Постанова № 136587147, 13.05.2026, Тульчинський районний суд Вінницької області

Дата ухвалення
13.05.2026
Номер справи
148/1263/26
Номер документу
136587147
Форма судочинства
Про адмінправопорушення
Державний герб України Єдиний державний реєстр судових рішень

Справа №: 148/1263/26

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

13 травня 2026 року м. Тульчин

Суддя Тульчинського районного суду Вінницької області Саламаха О.В., за участі секретаря судового засідання Семенової М.О., прокурора Вінницької спеціалізованої прокуратури у сфері оборони Південного регіону Добровольської В.В., особи щодо якої розглядається адміністративний матеріал ОСОБА_1 , розглянувши в режимі відеоконференції матеріали, що надійшли з Управління стратегічних розслідувань у Вінницькій області Департаменту стратегічних розслідувань Національної поліції України про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , який зареєстрований, за адресою: АДРЕСА_1 , РНОКПП: НОМЕР_1 , за ч. 1 ст. 172-6 КУпАП, -

ВСТАНОВИВ:

Згідно протоколу про адміністративне правопорушення, пов`язане з корупцією № 335 від 27.04.2026, солдат ОСОБА_1 будучи звільненим з військової служби та посади оператора відділення призову ІНФОРМАЦІЯ_2 з 14.11.2024, будучи згідно пп. «г» п. 1 ч. 1 ст. 3 Закону України «Про запобігання корупції», суб`єктом відповідальності за правопорушення, пов`язані з корупцією, в порушення вимог абз. 1 ч. 2 ст. 45 Закону України «Про запобігання корупції», несвоєчасно, без поважних причин, лише 26.08.2026 подав декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування при звільненні (за період з 01.01.2024-14.11.2024) чим вчинив адміністративне правопорушення, пов?язане з корупцією, відповідальність за яке передбачена ч. 1 ст. 172-6 КУпАП.

Відповідно до протоколу про адміністративне правопорушення, пов`язане з корупцією №334 від 27.04.2026, солдат ОСОБА_1 будучи звільненим з військової служби та посади оператора відділення призову ІНФОРМАЦІЯ_2 з 14.11.2024, будучи згідно пп. «г» п. 1 ч. 1 ст. 3 Закону України «Про запобігання корупції», суб`єктом відповідальності за правопорушення, пов`язані з корупцією, в порушення вимог абз. 2 ч. 2 ст. 45 Закону України «Про запобігання корупції», несвоєчасно, без поважних причин, лише 26.08.2025 подав щорічну декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування (після звільнення), чим вчинив адміністративне правопорушення, пов?язане з корупцією, відповідальність за яке передбачена ч. 1 ст. 172-6 КУпАП.

У судовому засіданні ОСОБА_1 вину у вчиненні адміністративного правопорушення визнав.

Прокурор вважає, що вина ОСОБА_1 у вчиненні адміністративних корупційних правопорушень, передбачених ч. 1 ст. 172-6 КУпАП доведена в повному обсязі.

Вислухавши пояснення ОСОБА_1 , думку прокурора, дослідивши матеріали справи, а саме: протоколи про адміністративні правопорушення (а.с. 1-8;), роздруківки щодо пошуку декларацій, поданих ОСОБА_1 , з яких вбачається що останній подав декларації 26.08.2025 (а.с. 9-12;), лист начальника Управління стратегічних розслідувань у Вінницькій області Департаменту стратегічних розслідувань Національної поліції України№ 7535-2026 від 19.01.2026, про надання інформації та копій документів (а.с. 15, 16), витяг із наказу начальника ІНФОРМАЦІЯ_3 № 50 від 01.03.2024, про зарахування з 01.03.2024 солдата ОСОБА_1 до списків особового складу ІНФОРМАЦІЯ_3 (а.с. 18), витяг із наказу начальника ІНФОРМАЦІЯ_3 № 201 від 30.08.2024, солдата ОСОБА_1 призначено на посаду оператора відділення призову ІНФОРМАЦІЯ_3 , ВАС 600543А, шпк «солдат» (а.с. 19), витяг із наказу начальника ІНФОРМАЦІЯ_3 № 275 від 14.11.2024, про виключення солдата ОСОБА_1 у відставку зі списків особового складу та всіх видів забезпечення ІНФОРМАЦІЯ_3 (а.с. 20, 21), обхідний лист від 14.11.2024, який виданий солдату ОСОБА_1 , в якому вказано, що останній ознайомлений про необхідність подання декларацій, відповідно до вимог ст. 45 ЗУ «Про запобігання корупції» (а.с. 22), аркуш доведення до особового складу ІНФОРМАЦІЯ_3 статей ККУ щодо корупційних правопорушень (а.с. 23-25), лист Верховного суду № 1089/0/2-21 від 09.04.2021, щодо застосування законодавства (а.с. 32-40), повідомлення Національного агентства з питань запобігання корупції № 5392 від 18.07.2025 про факт неподання чи несвоєчасного подання декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування ОСОБА_1 (а.с. 41), послідовність дій користувача ОСОБА_1 «Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування» (а.с. 42, 43), пояснення ОСОБА_1 (а.с. 44), рапорт (а.с. 50), суд встановив наступне.

