Рішення № 136756078, 11.05.2026, Черкаський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
11.05.2026
Номер справи
580/670/26
Номер документу
136756078
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України Єдиний державний реєстр судових рішень

РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

11 травня 2026 року справа № 580/670/26 м. Черкаси Черкаський окружний адміністративний суд у складі судді Л.В.Трофімової за участі серетаря судового засідання Д.О.Сніцар розглянув у відкритому судовому засіданні в режимі відеоконференції у справі №580/670/26 за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю «Чиста енергія-2011» (вул. Заводська 2Б, м.Кам`янка, Черкаська область, 20801, ЄДРПОУ 36783152) [представник адвокат Кобець Роман Юрійович за ордером серії АІ № 2106489] до Головного управління ДПС у Черкаській області (вул.Хрещатик 235, м.Черкаси, 18002, ЄДРПОУ ВП 44131663) [представники Левенець А.М., Шевченко А.М. згідно із випискою з ЄДР] про визнання протиправним та скасування податкового повідомлення-рішення, ухвалив рішення.

І. ПРОЦЕДУРА/ПРОЦЕСУАЛЬНІ ДІЇ

26.01.2026 вх.№3802/26 представник позивача адвокат Кобець Роман Юрійович (ордер серії АІ №2106489) у позовній заяві просив скасувати податкове повідомлення-рішення за формою «ПС» від 11.12.2025 № 22689/23-00-23-04.

Додатково адвокат повідомив, що очікуються витрати на правничу допомогу у сумі 130000 грн (докази будуть подані протягом 5 днів від дня ухвалення рішення у справі).

28.01.2026 суд залишив позовну заяву без руху для усунення недоліків, зокрема, щодо обґрунтування обраного способу захисту порушеного права у контексті ст.5 КАС України та для сплати судового збору за вимогою майнового характеру у сумі 4111,80 грн (342650,00 грн х 1,5 % х 0,8 ).

30.01.2026 вх.№4896/26 до заяви про усунення недоліків надані: платіжна інструкція про сплату судовог збору та редакція адміністративного позову з вимогою: визнати протиправним та скасувати податкове повідомлення-рішення за формою «ПС» від 11.12.2025 № 22689/23-00-23-04.

04.02.2026 суд прийняв позовну заяву до розгляду та відкрив провадження (а.с.85) у справі за адміністративним позовом «Чиста енергія-2011» до Головного управління ДПС у Черкаській області про визнання протиправним і скасування індивідуального акта та зобов`язання вчинити дії, вирішив розгляд справи здійснювати за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення (виклику) учасників справи (у письмовому провадженні).

25.02.2026 вх.№9761/26 представник Відповідача надав заяву із запереченнями щодо розгляду справи за правилами спрощеного провадження, через складність справи, різне тлумачення застосування податкового законодавства та за відсутності висновків, зважаючи на характер спірних правовідносин.

10.04.2026 суд здійснив перехід із спрощеного до загального провадження з метою офіційного з`ясування обставин справи і перевірки доводів представника Позивача, що ППР прийняте з порушенням п.52-1 підрозділу 10 розділу ХХ перехідні полаження Кодексу №2755 (у період дії карантину (з позиції адвоката) було заборонено застосування штрафних (фінансових) санкцій за порушення податкового законодавства, що не входять до вичерпного переліку винятків, до якого порушення, передбачене п.120.5 ст.120 Кодексу №2755, не належить).

ІІ. ДОВОДИ ПОЗИВАЧА

Представник Позивача зазначає про протиправність індивідуального акта: контролюючий орган не врахував подані та прийняті уточнюючі Повідомлення, а висновки акту перевірки та ППР ґрунтував виключно на первинних Повідомленнях, ігноруючи факт самостійного виправлення Позивачем виявлених недоліків; контролюючий орган безпідставно дійшов висновку про надання Позивачем недостовірної інформації у Повідомленнях про участь у міжнародній групі компаній за 2020-2022 роки, не врахувавши, що у чинній на той момент редакції Порядку складання Повідомлення був відсутній код статусу подання звітності у розрізі країн, що відповідав би фактичним обставинам діяльності міжнародної групи копманій, проте після запровадження відповідного коду СВС805 Позивач самостійно виправив інформацію, подавши уточнюючі Повідомлення про участь у міжнародній групі компаній за 2020, 2021, 2022 роки. Позивач діяв добросовісно та у спосіб, передбачений законодавством, не заповнивши графу 15 Повідомлення та надавши вичерпні пояснення у графі 12 з метою уникнення надання завідомо недоствірної інформації контролюючому органу. У п.110 рішення ЄСПЛ у справі «Компанія "Вестберґа таксі Актіеболаґ" та Вуліч проти Швеції», заява №36985/97) зазначено, що адміністративні суди, які розглядають скарги заявників стосовно рішень податкового управління, мають повну юрисдикцію у цих справах та повноваження скасувати оскаржені рішення. Справи мають бути розглянуті на підставі поданих доказів, а довести наявність підстав, передбачених відповідними законами, для призначення податкових штрафів має саме податкове управління. Акт перевірки підтверджує, що після запровадження CВС805 згідно із наказом Міністерства фінансів України від 09.02.2024 №58 Товариство коректно заповнювало графу 15 Повідомлення та не порушувало вимог пп. 39.4.2.2, пп. 39.4.2 та п. 39.4 ст. 39 Кодексу №2755, що встановлено за результатами перевірки Повідомлень за 2023 та 2024 роки. Під час заповнення Повідомлень про участь у міжнародній групі компаній за 2020, 2021 та 2022 роки Позивач керувався вимогами Порядку складання Повідомлення про участь у міжнародній групі компаній, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 31.12.2020 №839 у редакції, що діяла на момент подання кожного з повідомлень. Позивач правомірно заповнив графу 10 кодом СВС709 як учасником міжнародної групи компаній «SCATEC Group», материнською компанією якої є Scatec ASA (Норвегія) і не уповноважене на подання Звіту в розрізі країн. Оскільки під час заповнення Повідомлень Позивач встановив, що жоден із запропонованих Порядком кодів не відповідав фактичним обставинам статусу подання звіту і потребам ТОВ «Чиста енергія-2011», то у графі 12 «примітка до уваги контролюючого органу» було зазначено: «Графа 15. Оскільки жоден з кодів, передбачених Порядком складання Повідомлення про участь у міжнародній групі компаній, не відповідає статусу материнської компанії МГК щодо подання звітності в розрізі країн МГК, графа 15 не заповнювалась». Керуючись Порядком, Позивач вважає, що мав вибір: або заповнити Повідомлення про участь у міжнародній групі компаній недостовірною інформацією, вибравши один із запропонованих кодів із виключного списку, який не відповідає дійсності, або не заповнювати графу 15 взагалі, пояснивши це у примітках у графі 12, проте контролюючий орган дійшов висновку, що надана недостовірна інформація у повідомленні про участь у міжнародній групі компаній, що є порушенням пункту 120.5 статті 120 Кодексу №2755. Саме з метою уникнення надання недостовірної інформації Товариство свідомо не заповнило графу 15 та зробило відповідну примітку в графі 12 з чітким поясненням причин такого рішення, тому діяв добросовісно. У подальших редакціях Порядку (зокрема, в редакції наказу Міністерства фінансів України від 09.02.2024 №58) вже з`явився код СВС805 - «звіт у розрізі країн не подається, оскільки не виконуються критерії щодо його подання згідно з Кодексом (сукупний консолідований дохід МГК за фінансовий рік, що передує звітному, менше 750 мільйонів євро)», що відповідав вимогам Товариства, фактичним обставинам статусу подання звіту та у подальшому застосовувався у повідомленнях, тоді як до внесення відповідних змін Позивач об`єктивно не мав передбаченого нормативними актами коду, що відповідав би фактичним обставинам подання звіту.

