Єдиний державний реєстр судових рішень Справа №295/1467/25
Категорія 35
2/295/308/26
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
18.05.2026 року м. Житомир
Богунський районний суд м. Житомира в складі:
головуючого судді Чішман Л.М.,
за участю секретаря судового засідання Лайчук В.В.,
представника позивача Кудак А.М., відповідача ОСОБА_1 ( за його участі в судовому засіданні)
розглянувши у відкритому судовому засіданні цивільну справу за позовом Приватного підприємства «КВЖРЕП №8» до ОСОБА_2 , ОСОБА_1 , ОСОБА_3 про стягнення заборгованості за надані послуг, -
ВСТАНОВИВ:
Позивач звернувся з позовною заявою, якою просить стягнути в солідарному порядку з відповідачів заборгованість за послуги з управління відходами в розмірі 4732,08 грн, за послуги з плати за абонентське обслуговування в розмірі 146,83 грн, яка утворилась за період з 01.02.2022 по 01.01.2025 та судові витрати - судовий збір в розмірі 3028, 00 грн і витрати на професійну правничу допомогу в розмірі 6000, 00 грн.
В обґрунтування вимог вказано, що відповідачі, мешкаючи за адресою: АДРЕСА_1 , користуються послугами з управління (поводження) з побутовими відходами, які надає позивач.
На підставі рішення виконавчого комітету Житомирської міської ради № 948 від 29.07.2015, рішення виконавчого комітету Житомирської міської ради № 2069 від 10.11.2020, Публічного договору приєднання про надання послуг з поводження з побутовими відходами від 01.11.2021 та Публічного Договору приєднання про надання послуг з поводження з побутовими відходами від 02.04.2024 відповідачі знаходяться в договірних зобов?язаннях з позивачем.
Відповідно до рішення Виконавчого комітету Житомирської міської ради № 2069 від 10.11.2020 в багатоквартирному будинку за адресою: АДРЕСА_2 визначено виконавцем послуг з вивезення побутових відходів на певній території міста Житомира Приватне підприємство «КВЖРЕП № 8» до 01.11.2027.
3 лютого 2022 року по теперішній час відповідачі не сплачують вказані послуги та мають заборгованість станом на 01 січня 2025 року в сумі 4878, 91 грн, з яких послуги з управління відходами - в сумі 4 732, 08 грн, послуги з плати за абонентське обслуговування - в сумі 129, 44 грн.
Позивач звертався до відповідачів з проханням погасити вказану заборгованість, однак станом на момент звернення до суду відповідачами таке прохання проігноровано.
Ухвалою Богунського районного суду м. Житомира від 20.02.2025 у справі відкрито спрощене позовне провадження без повідомлення сторін (а.с. 45).
18.03.2025 від ОСОБА_1 надійшов відзив на позовну заяву, в якому останній просив перейти в загальне позовне провадження, відмовити у задоволення позовних вимог у повному обсязі.
В обґрунтування відзиву зазначив, що директор «КВЖРЕП» № 8 принципово хоче помститися ОСОБА_1 за скасований судовий наказ, який був скасований і стягнуто витрати на правничу допомогу, бо її дії передбачувані.
Відповідач зазначив, що перебував на службі в ЗСУ до кінця 2022 року, та оскільки Півоварова ( директор ПП "КВЖРЕП № 8") перебувала в партії «Регіонив», яка фактично є проросійською, відповідач не бажає щоб остання володіла інформацією щодо його проходження військової служби, зазначив, що докази надасть безпосередньо під час розгляду справи. Проходження військової служби спростовує користування ОСОБА_1 фіктивними на його думку послугами щодо заявлених вимог позивача та унеможливлює стягнення незаконно заявлених вимог.
ОСОБА_2 також була залучена на стримування збройній агресії рф в період березня та квітня 2022 року на території декількох областей, однак дане питання слід досліджувати в суді, оскільки дія «Таємних наказів» стоїть під грифом таємно.
Відповідачі не підписували з позивачем будь-яких договорів на надання послуг по обслуговуванню будинку та вивозу відходів. Вимоги позивача є незаконними.
Будинок Монтана 16 не має і не мав облаштованого сміттєвого баку біля будинку, а також на прилеглій території, ОСОБА_1 вивозить сміття по АДРЕСА_3 , де в нього є право власності на квартиру АДРЕСА_4 , за яку він сплачує. Біля будинку Східна 72 присутні сміттєві баки.
