Рішення № 136653536, 18.05.2026, Голосіївський районний суд міста Києва

Дата ухвалення
18.05.2026
Номер справи
752/27292/25
Номер документу
136653536
Форма судочинства
Цивільне
Державний герб України Єдиний державний реєстр судових рішень

Справа №752/27292/25

Провадження № 2/752/6349/26

Р І Ш Е Н Н Я

Іменем України

18.05.2026 року Голосіївський районний суд м.Києва в складі:

головуючого судді Чекулаєва С.О.,

за участі секретаря судового засідання Пастух З.Ф.,

розглянувши у порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення (виклику) сторін цивільну справу

за позовом КОМУНАЛЬНОГО ПІДПРИЄМСТВА ВИКОНАВЧОГО ОРГАНУ КИЇВРАДИ (КИЇВСЬКОЇ МІСЬКОЇ ДЕРЖАВНОЇ АДМІНІСТРАЦІЇ) «КИЇВТЕПЛОЕНЕРГО»

до ОСОБА_1

ОСОБА_2

про стягнення заборгованості

ВСТАНОВИВ:

1.Описова частина

КОМУНАЛЬНЕ ПІДПРИЄМСТВО ВИКОНАВЧОГО ОРГАНУ КИЇВРАДИ (КИЇВСЬКОЇ МІСЬКОЇ ДЕРЖАВНОЇ АДМІНІСТРАЦІЇ) «КИЇВТЕПЛОЕНЕРГО» (надалі за текстом також - позивач або КП «КИЇВТЕПЛОЕНЕРГО») звернулося до суду з позовом до ОСОБА_1 та ОСОБА_2 (надалі за текстом також - відповідачі), у якому просить стягнути з відповідача на свою користь:

- заборгованість за спожиті до 01.05.2018 послуги з централізованого опалення у розмірі 12 169,12 грн, інфляційну складову боргу в розмірі 2 105,25 грн та три проценти річних у розмірі 578,19 грн;

- заборгованість за спожиті до 01.05.2018 послуги з централізованого гарячого водопостачання у розмірі 20 607,19 грн, інфляційну складову боргу в розмірі 3 565,05 грн та три проценти річних у розмірі 979,01 грн;

- заборгованість за спожиті з 01.05.2018 по 31.10.2021 послуги з централізованого опалення у розмірі 13 898,48 грн, інфляційну складову боргу в розмірі 2 404,45 грн та три проценти річних у розмірі 660,25 грн;

- заборгованість за спожиті з 01.05.2018 по 31.10.2021 послуги з централізованого постачання гарячої води у розмірі 26 583,38 грн, інфляційну складову боргу в розмірі 4 598,92 грн та три проценти річних у розмірі 1 262,87 грн;

- заборгованість за спожиті з 01.11.2021 послуги з теплової енергії у розмірі 17 764,37 грн, інфляційну складову боргу в розмірі 2 474,64 грн, три проценти річних у розмірі 686,88 грн та пеню у розмірі 835,72 грн;

- заборгованість за спожиті з 01.11.2021 послуги з постачання гарячої води у розмірі 23 453,03 грн, інфляційну складову боргу в розмірі 3 169,47 грн, три проценти річних у розмірі 873,12 грн та пеню у розмірі 1 062,32 грн;

- заборгованість з плати за абонентське обслуговування з теплової енергії у розмірі 1 557,02 грн;

- заборгованість з плати за абонентське обслуговування послуг з постачання гарячої води у розмірі 1 669,87 грн.

- заборгованість з обслуговування вузла комерційного обліку централізованого опалення у розмірі 246,47 грн;

- заборгованість за обслуговування вузла комерційного обліку постачання гарячої води у розмірі 329,14 грн.

Загальна суму позовних вимог становить 143 534,21 грн.

1.1. Стислий виклад позиції позивача

Як вказано у позовній заяві з 01.05.2018 до 31.10.2021 позивач є виконавцем послуг з централізованого опалення та з централізованого постачання гарячої води (ЦО/ЦПГВ); з 01.11.2021 у зв`язку зі зміною законодавства позивач є виконавцем послуг з постачання теплової енергії та з постачання гарячої води (послуги з ТЕ/ЦГВ).

