Єдиний державний реєстр судових рішень Категорія №6.6.4
ПОСТАНОВА
Іменем України
31 січня 2011 року Справа № 2а-10246/10/1270 Луганський окружний адміністративний суд у складі: судді Ушакова Т.С.,
при секретарі Фенічевій О.М.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні у м. Луганську адміністративну справу за позовом Державної податкової інспекції в Станично-Луганському районі Луганської області до ОСОБА_1 про стягнення податкового боргу з єдиного податку в сумі 755,59 грн., -
В С Т А Н О В И В :
23 грудня 2010 року до Луганського окружного адміністративного суду надійшов адміністративний позов Державної податкової інспекції в Станично-Луганському районі Луганської області до ОСОБА_1 про стягнення податкового боргу з єдиного податку в сумі 755,59 грн.
В судовому засіданні 31.01.2011 року представником позивача подано уточнення до адміністративного позову, в якому він просив суд звернути стягнення на активи СПД фізичної особи ОСОБА_1, код ДРФО НОМЕР_1, на суму 755,59 грн. в рахунок погашення податкового боргу з єдиного податку на користь місцевого бюджету р/р № 34210379700315 код платежу 24048187, одержувач УДК у Ст.-Луганському районі ГУДКУ в Луганській області, код одержувача 24048187, МФО 804013.
Представник позивача в судовому засіданні підтримав уточнені позовні вимоги, підтримав доводи, викладені у позові, просив суд стягнути з субєкта підприємницької діяльності ОСОБА_1 заборгованість по сплаті єдиного податку в сумі 755,59 грн.
Відповідач в судове засідання не зявився, причин неявки суду не повідомив, про дату, час та місце судового засідання повідомлявся належним чином, у звязку з чим суд розглядає справу за наявними матеріалами у справі.
Вислухавши представника позивача, дослідивши матеріали справи, суд вважає, що адміністративний позов підлягає задоволенню з наступних підстав.
Судом встановлено, що ОСОБА_1 03.08.2005 року зареєстрований Станично-Луганською районною державною адміністрацією Луганської області, № 2376000 0000 000415, ідентифікаційний номер НОМЕР_2, за адресою: АДРЕСА_1
З 04.08.2005 року відповідача взято на облік платників податків Державною податковою інспекцією Станично-Луганського району Луганської області.
15.12.2008 року ОСОБА_1 звернувся до ДПІ Станично-Луганського району Луганської області із заявою про право застосування спрощеної системи оподаткування, обліку та звітності, на підставі якої відповідач з січня 2009 року є платником єдиного податку, вид діяльності пасажирський автомобільний транспорт.
Рішенням Станично-Луганської районної ради від 19.06.2007 року № 15/3 встановлені ставки Єдиного податку для субєктів малого підприємництва-фізичних осіб. Ставка єдиного податку по виду діяльності пасажирський автомобільний транспорт встановлена у розмірі 100 грн.
Згідно довідки ДПІ Станично-Луганського раону Луганської області від 01.12.2010 року № 40 та зворотнього боку облікової картки платника, відповідач станом на 01.12.2010 року має заборгованість по сплаті єдиного податку в сумі 755,59 грн.
Статтею 9 Закону України «Про систему оподаткування» (який діяв на момент виникнення даних правовідносин) передбачені обовязки платників податків і зборів (обовязкових платежів), а саме: вести бухгалтерський облік, складати звітність про фінансово-господарську діяльність і забезпечувати її зберігання у терміни, встановлені законами, подавати до державних податкових органів та інших державних органів відповідно до законів декларації, бухгалтерську звітність та інші документи і відомості, повязані з обчисленням і сплатою податків і зборів (обовязкових платежів); сплачувати належні суми податків і зборів (обовязкових платежів) у встановлені законами терміни.
Пунктом 1 Указу Президента України «Про спрощену систему оподаткування, обліку та звітності суб'єктів малого підприємництва»в редакції від 28.06.1999 року № 7467/99 встановлено, що спрощена система оподаткування, обліку та звітності запроваджується для таких суб'єктів малого підприємництва: фізичних осіб, які здійснюють підприємницьку діяльність без створення юридичної особи і у трудових відносинах з якими, включаючи членів їх сімей, протягом року перебуває не більше 10 осіб та обсяг виручки яких від реалізації продукції (товарів, робіт, послуг) за рік не перевищує 500 тис. гривень.