ІІІ. ДОВОДИ ВІДПОВІДАЧА

За результатом документальної перевірки встановлено порушення вимог підпункту 39.4.2.2 підпункту 39.4.2 пункту 39.4 статті 39 розділу І Кодексу №2755 у частині надання недостовірної інформації у Повідомленнях про участь у міжнародній групі компаній за 2020, 2021 та 2022 звітні роки: не зазначення інформації про статус подання звіту в розрізі країн міжнародної групи компаній, що мало вплив на визначення юрисдикції подання звітності у розрізі країн міжнародної групи компаній. У графі 10 [К] «Код звітного статусу учасника міжнародної групи компаній» Повідомлення Позивачем зазначений код CRC709 - ТОВ «Чиста енергія-2011» є учасником МГК, іншим, ніж материнська компанія МГК, і не уповноваженим на подання відповідно до алгоритму заповнення згідно з Порядком, затвердженим Наказом №839, у Повідомленнях (зі статусом Звітних/нової Звітної) за 2020, 2021 та 2022 роки ТОВ «Чиста енергія 2011» потрібно було зазначити у графі 15 код «СВC809», що не суперечить його статусу у групі компаній. У графі 11.1 [К] «Інформація щодо розміру сукупного консолідованого доходу міжнародної групи за фінансовий рік, що передує звітному» Повідомлення Позивачем зазначений код інтервалу UNC 902 (дорівнює або перевищує еквівалент 50 мільйонів євро, але є меншим або дорівнює еквівалент 750 млн євро). Оскільки недостовірна інформація мала вплив на правильність ідентифікації кожного з учасників відповідної міжнародної групи компаній у частині юрисдикції подання звіту в розрізі країн міжнародної групи компаній, то штраф, передбачений цим пунктом, застосовується, позаяк не заповнено графу 15 [К] «код статусу подання звітності в розрізі країн міжнародною групою компаній» за 2020, 2021 та 2022 роки, що свідчить про наявність помилок, що впливають на достовірність інформації у частині визначення статусу юрисдикції подання звіту в розрізі країн міжнародної групи компаній. В ході документальної перевірки ТОВ «Чиста енергія-2011» за звітний 2020 рік подано уточнююче Повідомлення від 05.11.2025 №9374375611, за звітний 2021 рік подано уточнююче Повідомлення від 05.11.2025 №9435553131 та за звітний 2022 рік подано уточнююче Повідомлення від 05.11.2025 №9315295510 якими внесено інформацію до графи 15 [К]. Відповідно до рішення ДПС України про результати розгляду скарги від 09.01.2026 №798/6/99-00-06-03-01-06 правильним кодом для заповнення графи 15 мав бути код «CВС809 - відповідно до вимог законодавства місцезнаходження материнської компанії МГК подання звіту від такої МГК не вимагається, і при цьому материнська компанія такої групи не уповноважує іншого учасника МКГ на подання звіту в іншій іноземній юрисдикції, де передбачене його подання». Платником податку порушений Порядок складання Повідомлення, затвердженого Наказом №839. Відповідальність платника податків за надання недостовірної інформації в повідомленні про участь у МГК встановлено нормами пункту 120.5 статті 120 Розділу ІІ Кодексу у формі штрафних (фінансових) санкцій. Оскільки вищезазначена недостовірна інформація мала вплив на правильність ідентифікації кожного з учасників відповідної міжнародної групи компаній в частині юрисдикції подання звіту в розрізі країн міжнародної групи компаній, то штраф застосовується.

ІV. ОБСТАВИНИ СПРАВИ

З 30.10.2025 до 25.11.2025 на підставі наказу від 28.08.2025 №2177-п до відповідно до підпункту 20.1.4. п. 20.1 ст. 20, ст. 75, 77, п. 69.35' п. 69 підрозділу 10 розділу XX Кодексу №2755 Головним управлінням ДПС у Черкаській області проведена документальна планова виїзна перевірка ТОВ «Чиста енергія-2011» з питань дотримання податкового, валютного та іншого законодавства за період з 01.01.2019 до 30.06.2025 з урахуванням п.102.1. ст. 102 Податкового кодексу України від 02 грудня 2010 року №2755-VI (Кодекс №2755), правильності обчислення сплати єдиного внеску на загальнообов`язкове державне соціальне страхування за період з 10.11.2011 до 30.06.2025.