Згідно ст. 172-6 КУпАП, передбачена відповідальність за несвоєчасне подання без поважних причин декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.

Відповідно до п.п. «и» п. 1 ч. 1 ст. 3Закону України «Про запобігання корупції» суб`єктами, на яких поширюється дія цього Закону, є: військові посадові особи Збройних Сил України.

Згідно примітки до ст. 172-6 КУпАП суб`єктом правопорушень у цій статті є особи, які відповідно до частин першої та другої статті 45 Закону України «Про запобігання корупції» зобов`язані подавати декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.

Частинами 1, 2 ст. 45 Закону України «Про запобігання корупції» визначено, що особи, зазначені у пункті 1, підпунктах «а» і «в» пункту 2, пункті 5 частини першої статті 3 цього Закону, зобов`язані щорічно до 1 квітня подавати шляхом заповнення на офіційному веб-сайті Національного агентства декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування (далі - декларація), за минулий рік за формою, що визначається Національним агентством. Особи, зазначені у пункті 1, підпунктах «а» і «в» пункту 2, пункті 5 частини першої статті 3 цього Закону, які припиняють діяльність, пов`язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, подають декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за період, неохоплений раніше поданими деклараціями. Особи, які припинили діяльність, пов`язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, або іншу діяльність, зазначену у підпунктах «а» і «в» пункту 2, пункті 5 частини першої статті 3, зобов`язані наступного року після припинення діяльності подавати в установленому частиною першою цієї статті порядку декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за минулий рік.

Відповідно до Роз`яснень щодо застосування окремих положень Закону України «Про запобігання корупції» стосовно заходів фінансового контролю, затверджених Рішенням Національного агентства з питань запобігання корупції 13.11.2023 № 4, Законом передбачено чотири типи декларацій суб`єкта декларування:

1) щорічна декларація, яка подається у період з 00 годин 00 хвилин 01 січня до 00 годин 00 хвилин 01 квітня року, наступного за звітним роком. Така декларація охоплює звітний рік (період з 01 січня до 31 грудня включно), що передує року, в якому подається декларація, та містить інформацію станом на 31 грудня звітного року;

2) декларація при звільненні декларація, яка подається відповідно до абз. 1 ч. 2 ст. 45 Закону протягом 30 календарних днів з дня припинення діяльності. Така декларація подається за період, який не був охоплений деклараціями, раніше поданими суб`єктом декларування, та містить інформацію станом на останній день такого періоду, яким є останній день здійснення діяльності, яка передбачає обов`язок подання декларації, перебування на посаді, яка зумовлює здійснення такої діяльності;

3) декларація кандидати на посаду декларація, яка подається відповідно до ч. 3 ст. 45 Закону та охоплює період з 01 січня до 31 грудня включно, що передує року, в якому особи подала заяву на зайняття посади, якщо інше не передбачено.

Відповідно до витягу із наказу начальника ІНФОРМАЦІЯ_3 № 50 від 01.03.2024, солдата ОСОБА_1 який був призначений наказом начальника Генерального штабу ЗСУ від 13.02.2024 № 234-РС на посаду стрільця-помічника гранатометника 2 відділення охорони 2 взводу охорони роти охорони ІНФОРМАЦІЯ_3 , з 01.03.2024 зараховано до списків особового складу ІНФОРМАЦІЯ_3 (а.с. 18).

Згідно витягу із наказу начальника ІНФОРМАЦІЯ_3 № 201 від 30.08.2024, солдата ОСОБА_1 з 30.08.2024 призначено на посаду оператора відділення призову ІНФОРМАЦІЯ_3 , ВАС 600543А, шпк «солдат» (а.с. 19).

Відповідно до витягу із наказу начальника ІНФОРМАЦІЯ_3 № 275 від 14.11.2024, солдата ОСОБА_1 виключено у відставку зі списків особового складу та всіх видів забезпечення ІНФОРМАЦІЯ_3 (а.с. 20, 21).

Згідно обхідного листа від 14.11.2024, солдат ОСОБА_1 був ознайомлений про необхідність подання декларацій, про що свідчить його власноручний підпис (а.с. 22).