Будинок за адресою: АДРЕСА_1 в цілому під`єднаний до мереж тепло- та водопостачання. Як наслідок, квартира за зазначеною адресою під`єднана до мереж до внутрішньо-будинкової системи тепло- та водопостачання, а отже, відповідачі є споживачами послуг з централізованого опалення та з централізованого постачання гарячої води, а з 01.11.2021 споживачем послуг з постачання теплової енергії та з постачання гарячої води.

Виникнення цивільних прав та обов`язків, між позивачем та відповідачами підтверджується діями сторін, а саме позивач щомісячно надає відповідачам платіжні документи (рахунки) на оплату таких послуг, а відповідачі споживають надані послуги та зобов`язані оплатити їх вартість.

Позивач стверджує, що відповідачі, у порушення вимог законодавства у сфері комунальних послуг, своєчасно не сплачували за спожиті послуги з централізованого опалення, з централізованого постачання гарячої води та з постачання теплової енергії, та з постачання гарячої води, в результаті чого утворилася заборгованість, яка на 31.08.2025 становить 143 534,21 грн.

1.2. Стислий виклад позиції відповідачів

Відповідачі своїм правом на подання відзиву на позов не скористалися.

1.3. Процесуальні дії у справі

Протоколом автоматизованого розподілу судової справи між суддями від 06.11.2025 головуючим суддею у справі визначений суддя Чекулаєв С.О.

Ухвалою Голосіївського районного суду від 05.01.2026 у справі відкрито провадження та призначено справу до розгляду в порядку спрощеного провадження без виклику (повідомлення) учасників справи.

2.Мотивувальна частина

2.1.Фактичні обставини, встановлені судом

11.10.2018 між ПУБЛІЧНИМ АКЦІОНЕРНИМ ТОВАРИСТВОМ «КИЇВЕНЕРГО» та КОМУНАЛЬНИМ ПІДПРИЄМСТВОМ ВИКОНАВЧОГО ОРГАНУ КИЇВРАДИ (КИЇВСЬКОЇ МІСЬКОЇ ДЕРЖАВНОЇ АДМІНІСТРАЦІЇ) «КИЇВТЕПЛОЕНЕРГО» було укладеного Договір № 602-18 про відступлення права вимоги, за яким ПАТ «КИЇВЕНЕРГО» відступило право вимоги, а КП «КИЇВТЕПЛОЕНЕРГО» набуло право вимоги до юридичних осіб, фізичних осіб, фізичних осіб-підприємців, щодо виконання ними грошових зобов`язань перед кредитором з оплати спожитих до 01.05.2018 послуг з централізованого опалення та гарячого водопостачання станом на 01.08.2018 року з урахуванням вже здійснених оплат.

Загальновідомим є факт, що КП «КИЇВТЕПЛОЕНЕРГО» на підставі типового договору підготовлено та опубліковано договір про надання послуг з централізованого опалення та постачання гарячої води в газеті «Хрещатик» від 28.03.2018 року № 34 (5085).

Крім того, встановленими є, що з 01.05.2018 КП «КИЇВТЕПЛОЕНЕРГО» здійснює надання послуг з централізованого опалення та з централізованого постачання гарячої води, а з 01.11.2021 у зв`язку зі зміною законодавства позивач є виконавцем послуг з постачання теплової енергії та з постачання гарячої води.

Відповідно до Витягу з Реєстру територіальної громади м. Києва суд встановив, що за адресою: АДРЕСА_1 зареєстровано три особи, а саме: ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 (зареєстрований з 02.08.1990), ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_2 (зареєстрована з 23.08.1990) та ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_3 (зареєстрований з 23.08.1990).

Як вбачається з копій нарядів та довідки про обсяги споживання послуги з постачання ТЕ/послуги з постачання ГВ за показниками КВОТЕ за період з 01.10.2018 по 31.05.2025 будинок АДРЕСА_2 в цілому під`єднаний до мереж тепло- та водопостачання.