За результатом податкової перевірки посадові особи контролюючого органу склали Акт від 26.11.2025 №18561/23-00-07-01-01/36783152 про результати документальної планової виїзної перевірки ТОВ «Чиста енергія-2011». Контролюючим органом встановлено порушення вимог пп. 39.4.2.2, п.п. 39.4.2, п. 39.4 ст. 39 Кодекс №2755, позаяк подано недостовірну інформацію у повідомленні про участь у міжнародній групі компаній за 2020, 2021, 2022 звітні роки: не зазначення інформації про статус подання звіту в розрізі країн міжнародної групи компаній, що мало вплив на визначення юрисдикції подання звітності у розрізі країн міжнародної групи компаній (ст. 82 Акта перевірки). Акт документальної перевірки вручений (26.11.2025) під підпис директору Куровській Анастасії Олегівні. Контролюючий орган в Акті перевірки (сторінки 68-71 Акта) встановив, що під час аналізу Повідомлень про участь у міжнародній групі компаній, поданих за 2023 та 2024 роки, порушень у частині заповнення графи 15 не виявлено, зазначена інформація визнана такою, що відповідає вимогам законодавства та чинній редакції Порядку складання Повідомлення. Акт перевірки підтверджує, що після запровадження CВС805 наказом Міністерства фінансів України від 09.02.2024 №58 Позивач коректно заповнив графу 15 Повідомлення та не порушував вимог пп. 39.4.2.2, пп. 39.4.2 та п. 39.4 ст. 39 Кодексу №2755 за результатами перевірки Повідомлень за 2023 та 2024 роки. В акті перевірки зафіксовано, що в ході документальної перевірки подано уточнюючі Повідомлення, а саме, за звітний 2020 рік - від 05.11.2025 №9374375611, за звітний 2021 рік - від 05.11.2025 №9435553131 та за 2022 рік - від 05.11.2025 №9315295510. В акті перевірки (стор.22-23, а.с.20) зазначено: між ТОВ «Чиста енергія-2011» (Замовник) та компанією Scatec Solar ASA (Королівство Норвегія) (Виконавець) укладений зовнішньоекономічний договір від 15.02.2019 про надання послуг з розвитку проєкту у звязку з 30Мвт сонячною фотоелектричною електростанцією на земельній ділянці 7121810100:01:001:0333 площею 50.0205 га на території Камянської міської ради. В ході перевірки надана довідка про податковий статус резидента, що видана 14.11.2024 №974761076 Податковою адміністрацією Норвегії: компанія «Scatec Solar ASA» (990918546) була/є резидентом Норвегії відповідно до ст.4, п.1 Конвенції про уникнення подвійного оподаткування між Норвегією та Україною протягом 2020-2023 та станом на 2024; відповідно до п.1 ст.21 Конвенції виплати доходів від інжинірингу не підлягають оподаткуванню в Україні (стор.24 акта перевірки). В порушення п.103.9 Кодексу №2755 ТОВ «Чиста енергія-2011» не подано до контролюючого органу Звіт про виплачені доходи нерезиденту - компанії «Scatec Solar ASA» у звітному періоді 1 квартал 2022 року. У 2020 компанія Scatec Solar UKRAINE B.V (69258104) володіла 100% часткою в статутному капіталі ТОВ «Чиста енергія-2011» (стор.59 акта). За договором позики з компанією Scatec Solar UKRAINE B.V від 22.11.2018 обліковується ТОВ «Чиста енергія-2011» станом на 30.06.2025 неповернута позика і сума нарахованих та невиплачених відсотків за позикою (стор.22 акта). В акті перевірки зафіксовано: товариство звітує щодо приналежності до МГК Scatec Group pf 2020-2022 (стор.61, 65, 67 акта - а.с.39, 41, 42).

12.12.2025 ТОВ «Чиста енергія-2011» отримало податкове повідомлення-рішення (ППР) за формою «ПС» № 22689/23-00-23-04 за встановленим порушенням вимог пп. 39.4.2 п. 39.4 ст. 39 Кодексу №2755 та на підставі пп. 54.3.3. п. 54.3 ст. 54 і п. 120.5. ст. 120 Кодексу №2755 застосовані штрафні санкції у сумі 342 650 грн (а.с.51).

23.12.2025 Платник податків використав право на адміністративне оскарження. Відповідно до рішення про результати розгляду скарги від 09.01.2026 № 798/6/99-00-06-03-01-06 ДПС України залишила без змін оскаржуване ППР, скаргу без задоволення.

В акті вказано, що Товариство звітує про належність до МГК SCATEC Group (Норвегія).

Суд установив, що у Повідомленні про участь у міжнародній групі компаній за 31.12.2020 вказано: у графі 7.2 найменування міжнародної групи компаній SCATEC Group; у графі 10 код звітного статусу учасника міжнародної групи копманій CBC709; у графі 14.2 найменування материнської компанії міжнародної групи компаній Scatec ASA, проте у графі 15 код статусу подання звітності в розрізі країн міжнародною групою компаній не заповнений, а у графі 12, що передує п.14, 15 вказано: оскільки жоден з кодів, передбачених Порядком складання Повідомлення про участь у міжнародній групі компаній, не відповідає статусу материнської компанії МГК щодо подання звітності в розрізі країн МГК, графа 15 не заповнювалась; у графі 17 вказаний код материнської компанії як платника податків у країні реєстрації 990918546 (а.с.56-57), за 2021 (а.с.58-59), за 2022 (а.с. 60-61); уточнююче за 2020 (а.с.62-63) р.15 CBC 805, за 2021 (а.с.64-65) р.15 CBC 805, за 2022 р.15 CBC 805 (а.с.66-67), проте суд перевірив за інформацією в акті відповідно до довідки 14.11.2024 №974761076 Податкової адміністраці Норвегії: код 990918546 має компанія «Scatec Solar ASA», що не тотожно відомостям заповненим у графі 14.2, що свідчить про наявність помилок, які впливають на достовірність інформації в частині правильності визначення статусу юрисдикції подання звіту в розрізі країн міжнародної групи компаній.

29.09.2021 до контролюючого органу подане Повідомлення про участь у міжнародній групі компаній за 2020 рік (реєстраційний номер 9373796319) з позначкою (звітне), 26.08.2022 за 2021 рік (реєстраційний номер 9434164566) із позначкою (звітне) та 13.09.2023 за 2022 рік (реєстраційний номер 9313408754) з позначкою (звітне нове).

