Єдиний державний реєстр судових рішень
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
22 травня 2026 року справа № 580/2598/26 м. Черкаси Черкаський окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Паламаря П.Г., розглянувши у порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення сторін адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України в Черкаській області, Головного управління Пенсійного фонду України у Київській області про визнання протиправної бездіяльності та зобов`язання вчинити певні дії,
ВСТАНОВИВ:
ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 ) звернулася до Черкаського окружного адміністративного суду з адміністративним позовом до Головного управління Пенсійного фонду України в Черкаській області (18000, м. Черкаси, вул. Смілянська, 23), Головного управління Пенсійного фонду України у Київській області (08131, м. Вишневе, вул. Боголюбова, 13) в якому просить:
- визнати рішення Головного управління Пенсійного фонду України у Київській області №5863/03-16 від 04.02.2026 щодо відмови ОСОБА_1 у призначенні пенсії державного службовця відповідно до пункту 10 розділу XI Прикінцеві та перехідні положення Закону України від 10.12.2015 № 889-VІІІ "Про державну службу" протиправним та скасувати його;
- зобов`язати Головне управління Пенсійного фонду України в Черкаській області зарахувати ОСОБА_1 до стажу державної служби період роботи на посаді інструктора відділу пропаганди Гребінківського районного комітету ЛКСМУ Полтавської області з 29.07.1987 до 24.10.1990, період роботи на посаді головного спеціаліста відділу бухгалтерського обліку та звітності Департаменту охорони здоров`я та соціальної політики виконавчого комітету Черкаської міської ради з 19.05.2009 до 01.10.2011, період роботи на посаді головного спеціаліста-бухгалтера відділу бухгалтерського обліку та звітності Департаменту охорони здоров`я Черкаської міської ради з 01.10.2011 до 03.06.2013, період роботи на посаді головного спеціаліста відділу бухгалтерського обліку Департаменту охорони здоров`я та медичних послуг Черкаської міської ради з 03.06.2013 до 01.05.2016;
- зобов`язати Головне управління Пенсійного фонду України в Черкаській області призначити ОСОБА_1 пенсію, як державному службовцю, згідно пункту 10 розділу XI Прикінцеві та перехідні положення Закону України від 10.12.2015 № 889- VІІІ "Про державну службу" та статті 37 Закону України від 16.12.1993 № 3723-ХІІ "Про державну службу" з моменту звернення з заявою, а саме з 27 січня 2026 року.
В обґрунтування позовних вимог зазначено, що у віці 62 роки, маючи станом на 01.05.2016 не менше 10 років стажу роботи на посадах віднесених до відповідних категорій державних службовців звернулася до органів Пенсійного фонду України із заявою про призначення пенсії державного службовця. Однак, рішенням відповідача протиправно відмовлено у призначенні пенсії, з підстави відсутності стажу на посадах державної служби.
Ухвалою судді Черкаського окружного адміністративного суду від 23.03.2026 прийнято позовну заяву до розгляду, відкрито провадження в адміністративній справі, вирішено здійснити розгляд справи за правилами спрощеного позовного провадження без виклику учасників справи.
Головне управління Пенсійного фонду України у Київській області, позовні вимоги не визнало, надавши відзив на позовну заяву, в якому просило у задоволенні позовних вимог відмовити в повному обсязі. В обґрунтування зазначено, що з 04.07.2001 набрав чинності Закон України «Про службу в органах місцевого самоврядування» від 07.06.2001 № 2493-ІІ, згідно з яким керівні працівники і спеціалісти місцевих рад набули статусу посадових осіб органів місцевого самоврядування. Отже, періоди роботи в органах місцевого самоврядування після 04.07.2001 (дата набрання чинності Законом) не зараховуються до спеціального стажу для визначення права на пенсію за нормами Закону України «Про державну службу», відповідно і не враховується при обчисленні пенсії державного службовця заробітна плата за роботу в органах місцевого самоврядування. При розгляді документів доданих до заяви від 27.01.2026 №2283 ОСОБА_1 , стаж роботи на посадах державної служби відсутній. Період роботи з 19.05.2009 до 31.12.2025 в органах місцевого самоврядування, а саме в Департаменті охорони здоров`я та медичних послуг Черкаської міської ради, не зараховується до спеціального стажу для визначення права на пенсію за нормами Закону України «Про державну службу». Враховуючи вищевикладене, провести перерахунок пенсії ОСОБА_1 по заяві від 27.01.2026 №2283 в частині переходу на пенсію за віком відповідно до Закону України «Про державну службу» в зв`язку з відсутністю права на даний вид перерахунку згідно поданих заявником документів.
