Рішення № 136559085, 05.05.2026, Київський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
05.05.2026
Номер справи
320/54478/25
Номер документу
136559085
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України Єдиний державний реєстр судових рішень

КИЇВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

Р І Ш Е Н Н Я

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

05 травня 2026 року Київ № 320/54478/25

Київський окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Басая О.В.,

за участю секретаря судового засідання Короташ О.Б.,

за участю:

представника позивача - Самоха М.Ю.,

представника відповідача - Янкового Д.В.,

представника відповідача - Андрощук С.М.,

представника відповідача - Савенка О.Ю.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні за правилами загального позовного провадження адміністративну справу за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю "Лівінг Вуд Україна" до Головного управління ДПС у Київській області, як відокремленого підрозділу Державної податкової служби України про визнання протиправними та скасування податкових повідомлень - рішень,

у с т а н о в и в:

До Київського окружного адміністративного суду звернулося Товариства з обмеженою відповідальністю "Лівінг Вуд Україна" до Головного управління ДПС у Київській області, як відокремленого підрозділу Державної податкової служби України, в якому просить:

- визнати протиправним та скасувати податкове повідомлення-рішення Головного управління ДПС у Київській області від 24.07.2025 № 0341410708;

- визнати протиправним та скасувати податкове повідомлення-рішення Головного управління ДПС у Київській області від 24.07.2025 № 0341400708.

В обґрунтування позову позивачем зазначено, позивач займається продажем товарів для обробки деревини (лаки, фарби, олії тощо). Незначну частку таких операцій складають продажі товару із відправкою покупцеві через ТОВ "Нова Пошта" на умовах накладеного платежу (післяплата). Тобто, покупець оплачує товар після того як огляне його у відділенні Нової Пошти і прийме рішення, що забирає його, а не відмовляється від посилки. Вказує, що контролюючим органом протиправно та необґрунтовано прийнято оскаржувані податкові повідомлення-рішення. Зокрема, представник зазначає, що позивач отримує оплату за товар згодом від ТОВ "НоваПей" на свій банківський рахунок (тобто у безготівковій формі) у рамках Договору про надання платіжних послуг з переказу коштів без відкриття рахунку (для суб`єктів господарювання), а така операція між Позивачем та ТОВ "НоваПей" не є розрахунковою операцією, оскільки має місце безготівковий розрахунок "з банківського рахунку на банківський рахунок". Тобто ні позивач, ні платіжна установа ТОВ "НоваПей" не приховують ніяких платежів. Розрахункова операція відбувається у місці видачі товару покупцю (місце реалізації товару), де ТОВ "НоваПей" приймає від покупця кошти, картки тощо, та на підтвердження цього видає покупцю розрахунковий документ (фіскальний чек), який й підтверджує факт оплати товару покупцем.

Отже, в цьому випадку ТОВ "Лівінг Вуд Україна" не є тим суб`єктом господарювання, який проводить розрахункові операції безпосередньо в місці реалізації товару та фактично отримує кошти за придбаний споживачем товар через мережу Інтернет через небанківську фінансову установу, яка отримала ліцензію Національного банку України, виключно в безготівковій формі.

Позивач вважає, що висновки, до яких дійшли посадові особи контролюючого органу в акті перевірки про порушення ТОВ "Лівінг Вуд Україна" пунктів 1, 2 ст. 3 Закону України "Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг", тобто не проведення розрахункових операцій на повну суму покупки через зареєстровані РРО або ПРРО, без видачі, створення у паперовій та/або електронній формі відповідних розрахункових документів встановленої форми та змісту (фіскальних чеків) на суму 1 141 812,96 грн. (за період з 01.01.2024 по 31.12.2024) та суму 752 248,55 грн (за період 01.01.2025 по 11.06.2025), не відповідають дійсності та не ґрунтуються на нормах чинного законодавства.

Крім того, враховуючи незаконність вимог посадових осіб контролюючого органу щодо надання розгорнутих банківських виписок позивача під час проведення фактичної перевірки, висновки про порушення ст. 44, п. 85.2 ст. 85 Податкового кодексу України не знаходять свого підтвердження, а тому ППР № 0341400708 від 24.07.2025 є протиправним та також підлягає скасуванню.

Ухвалою суду від 17 листопада 2025 року відкрито провадження в адміністративній справі, вирішено, що справа буде розглядатися за правилами загального позовного провадження.

Ухвалою суду від 24 листопада 2025 року задоволено клопотання представника позивача про участь у справі в режимі відеоконференції.

Ухвалою Київського окружного адміністративного суду від 20.01.2026 закрито підготовче провадження та призначено справу до судового розгляду по суті.

Представником відповідача надано до суду письмовий відзив на позов, в якому останній проти задоволення позовних вимог заперечував, посилаючись на те, що посадовими особами Головного управління ДПС у Київській області на підставі п.п. 80.2.2 п. 80.2 ст. 80 Податкового кодексу України від 02.12.2010 № 2755-VI (із змінами та доповненнями) (далі - ПК України), відповідно до наказу Головного управління ДПС у Київській області від 16.06.2025 № 2267-п "Про проведення фактичної перевірки ТОВ "Лівінг Вуд Україна" (податковий номер 38571831) та направлень на перевірку від 16.06.2025 № 6940/10-36-07-08, № 6941/10-36-07-08 в період з 16.06.2025 по 25.06.2025 проведено фактичну перевірку офісу за адресою: Київська область, смт. Гостомель, вул. Свято-Покровська, буд. 68, офіс 313, де здійснює господарську діяльність ТОВ "Лівінг Вуд Україна".

За результатами перевірки складено акт фактичної перевірки ТОВ "Лівінг Вуд Україна" (податковий номер 38571831) від 25.06.2025, реєстраційний № 30862/Ж5/10/36/07/38571831.

Перевіркою встановлено порушення вимог:- п.1, п.2 ст. 3 Закону України від 06.07.1995 № 265/95-ВР "Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг" (із змінами та доповненнями) (далі - Закон № 265), а саме: факт проведення розрахункових операції без застосування реєстраторів розрахункових операцій та/або програмних реєстраторів розрахункових операцій (далі - РРО / ПРРО) та без видачі відповідних розрахункових документів встановленої форми та змісту на загальну суму 1 894 061,51 гривень, а саме: згідно наданої до перевірки довідки ТОВ "Лівінг Вуд Україна" від (16.06.2025 б/н), товариством реалізовано товари на умовах накладеного платежу (післяплати) в період з 01.01.2024 по 11.06.2025 на загальну суму 1 894 061,51 грн (перша розрахункова операція здійснена 01.01.2024 на суму 1 661,07 грн, (порушення вчинене вперше); - п. 85.2 ст. 85, ст. 44 ПК України, а саме: ненадання платником податків контролюючому органу оригіналів документів чи їх копій при здійсненні податкового контролю.

Не погоджуючись з висновками акта фактичної перевірки від 25.06.2025, реєстраційний № 30862/Ж5/10/36/07/38571831 щодо встановлених перевіркою порушень посадовою особою ТОВ "Лівінг Вуд Україна" (податковий номер 38571831) подано до Головного управління ДПС у Київській області заперечення від 09.07.2025 № 09-07/01 (вх. ГУ ДПС у Київській області № 75205/6 від 09.07.2025).

Головне управління ДПС у Київській області листом від 11.07.2025 № 15372/12/10-36 07-08 повідомлено ТОВ "Лівінг Вуд Україна" (податковий номер 38571831) про дату та час розгляду заперечення.

Розгляд заперечення ТОВ "Лівінг Вуд Україна" (податковий номер 38571831) відбувся 21 липня 2025 року о 10 год. 00 хв. в приміщення Головного управління ДПС у Київській області за адресою: м. Київ, вул. Святослава Хороброго, 5-А, в присутності директора ТОВ "Лівінг Вуд Україна" ОСОБА_1 та адвоката Харіна Олексія Миколайовича.

За результатами розгляду заперечення ТОВ "Лівінг Вуд Україна" (податковий номер 38571831) від 09.07.2025 № 09-07/01 (вх. ГУ ДПС № 75205/6 від 09.07.2025) на акт перевірки від 25.06.2025, реєстраційний № 30862/ Ж5/10/36/07/38571831, висновки акта залишено без змін, а заперечення - без задоволення.

За порушення п.1, п.2 ст.3 Закону № 265 до ТОВ "Лівінг Вуд Україна" (податковий номер 38571831) були застосовані штрафні (фінансові) санкції в сумі 2 840 261,79 грн (податкове повідомлення-рішення від 24.07.2025 № 0341410708) та 1 020,00 грн (податкове повідомлення-рішення від 24.07.2025 № 0341400708) Вищевказані податкові повідомлення-рішення направлено засобами поштового зв`язку рекомендованим листом з повідомленням про вручення на податкову адресу: Київська область, смт. Гостомель, вул. Свято-Покровська, буд.68, кв. (офіс) 313, який вручено ТОВ "Лівінг Вуд Україна" 01.08.2025.

В ході перевірки директору ТОВ "Лівінг Вуд Україна" (податковий номер 38571831) працівниками контролюючого органу, вручено запит від 16.06.2025 № 1 (з урахуванням уточнень від 20.06.2025 № 1/10-36-07) про надання документів, що стосуються або пов`язані з предметом перевірки.

Однак, запитувані документи не надано в повному обсязі, зокрема не надано: розгорнуті виписки по банківським рахункам, а також окремо (у розрізі) проведених розрахунків із ТОВ "НоваПей" (податковий номер 38324133).