2.2. Застосовані норми права

Правовідносини з надання послуг з централізованого опалення та централізованого постачання гарячої води регулюються Законом України «Про комерційний облік теплової енергії та водопостачання», Правилами надання послуг з централізованого опалення, постачання холодної та гарячої води і водовідведення та типового договору про надання послуг з централізованого опалення, постачання холодної та гарячої води і водовідведення, затвердженими Поставою Кабінету Міністрів України від 21.07.2005 №630 (Правила) та іншими нормативно-правовими актами у сфері житлово-комунальних послуг.

Крім того, на момент виникнення відносин стосовно надання комунальних послуг, а саме з 01.05.2018, на них поширювалася дія Закону України «Про житлово-комунальні послуги».

Відповідно до положень статті 322 Цивільного кодексу України, власник зобов`язаний утримувати майно, що йому належить, якщо інше не встановлено договором або законом.

Частиною першою статті 16 Закону України «Про житлово-комунальні послуги» визначено, що порядок надання житлово-комунальних послуг, їх якісні та кількісні показники мають відповідати умовам договору та вимогам законодавства.

Згідно статті 19 Закону України «Про житлово-комунальні послуги» учасниками відносин у сфері житлово-комунальних послуг є: власник, споживач, виконавець, виробник. Виробник послуг може бути їх виконавцем. Особливими учасниками відносин у сфері житлово-комунальних послуг є балансоутримувач та управитель, які залежно від цивільно-правових угод можуть бути споживачем, виконавцем або виробником.

Порядок формування тарифів на послуги з утримання будинків і споруд та прибудинкових територій затверджений Постановою Кабінету Міністрів України №869 від 01.06.2011 «Про забезпечення єдиного підходу до формування тарифів на житлово-комунальні послуги».

Вказаний Порядок визначає механізм формування тарифів на послуги з утримання будинків і споруд та прибудинкових територій і поширюється на суб`єктів господарювання всіх форм власності, які надають послуги, суб`єктів господарювання всіх форм власності, що спеціалізуються на виконанні окремих послуг, на умовах субпідрядних договорів з виконавцями, органи місцевого самоврядування, власників, орендарів житлових будинків (гуртожитків), власників (наймачів) квартир (житлових приміщень у гуртожитках), власників нежитлових приміщень у житлових будинках (гуртожитках).

Відповідно до 2 Порядку тариф на послуги розраховується окремо за кожним будинком залежно від запланованих кількісних показників послуг, що фактично повинні надаватися для забезпечення належного санітарно-гігієнічного, протипожежного, технічного стану будинків і споруд та прибудинкових територій з урахуванням переліку послуг згідно з додатком до цього Порядку.

Послуги надаються з урахуванням встановленого рішенням органу місцевого самоврядування тарифу, його структури, періодичності та строків надання послуг. Копія такого рішення є невід`ємною частиною договору про надання послуг. Інформація про перелік послуг з утримання будинків і споруд та прибудинкових територій, їх вартість, структуру тарифу, його зміну з обґрунтуванням її необхідності доводиться до відома споживачів у порядку, затвердженому Мінрегіоном.

За пунктом 5 частини третьої статті 20 Закону України «Про житлово-комунальні послуги» споживач зобов`язаний оплачувати житлово-комунальні послуги у строки, встановлені договором або законом.

Згідно з частиною першою статті 32 Закону України «Про житлово-комунальні послуги» плата за житлово-комунальні послуги нараховується щомісячно відповідно до умов договору в порядку, визначеному Кабінетом Міністрів України.

Статтею 162 Житлового кодексу України, який був чинним на час виникнення та існування правовідносин, передбачено, що власник зобов`язаний своєчасно вносити квартирну плату і плату за комунальні послуги.

Згідно пункту 20 Правил надання послуг з централізованого опалення, постачання холодної та гарячої води і водовідведення, затверджених Постановою Кабінету Міністрів України від 21.07.2005 № 630 плата за надані послуги вносяться споживачем відповідно до показань засобів обліку води і теплої енергії або затверджених нормативів (норм) споживання на підставі платіжного документа.