Головне управління Пенсійного фонду України в Черкаській області також подало до суду відзив, в якому просило відмовити в задоволенні позову в повному обсязі. В обґрунтування зазначено, що між Головним управлінням Пенсійного фонду України в Черкаській області та позивачем відсутній публічно-правовий спір, оскільки рішення за результатами розгляду заяви позивача про призначення пенсії за віком прийняте Головним управлінням Пенсійного фонду України у Київській області, яке і є суб`єктом правопорушення.
Розглянувши подані документи і матеріали, всебічно і повно з`ясувавши усі фактичні обставини справи, на яких ґрунтується позов, об`єктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд зазначає таке.
ОСОБА_1 відповідно до копії паспорту громадянина України НОМЕР_1 народилася ІНФОРМАЦІЯ_1 .
Згідно копії пенсійного посвідчення серії НОМЕР_2 , позивачу призначено пенсію за віком.
27.01.2026 ОСОБА_1 звернулася до територіальних органів Пенсійного фонду України із заявою про перехід з пенсії за віком на пенсію за віком відповідно до Закону України «Про державну службу».
Рішенням Головного управління Пенсійного фонду України у Київській області від 04.02.2026 №5863/03-16, яке прийнято за принципом екстериторіальності, відмовлено ОСОБА_1 у переході з пенсії за віком на пенсію за віком відповідно до Закону України «Про державну службу». Підставою прийняття оскаржуваного рішення зазначено, що при розгляді документів доданих до заяви від 27.01.2026 №2283 ОСОБА_1 , стаж роботи на посадах державної служби відсутній. Період роботи з 19.05.2009 до 31.12.2025 в органах місцевого самоврядування, а саме в Департаменті охорони здоров`я та медичних послуг Черкаської міської ради, не зараховується до спеціального стажу для визначення права на пенсію за нормами Закону України «Про державну службу».
Вважаючи протиправною відмову у призначенні пенсії позивач звернулася до суду.
Надаючи правову оцінку спірним правовідносинам, суд зазначає про таке.
Частиною 2 статті 19 Конституції України встановлено, що органи державної влади, їх посадові особи повинні діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Відповідно до частини першої статті 46 Конституції України громадяни мають право на соціальний захист, що включає право на забезпечення їх у разі повної, часткової або тимчасової втрати працездатності, втрати годувальника, безробіття з незалежних від них обставин, а також у старості та в інших випадках, передбачених законом.
Статтею 8 Закону України від 09.07.2003 № 1058-ІV «Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування» (далі - Закон №1058-ІV) передбачено право громадян України на отримання пенсійних виплат та соціальних послуг.
Положеннями частини першої статті 9 Закону № 1058 встановлено, що за рахунок коштів Пенсійного фонду в солідарній системі призначаються такі пенсійні виплати: пенсія за віком; пенсія по інвалідності внаслідок загального захворювання (у тому числі каліцтва, не пов`язаного з роботою, інвалідності з дитинства); пенсія у зв`язку з втратою годувальника.
Відповідно до статті 90 Закону № 889-VIII пенсійне забезпечення державних службовців здійснюється відповідно до Закону України «Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування».
Відповідно до пункту 2 розділу ХІ Прикінцеві та перехідні положення Закону №889-VIII з 01 травня 2016 втратив чинність Закон № 3723-XII крім ст. 37, що застосовується до осіб, зазначених у п. 10 і 12 цього розділу.