Згідно з наданою до перевірки довідкою ТОВ "Лівінг Вуд Україна" від (16.06.2025 б/н) та листом (відповідь/пояснення) від 24.06.2025 № 24-06/1 встановлено, що ТОВ "Лівінг Вуд Україна" реалізовано товари на умовах накладеного платежу (післяплати) де фінансовим посередником виступає (небанківська установа) ТОВ "НоваПей" (податковий номер 38324133), а саме: товариством підтверджено факт проведення першої розрахункової операції 01.01.2024 на суму 1 661,07 грн, яка отримана на банківський рахунок НОМЕР_1 в АБ "УКРГАЗБАНК" від ТОВ "НоваПей" (податковий номер 38324133) за реалізовані товари покупцями та вчинені наступні розрахунки за період з 01.01.2024 по 11.06.2025 на загальну суму 1 892 400,44 грн (сума вказана з урахуванням від`ємного значення першої розрахункової операції). Таким чином, перевіркою встановлено факт проведення розрахункових операцій без застосування РРО/ПРРО та без видачі, створення в паперовій та/або електронній формі відповідних розрахункових документів встановленої форми та змісту.

Крім того, відповідач зазначив, що обов`язок застосування РРО та/або ПРРО продавцем товарів у разі здійснення продажу з використанням послуг посередників залежить від умов договору між продавцем та таким посередником - надавачем послуг. Відповідно до умов Договору про надання послуг з організації перевезення відправлень, розміщеного на сайті ТОВ "Нова Пошта", ТОВ "Нова Пошта" є експедитором, що також, відповідно до умов Договору на переказ коштів для суб`єктів господарювання, розміщеного на сайті ТОВ "НоваПей", ТОВ "НоваПей" не є учасником операції з купівлі-продажу товарів (послуг) або іншого правочину, укладеного між платником та отримувачем. Таким чином, між ТОВ "Лівінг Вуд Україна" як продавцем товарів, покупцями цих товарів, ТОВ "Нова Пошта" та ТОВ "НоваПей" відбуваються різні господарські операції. Так, між ТОВ "Лівінг Вуд Україна" та покупцями здійснюються операції купівлі-продажу товарів, в свою чергу між ТОВ "Лівінг Вуд Україна" та ТОВ "Нова Пошта" здійснюється - надання послуг з організації перевезень відправлень покупцям, а між ТОВ "Лівінг Вуд Україна" та ТОВ "НоваПей" - надання послуг з переказу належним йому коштів. Таким чином, експедитор не приймає від споживача післяплату за поштове відправлення у своєму відділенні, так само як і продавець товарів отримує кошти за послуги за допомогою фінансового посередника, який являється третьою стороною відносин, не пов`язаних з купівлею-продажем товарів і надає аналогічні послуги як продавцю товарів, так і експедитору. Крім того, небанківський фінансовий посередник зобов`язаний видавати фіскальний касовий чек на переказ коштів, як окрему операцію, в межах своєї ліцензованої господарської діяльності та отримує за це комісійну винагороду. Відповідно до наведених вище умов договорів, суб`єктами безпосередньо операції купівлі-продажу товару є лише ТОВ "Лівінг Вуд Україна" (продавець), який здійснює продаж товарів, і споживач (покупець), як отримувач такого товару. Саме тому ТОВ "Лівінг Вуд Україна" відповідно до Закону № 265 зобов`язаний видати відповідний розрахунковий документ, що підтверджує право власності на товари покупцю. Таким, чином перевіркою порядку проведення розрахунків встановлено здійснення ТОВ "Лівінг Вуд Україна" операцій з продажу товарів за допомогою мережі Інтернет, на умовах накладеного платежу (післяплата) за участі фінансового посередника ТОВ "НоваПей" без застосування РРО та/ або ПРРО, без формування та видачі відповідних розрахункових документів. Отже, представник податкового органу просить відмовити у задоволенні позовних вимог, оскільки при здійсненні владно управлінських функцій відповідач діяв на підставі та у межах передбачених чинним законодавством.

На адресу суду від представника позивача надійшла відповідь на відзив, в якій підтримано позицію, викладену в позовній заяві, та зазначено, що відзив є законодавчо необґрунтованим та таким, що не спростовує доводів, викладених в позовній заяві, як підстави для задоволення позову.

Представниками сторін також неодноразово надано суду додаткові письмові пояснення по справі.

Представник позивача в судовому засіданні позовні вимоги підтримав у повному обсязі, надав пояснення, аналогічні викладеним в позовній заяві, у відповіді на відзив та письмових поясненнях, які надавались на адресу суду, просив суд задовольнити позовні вимоги у повному обсязі.

Представники відповідача в судовому засіданні проти задоволення позову заперечував, посилаючись на письмовий відзив, додаткові письмові пояснення, що містяться в матеріалах справи, у зв`язку з чим у задоволенні позовної заяви просив відмовити.

Розглянувши позовну заяву, відзив на позовну заяву, відповідь на відзив, письмові пояснення, вислухавши представників сторін, а також оцінивши наявні в матеріалах належні та допустимі докази у їх взаємозв`язку та сукупності, суд встановив таке.

Товариство з обмеженою відповідальністю "Лівінг Вуд Україна" є юридичною особою, зареєстрованою в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань 10.04.2013 (запис № 13571020000003197).

ТОВ "Лівінг Вуд Україна" перебуває на загальній системі оподаткування та є платником ПДВ. Основним видом діяльності позивача за КВЕД є: 46.73 Оптова торгівля деревиною, будівельними матеріалами та санітарно-технічним обладнанням.

Позивач займається продажем товарів для обробки деревини (лаки, фарби, олії тощо). Незначну частку таких операцій складають продажі товару із відправкою покупцеві через ТОВ "Нова Пошта" на умовах т.зв. накладеного платежу (післяплата).

На підставі наказу № 2267-п від 16.06.2025 та направлень № 6940/10-36-07-08 та № 6941/10 36-07-08 від 16.06.2025 посадовими особами ГУ ДПС у Київській області було проведено фактичну перевірку господарської одиниці - офісу, розташованого за адресою: Київська обл., м. Гостомель, вул. Свято-Покровська, буд. 68, оф. 313, де здійснює діяльність ТОВ "Лівінг Вуд Україна" за період діяльності з 01.01.2024 по 16.06.2025 (з урахуванням уточнень від контролюючого органу - з 01.01.2024 по 20.05.2025).

Мета проведення перевірки: здійснення контролю щодо дотримання норм законодавства з питань регулювання обігу готівки, порядку проведення розрахунків, ведення касових операцій, наявності ліцензій, дотримання роботодавцем законодавства стосовно укладення трудового договору, оформлення трудових відносин з працівниками (найманими особами), порядку розрахунків з використанням електронних платіжних засобів за товари (послуги), а також тимчасово, на період до припинення або скасування дії воєнного стану в Україні, під час здійснення контролю за дотриманням платниками податків вимог законодавства щодо встановлених державою фіксованих цін, граничних цін та граничних рівнів торговельної надбавки (націнки).

16.06.2025 посадовими особами контролюючого органу надано позивачу запит про надання документів № 1, відповідно до якого, платника податків просили надати наступні документи за період діяльності з 01.01.2024 по 16.06.2025: - паспорти та їх завірені копії ФОП або директора та головного бухгалтера (для юридичної особи) та осіб, які проводили розрахункові операції; - довідки про присвоєння РНОКПП керівника (для юридичної особи), головного бухгалтера (у разі наявності); - книга обліку доходів та витрат або документи, що підтверджують ведення обліку товарних запасів; - первинні документи на товар (прибуткові, видаткові накладні або інші документи, які підтверджують придбання товару), що знаходяться та знаходились на перевірюваному періоді; - виписки по банківських рахунках (з фінансовою установою ТОВ "НоваПей"); - трудові договори та/або накази на призначення працівників із повідомленням до ДПС про прийняття на роботу; - документи, що підтверджують право власності, оренди, суборенди, іншого права користування будівлею/спорудою/приміщенням/земельною проведення діяльності із зазначенням площі. ділянкою/об`єктом.

У відповідь на вказаний запит суб`єктом господарювання було надано посадовим особам контролюючого органу довідку, у якій було вказано наступне: "Перша розрахункова операція була проведена 01.01.2024 р. на суму 1 661,07 грн. За підсумками 2024 року на рахунок ТОВ "Лівінг Вуд Україна" р/р UA 673204780000026006924919864, УКРГАЗБАНК АБ від ТОВ "НоваПей" надійшло 1 141 812,96 грн. За підсумками періоду з 01.01.2025 по 11.06.2025 на рахунок ТОВ "Лівінг Вуд Україна" р/р UA673204780000026006924919864, УКРГАЗБАНК АБ від ТОВ "НоваПей" надійшло 752 248,55 грн".

19.06.2025 ТОВ "Лівінг Вуд Україна" (через свого представника) звернулось до ГУ ДПС у Київській області з листом, у якому, крім іншого, звернуло увагу на те, що вимога щодо надання документів з 01.01.2024 по 16.06.2025 суперечить приписам наказу на проведення перевірки та ст. 102 ПК України, оскільки останній день подання податкової декларації за квітень 2025 року припав на 20.05.2025, тому саме по цю дату контролюючий орган може здійснювати перевірку.

Розглянувши вказаний лист, посадові особи контролюючого органу листом № 1/10 36-07 від 20.06.2025 просили надати документи не з 01.01.2024 по 16.06.2025, а з 01.01.2024 по 20.05.2025. Згідно із вказаним листом, ГУ ДПС у Київській області просило надати розгорнуті виписки по банківським рахункам, а також окремо (у розрізі) із ТОВ "НоваПей" та інші наявні документи, пов`язані із предметом перевірки. 24.06.2025 ТОВ "Лівінг Вуд Україна" надало ГУ ДПС у Київській області уточнення на запит про надання документів (лист вих. № 24-06/01), у якому містились пояснення щодо господарської діяльності позивача, а також позивач пояснив, що не здійснює розрахункових операцій, тому не зобов`язаний використовувати РРО/ПРРО та видавати фіскальні чеки покупцям. Також у листі було детально описано яким чином відбуваються господарські операції та зауважено, що усі розрахунки із платником податків здійснюються у безготівковій формі (що повністю відображено у бухгалтерському та податковому обліку компанії).

