Рішення № 136799404, 22.05.2026, Рівненський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
22.05.2026
Номер справи
460/2756/26
Номер документу
136799404
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України Єдиний державний реєстр судових рішень

РІВНЕНСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

Р І Ш Е Н Н Я

і м е н е м У к р а ї н и

22 травня 2026 року м. Рівне№460/2756/26

Рівненський окружний адміністративний суд у складі судді Комшелюк Т.О., розглянувши за правилами письмового провадження без повідомлення учасників справи, адміністративну справу за позовом

ОСОБА_1 доГоловного управління Пенсійного фонду України в Івано-Франківській області, Головного управління Пенсійного фонду України в Рівненській області про визнання протиправним та скасування рішення, зобов`язання вчинення певних дій, -В С Т А Н О В И В:

ОСОБА_1 (далі - позивач) звернулася через свого представника до Рівненського окружного адміністративного суду з позовом до Головного управління Пенсійного фонду України в Івано-Франківській області (далі - відповідач 1), в якому просить суд: 1) визнати протиправним і скасувати рішення Головного управління Пенсійного фонду України в Івано-Франківській області №172050008222 від 05.02.2026 щодо відмови ОСОБА_1 , у призначенні пенсії відповідно до статті 55 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» із зниженням пенсійного віку; 2) зобов`язати Головне управління Пенсійного фонду України в Івано-Франківській області призначити ОСОБА_1 , з 22 листопада 2025 року пенсію за віком зі зниженням пенсійного віку у відповідності зі ст.55 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи». В обґрунтування позовних вимог стверджує, що має статус потерпілої від Чорнобильської катастрофи (категорія 4), має більше 32 років стажу та постійно проживала у зоні радіоактивного забруднення. У зв`язку з чим, 28.01.2026 звернулася до пенсійного органу з заявою про призначення пенсії за віком пільгових умовах відповідно до статті 55 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи». Рішенням відповідача 1 позивачу відмовлено у призначенні пенсії за віком у зв`язку з непідтвердженням факту проживання позивача у зоні посиленого радіологічного контролю станом на 01.01.1993 не менше 4 років. Вважає відмову відповідача 1 протиправною та просить суд позов задовольнити.

Ухвалою суду від 18.02.2026 року прийнято позовну заяву до розгляду, відкрито провадження у справі та призначено справу до розгляду за правилами спрощеного позовного провадження (у письмовому провадженні).

Відповідач 1 правом на подання відзиву скористався. Заперечив проти задоволення позовних вимог. Зазначив, що позивач 28.01.2026 звернулася до територіального управління ПФУ з заявою про призначення пенсії за віком на умовах статті 55 Закону №796-ХІІ. Ним за принципом екстериторіальності розглядалася вказана заява та додані до неї документи та 05.02.2026 рішенням відмовлено у призначенні пенсії, оскільки період проживання позивача у зоні посиленого радіологічного контролю станом на 01.01.1993 становить 2 роки 2 місяці 1 день, що не відповідає вимогам ст. 55 Закону №796. Просить суд позовну заяву залишити без задоволення.

Ухвалою суду від 20.03.2026 залучено до участі в даній справі другого відповідача Головне управління Пенсійного фонду України в Рівненській області (відповідач - 2).

Відповідач 2 відзив на позовну заяву не подав.

Дослідивши подані письмові докази, оцінивши їх за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об`єктивному розгляді у судовому процесі всіх обставин справи в їх сукупності, суд виходить з наступного.

Обставини, встановлені судом:

ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , має статус громадянина, який постійно проживає на території зони посиленого радіоекологічного контролю у 198_ роках (категорія 4), що підтверджується посвідченням серії НОМЕР_1 , виданим Рівненською обласною державною адміністрацією 13.06.1994.

Згідно довідки Городецького старостинського округу Сарненської міської ради Рівненської області №18/13/04-32/26 від 28.01.2026р. ОСОБА_2 проживає в селі Городець Володимирецького (нині Сарненського) району Рівненської області з 1986 року по 01.09.1988 року; з 25.04.1993 року по даний час.