V. НОРМАТИВНО-ПРАВОВЕ РЕГУЛЮВАННЯ СПІРНИХ ПРАВОВІДНОСИН

Податковий кодекс України (Кодекс №2755) регулює відносини, що виникають у сфері справляння податків і зборів, зокрема визначає вичерпний перелік податків та зборів, що справляються в Україні, та порядок їх адміністрування, платників податків та зборів, їхні права та обов`язки, компетенцію контролюючих органів, повноваження і обов`язки їхніх посадових осіб під час адміністрування податків та зборів, а також відповідальність за порушення податкового законодавства. У зв`язку з набранням чинності Закону № 533-ІХ (з урахуванням змін, внесених Законом України від 30 березня 2020 року № 540-IX "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України, спрямованих на забезпечення додаткових соціальних та економічних гарантій у зв`язку з поширенням коронавірусної хвороби (COVID-19)" та Законом України від 13 травня 2020 року № 591-ІХ "Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законів України щодо додаткової підтримки платників податків на період здійснення заходів, спрямованих на запобігання виникненню і поширенню коронавірусної хвороби (COVID-19)") підрозділ 10 розділу XX ПК України був доповнений пунктом 52-1 такого змісту: За порушення податкового законодавства, вчинені протягом періоду з 1 березня 2020 року по останній календарний день місяця (включно), в якому завершується дія карантину, встановленого Кабінетом Міністрів України на всій території України з метою запобігання поширенню на території України коронавірусної хвороби (COVID-19), штрафні санкції не застосовуються, крім санкцій за порушення вимог до договорів довгострокового страхування життя чи договорів страхування в межах недержавного пенсійного забезпечення, зокрема страхування додаткової пенсії; відчуження майна, що перебуває у податковій заставі, без згоди контролюючого органу; порушення вимог законодавства в частині: - обліку, виробництва, зберігання та транспортування пального, спирту етилового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів; - цільового використання пального, спирту етилового платниками податків; - обладнання акцизних складів витратомірами-лічильниками та/або рівномірами-лічильниками; - здійснення функцій, визначених законодавством у сфері виробництва і обігу спирту, алкогольних напоїв та тютюнових виробів, пального; - здійснення суб`єктами господарювання операцій з реалізації пального або спирту етилового без реєстрації таких суб`єктів платниками акцизного податку; - порушення нарахування, декларування та сплати податку на додану вартість, акцизного податку, рентної плати. Протягом періоду з 01 березня 2020 року по останній календарний день місяця (включно), в якому завершується дія карантину, встановленого Кабінетом Міністрів України на всій території України з метою запобігання поширенню на території України коронавірусної хвороби (COVID-19), платникам податків не нараховується пеня, а нарахована, але не сплачена за цей період пеня підлягає списанню. Постановою від 27 червня 2023 року № 651 "Про відміну на всій території України карантину, встановленого з метою запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2" Кабінет Міністрів України скасував 30 червня 2023 року з 24 години 00 хвилин на всій території України карантин, встановлений з метою запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2.З метою реалізації необхідних заходів щодо підтримки військових і правоохоронних підрозділів у відбитті збройного нападу та забезпечення прав і обов`язків платників податків Верховна Рада України прийняла Закон України від 03 березня 2022 року № 2118-IX "Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законодавчих актів України щодо особливостей оподаткування та подання звітності у період дії воєнного стану", який набрав чинності 7 березня 2022 року (далі - Закон № 2118-IX). Цим Законом підрозділ 10 розділу XX ПК України був доповнений пунктом 69, згідно з яким тимчасово, на період до припинення або скасування воєнного стану на території України, справляння податків і зборів здійснюється з урахуванням особливостей, визначених у цьому пункті. Правове регулювання спірних правовідносин у зв`язку із продовженням воєнного стану змінилося з 27 травня 2022 року. 27 травня 2022 року набрав чинності Закон України "Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законів України щодо особливостей податкового адміністрування податків, зборів та єдиного внеску під час дії воєнного, надзвичайного стану" від 12 травня 2022 року № 2260-IX (далі - Закон № 2260-IX). У цьому Законі підпункт 69.1 пункту 69 підрозділу 10 розділу ХХ Кодексу №2755 викладений у такій редакції: у разі відсутності у платника податків можливості своєчасно виконати свій податковий обов`язок щодо дотримання термінів сплати податків та зборів, подання звітності, у тому числі звітності, передбаченої пунктом 46.2 статті 46 цього Кодексу, реєстрації у відповідних реєстрах податкових або акцизних накладних, розрахунків коригування, подання електронних документів, що містять дані про фактичні залишки пального та обсяг обігу пального або спирту етилового тощо, платники податків звільняються від передбаченої цим Кодексом відповідальності з обов`язковим виконанням таких обов`язків протягом шести місяців після припинення або скасування воєнного стану в Україні. Платники податків, які мають можливість своєчасно виконувати податкові обов`язки щодо дотримання термінів сплати податків та зборів, подання звітності, у тому числі звітності, передбаченої пунктом 46.2 статті 46 цього Кодексу, реєстрації у відповідних реєстрах податкових накладних, розрахунків коригування, звільняються від відповідальності за несвоєчасне виконання таких обов`язків, граничний термін виконання яких припадає на період починаючи з 24 лютого 2022 року до дня набрання чинності Законом України "Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законів України щодо особливостей податкового адміністрування податків, зборів та єдиного внеску під час дії воєнного, надзвичайного стану" за умови реєстрації такими платниками податкових накладних та розрахунків коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних до 15 липня 2022 року, подання податкової звітності до 20 липня 2022 року та сплати податків та зборів у строк не пізніше 31 липня 2022 року. Порядок підтвердження можливості чи неможливості виконання платником податків обов`язків, визначених у цьому підпункті, та перелік документів на підтвердження затверджується центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну фінансову політику.

Відповідно до п. 56.19 ст.59 Кодексу №2755 якщо до подання позовної заяви проводилася процедура адміністративного оскарження, платник податків має право оскаржити в суді податкове повідомлення-рішення або інше рішення контролюючого органу про нарахування грошового зобов`язання протягом місяця, що настає за днем закінчення процедури адміністративного оскарження відповідно до пункту 56.17 цієї статті.

Згідно із підпунктом 39.4.2 пункту 39.4 статті 39 Кодексу №2755 Звіт про контрольовані операції (далі - Звіт про КО) та Повідомлення подаються платниками до 1 жовтня року, що настає за звітним. Звіти про КО та Повідомлення подаються центральному органу виконавчої влади, що реалізує державну податкову політику, засобами електронного зв`язку в електронній формі з дотриманням вимог законів України від 22.05.2003 №851 «Про електронні документи та електронний документообіг» та від 05.10.2017 №2155 «Про електронні довірчі послуги».

Перелік інформації, що має містити Повідомлення, визначений у підпункті 39.4.2.2 підпункту 39.4.2 пункту 39.4 статті 39 розділу І Кодексу №2755. Форма Повідомлення та Порядок складання затверджений наказом Міністерства фінансів України від 31.12.2020 за №839, що зареєстрований в Міністерстві юстиції України 4 березня 2021 року за №278/35900, зі змінами і доповненнями (далі - Наказ №839, тут і надалі - у редакції, що діяла за періоди подання Повідомлень (за 2020, 2021 та 2022 роки)). Згідно із пунктом 8 розділу І «Загальні положення» Наказу №839 - Повідомлення містить графи (елементи), що є обов`язковими, необов`язковими, або заповнення яких може бути обов`язковим за певних умов. Графи, у яких зазначається обмежений перелік фіксованих кодів, наведених у цьому Порядку, та які є обов`язковими для заповнення, позначені у формі Повідомлення як «К».

