Ухвала суду № 13657350, 17.01.2011, Господарський суд Луганської області

Дата ухвалення
17.01.2011
Номер справи
12/1б/2011
Номер документу
13657350
Форма судочинства
Господарське
Державний герб України Єдиний державний реєстр судових рішень

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЛУГАНСЬКОЇ ОБЛАСТІ

91000, м. Луганськ, пл. Героїв ВВВ, 3а. Тел. 55-17-32

______ УХВАЛА

17.01.11 Справа № 12/1б/2011.

Суддя Палей О.С., розглянувши матеріали за заявою

боржника Комунального підприємства "Слов'яносербськтепло" Слов'яносербської районної ради, смт. Слов'яносербськ Слов'яносербського району Луганської області

про банкрутство

Повноважні представники сторін у судове засіданні не прибули.

за участю - Помаза О.В., довіреність № б/н від 01.01.2011, Слов'яносербська районна рада Луганської області;

за участю - Бородіної Г.О., довіреність № 5995/10-09 від 13.08.2010, ДПІ в Слов'яносербському районі Луганської області;

Обставини справи: банкрутство; підготовче засідання суду.

Розглянувши матеріали справи, заслухавши присутніх у судовому засіданні представників власника боржника та ДПІ в Слов'яносербському районі Луганської області, суд

встановив:

Боржник - Комунальне підприємство "Слов'яносербськтепло" Словяносербської районної ради, смт. Словяносербськ, Словяносербського району Луганської області, вул. Гагаріна, буд. 36, ідентифікаційний код 34767448 - звернувся до суду з заявою про порушення провадження у справі про власне банкрутство в порядку, передбаченому ст. 51 Закону України “Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом” (далі за текстом Закон), у зв'язку з неможливістю задовольнити вимоги кредиторів поза процедури банкрутства.

Судом встановлено, що Комунальне підприємство "Слов'яносербськтепло" Слов'яносербської районної ради зареєстроване як суб'єкт підприємницької діяльності державним реєстратором Слов'яносербської районної державної адміністрації Луганської області 05.07.2007 за № 1 375 102 0000 000452.

Відповідно до Статуту, Комунальне підприємство "Слов'яносербськтепло" Слов'яносербської районної ради є госпрозрахунковим комунальним підприємством та знаходиться у спільній власності територіальних громад сел., селищ, міста Слов'яносербського району в особі Слов'яносербської районної ради, воно також є юридичною особою публічного права, яка має відокремлене майно, самостійний баланс, розрахунковий та інші рахунки в установах банків, круглу печатку і штамп із своїми реквізитами, має право від свого імені укладати договори, придбавати майно, набувати майнових та особистих немайнових прав, вступати в зобов'язання, бути позивачем та відповідачем в суді і несе відповідальність за своїми зобов'язаннями.

Засновником Комунального підприємства "Слов'яносербськтепло" - Слов'яносербською районною радою було прийняте рішення без дати та номеру про припинення діяльності підприємства шляхом його ліквідації та про створення ліквідаційної комісії, головою якої призначено Сакевич Оксану Вячеславівну, ідентифікаційний номер НОМЕР_1. Засновником також було розроблено Порядок і строки проведення ліквідації КП "Слов'яносербськтепло" без зазначення дати та номера рішення, яким він був затверджений, за яким вирішено здійснити повну інвентаризацію майна та коштів комунального підприємства.

Дослідивши матеріали справи суд дійшов висновку, що провадження у справі підлягає припиненню у зв'язку з відсутністю підстав для порушення провадження у справі про банкрутство за спрощеною процедурою, передбаченою ст. 51 Закону.

Загальний порядок ліквідації суб'єкта господарювання за власним рішенням визначений нормами Цивільного та Господарського Кодексу України.

Відповідно до вимог частини 4 статті 105 ЦК України комісія з припинення юридичної особи поміщає в друкованих засобах масової інформації, в яких публікуються відомості про державну реєстрацію юридичної особи, що припиняється, повідомлення про припинення юридичної особи та про порядок і строк заявлення кредиторами вимог до неї. Цей строк не може становити менше двох місяців з дня публікації повідомлення про припинення юридичної особи.

Згідно частини 1 статті 110 ЦК України юридична особа ліквідується за рішенням її учасників або органу юридичної особи, уповноваженого на це установчими документами, в тому числі, у зв'язку із закінченням строку, на який було створено юридичну особу, досягнення мети, для якої її створено, а також в інших випадках, передбачених установчими документами.

Частиною 3 статті 110 ЦК України встановлено, що якщо вартість майна юридичної особи є недостатньою для задоволення вимог кредиторів, юридична особа ліквідується в порядку, встановленому законом про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом.

