Єдиний державний реєстр судових рішень
Справа № 420/7949/25
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
21 травня 2026 року м. Одеса
Одеський окружний адміністративний суд у складі
головуючого судді: Юхтенко Л.Р.,
розглянувши у порядку письмового провадження в приміщенні Одеського окружного адміністративного суду адміністративну справу за позовною заявою ОСОБА_1 (ІПН НОМЕР_1 , місце проживання: АДРЕСА_1 ) до Головного управління Пенсійного фонду України в Одеській області (код ЄДРПОУ 20987385, місце знаходження: 65012, м. Одеса, вул. Канатна, 83) про визнання протиправними дії та зобов`язання вчинити певні дії, -
ВСТАНОВИВ:
До Одеського окружного адміністративного суду 18 березня 2025 року надійшла позовна заява ОСОБА_1 (ІПН НОМЕР_1 , місце проживання: АДРЕСА_1 ) до Головного управління Пенсійного фонду України в Одеській області (код ЄДРПОУ 20987385, місце знаходження: 65012, м. Одеса, вул. Канатна, 83), в якій позивачка просить:
- Визнати протиправним дії Головного управління пенсійного фонду України в Одеській області щодо переведення ОСОБА_1 на пенсію за віком відповідно до Закону України «Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування»;
- Зобов`язати Головне управління пенсійного фонду України в Одеській області перевести ОСОБА_1 з 01.10.2024 на пенсію за віком відповідно до Закону України «Про державну службу», та виплачувати її у розмірі, встановленому на 24.01.2024 року, здійснивши нарахування та виплату пенсії відповідно до статті 37 Закону України «Про державну службу» від 16.12.1993 за №3723-XII з урахуванням раніше виплачених сум.
Ухвалою від 21 березня 2025 року позовну заяву прийнято до розгляду та відкрито спрощене позовне провадження без повідомлення учасників справи в порядку ч. 5 ст. 262 КАС України.
На обґрунтування позовних вимог представник позивачки зазначив, що позивачка з 24.01.2024 року отримувала пенсію згідно ЗУ «Про державну службу» в розмірі 23610,00 грн, на підтвердження надавши протокол пенсійної справи від 30.09.2024 року.
Головне управління Пенсійного фонду України листом від 24.09.2024 року №1500-0306-8/146225 повідомило, що з метою забезпечення положень постанови Кабінету Міністрів України №823 «Про внесення змін до Порядку призначення пенсій деяким категоріям осіб», з 01.10.2024 року позивачку переведено на пенсію за віком відповідно до Закону України «Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування», розмір якої становить 16601,64 грн.
Представник позивачки зазначає, що позивачка не висловлювала бажання перейти з пенсій державного службовця на пенсію за віком.
Представник позивача звертає увагу, що постановою КМУ № 823 внесено зміни до Порядку КМУ № 622 лише з 20.07.2024, в той час, як позивачці було призначено пенсію державного службовця в січні 2024 року.
Не погодившись з діями Головного управління Пенсійного фонду України в Одеській області позивачка звернулась до суду.
До суду 27.03.2025 року від Головного управління ПФУ в Одеській області надійшов відзив на позовну заяву, в якому представник проти заявлених позовних вимог заперечує та просить відмовити у їх задоволенні, з огляду на таке.
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , перебуває на обліку в Головному управлінні та з 01.10.2024 переведена на пенсію за віком відповідно до Закону №1058, розмір якої становить 16601,64 грн.
Недоцільність виплати пенсії державного службовця пов`язано зі зменшенням пенсії порівняно з тим розміром, що позивач отримує у відповідності до Закону №1058.
За результатами перевірки, управлінням пенсійного забезпечення, надання страхових виплат, соціальних послуг, житлових субсидій та пільг витребувано нові довідки про заробітну плату, видані згідно з додатками 1 - 6 до Постанови № 823 та приведено пенсійні справи у відповідність.
Також, представник відповідача зазначає, що з 01.01.2024 року змінилися умови оплати праці державних службовців, а саме набрала чинності постанова Кабінету Міністрів України «Питання оплати праці державних службовців на основі класифікації посад у 2024 році» від 29.12.2023 №1409, якою затверджено схему посадових окладів на посадах державної служби з урахуванням сімей і рівнів посад, юрисдикції та типів державних органів у 2024 році; перелік типових посад державної служби в межах рівнів посад. Постановою Кабінету Міністрів України від 12.07.2024 № 823 внесено зміни до п. 4 Порядку № 622.
