ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ХМЕЛЬНИЦЬКОЇ ОБЛАСТІ
29000, м. Хмельницький, Майдан Незалежності, 1 тел. 71-81-84, факс 71-81-98
_______________
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
ПОСТАНОВА
"23" жовтня 2007 р. Справа №8/6415-А
за позовом Хмельницького транспортного прокурора в інтересах держави в особі Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в особі Територіального управління у Хмельницькій області
до приватного підприємця ОСОБА_1 м. Хмельницький
про стягнення 3400 грн.
Суддя Степанюк А.Г.
Представники:
від позивача не з'явився;
від відповідача не з'явився.
Суть спору: прокурор в інтересах позивача звернувся до суду з позовом про стягнення з відповідача 3400,00 грн. штрафних санкцій, застосованих згідно постанов № 038301 від 20.11.2006р. та № 038302 від 20.11.06р. за порушення законодавства про автомобільний транспорт. В обґрунтування посилається на вимоги Закону України „Про автомобільний транспорт” (ст.60) та Порядок здійснення державного контролю на автомобільному транспорті , затверджено постановою КМУ від 08.11.2006р.
Сторони, не зважаючи на те, що належним чином були повідомлені про дату, час та місце розгляду справи, повноважних представників у засідання суду не направили, про причини поважності своєї неявки суд не повідомили.
Розглядом матеріалів справи встановлено наступне:
ОСОБА_1 зареєстрований як суб'єкт підприємницької діяльності -фізична особа.
14 листопада 2006 року працівниками територіального управління Головної державної інспекції відносно відповідача була проведена перевірка та складений протокол № 002478 про порушення законодавства про автомобільний транспорт, а саме здійснення регулярних пасажирських перевезень із ліцензією, термін дії якої закінчився 30.05.06р.
Постановою № 038301 від 20.11.2006р. у відповідності до абз. 2 ч.1 ст. 60 Закону України „Про автомобільний транспорт” (в редакції Закону від 23.02.2006р.) до позивача застосовано 1700,00 грн. фінансових санкцій.
15 листопада 2006 року працівниками територіального управління Головної державної інспекції відносно відповідача була проведена перевірка та складений протокол № 002479 про порушення законодавства про автомобільний транспорт, а саме здійснення регулярних пасажирських перевезень без ліцензійної картки.
Постановою № 038302 від 20.11.2006р. у відповідності до абз. 2 ч.1 ст. 60 Закону України „Про автомобільний транспорт” (в редакції Закону від 23.02.2006р.) до позивача застосовано 1700,00 грн. фінансових санкцій.
Досліджуючи надані сторонами докази, аналізуючи наведені міркування та заперечення, оцінюючи їх в сукупності, судом враховується наступне.
Відповідно до ч.2 ст.124 Конституції України юрисдикція судів поширюється на всі правовідносини, що виникають у державі.
Законом України „Про автомобільний транспорт” №2344-ІІІ від 05.04.2004р. (із мінами та доповненнями, внесеними Законом України „Про внесення змін до Закону України „Про автомобільний транспорт” від 23.02.2006р. №3492-IV) -надалі Закон передбачено, що державному контролю підлягають усі транспортні засоби українських та іноземних перевізників, що здійснюють автомобільні перевезення пасажирів та вантажів на території України. Державний контроль автомобільних перевізників здійснюється шляхом проведення планових, позапланових і рейдових перевірок (ст. 6) Державний контроль за додержанням суб'єктами господарювання, які провадять діяльність у сфері автомобільного транспорту, вимог законодавства про автомобільний транспорт здійснює урядовий орган державного управління з питань контролю на автомобільному транспорті .
