Постанова № 136713066, 21.05.2026, Косівський районний суд Івано-Франківської області

Дата ухвалення
21.05.2026
Номер справи
347/1105/26
Номер документу
136713066
Форма судочинства
Про адмінправопорушення
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України Єдиний державний реєстр судових рішень

Справа № 347/1105/26

П О С Т А Н О В А

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

21.05.2026 м. Косів

Суддя Косівського районного суду Івано-Франківської області Книщук Р.М. розглянувши матеріали справ, які надійшли від Косівського РВП ГУНП України в Івано-Франківській області про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , жителя АДРЕСА_1

за ч.1 ст. 172-6 Кодексу України про адміністративні правопорушення,

в с т а н о в и в:

ОСОБА_1 несвоєчасно подав без поважних причин декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.

Правопорушення вчинені за наступних обставин:

ОСОБА_1 , будучи суб`єктом відповідальності за правопорушення, пов`язані з корупцією у відповідності до п.п. «г» п.1 ч.1 ст. 3 Закону України «Про запобігання корупції», в порушення вимог ч.1 ст. 45 Закону України «Про запобігання корупції» несвоєчасно без поважних причин, а саме в строк до 01.04.2025 не подав щорічну декларацію(після звільнення) особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2024 рік, а фактично подав дану декларацію 28.10.2025, чим вчинив адміністративне правопорушення, пов`язане з корупцією, передбачене ч. 1 ст. 172-6 КУпАП, а саме несвоєчасне подання без поважних причин декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.

Крім цього, ОСОБА_1 , будучи суб`єктом відповідальності за правопорушення, пов`язані з корупцією у відповідності до п.п. «г» п.1 ч.1 ст. 3 Закону України «Про запобігання корупції», в порушення вимог ч.1 ст. 45 Закону України «Про запобігання корупції» несвоєчасно без поважних причин, а саме в строк до 28.06.2024 не подав щорічну декларацію(після звільнення) особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за період не охоплений раніше поданими деклараціями(при звільненні), а фактично подав дану декларацію 28.10.2025, чим вчинив адміністративне правопорушення, пов`язане з корупцією, передбачене ч. 1 ст. 172-6 КУпАП, а саме несвоєчасне подання без поважних причин декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.

Правопорушник в судовому засіданні вину визнав, пояснив, що не знав, що потрібно подати декларації.

Прокурор Івано-Франківської спеціалізованої прокуратури у сфері оборони західного регіону просив визнати винним ОСОБА_1 за вчинення ним адміністративного правопорушення передбаченого ч.1 ст. 172-6 КУпАП.

Згідно ч.2 ст.36 КУпАП, якщо особа вчинила кілька адміністративних правопорушень, справи про які одночасно розглядаються одним і тим же органом (посадовою особою), стягнення накладається в межах санкції, встановленої за більш серйозне правопорушення з числа вчинених. До основного стягнення в цьому разі може бути приєднано одне з додаткових стягнень, передбачених статтями про відповідальність за будь-яке з вчинених правопорушень.

Правила, встановлені ст.36 КУпАП, допускають розгляд одним і тим же органом справ про адміністративні правопорушення відносно особи, яка вчинила кілька адміністративних правопорушень.

Таким чином, враховуючи те, що зазначені матеріали справ про адміністративні правопорушення відносно ОСОБА_1 , за ч.1ст. 172-6 КУпАП перебувають в провадженні одного судді та стосуються однієї особи і однієї події, тому зазначені матеріали відносно ОСОБА_1 , належить об`єднати в одне провадження, для їх спільного розгляду.

Вина ОСОБА_1 , у вчиненні адміністративних правопорушень передбачених ч.1ст. 172-6 КУпАП повністю підтверджується матеріалами справи.

Зокрема, згідно протоколу №193від 28.04.2026 р. ,згідно витягу з наказу начальника ІНФОРМАЦІЯ_2 (по стройовій частині) №24 від 24.01.2024 р. сержанта ОСОБА_1 призначеного наказом Начальника Генерального штабу Збройних Сил України (по особовому складу) від 18.12.2023 №833-РС на посаду командира відділення охорони взводу охорони роти охорони ІНФОРМАЦІЯ_3 , вважати таким, що з 24.01.2024 року справи та посаду прийняв і приступив до виконання службових обов`язків за посадою.

За таких обставин, згідно п.п. «г» п.1 ч.І ст.З Закону України «Про запобігання корупції», ОСОБА_1 є суб`єктом на якого поширюється дія цього Закону, як на військову посадову особу Збройних Сил України.