За результатами зазначеної перевірки 25.06.2025 ГУ ДПС у Київській області складено акт фактичної перевірки № 30862/Ж5/10/36/07/38571831 (далі - Акт перевірки).

Відповідно до Акта перевірки, уповноваженими особами контролюючого органу проведено перевірку господарської одиниці - офісу, розташованого за адресою: Київська обл., м. Гостомель, вул. Свято-Покровська, буд. 68, оф. 313, де здійснює діяльність ТОВ "Лівінг Вуд Україна". У п. 2.2.20 Акта перевірки, зокрема, зазначено, що: ТОВ "Лівінг Буд Україна" здійснює діяльність у сфері торгівлі будівельними матеріалами, в тому числі через мережу Інтернет шляхом відправлення товарів через ТОВ "Нова Пошта" із подальшим отримання грошових переказів на рахунок ТОВ "Лівінг Вуд Україна" від ТОВ "НоваПей". В ході перевірки директору ТОВ "Лівінг Вуд Україна" працівниками контролюючого органу вручено запит від 16.06.2025 № 1 (з урахуванням уточнень від 20.06.2025 № 1/10-36-07 ) про надання документів, що стосуються або пов`язані з предметом перевірки. Однак, запитувані документи не надано в повному обсязі, зокрема: розгорнуті виписки по банківським рахункам, а також окремо (у розрізі) із TOB "HоваПей". Згідно наданої до перевірки довідки ТОВ "Лівінг Вуд Україна" від (16.06.2025, б/н) та листа (відповідь/пояснення) від 24.06.2025 № 24-06/01 встановлено, що TOB "Лівінг Вуд Україна" реалізовано товари на умовах накладеного платежу (післясплати) де фінансовим посередником виступає (небанківська установа) ТОВ "НоваПей", а саме: підприємством підтверджено факт проведення першої розрахункової операції 01.01.2024 на суму 1 661,07 грн, яка отримана на банківський рахунок НОМЕР_1 в АБ "УКРГАЗБАНК" від TOB "НоваПей" за реалізовані товари покупцями та вчинені наступні розрахунки за період з 01.01.2024 по 31.12.2024 на загальну cyмy 1 141 812,96 грн, а також за період з 01.01.2025 по 11.06.2025 на загальну суму 752 248,55 грн.

ТОВ "Лівінг Вуд Україна" РРО/ПРРО, не реєструвало. Отже, перевіркою встановлено факт проведення розрахункових операцій без застосування РРО/ПРРО та без видачі, створення в паперовій та/або електронній формі відповідних розрахункових документів встановленої форми та змісту (фіскальних чеків).

Таким чином, посадові особи відповідача дійшли висновку про порушення пунктів 1, 2 ст. 3 Закону України "Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг" (далі - Закон України "Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг") та п. 85.2 ст. 85 та ст. 44 ПК України.

Не погоджуючись із висновками перевірки, викладеними в Акті перевірки, ТОВ "Лівінг Вуд Україна" 09.07.2025 було подано до контролюючого органу заперечення до Акта перевірки (вих. № 09-07/01).

Розглянувши вказані заперечення до Акта перевірки, ГУ ДПС у Київській області своїм листом № 16774/12/10-36-07-08-05 від 22.07.2025 повідомило про те, що висновки Акта перевірки залишено без змін, а заперечення - без задоволення.

На підставі висновків Акта перевірки, Головним управлінням ДПС у Київській області прийнято податкові повідомлення-рішення:

- № 0341410708 від 24.07.2025, яким за порушення пунктів 1, 2 ст. 3 Закону України "Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг" та на підставі п.п. 54.3.3 п. 54.3 ст. 54 ПК України та п. 1 ст. 17 Закону України "Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг" застосовано штрафні (фінансові) санкції (штрафи) у сумі 2 840 261 грн 73 коп;

- № 0341400708 від 24.07.2025, яким за порушення ст. 44, п. 85.2 ст. 85 ПК України та на підставі п.п. 54.3.3 п. 54.3 ст. 54, п. 121.1 ст. 121 ПК України застосовано штрафні (фінансові) санкції (штрафи) у сумі 1 020 грн.

Отримавши зазначені податкові повідомлення - рішення позивач скористався своїм правом на адміністративне оскарження та 11.08.2025 звернувся до ДПС України зі скаргою (вих. № 11 08/25).

09.10.2025 ДПС України прийнято рішення за результатами розгляду скарги № 29289/6/99-00-06-03-02-06, яким скаргу залишено без задоволення, а податкові повідомлення - рішення - без змін.

З урахуванням зазначеного, позивач вважає податкові повідомлення-рішення № 0341410708 від 24.07.2025 та № 0341400708 від 24.07.2025 необґрунтованими та такими, що прийняті з порушенням чинного законодавства України, тому звернувся з даним позовом до суду.

Відтак предметом розгляду цієї адміністративної справи є правомірність податкових повідомлень-рішень № 0341410708 від 24.07.2025 та № 0341400708 від 24.07.2025.

Надаючи правову оцінку відносинам, що виникли між сторонами, суд зазначає таке.

Згідно з пунктом 75.1 статті 75 ПК України контролюючі органи мають право проводити камеральні, документальні (планові або позапланові; виїзні або невиїзні) та фактичні перевірки. Камеральні та документальні перевірки проводяться контролюючими органами в межах їх повноважень виключно у випадках та у порядку, встановлених цим Кодексом, а фактичні перевірки - цим Кодексом та іншими законами України, контроль за дотриманням яких покладено на контролюючі органи.

Підпунктом 75.1.3 пункту 75.1 статті 75 ПК України встановлено, що фактичною вважається перевірка, що здійснюється за місцем фактичного провадження платником податків діяльності, розташування господарських або інших об`єктів права власності такого платника. Така перевірка здійснюється контролюючим органом щодо дотримання норм законодавства з питань регулювання обігу готівки, порядку здійснення платниками податків розрахункових операцій, ведення касових операцій, наявності ліцензій, свідоцтв, у тому числі про виробництво та обіг підакцизних товарів, дотримання роботодавцем законодавства щодо укладення трудового договору, оформлення трудових відносин з працівниками (найманими особами).

Порядок проведення фактичної перевірки визначений статтею 80 ПК України.

Згідно з пунктом 80.1 статті 80 ПК України фактична перевірка здійснюється без попередження платника податків (особи).

Відповідно до пункту 80.2 статті 80 ПК України фактична перевірка може проводитися на підставі рішення керівника (його заступника або уповноваженої особи) контролюючого органу, оформленого наказом, копія якого вручається платнику податків або його уповноваженому представнику, або особам, які фактично проводять розрахункові операції під розписку до початку проведення такої перевірки, та за наявності хоча б однієї з таких підстав:

80.2.1. у разі коли за результатами перевірок інших платників податків виявлено факти, які свідчать про можливі порушення платником податків законодавства щодо виробництва та обігу підакцизних товарів, здійснення платником податків розрахункових операцій, ведення касових операцій, наявності патентів, ліцензій та інших документів, контроль за наявністю яких покладено на контролюючі органи, та виникає необхідність перевірки таких фактів;

80.2.2. у разі наявності та/або отримання в установленому законодавством порядку інформації від державних органів або органів місцевого самоврядування, яка свідчить про можливі порушення платником податків законодавства, контроль за яким покладено на контролюючі органи, зокрема, щодо здійснення платниками податків розрахункових операцій, ведення касових операцій, наявності патентів, ліцензій та інших документів, контроль за наявністю яких покладено на контролюючі органи, виробництва та обігу підакцизних товарів;

80.2.3. письмового звернення покупця (споживача), оформленого відповідно до закону, про порушення платником податків установленого порядку проведення розрахункових операцій, касових операцій, патентування або ліцензування;

80.2.4. неподання суб`єктом господарювання в установлений законом строк обов`язкової звітності про використання реєстраторів розрахункових операцій та/або програмних реєстраторів розрахункових операцій, розрахункових книжок та книг обліку розрахункових операцій, подання їх із нульовими показниками;

80.2.5. у разі наявності та/або отримання в установленому законодавством порядку інформації про порушення вимог законодавства в частині виробництва, обліку, зберігання та транспортування спирту, алкогольних напоїв, тютюнових виробів та рідин, що використовуються в електронних сигаретах, та цільового використання спирту платниками податків, обладнання акцизних складів витратомірами-лічильниками та/або рівномірами -лічильниками, а також здійснення функцій, визначених законодавством у сфері виробництва і обігу спирту, алкогольних напоїв, тютюнових виробів, рідин, що використовуються в електронних сигаретах, пального;

80.2.6. у разі виявлення за результатами попередньої перевірки порушення законодавства з питань, визначених у пункті 75.1.3;

80.2.7. у разі наявності та/або отримання в установленому законодавством порядку інформації про використання праці найманих осіб без належного оформлення трудових відносин та виплати роботодавцями доходів у вигляді заробітної плати без сплати податків до бюджету, а також здійснення фізичною особою підприємницької діяльності без державної реєстрації.

Згідно з пунктом 80.4 статті 80 ПК України перед початком фактичної перевірки, з питань дотримання порядку здійснення розрахункових операцій та ведення касових операцій, посадовими особами контролюючих органів на підставі підпункту 20.1.10 пункту 20.1 статті 20 цього Кодексу може бути проведена контрольна розрахункова операція.