Відповідно до Наказу №839 у графі 15 Повідомлення має зазначатися інформація про статус подання Звіту міжнародною групою компаній. Для цього застосовується одне із можливих значень, а саме: CBC801 - звіт подає кінцева материнська компанія; CВC802 - звіт подає уповноважений учасник МГК; CBC809 - відповідно до вимог законодавства місцезнаходження материнської компанії МГК подання звіту від такої МГК не вимагається, і при цьому материнська компанія такої групи не уповноважує іншого учасника МКГ на подання звіту в іншій іноземній юрисдикції, де передбачене його подання.

Згідно із пунктом 9 розділу ІІ Порядку складання Повідомлення встановлено, що у графі 10 зазначається код, що відповідає ролі платника податків у поданні Звіту у розрізі країн МГК. Залежно від обставин, визначених підпунктом 39.4.10 пункту 39.4 статті 39 розділу І Кодексу №2755, зазначається один із таких кодів: платник податків є материнською компанією МГК СВС701; материнська компанія МГК уповноважує платника податків - резидента України на подання Звіту СВС7О2; платник податків є учасником МГК, іншим, ніж материнська компанія МГК, і не уповноважений на подання Звіту СВС709; подання Звіту від такої МГ не вимагається, і при цьому материнська компанія такої відповідно до вимог законодавства місцезнаходження материнської компанії МГК групи не уповноважує іншого учасника МГК на подання Звіту в іншій іноземній юрисдикції, де передбачено його подання - CBC709.

Згідно із пунктом 10 розділу ІІ Порядку складання Повідомлення передбачено, що у графі 11 наводиться інформація щодо сукупного консолідованого доходу МГК за фінансовий рік, що передує звітному, в розрізі відповідних інтервалів сум шляхом зазначення одного із кодів в графі 11.1: якщо сукупний консолідований дохід МГК за фінансовий рік, що передує звітному, є меншим за еквівалент 50 мільйонів євро, - UNC901; якщо сукупний консолідований дохід МГК за фінансовий рік, що передує звітному, дорівнює або перевищує еквівалент 50 мільйонів євро, але є меншим за еквівалент 750 мільйонів євро, - UNC902; якщо сукупний колів долідзафінв рік, що передує звітному, дорівнює або перевищує еквівалент 750 мільйонів євро, - UNC903.

Відповідно до пункту 39.4 статті 39 Кодексу №2755 передбачено надання: Звіт про контрольовані операції та повідомлення про участь у міжнародній групі компаній (далі - повідомлення) подаються до 1 жовтня року, що настає за звітним, платниками податків, які у звітному році здійснили КО (підпункт 39.4.2 пункту 39.4 статті 39); Міністерством фінансів України затверджена форма та порядок складання окремої звітності з питань ТЦ, наказом від 31.12.2020 №839 «Про затвердження форми та Порядку складання Повідомлення про участь у міжнародній групі компаній».

Згідно із п. 49.8. ст. 49 Кодексу №2755 прийняття податкової декларації є обов`язком контролюючого органу. Під час прийняття податкової декларації уповноважена посадова особа контролюючого органу, в якому перебуває на обліку платник податків, зобов`язана перевірити наявність та достовірність заповнення всіх обов`язкових реквізитів, передбачених пп. 48.3 та 48.4 ст. 48 ПКУ. Інші показники, зазначені в податковій декларації платника податків, до її прийняття перевірці не підлягають. У разі якщо у майбутніх податкових періодах (з урахуванням строків давності, визначених ст. 102 ПКУ) платник податків самостійно (у тому числі за результатами електронної перевірки) виявляє помилки, що містяться у раніше поданій ним податковій декларації (крім обмежень, визначених ст. 50 ПКУ), він зобов`язаний надіслати уточнюючий розрахунок до такої податкової декларації за формою чинного на час подання уточнюючого розрахунку (абзац перший п. 50.1 ст. 50 ПКУ).

