Єдиний державний реєстр судових рішень
КИЇВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД Р І Ш Е Н Н Я
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
25 травня 2026 року м. Київ справа №320/40752/25
Суддя Київського окружного адміністративного суду Лапій С.М., розглянувши в м. Києві у порядку письмового провадження за правилами спрощеного позовного провадження адміністративну справу за позовом гр. ОСОБА_1 до Ліквідаційної комісії Головного управління Міністерства внутрішніх справ України в м. Києві про визнання дій протиправними та зобов`язання вчинити певні дії,
в с т а н о в и в:
До Київського окружного адміністративного суду звернулась гр. ОСОБА_1 з позовом, в якому просить:
-визнати протиправною бездіяльність Ліквідаційної комісії Головного управління Міністерства внутрішніх справ України в м. Києві щодо незарахування їй до вислуги років в органах внутрішніх справ вимушеного прогулу за період з 07.11.2015 по 13.10.2023 (7 років 11 місяців 7 днів);
- зобов`язати Ліквідаційну комісію Головного управління Міністерства внутрішніх справ України в м. Києві зарахувати їй вислугу років в органах внутрішніх справ вимушений прогул за період з 07.11.2015 по 13.10.2023 (7 років 11 місяців 7 днів), що станом на 13.10.2023 року становить у календарному обчисленні та пільговому обчисленні 31 рік 01 місяць 26 днів для призначення пенсії та надання посвідчення «Ветеран органів внутрішніх справ»;
-зобов`язати ліквідаційну комісію Головного управління Міністерства внутрішніх справ України у м. Києві підготувати та направити усі необхідні матеріали до органів Пенсійного фонду України для призначення та виплати їй пенсії за вислугою років, включаючи період з 07.11.2015 до 13.10.2023 (7 років 11 місяців 7 днів)
Позовні вимоги обґрунтовані протиправністю дій відповідача.
Відповідачем до суду подано відзив на позовну заяву, в якому він проти позову заперечує та просить відмовити у задоволенні позовних вимог.
Ухвалою Київського окружного адміністративного суду від 20.08.2025 відкрито провадження у справі за правилами спрощеного позовного провадження.
Судом встановлено, що позивачк,а ІНФОРМАЦІЯ_1 , з 1999 року перебувала на службі в органах внутрішніх справ.
Наказом Головного управління Міністерства внутрішніх справ України в місті Києві від 06.11.2015 № 1008о/с позивачку звільнено в запас Збройних Сил України (з постановкою на військовий облік) за пунктом 64 «г» (через скорочення штатів).
Постановою Шостого апеляційного адміністративного суду від 27.03.2019 у справі № 826/14061/16 визнано протиправним та скасовано наказ Головного управління МВС України в м. Києві №1008 від 06.11.2015 в частині звільнення ОСОБА_1 .
Поновлено ОСОБА_1 на посаді оперуповноваженого сектору по боротьбі з незаконним обігом наркотиків Дарницького районного управління Головного управління МВС України в м. Києві з спеціальним званням майор.
Стягнуто з Головного управління МВС України в м. Києві на користь ОСОБА_1 середній заробіток за час вимушеного прогулу за період з 06.11.2015 по 27.03.2019 в розмірі 150361 грн.
Наказом Головного управління МВС України в м. Києві від 07.05.2019 № 10 о/с ОСОБА_1 поновлено на посаді оперуповноваженого сектору по боротьбі з незаконним обігом наркотиків Дарницького районного управління Головного управління МВС України в місті Києві із збереженням спеціального звання майор, скасувавши наказ Головного управління МВС України в місті Києві від 06.11.2015 № 1008 о/с у частині звільнення ОСОБА_1 .
Наказом Головного управління МВС України в місті Києві 23.07.2019 № 15 о/с майора міліції ОСОБА_1 звільнено з органів внутрішніх справ в запас Збройних Сил України (з постановкою на військовий облік) згідно з пп. «г» п. 64 (через скорочення штатів). Вислуга на день звільнення в календарному обчисленні складала 20 років 04 місяці 06 днів, а у пільговому обчисленні 23 роки 04 місяці 17 днів.