Відсутність підстав для перерахунку пенсій державних службовців у зв`язку із підвищенням заробітної плати працюючих державних службовців, підтверджується тим, що законодавство не регламентує ані права особи на перерахунок пенсії у зв`язку зі зміною розміру заробітної плати, ані порядок і умови здійснення такого перерахунку. Отже, для обчислення пенсії державного службовця необхідно мати довідки, які відповідають нормам чинного законодавства. Довідки про заробітну плату, з якої на 24.01.2024 позивачу обчислено розмір пенсії не відповідають вимогам Постанови КМ України №622 від 14.09.2016 та Порядку призначення пенсій деяким категоріям осіб (зі змінами від 12 липня 2024 р.№823). Іншого чинним законодавством не передбачено.
Отже, представник відповідача наголошує, що зміни, які відбулися у законодавстві, не обмежують право позивачки на пенсійне забезпечення та не призвели до припинення виплат їй раніше призначеної пенсії.
Таким чином, Головне управління Пенсійного фонду України не погоджується з доводами викладеними у позовній заяві та просить відмовити у задоволені позовної заяви.
До суду 01.04.2025 року від представника позивачки надійшла відповідь на відзив, де представник позивачки наголошує, що не погоджується з доводами представника Відповідача з огляду на таке.
По-перше, представник позивачки наголошує, що позивачка не висловлювала бажання перейти з пенсії державного службовця на пенсію за віком, тому на його думку, дії Головного управління Пенсійного фонду України в Одеській області є протиправними та такими, що суперечать нормам чинного законодавства.
По-друге, щодо доводів представника Відповідача про необхідність надання довідок про заробітну плату, представник Позивача зазначає, що Відповідач наділений правом перевіряти надані особою документи для призначення пенсії та її обчислення. Також, на момент виникнення спірних правовідносин зміни до Порядку КМУ №622 внесені не були.
Зміни з Порядку КМУ №622 були внесені лише з 20.07.2024 року, в той час, як позивачці було призначено пенсію державного службовця в січні 2024 року.
Таким чином, враховуючи вищезазначені доводи, представник Позивачки вважає дії Головного Управління Пенсійного фонду України в Одеській області протиправними та такими, що порушують право Позивачки на отримання пенсійного забезпечення в повному обсязі.
До суду 03.04.2025 року від Головного управління Пенсійного фонду України надійшли копії пенсійної справи ОСОБА_1 .
Вивчивши матеріали справи, а також обставини, якими обґрунтовуються вимоги та заперечення, докази, якими вони підтверджуються, судом встановлено таке.
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , що підтверджується паспортом громадянина України серії НОМЕР_2 .
Судом встановлено, що з 24.01.2024 року ОСОБА_1 отримувала пенсію згідно ЗУ «Про державну службу» в розмірі 23610,00 грн., що підтверджується рішенням 155250026428 від 22.02.2024 року.
Матеріалами справи підтверджено, що листом від 24.09.2024 року Головним управління Пенсійного фонду України в Одеській області повідомлено позивачці, що з метою забезпечення положень до постанови Кабінету Міністрів України №823 «Про внесення змін до Порядку призначення пенсій деяким категоріям осіб», з 01.10.2024 року позивачку переведено на пенсію за віком відповідно до Закону України «Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування», розмір якої становить 16601,64 грн.
Суд дослідив Довідку 99-Ф від 10.09.2024 року про складові заробітної плати для призначення особі пенсії державного службовця, яка працювала в державних органах, що провели класифікацію посад державної служби, та посаду якої було класифіковано(посадовий оклад, надбавка за ранг, надбавка за вислугу років), відповідно до якої ОСОБА_1 працювала в Головному управлінні ПФУ в Одеській області на посаді заступника начальника управління начальника відділу, заробітна плата станом на січень 2024 року становить: посадовий оклад 15721,00 грн, надбавка за ранг(3 ранг) 800,00 грн, надбавка за вислугу років (30 відсотків) 4716,30 грн, усього 21237, 30 грн.; Довідку 117-Ф від 11.09.2024 року про інші складові заробітної плати для призначення пенсії особі, яка працювала на посадах державної служби, класифікацію яких було проведено, має не менш як 20 років стажу роботи на посадах, віднесених до категорій посад державних службовців , і яка на дату виходу на пенсію не перебуває на державній службі, відповідно до якої премія місячна становить 2263,82 грн.; Довідку 99-Ф від 10.09.2024 року про інші складові заробітної плати для призначення пенсії державного службовця, відповідно до якої за січень місць інші виплати(матеріальна допомога, премії тощо, нараховані за період, що перевищує календарний місяць становить 45453,15 грн.
