Постанова № 13669081, 01.02.2011, Харківський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
01.02.2011
Номер справи
135/11/2070
Номер документу
13669081
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України Єдиний державний реєстр судових рішень

Харківський окружний адміністративний суд

61004 м. Харків вул. Мар'їнська, 18-Б-3 П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

Харків

01 лютого 2011 р. № 2-а- 135/11/2070

Харківський окружний адміністративний суд у складі:

головуючого - судді - Панова М.М.,

за участю:

секретаря судового засідання - Бурхан А.С.,

представника позивача- Одинцової Ю.С.

відповідача - ОСОБА_1

розглянувши у відкритому судовому засіданні в приміщенні суду в м. Харкові адміністративну справу за позовом Харківського обласного центру зайнятості до фізичної особи -підприємця ОСОБА_1 про стягнення штрафу ,-

В С Т А Н О В И В:

До Харківського окружного адміністративного суду звернувся Харківський обласний центр зайнятості з адміністративним позовом до фізичної особи -підприємця ОСОБА_1 в якому просить суд стягнути з відповідача штраф у розмірі 8056 грн.

В судовому засіданні представник позивача підтримав позовні вимоги в повному обсязі та просив суд їх задовольнити. В обґрунтовування позову зазначив, що 24 вересня 2010 року Харківським обласним центром зайнятості отримано листа з Харківського міського центру зайнятості яким повідомлено, що ФО-П ОСОБА_1 не подавав звіт за формою № 4-ПН (План) «Звіт про заплановане вивільнення працівників» звіт за формою 4ПН «3віт про фактичне вивільнення працівників» на гр.ОСОБА_2 , яка згідно копії трудової книжки звільнена ФО-П ОСОБА_1 з посади бухгалтера 20.01.2010 року, за ознаками п.1 ст.40 КЗпП України в зв»язку з скороченням чисельності або працівників) та зареєстрована в Харківському міському центрі зайнятості 25.01.2010 року.

При перевірці ФО-П ОСОБА_1 інспекцією по контролю за додержанням з законодавства про зайнятість населення Харківського обласного центру зайнятості було виявлено порушення п..5 ст.20 Закону України «Про зайнятість населення» в частині не надання даних до Харківського МЦЗ про запланове та фактичне вивільнення бухгалтера ОСОБА_2.

За результатами перевірки ФО-П ОСОБА_1 головним спеціалістом інспекції по контролю за додержанням законодавства про зайнятість населення Харківського обласного центру зайнятості Гришиним В.О. складений акт перевірки №125 від 26.10.2010 року та надано припис № 25 від 26.10.2010 року , які направлені листом від 27.10.2010 року за № ХОЦЗ -08-4403.

Згідно припису відповідачу (з дня вручення припису) наданий пятнадцятиденний термін для перерахування на розрахунковий рахунок Харківського обласного центру зайнятості штрафу у розмірі річної зарплати ОСОБА_4,яка працювала бухгалтером у ФО-П ОСОБА_1 згідно трудового договору від 01.02.2005 року , на загальну суму 8056, грн..

Відповідач у судовому засіданні заперечував проти позову посилаючись на обставини, викладені у письмових запереченнях.

Суд, заслухавши представників сторін, дослідивши матеріали справи, встановив наступне.

24 вересня 2010 року Харківським обласним центром зайнятості отримано листа з Харківського міського центру зайнятості яким повідомлено, ЩО ФО-П ОСОБА_1 не подавав звіт за формою № 4-ПН (План) «Звіт про заплановане вивільнення працівників» звіт за формою 4ПН «3віт про фактичне вивільнення працівників» на гр.ОСОБА_2, яка згідно копії трудової книжки звільнена ФО-П ОСОБА_1 з посади бухгалтера 20.01.2010 року, за ознаками п.1 ст.40 КЗпП України в зв»язку з скороченням чисельності або працівників) та зареєстрована в Харківському міському центрі зайнятості 25.01.2010 року.

