Рішення № 136756631, 21.05.2026, Чернівецький окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
21.05.2026
Номер справи
600/1699/25-а
Номер документу
136756631
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України Єдиний державний реєстр судових рішень

ЧЕРНІВЕЦЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

21 травня 2026 р. м. Чернівці Справа № 600/1699/25-а

Чернівецький окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Боднарюка О.В., розглянувши в порядку письмового провадження за правилами спрощеного позовного провадження адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до ІНФОРМАЦІЯ_1 , про визнання протиправним та скасування рішення, зобов`язання вчинити дії,-

В С Т А Н О В И В:

ОСОБА_1 (далі - позивач), звернувся в суд з позовом до ІНФОРМАЦІЯ_1 (далі - відповідач), в якому просить:

- визнати протиправним та скасувати рішення ІНФОРМАЦІЯ_1 , про відмову в наданні відстрочки від призову на військову службу під час мобілізації на особливий період ОСОБА_1 , оформлене повідомленням № 2913 від 31.03.2025 року;

- зобов`язати ІНФОРМАЦІЯ_2 надати ОСОБА_1 , відстрочку від призову на військову службу під час мобілізації на особливий період на підставі п. 1 ч. 3 ст. 23 Закону України «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію», як здобувачу вищої освіти, який навчається за денною формою здобуття освіти;

- стягнути за рахунок бюджетних асигнувань ІНФОРМАЦІЯ_1 на користь ОСОБА_1 , сплачений судовий збір.

АРГУМЕНТИ УЧАСНИКІВ СПРАВИ.

1. Позивач в обґрунтування позовних вимог зазначив, що є військовозобов`язаним та перебуває на військовому обліку у ІНФОРМАЦІЯ_3 .

Наголошував на тому, що з жовтня 2023 року навчається у Класичному приватному університеті за денною формою навчання та здобуває третій (освітньо-науковий) рівень вищої освіти ступінь доктора філософії за спеціальністю 011 «Освітні, педагогічні науки», строк навчання визначений до 22 березня 2027 року.

На переконання позивача, він має право на відстрочку від призову на військову службу під час мобілізації відповідно до пункту 1 частини третьої статті 23 Закону України «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію», оскільки навчається за денною формою здобуття освіти та здобуває рівень освіти, який є вищим за раніше здобутий, у послідовності, визначеній частиною другою статті 10 Закону України «Про освіту».

Разом з тим, звертав увагу суду на те, що звернувся до відповідача із заявою про оформлення та надання відстрочки від призову під час мобілізації, до якої долучив документи, що на його думку, підтверджують наявність права на відстрочку, а саме: довідки Класичного приватного університету, виписку з Єдиної державної електронної бази з питань освіти щодо документів про освіту та інформації про навчання особи, а також інші документи. Однак, за результати розгляду заяви, листом відповідач повідомив позивача про відмову у наданні відстрочки з підстав ненадання належних документів, передбачених постановою Кабінету Міністрів України № 560, зокрема довідки за формою додатка 9.

Відтак, позивач вважає таку відмову протиправною, оскільки, на його думку, неподання довідки за формою додатка 9 було зумовлене обставинами, які не залежали від нього. Зокрема, позивач посилається на те, що Класичний приватний університет не мав технічної можливості сформувати відповідну довідку в ЄДЕБО у зв`язку із запровадженою Міністерством освіти і науки України перевіркою дотримання законодавства на третьому (освітньо-науковому) рівні вищої освіти, про що університетом було видано відповідну довідку.

Також позивач зазначає, що відсутність довідки, сформованої в ЄДЕБО, не спростовує факту його навчання та дотримання послідовності здобуття освіти, оскільки такі обставини, на його думку, підтверджуються іншими наданими документами, зокрема випискою з ЄДЕБО та довідками навчального закладу.

Крім того, позивач вказує, що комісія при ТЦК та СП не була позбавлена можливості самостійно перевірити підстави для надання відстрочки шляхом направлення відповідних запитів до органів державної влади або використання відомостей із публічних електронних реєстрів, як це передбачено пунктом 60 Порядку, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України № 560.

З огляду на наведене, позивач вважає рішення відповідача про відмову у наданні відстрочки необґрунтованим, передчасним та таким, що порушує його право на відстрочку від призову під час мобілізації.