Село Городець Володимирецького (нині Сарненського) району Рівненської області відповідно до Переліку населених пунктів, віднесених до зон радіоактивного забруднення внаслідок Чорнобильської катастрофи, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 23 липня 1991 року № 106, було віднесене до зони посиленого радіоекологічного контролю до 01.01.2015.

Рішенням Володимирецького районного суду Рівненської області від 03.11.2025 року в справі №556/2563/25 було встановлено факт, що має юридичне значення, а саме, факт постійного проживання позивача в с. Городець Володимирецького (нині Сарненського) району Рівненської області в період: 17, 18 вересня 1988 року, 1, 2, 15, 16, 29, 30 жовтня 1988 року, 12, 13, 26, 27 листопада 1988 року, 10, 11, 24, 25, 31 грудня 1988 року, 01, 02, 12, 13, 14, 15 січня 1989 року, з 26 січня 1989 року по 12 лютого 1989 року; 25, 26 лютого 1989 року, 4, 5, 18, 19 березня 1989 року, 1, 2, 15, 16, 29, 30 квітня 1989 року, 1, 2, 13, 14, 27, 28 травня 1989 року, 1,2, 3, 4 червня 1989 року, з 15 червня 1989 року по 22 червня 1989 року, з 21 липня 1989 року по 2 серпня 1989 року, з 04 серпня 1989 року по 31 серпня 1989 року; 2, 3, 16, 17, 30 вересня 1989 року, 1, 14, 15, 28, 29 жовтня 1989 року, 11, 12, 25, 26 листопада 1989 року, 16, 17 грудня 1989 року, з 28 грудня 1989 року по 04 січня 1990 року, 7, 8, 9, 10, 12, 13, 14, 15, 16, 17 січня 1990 року, з 28 січня 1990 року по 11 лютого 1990 року; 24, 25 лютого 1990 року, 19, 11, 24, 25 березня 1990 року, 7, 8, 21, 22 квітня 1990 року, 5, 6, 19, 20 травня 1990 року, з 7 червня 1990 року по 13 червня 1990 року, з 15 червня 1990 року по 20 червня 1990 року, з 22 липня 1990 року по 31 серпня 1990 року; 15, 16, 29, 30 вересня 1990 року, 13, 14, 27, 28 жовтня 1990 року, 10, 11, 24, 25 листопада 1990 року, 8, 9, 22, 23, ЗО, 31 грудня 1990 року, 1, 2, 3, 6, 7, 9, 10, 11 січня 1991 року, з 20 січня 1991 року по 03 лютого 1991 року; 16, 17 лютого 1991 року, 8, 9, 10, 23, 24 березня 1991 року, 6, 7, 20, 21 квітня 1991 року, 1, 2, 3, 4, 5, 18, 19 травня 1991 року, з 29 травня 1991 року по 21 червня 1991 року, з 24 липня 1991 року по 31 серпня 1991 року; 14, 15, 28, 29 вересня 1991 року, 12, 13, 26, 27 жовтня 1991 року, 9, 10, 23, 24 листопада 1991 року, 7, 8, 21, 22, 28, 29, 30, 31 грудня 1991 року, 1, 2 січня 1992 року, з 14 січня 1992 року по 26 січня 1992 року; 15, 16, 29 лютого 1992 року, 1, 14, 15, 28, 29 березня 1992 року, 11, 12, 25, 26 квітня 1992 року, 1, 2, 3, 9, 10, 24, 25, 26, 27, 28 травня 1992 року, з 13 червня 1992 року по 16 січня 1993 року.

28.01.2026 позивач звернулася до територіального управління ПФУ з заявою про призначення пенсії за віком.

За принципом екстериторіальності вказана заява та додані до неї документи розглядалися ГУ ПФУ вІвано-Франківській області області.

Рішенням відповідача від 05.02.2026 №172050008222 позивачу відмовлено у призначенні пенсії. Зазначено, що вік заявника становить 55 років 2 місяці 7 днів. Страховий стаж 32 роки 6 місяців 27 днів. Періоди проживання заявника у зоні посиленого радіологічного контролю станом на 01.01.1993 становить 2 роки 2 місяці 1 день. Враховуючи вищезазначене, відповідачем прийнято рішення про відмову у призначенні позивачу пенсії за віком відповідно до частини 2 статті 55 Закону, за відсутності періоду проживання/роботи у зоні посиленого радіологічного контролю 4 роки станом на 01.01.1993.

