Єдиний державний реєстр судових рішень
Справа № 420/7302/26
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
27 травня 2026 року м. Одеса
Одеський окружний адміністративний суд у складі головуючої судді Дубровної В.А., розглянувши за правилами спрощеного позовного провадження в порядку письмового провадження адміністративну справу за позовною заявою Комунальної установи «Центр фінансування та господарської діяльності закладів та установ системи освіти Хаджибейського району м. Одеси» до Південного офісу Держаудитслужби, за участю третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору на стороні позивача - Товариство з обмеженою відповідальністю «Пожежна Служба «Прайд», та Товариство з обмеженою відповідальністю «СПАС» про визнання протиправним та скасування висновку про результат моніторингу закупівлі,
встановив:
І. Зміст позовних вимог.
До суду з позовом звернулась Комунальна установа «Центр фінансування та господарської діяльності закладів та установ системи освіти Хаджибейського району м. Одеси» (далі позивач) із позовною заявою до Південного офісу Держаудитслужби (далі відповідач), за участю третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору на стороні позивача - Товариство з обмеженою відповідальністю «Пожежна Служба «Прайд» (далі третя особа 1, ТОВ «Пожежна Служба «Прайд»), та Товариство з обмеженою відповідальністю «СПАС» (далі третя особа 2, ТОВ «СПАС») в якій просить визнати протиправним та скасувати висновок Південного офісу Держаудит служби від 11 березня 2026 року про результати моніторингу процедури закупівлі, яка проведена Комунальною установою «Центр фінансування та господарської діяльності закладів та установ системи освіти Хаджибейського району м. Одеси» (ідентифікатор закупівлі № UА-2025-12-30-009065-а).
II. Позиція сторін.
На обґрунтування вказаних вимог позивач зазначає, що 11.03.2026 року за результатами проведеного моніторингу закупівлі «Послуги з ремонту і технічного обслуговування вимірювальних, випробувальних і контрольних Приладів; послуги з технічного обслуговування та цілодобового спостерігання систем протипожежного захисту закладів та установ системи освіти Хаджибейського району м.Одеси), ідентифікатор закупівлі № UA-2025-12-30-009065-a, відповідачем складено та оприлюднено в електронній системі закупівель висновок № UA-2025-12-30-009065-a, яким зафіксовано порушення пункту 43 Особливостей, абз. 2 п.п.2 пункту 44 Особливостей, а саме, Замовник не розмістив повідомлення з вимогою про усунення учасником процедури закупівлі ТОВ «СПАС» невідповідностей в інформації та/або документах, що подані ним у тендерній пропозиції та/або подання яких вимагалось тендерною документацією, тим самим безпідставно відхилив тендерну пропозицію вказаного учасника. Позивач категорично не погоджується з такою позицією Відповідача, оскільки саме ТОВ «СПАС» в порушення вимог пункту 5 «Перелік документів щодо підтвердження інформації про технічні, якісні та кількісні характеристики предмета закупівлі - технічні вимоги до предмета закупівлі, згідно з Додатком 1.2 до тендерної документації» Додатку 3 до Тендерної документації не надав до тендерної пропозиції сертифікат ДСТУ 8828:2019 «Пожежна безпека. Загальні положення» або інший аналогічний сертифікат, виданий органом з сертифікації Учаснику та сертифікат відповідності, виданий органом з сертифікації Учаснику - щодо підтвердження наявного в нього ЦПТС технічному стандарту ДСТУ EN 50518:2019, який , визначає вимоги до центрів приймання тривожних сповіщень (ЦПТС), що свідчить про їх відсутність у складі тендерної документації Учасника. З огляду на вказане та враховуючи, що пунктом 43 особливостей визначено винятки, зокрема, що не підлягають усуненню такі невідповідності, як відсутність забезпечення тендерної пропозиції, якщо таке забезпечення вимагалося замовником; відсутність інформації або документів про технічні та якісні характеристики предмета закупівлі, що пропонується учасником процедури в його тендерній пропозиції, то на думку позивача правомірно було відхилено тендерну пропозицію ТОВ «СПАС», як таку, що не відповідає документам (інформації) про технічні та якісні характеристики предмета закупівлі, які відсутні у складі тендерної пропозиції Учасника, що порушує вимоги пункту 43 Особливостей № 1178. При цьому, позивач вказує, що вимога контролюючого органу про усунення виявлених порушень законодавства, а саме шляхом припинення зобов`язань за договором та протягом п`яти робочих днів з дня оприлюднення висновку оприлюднити через, електронну систему закупівель інформацію та/або документи, що свідчать про вжиття таких заходів, не містить чітких, конкретних і зрозумілих приписів на адресу підконтрольного суб`єкту (об`єкту контролю, його посадових осіб), які є обов`язковими до виконання останнім, недотримання вказаних вимог спричинює юридичну невизначеність, що не є прийнятним.
