2 ст.459 МК України суб`єктами адміністративної відповідальності за порушення митних правил можуть бути громадяни, які на момент вчинення такого правопорушення досягли 16-річного віку, а при вчиненні порушень митних правил підприємствами - посадові особи цих підприємств.
Вина в порушенні митних правил доведена матеріалами справи.
Санкція ч.6 ст.481 МК України передбачає накладення штрафу в розмірі від восьми до дванадцяти тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або конфіскацію таких транспортних засобів.
Крім того, відповідно до ст.40-1 КУпАП та Закону України «Про судовий збір» судовий збір у провадженні по справі про адміністративне правопорушення у разі винесення судом (суддею) постанови про накладення адміністративного стягнення сплачується особою, на яку накладено таке стягнення.
Керуючись ст.4 Закону України «Про судовий збір», ст.ст.9, 40-1, 252 КпАП України, ст.ст.196, 197, 380, 458, 460, 527-529 МК України, -
ПОСТАНОВИВ:
Визнати винним громадянина ОСОБА_1 ( ОСОБА_2 ), ІНФОРМАЦІЯ_1 , паспорт НОМЕР_1 , АДРЕСА_1 , за ознаками порушення митних правил, передбачених ч.6 ст.481 МК України та накласти на нього стягнення у виді конфіскації транспортного засобу - BMW X5, VIN-код НОМЕР_2 , р/н НОМЕР_3 , який вилучено уповноваженими особами Київської Держмитслужби за протоколом про порушення митних правил №0026/UA100000/2026.
Стягнути з громадянина ОСОБА_1 ( ОСОБА_2 ), ІНФОРМАЦІЯ_1 , паспорт НОМЕР_1 , АДРЕСА_1 , судовий збір в дохід держави у розмірі 665,60 грн на наступні реквізити: Отримувач коштів ГУК у м.Києві/м.Київ/22030106, Код отримувача (код за ЄДРПОУ) 37993783, Банк отримувача Казначейство України (ЕАП), Рахунок отримувача UA908999980313111256000026001, Код класифікації доходів бюджету 22030106, Призначення платежу 101 _____(код клієнта за ЄДРПОУ для юридичних осіб (доповнюється зліва нулями до восьми цифр, якщо значущих цифр менше 8), реєстраційний номер облікової картки платника податків - фізичної особи (завжди має 10 цифр) або серія та номер паспорта громадянина України, в разі якщо платник через свої релігійні переконання відмовився від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків та повідомив про це відповідний орган Міністерства доходів і зборів України і має відповідну відмітку у паспорті);Судовий збір, стягнутий з ______ (ПІБ чи назва установи, організації з якої стягується судовий збір) на користь держави, за рішенням №_/_/__(номер рішення про стягнення судового збору).
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги.
Апеляційна скарга може бути подана до Київського апеляційного суду через Солом`янський районний суд міста Києва протягом десяти днів з дня винесення постанови.
Постанова пред`являється до виконання протягом трьох місяців.
Суддя Вікторія КИЦЮК