Пунктами 10, 12 розділу ХІ Прикінцеві та перехідні положення Закону № 889-VIII передбачено, що державні службовці, які на день набрання чинності цим Законом займають посади державної служби та мають не менш як 10 років стажу на посадах, віднесених до відповідних категорій посад державних службовців, визначених ст. 25 Закону № 3723-XII та актами Кабінету Міністрів України, мають право на призначення пенсії відповідно до ст.37 Закону №3723-XII у порядку, визначеному для осіб, які мають не менш як 20 років стажу роботи на посадах, віднесених до категорій посад державних службовців. Для осіб, які на день набрання чинності цим Законом мають не менш як 20 років стажу на посадах, віднесених до відповідних категорій посад державної служби, визначених ст.25 Закону №3723-XII та актами Кабінету Міністрів України, зберігається право на призначення пенсії відповідно до ст.37 Закону № 3723-XII у порядку, визначеному для осіб, які мають не менш як 20 років стажу роботи на посадах, віднесених до категорій посад державних службовців.
Таким чином, за наявності у особи станом на 01 травня 2016 певного стажу державної служби (10 років для осіб, що на зазначену дату займали посади державної служби, або 20 років незалежно від того, чи працювала особа станом на 01 травня 2016 року на державній службі), така особа зберігає право на призначення пенсії відповідно до ст.37 Закону №3723-XII.
При цьому, відповідно до п. 6 Порядку обчислення стажу державної служби, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 25 березня 2016 № 229 (далі Порядок № 229), стаж державної служби за періоди роботи (служби) до набрання чинності Законом України "Про державну службу" від 10 грудня 2015 року № 889-VIII, обчислюється відповідно до п. 8 розділу XI Прикінцевих та перехідних положень Закону України "Про державну службу" від 10 грудня 2015 року № 889-VIII.
Згідно з п. 8 розділу XI Прикінцевих та перехідних положень Закону №889-VIII стаж державної служби за періоди роботи (служби) до набрання чинності цим Законом обчислюється у порядку та на умовах, установлених на той час законодавством.
Частиною 1 статті 37 Закону №3723-XII встановлено, що на одержання пенсії державних службовців мають право чоловіки, які досягли віку 62 роки, та жінки, які досягли пенсійного віку, встановленого ст.26 Закону № 1058-IV, за наявності страхового стажу, необхідного для призначення пенсії за віком у мінімальному розмірі, передбаченого абз.1 ч.1 ст.28 згаданого Закону, у тому числі стажу державної служби не менш як 10 років, та які на час досягнення зазначеного віку працювали на посадах державних службовців, а також особи, які мають не менш як 20 років стажу роботи на посадах, віднесених до категорій посад державних службовців, незалежно від місця роботи на час досягнення зазначеного віку. Пенсія державним службовцям призначається в розмірі 60 відсотків суми їх заробітної плати, з якої було сплачено єдиний внесок на загальнообов`язкове державне соціальне страхування, а до 1 січня 2011 року - страхові внески на загальнообов`язкове державне пенсійне страхування, а особам, які на час звернення за призначенням пенсії не є державними службовцями, - у розмірі 60 відсотків заробітної плати працюючого державного службовця відповідної посади та рангу за останнім місцем роботи на державній службі, з якої було сплачено єдиний внесок на загальнообов`язкове державне соціальне страхування, а до 1 січня 2011 року - страхові внески на загальнообов`язкове державне пенсійне страхування.
Отже, до 1 травня 2016 (дата набрання чинності Законом України "Про державну службу" від 10 грудня 2015 № 889-VІІІ) право на пенсію державного службовця мали особи, які досягли певного віку та мають передбачений законодавством страховий стаж; мали стаж державної служби не менш як 10 років, та на час досягнення зазначеного віку працювали на посадах державних службовців, а також особи, які мали не менш як 20 років стажу роботи на посадах, віднесених до категорій посад державних службовців, незалежно від місця роботи на час досягнення зазначеного віку.
Як зазначено Великою Палатою Верховного Суду у постанові від 13.02.2019 у зразковій справі №822/524/18, право на призначення пенсії відповідно до ст.37 Закону №3723-XII пов`язане лише з певним стажем роботи особи на посаді державного службовця, визначеним згідно з п. 10, 12 Прикінцеві та перехідні положення Закону № 889-VIII, у той час як додаткових умов для призначення пенсії у вказаних пунктах Прикінцевих та перехідних положень Закону № 889-VIII не встановлено.