10.04.2026 року судом зареєстровано відзив від відповідача відзив на позов, яким просить відмовити у задоволенні позову, вказуючи, що Південним офісом Держаудитслужби відповідно до норм статті 8 Закону та відповідно до наказу Південного офісу Держаудитслужби від 24.02.2026 № 46 здійснено моніторинг процедури відкритих торгів з особливостями за предметом закупівлі: Послуги з технічного обслуговування та цілодобового спостерігання систем протипожежного захисту закладів та установ системи освіти Хаджибейського району м. Одеси (ДК 021:2015:50410000-2 Послуги з ремонту і технічного обслуговування вимірювальних, випробувальних і контрольних приладів), яка проводилася Комунальною установою «Центр фінансування та господарської діяльності закладів та установ системи освіти Хаджибейського району м. Одеси» (оголошення про проведення відкритих торгів оприлюднено в електронній системі закупівель за номером UA-2025-12-30-009065-a, очікуваною вартістю 7 295 880,00 грн з ПДВ, щодо дотримання Позивачем законодавства у сфері публічних закупівель. За результатами моніторингу зазначеної процедури закупівлі складено висновок про результати моніторингу процедури закупівлі за номером № UA-2025-12-30-009065-a від 11.03.2025, який оприлюднено в електронній системі закупівель відповідно до норм частини шостої статті 8 Закону. Так, на думку відповідача невідповідність в інформації та/або документах, що подані учасником ТОВ «СПАС» у складі тендерної пропозиції та/або подання яких вимагається тендерною документацією, в частині ненадання сертифікату ДСТУ 8828:2019 «Пожежна безпека. Загальні положення» або іншого аналогічного сертифікату, виданого органом з сертифікації учаснику та сертифікату відповідності, виданого органом з сертифікації учаснику щодо підтвердження наявного в нього ЦПТС технічному стандарту ДСТУ EN 50518:2019, який визначає вимоги до центрів приймання тривожних сповіщень (ЦПТС), може бути усунена учасником процедури закупівлі відповідно до пункту 43 Особливостей, так як зазначена інформація не є інформацією про технічні та якісні характеристики предмета закупівлі, що пропонується учасником процедури закупівлі в його тендерній пропозиції, та виправлення зазначеної невідповідності не призведе до зміни предмета закупівлі, запропонованого учасником процедури закупівлі у складі його тендерної пропозиції, найменування товару, марки, моделі тощо. З огляду на вказане, відповідачем зроблено висновок, що позивач безпідставно відхилив тендерну пропозицію вказаного учасника із зазначенням у протоколі уповноваженої особи Замовника від 09.01.2026 № 09-01-26, підстави, та всупереч пункту 43 Особливостей та абзацу 2 підпункту 2 пункту 44 Особливостей не розмістив в електронній системі закупівель повідомлення з вимогою про усунення учасником процедури закупівлі ТОВ «СПАС» невідповідностей в інформації та/або документах, що подані ним у тендерній пропозиції та/або подання яких вимагалось тендерною документацією. При цьому, на запит Південного офісу Держаудитслужби від 05.03.2026 щодо обґрунтування рішення про відхилення тендерної пропозиції учасника процедури закупівлі ТОВ «СПАС» відповідно до підпункту 2 пункту 44 Особливостей, та нерозміщення відповідно до пункту 43 Особливостей повідомлення з вимогою про усунення невідповідностей в інформації та/або документах, що подані зазначеним учасником процедури закупівлі у тендерній пропозиції та/або подання яких передбачалося тендерною документацією, Замовник 06.03.2026 надав пояснення, яке не спростовує факту виявленої невідповідності.
Треті особи ТОВ «Пожежна Служба «Прайд» та ТОВ «СПАС» не скористались правом надати суду пояснення щодо предмету спору.
III. Процесуальні дії у справі.
Ухвалою від 25.03.2026 р. відкрито провадження у справі за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи (у письмовому провадженні) відповідно до частини 5 статті 262 КАС України, якою передбачено, що суд розглядає справу в порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення сторін за наявними у справі матеріалами, за відсутності клопотання будь-якої зі сторін про інше.
Ухвалою суду від 26.05.2026 р. відмовлено відповідачу у розгляді справи за правилами загального позовного провадження.
Враховуючи зміст позовних вимог, які згідно з ч. 6 ст. 12 КАС України належать до справ незначної складності (п. 20 ч. 1 ст. 4; ч. 2 ст. 12 КАС України), суд розглядає дану справу за правилами спрощеного позовного провадження в порядку письмового провадження за наявними у справі матеріалами.
IV. Обставини, встановлені судом, та зміст спірних правовідносин, з посиланням на докази, на підставі яких встановлені відповідні обставини.
Позивачем Комунальною установою «Центр фінансування та господарської діяльності закладів та установ системи освіти Хаджибейського району м. Одеси» ( далі КУ « ЦФГДЗУСО Хаджибейського району м. Одеси») 30.12.2025 року було оприлюднено інформацію про проведення закупівлі - відкриті торги з особливостями, предмет закупівлі послуг: ДК 021:2015:50410000-2 Послуги з ремонту і технічного обслуговування вимірювальних, випробувальних і контрольних приладів (Послуги з технічного обслуговування та цілодобового спостерігання систем протипожежного захисту закладів та установ системи освіти Хаджибейського, району м. Одеси), вартістю 7295880 UAH, 50410000-2, ДК021, 60, послуга, (ідентифікатор закупівлі № UA-2025-12-30-009065-а).
Протокольним рішенням уповноваженої особи КУ « ЦФГДЗУСО Хаджибейського району м. Одеси») № 30-12-2025 від 30.12.2025 року, зі змінами згідно протокольного рішення уповноваженої особи КУ « ЦФГДЗУСО Хаджибейського району м. Одеси» від 02.01.2026 р.) затверджена Тендерна документація по процедурі закупівлі послуг-відкриті торги з особливостями предмет закупки ДК 021:2015:50410000-2 Послуги з ремонту і технічного обслуговування вимірювальних, випробувальних і контрольних приладів (Послуги з технічного обслуговування та цілодобового спостерігання систем протипожежного захисту закладів та установ системи освіти Хаджибейського, району м. Одеси).
Протокольним рішенням уповноваженої особи КУ « ЦФГДЗУСО Хаджибейського району м. Одеси») № 06-02-26 від 06.02.2026 р. визначено переможця процедури вказаної закупівлі - Товариство з обмеженою відповідальністю Пожежна служба Прайд»» з остаточною ціновою пропозицією 6 929 613,26 грн.
13.02.2026 року між КУ «ЦФГДЗУСО Хаджибейського району м. Одеси», як Замовником, та Товариством з обмеженою відповідальністю Пожежна служба Прайд», як Виконавець, укладено Договір № 50604, за умовами якого Виконавець в порядку та на умовах, визначених цим договором, зобов`язується надати Послуги з технічного обслуговування та цілодобового спостерігання систем протипожежного захисту закладів та установ системи освіти Хаджибейського, району м. Одеси) код 50410000-2 - Послуги з ремонту і технічного обслуговування вимірювальних, випробувальних і контрольних приладів ДК 021:2015 Єдиного закупівельного словника.
Наказом Південного офісу Держаудитслужби від 24.02.2026 № 46 оголошено про початок моніторингу процедури відкритих торгів з особливостями за предметом закупівлі: Послуги з технічного обслуговування та цілодобового спостерігання систем протипожежного захисту закладів та установ системи освіти Хаджибейського району м. Одеси (ДК 021:2015:50410000-2 Послуги з ремонту і технічного обслуговування вимірювальних, випробувальних і контрольних приладів), яка проводилася Комунальною установою «Центр фінансування та господарської діяльності закладів та установ системи освіти Хаджибейського району м. Одеси» згідно даних автоматичних індикаторів ризиків.