2. Відповідач правом передбаченим ст. 162 КАС України не скористався та відзиву на адміністративний позов не подав.

ПРОЦЕСУАЛЬНІ ДІЇ В СПРАВІ.

1. Ухвалою суду відкрито провадження у справі в порядку спрощеного позовного провадження без виклику сторін за наявними у справі матеріалами.

ВСТАНОВЛЕНІ СУДОМ ОБСТАВИНИ ТА ВІДПОВІДНІ ПРАВОВІДНОСИНИ.

1. Судом встановлено, що позивач є військовозобов`язаним та перебуває на військовому обліку у ІНФОРМАЦІЯ_3 , що підтверджується наданими до матеріалів справи доказами.

2. Відповідно до наказу № 76 від 06.10.2023 позивача зараховано на навчання до Класичного приватного університету для здобуття ступеня доктора філософії за спеціальністю 011 «Освітні, педагогічні науки» за денною формою навчання. Строк навчання визначено до 22.03.2027, що підтверджується довідкою навчального закладу № 14821 від 05.11.2024.

3. 26.02.2025 позивач звернувся до ІНФОРМАЦІЯ_4 із заявою про надання відстрочки від призову на військову службу під час мобілізації на підставі пункту 1 частини третьої статті 23 Закону України «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію». До заяви позивачем долучено копії довідок Класичного приватного університету, виписку з Єдиної державної електронної бази з питань освіти щодо документів про освіту та інформації про навчання особи, а також інші документи.

4. З матеріалів справи вбачається, що листом від 31.03.2025 № 2913 відповідач повідомив позивача про відмову у наданні відстрочки від призову на військову службу під час мобілізації з підстав ненадання належних підтвердних документів, передбачених постановою Кабінету Міністрів України від 16.05.2024 № 560, зокрема довідки за формою додатка 9 до вказаного Порядку.

5. Зі змісту довідки Класичного приватного університету № 14822 від 05.11.2024 встановлено, що у закладі освіти відсутня технічна можливість формування довідки за формою додатка 9 до постанови Кабінету Міністрів України № 560, у зв`язку із проведенням Міністерством освіти і науки України перевірки дотримання законодавства на третьому (освітньо-науковому) рівні вищої освіти.

6. Згідно постанови Третього апеляційного адміністративного суду в справі № 280/7211/24 від 24.12.2024 року у задоволенні адміністративного позову Класичного приватного університету до Міністерства освіти та науки України про визнання протиправним та скасування наказу Міністерства освіти і науки України від 17.06.2024 року № 430-л Про результати позапланової перевірки Класичний приватний університет; визнати протиправним та скасувати наказ Міністерства освіти і науки України від 22.07.2024 № 495-л Про результати позапланової перевірки Класичний приватний університет; визнати дії Міністерства освіти і науки України щодо обмеження можливості формування в Єдиній державній електронній базі з питань освіти довідки про здобувача освіти за даними Єдиної державної електронної бази з питань освіти за формою, визначеною додатком 9 до Порядку проведення призову громадян на військову службу під час мобілізації, на особливий період, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 16 травня 2024 року № 560 - протиправними; зобов`язати Міністерство освіти і науки України вчинити дії щодо відновлення надання Класичному приватному університету можливості формування в Єдиній державній електронній базі з питань освіти довідки про здобувача освіти за даними Єдиної державної електронної бази з питань освіти за формою, визначеною додатком 9 до Порядку проведення призову громадян на військову службу під час мобілізації, на особливий період, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 16 травня 2024 року № 560 - відмовлено.

7. 05.08.2025 року постановою Верховного Суду аасаційну скаргу Класичного приватного університету залишено без задоволення. Постанову Третього апеляційного адміністративного суду від 24.12.2024 у справі № 280/7211/24 залишено без змін.

ДО ВКАЗАНИХ ПРАВОВІДНОСИН СУД ЗАСТОСОВУЄ НАСТУПНІ ПОЛОЖЕННЯ ЗАКОНОДАВСТВА ТА РОБИТЬ ВИСНОВКИ ПО СУТІ СПОРУ.

1.Правове регулювання відносин між державою і громадянами України у зв`язку з виконанням ними конституційного обов`язку щодо захисту Вітчизни, незалежності та територіальної цілісності України, а також загальні засади проходження в Україні військової служби регламентовано Законом України Про військовий обов`язок і військову службу від 25.03.1992 № 2232-ХІІ (далі Закон № 2232-ХІІ).