Рішенням Окружного адміністративного суду міста Києва від 12.12.2019 у справі 640/14667/19 визнано протиправним та скасовано наказ Головного управління МВС в м. Києві (01025, м. Київ, вул. Володимирська, 15, код ЄДР: 08592201) від 23.07.2019 № 15 о/с в частині звільнення з органів внутрішніх справ в запас Збройних Сил України (з постановкою на військовий облік) згідно п/п. «г» (через скорочення штатів) пункту 64, майора міліції ОСОБА_1 (М-089959), оперуповноваженого сектору боротьби з незаконним обігом наркотиків Дарницького районного управління.
Поновлено ОСОБА_1 на посаді оперуповноваженого сектору боротьби з незаконним обігом наркотиків Дарницького районного управління Головного управління МВС України в м. Києві з 24.07.2019 року.
Наказом Головного управління МВС України в місті Києві від 11.01.2020 № 1 о/с, ОСОБА_1 поновлено на посаді оперуповноваженого сектору боротьби з незаконним обігом наркотиків Дарницького районного управління Головного управління Міністерства внутрішніх справ України в місті Києві з 24 липня 2019 року.
Наказом Головного управління МВС України в місті Києві від 27.03.2020 № 12 о/с ОСОБА_1 звільнено з органів внутрішніх справа в запас Збройних Сил України (з постановкою на військовий облік) згідно з пп. «г» п. 64 (через скорочення штатів). Вислуга на день звільнення в календарному обчисленні складала 20 років 04 місяці 06 днів, а у пільговому обчисленні 23 роки 04 місяці 17 днів.
Рішенням Окружного адміністративного суду міста Києва від 29.12.2021 у справі № 640/17191/20, яке залишено без змін постановою Шостого апеляційного адміністративного суду від 08.12.2022, визнано протиправним та скасовано наказ Головного управління МВС України в місті Києві від 27.03.2020 №12 о/с в частині звільнення ОСОБА_1 з органів внутрішніх справ.
Поновлено ОСОБА_1 на посаді оперуповноваженого сектору боротьби з незаконним обігом наркотиків Дарницького районного управління Головного управління МВС України в м. Києві з 05 квітня 2020 року.
Стягнуто з Дарницького районного управління Головного управління МВС України в м. Києві на користь ОСОБА_1 середній заробіток за час вимушеного прогулу у розмірі 67 121,58грн. (шістдесят сім тисяч сто двадцять одна гривня, 58 копійок).
Наказом Головного управління МВС України в місті Києві від 15.02.2022 № 12 о/с, ОСОБА_1 поновлено на посаді оперуповноваженого сектору боротьби з незаконним обігом наркотиків на посаді Дарницького районного управління Головного управління МВС України в місті Києві, з 05 квітня 2020 року.
Наказом Головного управління МВС України в м. Києві від 24.05.2022 №4 о/с ОСОБА_1 звільнено з органів внутрішніх справ у запас Збройних Сил України (з постановкою на військовий облік) згідно з пп. «г» п. 64 (через скорочення штатів).
Рішенням Окружного адміністративного суду міста Києва від 23.11.2022 у справі № 640/9613/22, яке залишено без змін постановою Шостого апеляційного адміністративного суду від 16.04.2024 визнано протиправним та скасовано наказ Головного управління МВС України в місті Києві від 24.05.2022 №4 о/с в частині звільнення ОСОБА_1 з органів внутрішніх справ.
Поновлено ОСОБА_1 на посаді оперуповноваженого сектору боротьби з незаконним обігом наркотиків Дарницького районного управління Головного управління МВС України в м. Києві з 25 травня 2022 року.
Стягнуто з Дарницького районного управління Головного управління МВС України в м. Києві (код ЄДР 08805536; 02068, м. Київ, вул. Кошиця, 3-А) на користь ОСОБА_1 середній заробіток за час вимушеного прогулу у розмірі 19374,21 грн.
Наказом Головного управління МВС України в м. Києві від 24.01.2023 №1 о/с ОСОБА_1 поновлено на посаді оперуповноваженого сектору боротьби з незаконним обігом наркотиків на посаді Дарницького районного управління Головного управління МВС України в місті Києві, з 25 травня 2022 року.
Наказом Головного управління МВС України в м. Києві від 13.10.2023 ОСОБА_1 звільнено з органів внутрішніх справ у запас Збройних Сил України (з постановкою на військовий облік) згідно з пп. «ж» (за власним бажанням) п. 64, з 13.10.2023.