05.03.2026 року Південним офісом Держаудитслужби надано запит Замовнику-КУ «ЦФГДЗУСО Хаджибейського району м. Одеси» щодо обґрунтування рішення про відхилення тендерної пропозиції учасника процедури закупівлі ТОВ «СПАС» відповідно до підпункту 2 пункту 44 Особливостей, та нерозміщення відповідно до пункту 43 Особливостей повідомлення з вимогою про усунення невідповідностей в інформації та/або документах, що подані зазначеним учасником процедури закупівлі у тендерній пропозиції та/або подання яких передбачалося тендерною документацією.
06 березня 2026 року КУ «ЦФГДЗУСО Хаджибейського району м. Одеси» у відповідь на запит Південного офісу Держаудитслужби надав пояснення щодо процедури закупівлі наступного змісту.
« Пункт 5 «Перелік документів щодо підтвердження інформації про технічні, якісні та кількісні і характеристики предмета закупівлі - технічні вимоги до предмета закупівлі; згідно з Додатком 1.2 до тендерної документації» Додатку 3 до Тендерної документації містить вимоги щодо надання в складі пропозиції:
- сертифікат ДСТУ 8828:2019 «Пожежна безпека. Загальні положення» або інший аналогічний сертифікат, виданий органом з сертифікації Учаснику.
- сертифікат відповідності, виданий органом з сертифікації Учаснику - щодо підтвердження наявного в нього ЦПТС технічному стандарту ДСТУ EN 50518:2019, який визначає вимоги до центрів приймання тривожних сповіщень (ЦПТС).
Зазначені сертифікати відсутні у складі тендерної пропозиції Учасника.
Класифікація документів як «технічних»: Сертифікати за ДСТУ 8828:2019 («Пожежна безпека. Загальні положення») та ДСТУ ВИ 50518:2019 (вимоги до центрів приймання, тривожних сповіщень) безпосередньо стосуються якісних та технічних характеристик послуг/товару, що є предметом закупівлі.
Відповідно до підпункту 2 пункту 44 Особливостей № 1178 замовник відхиляє тендерну пропозицію із зазначенням аргументації в електронній системі закупівель у разі, якщо тендерна пропозиція учасника не відповідає умовам технічної специфікації та іншим вимогам щодо предмета закупівлі тендерної документації.
Відповідно до пункту 43 Особливостей № 1178, під невідповідністю в інформації та/або документах, що подані учасником процедури закупівлі у складі тендерної пропозиції та/або подання яких вимагається тендерною документацією, розуміється у тому числі відсутність у складі тендерної пропозиції інформації та/або документів, подання яких передбачається тендерною документацією (крім випадків відсутності забезпечення тендерної пропозиції, якщо таке забезпечення вимагалося замовником, та/або відсутності інформації (та/або документів) про технічні та якісні характеристики предмета закупівлі, що пропонується учасником процедури в його тендерній пропозиції). Тобто, нормою пункту 43 Особливостей № 1178 прямо заборонено застосовування «механізму 24 годин» до документів про технічні та якісні характеристики предмета закупівлі, які відсутні у складі тендерної пропозиції учасника, та, при цьому, дозволено застосування такого механізму до наданих учасником документів, які містять помилки/ невідповідності. Зважаючи на викладене, оприлюднення вимоги про характеристики предмета закупівлі, які відсутні у складі тендерної пропозиції Учасника порушує вимоги пункту 43 Особливостей № 1178. Така позиція викладена у висновку про результати моніторингу процедури закупівлі № UA-2024-03-13-005106-а (UA-M-2024-10-30-000006), рішення АМКУ №|І10733-р/пк-пз від 20.06.2024 за цією ж закупівлею, також підтверджує, що не відхиливши Пропозицію Переможця, яка не відповідає умовам технічної специфікації та іншим вимогам щодо предмета закупівлі тендерної документації, Замовник порушив вимоги пункту 44 Особливостей, згідно з якими замовник відхиляє тендерну пропозицію із зазначенням аргументації в електронній системі закупівель у разі, зокрема, якщо тендерна пропозиція не відповідає умовам технічної специфікації та іншим вимогам щодо предмета закупівлі тендерної документації. Аналогічна позиція щодо неможливості надання 24 години для виправлення невідповідностей у документах про технічні та якісні характеристики предмета закупівлі, які були відсутні у складі тендерної пропозиції Учасника, викладена у висновку про результати моніторингу процедури закупівлі № UA-2025-01-14-005051-а (UA-M-2025-02-10-000019) Відсутність інформації, яка підтверджує технічні та якісні характеристики предмета закупівлі,! (не є невідповідністю в інформації та/або документах, які надаються учасником процедури закупівлі на виконання вимог технічної специфікації до предмета закупівлі, і не може бути усунута учасником відповідно до пункту 43 Особливостей. Існують чисельні висновки Держаудитслужби про результати моніторингу процедур закупівель, щодо неможливості надання 24 години для виправлення невідповідностей у документах про технічні та якісні характеристики предмета закупівлі,]які були відсутні у складі тендерної пропозиції Учасника, зокрема: закупівлі за № UA-2025-04-1-011553-а (UA-M-2025-05-27-000012), UA-2025-08-19-001125-а (UA-M-2025-09-22-00008), № UA-2025-01-15-005379-а (UA-M-2025-03-11-000047), UA-2025-05-30-008779-a (UA-M-2025- 06-23-000053) тощо. В прийнятті рішень при проведенні відкритих торгів з особливостями, Замовник керується не лише нормами законодавства з питань публічних закупівель, а й позицією ДАСУ викладеною у висновках про результати моніторингів. З огляду на вищевикладене, вважаємо рішення щодо відхилення тендерної пропозиції учасника процедури закупівлі товариства з обмеженою відповідальністю «СПАС» таким, що відповідає чинному законодавству.
11.03.2026 року начальником Південного офісу Держаудитслужби затверджено Висновок про результати моніторингу процедури закупівлі UA-2025-12-30-009065-a, у розділі ІІ Констатуюча частина, зокрема,
1) Щодо інформації про результати моніторингу процедури закупівлі в розрізі стадій проведення процедури закупівлі встановлено, а саме
- за результатами аналізу питання розгляду тендерних пропозицій встановлено, що до участі у процедурі закупівлі подали свої тендерні пропозиції п`ять учасників, а саме: ТОВ «СПАС» з остаточною ціновою пропозицією 3 647 860,08 грн, ТОВ «ЛІГА БЕЗПЕКИ» з остаточною ціновою пропозицією 5 120 000,00 грн, ПП «СПЕЦАВТОМАТИКА-К» з остаточною ціновою пропозицією 6 031 8147,08 грн, ТОВ «ПОЖЕЖНА СЛУЖБА «ПРАЙД» з остаточною ціновою пропозицією 6 929 613,26 грн та товариство з обмеженою відповідальністю «Централізоване проти пожежне охоронне спостереження» з остаточною ціновою пропозицією 7 245 880,00 гривень.