З огляду на викладене правовідносини, які склалися між сторонами, є грошовим зобов`язанням, у якому, серед інших прав і обов`язків сторін, на боржників покладено виключно певний цивільно-правовий обов`язок з оплати отриманих житлово-комунальних послуг, якому кореспондує право вимоги кредитора (частина 1 статті 509 Цивільного кодексу України) - вимагати сплату грошей за надані послуги.

2.3. Мотиви, з яких виходить суд

Відповідно до статті 81 ЦПК України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог або заперечень, крім випадків, встановлених цим Кодексом. Доказування не може ґрунтуватися на припущеннях.

За змістом частини сьомої статті 81 ЦПК України суд не може збирати докази, що стосуються предмета спору, з власної ініціативи.

Також за змістом частини четвертої статті 12 ЦПК України кожна сторона несе ризик настання наслідків, пов`язаних із вчиненням чи невчиненням нею процесуальних дій.

У матеріалах справи наявні докази того, що ОСОБА_1 та ОСОБА_2 мають зареєстроване місце проживання за адресою: АДРЕСА_1 , починаючи з 1990 року.

Матеріали справи не містять укладеного договору на надання відповідних комунальних послуг, проте загальновідомим є факт, що КП «КИЇВТЕПЛОЕНЕРГО» на підставі типового договору підготовлено та опубліковано договір про надання послуг з централізованого опалення та постачання гарячої води в газеті «Хрещатик» від 28.03.2018 року № 34 (5085).

Крім того, встановленими є, що з 01.05.2018 КП «КИЇВТЕПЛОЕНЕРГО» здійснює надання послуг з централізованого опалення та з централізованого постачання гарячої води, а з 01.11.2021 у зв`язку зі зміною законодавства позивач є виконавцем послуг з постачання теплової енергії та з постачання гарячої води.

Відповідно до частини четвертої статті 263 ЦПК України при виборі і застосуванні норми права до спірних правовідносин суд враховує висновки щодо застосування відповідних норм права, викладені в постановах Верховного Суду.

У постанові Верховного Суду у складі Об`єднаної палати Касаційного цивільного суду від 03.10.2018 в справі № 529/613/17-ц (провадження № 61-1716 сво 17) зроблено висновок, що «відповідно до частини першої статті 714 ЦК України за договором постачання енергетичними та іншими ресурсами через приєднану мережу одна сторона (постачальник) зобов`язується надавати другій стороні (споживачеві, абонентові) енергетичні та інші ресурси, передбачені договором, а споживач (абонент) зобов`язується оплачувати вартість прийнятих ресурсів та дотримуватись передбаченого договором режиму її використання, а також забезпечити безпечну експлуатацію енергетичного та іншого обладнання. Тлумачення як положень частини першої статті 714, так і інших норм глави 54 ЦК дозволяє стверджувати, що по своїй суті договір, на підставі якого відбувається постачання теплової енергії споживачу, є видом договору купівлі-продажу. Такий же висновок можливо зробити й при тлумаченні норм, закріплених в Законі України «Про теплопостачання» (в редакції, чинній на час виникнення боргу). У тексті Закону України «Про теплопостачання» (в редакції, чинній на час виникнення боргу) неодноразово вживається словосполучення «договір купівлі-продажу» (зокрема: стаття 1, частина четверта статті 19, частина перша статті 25, пункти 6, 7, 8 частини першої статті 31)».

У постанові Верховного Суду України від 11.11.2015 в справі № 1706цс15 зазначено, що «відключення споживачів від мереж централізованого опалення та постачання гарячої води здійснюється за умови забезпечення безперебійної роботи інженерного обладнання будинку та вжиття заходів щодо дотримання в суміжних приміщеннях вимог будівельних норм і правил з питань проектування житлових будинків, опалення, вентиляції, кондиціонування будівельної теплотехніки; державних будівельних норм з питань складу, порядку розроблення, погодження та затвердження проектної документації для будівництва, а також норм проектування реконструкції та капітального ремонту в частині опалення. Порядком відключення окремих приміщень житлових будинків від мереж централізованого опалення та постачання гарячої води при відмові споживачів від централізованого теплопостачання, затверджених наказом Міністерство будівництва, архітектури та житлово-комунального господарства України від 22.11.2005 № 4 установлено, що таке відключення відбувається на підставі рішення постійно діючої міжвідомчої комісії, створеної органом місцевого самоврядування або місцевим органом виконавчої влади.