Відповідач ОСОБА_2 є власником квартири АДРЕСА_5 , яка також сплачує усі комунальні послуги за даною адресою і вивозить сміття.
Позивач за час надання фіктивних послуг жодного разу не здійснила забезпечення будинку Монтана 16 будь-якими сміттєвими баками та не роз`яснила мешканцям будинку куди та коли вони можуть викидати сміття, жодного разу не здійснювала досудового способу врегулювання даного спору та не надсилала досудову вимогу щодо оплати послуг, що виключає можливістю вважати даний позов таким, який поданий з додержанням вимог ЦК України (а.с. 53).
Ухвалою суду від 08.04.2025 здійснено перехід до розгляду справи в порядку спрощеного позовного провадження з повідомленням (викликом) сторін (а.с. 58).
Ухвалою від 12.05.2025 частково задоволено клопотання представника відповідача від 12.05.2025 про витребування доказів, витребувано у позивача наступні докази, а саме:
- договір про оброблення відходів із суб`єктом господарської діяльності, куди здійснюється вивезення побутових відходів за 2022-2025 рік.
- докази забезпечення урн, баків та контейнерів будинку Монтана 16;
- дозвіл на розміщення урн, баків та контейнерів будинку Монтана 16;
- докази на забезпечення роздільного збирання побутових відходів будинку Монтана 16;
- ліцензію на вивезення небезпечних відходів;
- докази наявності транспортних засобів спеціального призначення для збирання та перевезення відповідного виду побутових відходів;
- інформацію про наявну кількість контейнерів певного виду для збирання побутових відходів відповідно до визначеної організатором конкурсу як мінімальної, що підтверджується довідкою про наявність контейнерів певного виду для збирання побутових відходів та/або діючим договором про оренду таких контейнерів (а.с. 77-78).
Ухвалою суду від 22.01.2026 відмовлено у задоволенні заяви відповідача ОСОБА_1 про відвід судді Чішман Л.М. у даній справі (а.с. 179).
19.03.2026 ОСОБА_1 подано зустрічну позовну заяву, яка ухвалою суду від 19.03.2026 повернута останньому в зв"язку з пропуском строку звернення з такою заявою(а.с. 194-196, 202-203), роз"яснено право звернення з даним позовом у загальному порядку.
В судовому засіданні представник позивача адвокат Кудак А.М. підтримав позовні вимоги та просив їх задовольнити.
Відповідач ОСОБА_1 , під час його участі в судовому засіданні, заперечував щодо задоволення позову, зазначив, що не має боргу за комунальні послуги за вказаною адресою, докази щодо обслуговування будинку має надати позивач, будь яких договірних відносин з відповідачем не має. Відповідач наголосив, що позивач не повідомляв про місце розташування сміттевих баків.
Представник відповідачів в судові засідання не з`являвся, неодноразово подавав клопотання про відкладення розгляду справи та витребування доказів, однак останні подані з порушенням строків, клопотаннь про поновлення строків з обгрунтуванням поважності причин їх пропуску не заявлялось, за таких обставин відмовлено в задоволенні клопотань.
Вислухавши учасників судового розгляду, дослідивши матеріали справи, суд дійшов наступного висновку.
Відповідно до інформації з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно та Реєстру прав власності на нерухоме майно ОСОБА_1 та ОСОБА_4 є співвласниками квартири АДРЕСА_6 , з визначеними рівними частками, кожному з яких належить по 1/2 частині квартири( а.с 164).
За положеннями статей 319, 322 ЦК України власність зобов`язує. Власник зобов`язаний утримувати майно, що йому належить, якщо інше не встановлено договором або законом.
Відповідачі ОСОБА_3 , ОСОБА_1 та ОСОБА_4 зареєстровані у вказаній квартирі та є споживачами послуг з управління побутовими відходами, які надає позивач, що підтверджується довідкою №29 від 28.04.2025 (а.с. 33), відповідями ВОМІРМП УДМС України в Житомирській області (а.с. 42-44).
Згідно зі статтею 1 Закону України «Про житлово-комунальні послуги» житлово-комунальні послуги - результат господарської діяльності, спрямованої на забезпечення умов проживання та/або перебування осіб у житлових і нежитлових приміщеннях, будинках і спорудах, комплексах будинків і споруд відповідно до нормативів, норм, стандартів, порядків і правил, що здійснюється на підставі відповідних договорів про надання житлово-комунальних послуг.
