Постанова № 136757677, 21.05.2026, Володимирський міський суд Волинської області (до 25.04.2025 - Володимир-Волинський міський суд Волинської області)

Дата ухвалення
21.05.2026
Номер справи
165/981/26
Номер документу
136757677
Форма судочинства
Про адмінправопорушення
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України Єдиний державний реєстр судових рішень

165/981/26

3/154/695/26

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

21 травня 2026 року суддя Володимирського міського суду Волинської області Кусік І.В., за участю прокурора Данилюка О.В., особи, яка притягується до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , розглянувши матеріали, які надійшли з Волинського апеляційного суду, про притягнення до адміністративної відповідальності

ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженки м. Нововолинськ Волинської області, проживає за адресою: АДРЕСА_1 , присяжний Нововолинського міського суду Волинстької області, директор «Радіо Буг»,

за ч.1 ст. 172-6 КУпАП,

ВСТАНОВИЛА

ОСОБА_1 , будучи присяжним Нововолинського міського суду Волинської області та згідно п.п. «ґ» п. 1 ч. 1 ст. 3 Закону суб`єктом, на якого поширюється дія даного Закону, несвоєчасно подала без поважних причин декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за 2023 рік (щорічна декларація (продовжується діяльність), а саме 07.08.2025 о 13 год. 20 хв., у той час, коли повинна була це зробити до 00 год 00 хвилин 01 квітня 2024 року, чим порушила вимоги ч.1 ст. 45 Закону, вчинивши тим самим адміністративне корупційне правопорушення, передбачене ч. 1 ст. 172-6 КУпАП.

Окрім того, ОСОБА_1 , будучи присяжним Нововолинського міського суду Волинської області та згідно п.п. «ґ» п. 1 ч. 1 ст. 3 Закону суб`єктом, на якого поширюється дія даного Закону, несвоєчасно подала без поважних причин декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за 2024 рік (щорічна декларація (продовжується діяльність), а саме 07.08.2025 о 18 год. 09. хв., у той час, коли повинна була це зробити до 00 год 00 хвилин 01 квітня 2025 року, чим порушила вимоги ч. 1 ст. 45 Закону, тим самим вчинила адміністративні правопорушення, пов`язані з корупцією, відповідальність за які передбачена ч. 1 ст. 172-6 КУпАП.

У судовому засіданні ОСОБА_1 свою вину у вчинені адміністративного правопорушення визнала повністю. Пояснила, що дійсно декларації були подані неюб із запізненням запізненням. У вчиненому кається.

Прокурор в судовому засіданні зауважив, що протокол складений підставно з дотриманням вимог КУпАП. У діях ОСОБА_1 вбачаються ознаки адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 172-6 КУпАП, у зв`язку з чим остання підлягає притягненню до адміністративної відповідальності за вчинення адміністративного правопорушення, пов`язаного з корупцією. Просив визнати ОСОБА_1 винною за вказаною статтею та призначити адміністративне стягнення.

Заслухавши пояснення особи, яка притягується до адміністративної відповідальності, позицію прокурора, дослідивши письмові матеріали справи, суддя прийшов до таких висновків.

Положеннями ч.1 ст. 172-6 КУпАП передбачена адміністративна відповідальність особи за несвоєчасне подання без поважних причин декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.

Згідно рішення Нововолинської міської ради Волинської області від 03.11.2022 року № 16/16 затверджено список присяжних Нововолинського міського суду Волинської області, під № 50 зазначено ОСОБА_1 .

ОСОБА_1 належним чином була ознайомлена із вимогами Закону України «Про запобігання корупції».

Відповідно до вимог ч.1 ст. 45 цього ж Закону, зазначені у пункті 1, підпункті «в» пункту 2 частини 1 статті 3 цього Закону особи, зобов`язані щорічно до 1 квітня подавати шляхом заповнення на офіційному веб-сайті Національного агентства декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування (далі - декларація), за минулий рік за формою, що визначається Національним агентством.

Відповідно до вимог ст.47 Закону, подані декларації включаються до Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, що формується та ведеться Національним агентством.

Моніторингом Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування встановлено, що ОСОБА_1 щорічна декларація за 2023 рік подана несвоєчасно, а саме 07.08.2025 року о 13 год. 20 хв. та щорічна декларація за 2024 рік теж подана несвоєчасно, а саме 07.08.2025 року о 18 год. 09 хв.

Подальшою перевіркою встановлено, що ОСОБА_1 мала реальну можливість своєчасно подати декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, у зв`язку з відсутністю будь-яких поважних причин несвоєчасності подання декларації.

Таким чином, ОСОБА_1 , будучи суб`єктом декларування, несвоєчасно подала без поважних причин декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2023 рік та за 2024 рік, чим порушила вимоги ч.1 ст.45 Закону України «Про запобігання корупції» та вчинила адміністративне правопорушення, пов`язане з корупцією, відповідальність за яке передбачена ч.1 ст.172-6 КУпАП.

У діях ОСОБА_1 вбачаються ознаки складу адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 172-6 КУпАП, оскільки несвоєчасність подачі декларацій особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за 2023 рік та 2024 рік до Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, є доведеною належними та допустимими доказами, дослідженими в ході судового розгляду даної справи.

Вина ОСОБА_1 у вчиненні даного правопорушення у суді доведена повністю і підтверджується її власними поясненнями та матеріалами адміністративного провадження.

Обираючи вид та розмір адміністративного стягнення, суд враховує характер вчиненого правопорушення, особу порушника, ступінь його вини, майновий стан, обставини, що обтяжують та пом`якшують відповідальність.

Згідно ст. 40-1 КУпАП судовий збір по справі про адміністративне правопорушення у разі винесення судом (суддею) постанови про накладення адміністративного стягнення сплачується особою, на яку накладено таке стягнення.

Керуючись ст. ст., 283, 284 КУпАП та на підставі ст. 172-6 ч.1 КУпАП

ПОСТАНОВИВ:

Визнати ОСОБА_1 винуватою у вчиненні адміністративних правопорушень, передбачених ч. 1 ст. 172-6 КУпАП та накласти на неї адміністративне стягнення у виді штрафу у розмірі п`ятдесяти неоподаткованих мінімумів доходів громадян, що становить 850 (вісімсот п`ятдесят) гривень.

Стягнути з ОСОБА_1 в дохід держави 665,60 грн. судового збору за наступними реквізитами: отримувач коштів: отримувач коштів: ГУК у м. Києві/м. Київ/22030106, код за ЄДРПОУ:37993783, банк отримувача: Казначейство України (ЕАП), рахунок отримувача: UA908999980313111256000026001, код класифікації бюджету: 22030106, призначення платежу: судовий збір, Володимирський міський суд Волинської області.

На підставі ч.2 ст. 308 КУпАП у разі несплати штрафу протягом 15 днів, з метою примусового виконання постанови про стягнення штрафу за вчинення адміністративного правопорушення, з правопорушника стягується подвійний розмір штрафу.

Постанова може бути оскаржена шляхом подачі апеляційної скарги до Волинського апеляційного суду через місцевий суд, який виніс постанову, протягом десяти днів з дня її винесення.

Суддя Ірина КУСІК