Наказом Міністерства з питань житлово-комунального господарства України від 06.11.2007 № 169 було внесено зміни, які унеможливлюють відключення від мереж центрального опалення та гарячого водопостачання окремих квартир у багатоквартирному будинку і дозволяють таке відключення лише будинку в цілому. Матеріали справи не містять доказів, зокрема копії відповідної проектної документації, які б засвідчували факт відключення квартири від мереж центрального теплопостачання та ненадання йому послуг з постачання тепла. Оскільки відповідачі відключилися від централізованого опалення з порушенням порядку передбаченим законодавством, тому вимоги позивача є обґрунтованими та такими, що підлягають задоволенню».

У постанові Верховного Суду у складі колегії суддів Першої судової палати Касаційного цивільного суду від 08.07.2020 в справі № 554/946/18 (провадження № 61-44416св18) зроблено висновок, що «єдиною законною підставою для відключення окремих житлових будинків від мереж централізованого опалення є відповідний акт постійно діючої міжвідомчої комісії для розгляду питань щодо відключення споживачів від мереж централізованого опалення і постачання гарячої води. Інших підстав чинним законодавством України не передбачено».

У постанові Верховного Суду України від 11.11.2015 в справі № 6-1192цс15 зазначено, що «підведення централізованого опалення до стояка в межах квартири свідчить про виконання послуг позивачем. Таким чином КП «Ізмаїлтеплокомуненерго» виконало свої зобов`язання щодо надання послуг централізованого опалення, а відповідач зобов`язаний оплатити надані послуги. У разі наміру споживача припинити надання послуг з централізованого теплопостачання, останній не позбавлений можливості у передбачений законом спосіб провести відключення квартири від мереж теплопостачання. Отже, самовільне відключення від мереж централізованого опалення не є підставою для звільнення від оплати за послуги теплопостачання».

Суд зазначє, що відповідачі не укладали з позивачем договір, однак відсутність договору про надання житлово-комунальних послуг сам по собі не може бути підставою для звільнення споживача від оплати послуг.

Доказів того, що відповідачі від`єдналися від централізованої мережі теплопостачання та постачання гарячої води матеріали справи не містять.

Отже, відповідачі у спірний період були споживачами послуг з постачання теплової енергії та централізованого опалення, які надавав позивач за адресою: АДРЕСА_1 .

Доказів того, що відповідачі не проживали за вказаною вище адресою чи зверталися до відповідача із повідомленням про тимчасове не надання відповідних послуг матеріали справи не містять.

Відповідачі, як споживачі, зобов`язані оплачувати житлово-комунальні послуги у строки встановлені договором або законом.

Оскільки позивач з 01.05.2018 до 31.10.2021 є виконавцем послуг з централізованого опалення та з централізованого постачання гарячої води (ЦО/ЦПГВ), а з 01.11.2021 у зв`язку зі зміною законодавства позивач є виконавцем послуг з постачання теплової енергії та з постачання гарячої води (послуги з ТЕ/ЦГВ) суд дійшов висновку, що позовні вимоги про стягнення з відповідача: заборгованості за спожиті з 01.05.2018 по 31.10.2021 послуги з централізованого опалення; заборгованості за спожиті з 01.05.2018 по 31.10.2021 послуги з централізованого постачання гарячої води; заборгованості за спожиті з 01.11.2021 послуги з теплової енергії та заборгованості за спожиті з 01.11.2021 послуги з постачання гарячої води є обгрунтованими, оскільки підтверджені матеріалами справи і розрахунками боргу, які не були спростовані відповідачами, а тому підлягають задоволеню.

Окрім того, відповідно до вимог Закону України «Про житлово-комунальні послуги» від 24.06.2004 № 1875-IV, а також Закону України «Про комерційний облік теплової енергії та водопостачання» споживачі послуг з централізованого опалення та з централізованого постачання води були зобов`язані сплачувати внески за обслуговування вузлів комерційного обліку відповідних послуг.

