Єдиний державний реєстр судових рішень
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
м. Вінниця
12 травня 2026 р. Справа № 120/5120/25
Вінницький окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Дончика Віталія Володимировича, розглянувши в письмовому провадженні в порядку спрощеного позовного провадження адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до Виконавчого комітету Вінницької міської ради про визнання протиправним та скасування рішення
в с т а н о в и в :
15.04.2025 року ОСОБА_1 звернулася в суд з адміністративним позовом до Виконавчого комітету Вінницької міської ради про визнання протиправним та скасування рішення.
Позовні вимоги обґрунтовані протиправністю, на думку позивача, прийнятого Виконавчим комітетом Вінницької міської ради рішення від 16.01.2025 № 140 «Про затвердження акту комісії та демонтаж торгового павільйону за адресою: АДРЕСА_1 ».
Ухвалою суду від 21.04.2025 року, прийнято позовну заяву до розгляду, відкрито провадження у справі та призначено до розгляду за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи (у письмовому провадженні) в порядку статті 262 КАС України, а також встановлено відповідачу строк на подання відзиву на позовну заяву.
Ухвалою суду від 05.05.2025 року заяву про забезпечення позову задоволено частково. Зупинено дію рішення Виконавчого комітету Вінницької міської ради від 16.01.2025 року № 140 «Про затвердження акту комісії та демонтаж торгового павільйону за адресою: вул. Дениса Бабія вул. Олександра Довженка (біля буд. №40) у м. Вінниці» до моменту набрання законної сили рішення в адміністративній справі №120/5120/25. В іншій частині заяви відмовлено.
28.11.2025 року відповідачем подано відзив на позовну заяву, в якому останній заперечує щодо задоволення даного адміністративного позову. Зокрема зазначає, що позивач є власницею тимчасової споруди для провадження підприємницької діяльності торгового павільйону по АДРЕСА_1 . Тимчасова споруда для провадження підприємницької діяльності (далі ТС) розміщена на підставі паспорту прив`язки, виданого департаментом архітектури та містобудування Вінницької міської ради замовнику ФОП ОСОБА_1 17.11.2020, реєстраційний № 14/2020, строком дії до 28.08.2022.
Земельна ділянка, на якій дозволялось встановити ТС, передана в користування позивачу на підставі договору про встановлення земельного сервітуту від 14.09.2020, строком на 2 роки, укладеного на підставі рішення Вінницької міської ради № 2385 від 28.08.2020.
Також зазначає, що Комісією встановлено, що торговий павільйон по АДРЕСА_1 використовується позивачем для здійснення підприємницької діяльності неправомірно через відсутність паспорту прив`язки ТС у зв`язку із закінченням терміну дії попереднього та документу, що посвідчує право користування земельною ділянкою, на якій розміщено ТС.
При цьому, представник відповідача зауважує, що з метою забезпечення позивачу її законних прав та інтересів, зважаючи на її прохання щодо необхідності продажу наявного товару та пошуку альтернативного приміщення, Комісією надано узгоджений з позивачем достатній та розумний строк для добровільного демонтажу ТС 4 місяці від дати засідання Комісії.
16.01.2024 року виконавчим комітетом Вінницької міської ради прийнято оскаржуване рішення № 140 "Про затвердження акту комісії та демонтаж торгового павільйону за адресою: вул. Дениса Бабія-вул. Олександра Довженка (біля буд. № 40) у м. Вінниці», пунктами 2.1-2.3 якого рекомендовано ОСОБА_1 виконати демонтаж даного торгового павільйону в термін до 01.05.2025, а у разі невиконання цієї вимоги - призначити уповноважену особу на проведення демонтажу в термін до 01.06.2025 року.
Таким чином, на думку представника відповідача, Виконавчими органами Вінницької міської ради дотримано визначеної законодавством процедури, яка повинна передувати проведенню демонтажу тимчасової споруди, а тому оскаржуване рішення виконавчого комітету Вінницької міської ради № 140 від 16.01.2025 є правомірним.
З огляду на викладене, представник відповідача вважає, що підстави для задоволення даного адміністративного позову відсутні.
Суд, вивчивши матеріали справи та оцінивши наявні у ній докази в їх сукупності, встановив наступне.
