Єдиний державний реєстр судових рішень Справа № 485/865/26
Провадження №3/485/195/26
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
15 травня 2026 року м. Снігурівка
Суддя Снігурівського районного суду Миколаївської області Квєтка І.А., секретар судового засідання Семенака А.Г., за участю особи, яка притягується до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , прокурора Снігурівського відділу Баштанської окружної прокуратури Миколаївської області Гамери Н.В., розглянувши матеріали, які надійшли від Управління стратегічних розслідувань в Миколаївській області Департаменту стратегічних розслідувань Національної поліції України про притягнення до адміністративної відповідальності
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженку с. Світла Дача Снігурівського району Миколаївської області, громадянку України, зареєстровану та проживаючу за адресою: АДРЕСА_1 , працюючу у КП "Горохівське",
за ч. 1 ст. 172-6 КУпАП,
встановив:
ОСОБА_1 , займаючи посаду депутата 8-го скликання Горохівської сільської ради Баштанського району Миколаївської області з 20 листопада 2020 року, тобто відповідно до п.п. "б" п. 1 ч. 1 ст. 3 Закону України "Про запобігання корупції" будучи суб`єктом відповідальності за правопорушення, пов`язані з корупцією, у порушення вимог ч. 1 ст. 45 Закону України "Про запобігання корупції", несвоєчасно подала шляхом заповнення на офіційному веб-сайті Національного агентства з питань запобігання корупції, декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за 2024 рік типу "щорічна", а саме подала таку декларацію лише 16 жовтня 2025 року.
Своїми діями ОСОБА_1 вчинила адміністративне правопорушення, передбачене ч. 1 ст. 172-6 КУпАП, а саме несвоєчасне подання декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.
У судовому засіданні ОСОБА_1 вину визнала частково. Пояснила, що не подала декларацію вчасно, оскільки не була обізнана про необхідність подання декларації за нероз"яснення такого обов"язку керівництвом сільської ради.
Прокурор вважає, що в діях ОСОБА_1 є склад адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.172-6 КУпАП, тому просить притягнути її до адміністративної відповідальності та накласти адміністративне стягнення у виді штрафу.
Заслухавши учасників судового процесу, дослідивши матеріали справи про адміністративне правопорушення, суд дійшов до таких висновків.
Судом встановлено, що рішенням Горохівської сільської ради Миколаївської області №1 від 20 листопада 2020 року, про початок повноважень депутатів Горохівської сільської ради Миколаївської області, визнано повноваження депутатів Горохівської сільської ради 8-го скликання, зокрема ОСОБА_1 . /а.с.18-19/.
Згідно протоколу 1 сесії 8 скликання Горохівської сільської ради від 20 листопада 2020 року, ОСОБА_1 визнано обраним депутатом Горохівської сільської ради в багатомандатний округ №5. /а.с.20-25/.
Відповідно до п.п. "б" п. 1 ч. 1 ст. 3 Закону України "Про запобігання корупції" ОСОБА_1 є суб`єктом відповідальності за правопорушення, пов`язані з корупцією.
Згідно з ч. 1 ст. 45 Закону України "Про запобігання корупції" особи, зазначені у пункті 1, підпунктах "а", "в"-"ґ" пункту 2 частини першої статті 3 цього Закону, зобов`язані щорічно до 1 квітня подавати шляхом заповнення на офіційному веб-сайті Національного агентства декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за минулий рік за формою, що визначається Національним агентством.
В порушення ч.1 ст. 45 Закону України "Про запобігання корупції", ОСОБА_1 , будучи депутатом 8-го скликання Горохівської сільської ради Баштанського району Миколаївської області, без поважних причин, несвоєчасно, а саме 16 жовтня 2025 року подала щорічну декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за період 2024 року.
Таким чином, ОСОБА_1 вчинила адміністративне правопорушення, передбачене ч. 1 ст. 172-6 КУпАП: несвоєчасне подання без поважних причин декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.
Про вчинення ОСОБА_1 адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.172-6 КУпАП складено протокол №251, датований 29 квітня 2026 року.
Факт несвоєчасного подання ОСОБА_1 декларації за 2024 рік типу "щорічна", також підтверджується:
скрін-шотом подачі декларацій суб`єкта декларування, з якого слідує що ОСОБА_1 декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за 2024 рік типу "щорічна" подала 16 жовтня 2025 року о 15 год. 36 хв.; /а.с.14/;
рапортом о/у УСР в Миколаївській області ДСР Національної поліції України від 29 квітня 2026 року, про виявлення у Єдиному державному реєстрі декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування з офіційного сайту НАЗК інформації про подання ОСОБА_1 декларації за 2024 рік типу "щорічна" 16 жовтня 2025 року /а.с.13/;
копією рішення Горохівської сільської ради Миколаївської області №1 від 20 листопада 2020 року, про початок повноважень депутатів Горохівської сільської ради Миколаївської області, яким визнано повноваження депутатів Горохівської сільської ради 8-го скликання, зокрема ОСОБА_1 . /а.с.18-19/;
копією протоколу 1 сесії 8 скликання Горохівської сільської ради від 20 листопада 2020 року, згідно якого, ОСОБА_1 визнано обраним депутатом Горохівської сільської ради в багатомандатний округ №5. /а.с.20-25/.