Відповідно до вимог частини 1 статті 111 ЦК України ліквідаційна комісія після закінчення строку для пред'явлення вимог кредиторами складає проміжний ліквідаційний баланс, який містить відомості про склад майна юридичної особи, що ліквідується перелік пред'явлених кредиторами вимог, а також про результати їх розгляду. Проміжний ліквідаційний баланс затверджується учасниками юридичної особи або органом, який прийняв рішення про ліквідацію юридичної особи.

Відповідно до вимог частини 5 статті 60 Господарського кодексу України, яка регулює загальний порядок ліквідації суб'єкта господарювання, ліквідаційна комісія оцінює наявне майно суб'єкта господарювання, який ліквідується і розраховується з кредиторами, складає ліквідаційний баланс та подає його власнику або органу, який призначив ліквідаційну комісію. Достовірність та повнота ліквідаційного балансу повинні бути перевірені у встановленому законодавством порядку.

До моменту подання до Господарського суду заяви про визнання банкрутом, відповідно до ст. ст. 33, 34, 35 Закону України "Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців" від 15.05.2003 року, для внесення до Єдиного державного реєстру запису про рішення щодо припинення юридичної особи заявник повинен подати (надіслати рекомендованим листом з описом вкладення) державному реєстратору: нотаріально засвідчену копію рішення засновників (учасників) або уповноваженого ними органу щодо припинення юридичної особи; документ, що підтверджує внесення плати за публікацію повідомлення про прийняття засновниками (учасниками) або уповноваженим ними органом рішення щодо припинення юридичної особи у спеціалізованому друкованому засобі масової інформації. Дата надходження документів для внесення до Єдиного державного реєстру запису про рішення щодо припинення юридичної особи вноситься до журналу обліку реєстраційних дій. Державний реєстратор, за відсутності підстав для залишення документів, які подані для внесення до Єдиного державного реєстру запису про рішення засновників (учасників) юридичної особи або уповноваженого ними органу щодо припинення юридичної особи, без розгляду, повинен у день надходження цих документів внести до Єдиного державного реєстру запис про рішення засновників (учасників) юридичної особи або уповноваженого ними органу щодо припинення юридичної особи та в той же день повідомити органи статистики, державної податкової служби, Пенсійного фонду України, фондів соціального страхування відомості про внесення такого запису.

Закон передбачає, що відомості з реєстру підлягають публікації у спеціальному друкованому засобу масової інформації, яку здійснює реєстратор. Відповідно до Листа Держкомпідприємства від 16.08.2004 року № 5530, такий спеціалізований друкований засіб масової інформації офіційно зареєстровано в Державному комітеті телебачення і радіомовлення України під назвою "Бюлетень державної реєстрації". Інформація, яка заноситься до реєстру, повинна бути опублікована в Бюлетені реєстратором протягом десяти робочих днів з моменту внесення відповідного запису до реєстру (ч. 18 ст. 22 Закону України "Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців" від 15.05.2003 року).

Рішення засновника щодо припинення юридичної особи Комунального підприємства "Слов'яносербськтепло" Слов'яносербської районної ради внесено державним реєстратором Словяносербської районної державної адміністрації Луганської області до Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб підприємців 12.04.2010 за № 1 375 110 0006 000452.

Проте докази здійснення реєстратором у встановлений законом строк публікації відомостей з реєстру у спеціальному друкованому засобу масової інформації - "Бюлетень державної реєстрації" та повідомлення органів статистики, державної податкової служби, Пенсійного фонду України, фондів соціального страхування відомості про внесення такого запису боржником суду не надані.

Таким чином не дотримана й процедура попередньої ліквідації підприємства за рішенням власника, визначена ст. ст. 33, 34, 35 Закону України "Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців" від 15.05.2003 року та ст. 111 ЦК України.

Згідно з правовою позицією Вищого господарського суду України, викладеною, зокрема, в Постанові від 25.05.2010 по справі № 12/95б - тільки після публікації оголошення у спеціальному друкованому засобу масової інформації, оцінки вартості наявного майна боржника, в порядку статті 60 Господарського кодексу України, публікації оголошення в порядку статті 105 ЦК України для виявлення кредиторів, повідомлення органу державної податкової служби про ліквідацію підприємства та складання проміжного ліквідаційного балансу можливе з'ясувати питання про недостатність вартості майна боржника для задоволення вимог кредиторів та можливе звернення до господарського суду, після закінчення строку, який передбачений статтею 105 ЦК України, з заявою про порушення провадження у справі про банкрутство боржника в порядку статті 51 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом", яка передбачає спрощену процедуру банкрутства.