Наказом ГУ НП у м. Києві від 18.10.2023 №1823 о/с ОСОБА_1 прийнято на службу в поліцію у Подільському управління поліції Головного управління Національної поліції у м. Києві.
Як слідує з наказу від 18.10.2023 № 1823 о/с позивачці встановлено стаж служби в поліції для виплати надбавки за вислугу років та надання додаткової оплачуваної відпустки станом на 18.10.2023 16 років 07 місяців 20 днів.
Представник позивачки звернувся до Голови ЛК ГУ МВС у м. Києві з адвокатським запитом від 13.05.2025, у якому просив надати інформацію та роз`яснити чому не позивачці не враховано стаж служби в поліції з 07.11.2015 по 13.10.2023.
Листом ГУ МВС України в м. Києві від 19.05.2025 №1/487-Аз повідомлено, що з 07.11.2015 року органи та підрозділи міліції і працівники міліції не виконували та не могли виконувати завдання та функції міліції у зв`язку із втратою чинності Закону України «Про міліцію» та ліквідацією органів міліції та штатних посад, які заміщувалися особами начальницького і рядового складу.
Представник позивачки звернувся до ГУ НП у м. Києві з адвокатським запитом від 17.07.2025, у якому просив надати інформацію та роз`яснити, чому позивачці не враховано стаж служби в поліції з 07.11.2015 по 13.10.2023.
Листом ГУ НП в м. Києві від 25.07.2025 повідомило, що у період з 07.11.2015 по 13.10.2023 ОСОБА_1 не виконувала службові обов`язки у зв`язку з ліквідацією органу міліції, в якому вона проходила службу. У вищезазначений період часу ОСОБА_1 суди неодноразово поновляли на службу до ГУ МВС України в м. Києві.
Згідно з судовими рішеннями судом не вирішувався спір у частині зарахування вислуги років за час вимушеного прогулу до стажу служби в поліції, тому зарахувати до вислуги років період з 07.11.2015 по 13.10.2023 неможливо.
Додатково інформовано, що питання стосовно неврахування та ненарахування вислуги ОСОБА_1 за період з 07.11.2015 по 13.10.2023 в органах внутрішніх справ України, належить до компетенції ліквідаційної комісії Головного управління МВС України в місті Києві.
Вважаючи бездіяльність відповідача протиправною, позивачка звернулася до суду з даним позовом.
Надаючи правову оцінку відносинам, що виникли між сторонами, суд зазначає, що відповідно до статті 19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов`язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Постановою Кабінету Міністрів України від 17.07.1992 №393 було затверджено Порядок обчислення вислуги років, призначення та виплати пенсій і грошової допомоги особам офіцерського складу, прапорщикам, мічманам, військовослужбовцям надстрокової служби та військової служби за контрактом, особам начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ, поліцейським, співробітникам Служби судової охорони та членам їхніх сімей.
Пунктом 1 вказаного Порядку постановлено установити, що для призначення пенсій за вислугу років відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» особам офіцерського складу, прапорщикам, мічманам, військовослужбовцям надстрокової служби та військової служби за контрактом, особам начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ, поліцейським, співробітникам Служби судової охорони, особам, зазначеним у пункті «ж» статті 1-2 такого Закону, до вислуги років зараховуються, серед іншого, служба в органах внутрішніх справ України, органах і підрозділах цивільного захисту на посадах начальницького і рядового складу, Службі судової охорони на посадах молодшого, середнього і вищого складу з дня призначення на відповідну посаду.
Відповідно до пункту 24 Положення про проходження служби рядовим і начальницьким складом органів внутрішніх справ, затвердженого постановою Кабінету Міністрів УРСР від 29.07.1991р. №114, у разі незаконного звільнення або переведення на іншу посаду особи рядового, начальницького складу органів внутрішніх справ підлягають поновленню на попередній посаді з виплатою грошового забезпечення за час вимушеного прогулу або різниці в грошовому забезпеченні за час виконання службових обов`язків, але не більш як за один рік.
Якщо заява про поновлення на службі розглядається більше одного року не з вини особи рядового, начальницького складу, така особа має право на отримання грошового забезпечення за весь час вимушеного прогулу.