Згідно із пп. 120.5 ст.120 Податкового кодексу України від 2 грудня 2010 року № 2755-VI (далі Кодекс №2755) надання недостовірної інформації в повідомленні про участь у міжнародній групі компаній та/або у звіті в розрізі країн міжнародної групи компаній - тягне за собою накладення штрафу (штрафів) у розмірі: 50 розмірів прожиткового мінімуму для працездатної особи, встановленого законом на 1 січня податкового (звітного) року, - у разі надання недостовірної інформації в повідомленні про участь у міжнародній групі компаній; 200 розмірів прожиткового мінімуму для працездатної особи, встановленого законом на 1 січня податкового (звітного) року, - у разі надання недостовірної інформації у звіті в розрізі країн міжнародної групи компаній щодо учасника міжнародної групи компаній. Сплата таких штрафів не звільняє платника податків від обов`язку подання уточнюючого повідомлення про участь у міжнародній групі компаній та/або уточнюючого звіту у розрізі країн міжнародної групи компаній (у тому числі на підставі повідомлення контролюючого органу про виявлені помилки у звіті у розрізі країн міжнародної групи компаній)[пункт 120.5 статті 120 доповнений абзацом п`ятим згідно із Законом № 2970-IX від 20.03.2023]. Неподання уточнюючого звіту у розрізі країн міжнародної групи компаній протягом 30 календарних днів з дня одержання повідомлення контролюючого органу про виявлені помилки у звіті у розрізі країн міжнародної групи компаній вважається несвоєчасним поданням платником податків звіту у розрізі країн міжнародної групи компаній, за яке застосовується штраф, визначений абзацом сьомим пункту 120.6 цієї статті, за кожний календарний день несвоєчасного подання звіту в розрізі країн міжнародної групи компаній, починаючи з 31 календарного дня з дня одержання повідомлення контролюючого органу про виявлені помилки у звіті у розрізі країн міжнародної групи компаній [gункт 120.5 статті 120 доповнено абзацом шостим згідно із Законом № 2970-IX від 20.03.2023]. Штраф, передбачений цим пунктом, не застосовується, якщо платник податків подав повідомлення про участь у міжнародній групі компаній та/або звіт у розрізі країн міжнародної групи компаній з помилками, які не вплинули на правильність ідентифікації держави або території, резидентом якої є один або декілька учасників міжнародної групи компаній, та/або на правильність ідентифікації кожного з учасників відповідної міжнародної групи компаній, та/або на правильність ідентифікації юрисдикції подання звіту в розрізі країн міжнародної групи компаній, і такий платник виправив помилки шляхом подання уточнюючого повідомлення про участь у міжнародній групі компаній та/або звіту у розрізі країн міжнародної групи компаній самостійно або не пізніше 30 календарних днів з дня одержання повідомлення контролюючого органу про виявлені помилки у звіті у розрізі країн міжнародної групи компаній[пункт 120.5 статті 120 доповнений абзацом сьомим згідно із Законом № 2970-IX від 20.03.2023]. Відповідно до пп.39.4.2.2 пп. 39.4.2 п.39.4 ст.39 Кодексу №2755 Повідомлення про участь у міжнародній групі компаній має містити, зокрема, таку інформацію: а) дані про материнську компанію міжнародної групи компаній, до якої входить платник податків, зокрема її назву, дані про державу (територію) податкового резидентства, державу (територію) реєстрації (якщо відрізняється від держави/території податкового резидентства), ідентифікаційний (реєстраційний) номер (код), присвоєний материнській компанії як платнику податків у державі (території) її реєстрації, будь-які інші ідентифікаційні (реєстраційні) номери (коди) материнської компанії та їх тип, інформацію про адресу (адреси) материнської компанії (адреса місцезнаходження, адреса місця здійснення підприємницької діяльності тощо); б) дані про учасника міжнародної групи компаній, який є уповноваженим учасником такої міжнародної групи компаній на подання звіту у розрізі країн міжнародної групи компаній, до якої входить платник податків (за наявності такого уповноваженого учасника), зокрема його назву, дані про державу (територію) податкового резидентства, державу (територію) реєстрації (якщо відрізняється від держави/території податкового резидентства), ідентифікаційний (реєстраційний) номер (код), присвоєний учаснику міжнародної групи компаній як платнику податків у державі (території) його реєстрації, будь-які інші ідентифікаційні (реєстраційні) номери (коди) учасника міжнародної групи компаній та їх тип, інформацію про адресу (адреси) такого учасника міжнародної групи компаній (адреса місцезнаходження, адреса місця здійснення підприємницької діяльності тощо); в) дата, яка є останнім днем фінансового року, за який складається консолідована фінансова звітність міжнародної групи компаній, а якщо така звітність не складається - дата закінчення фінансового року відповідно до внутрішніх положень материнської компанії міжнародної групи компаній; г) інформація про розмір сукупного консолідованого доходу міжнародної групи компаній за фінансовий рік, що передує звітному, розрахований згідно із стандартами бухгалтерського обліку, які застосовує материнська компанія міжнародної групи компаній. У разі якщо законодавство іноземної юрисдикції податкового резидентства материнської компанії не передбачає вимоги щодо подання звітів у розрізі країн міжнародної групи компаній для цілей автоматичного обміну податковою та фінансовою інформацією, у повідомленні про участь у міжнародній групі компаній зазначається також інформація про те, що материнська компанія міжнародної групи компаній не зобов`язана подавати звіт у розрізі країн міжнародної групи компаній. Форма та порядок складання повідомлення про участь у міжнародній групі компаній затверджуються центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну фінансову політику [підпункт 39.4.2.2 підпункту 39.4.2 пункту 39.4 статті 39 в редакції Закону № 2970-IX від 20.03.2023] {Підпункт 39.4.2 пункту 39.4 статті 39 із змінами, внесеними згідно із Законом № 609-VIII від 15.07.2015; в редакції Закону № 1797-VIII від 21.12.2016; із змінами, внесеними із Законом № 2245-VIII від 07.12.2017; в редакції Закону № 466-IX від 16.01.2020} (https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/2755-17#Text). Форма звіту у розрізі країн міжнародної групи компаній та порядок його заповнення затверджуються центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну фінансову політику. Звіт у розрізі країн міжнародної групи компаній складається за фінансовий рік, встановлений материнською компанією міжнародної групи компаній, що може не збігатися з календарним роком, та подається протягом дванадцяти місяців після закінчення такого фінансового року (у разі відсутності відомостей про встановлений материнською компанією міжнародної групи компаній фінансовий рік - протягом дванадцяти місяців після закінчення календарного року) {Пункт 39.4 статті 39 доповнено підпунктом 39.4.11 згідно із Законом № 466-IX від 16.01.2020}.

Згідно із пунктом 9 розділу ІІ Порядку, у графі 10 зазначається код звітного статусу учасника міжнародної групи компаній - один із таких кодів: CВС701 - платник податків є материнською компанією МГК; CВС702 - материнська компанія МГК уповноважує платника податків - резидента України на подання Звіту; СВС709 - платник податків є учасником МГК, іншим, ніж материнська компанія МГ, і не уповноважений на подання Звіту.

Згідно з пунктом 17 Порядку (у редакції, що діяла на момент подання повідомлень), у графі 15 зазначається інформація про статус подання звіту в розрізі країн міжнародною групою компаній. Для цього обирається виключно одне із можливих значень кодів, а саме: CВC801 - звіт подає кінцева материнська компанія; CВС802 - звіт подає уповноважений учасник МГК; CBС809 - відповідно до вимог законодавства місцезнаходження материнської компанії МГК подання звіту від такої МГК не вимагається, і при цьому материнська компанія такої групи не уповноважує іншого учасника МГК на подання звіту в іншій іноземній юрисдикції, де передбачено його подання.

Згідно із п. 13 роз. ІІ наказу Мінфіну № 839 графа 12 призначена для введення у текстовому форматі у довільній формі українською мовою приміток та попереджень з питань, що потребують уваги контролюючого органу, пов`язаних із інформацією, що наводиться у Повідомленні.