- відповідно до протоколу уповноваженої особи Замовника від 09.01.2026 № 09-01-26 тендерну пропозицію учасника процедури закупівлі ТОВ «СПАС» відхилено на підставі підпункту 2 пункту 44 Особливостей, із зазначенням наступної підстави, а саме: «У складі тендерної пропозиції учасника відсутні сертифікат ДСТУ 8828:2019 «Пожежна безпека. Загальні положення» або інший аналогічний сертифікат, виданий органом з сертифікації учаснику та сертифікат відповідності, виданий органом з сертифікації учаснику щодо підтвердження наявного в нього ЦПТС технічному стандарту ДСТУ EN 50518:2019, який визначає вимоги до центрів приймання тривожних сповіщень (ЦПТС)».
- аналізом підстави відхилення тендерної пропозиції учасника процедури закупівлі ТОВ «СПАС», зазначеної у протоколі уповноваженої особи Замовника від 09.01.2026 N° 09-01-26, встановлено, що у підпунктах 5.5 та 5.6 пункту 5 Додатка 3 «Перелік документів та/або інформації, які подаються учасником процедури закупівлі у складі тендерної пропозиції» до ТД Замовник зазначив, що на підтвердження наявності технологій та на виконання частини п`ятої статті 23 Закону України «Про публічні закупівлі» учасники у складі тендерних пропозицій повинні надати сертифікат ДСТУ 8828:2019 «Пожежна безпека. Загальні положення» або інший аналогічний сертифікат, виданий органом з сертифікації учаснику та сертифікат відповідності, виданий органом з сертифікації учаснику щодо підтвердження наявного в нього ЦПТС технічному стандарту ДСТУ EN 50518:2019, який визначає вимоги до центрів приймання тривожних сповіщень (ЦПТС). Проте учасником ТОВ «СПАС» у складі тендерної пропозиції не надано сертифікат ДСТУ 8828:2019 «Пожежна безпека. Загальні положення» або інший аналогічний сертифікат, виданий органом з сертифікації учаснику та сертифікат відповідності, виданий органом з сертифікації учаснику щодо підтвердження наявного в нього ЦПТС технічному стандарту ДСТУ EN 50518:2019, який визначає вимоги до центрів приймання тривожних сповіщень (ЦПТС), чим не дотримано вимоги підпунктів 5.5 та 5.6 пункту 5 Додатка 3 до ТД.
- невідповідність в інформації та/або документах, що подані учасником ТОВ «СПАС» у складі тендерної пропозиції та/або подання яких вимагається тендерною документацією, в частині ненадання сертифікату ДСТУ 8828:2019 «Пожежна безпека. Загальні положення» або іншого аналогічного сертифікату, виданого органом з сертифікації учаснику та сертифікату відповідності, виданого органом з сертифікації учаснику щодо підтвердження наявного в нього ЦПТС технічному стандарту ДСТУ EN 50518:2019, який визначає вимоги до центрів приймання тривожних сповіщень (ЦПТС), може бути усунена учасником процедури закупівлі відповідно до пункту 43 Особливостей, так як зазначена інформація не є інформацією про технічні та якісні характеристики предмета закупівлі, що пропонується учасником процедури закупівлі в його тендерній пропозиції, та виправлення зазначеної невідповідності не призведе до зміни предмета закупівлі, запропонованого учасником процедури закупівлі у складі його тендерної пропозиції, найменування товару, марки, моделі тощо.
- Отже, Замовник не розмістив в електронній системі закупівель повідомлення з вимогою про усунення учасником процедури закупівлі ТОВ «СПАС» невідповідностей в інформації та/або документах, що подані ним у тендерній пропозиції та/або подання яких вимагалось тендерною документацією, чим порушив вимоги пункту 43 Особливостей та на порушення абзацу 2 підпункту 2 пункту 44 Особливостей безпідставно відхилив тендерну пропозицію вказаного учасника із зазначенням у протоколі уповноваженої особи Замовника від 09.01.2026 N° 09-01-26, підстави
2) Висновком про наявність (із зазначенням переліку статей, пунктів нормативно-правових актів, що були порушені) або відсутність порушення (порушень) законодавства вказано порушення пункту 43, абзацу 2 підпункту 2 пункту 44 Особливостей за результатами аналізу питання розгляду тендерних пропозицій.
3) Зобов`язання щодо усунення порушення (порушень) законодавства у сфері публічних закупівель (у разі наявності таких порушень): з огляду на встановлені порушення законодавства у сфері публічних закупівель, керуючись статтями 5 та 10 Закону України «Про основні засади здійснення державного фінансового контролю в Україні» та статтею 8 Закону України «Про публічні закупівлі» Південний офіс Держаудитслужби зобов`язав здійснити заходи щодо усунення виявлених порушень шляхом припинення зобов`язань за договором про закупівлю робіт та протягом п`яти робочих днів з дня оприлюднення висновку оприлюднити через електронну систему закупівель інформацію та/або документи, що свідчать про вжиття таких заходів.
Не погоджуючись з наведеним Висновком Південного офісу Держаудитслужби, позивач звернувся до суду з даним позовом.