Не погоджуючись з рішенням відповідача та вважаючи його протиправним, позивач звернувся до суду з даним позовом.

Надаючи правову оцінку спірним правовідносинам суд зазначає наступне.

В частині 2 статті 19 Конституції України закріплено, що органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов`язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Основні положення щодо реалізації конституційного права громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, на охорону їхнього життя і здоров`я, створення єдиного порядку визначення категорії зон радіоактивного забруднення територій, умов проживання і трудової діяльності на них, соціального захисту населення визначені Законом України від 28.02.1991 № 796-XII «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи».

Статтею 9 вказаного Закону встановлено, що особами, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, є: 1) учасники ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС- громадяни, які брали безпосередню участь у ліквідації аварії та її наслідків; 2) потерпілі від Чорнобильської катастрофи-громадяни, включаючи дітей, які зазнали впливу радіоактивного опромінення внаслідок Чорнобильської катастрофи.

В свою чергу, пунктом 4 частини першої статті 11 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» передбачено, що до потерпілих від Чорнобильської катастрофи належать особи, які постійно проживають або постійно працюють чи постійно навчаються на території зони посиленого радіоекологічного контролю, за умови, що вони за станом на 1 січня 1993 року проживали або відпрацювали чи постійно навчалися у цій зоні не менше чотирьох років.

Згідно з пунктом 4 частини першої статті 14 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» категорія 4 встановлюється особам, які постійно проживають або постійно працюють чи постійно навчаються у зоні посиленого радіоекологічного контролю за умови, що вони за станом на 1 січня 1993 року прожили або відпрацювали чи постійно навчалися у цій зоні не менше чотирьох років.

У частині третій статті 15 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» зазначено, що підставою для визначення статусу потерпілих від Чорнобильської катастрофи, які проживають або працюють на забруднених територіях, є довідка про період проживання, роботи на цих територіях.

Статтею 55 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» визначено умови надання пенсій за віком особам, які працювали або проживали на територіях радіоактивного забруднення. Так, за змістом вказаної статті призначення та виплата пенсій, особам які мають право на її отримання із зменшенням пенсійного віку, провадиться відповідно до Закону України «Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування» і цього Закону.

Особам, які працювали або проживали на територіях радіоактивного забруднення, пенсії надаються із зменшенням пенсійного віку, встановленого статтею 26 Закону України «Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування», за наявності відповідного страхового стажу, зменшеного на кількість років зменшення пенсійного віку, але не менше 15 років страхового стажу, зокрема, потерпілим від Чорнобильської катастрофи:

- особам, які постійно проживали або постійно проживають чи постійно працювали або постійно працюють у зоні посиленого радіологічного контролю за умови, що вони за станом на 1 січня 1993 року прожили або відпрацювали у цій зоні не менше 4 років - зменшення віку передбачено на 2 роки * та додатково 1 рік за 3 роки проживання, роботи, але не більш 5 років.

Згідно із приміткою до зазначено пункту, початкова величина зниження пенсійного віку (2 роки) встановлюється лише особам, які постійно проживали або постійно працювали у зазначених зонах з моменту аварії по 31 липня 1986 року незалежно від часу проживання або роботи в цей період.

Починаючи з 1 січня 2018 року право на призначення пенсії за віком після досягнення віку 60 років мають особи за наявності страхового стажу з 1 січня 2025 року по 31 грудня 2025 року - не менше 32 років (ч.1 ст.26 Закону №1058-IV).

Статтею 44 Закону України «Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування» унормовано, що заява про призначення пенсії та необхідні документи подаються до територіального органу Пенсійного фонду або до уповноваженого ним органу чи уповноваженій особі в порядку, визначеному правлінням Пенсійного фонду за погодженням із спеціально уповноваженим центральним органом виконавчої влади у сфері праці та соціальної політики.