Фактична перевірка проводиться двома і більше посадовими особами контролюючого органу у присутності посадових осіб суб`єкта господарювання або його представника та/або особи, що фактично здійснює розрахункові операції.

Статтею 81 ПК України передбачені умови та порядок допуску посадових осіб контролюючих органів до проведення документальних виїзних та фактичних перевірок.

Згідно з пунктом 81.1 статті 81 ПК України посадові особи контролюючого органу мають право приступити до проведення документальної виїзної перевірки, фактичної перевірки за наявності підстав для їх проведення, визначених цим Кодексом, та за умови пред`явлення або надіслання у випадках, визначених цим Кодексом, таких документів:

- направлення на проведення такої перевірки, в якому зазначаються дата видачі, найменування контролюючого органу, реквізити наказу про проведення відповідної перевірки, найменування та реквізити суб`єкта (прізвище, ім`я, по батькові фізичної особи - платника податку, який перевіряється) або об`єкта, перевірка якого проводиться, мета, вид (документальна планова/позапланова або фактична), підстави, дата початку та тривалість перевірки, посада та прізвище посадової (службової) особи, яка проводитиме перевірку. Направлення на перевірку у такому випадку є дійсним за наявності підпису керівника (його заступника або уповноваженої особи) контролюючого органу, що скріплений печаткою контролюючого органу;

- копії наказу про проведення перевірки, в якому зазначаються дата видачі, найменування контролюючого органу, найменування та реквізити суб`єкта (прізвище, ім`я, по батькові фізичної особи - платника податку, який перевіряється) та у разі проведення перевірки в іншому місці - адреса об`єкта, перевірка якого проводиться, мета, вид (документальна планова/позапланова або фактична перевірка), підстави для проведення перевірки, визначені цим Кодексом, дата початку і тривалість перевірки, період діяльності, який буде перевірятися. Наказ про проведення перевірки є дійсним за наявності підпису керівника (його заступника або уповноваженої особи) контролюючого органу та скріплення печаткою контролюючого органу; службового посвідчення осіб, які зазначені в направленні на проведення перевірки;

- службового посвідчення осіб (належним чином оформленого відповідним контролюючим органом документа, що засвідчує посадову (службову) особу), які зазначені в направленні на проведення перевірки.

Пунктом 81.3 статті 81 ПК України передбачено, що під час проведення перевірок посадові (службові) особи органів державної служби повинні діяти у межах повноважень, визначених цим Кодексом.

Щодо встановленого контролюючим органом порушення в ході фактичної перевірки позивача порушення норм Закону № 265/95-ВР, суд зазначає таке.

ТОВ "Лівінг Вуд Україна" здійснює продаж товарів для обробки деревини (лаки, фарби, олії тощо). Незначну частку таких операцій складають продажі товару через мережу Інтернет із відправкою покупцеві через ТОВ "Нова Пошта" на умовах т.зв. накладеного платежу (післяплата). Купівля-продаж товару відбувається наступним чином: покупець онлайн через мережу Інтернет замовляє товар, цей товар доставляється за допомогою ТОВ "Нова Пошта" у точки видачі (у відділення Нової Пошти), де покупець його отримує та оплачує послуги з перевезення (безпосередньо перевізнику) та вартість товару (фінансовому посереднику, який після отримання від покупця грошових коштів, перераховує їх у безготівковій формі на банківський рахунок ТОВ "Лівінг Вуд Україна") на підставі укладеного з ним договору. Покупець оплачує товар після того як огляне його у відділенні Нової Пошти і прийме рішення, що забирає його, а не відмовляється від посилки.

Суд встановив, що за адресою: Київська область, м. Гостомель, вул. Свято Покровська, буд. 68, оф. 313, знаходиться офіс та складські приміщення суб`єкта господарської діяльності - ТОВ "Лівінг Вуд Україна" У зазначеному місці не здійснюється продаж товару, а покупці за вказаною адресою фізично не знаходяться. Таке твердження підтверджується й безпосередньо Актом перевірки, оскільки з його змісту випливає, що посадовими особами контролюючого органу не проводилась контрольна розрахункова операція, у зазначеному місці не було виявлено будь-якої готівки та загалом відповідно до договору суборенди № 3Г/25-2 від 09.12.2024 Позивач суборендує там приміщення загальною площею 1188 кв.м., що складаються зі складських приміщень та офісу. Для ведення своєї діяльності ТОВ "Лівінг Вуд Україна" має укладений договір про надання послуг з організації перевезення відправлень з ТОВ "Нова Пошта" та договір про надання платіжних послуг з переказу коштів із ТОВ "НоваПей".

Так, 24.07.2019 ТОВ "Лівінг Вуд Україна" (Замовник) підписало заяву приєднання до публічного Договору про надання послуг з організації перевезення відправлень із Товариством з обмеженою відповідальністю "Нова Пошта" (Експедитор). Відповідно до пунктів 2.2 - 2.4 Договору, Експедитор зобов`язується за плату та за рахунок Замовника організувати перевезення відправлення та надання комплексу інших послуг, пов`язаних із організацією перевезення відправлення (далі - Послуги), а Замовник зобов`язується їх прийняти й оплатити на умовах, визначених Договором. Експедитор надає Замовнику послуги на умовах цього Договору та згідно з Умовами, затвердженими Експедитором. За надані Експедитором послуги Замовник сплачує Експедитору винагороду згідно з чинними тарифами Експедитора, розміщеними на офіційному сайті Експедитора novaposhta.ua. Саме на підставі цього Договору товар ТОВ "Лівінг Вуд Україна" доставляється Експедитором у пункти його видачі (відповідні відділення нової пошти).

10.06.2019 ТОВ "Лівінг Вуд Україна" (Отримувач) підписало заяву-приєднання № 80/06 до умов публічного Договору про надання платіжних послуг без відкриття рахунку (для суб`єктів господарювання) із Товариством з обмеженою відповідальністю "НоваПей" (Платіжна установа), яке станом на дату підписання заяви мало назву ТОВ "ПОСТ ФІНАНС".

20.04.2022 між сторонами було підписано додаткову угоду № 1 до вказаного договору, якою було внесено зміни щодо банківського розрахункового рахунку Позивача (ТОВ "Лівінг Вуд Україна" почало користуватись рахунком, відкритим в АБ "УКРГАЗБАНК". Відповідно до типової форми Договору про надання платіжних послуг без відкриття рахунку (для суб`єктів господарювання) із ТОВ "НоваПей" (в усіх редакціях, що були чинними з 01.01.2024 по 20.05.2025. А протягом цього періоду до типової форми вказаного договору декілька разів вносились зміни, відповідно, діяли різні його редакції), ТОВ "НоваПей" (надалі - "Платіжна установа"), що здійснює свою діяльність на підставі Ліцензії Національного банку України на надання фінансових платіжних послуг № 21/770-рк від 28 квітня 2023 року (рішення про включення до Реєстру платіжної інфраструктури, що ведеться Національним банком України, від 28 квітня 2023 року № 21/770-рк), в особі Генерального директора Кривошапка Андрія Володимировича, який діє на підставі Статуту, з однієї сторони, та Отримувач-суб`єкт господарювання, який підписав Заяву про приєднання (надалі - "Заява") до умов Договору про надання платіжних послуг з переказу коштів без відкриття рахунку (для суб`єктів господарювання) (надалі - "Отримувач"), з іншої сторони, уклали цей Договір про надання платіжних послуг з переказу коштів без відкриття рахунку шляхом підписання Отримувачем Заяви. Пунктом 1.1 цього Договору визначено, що Платіжна установа бере на себе обов`язки щодо надання Отримувачу платіжних послуг з переказу коштів без відкриття рахунку, в тому числі приймання Платежів на користь Отримувача, а Отримувач зобов`язується сплатити винагороду за надані Платіжною установою платіжні послуги відповідно до умов Договору. Також, зазначеним Договором визначено, що експедитором, який надає послуги з організації перевезення відправлень є ТОВ "Нова Пошта". Саме на підставі вищезазначеного Договору, ТОВ "НоваПей" перераховує у безготівковій формі грошові кошти ТОВ "Лівінг Вуд Україна".

Як випливає з матеріалів податкової перевірки та адміністративного оскарження, позиція податкового органу зводиться до того, що при продажах товарів через мережу Інтернет (коли продавець здійснює продаж товару не безпосередньо в магазині, а пропонує його для продажу у мережі Інтернет, а потім доставляє його за допомогою служб доставки (на підставі укладених з ними договорів) покупцю), коли покупець у місці отримання товару (видачі інтернет-замовлення) сплачує грошові кошти за товар (на користь платіжної установи, яка у подальшому перераховує грошові кошти у безготівковій формі продавцю), отримуючи при цьому фіскальний чек на здійснення фінансової операції від платіжної установи, продавець повинен проводити такі розрахункові операції через РРО або ПРРО та видавати покупцю фіскальний чек на підтвердження здійснення такої господарської операції.

Надаючи оцінку зазначеному висновку відповідача, суд зазначає таке.

Правові засади застосування реєстраторів розрахункових операцій та програмних реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг визначаються Законом № 265/95-ВР, дія якого поширюється на усіх суб`єктів господарювання, їх господарські одиниці та представників (уповноважених осіб) суб`єктів господарювання, які здійснюють розрахункові операції у готівковій та/або безготівковій формі.