Отже, дослідженими у судовому засіданні матеріалами справи, визнанням вини, доведено винуватість ОСОБА_1 у вчиненні корупційних правопорушень, передбачених ч. 1 ст. 172-6 КУпАП, а саме:

- будучи звільненим з військової служби та посади оператора відділення призову ІНФОРМАЦІЯ_2 з 14.11.2024, будучи згідно пп. «г» п. 1 ч. 1 ст. 3 Закону України «Про запобігання корупції», суб`єктом відповідальності за правопорушення, пов`язані з корупцією, в порушення вимог абз. 1 ч. 2 ст. 45 Закону України «Про запобігання корупції», несвоєчасно, без поважних причин, лише 26.08.2025 подав декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування при звільненні (за період з 01.01.2024-14.11.2024);

- будучи звільненим з військової служби та посади оператора відділення призову ІНФОРМАЦІЯ_2 з 14.11.2024, будучи згідно пп. «г» п. 1 ч. 1 ст. 3 Закону України «Про запобігання корупції», суб`єктом відповідальності за правопорушення, пов`язані з корупцією, в порушення вимог абз. 2 ч. 2 ст. 45 Закону України «Про запобігання корупції», несвоєчасно, без поважних причин, лише 26.08.2025 подав щорічну декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування (після звільнення), тому з врахуванням вимог ст. 33-35 цього ж Кодексу, враховуючи характер вчиненого правопорушення, особу порушника та його майновий стан, суд приходить до висновку про необхідність застосування стягнення в межах санкції ч. 1 ст. 172-6 КУпАП у виді штрафу.

Даний вид адміністративного стягнення згідно ст. 23 КУпАП буде достатньою та необхідною мірою відповідальності, яке досягне мети у вихованні правопорушника в дусі додержання законів, а також запобіганню вчиненню нових правопорушень.

Відповідно до ч. 2 ст. 36 КУпАП, якщо особа вчинила кілька адміністративних правопорушень, справи про які одночасно розглядаються одним і тим же органом (посадовою особою), стягнення накладається в межах санкції, встановленої за більш серйозне правопорушення з числа вчинених.

Частиною 5 статті 4 Закону України «Про судовий збір», передбачено, що у разі ухвалення судом постанови про накладення адміністративного стягнення, ставка судового збору становить 0,2 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб. Оскільки, з 01.01.2026 розмір прожиткового мінімуму для працездатних осіб становить 3328 грн., тому вважаю за необхідне, що з правопорушника підлягає стягненню 665,60 грн. судового збору в прибуток держави.

На підставі викладеного, керуючись ст. 23, 33, 40-1, ч. 1 ст. 172-6, 283, 287, 289 КУпАП, суд, -

ПОСТАНОВИВ:

Визнати ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , який зареєстрований, за адресою: АДРЕСА_1 , винним у вчиненні адміністративних правопорушень, передбачених ч. 1 ст. 172-6 КУпАПта застосувати до нього стягнення у виді штрафу в розмірі п`ятидесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян 850 грн (вісімсот п`ятдесят гривень), (Отримувач коштів:УК у Тульч. р-н./Тульчинськ. р-н./21081100, Код отримувача (код за ЄДРПОУ): 37979858, Банк отримувача: Казначейство України (ел.адм.подат.) (ЕАП), Рахунок отримувача: UA 368999980313090106000002568).

Стягнути з ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , який зареєстрований, за адресою: АДРЕСА_1 , РНОКПП: НОМЕР_1 ,на рахунок UA908999980313111256000026001, отримувач коштів: ГУК у м. Києві/м. Київ/22030106, код отримувача (код за ЄДРПОУ) 37993783, код класифікації доходів бюджету 22030106, банк отримувача Казначейство України (ЕАП), на користь держави суму судового збору 665,60 грн (шістсот шістдесят п`ять гривень шістдесят копійок).

Роз`яснити правопорушнику, що штраф має бути сплачений не пізніше як через 15 днів з дня отримання постанови із наданням відповідної квитанції про сплату штрафу до канцелярії суду, у разі несплати добровільного протягом 15 днів з дня вручення копії постанови, при примусовому виконанні постанови суду згідно ч. 2 ст. 308 КУпАП, штраф підлягає стягненню у подвійному розмірі.

Строк пред`явлення постанови до виконання протягом трьох місяців, з наступного дня після набрання постановою законної сили або закінчення строку, встановленого у разі відстрочки або розстрочки виконання постанови.

Постанова може бути оскаржена до Вінницького апеляційного суду через Тульчинський районний суд Вінницької області на протязі десяти днів з дня її винесення.

Повний текст постанови виготовлено 18.05.2026.

Суддя: