Єдиний державний реєстр судових рішень
Красилівський районний суд Хмельницької області
ін. 31000 , м. Красилів , вул. Булаєнка, 4 тел. (факс): 038 55 4 34 75
_________________
Справа №: 677/833/26
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
25.05.2026 м.Красилів
Суддя Красилівського районного суду Хмельницької області Федишин І.В. з участю секретаря Панасюк Д.М., розглянувши справу про притягнення ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , зареєстрованої та проживаючої за адресою: АДРЕСА_1 , до адміністративної відповідальності, передбаченої ч. 1 ст. 163-1 КУпАП,
В С Т А Н О В И В:
Головний бухгалтер ФГ «ФОРТУНА-АГРО Д» ОСОБА_1 вчинила правопорушення щодо ведення податкового обліку, а саме: в порушення ст.44, п.185.1 ст.185, п.187.1 ст.187, п.188.1 ст.188, п.198.1, п.198.2, п.198.3, абз. г) п.198,5, п.198.6 ст.198 абз. «в» п.200.4 ст.200, п.201.1, п.201.10 ст.201 Податкового кодексу України від 02.12,2010 №2755-VI, зі змінами та доповненнями, пункту 5 розділу V Порядку заповнення і подання податкової звітності з податку на додану вартість, затвердженого Наказом Міністерства фінансів України від 28.01,2016 р. №21, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 29.01,2016 р, за №159/28289 із змінами і доповненнями, в результаті чого: занижено податок на додану вартість, що підлягає сплаті до бюджету на загальну суму 764 063 грн, в тому числі в розрізі звітних періодів за: грудень 2019 в сумі 168 грн, вересень 2020 в сумі 46 150 грн, листопад 2020 в сумі 438 012 грн, січень 2021 в сумі 2 204 грн, лютий 2021 в сумі 8 107 грн, лютиі 2022 в сумі 115 980 грн, лютиі 2025 в сумі 153 442 гривень; завищено від`ємне значення, що зараховується до складу податкового кредиту наступного звітного (податкового) періоду (р.21 Декларацій з ПДВ) за грудень 2025 року на суму 155 224 гривень; п.201.10 ст, 201 розділу V Податкового Кодексу України, п.11, 12, 15 Порядку заповнення податкової накладної, затвердженої наказом Міністерства фінансів1 України від 31,12.2015, № 1307, не складено та не зареєстровано в Єдиному реєстрі податкових накладних податкові накладні: від 31,12.2019 на обсяг постачання 838,61 грн, ПДВ 167,72 грн; від 31.01.2021 на обсяг постачання 51 557,01 грн, ПДВ 10 311,40 грн; від 31.12.2021 на обсяг постачання 42 900,35 грн, ПДВ 8 580,07 грн; від 31.12.2022 на обсяг постачання 60 142,60 грн, ПДВ 12 028,52 грн; від 30,11.2023 на обсяг постачання 557 437,32 грн, ПДВ 111 487,46 грн; від 31,12.2023 на обсяг постачання 83 405,75 грн, ПДВ 16 681,15 грн; від 22,02,2024 на обсяг постачання 66 666,72 грн, ПДВ 13 333,34 грн; від 30.05,2024 на обсяг постачання 671 167 грн ПДВ 93 963,38 грн; - від 28,02,2025 на обсяг постачання 55 570,35 грн ПДВ 11 114,07 грн; від 28.02.2025 на обсяг постачання 263 520 грн ПДВ 36 892,80 грн; від 30,05,2025 на обсяг постачання 16 800,00 грн, ПДВ З 360,00 гривень. Пункту 89 підрозділ 2 розділу XX «Перехідні положення», п.201.10 ст.201 ПКУ ФГ «ФОРТУНА- АГРО Д» несвоєчасно зареєстровано в ЄРПН податкові накладні на загальний обсяг постачання 13 297,50 грн, крім того ПДВ 2 659,50 гривень. Пп. 266.1.1 пп.266.3.1, пп.266.3.3 п.266.3, пп.266.7.5 п.266.7 ст.266 Податкового кодексу України, ФГ «ФОРТУНА-АГРО Д» занижено податок на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, в загальній сумі 16 335,72 грн, в томі числі за період з 01.10.2019 по 31,12.2019 року в СУМІ 3 815,79 грн, за 2024 рік в сумі 11 478,33 грн (III квартал - 4 591,33 грн, IV квартал - 6 887,00 грн), за 2025 рік в сумі 1 041,60 грн (III квартал - 260,40 грн, IV квартал - 781,20 грн); п. 49,20 ст.49, абз.1 п.49.2 ст.49 ПКУ та п п.266.7,5 п.266.7 ст.266 ПКУ ФГ «ФОРТУНА-АГРО Д» не подано декларації з податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки по новостворених (нововведених) об`єктах житлової/нежитлової нерухомості за 2024 та 2025 роки; п.п.270,1.1 п.270.1 ст.270, ст.271 ПКУ TQB ФГ «ФОРТУНА-АГРО Д» занижено плату за землю (земельний податок) у сумі 73,35 грн, в тому числі за звітний податковий період: рік 2025 в сумі 73,35 грн (вересень 2025 в сумі 6,00 грн, жовтень 2025 в сумі 22,45 грн, листопад 2025 в сумі 22.45 грн, грудень 2025 в сумі 22,45 грн); п.49.2, п.49.20 ст,49, п.286.4 ст,286 ПКУ ФГ «ФОРТУНА-АГРО Д» не подано декларації з плати за землю (земельний податок) по нововідведених земельних ділянках за податкові періоди: 2025 рік; статті 15 Закону України «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв, тютюнових виробів, рідин, що використовуються в електронних сигаретах, та пального» від 19.12.1995 № 481/95-ВР (із змінами та доповненнями), ФГ «ФОРТУНА-АГРО Д» здійснювало зберігання пального (дизпалива) без отримання з відповідних ліцензій в періоді 0.04.2025 в зазначеній кількості; п.63.3 ст.63 Податкового кодексу, п.8.4 та п.8.5 розділу VIII Порядку обліку платників податків і зборів, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 09 грудня 2011 року №1588, із змінами та доповненнями, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 14 травня 2014 року за №503/25280, ФГ «ФОРТУНА - АГРО Д» не повідомлено/не своєчасно повідомлено ГУ ДПС у Хмельницькій області про відкриття 323 (триста двадцяти трьох) об`єктів оподаткування, об`єктів, пов`язаних з оподаткуванням або через які провадилась діяльність та не подано/несвоєчасно подано до контролюючого органу Повідомлення за формою № 20-ОПП, за що передбачена відповідальність за ч. 1 ст. 163-4 КУпАП.
ОСОБА_1 належно повідомлена про день та час слухання справи, до суду не прибула, про причини неявки не повідомила, будь-яких клопотань чи заяв про відкладення розгляду справи чи про розгляд справи за її відсутності до суду не подала, що суд розцінює як неявку до суду без поважних причин та нехтування своїм процесуальним правом. Також суд враховує, що відповідно до ч. 2 ст. 268 КУпАП її присутність при розгляді справи не є обов`язковою, що, відповідно до змісту цієї норми закону, виключає застосування до неї приводу та змушує суд розглядати справу за її відсутності.
Відповідно до ч. 1 ст. 277 КУпАП справа про адміністративне правопорушення розглядається в п`ятнадцятиденний строк з дня одержання органом (посадовою особою), правомочним розглядати справу, протоколу про адміністративне правопорушення та інших матеріалів справи.
Згідно положень ч. 1 ст. 268 КУпАП особа, яка притягається до адміністративної відповідальності має право: знайомитися з матеріалами справи, давати пояснення, подавати докази, заявляти клопотання; при розгляді справи користуватися юридичною допомогою адвоката, іншого фахівця у галузі права, який за законом має право на надання правової допомоги особисто чи за дорученням юридичної особи, виступати рідною мовою і користуватися послугами перекладача, якщо не володіє мовою, якою ведеться провадження; оскаржити постанову по справі. Справа про адміністративне правопорушення розглядається в присутності особи, яка притягається до адміністративної відповідальності. Під час відсутності цієї особи справу може бути розглянуто лише у випадках, коли є дані про своєчасне її сповіщення про місце і час розгляду справи і якщо від неї не надійшло клопотання про відкладення розгляду справи.
Згідно ст. 17 Закону України «Про виконання рішень та застосування практики Європейського суду з прав людини» суди застосовують рішення Європейського суду з прав людини як джерело права.
Європейський суд з прав людини в своїх рішеннях, зокрема «Еліментарія Сандерс проти Іспанії» від 07 липня 1989 року, виходить з того, що у випадках, коли поведінка учасників судового засідання свідчить про умисний характер їх дій, направлений на невиправдане затягування процесу чи зловживання своїм процесуальним правом, суд має реагувати на вказані випадки законними засобами, аби не було знівельовано ключовий принцип верховенства права, в тому числі проводити судове засідання у відсутності особи, якщо таке затягування може нашкодити справі чи іншим учасникам справи.
Крім того, суд враховує, що передбачене ч. 1 ст. 6 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод право особи на справедливий і публічний розгляд його справи упродовж розумного строку кореспондується з обов`язком добросовісно користуватися наданими законом процесуальними правами, утримуватись від дій, що зумовлюють затягування судового процесу, та вживати надані процесуальним законом заходи для скорочення періоду судового провадження (пункт 35 рішення Європейського суду з прав людини у справі «Еліментарія Сандерс проти Іспанії» (Alimentaria Sanders S.A. v. Spain") від 07.07.1989).
Відповідно до ст. 6 Конвенції про захист прав і основоположних свобод гарантовано кожній фізичній або юридичній особі право на розгляд судом протягом розумного строку цивільної, кримінальної, адміністративної або господарської справи, а також справи про адміністративне правопорушення, в якій вона є стороною.
Практика Європейського суду з прав людини визначає, що сторона, яка задіяна в ході судового розгляду справи, зобов`язана з розумним інтервалом часу сама цікавитися провадженням у її справі, добросовісно користуватися належними їй процесуальними правами та неухильно виконувати процесуальні обов`язки.
Як зазначено в рішенні Європейського Суду з прав людини в справі «Пономарьов проти України», сторони мають вживати заходи, щоб дізнатись про стан відомого їм судового провадження.
Суд розцінює неявку ОСОБА_1 в судове засідання неповажною, а також прийшов до висновку про можливість розгляду справи за відсутності особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, оскільки судом вжиті всі необхідні заходи щодо належного повідомлення його про розгляд справи.
В ході розгляду та дослідження матеріалів справи встановлено, що вина ОСОБА_1 у вчиненні адміністративного правопорушення підтверджується даними протоколу про адміністративне правопорушення серії № 1721/10/22-01-07-09/38720052 від 08.05.2026, актом від 08.05.2026 Про результати планової виїзної документальної перевірки ФГ «ФОРТУНА-АГРО Д».
У відповідності до ст. 9 КУпАП адміністративним правопорушенням (проступком) визнається протиправна, винна (умисна або необережна) дія чи бездіяльність, яка посягає на громадський порядок, власність, права і свободи громадян, на встановлений порядок управління і за яку законом передбачено адміністративну відповідальність.
Згідно ст. 245 КУпАП завданнями провадження в справах про адміністративні правопорушення, зокрема, є: своєчасне, всебічне, повне і об`єктивне з`ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності з законом.
Відповідно до ст. 280 КУпАП орган (посадова особа) при розгляді справи про адміністративне правопорушення зобов`язаний з`ясувати: чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна особа в його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності, чи є обставини, що пом`якшують і обтяжують відповідальність, чи заподіяно майнову шкоду, чи є підстави для передачі матеріалів про адміністративне правопорушення на розгляд громадської організації, трудового колективу, а також з`ясувати інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
Статтями 279, 280 КУпАП передбачено, що судовий розгляд справи про адміністративне правопорушення проводиться в межах обставин, зазначених у протоколі про адміністративне правопорушення та у відношенні особи, щодо якої цей протокол був складений.
Згідно положень ст. 251 КУпАП доказами в справі про адміністративне правопорушення є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
Частиною 1 статті 163-1 КУпАП передбачена відповідальність за відсутність податкового обліку, порушення керівниками та іншими посадовими особами підприємств, установ, організацій встановленого законом порядку ведення податкового обліку, в тому числі неподання або несвоєчасне подання аудиторських висновків, подання яких передбачено законами України.
З огляду на викладене, дії ОСОБА_1 кваліфіковані правильно, оскільки надані докази свідчать про порушення ведення податкового обліку та дозволяють стверджувати, що вина ОСОБА_1 у вчиненні адміністративного правопорушення доведена поза розумним сумнівом.
Частиною другою ст. 33 КУпАП встановлено, що при накладенні стягнення враховуються характер вчиненого правопорушення, особа порушника, ступінь його вини, майновий стан, обставини, що пом`якшують і обтяжують відповідальність, крім випадків накладення стягнення за правопорушення в сфері забезпечення безпеки дорожнього руху, в тому числі зафіксовані в автоматичному режимі, та за порушення правил зупинки, стоянки, паркування транспортних засобів, зафіксовані в режимі фотозйомки (відеозапису).
Обставин, що пом`якшують або обтяжують відповідальність ОСОБА_1 , не встановлено.
Зважаючи на завдання КУпАП та мету адміністративного стягнення (стст. 1, 23 КУпАП), приймаючи до уваги характер вчиненого правопорушення, ступінь вини ОСОБА_1 , дані про її особу, те, що ОСОБА_1 притягається до адміністративної відповідальності вперше, слід прийти до висновку про можливість накладення на неї стягнення у виді штрафу в розмірі п`яти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
Таке стягнення суд вважає достатнім для виховання ОСОБА_1 в дусі додержання законів України, а також запобігання вчиненню нових правопорушень як самим правопорушником, так і іншими особами.