Згідно п. 2 Указу, суб'єкти малого підприємництва - фізичні особи мають право самостійно обрати спосіб оподаткування доходів за єдиним податком шляхом отримання свідоцтва про сплату єдиного податку. Ставка єдиного податку для суб'єктів малого підприємництва - фізичних осіб встановлюється місцевими радами за місцем їх державної реєстрації залежно від виду діяльності і не може становити менше 20 гривень та більше 200 гривень на місяць.
Згідно ч. 6 п. 2 зазначеного Указу, суб'єкт підприємницької діяльності - фізична особа сплачує єдиний податок щомісяця не пізніше 20 числа наступного місяця на окремий рахунок відділень Державного казначейства України.
Пунктом 5 Указу передбачено, що субєкти підприємництва несуть відповідальність за правильність обчислення, своєчасність подання розрахунків та сплати сум єдиного податку згідно із законодавством України.
Відповідно до вимог п.п. 6.2.3 п.6.2. ст. 6 Закону України «Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетом та державними цільовими фондами» (який діяв на момент виникнення даних правовідносин) позивачем було направлено відповідачу першу податкову вимогу від 21.07.2009 року № 1/613 та другу податкову вимогу від 04.09.2009 року № 2/746.
До цього часу заборгованість по сплаті єдиного податку відповідачем не сплачена.
Відповідно пп. 7.2.1 п. 7.2 ст. 7 Закону України «Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетом та державними цільовими фондами» (який діяв на момент виникнення даних правовідносин) джерелами погашення податкового боргу платника податків є будь-які активи платника податків з урахуванням обмежень, визначених цим Законом, а також іншими законами.
Згідно пп. 3.1.1 п. 3.1 ст. 3 Закону України «Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетом та державними цільовими фондами» (який діяв на момент виникнення даних правовідносин) активи платника податків можуть бути примусово стягнені в рахунок погашення його податкового боргу виключно за рішенням суду.
Приймаючи до уваги те, що матеріалами справи підтверджено правомірність стягнення боргу по сплаті єдиного податку на підприємницьку діяльність, позовні вимоги визнаються обґрунтованими і такими, що підлягають задоволенню.
Згідно ст. 160 Кодексу адміністративного судочинства України у судовому засіданні, у якому закінчився розгляд справи, оголошено вступну та резолютивну частини постанови та повідомлено представників сторін про те, що постанову у повному обсязі буде виготовлено протягом 5-денного строку.
Питання про розподіл судових витрат не вирішується у звязку з тим, що відповідно до ст. 4 Декрету Кабінету Міністрів України «Про державне мито» позивач звільнений від сплати судового збору.
Керуючись ст. ст. 2, 17, 18, 87, 94, 158-163 Кодексу адміністративного судочинства України, -
ПОСТАНОВИВ:
Адміністративний позов Державної податкової інспекції в Станично-Луганському районі Луганської області до ОСОБА_1 про стягнення податкового боргу з єдиного податку в сумі 755,59 грн. задовольнити у повному обсязі.
Стягнути з ОСОБА_1, код ДРФО НОМЕР_1, суму податкового боргу з єдиного податку в розмірі 755, 59 грн. (сімсот пятдесят пять гривень 59 копійок) на користь місцевого бюджету р/р №34210379700315, код платежу 24048187, одержувач УДК у Станично-Луганському районі ГУДКУ в Луганській області, код одержувача 24048187, МФО 804013, шляхом звернення стягнення на активи.
Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Донецького апеляційного адміністративного суду.
Апеляційна скарга подається до Донецького апеляційного адміністративного суду через Луганський окружний адміністративний суд. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.
Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення. У разі застосування судом частини третьої статті 160 КАС України, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.
Якщо суб'єкта владних повноважень у випадках та порядку, передбачених частиною четвертою статті 167 КАС України, було повідомлено про можливість отримання копії постанови суду безпосередньо в суді, то десятиденний строк на апеляційне оскарження постанови суду обчислюється з наступного дня після закінчення п'ятиденного строку з моменту отримання суб'єктом владних повноважень повідомлення про можливість отримання копії постанови суду.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, встановленого статтею 186 КАС України, якщо таку скаргу не було подано.
У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Якщо строк апеляційного оскарження буде поновлено, то вважається, що постанова суду не набрала законної сили.
Постанову складено у повному обсязі та підписано 07 лютого 2011 року.
СуддяТ.С. Ушаков