V. Норми права, які застосував суд.
Частиною другою статті 19 Конституції України визначено, що органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов`язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Правові та організаційні засади здійснення фінансового контролю в Україні визначено Законом України Про основні засади здійснення державного фінансового контролю в Україні № 2939-XII від 26.01.1993 р. у редакції, чинній станом на час виникнення спірних правовідносин). (далі - Закон № 2939-XII, яким передбачено, зокрема
- здійснення державного фінансового контролю забезпечує центральний орган виконавчої влади, уповноважений Кабінетом Міністрів України на реалізацію державної політики у сфері державного фінансового контролю (далі - орган державного фінансового контролю) ( стаття 1 Закону № 2939-XII);
- головними завданнями органу державного фінансового контролю є: здійснення державного фінансового контролю за використанням і збереженням державних фінансових ресурсів, необоротних та інших активів, правильністю визначення потреби в бюджетних коштах та взяттям зобов`язань, ефективним використанням коштів і майна, станом і достовірністю бухгалтерського обліку і фінансової звітності у міністерствах та інших органах виконавчої влади, державних фондах, фондах загальнообов`язкового державного соціального страхування, бюджетних установах і суб`єктах господарювання державного сектору економіки, в тому числі суб`єктах господарювання, у статутному капіталі яких 50 і більше відсотків акцій (часток) належить суб`єктам господарювання державного сектору економіки, а також на підприємствах, в установах та організаціях, які отримують (отримували у періоді, який перевіряється) кошти з бюджетів усіх рівнів, державних фондів та фондів загальнообов`язкового державного соціального страхування або використовують (використовували у періоді, який перевіряється) державне чи комунальне майно (далі - підконтрольні установи), за дотриманням бюджетного законодавства, дотриманням законодавства про закупівлі, діяльністю суб`єктів господарської діяльності незалежно від форми власності, які не віднесені законодавством до підконтрольних установ, за судовим рішенням, ухваленим у кримінальному провадженні. Державний фінансовий контроль забезпечується органом державного фінансового контролю через проведення державного фінансового аудиту, інспектування, перевірки закупівель та моніторингу закупівлі. ( стаття 2 Закону № 2939-XII);
- контроль за дотриманням законодавства у сфері закупівель здійснюється шляхом проведення моніторингу закупівлі у порядку, встановленому Законом України Про публічні закупівлі, проведення перевірки закупівель, а також під час державного фінансового аудиту та інспектування. Моніторинг закупівлі здійснюється за місцезнаходженням органу державного фінансового контролю. ( стаття 5 Закону № 2939-XII).
Правові та економічні засади здійснення закупівель товарів, робіт і послуг для забезпечення потреб держави, територіальних громад та об`єднаних територіальних громад визначає Закон України Про публічні закупівлі № 922-VIII від 25.12.2015 (далі - Закон № 922-VIII), яким передбачено, зокрема
- моніторинг процедури закупівлі - це аналіз дотримання замовником законодавства у сфері публічних закупівель під час проведення процедури закупівлі, укладення договору про закупівлю та протягом його дії з метою запобігання порушенням законодавства у сфері публічних закупівель. ( пункт 14 частини 1 статті 1 Закону № 922-VIII)
- закупівлі здійснюються, зокрема, за принципом відкритості та прозорості на всіх стадіях закупівель. ( пункт 3 частини першої статті 5 Закону № 922-VIII)
- моніторинг процедури закупівлі здійснюють центральний орган виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері державного фінансового контролю, та його міжрегіональні територіальні органи (далі - органи державного фінансового контролю). Моніторинг процедури закупівлі здійснюється протягом проведення процедури закупівлі, укладення договору про закупівлю та його дії. ( абзаци 1 -2 частини 1 статті 8 Закону № 922-VIII)
- рішення про початок моніторингу процедури закупівлі приймає керівник органу державного фінансового контролю або його заступник (або уповноважена керівником особа) за наявності однієї або декількох із таких підстав, зокрема, виявлені органом державного фінансового контролю ознаки порушення (порушень) законодавства у сфері публічних закупівель в інформації, оприлюдненій в електронній системі закупівель ( пункт 4 частини 2 статті 8 Закону № 922-VIII);
- для аналізу даних, що свідчать про ознаки порушення (порушень) законодавства у сфері публічних закупівель, можуть використовуватися: інформація, оприлюднена в електронній системі закупівель; інформація, що міститься в єдиних державних реєстрах; інформація в базах даних, відкритих для доступу центральному органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері державного фінансового контролю. ( абзаци 7-10 частини 2 статті 8 Закону № 922-VIII)
- за результатами моніторингу процедури закупівлі посадова особа органу державного фінансового контролю складає та підписує висновок про результати моніторингу процедури закупівлі (далі - висновок), що затверджується керівником органу державного фінансового контролю або його заступником. Такий висновок підлягає оприлюдненню в електронній системі закупівель протягом трьох робочих днів з дня його складання. ( частина 6 статті 8 Закону № 922-VIII)
- у висновку обов`язково зазначається зобов`язання щодо усунення порушення (порушень) законодавства у сфері публічних закупівель. ( пункт 5 частини сьомої статті 8 Закону № 922-VIII )
- у разі незгоди замовника з інформацією, викладеною у висновку, він має право оскаржити висновок до суду протягом 10 робочих днів з дня його оприлюднення, про що зазначається в електронній системі закупівель протягом наступного робочого дня з дня оскарження висновку до суду. Замовник зазначає в електронній системі закупівель про відкриття провадження у справі протягом наступного робочого дня з дня отримання інформації про відкриття такого провадження та номер такого провадження. ( частина 10 статті 8 Закону № 922-VIII).
- тендерна документація може містити іншу інформацію, вимоги щодо наявності якої передбачені законодавством та яку замовник вважає за необхідне включити до тендерної документації. (абзац перший частини третьої статті 22 Закону № 922-VIII)
- замовник відхиляє тендерну пропозицію із зазначенням аргументації в електронній системі закупівель, серед іншого, у разі, якщо учасник процедури закупівлі не відповідає встановленим абзацом першим частини третьої статті 22 цього Закону вимогам до учасника відповідно до законодавства. (пункт 1 частини першої статті 31 Закону № 922-VIII)
- договір про закупівлю укладається відповідно до норм Цивільного та Господарського кодексів України з урахуванням особливостей, визначених цим Законом. (частина перша статті 41 Закону № 922-VIII)
- установити, що на період дії правового режиму воєнного стану в Україні та протягом 90 днів з дня його припинення або скасування особливості здійснення закупівель товарів, робіт і послуг для замовників, передбачених цим Законом, визначаються Кабінетом Міністрів України із забезпеченням захищеності таких замовників від воєнних загроз. (пункт 3-7 розділ X "Прикінцеві та перехідні положення" Закону № 922-VIII в редакції Закону України Про внесення змін до Закону України "Про публічні закупівлі" та інших законодавчих актів України щодо здійснення оборонних та публічних закупівель на період дії правового режиму воєнного стану від 16.08.2022 № 2526-IX, який набув чинності 10.09.2022 року.