Рішення Вінницької міської ради від 24.11.2023 № 1993 поновлено договір про встановлення земельного сервітуту від 27.12.2022, зареєстрований за №3315/01-23 від 05.01.2023 року, укладений з гр. ОСОБА_1 , яка зареєстрована як фізична особа-підприємець, на земельну ділянку площею 0,0060 га, в тому числі в межах "Червоної лінії" (без права забудови) площею 0,0049 га, для будівництва та обслуговування будівель торгівлі (розміщення тимчасової споруди для провадження підприємницької діяльності за адресою АДРЕСА_1 , строком на 1 рік (з послідуючим демонтажем тимчасової споруди).
27.11.2023 між Вінницькою міською радою та позивачем на підставі рішення Вінницької міської ради № 1993 від 24.11.2023 укладено додаткову угоду про поновлення договору земельного сервітуту від 27.12.2022 та внесення змін до договору, виклавши його в новій редакції.
Відповідно до п. п. 1.1., 3.1 Договору позивачу надається в сервітутне користування земельна ділянка площею 0,0060 га для розміщення тимчасової споруди для провадження підприємницької діяльності за адресою: АДРЕСА_1 строком на 1 рік (з послідуючим демонтажем тимчасової споруди) з моменту прийняття рішення та діє до 24.11.2024.
Згідно з п. 7.3 Договору земельна ділянка надається в сервітутне користування за певних умов, зокрема, заборони розміщення будь-яких об`єктів, ТС, встановлення елементів благоустрою без відповідних дозволів.
27.11.2024 Вінницькою міською радою видано Припис № 05/00/010/177385 про усунення порушень при розміщенні тимчасових споруд для здійснення підприємницької діяльності і малих архітектурних форм на території міста Вінниці, яким позивача зобов`язано у строк до 24.12.2024 виконати вимоги чинного законодавства та торговий павільйон демонтувати, наслідки його розташування ліквідувати.
Про виконання припису позивача зобов`язано повідомити до 25.12.2024. При цьому попереджено, що в разі невиконання припису, торговий павільйон буде демонтовано відповідно до Порядку демонтажу самовільно встановлених тимчасових споруд для здійснення підприємницької діяльності та малих архітектурних форм на території міста Вінниці, затвердженого рішенням виконавчого комітету Вінницької міської ради від 06.04.2017 № 800 (зі змінами).
Рішенням Виконавчого комітету Вінницької міської ради від 16.01.2025 № 140 «Про затвердження акту комісії та демонтаж торгового павільйону за адресою: вул. Дениса Бабія вул. Олександра Довженка (біля буд. №40) у м. Вінниці» вирішено демонтувати торговий павільйон за адресою: вул. Дениса Бабія вул. Олександра Довженка (біля буд. №40) у м. Вінниці.
Цим же рішенням рекомендовано ОСОБА_1 виконати демонтаж і привести земельну ділянку в стан придатний для подальшого використання, з ліквідацією наслідків розміщення, в термін до 01.05.2025 та надати виконавчим органам міської ради відповідний гарантійний лист (п. 2.1).
Вважаючи таке рішення відповідача протиправним та таким, що підлягає скасуванню, позивач звернулася до суду з даним адміністративним позовом.
Визначаючись щодо заявлених позовних вимог, суд виходить із наступного.
Відповідно до частини 2 статті 19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов`язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Правові, економічні, екологічні, соціальні та організаційні засади благоустрою населених пунктів і спрямований на створення умов, сприятливих для життєдіяльності людини, визначає Закон України від 06.09.2005 року №2807-IV "Про благоустрій населених пунктів" (далі - Закон №2807-IV).
Відповідно до положень статті 1 Закону №2807-IV, благоустрій населених пунктів - комплекс робіт з інженерного захисту, розчищення, осушення та озеленення території, а також соціально-економічних, організаційно-правових та екологічних заходів з покращання мікроклімату, санітарного очищення, зниження рівня шуму та інше, що здійснюються на території населеного пункту з метою її раціонального використання, належного утримання та охорони, створення умов щодо захисту і відновлення сприятливого для життєдіяльності людини довкілля.
При цьому, згідно з положеннями статті 10 Закону №2807-IV до повноважень сільських, селищних і міських рад у сфері благоустрою населених пунктів належить, зокрема, затвердження правил благоустрою територій населених пунктів. До повноважень виконавчих органів сільських, селищних, міських рад належить забезпечення виконання місцевих програм та здійснення заходів з благоустрою населених пунктів; здійснення самоврядного контролю за станом благоустрою та утриманням територій населених пунктів, інженерних споруд та об`єктів, підприємств, установ та організацій, майданчиків для паркування транспортних засобів (у тому числі щодо оплати послуг з користування майданчиками для платного паркування транспортних засобів), озелененням таких територій, охороною зелених насаджень, водних об`єктів тощо.
