Єдиний державний реєстр судових рішень Категорія №9.4.4
ПОСТАНОВА
Іменем України
03 лютого 2011 року Справа № 2а-525/11/1270 Суддя Луганського окружного адміністративного суду Захарова О.В., розглянувши в порядку скороченого провадження адміністративну справу за позовом Прокурора м. Луганська в інтересах держави в особі Луганського територіального управління Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку до Відкритого акціонерного товариства «Промінь» про стягнення суми штрафної санкції у розмірі 850,00 грн., - ВСТАНОВИВ:
12 січня 2011 року до Луганського окружного адміністративного суду надано адміністративний позов Прокурора м. Луганська в інтересах держави в особі Луганського територіального управління Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку до Відкритого акціонерного товариства «Промінь» про стягнення суми штрафної санкції у розмірі 850,00 грн.
В обґрунтування позову зазначено, що в порушення вимог положення «Про розкриття емітентами цінних паперів», затвердженого рішенням ДКЦПФР №1591 від 19.12.2006, відповідач у термін зазначений в Положенні не розмістив річну інформацію в загальнодоступній інформаційній базі даних Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку.
Такі дії відповідача підпадають під правопорушення, передбачене п. 6 ч. 1 ст. 11 Закону України «Про державне регулювання ринку цінних паперів в Україні» - неподання інформації до Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку, та за яке передбачена відповідальність у вигляді штрафу.
У звязку з чим прокурор просить стягнути з відповідача суму штрафної санкції у розмірі 850,00 грн.
Ухвалою від 14 січня 2011 року справу призначено до розгляду у порядку скороченого провадження.
Згідно п. 3 ч. 1 ст. 183-2 Кодексу адміністративного судочинства України скорочене провадження застосовується в адміністративних справах щодо припинення за зверненням суб'єкта владних повноважень юридичних осіб чи фізичних осіб підприємців.
21 січня 2011 року відповідачем отримано копію ухвали про відкриття скороченого провадження, що підтверджується відміткою про отримання у повідомленні про вручення рекомендованого поштового відправлення (а.с. 13). Разом з тим, у строк, встановлений частиною 3 статті 183-2 Кодексу адміністративного судочинства України, відповідачем не подано до суду заперечень проти позову або заяви про визнання позову.
Суддя, оцінивши повідомлені позивачем обставини, дослідивши матеріали справи, прийшов до висновку про задоволення позову з наступних підстав.
З матеріалів справи вбачається, що Луганським територіальним управлінням Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку було виявлено порушення відповідачем вимог чинного законодавства про цінні папери в порушення вимог ст. 40 Закону України «Про цінні папери та фондовий ринок» та глави 7 розділу V Положення про розкриття інформації емітентами цінних паперів, затвердженого рішенням ДКЦПФР №1591 від 19.12.2006, зареєстрованого в МЮУ 05.02.2007 за № 97/13364, а саме у термін зазначений в Положенні Відкрите акціонерне товариство «Промінь» не розкрило річну інформацію шляхом розміщення в загальнодоступній інформаційній базі даних Комісії.
Таким чином, ВАТ «Промінь» порушило вимоги п. 1 глави 7 розділу V Положення в частині розкриття інформації шляхом розміщення в загальнодоступній інформаційній базі даних Комісії.
У звязку з чим 30.06.2010 уповноваженою особою Комісії винесено постанову про порушення справи про правопорушення на ринку цінних паперів. Зазначену постанову направлено відповідачу, що підтверджується реєстром відправки поштової кореспонденції (а.с. 3, 4).
Відповідно до Закону України «Про державне регулювання ринку цінних паперів в Україні» від 30.10.1996 №448/96 та Правил розгляду справ про порушення вимог законодавства на ринку цінних паперів та застосування санкцій, затверджених Рішенням державної комісії з цінних паперів та фондового ринку 11.12.2007 № 2272, Луганське територіальне управління Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку здійснює державний контроль за дотриманням вимог законодавства на ринку цінних паперів та при виявленні фактів порушень законодавства про цінні папери уповноважені особи складають акти про правопорушення на ринку цінних паперів, які в подальшому є підставою для винесення постанови про накладення штрафних санкцій.