Контрольно-наглядові функції у сфері автомобільного транспорту загального користування покладено на Головну державну інспекцію на автомобільному транспорті та її територіальні органи, що визначено Положеннями про Головну державну інспекцію на автомобільному транспорті ( затверджено постановою Кабінету Міністрів України від 08.09.2004р. №1190 ) та про територіальні органи Головної державної інспекції на автомобільному транспорті ( затверджено Наказом Міністерства транспорту та зв'язку України від 14.12.2005р. №888)
Статтею 39 Закону передбачено, що автомобільні перевізники, водії, пасажири повинні мати і пред'являти особам, які уповноважені здійснювати контроль на автомобільному транспорті та у сфері безпеки дорожнього руху, документи, на підставі яких виконуються пасажирські перевезення, зокрема документами на перевезення пасажирів автобусами для власних потреб для автомобільного перевізника є документ, що засвідчує використання автобуса на законних підставах, список пасажирів, яких перевозять, завірений підписом перевізника та печаткою, інші документи, передбачені законодавством України.
Відповідно до абз. 2 ст. 60 Закону за порушення законодавства про автомобільний транспорт до автомобільних перевізників застосовуються санкції, в тому числі за надання послуг з перевезень пасажирів та вантажів без оформлення документів - штраф у розмірі 100 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
Процедура здійснення державного контролю на автомобільному транспорті регулюється Порядком здійснення державного контролю на автомобільному транспорті. Перевірка відповідача здійснювалась у відповідності до Порядку здійснення державного контролю на автомобільному транспорті загального користування ( затвердженого постановою КМУ від 29.01.2003р. №143 )
Як вбачається з протоколів № 002478 від 14.11.06р. та № 002479 від 15.11.2006р. під час перевірки транспортного засобу транспортного засобу, що належить приватному підприємцю ОСОБА_1, встановлено, що перевезення пасажирів в автомобілі здійснювалось із ліцензією, термін дії якої закінчився 30.05.06р. та відповідно без ліцензійної картки чим порушено ст. 39 Закону України „Про автомобільний транспорт”.
За результатами протоколів, за порушення законодавства про автомобільний транспорт начальником територіального управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті у Хмельницькій області винесено постанови про застосування до відповідача у відповідності до абз. 2 ст.60 Закону фінансових санкцій в сумі 3400,00 грн.
Відповідач доказів, які б спростовували встановлені позивачем факти порушень, не подав. При цьому судом враховується те, що, дії позивача під час проведення перевірки та складання протоколів, постанов № 038301 від 20.11.2006р. та № 038302 від 20.11.06р. про накладення штрафних санкцій не оскаржені та не скасовані, доказів про сплату 3400,00 грн. штрафних санкцій відповідачем суду не подано.
За таких обставин, позовні вимоги про стягнення з відповідача 3400,00 грн. штрафних санкцій за порушення законодавства про автомобільний транспорт підтверджені матеріалами справи та підлягають задоволенню.
Керуючись ст.ст. 6, 14, 71, 86, 94, 104, 158-163, 167, 254-259, п.п.3,6-7 Розділу 7 „Прикінцеві та перехідні положення” Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
П О С Т А Н О В И В :
Позов Хмельницького транспортного прокурора в інтересах держави в особі Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в особі Територіального управління у Хмельницькій області до приватного підприємця ОСОБА_1 м. Хмельницький про стягнення 3400,00 грн. штрафних санкцій задоволити.
Стягнути з приватного підприємця ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1, код НОМЕР_1) на користь Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в особі Територіального управління у Хмельницькій області (в доход державного бюджету України, на рахунок № 31118106600006 в УДК у Хмельницькій обл., код ЄДРПОУ 23565207, МФО 815013, код платежу 23030300) 3400,00 грн. штрафних санкцій.
Згідно ст.ст. 185-186 КАСУ сторони та інші особи, які беруть участь у справі, мають право оскаржити в апеляційному порядку Постанову повністю або частково. Заява про апеляційне оскарження подається протягом 10 днів з дня проголошення, апеляційна скарга подається протягом 20 днів після подання заяви про апеляційне оскарження. Подаються до Львівського апеляційного адміністративного суду через суд першої інстанції. Згідно ст. 254 КАСУ Постанова, якщо інше не встановлено КАСУ, набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо таку заяву не було подано. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у строк, постанова або ухвала суду першої інстанції набирає законної сили після закінчення цього строку. У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.
Суддя А.Г. Степанюк