Відповідно до частини 1 статті 2 Закону № 2232-ХІІ військова служба є державною службою особливого характеру, яка полягає у професійній діяльності придатних до неї за станом здоров`я і віком громадян України (за винятком випадків, визначених законом), іноземців та осіб без громадянства, пов`язаній із обороною України, її незалежності та територіальної цілісності. Час проходження військової служби зараховується громадянам України до їх страхового стажу, стажу роботи, стажу роботи за спеціальністю, а також до стажу державної служби.

Згідно з частиною 6 статті 2 Закону № 2232-ХІІ передбачені наступні види військової служби: строкова військова служба; військова служба за призовом під час мобілізації, на особливий період; військова служба за контрактом осіб рядового складу; військова служба за контрактом осіб сержантського і старшинського складу; військова служба (навчання) курсантів вищих військових навчальних закладів, а також вищих навчальних закладів, які мають у своєму складі військові інститути, факультети військової підготовки, кафедри військової підготовки, відділення військової підготовки (далі - вищі військові навчальні заклади та військові навчальні підрозділи вищих навчальних закладів); військова служба за контрактом осіб офіцерського складу; військова служба за призовом осіб офіцерського складу; військова служба за призовом осіб із числа резервістів в особливий період.

2. У зв`язку з військовою агресією Російської Федерації проти України, на підставі пропозиції Ради національної безпеки і оборони України, відповідно до пункту 20 частини першої статті 106 Конституції України, Закону України Про правовий режим воєнного стану Указом Президента України від 24.02.2022 № 64/2022 в Україні введено воєнний стан із 05 години 30 хвилин 24 лютого 2022 року строком на 30 діб.

В подальшому Указами Президента України воєнний стан продовжувався та на момент розгляду адміністративної справи строк дії воєнного стану в Україні триває.

3. Законом України Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію від 21.10.1993 №3543-XII (далі Закон №3543-XII) встановлено правові основи мобілізаційної підготовки та мобілізації в Україні.

За визначенням, наведеним у статті 1 Закону №3543-XII, мобілізація - комплекс заходів, здійснюваних з метою планомірного переведення національної економіки, діяльності органів державної влади, інших державних органів, органів місцевого самоврядування, підприємств, установ і організацій на функціонування в умовах особливого періоду, а Збройних Сил України, інших військових формувань, Оперативно-рятувальної служби цивільного захисту - на організацію і штати воєнного часу. Мобілізація може бути загальною або частковою та проводиться відкрито чи приховано.

Статтею 23 Закону №3543-XII передбачена відстрочка від призову на військову службу під час мобілізації.

Згідно з пунктом першим частини третьої статті 23 Закону № 3543-XII (в редакції станом на час виникнення спірних правовідносин) не підлягають призову на військову службу під час мобілізації військовозобов`язані: здобувачі професійної (професійно-технічної), фахової передвищої та вищої освіти, які навчаються за денною або дуальною формою здобуття освіти і здобувають рівень освіти, що є вищим за раніше здобутий рівень освіти у послідовності, визначеній частиною другою статті 10 Закону України Про освіту, а також докторанти та особи, зараховані на навчання до інтернатури.

Отже, студенти, що навчаються на очній формі у передвищому або професійно-технічному або вищому навчальному закладі мають право на звільнення від мобілізації при документальному підтвердженні цієї підстави.

За приписами частини п`ятої статті 22 Закону №3543-XII порядок проведення призову громадян на військову службу під час мобілізації, на особливий період визначається Кабінетом Міністрів України. Цей порядок визначає, зокрема, порядок надання військовозобов`язаним та резервістам відстрочки від призову на військову службу під час мобілізації, на особливий період та її оформлення.

4. Відповідно до вказаної норми, Кабінет Міністрів України постановою від 16.05.2024 №560 затвердив Порядок проведення призову громадян на військову службу під час мобілізації, на особливий період (далі Порядок №560).

Згідно з пунктами 56, 57 Порядку №560 відстрочка від призову на військову службу за призовом під час мобілізації, на особливий період надається військовозобов`язаним з підстав, визначених статтею 23 Закону України Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію.