Згідно з пунктом 2.10 Інструкції про порядок ведення трудових книжок працівників, затвердженої наказом Міністерства праці України, Міністерства юстиції України, Міністерства соціального захисту населення України від 29.07.1993р. №58, в разі незаконного звільнення працівника і поновлення його на попередній роботі запис про звільнення визнається недійсним. Стаж роботи особи, яка була незаконно звільнена, а потім поновлена, вважається безперервним і така особа вважається застрахованою особою.
Суд зазначає, що відповідач заперечує факт наявності у позивачки вислуги років, виходячи з відсутності підстав для зарахування до вислуги років позивачки період часу вимушеного прогулу з 07.11.2015 по 13.10.2023 (період поновлення позивачки на посаді судом та звільнення з органів внутрішніх справ через скорочення).
Суд зауважує, що за своєю суттю вимушений прогул - це час, протягом якого працівник з вини власника або уповноваженого ним органу був позбавлений можливості працювати, але якби не винна поведінка власника або уповноваженого ним органу, то працівник міг би і надалі реалізовувати своє право на працю.
Так, рішеннями судів у справах №826/14061/16, №640/14667/19, №640/17191/20 та №640/9613/22, які набрали законної сили та є обов`язковим до виконання, встановлено факт незаконного звільнення позивачки з органів внутрішніх справ, визнано протиправними та скасовано накази в частині її звільнення, а також поновлено її на посаді.
Частиною першою статті 370 КАС України передбачено, що судове рішення, яке набрало законної сили, є обов`язковим для учасників справи, для їхніх правонаступників, а також для всіх органів, підприємств, установ та організацій, посадових чи службових осіб, інших фізичних осіб і підлягає виконанню на всій території України, а у випадках, встановлених міжнародними договорами, згода на обов`язковість яких надана Верховною Радою України, або за принципом взаємності, - за її межами.
Як вбачається з матеріалів справи, на виконання вказаних вище рішень суду, відповідно до наказів Головного управління МВС України в місті Києві від 07.05.2019 №10 о/с, від 11.01.2020 №1 о/с, від 15.02.2022 №12 о/с, від 24.01.2023 №1 о/с позивачку з поновлено на посаді оперуповноваженого сектору по боротьбі з незаконним обігом наркотиків Дарницького районного управління ГУ МВС України в м. Києві.
З огляду на зазначене суд дійшов висновку, що стаж служби позивачки в органах внутрішніх справ з урахуванням періоду її вимушеного прогулу вважається безперервним.
Вказаний висновок узгоджується з позицією Верховного Суду у постанові від 30.01.2022 у справі №580/2613/19.
Суд зауважує, що неприпустимим є перекладати тягар помилки відповідача щодо протиправного звільнення позивач на останнього. Безпосередньо саме зарахування до вислуги років періоду вимушеного прогулу є однією з гарантій відновлення порушених незаконним звільненням прав працівника, а тому відповідний період вимушеного прогулу має зараховуватися до вислуги років.
Таким чином, трудовий стаж позивачки за період її вимушеного прогулу з 07.11.2015 по 13.10.2023 підлягає зарахуванню до вислуги років.
Отже, висновок відповідача про незарахування періоду вимушеного прогулу позивачки до вислуги років за період служби в органах внутрішніх справ (міліції) є помилковим та таким, що не ґрунтується на вимогах чинного законодавства, у зв`язку з чим позовні вимоги в частині зобов`язання Ліквідаційної комісії Головного управління Міністерства внутрішніх справ України у місті Києві здійснити ОСОБА_1 зарахування вислуги років (у календарному та пільговому обчисленні) за час служби в органах внутрішніх справ, у тому числі вимушеного прогулу, включаючи період з 07.11.2015 по 13.10.2023 підлягають задоволенню.
Щодо вимоги позивачки про зобов`язання відповідача підготувати та направити усі необхідні матеріали до органів Пенсійного фонду України для призначення та виплати їй пенсії за вислугою років, суд зазначає таке.
Статтею 2 Закону № 2262-ХІІ передбачено, що військовослужбовцям, особам, які мають право на пенсію за цим Законом, які мають право на пенсійне забезпечення, пенсії відповідно до цього Закону призначаються і виплачуються після звільнення їх зі служби.
Частиною першою статті 17-2 Закону №2262-ХІІ визначено, що обчислення вислуги років для призначення пенсії здійснюється, як правило, за послужним списком особової справи військовослужбовця, особи, яка має право на пенсію за цим Законом.