За змістом пунктів 1, 2 статті 3 Закону № 265/95-ВР суб`єкти господарювання, які здійснюють розрахункові операції в готівковій та/або в безготівковій формі (із застосуванням електронних платіжних засобів, платіжних чеків, жетонів тощо) при продажу товарів (наданні послуг) у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг, а також операції з приймання готівки для виконання платіжної операції зобов`язані:

1) проводити розрахункові операції на повну суму покупки (надання послуги) через зареєстровані, опломбовані у встановленому порядку та переведені у фіскальний режим роботи реєстратори розрахункових операцій або через зареєстровані фіскальним сервером контролюючого органу програмні реєстратори розрахункових операцій зі створенням у паперовій та/або електронній формі відповідних розрахункових документів, що підтверджують виконання розрахункових операцій, або у випадках, передбачених цим Законом, із застосуванням зареєстрованих у встановленому порядку розрахункових книжок. Використання програмних реєстраторів розрахункових операцій при оптовій та/або роздрібній торгівлі пальним забороняється;

2) надавати особі, яка отримує або повертає товар, отримує послугу або відмовляється від неї, включаючи ті, замовлення або оплата яких здійснюється з використанням мережі Інтернет, при отриманні товарів (послуг) в обов`язковому порядку розрахунковий документ встановленої форми та змісту на повну суму проведеної операції, створений в паперовій та/або електронній формі (у тому числі, але не виключно, з відтворюванням на дисплеї реєстратора розрахункових операцій чи дисплеї пристрою, на якому встановлений програмний реєстратор розрахункових операцій QR-коду, який дозволяє особі здійснювати його зчитування та ідентифікацію із розрахунковим документом за структурою даних, що в ньому міститься, та/або надсиланням електронного розрахункового документа на наданий такою особою абонентський номер або адресу електронної пошти).

Абзацом дев`ятнадцятим статті 2 Закону № 265/95-ВР визначено, що розрахунковий документ - документ встановленої форми та змісту (касовий чек, товарний чек, видатковий чек, розрахункова квитанція, проїзний документ тощо), що підтверджує факт продажу (повернення) товарів, надання послуг, операцій з видачі готівкових коштів держателям електронних платіжних засобів, отримання (повернення) коштів, торгівлю валютними цінностями в готівковій формі, створений в паперовій та/або електронній формі (електронний розрахунковий документ) у випадках, передбачених цим Законом, зареєстрованим у встановленому порядку реєстратором розрахункових операцій або програмним реєстратором розрахункових операцій, чи заповнений вручну.

Згідно з частиною першою статті 8 Закону № 265/95-ВР форма, зміст розрахункових документів, порядок реєстрації та ведення розрахункових книжок, книг обліку розрахункових операцій, а також форма та порядок подання звітності, пов`язаної із застосуванням реєстраторів розрахункових операцій та/або програмних реєстраторів розрахункових операцій чи використанням розрахункових книжок, встановлюються центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну фінансову політику.

Положення про форму та зміст розрахункових документів/електронних розрахункових документів затверджене наказом Міністерства фінансів України № 13 від 21.01.2016, зареєстрованим в Міністерстві юстиції України 11.02.2016 за № 220/28350 (далі - Положення).

Пунктом 3 розділу І Положення визначено, що установлені в цьому Положенні вимоги до змісту розрахункових документів визначають обов`язкові реквізити розрахункових документів/електронних розрахункових документів.

У відповідності до пункту 1 статті 17 Закону № 265/95-ВР за порушення вимог цього Закону до суб`єктів господарювання, які здійснюють розрахункові операції за товари (послуги), за рішенням відповідних контролюючих органів застосовуються фінансові санкції у таких розмірах:

у разі встановлення в ході перевірки факту: проведення розрахункових операцій з використанням реєстраторів розрахункових операцій, програмних реєстраторів розрахункових операцій або розрахункових книжок на неповну суму вартості проданих товарів (наданих послуг); непроведення розрахункових операцій через реєстратори розрахункових операцій та/або програмні реєстратори розрахункових операцій з фіскальним режимом роботи; невидача (в паперовому вигляді та/або електронній формі) відповідного розрахункового документа, що підтверджує виконання розрахункової операції, або проведення її без використання розрахункової книжки на окремому господарському об`єкті такого суб`єкта господарювання:

100 відсотків вартості проданих з порушеннями, встановленими цим пунктом, товарів (робіт, послуг) - за порушення, вчинене вперше;

150 відсотків вартості проданих з порушеннями, встановленими цим пунктом, товарів (робіт, послуг) - за кожне наступне вчинене порушення.

Відповідно до п.15 розділу II "Прикінцеві положення" Закону № 265/95-ВР у період з 1 серпня 2023 року по 31 липня 2025 року, але не пізніше ніж до дати припинення або скасування воєнного стану на території України, введеного Указом Президента України "Про введення воєнного стану в Україні" від 24 лютого 2022 року № 64/2022, затвердженим Законом України "Про затвердження Указу Президента України "Про введення воєнного стану в Україні" від 24 лютого 2022 року № 2102-IX, до фізичних осіб - підприємців, які є платниками єдиного податку та не зареєстровані платниками податку на додану вартість, що здійснюють діяльність з продажу товарів (крім підакцизних товарів, технічно складних побутових товарів, що підлягають гарантійному ремонту, лікарських засобів, виробів медичного призначення, ювелірних та побутових виробів з дорогоцінних металів, дорогоцінного каміння, дорогоцінного каміння органогенного утворення та напівдорогоцінного каміння) або надають послуги, фінансова відповідальність за проведення розрахункових операцій з використанням реєстраторів розрахункових операцій, програмних реєстраторів розрахункових операцій або розрахункових книжок на неповну суму вартості проданих товарів (наданих послуг), непроведення розрахункових операцій через реєстратори розрахункових операцій та/або програмні реєстратори розрахункових операцій з фіскальним режимом роботи, невидачу (у паперовій та/або електронній формі) відповідного розрахункового документа, що підтверджує виконання розрахункової операції, або проведення її без використання розрахункової книжки на окремому господарському об`єкті такого суб`єкта господарювання застосовується у таких розмірах:

25 відсотків вартості проданих з порушенням, встановленим цим пунктом, товарів (робіт, послуг) - за порушення, вчинене вперше;

50 відсотків вартості проданих з порушенням, встановленим цим пунктом, товарів (робіт, послуг) - за кожне наступне вчинене порушення.

Як випливає з матеріалів справи, податковим органом вказує про порушення податкового законодавства, а саме: непроведення позивачем розрахункових операцій на повну суму покупки через зареєстровані РРО, без створення у паперовій та/або електронній формі відповідних розрахункових документів на загальну суму 1 894 061,51 грн (перша розрахункова операція здійснена 01.01.2024 на суму 1 661,07 грн)

Так, згідно із абзацами 5, 6 статті 2 Закону № 265/95-ВР реєстратор розрахункових операцій - це пристрій або програмно-технічний комплекс, в якому реалізовані фіскальні функції і який призначений для реєстрації розрахункових операцій при продажу товарів (наданні послуг), операцій з торгівлі валютними цінностями в готівковій формі та/або реєстрації кількості проданих товарів (наданих послуг), операцій з видачі готівкових коштів держателям електронних платіжних засобів та з приймання готівки для виконання платіжних операцій. До реєстраторів розрахункових операцій належать: електронний контрольно-касовий апарат, електронний контрольно-касовий реєстратор, вбудований електронний контрольно-касовий реєстратор, комп`ютерно-касова система, електронний таксометр, автомат з продажу товарів (послуг) тощо.

Розрахункова операція - приймання від покупця готівкових коштів, платіжних карток, платіжних чеків, жетонів тощо за місцем реалізації товарів (послуг), видача готівкових коштів за повернутий покупцем товар (ненадану послугу), а у разі застосування банківської платіжної картки - оформлення відповідного розрахункового документа щодо оплати в безготівковій формі товару (послуги) банком покупця або, у разі повернення товару (відмови від послуги), оформлення розрахункових документів щодо перерахування коштів у банк покупця.

Тобто згідно з нормами чинного законодавства, розрахунковою операцією, серед іншого є така операція, коли суб`єкт господарювання приймає (отримує) від покупця готівкові кошти, платіжні картки, платіжні чеки, жетони тощо безпосередньо за місцем реалізації товарів (послуг), а у разі застосування банківської платіжної картки - оформлення відповідного розрахункового документа щодо оплати в безготівковій формі товару (послуги) банком покупця.

У свою чергу, місце проведення розрахунків - місце, де здійснюються розрахунки із покупцем за продані товари (надані послуги) та зберігаються отримані за реалізовані товари (надані послуги) готівкові кошти, а також місце отримання покупцем попередньо оплачених товарів (послуг) із застосуванням платіжних карток, платіжних чеків, жетонів тощо.

З аналізу наведених правових норм випливає, що суб`єкти господарювання, які здійснюють приймання від покупця готівкових коштів, платіжних карток, платіжних чеків, жетонів тощо за місцем реалізації товарів (послуг), видача готівкових коштів за повернутий покупцем товар (ненадану послугу), а у разі застосування банківської платіжної картки - оформлення відповідного розрахункового документа щодо оплати в безготівковій формі товару (послуги) банком покупця або, у разі повернення товару (відмови від послуги), оформлення розрахункових документів щодо перерахування коштів у банк покупця, зобов`язані проводити розрахункові операції на повну суму покупки (надання послуги) через зареєстровані, опломбовані у встановленому порядку та переведені у фіскальний режим роботи реєстратори розрахункових операцій або через зареєстровані фіскальним сервером контролюючого органу програмні реєстратори розрахункових операцій зі створенням у паперовій та/або електронній формі відповідних розрахункових документів, що підтверджують виконання розрахункових операцій, або у випадках, передбачених цим Законом, із застосуванням зареєстрованих у встановленому порядку розрахункових книжок.

При цьому місце проведення розрахунків - це місце, де здійснюються розрахунки із покупцем за продані товари (надані послуги) та зберігаються отримані за реалізовані товари (надані послуги) готівкові кошти, а також місце отримання покупцем попередньо оплачених товарів (послуг) із застосуванням платіжних карток, платіжних чеків, жетонів тощо.