Судом у цій справі встановлено, що згідно змісту рішення Головного управління Пенсійного фонду України у Київській області від 04.02.2026 №5863/03-16 про відмову позивачу в переході на пенсію за віком відповідно до Закону України «Про державну службу, підставою для відмови у переведенні на пенсію згідно Закону України «Про державну службу» слугувало те, що у позивача відсутній стаж роботи на посадах державної служби відсутній.
Стосовно відсутності у позивача стажу роботи на посадах державної служби суд зазначає, що ОСОБА_1 згідно записів трудової книжки НОМЕР_3 :
- 29.07.1987 - прийнята на посаду інструктора відділу пропаганди Гребінківського районного комітету ЛКСМУ Полтавської області з 29.07.1987 до 24.10.1990;
- 12.12.1991 - звільнена з посади інструктора відділу пропаганди Гребінківського районного комітету ЛКСМУ Полтавської області;
- 19.05.2009 - призначена на посаду головного спеціаліста - бухгалтера відділу бухгалтерського обліку та звітності Департаменту охорони здоров`я та соціальної політики виконавчого комітету Черкаської міської ради;
- 01.10.2011 - переведена на посаду головного спеціаліста - бухгалтера відділу бухгалтерського обліку та звітності Департаменту охорони здоров`я Черкаської міської ради;
- 03.06.2013 - переведена на посаду головного спеціаліста відділу бухгалтерського обліку Департаменту охорони здоров`я та медичних послуг Черкаської міської ради;
- 31.12.2025 - припинена служба в органах місцевого самоврядування та звільнена з посади головного спеціаліста відділу бухгалтерського обліку Департаменту охорони здоров`я та медичних послуг Черкаської міської ради.
Суд звертає увагу, що обчислення стажу державної служби за періоди роботи до 01.05.2016 (до моменту вступу в дію Закону України «Про державну службу» № 889-VII від 10.12.2015) здійснюється відповідно до Порядку обчислення стажу державної служби, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 03 травня 1994 року № 283 (далі- Порядок № 283).
До аналогічного за змістом висновку дійшов Верховний Суд у постанові від 10.05.2018 у справі №351/1792/17.
Згідно із пунктом 2 Порядку №283, до стажу державної служби зараховувалася робота (служба), зокрема, на посадах в органах місцевого самоврядування, передбачених у статті 14 Закону України «Про службу в органах місцевого самоврядування», а також на інших посадах, не зазначених у цій статті, віднесених Кабінетом Міністрів України до відповідної категорії посад в органах місцевого самоврядування.
Статтею 14 Закону України «Про службу в органах місцевого самоврядування» передбачено, зокрема, шоста категорія - посади керуючих справами (секретарів) виконавчих комітетів міських (міст районного значення), сільських, селищних рад, керівників структурних підрозділів виконавчого апарату районних та секретаріатів районних у містах Києві та Севастополі рад та їх заступників, керівників управлінь, відділів та інших структурних підрозділів виконавчих органів міських (міст районного значення), районних у містах рад та їх заступників, помічників голів, радників, консультантів, начальників секторів, головних бухгалтерів, спеціалістів управлінь, відділів, інших структурних підрозділів виконавчих органів міських (міст обласного значення та міста Сімферополя) рад.
Крім того, відповідно до абзацу десятого пункту 3 Порядку № 283 до стажу державної служби зараховуються періоди роботи в організаціях, передбачених абзацом четвертим пункту 3 Положення, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 20 грудня 1993 р. №1049.
У зазначеному абзаці встановлено, що до стажу включається робота в організаціях (крім кооперативних та інших громадських організацій), передбачених ст. 118 Кодексу законів про працю України.
У свою чергу ст. 118 Кодексу законів про працю України визначає наступні організації: партійні, профспілкові та комсомольські.
Тому на переконання суду, період роботи позивача на посаді інструктора відділу пропаганди Гребінківського районного комітету ЛКСМУ Полтавської області з 29.07.1987 до 24.10.1990 та період роботи на посаді головного спеціаліста відділу бухгалтерського обліку та звітності Департаменту охорони здоров`я та соціальної політики виконавчого комітету Черкаської міської ради з 19.05.2009 до 01.10.2011, період роботи на посаді головного спеціаліста-бухгалтера відділу бухгалтерського обліку та звітності Департаменту охорони здоров`я Черкаської міської ради з 01.10.2011 до 03.06.2013, період роботи на посаді головного спеціаліста відділу бухгалтерського обліку Департаменту охорони здоров`я та медичних послуг Черкаської міської ради з 03.06.2013 до 01.05.2016 підлягають зараховуванню до стажу державної служби.