Водночас законодавець встановив перелік документів, що подаються до органу пенсійного фонду для призначення пенсії особі, яка є потерпілою від Чорнобильської катастрофи.

Статтею 65 Закону № 796-XII встановлено, що документами, які підтверджують статус громадян, постраждалих внаслідок Чорнобильської катастрофи, та надають право користуватися пільгами, встановленими цим Законом, є посвідчення «Учасник ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС» та «Потерпілий від Чорнобильської катастрофи».

Видача посвідчень провадиться спеціально уповноваженим центральним органом виконавчої влади, Радою міністрів Автономної Республіки Крим, обласними, Київською і Севастопольською міськими державними адміністраціями за поданням районних державних адміністрацій. Порядок видачі посвідчень встановлюється Кабінетом Міністрів України.

Порядок видачі посвідчень особам, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 25.08.1992 № 501 регулює правила видачі посвідчень учасника ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС і потерпілого внаслідок Чорнобильської катастрофи.

Відповідно до вказаного Порядку посвідчення є документом, що підтверджує статус громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, та надає право користуватися пільгами й компенсаціями, встановленими Законом України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» іншими актами законодавства.

З матеріалів справи слідує, що позивач має статус потерпілого від Чорнобильської катастрофи (категорія 4).

Разом з тим, документи, які подаються до Пенсійного фонду України та його управлінь для призначення пенсії, в тому числі на пільгових умовах, визначені в Порядку надання та оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсій відповідно до Закону України «Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування», затвердженому постановою правління Пенсійного фонду України від 25 листопада 2005 року № 22-1 (далі також - Порядок № 22-1).

Підпунктом 7 пункту 2.1 Порядку № 22-1, в редакції чинній на час звернення позивача за призначенням пенсії, передбачено, що документами, які підтверджують право на призначення пенсії за віком зі зменшенням пенсійного віку: потерпілим від Чорнобильської катастрофи: документи про період (періоди) проживання (роботи) на територіях радіоактивного забруднення, видані органами місцевого самоврядування (підприємствами, установами, організаціями), або довідка про евакуацію із зони відчуження у 1986 році, видана Волинською, Житомирською, Київською, Рівненською або Чернігівською облдержадміністраціями; посвідчення потерпілого від Чорнобильської катастрофи (для осіб, які належать до категорії 4 постраждалих внаслідок Чорнобильської катастрофи - за наявності) (при призначенні пенсії згідно зі статтею 55 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи»).

Таким чином, єдиним документом, що підтверджує статус потерпілого від Чорнобильської катастрофи, учасника ліквідації наслідків на Чорнобильській АЕС та надає право користування пільгами, встановленими Законом № 796-ХІІ, зокрема призначення пенсії зі зменшенням пенсійного віку, встановленого для одержання державних пенсій, є посвідчення «Учасник ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС» або «Потерпілий від Чорнобильської катастрофи».

А факт проживання (роботи) на територіях радіоактивного забруднення засвідчують довідки видані органами місцевого самоврядування (підприємствами, установами, організаціями).

При цьому згідно пункту 4.7 Порядку № 22-1 право особи на одержання пенсії установлюється на підставі всебічного, повного і об`єктивного розгляду всіх поданих документів органом, що призначає пенсію.

Згідно довідки Городецького старостинського округу Сарненської міської ради Рівненської області №18/13/04-32/26 від 28.01.2026р. ОСОБА_2 проживає в селі Городець Володимирецького (нині Сарненського) району Рівненської області з 1986 року по 01.09.1988 року; з 25.04.1993 року по даний час.

Відповідно до свідоцтва про неповну середню освіту від 10.06.1986 № 503867, виданого 10.06.1986 позивач закінчила навчання у Сваринівській восьмирічній школі Володимирецького району Рівненської області.

Село Сварині Володимирецького (нині Сарненського) району Рівненської області відповідно до Переліку населених пунктів, віднесених до зон радіоактивного забруднення внаслідок Чорнобильської катастрофи, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 23 липня 1991 року № 106, було віднесене до зони посиленого радіоекологічного контролю до 01.01.2015.

Також суд зазначає, що відповідачем не заперечується факт проживання позивача у зоні посиленого радіологічного контролю в с. Городець з 01.07.1986 по 01.09.1988 та з 25.04.1993 по 31.12.2014.