Відповідно до п.4 ст.18 та ст.,34 Закону України «Про зайнятість населення», Положення про інспекцію по контролю за додержанням законодавства про зайнятість населення,затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 24.06.1991 року № 47, ФО-П ОСОБА_1 направлено листа на фактичну та юридичну адресу від 06.10.2010 року за № 1-ХОЦЗ-08-4037 щодо здійснення перевірки.

26 жовтня 2010 року інспекцією по контролю за додержанням законодавства про зайнятість населення Харківського обласного центру зайнятості здійснена перевірка ФО-П ОСОБА_1, на підставі листа Харківського міського центру зайнятості від 23.09.2010 року за № 12637, згідно Положення про інспекцію по контролю за додержанням законодавства про зайнятість населення, затвердженого постановою КМУ №47 від 24.06.1991р.

При перевірці ФО-П ОСОБА_1 інспекцією по контролю за додержанням законодавства про зайнятість населення Харківського обласного центру зайнятості було виявлено порушення п..5 ст.20 Закону України «Про зайнятість населення» в частині не надання даних до Харківського МЦЗ про запланове та фактичне вивільнення бухгалтера ОСОБА_2.

За результатами перевірки ФО-П ОСОБА_1 головним спеціалістом інспекції по контролю за додержанням законодавства, про зайнятість населення Харківського обласного центру зайнятості Гришиним В.О. складений акт перевірки №125 від 26.10.2010 року та надано припис № 25 від 26.10.2010 року, які направлені листом від 27.10.2010 року за № ХОЦЗ -08-4403.

З актом та приписом ФО-П ОСОБА_1 ознайомлений, про що свідчить його підпис в акті перевірки №125 від 26.10.10р. « від підпису відмовляюсь»

Відповідно до п.5 ст.20 Закону України «Про зайнятість населення» при вивільнені працівників у звязку із змінами в організації виробництва і праці у тому числі ліквідацією, реорганізацією або перепрофілюванням підприємств, установ, організацій, скороченням численності або штату працівників,підприємства, установи, організації, незалежно від форми власності повідомляють про це не пізніш, як за два місяці в письмовій формі державну службу зайнятості вказуючи підстави і строки вивільнення, найменування професій, спеціальностей, кваліфікації, розмір оплати праці, а в десятиденний строк після вивільнення - направляють списки фактично вивільнених працівників, зазначаючи в них інвалідів.

Власник або уповноважений ним орган це юридична або фізична особа, яка відповідно законодавства використовує найману працю.

Крім того, відповідно до абзацу 3 ст. 49-2 КЗпП України власник або уповноважений ним орган доводить до відома державної служби зайнятості про наступне вивільнення працівників із зазначенням його професії, спеціальності, кваліфікації та розміру оплати праці.

У п.10 абз. 1 ст. Закону України «Про загальнообовязкове державне соціальне страхування на випадок безробіття» під терміном роботодавець припускається власник підприємства, установи, організації або уповноважений ним орган незалежно від форми власності, виду діяльності та господарювання та фізичні особи, які виконують найману працю.

Відповідно до п. 1 ст. 40 КЗпП України трудовий договір, укладений на невизначений строк, а також строковий трудовий договір до закінчення строку його чинності можуть бути розірвані власником або уповноваженим ним органом лише у випадку змін в організації виробництва і праці, в тому числі ліквідації, реорганізації, банкрутства або перепрофілювання підприємства, установи, організації, скорочення чисельності або штату працівників.

Згідно припису №25 від 25.10.2010 року відповідачу (з дня вручення припису) наданий пятнадцятиденний термін для перерахування на розрахунковий рахунок Харківського обласного центру зайнятості штрафу у розмірі річної зарплати ОСОБА_4, яка працювала бухгалтером у ФО-П ОСОБА_1 згідно трудового договору від 01.02.2005 року, на загальну суму 8056, грн..

08.11.2010 року ФО-П ОСОБА_1 не погодившись з висновками перевірки було направлено лист до Харківського обласного центру зайнятості стосовно перегляду висновків, зроблених в акті перевірки № 125 від 26 жовтня 2010 року та скасування припису № 25 від 26 жовтня 2010 року.