Такі послуги надаються споживачу фізичній чи юридичній особі, яка отримує або має намір отримати житлово-комунальну послугу.
Згідно зі статтею 6 Закону України «Про житлово-комунальні послуги» учасниками відносин у сфері житлово-комунальних послуг є: споживачі (індивідуальні та колективні), виконавець, управитель.
Виконавець комунальної послуги суб`єкт господарювання, що надає комунальну послугу споживачу відповідно до умов договору; індивідуальний споживач фізична або юридична особа, яка є власником (співвласником) нерухомого майна, або за згодою власника інша особа, яка користується об`єктом нерухомого майна і отримує житлово-комунальну послугу для власних потреб та з якою або від імені якої укладено відповідний договір про надання житлово-комунальної послуги (стаття 1 Закону України «Про житлово-комунальні послуги).
Відповідно до пункту 1 частини першої статті 7 цього Закону споживач має право, зокрема, одержувати вчасно та відповідної якості житлово-комунальні послуги згідно із законодавством та умовами договору про надання житлово-комунальних послуг.
Рішенням 74 сесії 7 скликання Житомирської міської ради №2069 від 10.11.2020 позивача визначено виконавцем послуг з вивезення побутових відходів по межам території №5 строком до 01.11.2027 (а.с. 13).
До меж території №5 згідно додатку №2 входить вулиця Монтана в цілому (а.с. 25).
Рішенням №737 від 07.07.2021 погоджено інвестиційну програму ПП «КВЖРЕП №8» та встановлено тарифи на послуги з поводження з побутовими відходами (а.с. 15-16).
Публічний договір про надання послуг з поводження з побутовими відходами від 01.11.21 р. та від 02.04.2024 , де надавачем послуг є Приватне Підприємство "КВЖРЕП №8" оприлюднювався у встановлений спосіб, шляхом розміщення на сайті виконавчого комітету.
Рішеннями виконавчого комітету Житомирської міської ради №28 від 19.01.2022 та №559 від 03.08.2022 встановлювалися тарифи на послуги з поводження з побутовими відходами (а.с. 17-19).
Зазначене рішення органу місцевого самоврядування від 19.01.2022 та №559 оприлюднювалось у встановлений спосіб, шляхом розміщення на сайті виконавчого комітету та публікації в засобах масової інформації (а.с. 26).
Відповідно до частини першої статті 11 ЦК України цивільні права та обов`язки виникають із дій осіб, що передбачені актами цивільного законодавства, а також із дій осіб, що не передбачені цими актами, але за аналогією породжують цивільні права та обов`язки. Підставами виникнення цивільних прав та обов`язків, зокрема, є договори та інші правочини; (пункт 1 частини другої цієї статті).
Як передбачено статтею 5 Закону України «Про житлово-комунальні послуги» № 2189-VІІІ від 09.11.2017 в редакції з 01 травня 2019 року до житлово-комунальних послуг належать: житлова послуга (послуга з управління багатоквартирним будинком) та комунальні послуги. Комунальні послуги - це послуги з постачання та розподілу природного газу, постачання та розподілу електричної енергії, постачання теплової енергії, постачання гарячої води, централізованого водопостачання, централізованого водовідведення, управління побутовими відходами.
Згідно п.1 та п.5 ч. 2 ст. 7 Закону № 2189-VІІІ індивідуальний споживач зобов`язаний укладати договори про надання житлово-комунальних послуг у порядку і випадках, визначених законом, а також оплачувати надані житлово-комунальні послуги за цінами/тарифами, встановленими відповідно до законодавства. у строки, встановлені відповідними договорами.
Відповідно до ст. 9 Закону № 2189-VІІІ споживач здійснює оплату за спожиті житлово- комунальні послуги щомісяця, якщо інший порядок та строки не визначені відповідним договором.
Відповідно до п. «б» ч. 1 ст. 15 Закону України «Про відходи» № 187/98-ВР від 05.03.1998 (який діяв до 08.07.2023) громадяни України, іноземці та особи без громадянства зобов`язані вносити в установленому порядку плату за користування послугами з вивезення побутових відходів.
Згідно зі статтею 64 ЖК України наймачі несуть рівні обов`язки по сплаті комунальних послуг, повнолітні члени сім`ї несуть солідарну з наймачем майнову відповідальність за зобов`язаннями, що випливають із зазначеного договору.