Положеннями статті 12 Закону №2807-IV передбачено, що суб`єктами у сфері благоустрою населених пунктів є органи державної влади та органи місцевого самоврядування, підприємства, установи, організації, органи самоорганізації населення, громадяни.
Згідно з частиною 1, 4 статті 20 Закону №2807-IV організацію благоустрою населених пунктів забезпечують місцеві органи виконавчої влади та органи місцевого самоврядування відповідно до повноважень, установлених законом.
Рішення місцевих органів виконавчої влади та органів місцевого самоврядування щодо благоустрою території певного населеного пункту є обов`язковим для виконання розміщеними на цій території підприємствами, установами, організаціями та громадянами, які на ній проживають.
Згідно ст. 34 Закону №2807-IV правила благоустрою території населеного пункту - це нормативно-правовий акт, яким установлюються вимоги щодо благоустрою території населеного пункту. Правила включають, зокрема, порядок здійснення благоустрою та утримання територій об`єктів благоустрою, порядок розміщення малих архітектурних форм, порядок здійснення самоврядного контролю у сфері благоустрою населених пунктів.
Частиною першою статті 40 Закону №2807-IV визначено, що самоврядний контроль у сфері благоустрою населених пунктів здійснюється сільськими, селищними, міськими радами та їх виконавчими органами.
Відтак, Закон України "Про благоустрій населених пунктів" наділяє повноваженнями міські ради та їх виконавчі органи здійснювати самоврядний контроль у сфері благоустрою населених пунктів, а в розумінні вказаного Закону дії, пов`язані з демонтажем елементів благоустрою, є заходами з відновлення благоустрою населеного пункту.
Відповідно до ч. 2 ст. 28 Закону України "Про регулювання містобудівної діяльності" №3038-VI (далі - Закон №3038-VI) тимчасова споруда торговельного, побутового, соціально-культурного чи іншого призначення для здійснення підприємницької діяльності - одноповерхова споруда, що виготовляється з полегшених конструкцій з урахуванням основних вимог до споруд, визначених технічним регламентом будівельних виробів, будівель і споруд, і встановлюється тимчасово, без улаштування фундаменту.
Згідно з ч. 4 ст. 28 Закону №3038-VI тимчасова споруда для здійснення підприємницької діяльності може мати закрите приміщення для тимчасового перебування людей (павільйон площею не більше 30 квадратних метрів по зовнішньому контуру) або не мати такого приміщення. Розміщення тимчасових споруд для провадження підприємницької діяльності здійснюється в порядку, встановленому центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування державної політики у сфері містобудування.
Так, механізм розміщення тимчасових споруд для провадження підприємницької діяльності визначений Порядком розміщення тимчасових споруд для провадження підприємницької діяльності, затвердженим наказом Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України від 21.10.2011 року №244 (далі - Порядок №244).
В силу пункту 1.3 Порядку №244 тимчасова споруда торговельного, побутового, соціально-культурного чи іншого призначення для здійснення підприємницької діяльності (далі - ТС) - одноповерхова споруда, що виготовляється з полегшених конструкцій з урахуванням основних вимог до споруд, визначених технічним регламентом будівельних виробів, будівель і споруд, і встановлюється тимчасово, без улаштування фундаменту.
За визначеннями, наведеними у пункті 1.4 Порядку №244, паспорт прив`язки ТС - комплект документів, у яких визначено місце встановлення ТС та благоустрій прилеглої території на топографо-геодезичній основі М 1:500, інженерне забезпечення, зовнішній архітектурний вигляд ТС та напрям підприємницької діяльності; пересувна ТС - споруда, яка не має закритого приміщення для тимчасового перебування людей, у якій може бути розміщене торговельне обладнання, низькотемпературний прилавок, лоток, ємність, торговельний автомат, інші пристрої для сезонної роздрібної торгівлі та іншої підприємницької діяльності; стаціонарна ТС - споруда, яка має закрите приміщення для тимчасового перебування людей і по зовнішньому контуру площу до 30 кв. м.
Пунктами 2.1, 2.2, 2.7 Порядку №244 передбачено, що підставою для розміщення ТС є паспорт прив`язки ТС.
Замовник, який має намір встановити ТС, звертається до відповідного виконавчого органу сільської, селищної, міської ради або районної державної адміністрації із відповідною заявою у довільній формі про можливість розміщення ТС.