Згідно витягу з наказу начальника ІНФОРМАЦІЯ_2 (по стройовій частині) №149 від 28.05.2024 р. сержанта ОСОБА_1 командира відділення охорони взводу охорони роти охорони ІНФОРМАЦІЯ_4 , оперативного командування « ІНФОРМАЦІЯ_5 », звільненого наказом начальника ІНФОРМАЦІЯ_6 (по особовому складу) від 25.05.2024 року №27-РС у запас за пунктом «б» вважати таким, що 28 травня 2024 року справу та посаду здав.

Відповідно до вимог ст. 68 Конституції України кожен зобов`язаний неухильно додержуватися Конституції України та законів України, не посягати на права і свободи, честь і гідність інших людей. Незнання законів не звільняє від юридичної відповідальності.

Статтею 1 Закону України «Про запобігання корупції» визначено правопорушення, пов`язане з корупцією - діяння, що не містить ознак корупції, але порушує встановлені цим Законом вимоги, заборони та обмеження, вчинене особою, зазначеною у ч. 1 статті 3 цього Закону, за яке законом встановлено кримінальну, адміністративну, дисциплінарну та/або цивільно-правову відповідальність.

Відповідно абз. 2 ч. 2 ст. 45 цього Закону, особи, які припинили діяльність, пов`язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, або іншу діяльність, зазначену у підпунктах "а", 'У-У1 пункту 2 частини першої статті 3, зобов`язані до 1 квітня наступного року після року припинення діяльності подати в установленому частиною першою цієї статті порядку декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за минулий рік.

Опрацюванням відомостей з Єдиного державного Реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, встановлено, що ОСОБА_1 несвоєчасно, а саме 28.10.2025 подав щорічну декларацію (після звільнення) за 2024 рік.

Оскільки ОСОБА_1 є суб`єктом на якого поширюється дія цього Закону, як на військову посадову особу Збройних Сил України, то граничною датою подання декларації (після звільнення) за 2024 рік є 31.03.2025.

ОСОБА_1 , будучи суб`єктом відповідальності за правопорушення, пов`язані з корупцією у відповідності до п.п. «г» п.1 ч.1 ст. 3 Закону України «Про запобігання корупції», в порушення вимог ч.1 ст. 45 Закону України «Про запобігання корупції» несвоєчасно без поважних причин, а саме в строк до 01.04.2025 не подав щорічну декларацію(після звільнення) особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2024 рік, а фактично подав дану декларацію 28.10.2025, чим вчинив адміністративне правопорушення, пов`язане з корупцією, передбачене ч. 1 ст. 172-6 КУпАП, а саме несвоєчасне подання без поважних причин декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.

Також вина ОСОБА_1 , у вчиненні адміністративних правопорушень підтверджується; скриншотом з Єдиного державного реєстру декларацій щодо ОСОБА_1 копією щорічної декларації ОСОБА_1 ;; копією наказу №24 від 24.01.2024 року,копією наказу № 149 від 28.05.2024 року, аркушем бесіди з ОСОБА_1 .

Також згідно протоколу№192 від 29.04.2026 відповідно до витягу з наказу начальника ІНФОРМАЦІЯ_2 (по стройовій частині) №24 від 24.01.2024 р. сержанта ОСОБА_1 призначеного наказом Начальника Генерального штабу Збройних Сил України (по особовому складу) від 18.12.2023 №833-РС на посаду командира відділення охорони взводу охорони роти охорони ІНФОРМАЦІЯ_3 , вважати таким, що з 24.01.2024 року справи та посаду прийняв і приступив до виконання службових обов`язків за посадою.

За таких обставин, згідно п.п. «г» п.1 ч.І ст.З Закону України «Про запобігання корупції», ОСОБА_1 є суб`єктом на якого поширюється дія цього Закону, як на військову посадову особу Збройних Сил України.

Згідно витягу з наказу начальника ІНФОРМАЦІЯ_2 (по стройовій частині) №149 від 28.05.2024 р. сержанта ОСОБА_1 командира відділення охорони взводу охорони роти охорони ІНФОРМАЦІЯ_4 , оперативного командування « ІНФОРМАЦІЯ_5 », звільненого наказом начальника ІНФОРМАЦІЯ_6 (по особовому складу) від 25.05.2024 року №27-РС у запас за пунктом «б» вважати таким, що 28 травня 2024 року справу та посаду здав.

