Єдиний державний реєстр судових рішень
ЛЬВІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
79018, м. Львів, вул. Чоловського, 2
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
17 січня 2011 р. № 2а-12184/10/1370
о 10 год., 13 хв. м. Львів
Львівський окружний адміністративний суд, суддя Гавдик З.В. розглянувши в порядку скороченого провадження адміністративну справу
за позовом Державної податкової інспекції у Залізничному районі м. Львова
до Приватного підприємства «ВІКІОР БАЛТІК»
про припинення юридичної особи
ВСТАНОВИВ:
Державна податкова інспекція у Залізничному районі м. Львова звернулася до Львівського окружного адміністративного суду з адміністративним позовом до Приватного підприємства «ВІКІОР БАЛТІК» про припинення юридичної особи.
Позивач свої позовні вимоги обґрунтовує тим, що відповідач не подає звітність до ДПІ у Залізничному районі м. Львова з першого кварталу 2009 року, що підтверджується актом від 07.12.2010 року, чим систематично порушує п. 2 ст. 9 Закону України «Про систему оподаткування».
Згідно п. 4 ч. 2 ст. 38 Закону України «Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб підприємців», підставами для постановлення судового рішення щодо припинення юридичної особи, що не пов'язано з банкрутством юридичної особи, є неподання протягом року органам державної податкової служби податкових декларацій, документів фінансової звітності відповідно до закону.
Ухвалою суду від 21.12.2010 року відкрито скорочене провадження в адміністративній справі та запропоновано відповідачу у десятиденний строк з дня одержання ухвали та копій документів подати заперечення проти позову та необхідні документи або заяву про визнання позову. Відповідач в зазначений в ухвалі строк заперечень на адміністративний позов не подав.
На адресу 27.12.2010 року суду повернувся направлений відповідачу за адресою вказаною у позовній заяві поштовий конверт по, що за зазначеною адресою адресат не числиться. Згідно ч. 11 ст. 35 КАС України, у разі повернення поштового відправлення із повісткою, яка не вручена адресату з незалежних від суду причин, вважається, що така повістка вручена належним чином.
Безпосередньо, всебічно, повно та об'єктивно дослідивши наявні у справі докази, давши їм оцінку, суд встановив наступні обставини:
04.08.2006 року Виконавчим комітетом Львівської міської ради проведено державну реєстрацію Приватного підприємства «ВІКІОР БАЛТІК», що підтверджується копією Свідоцтва про державну реєстрацію юридичної особи серії А00 № 839284. Відповідач перебуває у Єдиному державному реєстрі підприємств та організацій України, згідно копії Довідки від 09.08.2006 року за № 3356 та копією витягу Головного управління статистики у Львівській області від 15.10.2010 року за № 20-09/1896.
17.08.2006 року відповідач взятий на облік в органах державної податкової служби за № 238, що підтверджується довідкою про взяття на облік платника податків № 34773/10/29-017 від 07.12.2010 року.
Відповідачем 10.04.2009 року подано до ДПІ у Залізничному районі м. Львова декларацію з податку на прибуток підприємства за перший квартал 2009 рік.
Згідно акту ДПІ у Залізничному районі Львівської області від 07.12.2010 року, відповідач не звітується до органів ДПС з першого кварталу 2009 року, що суперечить вимогам п. 2 ч. 1 ст. 9 Закону України «Про систему оподаткування».
Згідно довідки ДПІ у Залізничному районі м. Львова № 32709/9/19-023/1737 від 22.11.2010 року, заборгованість відповідача відповідно до поданої звітності, проведених нарахувань та наявність сплати податків, зборів (обовязкових платежів) станом на 22.11.2010 року відсутня.
Довідкою Управління Пенсійного фонду України у Залізничному районі м. Львова № 12553/04-40 від 06.10.2010 року підтверджується, що у відповідача перед Фондом заборгованість відсутня.
Довідкою Львівського міського центру зайнятості № 7534/10 від 08.10.2010 року підтверджується, що відповідач у центрі заборгованості не має.
Довідкою Залізничної районної виконавчої дирекції Львівського обласного відділення Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності № 876 від 12.10.2010 року підтверджується, що відповідач у Фонді на обліку не перебуває.
Довідкою відділення виконавчої дирекції Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України у м. Львові № 4551/05 від 11.10.2010 року підтверджується, що у відповідача заборгованість перед відділенням Фонду відсутня.
Довідкою Львівського обласного відділення Фонду соціального захисту інвалідів № 4551/05 від 11.10.2010 року підтверджується, що у відповідача заборгованість перед відділенням Фонду відсутня.
Довідкою Львівського обласного відділення фонду соціального захисту інвалідів № 01-7/1110-1728 від 20.10.2010 року підтверджується, що відповідач у Відділенні не зареєстрований.
Спірні правовідносини регулюються Конституцією України, Законом України «Про систему оподаткування»№ 1251-ХІІ від 25.06.1991 року із змінами і доповненнями, Законом України «Про державну податкову службу в Україні»№ 509-XII від 04.12.1990 року із змінами і доповненнями, Законом України «Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб підприємців»№ 755-ІV від 15.05.2003 року із змінами та доповненнями, КАС України.
Згідно п. 2 ч. 1 ст. 9 Закону України «Про систему оподаткування»(в редакції, чинній на момент виникнення спірних правовідносин), платники податків і зборів (обов'язкових платежів) зобов'язані подавати до державних податкових органів та інших державних органів відповідно до законів декларації, бухгалтерську звітність та інші документи і відомості, пов'язані з обчисленням і сплатою податків і зборів (обов'язкових платежів).