Паспорт прив`язки ТС надається органом з питань містобудування та архітектури протягом десяти робочих днів з дня подання зазначеної заяви.
Відповідно до пунктів 2.20, 2.21 Порядку №244 встановлення ТС здійснюється відповідно до паспорта прив`язки ТС. Відхилення від паспорта прив`язки ТС не допускається.
Згідно з пунктами 2.29, 2.30 Порядку №244 у разі закінчення строку дії, анулювання паспорта прив`язки ТС, самовільного встановлення ТС така ТС підлягає демонтажу. Розміщення ТС самовільно забороняється.
Отже, Порядком №244 визначено перелік підстав для здійснення демонтажу тимчасової споруди, до яких належить, зокрема, самовільне встановлення тимчасової споруди, тобто розміщення тимчасової споруди за відсутності для цього визначених Порядком підстав.
Разом з тим, частиною 1 статті 41 Закону України "Про регулювання містобудівної діяльності", встановлено, що Державний архітектурно-будівельний контроль - це сукупність заходів, спрямованих на дотримання замовниками, проектувальниками, підрядниками та експертними організаціями вимог законодавства у сфері містобудівної діяльності, будівельних норм і правил під час виконання підготовчих та будівельних робіт.
Державний архітектурно-будівельний контроль здійснюється органами державного архітектурно-будівельного контролю відповідно до Закону України "Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності". Державний архітектурно-будівельний контроль замовників будівництва, які є фізичними особами, здійснюється відповідно до Закону України "Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності" з урахуванням особливостей правового статусу таких осіб. Порядок здійснення архітектурно-будівельного контролю визначається Кабінетом Міністрів України.
Відповідно до частини 3 статті 41 Закону України "Про регулювання містобудівної діяльності", посадові особи органів державного архітектурно-будівельного контролю під час перевірки мають право: 1) безперешкодного доступу до місць будівництва об`єктів та до об`єктів, що підлягають обов`язковому обстеженню; 2) складати протоколи про вчинення правопорушень, акти перевірок та накладати штрафи відповідно до закону; 3) у разі виявлення порушення вимог законодавства у сфері містобудівної діяльності, будівельних норм, стандартів і правил, містобудівних умов та обмежень, затвердженого проекту або будівельного паспорта забудови земельної ділянки видавати обов`язкові для виконання приписи щодо: а) усунення порушення вимог законодавства у сфері містобудівної діяльності, будівельних норм, стандартів і правил; б) зупинення підготовчих та будівельних робіт; 4) проводити перевірку відповідності виконання підготовчих та будівельних робіт вимогам будівельних норм, стандартів і правил, затвердженим проектним вимогам, рішенням, технічним умовам, своєчасності та якості проведення передбачених нормативно-технічною і проектною документацією зйомки, замірів, випробувань, а також ведення журналів робіт, наявності у передбачених законодавством випадках паспортів, актів та протоколів випробувань, сертифікатів та іншої документації; 5) проводити перевірку відповідності будівельних матеріалів, виробів і конструкцій, що використовуються під час будівництва об`єктів, вимогам стандартів, норм і правил згідно із законодавством; 6) залучати до проведення перевірок представників центральних і місцевих органів виконавчої влади, органів місцевого самоврядування, експертних та громадських організацій (за погодженням з їх керівниками), фахівців галузевих науково-дослідних та науково-технічних організацій; 7) одержувати в установленому законодавством порядку від органів виконавчої влади, органів місцевого самоврядування, підприємств, установ та організацій, фізичних осіб інформацію та документи, необхідні для здійснення державного архітектурно-будівельного контролю. Забороняється витребовувати у суб`єктів містобудування інформацію та документи податкової, фінансової звітності, щодо оплати праці, руху коштів та інші, не пов`язані із здійсненням державного архітектурно-будівельного контролю; 8) вимагати у випадках, визначених законодавством, вибіркового розкриття окремих конструктивних елементів будинків і споруд, проведення зйомки і замірів, додаткових лабораторних та інших випробувань будівельних матеріалів, виробів і конструкцій; 9) забороняти за вмотивованим письмовим рішенням експлуатацію закінчених будівництвом об`єктів, не прийнятих в експлуатацію; 10) здійснювати фіксування процесу проведення перевірки з використанням фото-, аудіо- та відеотехніки; 11) здійснювати контроль за дотриманням порядку обстеження та паспортизації об`єктів, а також за реалізацією заходів щодо забезпечення надійності та безпеки під час їх експлуатації.