Відповідно до вимог ст. 68 Конституції України кожен зобов`язаний неухильно додержуватися Конституції України та законів України, не посягати на права і свободи, честь і гідність інших людей. Незнання законів не звільняє від юридичної відповідальності

Статтею 1 Закону України «Про запобігання корупції» визначено правопорушення, пов`язане з корупцією - діяння, що не містить ознак корупції, але порушує встановлені цим Законом вимоги, заборони та обмеження, вчинене особою, зазначеною у ч. 1 статті 3 цього Закону, за яке законом встановлено кримінальну, адміністративну, дисциплінарну та/або цивільно-правову відповідальність

Відповідно до абз. 1 ч. 2 статті 45 Закону, передбачено, що особи зазначені у пункті 1, підпунктах «а», «в»-«г» пункту 2 частини першої статті 3 цього Закону, які припиняють діяльність, пов`язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, протягом 30 календарних днів з дня припинення відповідної діяльності подають декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за період, не охоплений раніше поданими деклараціями.

Згідно вимог роз`яснення Національного агенства з питань запобігання корупції щодо застосування окремих положень Закону України «Про запобігання корупції» стосовно заходів фінансового контролю, затвердженого рішенням Національного агенства з питань запобігання корупції № 4 від 13.11.2023, декларація особи, яка припиняє діяльність (декларація «при звільненні») декларація, яка подається відповідно до абз. 1 ч.2 ст. 45 Закону протягом 30 календарних днів з дня припинення відповідної діяльності. Декларація «при звільненні» подається за період, який не був охоплений деклараціями, раніше поданими суб`єктом декларування, та містить інформацію станом на останній день такого періоду, яким є останній день здійснення діяльності, яка передбачає обов`язок подання декларації, перебування на посаді, яка зумовлює здійснення такої діяльності.

Днем припинення діяльності є останній день виконання функцій держави або місцевого самоврядування, або іншої діяльності, зазначеної у пп. «а», «в» - «г» п. 2 ч. 1 ст. 3 Закону, у тому числі перебування на посадах, зазначених у п. 1, пп. «а», «в» - «г» п. 2 ч. 1 ст. Закону.

Відлік строку подання декларації при звільненні починається з 00 годин 00 хвилин дня, наступного за днем припинення діяльності.

Опрацювання відомостей з Єдиного державного Реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, встановлено, що ОСОБА_1 несвоєчасно, а саме 28.10.2025 подав декларацію «При звільненні» за період, який не був охоплений раніше поданими деклараціями.

Оскільки ОСОБА_1 є суб`єктом на якого поширюється дія цього Закону, як на військову посадову особу Збройних Сил України, то граничною датою подання ним декларації «При звільненні» є 27.06.2024.

ОСОБА_1 будучи суб`єктом відповідальності за правопорушення, пов`язані з корупцією у відповідності до п.п. «г» п.1 ч.1 ст. 3 Закону України «Про запобігання корупції», в порушення вимог ч.1 ст. 45 Закону України «Про запобігання корупції» несвоєчасно без поважних причин, а саме в строк до 28.06.2024 не подав щорічну декларацію(після звільнення) особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за період не охоплений раніше поданими деклараціями(при звільненні), а фактично подав дану декларацію 28.10.2025, чим вчинив адміністративне правопорушення, пов`язане з корупцією, передбачене ч. 1 ст. 172-6 КУпАП, а саме несвоєчасне подання без поважних причин декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.

Також вина ОСОБА_1 , у вчиненні адміністративних правопорушень підтверджується; скриншотом з Єдиного державного реєстру декларацій щодо ОСОБА_1 , копією щорічної декларації ОСОБА_1 ; копією наказу №24 від 24.01.2024 року,копією наказу № 149 від 28.05.2024 року, аркушем бесіди з ОСОБА_1 .

Таким чином, суд вважає, що у діях ОСОБА_1 , міститься склад адміністративних правопорушень, передбачених ч.1. ст172-6 КУпАП.

Відповідно до вимог ст.23 КУпАП, адміністративне стягнення є мірою відповідальності і застосовується з метою виховання особи, яка вчинила адміністративне правопорушення, в дусі додержання законів України, поваги до правил співжиття, а також запобігання вчиненню нових правопорушень як самим правопорушником, так і іншими особами.