В ІПК від 11.10.2024 № 4796/ІПК/99-00-21-03-02 ІПК щодо заповнення у графі 15 коду «CBC805» (Звіт CbC не подається, оскільки не виконуються критерії щодо його подання згідно з ПКУ (сукупний консолідований дохід МГК за фінансовий рік, що передує звітному, менше 750 млн євро)), то вказаний код може бути застосований за умови, що платник податків є материнською компанією МГК (заповнюється код «CBC701» у графі 10) та його сукупний консолідований дохід МГК за фінансовий рік, що передує звітному, є меншим 750 млн євро (заповнюється код «UNC901» або код «UNC902» залежно від суми сукупного доходу у графі 11.1) відповідно до розділу ІІ Порядку складання Повідомлення. Згідно із пп. 14.1.113-3 п. 14.1 ст. 14 Кодексу №2755 надано визначення міжнародної групи компаній (для цілей ст. 39), пп. 14.1.254-2 п. 14.1 ст. 14 Кодексу №2755 визначено умови визначення учасником МГК (для цілей ст. 39), пп. 14.1.103-1 п. 14.1 ст. 14 Кодексу №2755 надано визначення материнської компанії МГК (для цілей ст. 39). Відповідно до п.п. 39.4.2 п. 39.4 ст. 39 ПКУ платники податків, які є учасниками відповідної МГК та у звітному році здійснювали КО, зобов`язані подавати до 1 жовтня року, що настає за звітним, Повідомлення про участь у МГК. Отримання статусу податкового резидента юридичними особами, що утворені відповідно до законодавства інших країн (іноземні компанії) та мають місце ефективного управління на території України, передбачено тільки як платників податку на прибуток підприємств (п.п. 133.1.5 п. 133.1 ст. 133 ПКУ та п. 3 роз. І Порядку взяття на облік та зняття з обліку іноземної компанії як платника податку на прибуток підприємств зі статусом податкового резидента України, затвердженого наказом Мінфіну від 13.12.2021 № 663).

Загальновідомо (https://www.kmu.gov.ua/news/sergij-savchuk-rozkrivayemo-potencial-vzayemovigidnogo-partnerstva-ukrayini-ta-norvegiyi-u-chistij-energetici), що Норвегія цікава з точки зору обміну досвідом та спільних інвестиційних проектів у відновлюваній енергетиці. Норвегія вже перевиконала свій Національний план дій з відновлюваної енергетики до 2020 року. Ще у 2016 р. частка «чистої» енергії у кінцевому енергоспоживанні Норвегії сягала майже 70%. При цьому 99% усієї електроенергії в країні виробляється гідроелектростанціями. Окрім цього, корисним є досвід Норвегії у сфері енергосервісу. Так, до роботи над звітом Організації економічного співробітництва та розвитку (OECD) щодо ЕСКО-механізму в Україні у 2018 р. долучалися представники Норвезького агентства зі співробітництва (NORAD).

В м.Кам`янка на території колишнього цукрового заводу, розпочалося будівництво сонячної електростанції (СЕС). Інвестором виступає норвезька компанія Scatec Solar, яка має досвід будівництва в багатьох країнах світу. В Україні Scatec Solar представляє ТОВ «Чиста енергія-2011». За планами компанії в Кам`янці має побудуватися сонячна електростанції потужністю 25МВт, а загальний обсяг інвестицій в будівництво становитиме близько 30 млн. євро. На сьогоднішній день на ділянці площею 50 га, проводяться підготовчі роботи для будівництва сонячної електростанції, на ділянці працюють дві одиниці техніки (екскаватори) та різноробочі, які розчищають територію від дерев та кущів. У 2018 році компанією ТОВ «Чиста енергія-2011», на рахунки виконавчого комітету Кам`янської міської ради було перераховано 880 тис грн, компенсації за вирубку зелених насаджень, які плануються використати на посадку сакурової алеї по вул. Шевченка. Роботи з будівництва СЕС мають завершитися до кінця 2019 року (https://www.afo.com.ua/doc/WDM-Chrematistic-2019-02-03.pdf).

VІ. ОЦІНКА СУДУ

Згідно із ч. 1 ст. 2 Кодексу адміністративного судочинства України завданням адміністративного судочинства є справедливе, неупереджене та своєчасне вирішення судом спорів. Відповідно до частини 2 статті 2 Кодексу адміністративного судочинства України у справах щодо оскарження рішень, дій чи бездіяльності суб`єктів владних повноважень адміністративні суди перевіряють, чи прийняті (вчинені) вони: на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що визначені Конституцією та законами України.

У позовній заяві адвокат стверджує, що правомірно заповнено графу 10 кодом СВС 709, ТОВ «Чиста енергія-2011» дійсно є учасником міжнароджної групи компаній «SCATEC Group», материнською компанією якої є Scatec ASA (Норвегія) і не уповноважене на подання Звіту в розрізі країн (а.с.236).

Оскільки перевіркою встановлено, що Позивачем не заповнено графу 15 [К] «Код статусу подання звітності в розрізі країн міжнародною групою компаній» за 2020, 2021, 2022 роки, то з огляду на визнання наявних помилок, що впливають на достовірність інформації в частині визначення статусу юрисдикції подання звіту в розрізі країн міжнародної групи компаній та відомостей про материнську компанію, були подані платником податку уточнюючі форми звітності, проте і в Повідомленні, і в позовній заяві, і в скарзі на ППР зазначено платником податку, що материнською компанією є Scatec ASA, проте договори щодо комплексу інформаційно-технічних, консультаційних та інших послуг Scatec Solar ASA, а Scatec Solar UKRAINE B.V має 100% у статутному фонді Позивача.

Відповідно до п.14.1.103 ст.14 Кодексму №2755 материнські компанії - юридичні особи, які є власниками інших юридичних осіб або здійснюють контроль над такими юридичними особами, як пов`язані особи; 14.1.103-1. материнська компанія міжнародної групи компаній (для цілей статті 39 цього Кодексу) - юридична особа, яка входить до складу міжнародної групи компаній та одночасно відповідає таким вимогам: безпосередньо чи опосередковано володіє корпоративними правами інших компаній (або фактично контролює такі компанії) у складі міжнародної групи і частка такого володіння є достатньою для включення фінансової звітності інших компаній у складі міжнародної групи до консолідованої фінансової звітності такої юридичної особи; фінансова звітність такої юридичної особи не підлягає включенню до консолідованої звітності жодної іншої юридичної особи у складі міжнародної групи згідно з міжнародними стандартами фінансової звітності {Пункт 14.1 статті 14 доповнено підпунктом 14.1.103-1 згідно із Законом № 466-IX від 16.01.2020}.