Отже, з моменту аварії по 01.09.1988 позивач проживала та навчалася у зоні посиленого радіологічного контролю.

Рішенням Володимирецького районного суду Рівненської області від 03.11.2025 року в справі №556/2563/25, яким було встановлено факт, що має юридичне значення, а саме, факт постійного проживання позивача в с. Городець Володимирецького (нині Сарненського) району Рівненської області в період: 17, 18 вересня 1988 року, 1, 2, 15, 16, 29, 30 жовтня 1988 року, 12, 13, 26, 27 листопада 1988 року, 10, 11, 24, 25, 31 грудня 1988 року, 01, 02, 12, 13, 14, 15 січня 1989 року, з 26 січня 1989 року по 12 лютого 1989 року; 25, 26 лютого 1989 року, 4, 5, 18, 19 березня 1989 року, 1, 2, 15, 16, 29, 30 квітня 1989 року, 1, 2, 13, 14, 27, 28 травня 1989 року, 1,2, 3, 4 червня 1989 року, з 15 червня 1989 року по 22 червня 1989 року, з 21 липня 1989 року по 2 серпня 1989 року, з 04 серпня 1989 року по 31 серпня 1989 року; 2, 3, 16, 17, 30 вересня 1989 року, 1, 14, 15, 28, 29 жовтня 1989 року, 11, 12, 25, 26 листопада 1989 року, 16, 17 грудня 1989 року, з 28 грудня 1989 року по 04 січня 1990 року, 7, 8, 9, 10, 12, 13, 14, 15, 16, 17 січня 1990 року, з 28 січня 1990 року по 11 лютого 1990 року; 24, 25 лютого 1990 року, 19, 11, 24, 25 березня 1990 року, 7, 8, 21, 22 квітня 1990 року, 5, 6, 19, 20 травня 1990 року, з 7 червня 1990 року по 13 червня 1990 року, з 15 червня 1990 року по 20 червня 1990 року, з 22 липня 1990 року по 31 серпня 1990 року; 15, 16, 29, 30 вересня 1990 року, 13, 14, 27, 28 жовтня 1990 року, 10, 11, 24, 25 листопада 1990 року, 8, 9, 22, 23, ЗО, 31 грудня 1990 року, 1, 2, 3, 6, 7, 9, 10, 11 січня 1991 року, з 20 січня 1991 року по 03 лютого 1991 року; 16, 17 лютого 1991 року, 8, 9, 10, 23, 24 березня 1991 року, 6, 7, 20, 21 квітня 1991 року, 1, 2, 3, 4, 5, 18, 19 травня 1991 року, з 29 травня 1991 року по 21 червня 1991 року, з 24 липня 1991 року по 31 серпня 1991 року; 14, 15, 28, 29 вересня 1991 року, 12, 13, 26, 27 жовтня 1991 року, 9, 10, 23, 24 листопада 1991 року, 7, 8, 21, 22, 28, 29, 30, 31 грудня 1991 року, 1, 2 січня 1992 року, з 14 січня 1992 року по 26 січня 1992 року; 15, 16, 29 лютого 1992 року, 1, 14, 15, 28, 29 березня 1992 року, 11, 12, 25, 26 квітня 1992 року, 1, 2, 3, 9, 10, 24, 25, 26, 27, 28 травня 1992 року, з 13 червня 1992 року по 16 січня 1993 року.

В силу вимог ч. 4 ст. 78 КАС України зазначене вище рішення мало враховуватися відповідачем при розгляді заяви позивача про призначення пенсії.

Разом з тим, зі змісту заяв по суті та доданих документів, судом встановлено, що таке рішення Пенсійним органом при розгляді заяви позивача протиправно не враховано.

Оскільки рішенням Головного управління Пенсійного фонду України в Івано-Франківській області №172050008222 від 05.02.2026 позивачу відмовлено у призначенні пенсії за віком відповідно до статті 55 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» з підстав не підтвердження факту проживання (роботи) у зоні посиленого радіологічного контролю станом на 01.01.1993 становить не менше 4 років, що спростовується вищенаведеним, то суд дійшов висновку, що таке рішення є протиправним та підлягає скасуванню.