За таких обставин, суд вважає, що рішення Головного управління Пенсійного фонду України у Київській області від 04.02.2026 №5863/03-16 не відповідає критеріям законності, які наведені в частині 2 статті 2 КАС України, а тому є протиправним.
Відповідачами не доведено суду правомірність рішення Головного управління Пенсійного фонду України у Київській області від 04.02.2026 №5863/03-16, а тому у цій частині суд вважає, що позовні вимоги є такими, що підлягають задоволенню.
Відповідно до ч. 4 ст. 245 КАС України у випадку, визначеному пунктом 4 частини другої цієї статті, суд може зобов`язати відповідача - суб`єкта владних повноважень прийняти рішення на користь позивача, якщо для його прийняття виконано всі умови, визначені законом, і прийняття такого рішення не передбачає права суб`єкта владних повноважень діяти на власний розсуд. У випадку, якщо прийняття рішення на користь позивача передбачає право суб`єкта владних повноважень діяти на власний розсуд, суд зобов`язує суб`єкта владних повноважень вирішити питання, щодо якого звернувся позивач, з урахуванням його правової оцінки, наданої судом у рішенні.
Крім того, порядок подання та оформлення документів для призначення (перерахунку), поновлення пенсій відповідно до Закону України «Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування» затверджений постановою правління Пенсійного фонду України від 25.11.2005 року №22-1, зареєстрованою в Міністерстві юстиції України 27 грудня 2005 року за № 1566/11846 (далі - Порядок №22-1).
Відповідно до пункту 4.1 Порядку №22-1 орган, що призначає пенсію, розглядає питання про призначення пенсії, перерахунок та поновлення виплати раніше призначеної пенсії, а також про переведення з одного виду пенсії на інший при зверненні особи з відповідною заявою (додаток 3). Заяви осіб про призначення, перерахунок, поновлення, переведення з одного виду пенсії на інший реєструються в журналі реєстрації рішень органу, що призначає пенсію. Особі або посадовій особі органом, що призначає пенсію, видається розписка із зазначенням дати прийняття заяви, а також переліку одержаних і відсутніх документів, які необхідно подати у тримісячний строк з дня прийняття заяви. Копія розписки зберігається в пенсійній справі.
Пунктом 4.3 Порядку №22-1 визначено, що не пізніше 10 днів після надходження заяви та за наявності документів, необхідних для призначення, перерахунку, переведення з одного виду пенсії на інший та поновлення виплати пенсії (у тому числі документів, одержаних відповідно до абзацу другого підпункту 3 пункту 4.2 цього розділу), орган, що призначає пенсію, розглядає подані документи та приймає рішення щодо призначення, перерахунку, переведення з одного виду пенсії на інший, поновлення раніше призначеної пенсії без урахування періоду, за який відсутня інформація про сплату страхових внесків до Пенсійного фонду України.
Статтею 58 Закону України «Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування» визначено, що Пенсійний фонд є органом, який призначає пенсії та підготовляє документи для її виплати. Тобто, Пенсійний фонд України має виключну компетенцію в питаннях призначення пенсії.
Адміністративний суд, перевіряючи рішення, дію чи бездіяльність суб`єкта владних повноважень на відповідність закріпленим ч. 3 ст. 2 КАС України критеріям, не втручається у дискрецію (вільний розсуд) суб`єкта владних повноважень поза межами перевірки за названими критеріями. Завдання адміністративного судочинства полягає не у забезпеченні ефективності державного управління, а в гарантуванні дотримання прав та вимог законодавства, інакше було б порушено принцип розподілу влади.
Виходячи зі змісту положень КАС України щодо компетенції адміністративного суду, останній не може підміняти інший орган державної влади та перебирати на себе повноваження щодо вирішення питань, які законодавством віднесені до компетенції цього органу державної влади.