Відповідно до статей 150, 156, 162 ЖК України власник житлового будинку (квартири), а також члени його сім`ї також зобов`язані утримувати квартиру, сплачувати за комунальні послуги за затвердженими тарифами.
Відповідно до статті 541 ЦК України солідарний обов`язок або солідарна вимога виникають у випадках, встановлених договором або законом, зокрема у разі неподільності предмета зобов`язання.
У частинах другій та третій статті 35-1 Закону України «Про відходи» № 187/98-ВР від 05.03.1998 (який діяв до 08.07.2023) передбачено, що власники або наймачі, користувачі, у тому числі орендарі, джерел утворення побутових відходів, земельних ділянок укладають договори з виконавцем послуг з вивезення побутових відходів, здійснюють оплату послуг з поводження з побутовими відходами та забезпечують роздільне збирання побутових відходів. Виконавця послуг з вивезення побутових відходів визначає орган місцевого самоврядування на конкурсних засадах у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України.
Законом України «Про управління відходами» № 2320-ІХ від 20.06.2022 року (який набув чинності з 09.07.2023) в статті 1 закону введено поняття утворювач відходів, яким є фізична особа, юридична особа, в результаті діяльності якої утворюються відходи, а також суб`єкти управління відходами, які здійснюють операції із сортування, змішування або інші операції, що призводять до зміни характеристик або складу відходів.
Згідно п.1 ч. 2 ст. 31 Закону України «Про управління відходами» № 2320-ІХ утворювачі побутових відходів зобов`язані укладати договори з виконавцем послуги з управління побутовими відходами та вносити у встановленому порядку плату за послугу з управління побутовими відходами.
Суб`єкти господарювання, які здійснюють збирання та перевезення побутових відходів, визначаються органами місцевого самоврядування на конкурсних засадах у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України. Виконавчий орган місцевої ради на конкурсних засадах може визначити декількох суб`єктів господарювання, які здійснюють господарську діяльність із збирання та перевезення побутових відходів, на території територіальної громади за територіальним принципом та/або за видами побутових відходів (змішані, великогабаритні, ремонтні, небезпечні) (ч. 3 ст. 33 ЗУ «Про управління відходами» № 2320-ІХ).
Договір з вивезення відходів і в розумінні Закону України «Про відходи №187/ 98-ВР від 05.03.1998 (який діяв до 08.07.2023), і в розумінні Закону України «Про управління відходами» № 2320-ІХ від 20.06.2022 (який набув чинності з 09.07.2023.) містить в собі також елементи договору приєднання (стаття 634 ЦК України), оскільки договором приєднання є договір, умови якого встановлені однією із сторін у формулярах або інших стандартних формах, який може бути укладений лише шляхом приєднання другої сторони до запропонованого договору в цілому. Друга сторона не може запропонувати свої умови договору.
Системне тлумачення вказаних норм свідчить, що на фізичних осіб покладено законодавчий обов`язок укласти договір та вносити плату за користування послугами з побутових відходів; а тому у випадку відсутності прийняття оферти шляхом на укладання договору про вивезення відходів або конклюдентних дій, які свідчать про прийняття пропозиції, таке прийняття може бути також у вигляді мовчання. Такий правовий висновок зробив Верховний Суд в постанові від 11 листопада 2019 року у справі № 646/834/17.
Отже, договір про вивезення побутових відходів є укладеним з моменту, коли споживач акцептував пропозицію офертанта у формі конклюдентних дій та не висловив заперечень проти договору.
В даному випадку в якості пропозиції для підписання споживачами був Публічний договір приєднання про надання послуг з поводження з побутовими відходами від 01.11.2021 (а.с. 22-24) та від 02.04.2024 (а.с. 27-29).
Предметом такого договору визначено, що виконавець (позивач) зобов`язується згідно з графіком надавати послуги з поводження з побутовими відходами, а споживач (власник (наймач, орендар) квартири, нежитлового приміщення у житловому будинку, житлового будинку, розташованого в приватному секторі в межах території обслуговування №5) зобов`язується своєчасно оплачувати послуги за встановленими тарифами у строки і на умовах, передбачених такими договорами, на підставі рішення Житомирської міської ради від 11.11.2020 №2069.
Крім цього, публічним договором визначено ціну та порядок оплати послуг, строк дії договорів.