Відповідно до статті 14 Закону України «Про житлово-комунальні послуги» від 09.11.2017 № 2189-VIII плата виконавцю за індивідуальним договором про надання послуги з постачання теплової енергії та послуги з постачання гарячої води включає в себе також й оплату за абонентське обслуговування.

Отже, у зв`язку з неналежним виконанням відповідачем зобов`язань утворилась заборгованість з плати за абонентське обслуговування послуг з постачання теплової енергії та гарячого водопостачання, що також підлягає до стягненню з відповідачів.

Відповідно до частини першої статті 625 Цивільного кодексу України, боржник не звільняється від відповідальності за неможливість виконання ним грошового зобов`язання.

Відповідно до частини другої статті 625 Цивільного кодексу України боржник, який прострочив виконання грошового зобов`язання, на вимогу кредитора зобов`язаний сплатити суму боргу з урахуванням встановленого індексу інфляції за весь час прострочення, а також 3% річних з простроченої суми, якщо інший розмір процентів не встановлений договором або законом.

Згідно зі статтею 525 та статтею 526 Цивільного кодексу України одностороння відмова від зобов`язання не допускається. Зобов`язання має виконуватися належним чином відповідно до умов договору та вимог ЦК України, інших актів цивільного законодавства.

Відповідно до статті 26 Закону України «Про житлово-комунальні послуги» у разі несвоєчасного здійснення платежів за житлово-комунальні послуги споживач зобов`язаний сплатити пеню в розмірі, встановленому в договорі, але не вище 0,01 відсотка суми боргу за кожен день прострочення. Загальний розмір сплаченої пені не може перевищувати 100 відсотків загальної суми боргу. Нарахування пені починається з першого робочого дня, наступного за останнім днем граничного строку внесення плати за житлово-комунальні послуги.

Отже, відповідач зобов`язаний сплатити три проценти річних, інфляційних втрат та пеню на суму простроченої заборгованості згідно з наданим позивачем розрахунком.

Оскільки інфляційні втрати, три проценти річних та пеня були нараховані позивачем відповідачам на існуючу заборгованість за період з 01.01.2024 по 31.08.2025, то такі нарахування повністю відповідають вимогам постанови Кабінету Міністрів України від 05.03.22 № 206 «Деякі питання оплати житлово-комунальних послуг в період воєнного стану», є математично вірними та підлягають задоволенню.

Водночас, суд зазначає, що загальна сума заборгованості за спожиті послуги надані позивачем за адресою: АДРЕСА_1 , яка становить 143 534,21 грн повинна стягуватися з усіх осіб, які зареєстровані у вказаній квартирі та відповідно користуються такими послугами.

Суд встановив, що за адресою: АДРЕСА_1 мають зареєстроване місце проживання: ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 (зареєстрований з 02.08.1990), ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_2 (зареєстрована з 23.08.1990) та ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_3 (зареєстрований з 23.08.1990).

Враховуючи викладене, суд дійшов висновку, що позовні вимоги підлягають частковому задоволенню, а саме у сумі 95 689,47 грн.

3. Висновки суду

Враховуючи викладені обставини суд дійшов до висновку про наявність правових підстав для часткового задоволення позову, а саме в загальному розмірі 95 689,47 грн, що підлягають солідарному стягненню з ОСОБА_1 та ОСОБА_2 .

4.Судові витрати

У відповідності до частини першої статті 141 ЦПК України судовий збір покладається на сторони пропорційно розміру задоволених позовних вимог.

Оскільки суд задовольнив позовні вимоги у меншову розмірі (95 689,47 грн) від заявлених (143 534,21 грн), що становить 66.66% до стягнення з відповідача на користь позивача підялгає судовий збір у розмірі 2 018,46 грн (66,66% від 3028,00 грн).

Керуючись статтями: 525, 526, 530, 610 ЦК України, статями статтями 4, 5, 12, 13, 76-81, 141, 259, 263-265, 268, 273, 274-279 ЦПК, суд

ВИРІШИВ:

позов КОМУНАЛЬНОГО ПІДПРИЄМСТВА ВИКОНАВЧОГО ОРГАНУ КИЇВРАДИ (КИЇВСЬКОЇ МІСЬКОЇ ДЕРЖАВНОЇ АДМІНІСТРАЦІЇ) «КИЇВТЕПЛОЕНЕРГО» до ОСОБА_1 та ОСОБА_2 про стягнення заборгованості - задовольнити частково.