Для розгляду питань надання військовозобов`язаним відстрочки від призову на військову службу під час мобілізації, на особливий період при районних (міських) територіальних центрах комплектування та соціальної підтримки (відокремлених відділах) утворюються комісії у такому складі:

голова комісії - керівник районного (міського) територіального центру комплектування та соціальної підтримки (відокремленого відділу);

члени комісії - представники апарату, структурних підрозділів (освіти та науки, охорони здоров`я, соціального захисту населення, служби у справах дітей, центру надання адміністративних послуг) районної, міської держадміністрації (військової адміністрації).

Таким чином, комісія, яка розглядає питання надання військовозобов`язаним відстрочки від призову на військову службу під час мобілізації, на особливий період є міжвідомчою комісією без статусу юридичної особи, до складу якої входять як представники центрального органу влади (керівник районного (міського) територіального центру комплектування та соціальної підтримки (відокремленого відділу)), так і відповідного місцевого органу державної влади (представники районної (міської) державної (військової) адміністрації), і яка діє при районному (міському) територіальному центрі комплектування та соціальної підтримки (відокремленому відділі).

Згідно з пунктом 58 Порядку № 560 за наявності підстав для одержання відстрочки від призову на військову службу під час мобілізації, на особливий період військовозобов`язані (крім заброньованих) особисто подають на ім`я голови комісії районного (міського) територіального центру комплектування та соціальної підтримки або його відділу заяву за формою, визначеною у додатку 4, до якої додаються документи, що підтверджують право на відстрочку, або копії таких документів, засвідчені в установленому порядку, зазначені у переліку згідно з додатком 5. Заява військовозобов`язаного підлягає обов`язковій реєстрації.

Відстрочка від призову на військову службу під час мобілізації може оформлятися за допомогою Єдиного державного реєстру призовників, військовозобов`язаних та резервістів на підставі даних, отриманих з інших державних реєстрів або баз даних, які підтверджують, що військовозобов`язаний має право на відстрочку з підстав, визначених статтею 23 Закону України Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію (пункт 59 Порядку №560).

Відповідно до пункту 60 Порядку №560 комісія вивчає отримані заяву та підтвердні документи, оцінює законність підстав для надання відстрочки, за потреби готує запити до відповідних органів державної влади для отримання інформації, що підтверджує право заявника на відстрочку, або використовує інформацію з публічних електронних реєстрів.

Комісія зобов`язана розглянути отримані на розгляд заяву та документи, що підтверджують право на відстрочку, протягом семи днів з дати надходження, але не пізніше ніж протягом наступного дня від дати отримання інформації на запити до органів державної влади.

На підставі розгляду отриманих документів комісія ухвалює рішення про надання або відмову у наданні відстрочки. Рішення комісії оформляється протоколом.

Про прийняте комісією рішення повідомляється засобами телефонного, електронного зв`язку або поштою заявнику не пізніше ніж на наступний день після ухвалення такого рішення.

У разі позитивного рішення військовозобов`язаному надається довідка із зазначенням строку відстрочки за формою, визначеною у додатку 6. У разі відмови у наданні відстрочки військовозобов`язаному повідомляють письмово із зазначенням причин відмови за формою, визначеною у додатку 7. Таке рішення може бути оскаржене у судовому порядку.

До ухвалення комісією рішення військовозобов`язаний не підлягає призову на військову службу під час мобілізації, на особливий період.

5. Отже, наведеними нормами визначено, що військовозобов`язаний має право на особисте подання на ім`я голови комісії районного (міського) територіального центру комплектування та соціальної підтримки заяви за встановленою формою з доданими до неї документами, які підтверджують право на відстрочку.

Комісії, утворені при районних (міських) територіальних центрах комплектування та соціальної підтримки (відокремлених відділах) для розгляду питань надання військовозобов`язаним відстрочки від призову на військову службу під час мобілізації, на особливий період зобов`язані, зокрема, вивчити отриману заяву та додані до неї документи, оцінити законність підстав для надання відстрочки, й фактично розглянути такі документи протягом семи днів з дати їх надходження, але не пізніше ніж протягом наступного дня від дати отримання інформації на запити до органів державної влади. Така комісія ухвалює рішення про надання або відмову у наданні відстрочки, що оформляються протоколом. У разі відмови у наданні відстрочки військовозобов`язаному повідомляють письмово із зазначенням причин відмови за встановленою формою.