Також судом досліджено пенсійну справу позивача та встановлено, що рішенням Головного управління ПФУ в Одеській області 155250026428 від 17.01.2024 року про призначення пенсії, позивачці призначено пенсію за віком за Законом України «Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування», загальний розмір пенсії 14146,15 грн.
Відповідно до рішення Головного управління ПФУ в Одеській області 155250026428 від 30.01.2024 року про перерахунок пенсії, вид перерахунку: перехід з виду на вид, позивачку переведено на пенсію за віком за Законом України «Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування», загальний розмір пенсії 14170,27 грн
Не погодившись із вказаним рішенням, позивачка звернулася до суду.
Проаналізувавши положення чинного законодавства, обставини справи, суд дійшов висновку, що позовні вимоги належать задоволенню повністю, з огляду на таке.
Частиною 2 ст.19 Конституції України унормовано, що органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов`язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Згідно зі статтею 46 Конституції України, громадяни мають право на соціальний захист, що включає право на забезпечення їх у разі повної, часткової або тимчасової втрати працездатності, втрати годувальника, безробіття з незалежних від них обставин, а також у старості та в інших випадках, передбачених законом.
Законом України «Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування» №1058-ІV (далі Закон № 1058-ІУ) визначено принципи, засади і механізми функціонування системи загальнообов`язкового державного пенсійного страхування, призначення, перерахунку і виплати пенсій, надання соціальних послуг з коштів Пенсійного фонду, що формуються за рахунок страхових внесків роботодавців, бюджетних та інших джерел, передбачених цим Законом, а також регулює порядок формування Накопичувального пенсійного фонду та фінансування за рахунок його коштів видатків на оплату договорів страхування довічних пенсій або одноразових виплат застрахованим особам, членам їхніх сімей та іншим особам, передбаченим цим Законом.
Частиною 1 ст. 9 Закону №1058-ІV встановлено, що в солідарній системі призначаються такі пенсійні виплати: 1) пенсія за віком; 2) пенсія по інвалідності; 3) пенсія у зв`язку з втратою годувальника.
За приписами ч.1 ст.10 вказаного Закону передбачено, що особі, яка має одночасно право на різні види пенсії (за віком, по інвалідності, у зв`язку з втратою годувальника), призначається один із цих видів пенсії за її вибором.
Пенсійне забезпечення державних службовців до 01.05.2016 було врегульованим Законом України "Про державну службу" № 3723-XII від 16.12.1993 (далі, - Закон № 3723-XII).
З 01.05.2016 набрав чинності Закон України "Про державну службу" № 889-VIII від 10.12.2015, згідно з Прикінцевих та перехідних положень якого втратив чинність Закон України "Про державну службу" від 16.12.1993 № 3723-ХІІ, крім статті 37, що застосовується до осіб, зазначених у пунктах 10 і 12 цього розділу.
Статтею 90 Закону України "Про державну службу" від 10 грудня 2015 року № 889-VIII передбачено, що пенсійне забезпечення державних службовців здійснюється відповідно до Закону України "Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування".
Водночас, відповідно до пункту 10 Прикінцевих положень Закону України "Про державну службу" в редакції від 10 грудня 2015 року № 889-VIII, державні службовці, які на день набрання чинності цим Законом займають посади державної служби та мають не менш як 10 років стажу на посадах, віднесених до відповідних категорій посад державних службовців, визначених статтею 25 Закону України "Про державну службу" (Відомості Верховної Ради України, 1993 р., № 52, ст. 490 із наступними змінами) та актами Кабінету Міністрів України, мають право на призначення пенсії відповідно до статті 37 Закону України "Про державну службу" (Відомості Верховної Ради України, 1993 р., № 52, ст. 490 із наступними змінами) у порядку, визначеному для осіб, які мають не менш як 20 років стажу роботи на посадах, віднесених до категорій посад державних службовців.
