Єдиний державний реєстр судових рішень
КИЇВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
У Х В А Л А
25 травня 2026 року м. Київ № 826/11664/18
Київський окружний адміністративний суд розглянувши у пиьсомвому провадженні за правилами загального позовного провадження заяву позивача про відмову від позову в адміністративній справі
за позовом ОСОБА_1
до Кабінету Міністрів України,
за участю третіх осіб, що не заявляє самостійних вимог на предмет спору на стороні позивача ОСОБА_2
ОСОБА_3
за участю третіх осіб, що не заявляють самостійних вимог на предмет спору на стороні відповідача Житомирської обласної ради
Житомирської обласної державної адміністрації
про визнання протиправними дій,
ВСТАНОВИВ:
До Окружного адміністративного суду міста Києва звернувся ОСОБА_1 з позовом до Кабінету Міністрів України, за участю третіх осіб, що не заявляє самостійних вимог на предмет спору на стороні позивача ОСОБА_2 , ОСОБА_3 за участю третіх осіб, що не заявляють самостійних вимог на предмет спору на стороні відповідача Житомирської обласної ради, Житомирської обласної державної адміністрації, про визнання незаконними розроблені Житомирською ОДА та погоджені Житомирською обласною радою зміни до перспективного плану формування територій громад Житомирської області і затверджені розпорядженням Кабінету Міністрів України від 31 січня 2018 p. N 45-р в частині включення Вільшанської сільської ради у склад Романівської об`єднаної територіальної громади.
Ухвалою Окружного адміністративного суду міста Києва від 19.09.2018 відкрито провадження у справі та призначено справу до розгляду у підготовчому засіданні.
Ухвалою Окружного адміністративного суду міста Києва від 04.03.2020 зупинено провадження в адміністративній справі №826/11664/18 до набрання рішенням Новоград-Волинського міськрайонного суду Житомирської області від 25.02.2020 по справі №290/913/17 законної сили.
Законом України від 13.12.2022 № 2825-IX «Про ліквідацію Окружного адміністративного суду міста Києва та утворення Київського міського окружного адміністративного суду», який набрав чинності 15.12.2022 (далі по тексту - Закон № 2825-IX) Окружний адміністративний суд міста Києва ліквідовано, утворено Київський міський окружний адміністративний суд із місцезнаходженням у місті Києві.
Відповідно до п. 2 Прикінцевих та перехідних положень Закону № 2825-IX, з дня набрання чинності цим Законом Окружний адміністративний суд міста Києва припиняє здійснення правосуддя; до початку роботи Київського міського окружного адміністративного суду справи, підсудні окружному адміністративному суду, територіальна юрисдикція якого поширюється на місто Київ, розглядаються та вирішуються Київським окружним адміністративним судом.
На адресу Київського окружного адміністративного суду надійшла адміністративна справа №826/11664/18, яка відповідно до протоколу автоматизованого розподілу судової справи між суддями передано на розгляд судді Київського окружного адміністративного суду Пановій Г.В.
Ухвалою Київського окружного адмністративного суду від 24.02.2026 прийнято до провадження Київського окружного адміністративного суду адміністративну справу № 826/11664/18 за правилами загального позовного провадження. Поновлено провадження у справі № 826/11664/18. Призначено підготовче судове засідання у справі.
У подальшому 22.05.2026 до суду надійшла заява позивача про відмову від позову.
Представник відповідача подав до суду клопотання про розгляд заяви позивача про закриття провадження розглянути без його участі. Проти задоволення вказаного клопотання позивача не заперечував.
Протокольною ухвалою від 22.05.2026 з урахуванням заяви позивача та відповідача, суд на місці ухвалив подальший розгляд справи здійснювати в порядку письмового провадження.
Розглянувши заяву позивача про відмову від позову та закриття провадження, суд зазначає про таке.
Згідно з ч. 3 ст. 9 Кодексу адміністративного судочинства України кожна особа, яка звернулася за судовим захистом, розпоряджається своїми вимогами на свій розсуд, крім випадків, встановлених цим Кодексом.
Учасники справи мають право подавати заяви та клопотання, надавати пояснення суду, наводити свої доводи, міркування щодо питань, які виникають під час судового розгляду, і заперечення проти заяв, клопотань, доводів і міркувань інших осіб (п. 3 ч. 3 ст. 44 КАС України).
Відповідно до статті 189 Кодексу адміністративного судочинства України позивач може відмовитися від позову, а відповідач - визнати позов на будь-якій стадії провадження у справі, зазначивши про це в заяві по суті справи або в окремій письмовій заяві.
До ухвалення судового рішення у зв`язку з відмовою позивача від позову або визнанням позову відповідачем суд роз`яснює сторонам наслідки відповідних процесуальних дій, перевіряє, чи не обмежений представник відповідної сторони у повноваженнях на їх вчинення.
Про прийняття відмови від позову суд постановляє ухвалу, якою закриває провадження у справі. У разі часткової відмови позивача від позову суд постановляє ухвалу, якою закриває провадження у справі щодо частини позовних вимог.
Суд не приймає відмови від позову, визнання позову і продовжує розгляд адміністративної справи, якщо ці дії позивача або відповідача суперечать закону чи порушують чиї-небудь права, свободи або інтереси.
Суд не приймає відмову позивача від позову, визнання позову відповідачем у справі, в якій особу представляє її законний представник, якщо його дії суперечать інтересам особи, яку він представляє.
Таким чином, судом встановлено, що після відкриття провадження у цій справі позивачем подано до суду заяву про відмову від позову у зв`язку з відсутністю предмета спору.
Відповідно до пункту 2 частини першої статті 238 Кодексу адміністративного судочинства України суд закриває провадження у справі, якщо позивач відмовився від позову і відмову прийнято судом.
За таких обставин, суд, з огляду на подання позивачем заяви про відмову від позову у справі, враховуючи те що ця заява не суперечить чинному законодавству та не порушує чиї-небудь охоронювані законом права та інтереси, дійшов висновку про прийняття заяви про відмову від позову та закриття провадження у справі.
Керуючись статтями 238, 243, 248 Кодексу адміністративного судочинства України, суд
У Х В А Л И В :
1. Закрити провадження в адміністративній справі № 826/11664/18 за позовом ОСОБА_1 до Кабінету Міністрів України, за участю третіх осіб, що не заявляє самостійних вимог на предмет спору на стороні позивача ОСОБА_2 , ОСОБА_3 за участю третіх осіб, що не заявляють самостійних вимог на предмет спору на стороні відповідача Житомирської обласної ради, Житомирської обласної державної адміністрації, про визнання протиправними дій.
2. Копію ухвали видати (надіслати) особам, які беруть участь у справі.
Ухвала набирає законної сили негайно після її проголошення. Ухвала, постановлена судом поза межами судового засідання або у судовому засіданні у разі неявки учасників справи, під час розгляду справи в письмовому провадженні, набирає законної сили з моменту її підписання.
Апеляційна скарга на ухвалу суду подається до Шостого апеляційного адміністративного суду протягом п`ятнадцяти днів з дня її проголошення. Якщо у судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини ухвали суду, або розгляду справи в порядку письмового провадження, апеляційна скарга подається протягом п`ятнадцяти днів з дня складення повного тексту ухвали.
Суддя Панова Г. В.