Таким чином, факт надання послуг з вивезення побутових відходів щодо будинку, в якому проживають відповідачі, підтверджується наданими позивача доказами, а саме накладними на придбання контейнерів( а.с.90-92), довідкою про сміттєзбиральні майданчики та кількість контейнерів( а.с.93), договором оренди транспортного засобу( а.с.94-96), договором на надання послуг по захороненню твердих побутових відходів та графіком приймання останніх (а.с.97-103), реєстром сміттезбиральних майданчиків( а.с.111-119) .
Згідно з розрахунком заборгованості, який надав позивач, станом на 01 січня 2025 року заборгованість відповідачів склала 4878, 91 грн, з яких послуги з управління відходами - 4 732, 08 грн, послуги з плати за абонентське обслуговування - в сумі 129, 44 грн (а.с. 8-10).
Доказів, які б спростовували факт надання позивачем послуг з вивезення побутових відходів стосовно квартири за адресою: АДРЕСА_1 , відповідачами суду не надано, як і не надано доказів, які б спростовували проведений позивачем розрахунок заборгованості за надані послуги.
Суд розглядає справи не інакше як за зверненням особи, поданим відповідно до цього Кодексу, в межах заявлених нею вимог і на підставі доказів, поданих учасниками справи або витребуваних судом у передбачених цим Кодексом випадках (ч. 1 ст. 13 ЦПК України).
Нормами ст.ст 525, 526, 530 ЦК України передбачено, що одностороння відмова від зобов`язання або одностороння зміна його умов не допускається, якщо інше не встановлено договором або законом. Зобов`язання має виконуватися належним чином відповідно до умов договору та вимог цього Кодексу, інших актів цивільного законодавства, а також встановлений у зобов`язанні строк (термін) його виконання.
Положенням статті 611 ЦК України передбачено, що в разі порушення зобов`язання настають правові наслідки, встановлені договором або законом.
Таким чином, на підставі досліджених доказів, суд дійшов висновку, що відповідачі допустили неналежне виконання обов`язку щодо своєчасної сплати за послуги з управління відходами та абонентське обслуговування, у зв`язку з чим утворилась заборгованість в розмірі 4878, 91 грн, яка підлягає стягненню на користь позивача.
Не заслуговують на увагу доводи ОСОБА_1 , викладені ним у відзиві на позовну заяву, оскільки вони не є підставами для відмови у задоволенні позовних вимог та не спростовують обставин, якими обґрунтована позовна заява. Відповідачами не надано суду доказів про те, що вони повідомляли позивача, що впевний період часу були відсутніми за місцем проживання та внаслідок цього не отримували послуг. Відповідачами не надано доказів проте, що за послуги з управління відходами вони сплачують за іншим місцем проживання.
Підсумовуючи викладене, беручи до уваги встановлені фактичні обставини справи, дослідивши надані сторонами докази в їх сукупності, оцінивши наведені сторонами доводи, суд дійшов висновку, що відповідачі допустили неналежне виконання обов`язку зі своєчасної сплати внесків за послуги з управління відходами та абонентське обслуговування, внаслідок чого станом на 01 січня 2025 року в сумі 4878, 91 грн, з яких послуги з управління відходами - в сумі 4 732, 08 грн, послуги з плати за абонентське обслуговування - в сумі 129, 44 грн.
Отже, стягненню в солідарному порядку зі відповідачів підлягає заборгованість, яка утворилась за несплату за послуги з управління відходами та абонентське обслуговування в розмірі в розмірі 4878, 91грн.
Розподіл судових витрат
Відповідно до ч. 1 та п. 1 ч. 3 ст. 133 ЦПК України судові витрати складаються з судового збору та витрат, пов`язаних з розглядом справи. До витрат, пов`язаних з розглядом справи, належать витрати на професійну правничу допомогу.
Відповідачі ОСОБА_2 , ОСОБА_1 , є особами з інваліднійстю ІІ групи ( а.с. 162,163) та від сплати судового збору звільнені на підставі п. 9 ч. 1 ст. 5 Закону України «Про судовий збір», суд приходить до висновку про те, що понесені позивачем судові витрати по сплаті судового збору за подання позовної заяви у розмірі 2018,67 грн. необхідно компенсувати позивачу за рахунок держави у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України. ОСОБА_5 , пільг по сплаті судового збору не має, за таких обставин з ОСОБА_5 підлягає до стягнення судовий збір в розмірі 1009,33( 3028,00 грн./3)
Крім того, позивачем заявлено вимогу про стягнення з відповідачів судових витрат на професійну правову допомогу в розмірі 6000, 00 грн.