Пунктом 12 Прикінцевих положень Закону України "Про державну службу" в редакції від 10 грудня 2015 року № 889-VIII встановлено, що для осіб, які на день набрання чинності цим Законом мають не менш як 20 років стажу на посадах, віднесених до відповідних категорій посад державної служби, визначених статтею 25 Закону України "Про державну службу" (Відомості Верховної Ради України, 1993 р., № 52, ст. 490 із наступними змінами) та актами Кабінету Міністрів України, зберігається право на призначення пенсії відповідно до статті 37 Закону України "Про державну службу" (Відомості Верховної Ради України, 1993 р., № 52, ст. 490 із наступними змінами) у порядку, визначеному для осіб, які мають не менш як 20 років стажу роботи на посадах, віднесених до категорій посад державних службовців.
Таким чином, у випадку відсутності в особи стажу визначеного підпунктами 10 та 12 Закону України "Про державну службу" від 10 грудня 2015 року № 889-VIII, пенсійне забезпечення здійснюється відповідно до Закону України "Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування".
Водночас, за умов наявності в особи стажу понад 10 чи 20 років, в сукупності з дотриманням інших вимог, визначених пунктами 10 та 12 зазначеного Закону, у такої особи виникає право на одержання пенсії державного службовця.
При цьому, виходячи з аналізу змісту положень пунктів 10 та 12 Закону України "Про державну службу" від 10 грудня 2015 року № 889-VIII, у питаннях пенсійного забезпечення законодавець розрізняє державних службовців та осіб, які перебувають на посадах, віднесених до відповідних категорій посад державної служби, зокрема в частині набутого стажу.
Отже, Прикінцевими та перехідними положеннями Закону України "Про державну службу" № 889-VIII від 10.12.2015 передбачено, що за наявності в особи станом на 01 травня 2016 року певного стажу державної служби (10 років для осіб, що на зазначену дату займали посади державної служби, або 20 років незалежно від того, чи працювала особа станом на 01 травня 2016 року на державній службі), така особа зберігає право на призначення пенсії відповідно до ст. 37 Закону України "Про державну службу" № 3723-XII від 16.12.1993, але за певної додаткової умови: у порядку, визначеному для осіб, які мають не менш як 20 років стажу роботи на посадах, віднесених до категорій посад державних службовців.
Обов`язковою умовою для збереження в особи права на призначення пенсії відповідно до статті 37 Закону України "Про державну службу" №3723-XII від 16.12.1993 після 1 травня 2016 року є дотримання сукупності вимог, визначених ч.1 ст.37 вказаного Закону та Прикінцевих та перехідних положень Закону України "Про державну службу" № 889-VIII від 10.12.2015, а саме щодо віку, страхового стажу, стажу державної служби.
Тобто, після 1 травня 2016 року (дата набрання чинності Законом України "Про державну службу" № 889-VIII від 10.12.2015) зберігають право на призначення пенсії державного службовця відповідно до статті 37 Закону України "Про державну службу" № 3723-XII від 16.12.1993 лише ті особи, які мають стаж державної служби, визначений пунктами 10, 12 Прикінцевих та перехідних положень Закону України "Про державну службу" № 889-VIII від 10.12.2015 року та мають передбачені ч. 1 ст. 37 Закону України "Про державну службу" № 3723-XII від 16.12.1993 вік і страховий стаж.
Так, відповідно до ст. 37 Закону № 3723-XII (у редакції на час набрання чинності Законом України "Про державну службу" № 889-VIII від 10.12.2015) на одержання пенсії державних службовців мають право чоловіки, які досягли віку 62 роки, та жінки, які досягли пенсійного віку, встановленого статтею 26 Закону України "Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування", за наявності страхового стажу, необхідного для призначення пенсії за віком у мінімальному розмірі, передбаченого абзацом першим частини першої статті 28 Закону України "Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування", у тому числі стажу державної служби не менш як 10 років, та які на час досягнення зазначеного віку працювали на посадах державних службовців, а також особи, які мають не менш як 20 років стажу роботи на посадах, віднесених до категорій посад державних службовців, незалежно від місця роботи на час досягнення зазначеного віку.