6. Судом встановлено, що відповідно до наказу № 76 від 06.10.2023 позивача зараховано на навчання до Класичного приватного університету для здобуття ступеня доктора філософії за спеціальністю 011 «Освітні, педагогічні науки» за денною формою навчання. Строк навчання визначено до 22.03.2027, що підтверджується довідкою навчального закладу № 14821 від 05.11.2024.

26.02.2025 позивач звернувся до ІНФОРМАЦІЯ_4 із заявою про надання відстрочки від призову на військову службу під час мобілізації на підставі пункту 1 частини третьої статті 23 Закону України «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію». До заяви позивачем долучено копії довідок Класичного приватного університету, виписку з Єдиної державної електронної бази з питань освіти щодо документів про освіту та інформації про навчання особи, а також інші документи, що на думку позивача підтверджують факт навчання та дотримання послідовності здобуття освіти.

З матеріалів справи вбачається, що листом від 31.03.2025 № 2913 відповідач повідомив позивача про відмову у наданні відстрочки від призову на військову службу під час мобілізації з підстав ненадання належних підтвердних документів, передбачених постановою Кабінету Міністрів України від 16.05.2024 № 560, зокрема довідки за формою додатка 9 до вказаного Порядку.

7. Згідно пункту 62 Прядку №560 здобувачі професійної (професійно-технічної), фахової передвищої та вищої освіти, які навчаються за денною або дуальною формою здобуття освіти і здобувають рівень освіти, що є вищим за раніше здобутий рівень освіти у послідовності, визначеній частиною другою статті 10 Закону України "Про освіту", а також докторанти та особи, зараховані на навчання до інтернатури для отримання відстрочки від призову на військову службу під час мобілізації, на особливий період, надають до районного (міського) територіального центру комплектування та соціальної підтримки довідку про здобувача освіти, сформовану в Єдиній державній електронній базі з питань освіти за формою, визначеною у додатку 9, та документи (нотаріально засвідчені копії документів), що підтверджують зарахування на навчання до інтернатури згідно з додатком 5.

Отже, для військовозобов`язаних, які претендують на оформлення відстрочки від призову на військову службу під час мобілізації на підставі пункту першого частини третьої статті 23 Закону №3543-XII, передбачено обов`язок подання до районного (міського) територіального центру комплектування та соціальної підтримки довідки про здобувача освіти, сформованої в Єдиній державній електронній базі з питань освіти за формою, визначеною у додатку 9 Порядку №560.

Форма даної довідки встановлена додатком № 9 до Порядку № 560.

Суд наголошує на тому, що саме з довідки про здобувача освіти, сформованої в Єдиній державній електронній базі з питань освіти відповідно до додатку № 9 Постанови Кабінету Міністрів України від 16.05.2024 №560 можливо встановити, чи порушує поточне здобуття освіти послідовність, визначену частиною другою статті 10 Закону України Про освіту.

Таким чином, за правилами пункту 62 Порядку № 560 єдиним документом, який здобувач освіти додає до заяви про надання відстрочки, і який підтверджує дотримання послідовності здобуття освіти, є довідка про здобувача освіти, сформована в Єдиній державній електронній базі з питань освіти, відповідно до додатку № 9 Постанови Кабінету Міністрів України від 16.05.2024 № 560. Така довідка є єдиним допустимим доказом дотримання позивачем послідовності здобуття освіти, визначеної в частині другій статті 10 Закону України Про освіту.

Як встановлено з матеріалів справи, до заяви про надання відстрочки від призову позивачем не долучено довідку з Єдиної державної електронної бази з питань освіти, а тому у відповідача була відсутня будь-яка можливість встановити інформацію про порушення/відсутність порушення позивачем послідовності здобуття освіти.

8. Зважаючи на не подання позивачем разом із заявою про надання відстрочки від призову на військову службу під час мобілізації на підставі пункту першого частини третьої статті 23 Закону України Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію - усіх необхідних документів, а саме довідки про здобувача освіти за даними Єдиної державної електронної бази з питань освіти, сформовану в Єдиній державній електронній базі з питань освіти, зі змісту якої встановлюється послідовність здобуття освіти відповідно до частини другої статті 10 Закону України Про освіту, відмова позивачеві в надані відстрочки від призову на мобілізацію є правомірною та обґрунтованою.