Згідно ст. 11 Закону України «Про державну податкову службу в Україні»(в редакції, чинній на момент виникнення спірних правовідносин), органи державної податкової служби у випадках, в межах компетенції та у порядку, встановлених законами України, мають право здійснювати планові та позапланові виїзні перевірки своєчасності, достовірності, повноти нарахування і сплати податків та зборів (обов'язкових платежів), додержання валютного законодавства юридичними особами, їх філіями, відділеннями, іншими відокремленими підрозділами, що не мають статусу юридичної особи, а також фізичними особами, які мають статус суб'єктів підприємницької діяльності чи не мають такого статусу, на яких згідно із законами України покладено обов'язок утримувати та/або сплачувати податки і збори (обов'язкові платежі); звертатися у передбачених законом випадках до судових органів із заявою (позовною заявою) про скасування державної реєстрації суб'єкта підприємницької діяльності.
Згідно п. 2 ч. 6 ст. 11-1 цього ж Закону України, позаплановою виїзною перевіркою вважається перевірка, яка не передбачена в планах роботи органу державної податкової служби і проводиться за наявності хоча б однієї з таких обставин - платником податків не подано в установлений строк податкову декларацію або розрахунки, якщо їх подання передбачено законом.
Згідно ч. 1 ст. 38 Закону України «Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб підприємців», суд, який постановив рішення щодо припинення юридичної особи, що не пов'язане з банкрутством юридичної особи, у день набрання таким рішенням законної сили направляє його копію державному реєстратору за місцезнаходженням юридичної особи для внесення до Єдиного державного реєстру запису про судове рішення. Дата надходження відповідного судового рішення вноситься державним реєстратором до журналу обліку реєстраційних дій.
Згідно п. 4 ч. 2 ст. 38 цього ж Закону, підставами для постановлення судового рішення щодо припинення юридичної особи, що не пов'язано з банкрутством юридичної особи, зокрема є неподання протягом року органам державної податкової служби податкових декларацій, документів фінансової звітності відповідно до закону.
Згідно ч. 5 ст. 38 цього ж Закону, суд призначає в рішенні щодо припинення юридичної особи у зв'язку з її ліквідацією комісію з припинення (ліквідаційну комісію) та встановлює строк і порядок її роботи. Державний реєстратор вносить до Єдиного державного реєстру запис про призначення комісії з припинення (ліквідаційної комісії) не пізніше наступного робочого дня з дати надходження відповідного рішення.
Представником позивача 17.01.2011 року за вхідним № 1824 подано клопотання, у якому запропоновано суду призначити ліквідаційну комісію Приватного підприємства «ВІКІОР БАЛТІК»з числа його керівника: Кіт Оксани Василівни (ідентифікаційний номер НОМЕР_1, Львівська область, Старосамбірський район, с. Княжпіль).
Вказане клопотання є підставним та підлягає задоволенню.
Таким чином, відповідачем, відповідно до закону, не подано протягом року до органів державної податкової служби податкових декларацій, документів фінансової звітності, що підтверджується вищевказаними доказами, відтак суд прийшов до висновку, що позовні вимоги про припинення юридичної особи Приватного підприємства «ВІКІОР БАЛТІК»підлягають задоволенню.
Розподіл судових витрат згідно ст. 94 КАС України не застосовується, оскільки позивач звільнений від сплати судового збору згідно Декрету Кабінету Міністрів України «Про державне мито».
Керуючись ст.ст. 69, 70, 160-163 КАС України, суд -
В И Р І Ш И В:
1. Адміністративний позов задоволити повністю.
2. Припинити юридичну особу Приватного підприємства «ВІКІОР БАЛТІК»(ЄДРПОУ 34558969, м. Львів, вул. Гірника, 1/80).
3. Зобовязати Приватне підприємство «ВІКІОР БАЛТІК»виконати постанову негайно.
4. Державному реєстратору, у відповідності до ст. 38 Закону України «Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб підприємців», направити копію постанови суду.
5. Призначити ліквідаційну комісію щодо припинення Приватного підприємства «ВІКІОР БАЛТІК»з числа його керівника:
- Кіт Оксани Василівни (ідентифікаційний номер НОМЕР_1, Львівська область, Старосамбірський район, с. Княжпіль),
встановити строк і порядок її роботи згідно розділу IV Закону України «Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб підприємців».
Постанова за результатами скороченого провадження може бути оскаржена сторонами в апеляційному порядку.
Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку також іншими особами у зв'язку з тим, що суд вирішив питання про їхні права, свободи, інтереси чи обов'язки.
Строк для подання апеляційної скарги стороною або іншою особою, яка брала участь у справі, обчислюється з моменту отримання копії постанови.
Постанова, прийнята у скороченому провадженні, крім випадків її оскарження в апеляційному порядку, є остаточною.
У разі оскарження в апеляційному порядку постанови, прийнятої у скороченому провадженні, ухвала суду апеляційної інстанції по такій справі є остаточною і оскарженню не підлягає.
Постанова суду першої інстанції може бути оскаржена до Львівського апеляційного адміністративного суду.
Згідно ст. 186 КАС України, апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення. У разі застосування судом частини третьої статті 160 цього Кодексу апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.
Якщо суб'єкта владних повноважень було повідомлено про можливість отримання копії постанови суду безпосередньо в суді, то десятиденний строк на апеляційне оскарження постанови суду обчислюється з наступного дня після закінчення п'ятиденного строку з моменту отримання суб'єктом владних повноважень повідомлення про можливість отримання копії постанови суду.
Постанова суду першої інстанції, набирає законної у порядку та строки згідно ст. 254 КАС України.
Постанова складена у повному обсязі 17.01.2011 року.
Суддя Гавдик З.В.