Також суд зауважує, що позаяк дотримання позивачем інших необхідних умов для призначення даного виду пенсії не є спірним у даній справі, то позовні вимоги в частині зобов`язання Головного управління Пенсійного фонду України в Івано-Франківській області призначити позивачу пенсію за віком зі зниженням пенсійного віку відповідно до статті 55 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» також підлягають задоволенню.

Враховуючи положення п.1 ч.1 ст.45 Закону №1058-ІV пенсія позивачу повинна бути призначена з 22 листопада 2025 року (дня наступного за днем досягнення пенсійного віку).

При цьому, залишаючи без оцінки окремі аргументи учасників справи, суд виходить з того, що оцінка таких обставин не має вирішального значення для правильного вирішення спору по суті.

Частиною першою статті 2 КАС України визначено, що завданням адміністративного судочинства є справедливе, неупереджене та своєчасне вирішення судом спорів у сфері публічно-правових відносин з метою ефективного захисту прав, свобод та інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб від порушень з боку суб`єктів владних повноважень.

Відповідно до частини першої статті 9 КАС України, розгляд і вирішення справ в адміністративних судах здійснюються на засадах змагальності сторін та свободи в наданні ними суду своїх доказів і у доведенні перед судом їх переконливості.

Згідно з частинами першою, другою статті 77 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу.

В адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб`єкта владних повноважень обов`язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача.

Відповідач як суб`єкт владних повноважень в ході розгляду справи не довів правомірність своєї поведінки в спірних правовідносинах.

Натомість, доводи та аргументи позивача, якими він обґрунтовував позовні вимоги, знайшли підтвердження за наслідками розгляду справи по суті, а тому позовну заяву належить задовольнити.

За правилами частини першої статті 139 КАС України, при задоволенні позову сторони, яка не є суб`єктом владних повноважень, всі судові витрати, які підлягають відшкодуванню або оплаті відповідно до положень цього Кодексу, стягуються за рахунок бюджетних асигнувань суб`єкта владних повноважень, що виступав відповідачем у справі, або якщо відповідачем у справі виступала його посадова чи службова особа.

З огляду на вказане, сума судового збору в розмірі 1064,96грн, підлягає стягненню на користь позивача за рахунок бюджетних асигнувань відповідача.

Керуючись статтями 241-246, 255, 263, 295 Кодексу адміністративного судочинства України, суд

В И Р І Ш И В :

Позовну заяву задовольнити повністю.

Визнати протиправним та скасувати рішення Головного управління Пенсійного фонду України в Івано-Франківській області від 05.02.2026 №172050008222 щодо відмови ОСОБА_1 у призначенні пенсії відповідно до статті 55 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» із зниженням пенсійного віку.

Зобов`язати Головне управління Пенсійного фонду України в Івано-Франківській області призначити ОСОБА_1 з 22 листопада 2025 року пенсію за віком зі зниженням пенсійного віку у відповідності зі ст. 55 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи».

Стягнути на користь ОСОБА_1 за рахунок бюджетних асигнувань Головного управління Пенсійного фонду України в Рівненській області судовий збір у сумі 1064,96грн (одна тисяча шістдесят чотири гривні, 96 коп)

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом тридцяти днів з дня складення повного судового рішення. Апеляційна скарга подається безпосередньо до Восьмого апеляційного адміністративного суду.

Повний текст рішення складений 22 травня 2026 року

Учасники справи:

Позивач - ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 , ЄДРПОУ/РНОКПП НОМЕР_2 )

Відповідач - Головне управління Пенсійного фонду України в Івано-Франківській області (вул. Січових Стрільців, 15,м. Івано-Франківськ,Івано-Франківська обл.,76018, ЄДРПОУ/РНОКПП 20551088)

Відповідач - Головне управління Пенсійного фонду України в Рівненській області (вул. Олександра Борисенка, буд. 7, м. Рівне, Рівненська обл., 33028, ЄДРПОУ/РНОКПП 21084076)

Суддя Т.О. Комшелюк