За правилами пунктів 12, 14 частини 1 статті 9 Закону № 265/95-ВР реєстратори розрахункових операцій та/або програмні реєстратори розрахункових операцій, та розрахункові книжки не застосовуються, якщо в місці отримання товарів (надання послуг) операції з розрахунків у готівковій формі не здійснюються (склади, місця зберігання товарів, оптова торгівля тощо); при здійсненні розрахунків за послуги у разі проведення таких розрахунків виключно за допомогою банківських систем дистанційного обслуговування та/або сервісів переказу коштів.

Таким чином, оплата товару, реалізованого позивачем кінцевим споживачам через мережу Інтернет, здійснюється із залученням зазначеної фінансової компанії (ТОВ "НоваПей") та проводиться наступним чином: - кінцевий споживач ініціює грошовий переказ з метою оплати вартості товару, придбаного через мережу Інтернет, через фінансову компанію шляхом внесення готівкових або безготівкових коштів (із застосуванням банківської карти) для подальшого їх переказу позивачу; - грошові кошти внесені кінцевими споживачами (у готівковій або безготівковій формі) в якості оплати за товар позивача зараховуються на рахунок фінансової компанії та в подальшому, згідно умов договору, укладеного ТОВ "Лівінг Вуд Україна" з фінансовою компанією, перераховуються на рахунок позивача; - фінансова компанія видає кінцевому споживачу фіскальний чек на підтвердження отримання від нього готівкових або безготівкових коштів (із застосуванням банківської карти).

Отже, в цьому випадку ТОВ "Лівінг Вуд Україна" не є тим суб`єктом господарювання, який проводить розрахункові операції безпосередньо в місці реалізації товару та фактично отримує кошти за придбаний споживачем товар через мережу Інтернет через небанківську фінансову установу, яка отримала ліцензію Національного банку України, виключно в безготівковій формі.

Варто зауважити, що поняття та загальний порядок виконання платіжних операцій в Україні, виключний перелік платіжних послуг та порядок їх надання, категорії надавачів платіжних послуг та умови авторизації їх діяльності, загальні засади функціонування платіжних систем в Україні, загальні засади випуску та використання в Україні електронних грошей та цифрових грошей Національного банку України, права, обов`язки та відповідальність учасників платіжного ринку України, загальний порядок здійснення нагляду за діяльністю надавачів платіжних послуг, надавачів обмежених платіжних послуг, порядок здійснення оверсайта платіжної інфраструктури визначає Закон України "Про платіжні послуги" від 30.06.2021 № 1591-IX.

Пунктом 53 ч. 1 ст. 1 Закону України "Про платіжні послуги" визначено, що переказ коштів без відкриття рахунку - платіжна послуга, що надається платнику з метою переказу коштів у готівковій чи безготівковій формі отримувачу або надавачу платіжних послуг, який діє від імені отримувача, під час якої надавач цієї послуги не використовує відкритий у нього рахунок платника та/або отримувача.

Відповідно до пунктів 56, 57 ч. 1 ст. 1 Закону України "Про платіжні послуги", платіжна картка - електронний платіжний засіб у вигляді пластикової чи іншого виду картки. Платіжна операція - будь-яке внесення, переказ або зняття коштів незалежно від правовідносин між платником і отримувачем, які є підставою для цього.

Частиною другою статті 41 Закону України "Про платіжні послуги" визначено, що ініціювання платіжної операції здійснюється шляхом: 1) надання ініціатором платіжної інструкції надавачу платіжних послуг, в якому відкрито його рахунок; Документ сформований в системі "Електронний суд" 07.11.2025 11 2) надання надавачем платіжних послуг з ініціювання платіжної операції платіжної інструкції платника надавачу платіжних послуг з обслуговування рахунку платника на підставі наданої платником цьому надавачу платіжних послуг з ініціювання платіжної операції згоди на ініціювання такої платіжної операції; 3) надання платником платіжної інструкції та готівкових коштів для виконання платіжної операції, у тому числі за допомогою платіжного пристрою; 4) використання користувачем платіжного інструменту для виконання платіжної операції; 5) надання платником, що є власником електронних грошей, платіжної інструкції, у тому числі шляхом використання платіжного інструменту, емітенту електронних грошей щодо виконання платіжної операції з використанням електронних грошей; 6) надання користувачем платіжної інструкції відповідному учаснику платіжної системи, у тому числі шляхом використання певного платіжного інструменту, в порядку, визначеному правилами цієї платіжної системи.

У той же час п. 3 ч. 1 ст. 1 Закону України "Про платіжні послуги" визначено, що безготівкові розрахунки - перерахування коштів із рахунків платників на рахунки отримувачів, а також перерахування надавачами платіжних послуг коштів, унесених платниками готівкою, на рахунки отримувачів.

Згідно з п. 3 Положення про ведення касових операцій у національній валюті в Україні, затвердженого постановою Правління Національного банку України від 29.12.2017 № 148 (далі - Положення) готівкові розрахунки - платежі готівкою суб`єктів господарювання і фізичних осіб за реалізовану продукцію (товари, виконані роботи, надані послуги), а також за операціями, які безпосередньо не пов`язані з реалізацією продукції (товарів, робіт, послуг) та іншого майна.

Пунктом 10 Положення регламентовано, що розрахунки суб`єктів господарювання та фізичних осіб у разі їх здійснення готівкою без відкриття рахунку шляхом унесення готівки до кас надавачів платіжних послуг для подальшого її переказу на рахунки інших суб`єктів господарювання або фізичних осіб для платників коштів є готівковими, а для отримувачів коштів безготівковими.

Таким чином, при реалізації товарів через мережу Інтернет ТОВ "Лівінг Вуд Україна" не отримує безпосередньо коштів від споживача, а отримує такі кошти від фінансової компанії, розрахунки з якою для останнього є безготівковими.

При цьому реалізація товару через мережу Інтернет не передбачає в собі чітко визначеного місця реалізації товару, а за місцем проведення розрахунку за товар Позивач не отримує коштів.

Такі грошові кошти надходять ТОВ "Лівінг Вуд Україна" в безготівковій формі від фінансової установи. Також відсутні і обставини розрахунків споживачами із позивачем за реалізовані товари у місці отримання товарів (відділення логістичних служб), оскільки розрахунки у готівковій формі безпосередньо з ТОВ "Лівінг Вуд Україна" не здійснюються, всі розрахунки проводяться із залученням фінансової компанії.

Як випливає з довідки № 5-100/17/1717/2025 від 07.11.2025, виданої банком, про рух коштів по банківському рахунку ТОВ "Лівінг Вуд Україна", відкритого в АБ "УКРГАЗБАНК" (IBAN НОМЕР_1 ) за період з 01.01.2024 по 20.05.2025, у вказаний період від ТОВ "НоваПей" Позивачу надійшли грошові кошти у загальному розмірі 1 871 050 грн 48 коп.

Усі зазначені платежі здійснені у безготівковій формі, тобто ні позивач, ні платіжна установа не приховувала будь-яких зарахувань, що свідчить про відкритість та достовірність наданої податковому органу інформації.

Суд зазначає, що поняття "розрахунковий документ" є набагато ширшим, а "фіскальний чек" є одним із видів розрахункового документа.

Відповідно до п. 7 ч. 1 ст. 1 Закону України "Про захист прав споживачів", договір усний чи письмовий правочин між споживачем і продавцем (виконавцем) про якість, терміни, ціну та інші умови, за яких реалізується продукція.

Підтвердження вчинення усного правочину оформляється квитанцією, товарним чи касовим чеком, квитком, талоном, розрахунковим документом, передбаченим Законом України "Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг", або іншими документами (далі розрахунковий документ ).

Абзацом 19 ст. 2 Закону України "Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг" визначено, що розрахунковий документ - документ встановленої форми та змісту (касовий чек, товарний чек, видатковий чек, розрахункова квитанція, проїзний документ тощо), що підтверджує факт продажу (повернення) товарів, надання послуг, операцій з видачі готівкових коштів держателям електронних платіжних засобів, отримання (повернення) коштів, торгівлю валютними цінностями в готівковій формі, створений в паперовій та/або електронній формі (електронний розрахунковий документ) у випадках, передбачених цим Законом, зареєстрованим у встановленому порядку реєстратором розрахункових операцій або програмним реєстратором розрахункових операцій, чи заповнений вручну. Відповідно до п. 1 розділу ІІ Положення про форму та зміст розрахункових документів, електронних розрахункових документів, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 22.11.2024 № 13, фіскальний касовий чек на товари (послуги) (далі - фіскальний чек) - розрахунковий документ / електронний розрахунковий документ, створений у паперовій та/або електронній формі (електронний розрахунковий документ), реєстратором розрахункових операцій або програмним реєстратором розрахункових операцій при проведенні розрахунків за продані товари (надані послуги).

Згідно з п. 15 ст. 3 Закону України "Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг", суб`єкти господарювання, які здійснюють розрахункові операції в готівковій та/або в безготівковій формі (із застосуванням електронних платіжних засобів, платіжних чеків, жетонів тощо) при продажу товарів (наданні послуг) у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг, а також операції з приймання готівки для виконання платіжної операції зобов`язані надавати в паперовій та/або електронній формі покупцю товарів (послуг) за його вимогою чек, накладну або інший розрахунковий документ, що засвідчує передання права власності на них від продавця до покупця з метою виконання вимог Закону України "Про захист прав споживачів".

Порушення цього правила тягне за собою відповідальність, передбачену зазначеним законом, але не може бути підставою для застосування до порушника адміністративних чи фінансових санкцій, передбачених законодавством з питань оподаткування.