Як вбачається з матеріалів справи, під час проведення перевірки дотримання вимог законодавства в сфері містобудування та благоустрою на території міста Вінниці посадовими особами департаменту архітектури та містобудування Вінницької міської ради встановлено, що за адресою: м. Вінниця, вул. Верхарна - Олександра Довженка (біля буд. №40) розміщено торговий павільйон, без наявних діючих відповідних правовстановлюючих документів.
27.11.2024 року посадовими особами департаменту архітектури та містобудування Вінницької міської ради видано припис №05/00/010/177385 "Про усунення порушень при розміщенні тимчасових споруд для здійснення підприємницької діяльності і малих архітектурних форм на території міста Вінниці" та зобов`язано позивача в строк до 24.12.2024 року демонтувати торговий павільйон, що розташований за вказаною адресою.
При цьому, з вищевказаного припису слідує, що при невиконанні вимог Припису, вищевказану споруду, буде демонтовано відповідно до Порядку демонтажу самовільно встановлених тимчасових споруд для здійснення підприємницької діяльності та малих архітектурних форм на території міста Вінниці, затвердженого рішення виконавчого комітету міської ради від 06.04.2017 року №800 зі змінами, зі стягненням в подальшому витрат за демонтаж та відновлення благоустрою.
У зв`язку із не виконанням вимог припису, Рішенням Виконавчого комітету Вінницької міської ради від 16.01.2025 № 140 «Про затвердження акту комісії та демонтаж торгового павільйону за адресою: вул. Дениса Бабія вул. Олександра Довженка (біля буд. №40) у м. Вінниці» вирішено демонтувати торговий павільйон за адресою: вул. Дениса Бабія вул. Олександра Довженка (біля буд. №40) у м. Вінниці.
Цим же рішенням рекомендовано ОСОБА_1 виконати демонтаж і привести земельну ділянку в стан придатний для подальшого використання, з ліквідацією наслідків розміщення, в термін до 01.05.2025 та надати виконавчим органам міської ради відповідний гарантійний лист (п. 2.1).
Також, пунктом 2.3 цього рішення призначено уповноваженою особою на виконання демонтажу КП "Вінницька спеціалізована монтажно-експлуатаційна дільниця з організації дорожнього руху" у термін до 01.06.2025 року (з подальшим відшкодуванням витрат землекористувачем, пов`язаних з проведенням демонтажу, транспортуванням і зберіганням на спеціально відведеному майданчику, відповідно до рішення виконавчого комітету Вінницької міської ради від 06.04.2017 року №800 зі змінами (у новій редакції, затвердженій рішенням виконавчого комітету міської ради від 22.06.2023 року №1582).
Суд звертає увагу, що зазначеним вище рішенням виконавчого комітету міської ради від 06.04.2017 року №800 зі змінами, затверджено Порядок демонтажу самовільно встановлених тимчасових споруд для здійснення підприємницької діяльності та малих архітектурних форм на території міста Вінниці.
Разом з тим, рішенням Вінницького окружного адміністративного суду від 30.07.2024 у справі №120/10331/23, залишеним без змін постановою Сьомого апеляційного адміністративного суду від 22.01.2025, рішення виконавчого комітету Вінницької міської ради від 06.04.2017 №800 "Про викладення рішення виконавчого комітету міської ради від 12.06.2014 №1349 "Про демонтаж самовільно встановлених тимчасових споруд" в новій редакції" визнано протиправним та нечинним.
Разом з тим, суд враховує, що відповідно до приписів частини другої статті 265 КАС України нормативно-правовий акт втрачає чинність повністю або в окремій його частині з моменту набрання законної сили відповідним рішенням суду.
Отже, станом на дату прийняття Виконавчим комітетом Вінницької міської ради рішення від 16.01.2025 №140 рішення виконавчого комітету міської ради від 06.04.2017 №800 було чинним та підлягало застосуванню.
Водночас наведена обставина сама по собі не свідчить про правомірність подальшої реалізації спірного рішення та вчинення дій щодо примусового демонтажу тимчасової споруди.
Суд звертає увагу, що оскаржуваним рішенням №140 не лише констатовано необхідність демонтажу споруди, а й визначено механізм його виконання в майбутньому, а саме уповноваженою особою КП "Вінницька спеціалізована монтажно-експлуатаційна дільниця з організації дорожнього руху" у строк до 01.06.2025 року відповідно до Порядку, затвердженого рішенням виконавчого комітету міської ради №800.