18 листопада 2010 року Харківським обласним центром зайнятості надана відповідь в якій запропоновано виконати дії, визначені у приписі № 25 від 26.10.2010 року та надані розяснення, що рішення інспекції по контролю за додержанням законодавства про зайнятість населення може бути оскаржено у судовому порядку.

Згідно Інструкції щодо заповнення форми звітності № 4-ПН (план) «Звіт про заплановане вивільнення працівників», затвердженої наказом Міністерства праці та соціальної політики України від 19.12.2005року № 420, та зареєстрованої в Міністерстві юстиції України від 21 грудня 2005 року за № 1535/11815, відповідно до Закону «Про зайнятість населення» при вивільненні працівників, у звязку зі змінами в організації виробництва і праці, у тому числі ліквідацією, реорганізацією або перепрофілюванням, підприємства, установи, організації, їх структурні підрозділи та філії незалежно від форми власності та господарювання, а також фізичні особи, у тому числі підприємці, повинні не пізніше ніж за два місяці до вивільнення працівників інформувати про це центри зайнятості за місцем їх реєстрації та платника страхових внесків.

У разі неподання або порушення строків подання цих даних стягується штраф у розмірі річної зарплати за кожного вивільненого працівника. Ці кошти зараховуються до бюджету Фонду загальнообовязкового державного соціального страхування України на випадок безробіття і використовуються для фінансування заходів по працевлаштуванню та соціального захисту вивільнюваних працівників.

Згідно ст. 34 Закону України «Про зайнятість населення» та Положення про інспекцію по контролю за додержанням законодавства про зайнятість населення, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України № 47 від 24.06.1991 року, контроль за додержанням законодавства України про зайнятість населення знаходиться в компетенції інспекції по контролю за додержанням законодавства про працю.

Відповідно до п.8 Положення інспекції надано право давати власнику (керівнику) підприємства, установи та організації або уповноваженому ним органу та іншим роботодавцем, у разі виявлення порушень законодавства про зайнятість населення, приписи про їх усунення, застосовувати економічні санкції до підприємства, установ і організацій усіх форм власності, за порушення законодавства про зайнятість населення, передбачені статтями 5 і 20 Закону України «Про зайнятість населення».

У разі неподання або порушення строків подання цих даних стягується штраф у розмірі річної заробітної плати за кожного вивільненого працівника.

Відповідно ст. 2 Закону України « Про загальнообов»язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття» функції виконавчої дирекції Фонду загальнообов»язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття покладаються на органи державної служби зайнятості, які мають право діяти від імені Фонду. Харківський обласний центр зайнятості є робочим органом виконавчої дирекції Фонду.

Враховуючи викладене вище, беручи до уваги той факт, що відповідно до ч. 1 ст. 71 КАС України, кожна сторона належними і достатніми доказами повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, а відповідач належними доказами не довів неправомірності дій позивача, суд вбачає достатньо підстав для задоволення позову.

Відповідно до ст. 94 КАС України у справах, в яких позивачем є субєкт владних повноважень, а відповідачем - фізична чи юридична особа, судові витрати з відповідача не стягуються.

На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 9,11, 71, 94, 159, 160163, 186, 254 Кодексу адміністративного судочинства України, суд,

П О С Т А Н О В И В:

Адміністративний позов Харківського обласного центру зайнятості до фізичної особи -підприємця ОСОБА_1 про стягнення штрафу - задовольнити в повному обсязі.

Стягнути з фізичної особи - підприємця ОСОБА_1 (ІНН НОМЕР_1, АДРЕСА_1) штраф у розмірі 8056 (вісім тисяч п"ятсот шість) грн на користь Фонду загальнообовязкового державного соціального страхування України на випадок безробіття в особі Харківського обласного центру зайнятості (р/р 37172300900001 в ГУ ДКУ у Харківській обл. МФО 851011, код: 03491277).

Апеляційна скарга подається до адміністративного суду апеляційної інстанції через суд першої інстанції, який ухвалив оскаржуване судове рішення протягом десяти днів з дня його проголошення, у разі застосування судом частини третьої статті 160 КАСУ, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.

У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження

У повному обсязі постанова виготовлена 04 лютого 2011 року.

Суддя Панов М.М.