Суд зауважує, що сама суть проведення розрахункових операцій через РРО та ПРРО та видачі відповідних розрахункових документів (фіскальних чеків) при розрахунках із суб`єктами господарювання у готівковій формі чи за допомогою банківських карток, полягає у тому, щоб суб`єкт господарювання вів прозорий та відкритий облік господарської діяльності, показував усі доходи та не приховував будь якої готівки, яка не обліковується, внаслідок чого до державного бюджету у повному обсязі надходитимуть податки.

Варто зазначити, що ТОВ "Лівінг Вуд Україна", здійснюючи свої діяльність відповідно до вимог чинного законодавства, отримуючи у безготівковій формі грошові кошти від ТОВ "НоваПей" не приховуючи будь якого доходу, позивачем, на виконання вимог чинного законодавства України, видаються покупцям товару розрахункові документи встановленої форми (видаткові накладні, що вкладаються у кожну посилку разом із товаром), що засвідчують передання права власності на куплені товари від продавця до покупця (зазначене відповідачем не заперечується та не спростовується).

Загальний порядок виконання платіжних операцій в Україні, виключний перелік платіжних послуг та порядок їх надання, категорії надавачів платіжних послуг та умови авторизації їх діяльності, загальні засади функціонування платіжних систем в Україні, загальні засади випуску та використання в Україні електронних грошей та цифрових грошей Національного банку України, права, обов`язки та відповідальність учасників платіжного ринку України, загальний порядок здійснення нагляду за діяльністю надавачів платіжних послуг, надавачів обмежених платіжних послуг, порядок здійснення оверсайта платіжної інфраструктури визначає Закон України "Про платіжні послуги" від 30.06.2021 № 1591-IX (далі Закон № 1591-IX).

Пунктом 53 ч.1 ст.1 Закону № 1591-IX визначено, що переказ коштів без відкриття рахунку платіжна послуга, що надається платнику з метою переказу коштів у готівковій чи безготівковій формі отримувачу або надавачу платіжних послуг, який діє від імені отримувача, під час якої надавач цієї послуги не використовує відкритий у нього рахунок платника та/або отримувача.

Відповідно до пунктів 56, 57 ч.1 ст.1 Закону № 1591-IX, платіжна картка електронний платіжний засіб у вигляді пластикової чи іншого виду картки. Платіжна операція будь-яке внесення, переказ або зняття коштів незалежно від правовідносин між платником і отримувачем, які є підставою для цього.

Частиною другою статті 41 Закону № 1591-IX визначено, що ініціювання платіжної операції здійснюється шляхом: 1) надання ініціатором платіжної інструкції надавачу платіжних послуг, в якому відкрито його рахунок; 2) надання надавачем платіжних послуг з ініціювання платіжної операції платіжної інструкції платника надавачу платіжних послуг з обслуговування рахунку платника на підставі наданої платником цьому надавачу платіжних послуг з ініціювання платіжної операції згоди на ініціювання такої платіжної операції; 3) надання платником платіжної інструкції та готівкових коштів для виконання платіжної операції, у тому числі за допомогою платіжного пристрою; 4) використання користувачем платіжного інструменту для виконання платіжної операції; 5) надання платником, що є власником електронних грошей, платіжної інструкції, у тому числі шляхом використання платіжного інструменту, емітенту електронних грошей щодо виконання платіжної операції з використанням електронних грошей; 6) надання користувачем платіжної інструкції відповідному учаснику платіжної системи, у тому числі шляхом використання певного платіжного інструменту, в порядку, визначеному правилами цієї платіжної системи.

Інструкцією про безготівкові розрахунки в національній валюті користувачів платіжних послуг, затвердженою Постановою Правління Національного банку України № 163 від 29.07.2022, визначено, що безготівкові розрахунки перерахування коштів із рахунків платників на рахунки отримувачів, а також перерахування надавачами платіжних послуг коштів, унесених платниками готівкою, на рахунки отримувачів.

Згідно з пунктом 3 Положення про ведення касових операцій у національній валюті в Україні, затвердженого постановою Правління Національного банку України від 29.12.2017 № 148 (далі - Положення) готівкові розрахунки - платежі готівкою суб`єктів господарювання і фізичних осіб за реалізовану продукцію (товари, виконані роботи, надані послуги), а також за операціями, які безпосередньо не пов`язані з реалізацією продукції (товарів, робіт, послуг) та іншого майна.

Пунктом 10 Положення регламентовано, що розрахунки суб`єктів господарювання та фізичних осіб у разі їх здійснення готівкою без відкриття поточного рахунку шляхом унесення готівки до банків або небанківських фінансових установ, які в установленому законодавством порядку отримали ліцензію на переказ коштів у національній валюті без відкриття рахунку, для подальшого її переказу на рахунки інших суб`єктів господарювання або фізичних осіб для платників коштів є готівковими, а для отримувачів коштів безготівковими.

З аналізу вищенаведених правових норм випливає, що якщо споживач (клієнт) замовив товар на вебсайті продавця (зокрема, в інтернет-магазині) і не здійснював передоплату, а доставку товару здійснила служба доставки на підставі договору про передачу такій службі товару для доставки покупцю, то реєстратор розрахункових операцій застосовує служба доставки, безпосередньо при передачі товару покупцю та отримання оплати від нього (в тому числі із застосування сервісів переказу коштів).

В цьому випадку, дії продавця товару не матимуть ознак розрахункової операції, оскільки, в момент придбання товару оплату проведено у відділені служби кур`єрської доставки або поштовому відділені чи в іншому місці доставки.

Ураховуючи викладене, суд зазначає про безпідставність посилання контролюючого органу на пункт 11 статті 11 Закону України "Про електронну комерцію", яким визначено, що покупець (замовник, споживач) повинен отримати підтвердження вчинення електронного правочину у формі електронного документа, квитанції, товарного чи касового чека, квитка, талона або іншого документа у момент вчинення правочину або у момент виконання продавцем обов`язку передати покупцеві товар та на абзац 3 п. 11 ст. 8 Закону України "Про захист прав споживачів", яким визначено, що розрахунковий документ має бути виданий або створений в електронній формі не пізніше моменту передачі товару (послуги), з огляду на викладене вище, оскільки як вже зазначалося судом, в даному випадку позивач, в даний спосіб, здійснюючи відправлення товару на замовлення із можливою оплатною передачею такого товару не має ознак розрахункової операції, а відтак застосування норм, які стосуються СОД РРО не застосовуються.

Більш того, отримавши замовлення в інтернет-магазині без здійснення покупцем передоплати, на стадії передачі товару службі доставки продавець не може безперечно знати, що покупець гарантовано придбає товар та відповідно здійснить переказ коштів. Тобто на стадії відправки товару продавцем господарська операція фактично не є завершеною і він не може контролювати ані саму подію завершення, ані момент здійснення такої операції.

Таким чином, суд вважає, що відповідно до норм чинного законодавства, сама суть проведення розрахункових операцій через РРО та видачі відповідних розрахункових документів (фіскальних чеків) при розрахунках із суб`єктами господарювання у готівковій формі чи за допомогою банківських карток полягає у тому, щоб суб`єкт господарювання вів прозорий та відкритий облік господарської діяльності, показував усі доходи та не приховував будь-якої готівки, яка не обліковується, внаслідок чого до державного бюджету у повному обсязі надходитимуть податки.

Отже, на переконання суду позивач здійснюючи свою діяльність відповідно до вимог чинного законодавства, отримував грошові кошти у безготівковій формі від ТОВ "НоваПей", не приховуючи доходу.

Також під час проведення перевірки контролюючим органом не було виявлено будь-яких порушень щодо невідповідності реального обсягу здійснених господарських операцій наявній документації щодо діяльності позивача.

Ураховуючи те, що при реалізації товарів (послуг) через Інтернет позивач не отримує безпосередньо коштів від споживача, а отримує такі кошти від фінансової компанії, розрахунки з якою є безготівковими, суд дійшов висновку, що на ці операції не розповсюджується обов`язок щодо застосування РРО/ПРРО, що має наслідком відсутність підстав для застосування до позивача штрафних санкцій спірним податковим повідомленням-рішенням

При цьому суд не бере до уваги посилання відповідача на правову позицію Верховного Суду, викладену у постанові від 16.04.2021 у справі № 520/7835/19, у зв`язку з її нерелевантністю до спірних правовідносин, оскільки у вказаній постанові судом надавалась оцінка проведення коштів при розрахунках через системи LiqPay, WayForPay, а не через NovaPay при відправці продавцем товару на умовах після сплати через ТОВ "НОВА ПОШТА".

У спірних правовідносинах позивач не використовував послуги еквайрингу у дистанційному режимі систем LiqPay і WayForPay платіжних сервісів ПриватБанку і ТОВ ФК "ВЕЙ ФОР ПЕЙ", а розрахунки покупців із ним не здійснюються в мережі Інтернет за допомогою персональних комп`ютерів та/або інших мобільних пристроїв та з використанням банківських платіжних карток.

Крім того, позивач взагалі не здійснював продаж товарів на умовах повної передоплати із застосуванням платіжних сервісів LiqPay і WayForPay, а тому алгоритм продажу товару та його оплати, щодо яких висловила свою позицію колегія суддів Верховного Суду, є зовсім іншим ніж той, з яким працює позивач.

Таким чином, з урахуванням вищенаведених доводів висновки, до яких дійшли посадові особи контролюючого органу в Акті перевірки про порушення ТОВ "Лівінг Вуд Україна" пунктів 1, 2 ст. 3 Закону України "Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг", тобто не проведення розрахункових операцій на повну суму покупки через зареєстровані РРО або ПРРО, без видачі, створення у паперовій та/або електронній формі відповідних розрахункових документів встановленої форми та змісту (фіскальних чеків) на суму 1 141 812,96 грн (за період з 01.01.2024 по 31.12.2024) та суму 752 248,55 грн (за період 01.01.2025 по 11.06.2025), не відповідають дійсності та не ґрунтуються на нормах чинного законодавства.