Відповідно до наказу від 31.12.2020 №839 «Про затвердження форми та Порядку складання Повідомлення про участь у міжнародній групі компаній» графи, у яких зазначається обмежений перелік фіксованих кодів, наведених у цьому Порядку, та які є обов`язковими для заповнення, позначені у формі Повідомлення як [К]:у графі 7.2. за наявності загальновідомого скороченого найменування МГК (в тому числі, абревіатури), інформація про таке скорочення зазначається у дужках після повного найменування. Якщо міжнародна група підприємств не має конкретного найменування, вводиться найменування головного материнського підприємства цієї групи; CBC709 - платник податків є учасником МГК, який не уповноважений материнською компанією МГК на подання Звіту до контролюючого органу відповідно до вимог законодавства України чи юрисдикції податкового резидентства материнської компанії МГК. У цьому разі в графі 15 має зазначатися код CBC801 або CBC802, або CBC809. У графі 14.1 зазначається інформація українською мовою про повне юридичне найменування материнської компанії МГК, включаючи внутрішнє позначення юридичної форми, як зазначено в її статуті або будь-якому відповідному документі. У графі 14.2 заповнюється та ж інформація, що і у графі 14.1 у перекладі на англійську мову. CBC805 - звіт у розрізі країн не подається, оскільки не виконуються критерії щодо його подання згідно з Кодексом (сукупний консолідований дохід МГК за фінансовий рік, що передує звітному, менше 750 мільйонів євро).

Оскільки графа 12 примітки та попередження з питань, що потребують уваги контролюючого органу у текстовому форматі у довільній формі (https://tax.gov.ua/data/material/000/591/708588/Pov_domlennya_MGK.pdf) згідно із п. 13 роз. ІІ наказу Мінфіну № 839 передбачає інформування контролюючого органу щодо інформації у Повідомленні, то з огляду на незаповнення графи 15 Повідомлення у 2020-2021 та ненадання звітності власної форми, запропонованої платником з поясненнями неможливості застосування існуючої форми, відповідачем правомірно застосований штраф.

Надаючи оцінку доводам щодо застосування п.52-1 підрозділу 10 розділу ХХ Кодексу №2755 чинного у 2021-2022 і донині, суд відхиляє необгрунтовані доводи представника позивача, що до порушення передбаченого пп.39.4.2 ст.39 штрафні санкції не застосовуються а п.69.2 втратив чинність з 01.08.2023, беручи до уваги п.11 підрозділу 10 розділу ХХ Кодексу №2755 і висновки ВС від 25.02.2025 у справі №200/4768/23 (початково встановлені особливості справляння податків та зборів забезпечували звільнення від відповідальності всіх без винятку платників податків (за умови належного виконання обов`язків у подальшому), проте з набранням чинності Законом № 2260-IX передбачене підпунктом 69.1 звільнення від відповідальності було поставлене в залежність від підтвердження у визначеному законодавством порядку можливості чи неможливості виконання платником податків відповідного обов`язку. Верховний Суд у постановах від 30 січня 2024 року у справі № 280/4484/23 та від 06 лютого 2024 року у справі № 160/10740/23 дійшов висновку про те, що з 27 травня 2022 року припинили застосовуватися положення законодавства щодо мораторію (зупинення) застосування штрафних (фінансових) санкцій (штрафів) на період дії воєнного, надзвичайного стану та/або на період дії карантину, які поширювалися на правовідносини, що врегульовувались пунктом 52-1 підрозділу 10 розділу XX ПК України).

VІІ. ВИСНОВКИ СУДУ

Відповідно до частини 2 статті 77 Кодексу адміністративного судочинства України у адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб`єкта владних повноважень обов`язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача.

Добросовісною вважається поведінка, що характеризується чесністю, відкритістю і повагою інтересів іншої сторони договору або відповідного правовідношення. Поведінкою, що суперечить добросовісності та чесній діловій практиці, є, зокрема, поведінка, що не відповідає попереднім заявам або поведінці сторони, за умови, що інша сторона, яка діє собі на шкоду, розумно покладається на них (висновки Верховного Суду у справі № 357/11125/22).

У спірних правовідносинах за очевидної недобросовісності Позивача під час заповнення публічної звітності у формі повідомлень, зокрема щодо найменування материнської компанії Scatec ASA, Scatec Solar ASA та з огляду на Scatec Solar UKRAINE B.V, яка має 100% у статутному фонді Позивача, суд за перевірених доводів і оцінених доказів щодо поданої публічної звітності доходить висновку, подання платником податку уточнюючих Повідомлень у зв`язку з самостійним виправленням помилок не звільняє від відповідальності у разі надання недостовірної інформації у звітних/уточнюючих Повідомленнях за 2020, 2021, 2022 під час неналежного заповнення відповідних граф відповідно до наказу від 31.12.2020 №839, тому податкове повідомлення-рішення за формою «ПС» від 11.12.2025 № 22689/23-00-23-04 є правомірним і немає підстав для скасування.

VІІІ. РОЗПОДІЛ СУДОВИХ ВИТРАТ

Вирішуючи питання розподілу судових витрат, суд зазначає про таке. Згідно з частиною першою статті 132 КАС України судові витрати складаються з судового збору та витрат, пов`язаних з розглядом справи. Згідно частини 1 статті 139 Кодексу адміністративного судочинства України у випадку задоволення позову сторони, яка не є суб`єктом владних повноважень, всі судові витрати, що належать відшкодуванню або оплаті відповідно до положень цього Кодексу, стягуються за рахунок бюджетних асигнувань суб`єкта владних повноважень, що виступав відповідачем у справі, або якщо відповідачем у справі виступала його посадова чи службова особа.

За результатом вирішеного спору судові витрати не потребують розподілу.

Керуючись статтями 2, 5-16, 19, 73-78, 90, 139, 242-246, 255, 293, 295-297 Кодексу адміністративного судочинства України, суд

ВИРІШИВ:

У задоволенні адміністративного позову відмовити.

Судові витрати не потребують розподілу.

Рішення набирає законної сили відповідно до вимог статті 255 Кодексу адміністративного судочинства України після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, що може бути подана протягом тридцяти днів з дня проголошення рішення. Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини рішення суду, або розгляду справи в порядку письмового провадження, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.

Рішення може бути оскаржене в апеляційному порядку повністю або частково за правилами, встановленими статтями 293, 295-297 Кодексу адміністративного судочинства України до Шостого апеляційного адміністративного суду у зв`язку із початком функціонування модулів ЄСІТС з урахуванням підпунктів 15.1, 15.5 пункту 15 частини 1 Розділу VII Перехідних положень Кодексу адміністративного судочинства України відповідно до рішення ВРП від 17.08.2021 № 1845/О/15-21.

Копію рішення направити сторонам справи:

позивач: ТОВ «Чиста енергія-2011» [вул.Заводська 2Б, м.Кам`янка, Черкаська область, 20801, ЄДРПОУ 36783152];

відповідач: Головне управління ДПС у Черкаській області [вул. Хрещатик 235, м. Черкаси, Черкаська область, 18002, код ЄДРПОУ ВП 44131663].

Рішення суду складене 21.05.2026.

Суддя Лариса ТРОФІМОВА