Звернення з заявою про порушення справи про банкрутство та порушення провадження за спрощеною процедурою, що врегульована статтею 51 Закону, можливе лише після закінчення двохмісячного строку, який передбачений частиною 4 статті 105 ЦК України.

Проте, за відсутністю публікації неможливо достеменно встановити чи дотримався боржник цього строку.

Враховуючи правову позицію, викладену в постанові ВГСУ від 03.11.04 № 24/384, відповідно до якої неподання на день проведення підготовчого засідання доказів, що підтверджують ознаки неплатоспроможності боржника (у даній справі - відсутність підстав для порушення провадження у справі про банкрутство за спрощеною процедурою) має наслідком припинення провадження у справі, - суд провадження у даній справі припиняє.

Оскільки провадження у справі було порушено помилково, воно підлягає припиненню за нормою ст. 80 ГПК України, яка кореспондує нормі ст. 62 ГПК України щодо підстав відмови у прийнятті заяви.

Відповідно до ст.12 Закону про банкрутство, припинення провадження у справі має наслідком скасування мораторію на задоволення вимог кредиторів.

Припинення провадження у справі про банкрутство з визначених в даній ухвалі підстав не перешкоджає повторному зверненню боржника з заявою про порушення справи про банкрутство за наявності встановлених Законом підстав та ознак неплатоспроможності.

Заявлене боржником клопотання від 11.01.2011 № 48 про відкладення розгляду справи у звязку з відрядженням голови ліквідаційної комісії судом відхиляється за необґрунтованістю та відсутністю документального підтвердження викладеного у ньому.

Відповідно до ст. 47 Господарського процесуального кодексу України суд повертає повністю з Державного бюджету України боржнику - Комунальному підприємству "Слов'яносербськтепло" Словяносербської районної ради, смт. Словяносербськ, Словяносербського району Луганської області, вул. Гагаріна, буд. 36, ідентифікаційний код 34767448, державне мито в сумі 85 грн. 00 коп., сплачене за квитанцією від 23.12.2010 № 179/233, оскільки його сплата боржниками, що звертаються до суду із заявами про порушення провадження у справі про банкрутство, не передбачена Декретом Кабінету Міністрів України "Про державне мито" від 21 січня 1993 року № 7-93.

Суд також вважає за необхідне вилучити з матеріалів справи і видати Комунальному підприємству "Слов'яносербськтепло" Словяносербської районної ради оригінали квитанцій: від 23.12.2010 № 179/233, що свідчить про сплату держаного мита в сумі 85 грн. 00 коп.

Керуючись ст.ст. 12, 40 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом", ст.ст. 47, 80, 86 ГПК України, суд

ухвалив:

1.Провадження у справі припинити.

2.Скасувати мораторій на задоволення вимог кредиторів.

3.Повернути повністю з Державного бюджету України боржнику - Комунальному підприємству "Слов'яносербськтепло" Словяносербської районної ради, смт. Словяносербськ, Словяносербського району Луганської області, вул. Гагаріна, буд. 36, ідентифікаційний код 34767448, державне мито в сумі 85 грн. 00 коп., сплачене за квитанцією від 23.12.2010 № 179/233.

Підставою для повернення є зазначена ухвала скріплена гербовою печаткою суду.

4. Вилучити з матеріалів справи і видати Комунальному підприємству "Слов'яносербськтепло" Словяносербської районної ради оригінали квитанцій: від 23.12.2010 № 179/233, що свідчить про сплату держаного мита в сумі 85 грн. 00 коп.

5. Дану ухвалу надіслати:

ѕборжнику разом із оригіналом квитанції від 23.12.2010 № 179/233 на суму 85 грн. 00 коп. (вул. Гагаріна, 36, смт. Словяносербськ, Словяносербський район, Луганська обл., 93701);

ѕзасновнику боржника Слов'яносербській районній раді Луганської області;

ѕДПІ в Словяносербському районі (вул. Горького, 86, смт. Словяносербськ, Словяносербський район, Луганська обл., 93700);

ѕВДВС Словяносербського РУЮ (пров. Центральний, 12, смт. Словяносербськ, Словяносербський район, Луганська обл., 93700);

ѕВідділу з питань банкрутства у Луганській області (до відома);

ѕДержавному реєстратору Слов'яносербської райдержадміністрації (пл. Героїв ВВВ, 2, смт. Словяносербськ, Словяносербський район, Луганська обл., 93700);

ѕСлов'яносербському районному суду (вул. Леніна, 68, смт. Словяносербськ, Словяносербський район, Луганська обл., 93700).

Суддя О.С. Палей