Постановою Кабінету Міністрів України від 12 жовтня 2022 р. № 1178, затверджені Особливості здійснення публічних закупівель товарів, робіт і послуг для замовників, передбачених Законом України Про публічні закупівлі, на період дії правового режиму воєнного стану в Україні та протягом 90 днів з дня його припинення або скасування (в редакції постанови Кабінету Міністрів України від 12 травня 2023 р. № 471) (надалі Постанова КМУ № 1178), якою передбачено, зокрема
- замовники, що зобов`язані здійснювати публічні закупівлі товарів, робіт і послуг відповідно до Закону, проводять закупівлі з урахуванням цих особливостей. ( абзац перший пункту 3 Постанови КМУ № 1178);
- державне регулювання, контроль у сфері публічних закупівель та громадський контроль здійснюються відповідно до статті 7 Закону. ( пункт 22 Постанови КМУ № 1178);
- Держаудитслужба та її міжрегіональні територіальні органи здійснюють моніторинг процедур закупівель, а також закупівель, за якими в електронній системі закупівель оприлюднюється звіт про договір про закупівлю, укладений без застосування електронної системи закупівель, у порядку, встановленому статтею 8 Закону України Про публічні закупівлі. ( пункт 23 Постанови КМУ № 1178).
Постановою Кабінету Міністрів України від 28.10.2015 № 868 Про утворення Державної аудиторської служби України, яка набрала чинності 03.11.2015, утворено Державну аудиторську службу України як центральний орган виконавчої влади, діяльність якого спрямовується та координується Кабінетом Міністрів України через Міністра фінансів, реорганізувавши Державну фінансову інспекцію шляхом перетворення.
Постановою Кабінету Міністрів України від 03.02.2016 № 43 затверджено Положення про Державну аудиторську службу України ( далі Положення № 43) , яким передбачено
- Державна аудиторська служба України (Держаудитслужба) є центральним органом виконавчої влади, діяльність якого спрямовується і координується Кабінетом Міністрів України та який забезпечує формування і реалізує державну політику у сфері державного фінансового контролю. ( пункт 1 Положення № 43)
- Держаудитслужба реалізує державний фінансовий контроль через здійснення: державного фінансового аудиту; перевірки державних закупівель; інспектування (ревізії); моніторингу закупівель. ( підпункт 3 пункту 4 Положення № 43)
- Держаудитслужба відповідно до покладених на неї завдань здійснює контроль за, зокрема, дотриманням законодавства про закупівлі ( підпункт 4 пункту 4 Положення № 430);
- Держаудитслужба відповідно до покладених на неї завдань: вживає в установленому порядку заходів до усунення виявлених під час здійснення державного фінансового контролю порушень законодавства та притягнення до відповідальності винних осіб, а саме: вимагає від керівників та інших осіб підприємств, установ та організацій, що контролюються, усунення виявлених порушень законодавства; здійснює контроль за виконанням таких вимог тощо ( підпункт 9 пункту 4 Положення № 43);
- Держаудитслужба для виконання покладених на неї завдань має право в установленому порядку, зокрема пред`являти керівникам та іншим особам підприємств, установ та організацій, що контролюються, обов`язкові до виконання вимоги щодо усунення виявлених порушень законодавства; ( пункт 6 Положення № 430);
- Держаудитслужба здійснює свої повноваження безпосередньо і через утворені в установленому порядку міжрегіональні територіальні органи. ( пункт 7 Положення № 43)
Згідно постанови Кабінету Міністрів України від 06.04.2016 № 266 Про утворення міжрегіональних органів Державної аудиторської служби до складу органів Державної аудиторської служби України входять Держаудитслужба та такі міжрегіональні територіальні органи: Північний офіс Держаудитслужби, Північно-східний офіс Держаудитслужби, Південний офіс Держаудитслужби, Західний офіс Держаудитслужби, Східний офіс Держаудитслужби.
VI. Оцінка та висновок суду.
Аналіз наведених правових норм дає підстави для висновку, що органу державного фінансового контролю надано можливість здійснювати контроль за дотриманням законодавства у сфері публічних закупівель шляхом їх моніторингу, за результатами здійснення якого посадовою особою складається висновок про результати моніторингу закупівлі.
При виявленні порушень законодавства у сфері публічних закупівель орган державного фінансового контролю у висновку здійснює його опис та зазначає про спосіб його усунення.
Отже, з метою усунення виявленого під час моніторингу порушення вимог законодавства у сфері публічних закупівель у висновку міститься вимога зобов`язального характеру, яка є обов`язковою для виконання.
Спірні правовідносини, які склались у цій справі, виникли у зв`язку із оскарженням висновку Південного офісу Держаудит служби від 11 березня 2026 року про результати моніторингу процедури закупівлі UA-2025-12-30-009065-a від 30.12.2025 року, яка стосувалась закупівлі за предметом «Послуги з ремонту і технічного обслуговування вимірювальних, випробувальних і контрольних приладів (Послуги з технічного обслуговування та цілодобового спостерігання систем протипожежного захисту закладів та установ системи освіти Хаджибейського, району м.Одеси.
Під час здійснення моніторингу зазначеної публічної закупівлі за результатами аналізу питання розгляду тендерних пропозицій встановлено порушення пункту 43 та абзацу абзацу 2 підпункту 2 пункту 44 Особливостей № 1178.
В оскаржуваному висновку вказано, що Замовником не розміщено повідомлення з вимогою про усунення невідповідностей, які відображені у протоколі уповноваженої особи Замовника від 09.01.2026 N°09-01-26, щодо учасника процедури закупівлі ТОВ «СПАС» в частині надання сертифікату ДСТУ 8828:2019 «Пожежна безпека. Загальні положення» або іншого аналогічного сертифікату, виданого органом з сертифікації учаснику та сертифікату відповідності, виданого органом з сертифікації учаснику щодо підтвердження наявного в нього ЦПТС технічному стандарту ДСТУ EN 50518:2019, який визначає вимоги до центрів приймання тривожних сповіщень (ЦПТС) з огляду на те, що зазначена інформація не є інформацією про технічні та якісні характеристики предмета закупівлі, що пропонується учасником процедури закупівлі в його тендерній пропозиції, та виправлення зазначеної невідповідності не призведе до зміни предмета закупівлі, запропонованого учасником процедури закупівлі у складі його тендерної пропозиції, найменування товару, марки, моделі тощо.
Надаючи правову оцінку виявленому контролюючим органом порушенню, яке полягає у наявності підстав для розміщення Замовником повідомлення з вимогою про усунення невідповідностей щодо учасника процедури закупівлі ТОВ «СПАС», а не шляхом відхилення тендерної пропозиції вказаного учасника у зв`язку з її невідповідністю вимогам тендерної документації замовника, суд враховує наступне.
Визначення тендерної пропозиції міститься у пункті 32 частини першої статті 1 Закону № 922-VIII та означає пропозицію щодо предмета закупівлі або його частини (лота), яку учасник процедури закупівлі подає замовнику відповідно до вимог тендерної документації.