Згідно з частиною 18 статті 43 Закону №2262-ХІІ у разі якщо на момент призначення або виплати пенсії відбулася зміна розміру хоча б одного з видів грошового забезпечення та/або були введені для зазначених категорій осіб нові щомісячні додаткові види грошового забезпечення (надбавки, доплати, підвищення) та премії у розмірах, встановлених законодавством, пенсія призначається з урахуванням таких змін та/або нововведень, а призначена пенсія підлягає невідкладному перерахунку.
Наказом МВС України від 17.09.2018 № 760, який зареєстровано в Міністерстві юстиції України від 10.10.2018 №1152/32604, затверджено Інструкцію про організацію роботи з оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсій відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» та з інших соціальних питань (далі - Інструкція №760).
Відповідно до пункту 1 розділу І ця Інструкція визначає процедуру організації в Міністерстві внутрішніх справ України, центральних органах виконавчої влади, діяльність яких спрямовується і координується Кабінетом Міністрів України через Міністра внутрішніх справ України (Національна поліція України, Державна служба України з надзвичайних ситуацій, Адміністрація Державної прикордонної служби України (далі - ЦОВВ)), та Національній гвардії України роботи з оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсій особам, які мають право на пенсійне забезпечення згідно із Законом України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб».
Пунктом 2 розділу визначено на підставі яких нормативно правових актів її розроблено.
Відповідно до пункту 3 розділу І Інструкції № 760 уповноважені структурні підрозділи - визначені МВС, ЦОВВ та Національною гвардією України структурні підрозділи, на які покладено функції з підготовки та подання до органів, які призначають пенсії, необхідних для призначення пенсій документів.
Відповідно до пунктів 1, 2, 4 розділу II Інструкції №760 уповноважені структурні підрозділи, організують роботу з оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсій особам, які мають право на пенсію відповідно до чинного законодавства; розглядають листи та звернення із питань оформлення документів для призначення та перерахунку пенсій, для отримання пільг, а також здійснюють прийом громадян, які звертаються з цих питань; готують та подають у встановленому чинним законодавством порядку до органів, які призначають пенсії, документи для призначення (перерахунку) пенсій.
Розділом III Інструкції № 760 визначено порядок організації роботи з оформлення документів для призначення пенсії.
Відповідно до частини першої 1 розділу III Інструкції №760 уповноважені структурні підрозділи: приймають від особи, яка набула право на пенсію відповідно до Закону, заяву про призначення пенсії, документи згідно з Порядком. Не пізніше наступного робочого дня інформують письмово в довільній формі підрозділи персоналу (кадрового забезпечення) та фінансового забезпечення (бухгалтерські підрозділи) про необхідність оформлення та подання уповноваженому структурному підрозділу документів для призначення (перерахунку) пенсії; 1) здійснюють перевірку обчислення вислуги років (страхового стажу) для призначення пенсії; 2) здійснюють перевірку поданих для призначення пенсії документів, відповідність викладених у них відомостей про особу даним паспорта та інших документів; 3) у разі якщо до заяви про призначення пенсії не додано необхідних для цього документів, витребовують їх від відповідного підрозділу персоналу (кадрового забезпечення) та підрозділу фінансового забезпечення (бухгалтерського підрозділу).
Витребовувати документи, подання яких не передбачено Порядком забороняється; 1) у 10-денний строк з дня одержання заяви про призначення пенсії та всіх необхідних документів оформлюють особі, якій оформлюється пенсія, подання про призначення пенсії за формою, установленою Порядком, та направляють до органу, що призначає пенсії, за місцем проживання особи; 2) долучають до облікової справи особи отриману від органів, що призначають пенсії, розписку-повідомлення.
Відповідно до пункту 3 Розділу III Інструкції №760 підрозділи персоналу (кадрового забезпечення) апарату МВС, територіальних органів з надання сервісних послуг МВС, закладів, установ та підприємств, що належать до сфери управління МВС, ЦОВВ та Національної гвардії України: обчислюють вислугу років та за потреби страховий стаж особи, яка набула право на пенсію, оформлюють розрахунок вислуги років для призначення пенсії (далі - розрахунок вислуги років).До розрахунку вислуги років додаються такі документи: витяги з наказів про звільнення зі служби (роботи) та/або виключення з особового (облікового) складу у зв`язку зі смертю із зазначенням вислуги років; копія послужного списку (за потреби - додаткові відомості з особової справи) особи, яка набула право на пенсію (померлого годувальника); копія військового квитка або довідка військового комісаріату про період проходження військової служби (за наявності); копія трудової книжки та/або документи, які підтверджують страховий стаж (стаж роботи).