Щодо податкового повідомлення - рішення № 0341400708 від 24.07.2025, суд зазначає таке.

Так, як випливає з Акта перевірки: "В ході перевірки директору ТОВ "Лівінг Вуд Україна" працівниками контролюючого органу, вручено запит від 16.06.2025 номер 1 (з урахуванням уточнень в/д 20.06.2025 номер 1/10-36-07) про надання документів, що стосуються або пов`язані з предметом перевірки. Однак запитувані документи ненадано в повному обсязі, зокрема: розгорнуті виписки по банківським рахункам, а також окремо (у розрізі) TOB"НоваПей".

Саме це й стало підставою для складання ППР № 0341400708 від 24.07.2025, яким за порушення ст. 44, п. 85.2 ст. 85 ПК України та на підставі п.п. 54.3.3 п. 54.3 ст. 54, п. 121.1 ст. 121 ПК України застосовано штрафні (фінансові) санкції (штрафи) у сумі 1 020 грн.

Відповідно до абз. 1 пп. 75.1.3 п. 75.1 ст. 75 ПК України, предметом фактичної перевірки є дотримання норм законодавства з питань регулювання обігу готівки, порядку здійснення платниками податків розрахункових операцій, ведення касових операцій, наявності ліцензій, свідоцтв, у тому числі про виробництво та обіг підакцизних товарів, дотримання роботодавцем законодавства щодо укладення трудового договору, оформлення трудових відносин з працівниками (найманими особами).

Згідно з п. 85.8 ст. 85 ПК України, посадова (службова) особа контролюючого органу, яка проводить перевірку, у випадках, передбачених цим Кодексом, має право отримувати від платника податків або його законних представників копії документів, що належать до предмета перевірки.

Як вже зазначалось, абз. 6 ст. 2 Закону України "Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг" під розрахунковою операцією розуміє: - приймання від покупця готівкових коштів, платіжних карток, платіжних чеків, жетонів тощо за місцем реалізації товарів (послуг). Наведене визначення виключає розрахунки в безготівковій формі між юридичними особами iз переліку розрахункових операцій, визначених абз. 6 ст. 2 Закону України "Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг".

Відтак проведення перевірки порядку здійснення ТОВ "Лівінг Вуд Україна" розрахунків у безготівковій формі не відноситься до предмету фактичної перевірки; - видача готівкових коштів за повернутий покупцем товар (ненадану послугу).

Аналогічно наведеному визначенню, видача грошових коштів за товар жодним чином не стосується проведення безготівкових розрахунків між юридичними особами; - у paзі застосування банківської платіжної картки - оформлення відповідного розрахункового документа щодо оплати в безготівковій формі товару (послуги) банком покупця. Проте, позивач не є банківською установою покупця, що також виключає проведення фактичної перевірки за даним видом розрахункових операцій.

Що стосується повернення товару, в частині оформлення розрахункових документів щодо перерахування коштів у банк покупця, то перевіряючими не зазначено жодного контрагента позивача, якому б здійснювалося повернення коштів. Таким чином, наведений перелік операцій виключає перевірку розрахунків в безготівковій формі між юридичними особами.

Відтак вимога надати "розгорнуті виписки по банківським рахункам." є намаганням перевіряючих вийти за предмет фактичної перевірки та провести документальну перевірку, оскільки відповідно до пп. 75.1.2. п. 75.1. ст. 75 ПК України, документальна перевірка проводиться на підставі "...первинних документів, які використовуються в бухгалтерському та податковому обліку i пов`язані з нарахуванням і сплатою податків та зборів...", до яких законодавство відносить і виписки по банківським рахункам. Згідно пп. 21.1.1. п.21.1 ст. 21 ПК України, посадові та службові особи контролюючих органів зобов`язані дотримуватися Конституції України та діяти виключно у відповідності з Кодексом та іншими законами України, іншими нормативними актами.

За відсутності повідомлень ГУ ДПС у Київській області про проведення документальної перевірки, вимога перевіряючих надати "розгорнуті виписки по банківським рахункам", є такою, що виходить за межі прав та повноважень, наданих відповідачу під час фактичної перевірки, що є порушенням чинного податкового законодавства України.

Отже, враховуючи незаконність вимог посадових осіб контролюючого органу щодо надання розгорнутих банківських виписок позивача під час проведення фактичної перевірки, висновки про порушення ст. 44, п. 85.2 ст. 85 ПК України не знайшов свого підтвердження під час судового розгляду справи, а тому податкове повідомлення - рішення № 0341400708 від 24.07.2025 є протиправним та також підлягає скасуванню.

При цьому суд враховує позицію Європейського суду з прав людини (в аспекті оцінки аргументів учасників справи у касаційному провадженні), сформовану, зокрема у справах Салов проти України (заява № 65518/01; від 6 вересня 2005 року; пункт 89), Проніна проти України (заява № 63566/00; 18 липня 2006 року; пункт 23) та Серявін та інші проти України (заява № 4909/04; від 10 лютого 2010 року; пункт 58): принцип, пов`язаний з належним здійсненням правосуддя, передбачає, що у рішеннях судів та інших органів з вирішення спорів мають бути належним чином зазначені підстави, на яких вони ґрунтуються; хоча пункт 1 статті 6 Конвенції зобов`язує суди обґрунтовувати свої рішення, його не можна тлумачити як такий, що вимагає детальної відповіді на кожен аргумент; міра, до якої суд має виконати обов`язок щодо обґрунтування рішення, може бути різною в залежності від характеру рішення (рішення у справі Руїс Торіха проти Іспанії (Ruiz Torija v. Spain) серія A. 303-A; 09 грудня 1994 року, пункт 29).

Отже, інші доводи сторін не потребують правового аналізу, оскільки не мають вирішального значення.

Згідно з ст. 90 Кодексу адміністративного судочинства України суд оцінює докази, які є у справі, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об`єктивному дослідженні.

Під час перевірки правомірності оскаржуваних рішень суд враховує, чи прийняті вони з використанням повноважень та спосіб, що визначені Конституцією та законами України; з використанням повноважень з метою, з якою це повноваження надано; обґрунтовано, тобто з урахуванням усіх обставин що мають значення для прийняття рішення (вчинення дії); безсторонньо (неупереджено); добросовісно; розсудливо; з дотриманням принципу рівності перед законом, запобігаючи всім формам дискредитації; пропорційно, зокрема з дотриманням необхідного балансу між будь яким несприятливими наслідками для прав, свобод та інтересів особи і цілями, на досягнення яких спрямоване це рішення (дія); з урахуванням права особи на участь у процесі прийняття рішення; своєчасно, тобто протягом розумного строку.

Оцінюючи докази надані сторонами, суд відзначає, що позивачем надано належні та допустимі докази на підтвердження заявлених позовних вимог, у той час як відповідачем не надано належних доказів на підтвердження законності спірних податкових повідомлень - рішень.

Отже, за сукупності вказаних обставин висновки контролюючого органу не знайшли свого підтвердження у ході судового розгляду справи, у зв`язку із чим спірні податкові повідомлення-рішення № 0341410708 від 24.07.2025 та № 0341400708 від 24.07.2025 підлягають визнанню протиправними та скасуванню.

Відповідно до частини першої статті 139 Кодексу адміністративного судочинства України при задоволенні позову сторони, яка не є суб`єктом владних повноважень, всі судові витрати, які підлягають відшкодуванню або оплаті відповідно до положень цього Кодексу, стягуються за рахунок бюджетних асигнувань суб`єкта владних повноважень, що виступав відповідачем у справі, або якщо відповідачем у справі виступала його посадова чи службова особа.

З огляду не те, що позовні вимоги були задоволені в повному обсязі, судовий збір, сплачений позивачем за подачу адміністративного позову до суду, в розмірі 24 224,00 грн підлягає стягненню з Головного управління ДПС у Київській області, як відокремленого підрозділу Державної податкової служби України за рахунок бюджетних асигнувань.

Керуючись статтями 9, 14, 73-78, 90, 143, 242-246, 250, 255, 295 Кодексу адміністративного судочинства України, суд

в и р і ш и в:

Адміністративний позов задовольнити.

Визнати протиправним та скасувати податкове повідомлення-рішення Головного управління Державної податкової служби у Київській області, як відокремленого підрозділу Державної податкової служби України від 24.07.2025 № 0341410708.

Визнати протиправним та скасувати податкове повідомлення-рішення Головного управління Державної податкової служби у Київській області, як відокремленого підрозділу Державної податкової служби України від 24.07.2025 № 0341400708.

Стягнути на користь Товариства з обмеженою відповідальністю "Лівінг Вуд Україна" (код ЄДРПОУ: 38571831, місцезнаходження: Київська область, м. Гостомель, вул. Свято-Покровська, буд. № 68, оф. № 313) судовий збір у розмірі 24 224,00 грн (двадцять чотири тисячі двісті двадцять чотири гривні 00 копійок) за рахунок бюджетних асигнувань суб`єкта владних повноважень - Головного управління ДПС у Київській області, як відокремленого підрозділу Державної податкової служби України (код ЄДРПОУ: 44096797, місцезнаходження: Київська область, Білоцерківський район, м. Біла Церква, вул. Героїв 72-ї Бригади, буд. № 12).

Рішення набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Апеляційна скарга на рішення суду подається до Шостого апеляційного адміністративного суду протягом тридцяти днів з дня його проголошення. У разі оголошення судом лише вступної та резолютивної частини рішення, або розгляду справи в порядку письмового провадження, апеляційна скарга подається протягом тридцяти днів з дня складення повного тексту рішення.

Повний текст рішення складений 14.05.2026.

Суддя Басай О.В.