Таким чином, реалізація оскаржуваного рішення шляхом проведення демонтажу фактично передбає застосування процедури, яка на момент вчинення відповідних виконавчих дій втратила чинність.
Отже, подальше виконання рішення №140 в частині примусового демонтажу об`єкта та покладення на позивача витрат, пов`язаних із його проведенням, не відповідало б вимогам статті 19 Конституції України, оскільки такі дії вчинялись би не у спосіб та не в порядку, визначених чинним законодавством.
Згідно з доктриною «плодів отруйного дерева» (fruit of the poisonous tree), сформованою практикою Європейського суду з прав людини (справи Gafgen v. Germany, Nechiporuk and Yonkalo v. Ukraine) та неодноразово застосованою Касаційним адміністративним судом у складі Верховного Суду, якщо первинне джерело (нормативний акт, рішення, дія) є незаконним, то всі похідні від нього правові наслідки також є недопустимими і не можуть породжувати жодних юридичних наслідків.
Враховуючи встановлені судом обставини в їх сукупності, вищенаведені вимоги чинного законодавства, суд дійшов висновку, що позовні вимоги в частині визнання протиправним та скасування рішення Виконавчого комітету Вінницької міської ради від 16.01.2025 № 140 «Про затвердження акту комісії та демонтаж торгового павільйону за адресою: вул. Дениса Бабія вул. Олександра Довженка (біля буд. №40) у м. Вінниці» є обґрунтованими, а тому підлягають задоволенню.
Аналогічного правового висновку дійшов 7ААС у поставові від 20.01.2026 року справа №120/9075/23.
Згідно з частиною 1 статті 9 КАС України розгляд і вирішення справ в адміністративних судах здійснюються на засадах змагальності сторін та свободи в наданні ними суду своїх доказів і у доведенні перед судом їх переконливості.
Відповідно до частин 1, 2 статті 77 КАС України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених ст. 78 цього Кодексу. В адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб`єкта владних повноважень обов`язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача.
Перевіривши юридичну та фактичну обґрунтованість доводів сторін, оцінивши докази суб`єкта владних повноважень на підтвердження правомірності своїх дій та докази, надані позивачем, суд дійшов висновку, про наявність підстав для задоволення даного адміністративного позову.
Згідно частини 1 статті 139 КАС України при задоволенні позову сторони, яка не є суб`єктом владних повноважень, всі судові витрати, які підлягають відшкодуванню або оплаті відповідно до положень цього Кодексу, стягуються за рахунок бюджетних асигнувань суб`єкта владних повноважень, що виступав відповідачем у справі, або якщо відповідачем у справі виступала його посадова чи службова особа.
Керуючись статтями 73, 74, 75, 76, 77, 90, 94, 139, 241, 245, 246, 250, 255, 295 КАС України, суд -
в и р і ш и в :
Адміністративний позов задовольнити.
Визнати протиправним та скасувати рішення Виконавчого комітету Вінницької міської ради від 16.01.2025 № 140 «Про затвердження акту комісії та демонтаж торгового павільйону за адресою: вул. Дениса Бабія вул. Олександра Довженка (біля буд. №40) у м. Вінниці».
Стягнути на користь ОСОБА_1 ( АДРЕСА_2 , РНОКПП НОМЕР_1 ) судові витрати зі сплати судового збору в сумі 1211,20 грн. (одна тисяча двісті одинадцять гривень 20 копійок) за рахунок бюджетних асигнувань Виконавчого комітету Вінницької міської ради (вул. Соборна, 59, м. Вінниця, 21050, код ЄДРПОУ 03084813).
Рішення суду набирає законної сили в порядку, визначеному ст. 255 КАС України.
Відповідно до ст. 295 КАС України, апеляційна скарга на рішення суду подається протягом тридцяти днів з дня його проголошення. Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини рішення суду, або розгляду справи в порядку письмового провадження, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.
Учасник справи, якому повне рішення суду не було вручено у день його проголошення або складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження, якщо апеляційна скарга подана протягом тридцяти днів з дня вручення йому повного рішення суду.
Позивач: ОСОБА_1 ( АДРЕСА_2 , РНОКПП НОМЕР_1 );
Відповідач: Виконавчий комітет Вінницької міської ради (вул. Соборна, 59, м. Вінниця, 21050, код ЄДРПОУ 03084813)
Суддя Дончик Віталій Володимирович