В 5-денний строк після отримання інформації про прийняття від особи заяви про призначення пенсії розрахунок вислуги років разом з іншими документами, зазначеними в підпункті 1 цього пункту, подається до уповноваженого структурного підрозділу.
Відповідно до Пункту 4 Розділу III даної Інструкції підрозділи фінансового забезпечення (бухгалтерські підрозділи) апарату МВС, територіальних органів з надання сервісних послуг МВС, закладів, установ та підприємств, що належать до сфери управління МВС, ЦОВВ та Національної гвардії України, готують: грошовий атестат; довідку про щомісячні додаткові види грошового забезпечення (надбавки, доплати, підвищення) та премії за останні 24 календарні місяці служби підряд перед місяцем звільнення, що подається для призначення пенсії відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» (далі - довідка про додаткові види грошового забезпечення) (додаток д).
В 5-денний строк після отримання інформації про прийняття від особи заяви про призначення пенсії грошовий атестат та довідка про додаткові види грошового забезпечення подаються до уповноваженого структурного підрозділу.
Як встановлено судом, позивачка на даний час проходить службу у Подільському управлінні поліції ГУ НП у м. Києві.
Доказів звернення до пенсійного органу з приводу призначення їй пенсії позивачкою до суду не надано, а отже зазначені позовні вимоги, як і решта позовних вимог є передчасними, а тому задоволенню не підлягають.
Згідно з ч.1 ст. 77 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу.
Відповідно до ст. 72 КАС України доказами в адміністративному судочинстві є будь-які дані, на підставі яких суд встановлює наявність або відсутність обставин (фактів), що обґрунтовують вимоги і заперечення учасників справи, та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
Частиною другою статті 77 КАС України передбачено, що в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб`єкта владних повноважень обов`язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача.
Виходячи з меж заявлених позовних вимог та системного аналізу положень законодавства України, суд доходить висновку про наявність правових підстав для часткового задоволення позову.
Відповідно до ч.3 ст. 139 КАС України при частковому задоволенні позову судові витрати покладаються на обидві сторони пропорційно до розміру задоволених позовних вимог. При цьому суд не включає до складу судових витрат, які підлягають розподілу між сторонами, витрати суб`єкта владних повноважень на правничу допомогу адвоката та сплату судового збору.
Враховуючи, що позовні вимоги, заявлені позивачем задоволено частково, суд вважає за необхідне стягнути на користь позивача за рахунок бюджетних асигнувань відповідача судовий збір у розмірі 1211,20 грн.
Враховуючи викладене, керуючись статтями 9, 14, 73-77, 139, 242-246, 255, 295, 297 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
в и р і ш и в :
Адміністративний позов задовольнити частково.
Визнати протиправною бездіяльність Ліквідаційної комісії Головного управління Міністерства внутрішніх справ України в м. Києві щодо незарахування ОСОБА_1 до вислуги років в органах внутрішніх справ вимушеного прогулу за період з 07.11.2015 по 13.10.2023.
Зобов`язати Ліквідаційну комісію Головного управління Міністерства внутрішніх справ України у місті Києві зарахувати ОСОБА_1 повне нарахування вислуги років (у календарному та пільговому обчисленні) за час служби в органах внутрішніх справ, у тому числі вимушеного прогулу, включаючи період з 07.11.2015 по 13.10.2023.
У задоволенні решти позовних вимог відмовити.
Стягнути за рахунок бюджетних асигнувань Ліквідаційної комісії Головного управління Міністерства внутрішніх справ України у місті Києві на користь ОСОБА_1 витрати зі сплати судового збору у розмірі 1211 грн (одна тисяча двісті одинадцять) грн 20 коп.
Рішення набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Апеляційна скарга на рішення суду подається до Шостого апеляційного адміністративного суду протягом тридцяти днів з дня його проголошення.
У разі оголошення судом лише вступної та резолютивної частини рішення, або розгляду справи в порядку письмового провадження, апеляційна скарга подається протягом тридцяти днів з дня складення повного тексту рішення.
Суддя Лапій С.М.