Підставами для відхилення тендерних пропозицій, передбачених зокрема абзацом другим пункту 2 частини першої статті 31 Закону № 922-VIII, є не відповідність тендерної пропозиції учасника умовам технічної специфікації та іншим вимогам щодо предмета закупівлі тендерної документації.
Вказаною є правовою нормою передбачено, що тендерна документація може містити іншу інформацію, вимоги щодо наявності якої передбачені законодавством та яку замовник вважає за необхідне включити до тендерної документації.
Абзацом першим пункту 28 Особливостей № 1178 в редакції, чинній на момент виникнення спірних правовідносин, встановлено, що тендерна документація формується замовником відповідно до вимог статті 22 Закону з урахуванням цих особливостей.
При цьому абзацом другим підпункту 2 пункту 44 Особливостей № 1178, які встановлюють порядок та умови здійснення публічних закупівель товарів, робіт і послуг для замовників, передбачених Законом № 922-VIII, із забезпеченням захищеності таких замовників від воєнних загроз на період дії правового режиму воєнного стану в Україні та протягом 90 днів з дня його припинення або скасування, обумовлено, що замовник відхиляє тендерну пропозицію із зазначенням аргументації в електронній системі закупівель у разі, коли тендерна пропозиція не відповідає умовам технічної специфікації та іншим вимогам щодо предмета закупівлі тендерної документації, крім невідповідності в інформації та/або документах, що може бути усунена учасником процедури закупівлі відповідно до пункту 43 цих особливостей;.
Відповідно до абзацу першого пункту 43 Особливостей № 1178 якщо замовником під час розгляду тендерної пропозиції учасника процедури закупівлі виявлено невідповідності в інформації та/або документах, що подані учасником процедури закупівлі у тендерній пропозиції та/або подання яких передбачалося тендерною документацією, він розміщує у строк, який не може бути меншим, ніж два робочі дні до закінчення строку розгляду тендерних пропозицій, повідомлення з вимогою про усунення таких невідповідностей в електронній системі закупівель.
В силу абзацу другого пункту 43 Особливостей № 1178 під невідповідністю в інформації та/або документах, що подані учасником процедури закупівлі у складі тендерної пропозиції та/або подання яких вимагається тендерною документацією, розуміється у тому числі відсутність у складі тендерної пропозиції інформації та/або документів, подання яких передбачається тендерною документацією (крім випадків відсутності забезпечення тендерної пропозиції, якщо таке забезпечення вимагалося замовником, та/або відсутності інформації (та/або документів) про технічні та якісні характеристики предмета закупівлі, що пропонується учасником процедури в його тендерній пропозиції). Невідповідністю в інформації та/або документах, які надаються учасником процедури закупівлі на виконання вимог технічної специфікації до предмета закупівлі, вважаються помилки, виправлення яких не призводить до зміни предмета закупівлі, запропонованого учасником процедури закупівлі у складі його тендерної пропозиції, найменування товару, марки, моделі тощо.
Як зазначалось вище, відповідно до протоколу уповноваженої особи Замовника від 09.01.2026 № 09-01-26 тендерну пропозицію учасника процедури закупівлі ТОВ «СПАС» відхилено на підставі підпункту 2 пункту 44 Особливостей, із зазначенням наступної підстави, а саме: «У складі тендерної пропозиції учасника відсутні сертифікат ДСТУ 8828:2019 «Пожежна безпека. Загальні положення» або інший аналогічний сертифікат, виданий органом з сертифікації учаснику та сертифікат відповідності, виданий органом з сертифікації учаснику щодо підтвердження наявного в нього ЦПТС технічному стандарту ДСТУ EN 50518:2019, який визначає вимоги до центрів приймання тривожних сповіщень (ЦПТС)».
Дане відхилення тендерної пропозиції учасника процедури закупівлі ТОВ «СПАС», обґрунтовано підпунктами 5.5 та 5.6 пункту 5 Додатка 3 «Перелік документів та/або інформації, які подаються учасником процедури закупівлі у складі тендерної пропозиції» до ТД, яким передбачено, що на підтвердження наявності технологій та на виконання частини п`ятої статті 23 Закону України «Про публічні закупівлі» учасники у складі тендерних пропозицій повинні надати - сертифікат ДСТУ 8828:2019 «Пожежна безпека. Загальні положення» або інший аналогічний сертифікат, виданий органом з сертифікації Учаснику. Сертифікат відповідності, виданий органом з сертифікації Учаснику щодо підтвердження наявного в нього ЦПТС технічному стандарту ДСТУ EN 50518:2019, який визначає вимоги до центрів приймання тривожних сповіщень (ЦПТС).
Варто зазначити, що за приписами частини п`ятої статті 23 Закону № 922-VIII замовник може вимагати від учасників підтвердження того, що пропоновані ними товари, послуги чи роботи за своїми екологічними чи іншими характеристиками відповідають вимогам, установленим у тендерній документації. У разі встановлення екологічних чи інших характеристик товару, роботи чи послуги замовник повинен в тендерній документації зазначити, які маркування, протоколи випробувань або сертифікати можуть підтвердити відповідність предмета закупівлі таким характеристикам. Маркування, протоколи випробувань та сертифікати повинні бути видані органами з оцінки відповідності, компетентність яких підтверджена шляхом акредитації або іншим способом, визначеним законодавством.
Отже, зміст норми частини п`ятої указаної статті передбачає право замовника вимагати відповідні підтвердження того, що пропоновані ними товари, послуги чи роботи за своїми екологічними чи іншими характеристиками відповідають вимогам, установленим у тендерній документації. Проте, встановивши екологічні чи інші характеристики предмета закупівлі, законодавець передбачив обов`язок замовника зазначити у тендерній документації способи (докази) підтвердження відповідності предмета закупівлі таким характеристикам.
Судом встановлено, що Додатком № 3 до тендерної документації передбачений « Перелік документів та/або інформації, які подаються учасником процедури закупівлі у складі тендерної пропозиції».
