Єдиний державний реєстр судових рішень
ЖИТОМИРСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
У Х В А Л А
(про заміну сторони у виконавчому листі)
19 травня 2026 року м. Житомир справа № 240/8870/19
категорія 112030300
Житомирський окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Шуляк Л.А., розглянувши у письмовому провадженні питання про заміну сторони виконавчого провадження в адміністративній справі за позовом ОСОБА_1 , яка також діє в інтересах неповнолітніх дітей: ОСОБА_2 , ОСОБА_3 до Управління праці та соціального захисту населення Овруцької районної державної адміністрації Житомирської області про визнання протиправним, зобов`язати вчинити дії,
встановив:
До відділу документального забезпечення суду 24.04.2026 надійшла заява ОСОБА_1 , яка також діє в інтересах неповнолітніх дітей: ОСОБА_2 , ОСОБА_3 , відповідно до змісту якої заявник просить здійснити заміну відповідача у справі з Управління праці та соціального захисту населення Овруцької районної державної адміністрації Житомирської області - Управлінням соціальної політики Коростенської районної державної адміністрації Житомирської області.
Керуючись приписами частини третьої статті 194, частини дев`ятої статті 205, частини четвертої статті 229 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС України), суд вважає за можливе провести розгляд заяви у порядку письмового провадження.
Згідно з частиною четвертою статті 243 КАС України судове рішення, постановлене у письмовому провадженні, повинно бути складено у повному обсязі не пізніше закінчення встановлених цим Кодексом строків розгляду відповідної справи, заяви або клопотання.
Частиною п`ятою статті 250 КАС України встановлено, що датою ухвалення судового рішення в порядку письмового провадження є дата складення повного судового рішення.
Дослідивши заяву ОСОБА_1 та матеріали справи, суд дійшов наступних висновків.
Рішенням від 20.02.2020 по справі №240/8870/19, позов задоволено частково, зокрема, зобов`язано Управління праці та соціального захисту населення Овруцької районної державної адміністрації Житомирської області з 17 липня 2018 року нарахувати та виплатити ОСОБА_1 та її неповнолітнім дітям: ОСОБА_2 ( ІНФОРМАЦІЯ_1 ), ОСОБА_3 ( ІНФОРМАЦІЯ_2 ) щомісячну грошову допомогу у зв`язку з обмеженням споживання продуктів харчування місцевого виробництва та особистого підсобного господарства, встановленої статтею 37 Закону України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи" в розмірі, що дорівнює 40% від прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого на 01 січня календарного року.
На виконання рішення суду, Житомирським окружним адміністративним судом позивачу видано виконавчі листи №5901 2020 р. та №5905 2020 р., в якому боржником є Управління праці та соціального захисту населення Овруцької районної державної адміністрації Житомирської області.
Відповідно до статті 52 Кодексу адміністративного судочинства України у разі вибуття або заміни сторони чи третьої особи у відносинах, щодо яких виник спір, суд допускає на будь-якій стадії судового процесу заміну відповідної сторони чи третьої особи її правонаступником. Усі дії, вчинені в адміністративному процесі до вступу правонаступника, обов`язкові для нього в такій самій мірі, у якій вони були б обов`язкові для особи, яку він замінив. Процесуальне правонаступництво можливе в будь-якій стадії процесу. Однією із підстав процесуального правонаступництва є припинення юридичної особи.
Частиною 1 статті 379 КАС України встановлено, що у разі вибуття однієї із сторін виконавчого провадження за поданням державного виконавця або за заявою заінтересованої особи, суд який розглядав справу як суд першої інстанції, замінює сторону виконавчого провадження її правонаступником.
Відповідно до частини 4 статті 379 КАС України положення цієї статті застосовуються також у випадку необхідності заміни боржника або стягувача у виконавчому листі до відкриття виконавчого провадження.
Відповідно до Розпорядження Кабінету Міністрів України від 16 грудня 2020 року №1635-р "Про реорганізацію та утворення районних державних адміністрацій" вирішено здійснити реорганізацію районних державних адміністрацій районів, ліквідованих зазначеною постановою, шляхом їх приєднання до районних державних адміністрацій згідно з додатком. Таким чином Овруцьку райдержадміністрацію реорганізовано шляхом приєднання до Коростенської райдержадміністрації.
Отже, Коростенська райдержадміністрація є правонаступником Овруцької райдержадміністрації, тоді як Управління соціальної політики Коростенської районної державної адміністрації Житомирської області є правонаступником - Управління праці та соціального захисту населення Овруцької районної державної адміністрації Житомирської області.
Згідно відомостей у Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань, юридична особа Управління праці та соціального захисту населення Овруцької районної державної адміністрації Житомирської області припинена 31.12.2021, про що здійснено відповідний запис 1002951120013000272.
Оскільки первинний відповідач - Управління праці та соціального захисту населення Овруцької районної державної адміністрації Житомирської області вибув, його правонаступником є Управління соціальної політики Коростенської районної державної адміністрації Житомирської області.
Проте, суд враховує, що позивачем не надано доказів відкриття виконавчого провадження, а тому суд вважає за необхідне здійснити заміну не сторони виконавчого провадження, а заміну боржника у виконавчих листах №5901 2020 р.
Керуючись статтями 243, 248, 256, 379 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
ухвалив:
Відмовити у задоволенні заяви ОСОБА_1 , яка також діє в інтересах неповнолітніх дітей: ОСОБА_2 , ОСОБА_3 про заміну сторони у виконавчому провадженні.
Замінити боржника у виконавчому листі №5901 2020 р. Управління праці та соціального захисту населення Овруцької районної державної адміністрації Житомирської області на його правонаступника Управління соціальної політики Коростенської районної державної адміністрації Житомирської області (вул. І. Франка, буд. 5, м. Коростень, Коростенський район, Житомирська область, 11500, ЄДРПОУ: 03192690).
Ухвала суду набирає законної сили негайно після її підписання суддею.
Ухвала суду може бути оскаржена до Сьомого апеляційного адміністративного суду протягом п`ятнадцяти днів з дня її складення.
Суддя Л.А.Шуляк