Таким чином, вина ОСОБА_1 у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 172-6 КУпАП, повністю доведена сукупністю вказаних доказів.
За даними листа Національного агентства з питань запобігання корупції № 70-09/45671-25 від 27 липня 2025 року тимчасові перебої в роботі Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування спостерігались з 26 грудня 2024 до 03 січня 2025 року, 16 січня 2025 року, 20 січня 2025 року, 26 лютого 2025 року, 07 березня 2025 року, 10 березня 2025 року, 12 березня 2025 року, в інші дні реєстр працював в штатному режимі. /а.с.26/.
Поважних причин, які б об`єктивно унеможливлювали подання ОСОБА_1 декларації за 2024 рік типу "щорічна", у встановлений законом строк, під час розгляду справи не встановлено.
Відповідно до листа Верховного Суду від 09 квітня 2021 №1089/0/2-21, моментом вчинення правопорушення, пов`язаного з корупцією, слід вважати день складання протоколу про таке правопорушення уповноваженою посадовою особою.
Згідно зі статтею 68 Конституції України незнання законів не звільняє від юридичної відповідальності. Презумпція знання законодавства (лат. Ignorantia juris non excusat - незнання закону не вибачається) означає, що кожен вважається таким, що знає закони.
ОСОБА_1 з 2020 року виконувала повноваження депутата, знала про необхідність у зв`язку із виконуваними повноваженнями про обов`язок подання декларацій, була обізнаною про порядок їх подання, оскільки з 2020 року неодноразово такі подавала, однак з власної необачності не подала вчасно деклацію типу "щорічна" за 2024 рік.
Отже, в діях ОСОБА_1 є склад адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.172-6 КУпАП та на неї може бути накладено стягнення.
При визначенні міри адміністративного стягнення, враховую характер вчиненого правопорушення, обставини його вчинення, особу порушниці, яка раніше до адміністративної відповідальності не притягувалася, ступінь її вини.
Обставин, що пом`якшують та обтяжують відповідальність немає.
З метою виховання та запобігання вчиненню ОСОБА_1 нових правопорушень, суд вважає за необхідне накласти на неї адміністративне стягнення за вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст. 172-6 КУпАП, у виді штрафу у мінімальних межах санкції зазначеної статті.
Крім того, відповідно до ст.40-1 КУпАП підлягає стягненню з ОСОБА_1 в дохід держави судовий збір.
Керуючись ст.40-1, 283-285 КУпАП,
постановив:
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , визнати винуватою у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.172-6 КУпАП та накласти на неї адміністративне стягнення у виді штрафу на користь держави у розмірі пятидесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 850,00 грн (вісімсот п`ятдесят грн 00к.).
Адміністративний штраф стягнути за наступними реквізитами: розрахунковий рахунок: UA378999980313050106000014444, отримувач: Миколаїв. ГУК тгм.Снігурівка/ 21081100, Код отримувача (ЄДРПОУ):37992030, Банк одержувача: КазначействоУкраїни (ЕАП), Кодкласифікації доходів бюджету:21081100.
Стягнути з ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , судовий збір на користь держави (стягувачем є Державна судова адміністрація) у розмірі 665,60 грн (шістсот шістдесят п`ять грн 60 к.) на розрахунковий рахунок: UA908999980313111256000026001, отримувач коштів: ГУК у м.Києві/м.Київ/22030106, Код отримувача (код за ЄДРПОУ) 37993783, Банк отримувача (ГУДКСУ): Казначейство України (ЕАП), кодкласифікації доходів бюджету22030106.
Відповідно до ч. 1 ст. 307 КУпАП штраф має бути сплачений порушником не пізніш, як через п`ятнадцять днів з дня вручення йому постанови про накладення штрафу, крім випадків, передбачених статтею 300-1 цього Кодексу, а в разі оскарження такої постанови, - не пізніш як через п`ятнадцять днів з дня повідомлення про залишення скарги без задоволення.
На підставі ст. 308 КУпАП у разі несплати правопорушником штрафу у строк, установлений ч. 1 ст. 307 цього Кодексу, постанова про накладення штрафу надсилається для примусового виконання до органу державної виконавчої служби за місцем проживання порушника, роботи або за місцезнаходженням його майна в порядку, встановленому законом. У порядку примусового виконання постанови про стягнення штрафу за вчинення адміністративного правопорушення з правопорушника стягується подвійний розмір штрафу, визначеного у відповідній статті цього Кодексу та зазначеного у постанові про стягнення штрафу, а також витрати на облік зазначених правопорушень. Розмір витрат на облік правопорушень визначається Кабінетом Міністрів України.
Постанова судді у справі про адміністративне правопорушення може бути оскаржена особою, яку притягнуто до адміністративної відповідальності, її законним представником, захисником, протягом десяти днів з дня винесення постанови на ім`я Миколаївського апеляційного суду через Снігурівський районний суд Миколаївської області.
Суддя І. А. Квєтка