Відповідно до положень частини 1, пункту 1 частини 3 статті 133 ЦПК України судові витрати складаються з судового збору та витрат, пов`язаних з розглядом справи. До витрат, пов`язаних з розглядом справи, належать витрати на професійну правничу допомогу.
Згідно з положеннями частин першої-другої статті 137 ЦПК України витрати, пов`язані з правничою допомогою адвоката, несуть сторони, крім випадків надання правничої допомоги за рахунок держави. За результатами розгляду справи витрати на правничу допомогу адвоката підлягають розподілу між сторонами разом із іншими судовими витратами.
Згідно з правилами пункту 1 частини 2 статті 141 ЦПК України інші судові витрати, пов`язані з розглядом справи, покладаються у разі задоволення позову - на відповідача.
Частиною 8 статті 141 ЦПК України встановлено, що розмір витрат, які сторона сплатила або має сплатити у зв`язку з розглядом справи, встановлюється судом на підставі поданих сторонами доказів (договорів, рахунків тощо).
На підтвердження понесених позивачем витрат з надання правничої допомоги представником позивача надано копію договору про надання професійної правничої допомоги від 20.01.2025, пунктом 2.2. якого визначено, що розмір гонорару адвоката складає 6000,00 грн, акт наданих послуг від 28.01.2025, свідоцтво про право на заняття адвокатською діяльністю, ордер на надання правничої допомоги, платіжну інструкцію №67 від 28.01.2025, з якої встановлено, що позивачем сплачено 6000, 00 грн адвокату за професійну правничу допомогу (а.с. 34-39).
Враховуючи, що позовні вимоги задоволені в повному обсязі, відповідачі не просили визнати надмірними витрати на правову допомогу, суд стягує з ОСОБА_2 , ОСОБА_1 , ОСОБА_5 на користь позивача витрати на надання правничої допомоги в розмірі 6000,00 грн.
Керуючись ст.ст.150, 156, 162 ЖК України, ст. ст.321, 355, 525, 526, 530, 541, 611 ЦК України, Законом України «Про житлово-комунальні послуги», Законом України "Про відходи", Законом України «Про управління відходами», ст.ст. 2, 7, 10-13, 76-83,133 141, 244, 259, 263-268, 354 ЦПК України, -
УХВАЛИВ:
Позовну заяву Приватного підприємства «КВЖРЕП №8» до ОСОБА_2 , ОСОБА_1 , ОСОБА_3 про стягнення заборгованості за надані послуг - задовольнити.
Стягнути в солідарному порядку з ОСОБА_2 , ОСОБА_1 , ОСОБА_3 на користь Приватного підприємства «КВЖРЕП №8» заборгованість за послуги з управління відходами та за послуги з плати за абонентське обслуговування в розмірі 4878,91 грн, яка утворилась за період з 01.02.2022 по 01.01.2025.
Стягнути з ОСОБА_2 , ОСОБА_1 , ОСОБА_3 витрати на професійну правничу допомогу по 2000, 00 грн. з кожного.
Стягнути з ОСОБА_3 на користь Приватного підприємства «КВЖРЕП №8» судовий збір в розмірі 1009,33 грн.
Сплачений Приватним підприємством «КВЖРЕП №8» судовий збір в розмірі 2018,67 грн. компенсувати за рахунок держави у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України.
Рішення може бути оскаржене до Житомирського апеляційного суду шляхом подання апеляційної скарги протягом тридцяти днів з дня його складення.
Рішення набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.
У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови суду апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Позивач: Приватне підприємство «КВЖРЕП №8», місцезнаходження: м. Житомир, вул. Київська, 43; код ЄДРПОУ: 38797172.
Відповідач: ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , адреса реєстрації: АДРЕСА_1 , РНОКПП: НОМЕР_1 .
Відповідач: ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , адреса реєстрації: АДРЕСА_1 , РНОКПП: НОМЕР_2 .
Відповідач: ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_3 , адреса реєстрації: АДРЕСА_1 , РНОКПП: НОМЕР_3 .
Повний текст рішення складено 18.05.2026.
Суддя Л.М. Чішман