Пунктом 5 цього Додатку визначений «Перелік документів щодо підтвердження інформації про технічні, якісні та кількісні характеристики предмета закупівлі - технічні вимоги до предмета закупівлі згідно з Додатком 1.2 до тендерної документації, зокрема,
- Додаток 1.2. до тендерної документації у стверджувальній формі» ( підпункт 5.3. пункту 5 цього додатку)
- на підтвердження наявності технологій та на виконання частини п`ятої статті 23 Закону України "Про публічні закупівлі" надати в складі пропозиції: сертифікат ДСТУ CEN/TS 54-14:2021 Системи пожежної сигналізації та оповіщування. Частина 14. Настанови щодо побудови, проектування, монтування, пусконалагоджування, введення в експлуатацію, експлуатування та технічного обслуговування (CEN/TS 54-14:2018, IDT) або інший аналогічний сертифікат, виданий органом з сертифікації Учаснику; сертифікат ДСТУ 8828:2019 "Пожежна безпека. Загальні положення" або інший аналогічний сертифікат, виданий органом з сертифікації Учаснику. (підпункт 5.5. пункту 5 цього додатку)
- сертифікат відповідності, виданий органом з сертифікації Учаснику щодо підтвердження наявного в нього ЦПТС технічному стандарту ДСТУ EN 50518:2019, який визначає вимоги до центрів приймання тривожних сповіщень (ЦПТС). ( підпункт 5.6. пункту 5 цього додатку).
Отже, до Переліку документів щодо підтвердження інформації про технічні, якісні та кількісні характеристики предмета закупівлі - технічні вимоги до предмета закупівлі згідно з Додатком 1.2 до тендерної документації входить надання учасником у складі тендерної документації вказаних сертифікатів чим на думку суду спростовується довід відповідача, що зазначена інформація не є інформацією про технічні та якісні характеристики предмета закупівлі, що пропонується учасником процедури закупівлі в його тендерній пропозиції.
Натомість, відповідач не заперечує, що ТОВ «СПАС» не надано у складі тендерної пропозиції вищевказані сертифікати.
При цьому, в ході розгляду справи ТОВ «СПАС» не висловив свою позицію щодо підстав їх не надання та/або неможливості їх надання з незалежних від нього обставин.
Відтак, на думку суду у позивача були підстави для відхилення тендерної пропозиції учасника процедури закупівлі ТОВ «СПАС» відповідно до підпункту 2 пункту 44 Особливостей.
З огляду на вищевикладене, суд висновує, що відповідач за результатами моніторингу процедури закупівлі UA-2025-12-30-009065-а дійшов хибного висновку про порушення позивачем пункту 43 Особливостей, а саме, що Замовник не розмістив в електронній системі закупівель повідомлення з вимогою про усунення учасником процедури закупівлі ТОВ «СПАС» невідповідностей в інформації та/або документах, що подані ним у тендерній пропозиції та/або подання яких вимагалось тендерною документацією та на порушення абзацу 2 підпункту 2 пункту 44 Особливостей безпідставно відхилив тендерну пропозицію вказаного учасника із зазначенням у протоколі уповноваженої особи Замовника від 09.01.2026 N° 09-01-26, підстави.
Як наслідок Відповідачем не доведено наявність підстав для зобов`язання позивача здійснити заходи щодо усунення виявленого порушення шляхом припинення зобов`язань за договором про закупівлю робіт.
Отже, Висновок Південного офісу Держаудитслужби від 11.03.2026 року про результати моніторингу процедури закупівлі UA-2025-12-30-009065-а є безпідставним та підлягає скасуванню.
Відповідно до частин першої, другої статті 77 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу.
Суд, відповідно до статті 90 КАС України, оцінює докази, які є у справі, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об`єктивному дослідженні. Суд оцінює належність, допустимість, достовірність кожного доказу окремо, а також достатність і взаємний зв`язок доказів у їх сукупності.
Перевіривши юридичну та фактичну обґрунтованість доводів сторін, оцінивши докази суб`єктів владних повноважень на підтвердження правомірності своїх рішень, суд доходить висновку, що з наведених у позовній заяві мотивів і підстав, позовні вимоги підлягають задоволенню.
VII. Розподіл судових витрат.
Відповідно до ч. 1 ст. 139 КАС України, при задоволенні позову сторони, яка не є суб`єктом владних повноважень, всі судові витрати, які підлягають відшкодуванню або оплаті відповідно до положень цього Кодексу, стягуються за рахунок бюджетних асигнувань суб`єкта владних повноважень, що виступав відповідачем у справі, або якщо відповідачем у справі виступала його посадова чи службова особа.
Як встановлено судом, при зверненні до суду позивачем сплачено судовий збір в сумі 3328,00 грн., що підтверджується платіжною інструкцією № 3 від 12.03.2026 року.
Оскільки адміністративний позов задоволено, то у відповідності до приписів ст. 139 КАС України, судові витрати зі сплати судового збору підлягають стягненню на користь позивача за рахунок бюджетних асигнувань Південного офісу Держаудитслужби.
Керуючись ст.ст. 9, 14, 73-78, 90, 143, 242- 246, 250, 255 Кодексу адміністративного судочинства України,
вирішив:
Позов Комунальної установи «Центр фінансування та господарської діяльності закладів та установ системи освіти Хаджибейського району м. Одеси» (вул. Генерала Петрова, буд. 22, м. Одеса, 65078, ЄДРПОУ 40702912) до Південного офісу Держаудитслужби (вул. Канатна, буд. 83, м. Одеса, 65012, ЄДРПОУ 40477150), за участю третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору на стороні позивача - Товариство з обмеженою відповідальністю «Пожежна Служба «Прайд» (вул. Успенська, буд. 99, м. Одеса, 65045, ЄДРПОУ 44582390), Товариство з обмеженою відповідальністю «СПАС» (вул. Розкидайлівська, буд. 3, м. Одеса, 65020, ЄДРПОУ 41120093) про визнання протиправним та скасування висновку про результат моніторингу закупівлі- задовольнити.
Визнати протиправним та скасувати Висновок Південного офісу Держаудитслужби від 11.03.2026 року про результати моніторингу процедури закупівлі UA-2025-12-30-009065-a.
Стягнути за рахунок бюджетних асигнувань Південного офісу Держаудитслужби на користь Комунальної установи «Центр фінансування та господарської діяльності закладів та установ системи освіти Хаджибейського району м. Одеси» судові витрати зі сплати судового збору у розмірі 3328,00 (три тисячі триста двадцять вісім грн. 00 коп.) гривень.
Рішення може бути оскаржене в апеляційному порядку безпосередньо до П`ятого апеляційного адміністративного суду шляхом подачі апеляційної скарги в 30-денний строк з дня складання повного судового рішення.
Рішення набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо вона не була подана у встановлений строк. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.
Суддя В.А. Дубровна