Пунктом 1 Порядку призначення пенсій деяким категоріям осіб, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 14.09.2016р. №622 (далі - Порядок №622, у редакції, чинній станом на час виникнення спірних правовідносин), визначено пенсійне забезпечення державних службовців здійснюється відповідно до Закону України «Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування».
Постановою Кабінету Міністрів України «Про внесення змін до Порядку призначення пенсій деяким категоріям осіб» від 12 липня 2024 р. № 823 внесено зміни до цього Порядку.
Пунктом 3 постанови КМУ від 12 липня 2024 р. № 823 установлено, що ця постанова набирає чинності з дня її опублікування та застосовується з 1 січня 2024 року.
Листом Головного управління ПФУ в Одеській області №1500-0306-8/146225 від 24.09.2024 року повідомлено ОСОБА_1 , що з метою забезпечення положень до постанови Кабінету Міністрів України №823 «Про внесення змін до Порядку призначення пенсій деяким категоріям осіб», з 01.10.2024 року її переведено на пенсію за віком відповідно до Закону України «Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування», розмір якої становить 16601,64 грн.
Тобто відповідачем в односторонньому порядку було проведено перерахунок пенсії позивача у зв`язку з прийняттям постанови №823, внаслідок чого розмір пенсії зменшено до 16601,64 грн.
Надаючи оцінку вказаному, суд зазначає, що постанова Кабінету Міністрів України від 12.07.2024 №823, якою внесено зміни до Порядку призначення пенсій деяким категоріям осіб, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 14.09.2016 №622 "Деякі питання пенсійного забезпечення окремих категорій осіб" не може бути застосована при перерахунку пенсії позивача, оскільки вказана постанова набрала чинності 20.07.2024, в той час, як позивачу була призначена пенсія за віком відповідно до Закону України «Про державну службу» з 24.10.2024 року.
Відповідно до частини 3 статті 22 Конституції України при прийнятті нових законів або внесенні змін до чинних законів не допускається звуження змісту та обсягу існуючих прав і свобод.
Конституційний Суд України у рішенні від 05.04.2001 № 3-рп/2001 вказав на те, що дія закону та іншого нормативно-правового акта не може поширюватися на правовідносини, які виникли і закінчилися до набрання чинності цим законом або іншим нормативно-правовим актом.
У мотивувальній частині Рішення Конституційного Суду України від 11 жовтня 2015 року №8-рп/2005 зазначено, що звуження обсягу прав і свобод - це зменшення кола суб`єктів, розміру території, часу, розміру або кількості благ чи будь-яких інших кількісно вимірювальних показників використання прав і свобод, тобто їх кількісної характеристики.
Як зазначив Верховний Суд у постанові від 08.04.2024 №580/6509/23 зміна порядку розрахунку пенсії, як періодичної виплати фізичній особі, шляхом прийняття відповідного закону, який відповідає критерію якості закону та легітимній меті, за загальним правилом, не суперечить положенням статті 22 (щодо недопущення при прийнятті нових законів або внесенні змін до чинних законів звуження змісту та обсягу існуючих прав і свобод) та статті 58 (щодо відсутності у законів та інших нормативно-правових актів зворотної дії в часі) Конституції України, за умови, що такі зміни не передбачають зменшення розміру пенсії, яку особа отримує на момент прийняття таких законодавчих змін.
Натомість, після прийняття Кабінетом Міністрів України постанови від 12 липня 2024 року № 823 "Про внесення змін до Порядку призначення пенсій деяким категоріям осіб" розмір пенсії позивачки з 01.10.2024 відповідачем був зменшений з 23610 грн до 16601,64 грн.
Відтак, положення Постанови №823 можуть стосуватися лише призначення пенсій, а не перерахунку раніше призначених пенсій з урахуванням положень статті 58 Конституції України.
Окрім цього, Постановою №823 не надано органу Пенсійного фонду повноважень на здійснення перерахунку раніше призначених пенсій у зв`язку з поширенням її дії з 01.01.2024.
Відповідно до ч. 2 ст. 2 КАС України, рішення суб`єкта владних повноважень має бути, зокрема, обґрунтованим, тобто з урахуванням усіх обставин, що мають значення для прийняття рішення (вчинення дії), пропорційним, тобто прийнятим з дотриманням необхідного балансу між будь-якими несприятливими наслідками для прав, свобод та інтересів особи і цілями, на досягнення яких спрямоване це рішення.