За таких обставин суд не може підміняти Пенсійний орган, уповноважений на виконання функцій з призначення та перерахунку пенсій громадянам, а належним способом захисту порушеного права позивача буде зобов`язання відповідача повторно розглянути її заяву про призначення пенсії за віком.
Таким чином, суд, керуючись частиною другою статті 9 КАС України, з метою ефективного захисту прав позивача від порушень з боку суб`єкта владних повноважень дійшов висновку зобов`язати Головне управління Пенсійного фонду України у Київській області, як орган, яким за принципом екстериторіальності прийнято оскаржуване рішення, зарахувати до стажу державної служби позивачу періоди роботи з 29.07.1987 до 24.10.1990, з 19.05.2009 до 01.10.2011, з 01.10.2011 до 03.06.2013, з 03.06.2013 до 01.05.2016 та повторно розглянути заяву позивача від 27.01.2026 про перехід з пенсії за віком на пенсію за віком відповідно до Закону України «Про державну службу» та прийняти відповідне рішення з урахуванням висновків суду, зазначених у цьому рішенні.
Згідно з ч. 1 ст. 77 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС України) кожна сторона повинна, довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу.
Частиною 2 ст. 77 КАС України передбачено, що в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб`єкта владних повноважень обов`язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача.
За таких обставин суд, за правилами, встановленими ст. 90 Кодексу адміністративного судочинства України, перевіривши наявні у справі докази, вважає заявлені позовні вимоги частково обґрунтованими та такими, що підлягають до часткового задоволення.
Відповідно до ч. 3 ст.139 КАС України при частковому задоволенні позову судові витрати покладаються на обидві сторони пропорційно до розміру задоволених позовних вимог. При цьому суд не включає до складу судових витрат, які підлягають розподілу між сторонами, витрати суб`єкта владних повноважень на правничу допомогу адвоката та сплату судового збору.
Керуючись ст. 2, 5, 6, 14, 77, 134, 241-246, 255, 263, 295, 370 КАС України суд,
ВИРІШИВ:
Адміністративний позов задовольнити частково.
Визнати протиправним та скасувати рішення Головного управління Пенсійного фонду України у Київській області від 04.02.2026 №5863/03-16 щодо відмови ОСОБА_1 у переведенні з пенсії за віком на пенсію за віком відповідно до Закону України «Про державну службу».
Зобов`язати Головне управління Пенсійного фонду України у Київській області зарахувати ОСОБА_1 до стажу державної служби період роботи на посаді інструктора відділу пропаганди Гребінківського районного комітету ЛКСМУ Полтавської області з 29.07.1987 до 24.10.1990, період роботи з 19.05.2009 до 01.10.2011 на посаді головного спеціаліста відділу бухгалтерського обліку та звітності Департаменту охорони здоров`я та соціальної політики виконавчого комітету Черкаської міської ради, період роботи з 01.10.2011 до 03.06.2013 на посаді головного спеціаліста-бухгалтера відділу бухгалтерського обліку та звітності Департаменту охорони здоров`я Черкаської міської ради, період роботи з 03.06.2013 до 01.05.2016 на посаді головного спеціаліста відділу бухгалтерського обліку Департаменту охорони здоров`я та медичних послуг Черкаської міської ради.
Зобов`язати Головне управління Пенсійного фонду України у Київській області повторно розглянути заяву ОСОБА_1 від 27.01.2026 про перехід з пенсії за віком на пенсію за віком відповідно до Закону України «Про державну службу» та прийняти відповідне рішення з урахуванням висновків суду, зазначених у цьому рішенні.
У задоволенні інших позовних вимог відмовити.
Стягнути за рахунок бюджетних асигнувань Головного управління Пенсійного фонду України у Київській області (код ЄДРПОУ 22933548) на користь ОСОБА_1 (РНОКПП НОМЕР_4 ) витрати зі сплати судового збору в розмірі 800 (вісімсот) грн 00 коп.
Копію рішення направити особам, які беруть участь у справі.
Рішення набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, яка може бути подана безпосередньо до Шостого апеляційного адміністративного суду протягом тридцяти днів з дня підписання рішення суду.
Суддя Петро ПАЛАМАР