Стаття 40-1 КУпАП передбачає, що судовий збір у провадженні по справі про адміністративне правопорушення в разі винесення судом (суддею) постанови про накладення адміністративного стягнення сплачується особою, на яку накладено таке стягнення. Розмір і порядок сплати судового збору встановлюється законом.
Відповідно до ч. 5 ст. 4 Закону України «Про судовий збір» у разі ухвалення судом постанови про накладення адміністративного стягнення ставка судового збору становить 0,2 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
Відповідно до положень ст. 7 Закону України «Про Державний бюджет України на 2026 рік» прожитковий мінімум для працездатних осіб з 01 січня 2026 року становить 3328 гривень.
Отже, ОСОБА_1 належить сплатити судовий збір у розмірі 665,60 грн.
На підставі викладеного, керуючись стст. 9, 40-1, 41, 163-4, 245, 247, 251, 252, 280, 283, 284, 287-289 КУпАП,
ПОСТАНОВИВ:
ОСОБА_1 визнати винною у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 163-1 КУпАП.
Накласти на ОСОБА_1 адміністративне стягнення стягнення у виді штрафу в розмірі п`ять неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 85 (вісімдесят п`ять) гривень.
Стягнути з ОСОБА_1 судовий збір на користь держави в сумі 665 гривень 60 копійок (стягувач: Державна судова адміністрація України, місцезнаходження: м. Київ, вул. Липська, 18/5, код ЄДРПОУ: 26255795).
Строк пред`явлення постанови до виконання 3 (три) місяці з дня її винесення. В разі оскарження постанови перебіг строку давності зупиняється до розгляду скарги.
Штраф має бути сплачений порушником не пізніш як через п`ятнадцять днів з дня вручення йому постанови про накладення штрафу, а в разі оскарження такої постанови - не пізніш як через п`ятнадцять днів з дня повідомлення про залишення скарги без задоволення. Штраф вноситься порушником в установу банку України.
У разі несплати правопорушником штрафу у вищевказаний строк постанова про накладення штрафу надсилається для примусового виконання до органу державної виконавчої служби за місцем проживання порушника, роботи або за місцезнаходженням його майна в порядку, встановленому законом.
У порядку примусового виконання постанови про стягнення штрафу за вчинення адміністративного правопорушення з правопорушника стягується:
- подвійний розмір штрафу, визначеного у відповідній статті КУпАП та зазначеного у постанові про стягнення штрафу;
- витрати на облік зазначеного правопорушення, розмір яких визначається Кабінетом Міністрів України.
Після набрання постановою законної сили:
- стягувачем штрафу є: ВнП № 4 Хмельницького РУП ГУНП в Хмельницькій області, місцезнаходження: м. Красилів, вул. Грушевського, 46;
- стягувачем судового збору є: Державна судова адміністрація України, місцезнаходження: м. Київ, вул. Липська, 18/5;
- боржником є: ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянин України, проживаючий за адресою: АДРЕСА_1 .
Реквізити для сплати штрафу: населений пункт: Антонінська ОТГ, отримувач: ГУК у Хмел.обл/Антонінськ. стг/21081100; код отримувача (код ЄДРПОУ) 37971775; банк отримувача: Казначейство України (ел. адм. подат.); рахунок отримувача: UA118999980314000542000022719; код класифікації доходів бюджету 21081100; найменування коду класифікації доходів бюджету: адміністративні штрафи та інші санкції.
Реквізити для сплати судового збору: отримувач коштів: ГУК у м.Києві/м.Київ/22030106; код отримувача (код за ЄДРПОУ) 37993783, банк отримувача: Казначейство України (ЕАП); рахунок отримувача: UA 908999980313111256000026001; код класифікації доходів бюджету 22030106, призначення платежу *;101.
Постанова може бути оскаржена до Хмельницького апеляційного суду через Красилівський районний суд особою, яку притягнуто до адміністративної відповідальності, її законним представником, захисником, потерпілим, його представником, а також прокурором у випадках, передбачених частиною п`ятою статті 7 та частиною першою статті 287 цього Кодексу протягом десяти днів з дня винесення постанови. Апеляційна скарга, подана після закінчення цього строку, повертається апеляційним судом особі, яка її подала, якщо вона не заявляє клопотання про поновлення цього строку, а також якщо в поновленні строку відмовлено.
Суддя І. В. Федишин