Згідно з приписів ст. 6 КАС України, суд при вирішенні справи керується принципом верховенства права, відповідно до якого, зокрема, людина, її права та свободи визнаються найвищими цінностями та визначають зміст і спрямованість діяльності держави.
Відповідно до ч.1,3 ст.90 КАС України, суд оцінює докази, які є у справі, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об`єктивному дослідженні, суд оцінює належність, допустимість, достовірність кожного доказу окремо, а також достатність і взаємний зв`язок доказів у їх сукупності.
Враховуючи встановлені судом обставини, норми матеріального права, що регулюють спірні правовідносини, оцінюючи викладені сторонами доводи, суд дійшов висновку, що дії відповідача не відповідають ознакам, передбаченим у ч. 2 ст. 2 КАС України, зокрема, вони вчинені не у спосіб, передбачені законом та є необґрунтованими, а тому, суд дійшов висновку, що позовні вимоги: визнати протиправним дії Головного управління пенсійного фонду України в Одеській області щодо переведення ОСОБА_1 на пенсію за віком відповідно до Закону України «Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування»; зобов`язати Головне управління пенсійного фонду України в Одеській області перевести ОСОБА_1 з 01.10.2024 на пенсію за віком відповідно до Закону України «Про державну службу», та виплачувати її у розмірі, встановленому на 24.01.2024 року, здійснивши нарахування та виплату пенсії відповідно до статті 37 Закону України «Про державну службу» від 16.12.1993 за №3723-XII з урахуванням раніше виплачених сум, є правомірними та підлягають задоволенню.
Враховуючи що позов задоволено повністю, на користь позивача належить стягненню судовий збір в розмірі 968,96 грн., за рахунок бюджетних асигнувань Головного управління Пенсійного фонду України в Одеській області.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 6, 12, 72, 77,90, 139, 205,246, 255,295,297 КАС України, суд -
В И Р І Ш И В:
Позовну заяву ОСОБА_1 (ІПН НОМЕР_1 , місце проживання: АДРЕСА_1 ) до Головного управління Пенсійного фонду України в Одеській області (код ЄДРПОУ 20987385, місце знаходження: 65012, м. Одеса, вул. Канатна, 83) про визнання протиправними дії та зобов`язання вчинити певні дії, - задовольнити.
Визнати протиправними дії Головного управління Пенсійного фонду України в Одеській області (код ЄДРПОУ 20987385, місце знаходження: 65012, м. Одеса, вул. Канатна, 83) щодо переведення ОСОБА_1 (ІПН НОМЕР_1 , місце проживання: АДРЕСА_1 ) на пенсію за віком відповідно до Закону України «Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування».
Зобов`язати Головне управління Пенсійного фонду України в Одеській області (код ЄДРПОУ 20987385, місце знаходження: 65012, м. Одеса, вул. Канатна, 83) перевести ОСОБА_1 (ІПН НОМЕР_1 , місце проживання: АДРЕСА_1 ) з 01.10.2024 на пенсію за віком відповідно до Закону України «Про державну службу», та виплачувати її у розмірі, встановленому на 24.01.2024 року, здійснивши нарахування та виплату пенсії відповідно до статті 37 Закону України «Про державну службу» від 16.12.1993 за №3723-XII з урахуванням раніше виплачених сум.
Стягнути за рахунок бюджетних асигнувань Головного управління Пенсійного фонду України в Одеській області (код ЄДРПОУ 20987385, місце знаходження: 65012, м. Одеса, вул. Канатна, 83) на користь ОСОБА_1 (ІПН НОМЕР_1 , місце проживання: АДРЕСА_1 ) судовий збір у розмірі 968,96 грн. (дев`ятсот шістдесят вісім гривень 96 копійок).
Рішення суду може бути оскаржено в порядку та в строки, встановлені ст. ст. 295, 297 КАС України, з урахуванням п.п.15.5 п. 15 ч. 1 Перехідних положень КАС України.
Рішення суду набирає законної сили в порядку та в строки, встановлені ст. 255 КАС України.
Суддя Л.Р. Юхтенко