Статтею 33 КУпАП передбачено, що стягнення за адміністративне правопорушення накладається у межах, установлених цим Кодексом та іншими законами України. При накладенні стягнення враховуються характер вчиненого правопорушення, особа порушника, ступінь його вини, майновий стан, обставини, що пом`якшують і обтяжують відповідальність.

Відповідно до ст. 36 КУпАП при вчиненні однією особою двох або більше адміністративних правопорушень адміністративне стягнення накладається за кожне правопорушення окремо. Якщо особа вчинила кілька адміністративних правопорушень, справи про які одночасно розглядаються одним і тим же органом (посадовою особою), стягнення накладається в межах санкції, встановленої за більш серйозне правопорушення з числа вчинених. До основного стягнення в цьому разі може бути приєднано одне з додаткових стягнень, передбачених статтями про відповідальність за будь-яке з вчинених правопорушень.

Таким чином, ОСОБА_1 слід притягнути до адміністративної відповідальності за вчинення правопорушень передбачених ч.1. 172-6 КУпАП та з врахуванням особи і суспільної небезпеки скоєного, обставини, що пом`якшують і обтяжують відповідальність ОСОБА_1 , характеру вчиненого правопорушення, ступеня вини особи, з метою виховання останнього та запобіганню вчинення нових правопорушень слід накласти на нього адміністративне стягнення в межах санкції ст.122-4, 124 КУпАП, зокрема у виді штрафу, у відповідності із вимогами ст. 36 КУпАП.

Суд вважає, що саме такий вид стягнення буде відповідати завданню Кодексу України про адміністративні правопорушення щодо охорони прав і свобод громадян, встановленого правопорядку, зміцнення законності, запобігання правопорушенням, виховання громадян у дусі точного і неухильного додержання Конституції і законів України, поваги до прав, честі і гідності інших громадян, до правил співжиття, сумлінного виконання своїх обов`язків та відповідальності перед суспільством.

Відповідно до ст. 40-1 ч. 1 КУпАП, судовий збір у провадженні по справі про адміністративне правопорушення у разі винесення судом (суддею) постанови про накладення адміністративного стягнення сплачується особою, на яку накладено таке стягнення.

На підставі наведеного, керуючись ст. ст. 36, 40-1, 221, 283, 284 КУпАП та ч.2 ст.4 Закону України «Про судовий збір», суд,-

п о с т а н о в и в:

Об`єднати в одне провадження справи про адміністративні правопорушення за ч.1 ст. 172-6 Кодексу України про адміністративні правопорушення № 347/1105/26 (номер провадження № 3/347/354/26) та ч.1 ст. 172-6 Кодексу України про адміністративні правопорушення №347/1106/26 (номер провадження № 3/347/355/26) відносно ОСОБА_1 , присвоївши об`єднаній справі № 347/1105/26 (номер провадження №3/347/354/26).

ОСОБА_1 визнати винним у вчиненні адміністративних правопорушень, передбачених ч.1 ст. 172-6 КУпАП та накласти на нього адміністративне стягнення:

-за ч.1 ст. 172-6 КУпАП у виді штрафу в розмірі п`ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 850 (вісімсот п`ятдесят) грн;

-за ч.1 ст. 172-6 КУпАП у виді штрафу в розмірі п`ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 850 (вісімсот п`ятдесят) грн.

На підставі ст.36 КУпАП накласти на ОСОБА_1 остаточне адміністративне стягнення у виді штрафу в розмірі п`ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 850 (вісімсот п`ятдесят ) грн.

Стягнути з ОСОБА_1 665 (шістсот шістдесят п`ять)грн.60коп. судового збору, отримувач коштів: ГУК у м.Києві/м.Київ/22030106. Код отримувача (код за ЄДРПОУ): 37993783. Банк отримувача: Казначейство України (ЕАП). Рахунок отримувача: UА908999980313111256000026001. Код класифікації доходів бюджету: 22030106 (стягувачем є Державна судова адміністрація України ).

Роз`яснити, що у разі несплати правопорушником штрафу у п`ятнадцятиденний строк, з дня вручення йому постанови про накладення штрафу, зазначена постанова надсилається для примусового виконання до органу державної виконавчої служби. У порядку примусового виконання постанови про стягнення штрафу за вчинення адміністративного правопорушення з правопорушника стягується подвійний розмір штрафу та витрати на облік зазначених правопорушень.

Постанова суду може бути оскаржена до Івано-Франківського апеляційного суду протягом десяти днів з дня винесення постанови.

Суддя: Р.М.Книщук