Стягнути солідарно з ОСОБА_1 (м. Київ, ІНФОРМАЦІЯ_2 ; АДРЕСА_1 ; РНОКПП: НОМЕР_1 ) та ОСОБА_2 ( ІНФОРМАЦІЯ_3 ; АДРЕСА_1 ; РНОКПП: НОМЕР_2 ) на користь КОМУНАЛЬНОГО ПІДПРИЄМСТВА ВИКОНАВЧОГО ОРГАНУ КИЇВРАДИ (КИЇВСЬКОЇ МІСЬКОЇ ДЕРЖАВНОЇ АДМІНІСТРАЦІЇ) «КИЇВТЕПЛОЕНЕРГО» (01001, м. Київ, вул. І.Франка,5; ЄДРПОУ: 40538421) заборгованість за спожиті комунальні послуги у розмірі 95 689 (дев`яносто п`ять тисяч шістсот вісімдесят дев`ять) гривень 47 копійок.

В іншій частині позовних вимог - відмовити.

Стягнути з ОСОБА_1 (м. Київ, ІНФОРМАЦІЯ_2 ; АДРЕСА_1 ; РНОКПП: НОМЕР_1 ) на користь КОМУНАЛЬНОГО ПІДПРИЄМСТВА ВИКОНАВЧОГО ОРГАНУ КИЇВРАДИ (КИЇВСЬКОЇ МІСЬКОЇ ДЕРЖАВНОЇ АДМІНІСТРАЦІЇ) «КИЇВТЕПЛОЕНЕРГО» (01001, м. Київ, вул. І.Франка,5; ЄДРПОУ: 40538421) судовий збір у розмірі 1 009 (одна тисяча дев`ять) гривень 23 копійки.

Стягнути з ОСОБА_2 ( ІНФОРМАЦІЯ_3 ; АДРЕСА_1 ; РНОКПП: НОМЕР_2 ) на користь КОМУНАЛЬНОГО ПІДПРИЄМСТВА ВИКОНАВЧОГО ОРГАНУ КИЇВРАДИ (КИЇВСЬКОЇ МІСЬКОЇ ДЕРЖАВНОЇ АДМІНІСТРАЦІЇ) «КИЇВТЕПЛОЕНЕРГО» (01001, м. Київ, вул. І.Франка,5; ЄДРПОУ: 40538421) судовий збір у розмірі 1 009 (одна тисяча дев`ять) гривень 23 копійки.

Рішення може бути оскаржене до Київського апеляційного суду протягом тридцяти днів з дня його проголошення.

Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини судового рішення або у разі розгляду справи (вирішення питання) без повідомлення (виклику) учасників справи, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.

Учасник справи, якому повне рішення суду не були вручені у день його проголошення або складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження, якщо апеляційна скарга подана протягом тридцяти днів з дня вручення йому повного рішення суду.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо апеляційну скаргу не було подано.

У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови суду апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Учасники справи:

Позивач: КОМУНАЛЬНЕ ПІДПРИЄМСТВО ВИКОНАВЧОГО ОРГАНУ КИЇВРАДИ (КИЇВСЬКОЇ МІСЬКОЇ ДЕРЖАВНОЇ АДМІНІСТРАЦІЇ) «КИЇВТЕПЛОЕНЕРГО» (01001, м. Київ, вул. І.Франка,5; ЄДРПОУ: 40538421).

Відповідач 1: ОСОБА_1 (м. Київ, ІНФОРМАЦІЯ_2 ; АДРЕСА_1 ; РНОКПП: НОМЕР_1 ).

Відповідач 2: ОСОБА_2 ( ІНФОРМАЦІЯ_3 ; АДРЕСА_1 ; РНОКПП: НОМЕР_2 ).

Повний текст судового рішення складено 18.05.2026.

Суддя С. О. Чекулаєв