9. Суд відхиляє доводи позивача про те, що надані ним довідки Класичного приватного університету та виписка з Єдиної державної електронної бази з питань освіти є належними та достатніми документами для підтвердження права на відстрочку від призову під час мобілізації.

При цьому, слід зазначити, що надані позивачем довідки навчального закладу не є довідками встановленої форми, передбаченої додатком 9 до постанови Кабінету Міністрів України № 560, а відтак не можуть вважатися належними документами, які підтверджують наявність у позивача права на відстрочку у розумінні вимог чинного законодавства.

Суд також враховує, що виписка з Єдиної державної електронної бази з питань освіти щодо документів про освіту та інформації про навчання особи сама по собі не підтверджує дотримання позивачем послідовності здобуття освіти у значенні пункту 1 частини третьої статті 23 Закону України «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію», оскільки не є документом, прямо визначеним Порядком № 560 для оформлення відстрочки.

Посилання позивача на відсутність технічної можливості у навчального закладу сформувати довідку за формою додатка 9 суд відхиляє, оскільки такі обставини не звільняють позивача від обов`язку подання документів у формі та порядку, встановлених законодавством. При цьому чинне законодавство не наділяє територіальний центр комплектування та соціальної підтримки повноваженнями самостійно визначати інші документи як належне підтвердження права на відстрочку поза межами встановленого Кабінетом Міністрів України порядку.

10. Суд також відхиляє доводи позивача, про неможливість отримання довідки за формою, визначеною додатком 9 до постанови Кабінету Міністрів України № 560, що зумовлена наявністю судового спору між Класичним приватним університетом та Міністерством освіти і науки України, з огляду на наступне.

Судом встановлено, що рішенням Третій апеляційний адміністративний суд від 24.12.2024 у справі № 280/7211/24 відмовив у задоволенні адміністративного позову Класичного приватного університету до Міністерство освіти і науки України про визнання протиправними та скасування наказів Міністерства освіти і науки України, визнання протиправними дій щодо обмеження можливості формування в ЄДЕБО довідки про здобувача освіти за формою додатка 9 до постанови Кабінету Міністрів України № 560 та зобов`язання відновити можливість формування таких довідок. Постанова переглянута та залишена в силі касаційною інстанцією.

Отже, станом на час виникнення спірних правовідносин судовим рішенням, яке набрало законної сили, підтверджено правомірність дій Міністерства освіти і науки України щодо обмеження можливості формування Класичним приватним університетом довідок за формою додатка 9 до постанови Кабінету Міністрів України № 560.

За таких обставин посилання позивача на наявність відповідного судового спору як на підставу для невиконання вимог Порядку № 560 суд вважає необґрунтованими.

11. Відтак, суд дійшов висновку, що наведені позивачем обставини не свідчать про протиправність рішення відповідача та не спростовують встановленої відповідачем відсутності необхідних документів для оформлення відстрочки.

12. Згідно з вимогами статті 78 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення.

В адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб`єкта владних повноважень обов`язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача, якщо він заперечує проти адміністративного позову.

Відповідно до статті 90 КАС України суд оцінює докази, які є у справі, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об`єктивному дослідженні.

13. Виходячи із заявлених позовних вимог, системного аналізу положень чинного законодавства України та доказів, зібраних у справі, суд дійшов висновку, що у задоволенні позовних вимог слід відмовити повністю.

РОЗПОДІЛ СУДОВИХ ВИТРАТ.

1. З огляду на те, що позивачу відмовлено в задоволенні позовних вимог, судом не вирішується питання розподілу судових витрат.

Керуючись статтями 241 - 246, 250 Кодексу адміністративного судочинства України, суд-

В И Р І Ш И В:

1. У задоволенні адміністративного позову ОСОБА_1 до ІНФОРМАЦІЯ_1 - відмовити повністю.

2. Розподіл судових витрат не здійснюється.

У відповідності до статей 255, 293, 295, 297 Кодексу адміністративного судочинства України рішення може бути оскаржене до Сьомого апеляційного адміністративного суду протягом тридцяти днів з дня його складання.

Рішення набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.

Повне найменування учасників процесу:

Позивач - ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 , код РНОКПП: НОМЕР_1 );

Відповідач - ІНФОРМАЦІЯ_2 ( АДРЕСА_2 , код ЄДРПОУ: НОМЕР_2 ).

Суддя О.В. Боднарюк