08 липня 2010 року уповноваженою особою Комісії складений Акт № 172ЛУ про правопорушення на ринку цінних паперів. Представник відповідача на підписання акту не зявився, що кваліфіковано як відмова від підписання акту (а.с. 5). Акт про правопорушення на ринку цінних паперів № 172-ЛУ від 08.07.2010 та постанова про розгляд справи була направлена на адресу товариства (а.с. 6, 7).
Пункт 6 ч. 1 ст. 11 ЗУ “Про державне регулювання ринку цінних паперів в Україні” (зі змінами і доповненнями згідно ЗУ № 801 від 25.12.2008) передбачає, що Державна комісія з цінних паперів та фондового ринку застосовує до юридичних осіб фінансові санкції за нерозміщення, розміщення не в повному обсязі інформації та/або розміщення недостовірної інформації у загальнодоступній інформаційній базі даних Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку про ринок цінних паперів - у розмірі до тисячі неоподатковуваних мінімумів доходів громадян. За ті самі дії, вчинені повторно протягом року, - у розмірі від тисячі до п'яти тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
Постановою № 172ЛУ від 19.07.2010 до відповідача застосована санкція у вигляді накладення штрафу у розмірі 50 неоподаткованих мінімумів доходів громадян 850,00 грн., який слід перерахувати в дохід Державного бюджету України. Обставин, що помякшують чи обтяжують відповідальність не встановлено (а.с. 8).
Зазначена постанова була направлена відповідачу (а.с. 9).
Постанова про накладення санкцій за правопорушення на ринку цінних паперів у встановленому законодавством порядку не оскаржувалась, копії платіжних документів до Луганського територіального управління Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку не надходило, що свідчить про несплату суми штрафу в Держбюджет.
Частиною 3 ст.11 цього Закону передбачено, що штрафи, накладені Державною комісією з цінних паперів та фондового ринку, стягуються у судовому порядку.
Порядок накладення штрафу, визначений ст. 12 ЗУ «Про державне регулювання ринку цінних паперів в Україні», позивачем дотриманий.
При прийнятті рішення суддя керується нормами матеріального права, які діяли на момент винекнення правовідносин та розгляду справи по суті.
Враховуючи вищевикладене та відстутність письмового заперечення або будь-яких доказів, які б спростовували доводи позивача, суддя вважає, що позовні вимоги є обґрунтованими та підлягають задоволенню.
Питання по судових витратах не вирішується, оскільки позивач звільнений від їх сплати у встановленому порядку, а ст. 94 Кодексу адміністративного судочинства України не передбачено їх стягнення у даних випадках.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 9, 11, 12 Закону України «Про державне регулювання ринку цінних паперів в Україні» від 30.10.1996 №448/96 ( зі змінами і доповненнями), Рішенням державної комісії з цінних паперів та фондового ринку 11.12.2007 № 2272 про затвердження правил розгляду справ про порушення вимог законодавства на ринку цінних паперів та застосування санкцій , ст. ст. 17, 18, 94, 158-163, 183-2 Кодексу адміністративного судочинства України, суддя,-
ПОСТАНОВИВ:
Позовні вимоги Прокурора м. Луганська в інтересах держави в особі Луганського територіального управління Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку до Відкритого акціонерного товариства «Промінь» про стягнення суми штрафної санкції у розмірі 850,00 грн., задовольнити повністю.
Стягнути з Відкритого акціонерного товариства «Промінь» суму штрафної санкції у розмірі 850,00 грн. в дохід Державного бюджету України р/р 31116106700072 в ГУ ДКУ в Луганській області, МФО 804013, код 24048566, код бюджетної класифікації 21081100.
Постанова, прийнята у скороченому провадженні, крім випадків її оскарження в апеляційному порядку, є остаточною і підлягає негайному виконанню.
Постанова за результатами скороченого провадження може бути оскаржена сторонами в апеляційному порядку до Донецького апеляційного адміністративного суду.
Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку також іншими особами у зв'язку з тим, що суд вирішив питання про їхні права, свободи, інтереси чи обов'язки.
Строк для подання апеляційної скарги стороною або іншою особою, яка брала участь у справі, обчислюється з моменту отримання копії постанови.
Апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.
Апеляційна скарга подається до Донецького апеляційного адміністративного суду через Луганський окружний адміністративний суд. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.
У разі оскарження в апеляційному порядку постанови, прийнятої у скороченому провадженні, ухвала суду апеляційної інстанції по такій справі є остаточною і оскарженню не підлягає.
СуддяО.В. Захарова