Єдиний державний реєстр судових рішень
Єдиний унікальний номер 317/1238/26
Номер провадження 3/317/835/2026
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
12 травня 2026 року м. Запоріжжя
Суддя Запорізького районного суду Запорізької області Громова І.Б., розглянувши матеріал, який надійшов із Управління патрульної поліції в Запорізькій області про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , РНОКПП НОМЕР_1 , який проживає за адресою: АДРЕСА_1 , інші відомості суду не відомі,
за адміністративне правопорушення, передбачене ч. 4 ст. 140 КУпАП,
ВСТАНОВИВ:
12.02.2026 о 11 год. 00 хв., в Запорізькі області Запорізького району, а/д Н-08 Бориспіль-Маріуполь, 455 км. + 300 м., гр. ОСОБА_1 , перебуваючи посадовою відповідальною за експлуатаційний стан та утримання ВШМ особою ТОВ «АМСТРУД», не жив своєчасних заходів на обробку проти ожеледними матеріалами проїзної частини, на якій була наявна зимова слизкіть (ожеледиця), в результаті чого сталось ДТП за участю ТЗ DAF, днз НОМЕР_2 з напівпричіпом НОМЕР_3 , під керуванням водія ОСОБА_2 , в результаті чого ТЗ отримав механічні пошкодження і матеріальні збитки.
Даними діями ОСОБА_1 порушив п. 61: 62 ДСТУ 3587-2022, за що передбачена відповідальність ч. 4 ст. 140 КУпАП.
У судовому засіданні ОСОБА_1 не погоджувався із зазначеним протоколом, зазначивши, що не він є відповідальною особою за експлуатаційний стан доріг, крім того вказав, що водій, за участю якого трапилась ДТП, рухався із великою швидкістю.
Суд надав час ОСОБА_1 для підготовки доказів на підтвердження своїх заперечень, проте, у наступне судове засідання правопорушник не з`явився, заяв чи клопотань на адресу суду не надавав.
Частина 4 ст. 140 КУпАП передбачає відповідальність за порушення правил, норм і стандартів, що стосуються забезпечення безпеки дорожнього руху, що стало причиною пошкодження транспортного засобу.
Таким стандартом у протоколі вказане ДСТУ 3587-2022, вказаний пункт передбачає вимоги до експлуатаційного утримання в зимовий період.
Згідно з актом обстеження ділянки вулично-шляхової мережі від 12.02.2026 року на дорожньому покритті виявлено «ожеледицю», і як наслідок несвоєчасно оброблене дорожнє покриття.
З відповіді Служби відновлення та розвитку інфраструктури у Запорізькій області №21/263 від 12.03.2026, вбачається що державну політику і стратегію розвитку всіх видів автомобільних доріг на території України здійснює центральний орган виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну політику в сфері дорожнього господарства (ч. 1 ст. 6 ЗУ «Про автомобільні дороги»).
Експлуатаційне утримання автомобільних доріг загального користування та інших видів автомобільних доріг може здійснюватися на основі довгострокових договорів (контрактів) про утримання автомобільних доріг загального користування за принципом забезпечення їх експлуатаційного стану відповідно до нормативно-правових актів, норм та стандартів (ч. 2 ст. 6 У «Про автомобільні дороги»).
Наразі, відповідно до укладеного між Службою та ТОВ «АМСТРУД» договору №605-24 від 31.05.2024 на закупівлю послуг з експлуатаційного утримання доріг загального користування державного значення у Запорізькій області в межах підконтрольних територій України та штучних споруд на них, генпідрядник взяв на себе обов`язок із забезпечення експлуатаційного утримання автомобільних доріг загального користування державного значення у Запорізькій області.
Виходячи із вищевикладеного, Служба передала Генпідрядній організації право на забезпечення експлуатаційного утримання автомобільних доріг загального користування державного значення у Запорізькій області в межах підконтрольних територій України та штучних споруд на них та делегувала відповідальність за забезпечення його виконання.
Суддя, дослідивши матеріали справи, вважає, що вина ОСОБА_1 підтверджується наступними доказами:
1) протоколом про адміністративне правопорушення серії ААД № 512351 від 20.02.2025, яким зафіксовано обставини вчинення правопорушення за ч. 4 ст. 140 КУпАП;
2) рапортом працівника поліції від 14.02.2026;
3) актом обстеження ділянки вулично-шляхової мережі;
4) схемою місця ДТП від 12.02.2026;
5) письмовими поясненнями ОСОБА_2 від 12.02.2026;
6) копією договору №605-24 від 31.05.2024 на закупівлю послуг з експлуатаційного утримання автомобільних доріг загального користування державного значення у Запорізькій області в межах підконтрольних територій України та штучних споруд на них;
7) рапортом працівника поліції від 20.02.2026;
8) фототаблицею;
9) архівом правопорушень;
10) відеозаписом події;
11) карткою обліку адміністративного правопорушення;
12) листом №21/263 від 13.03.2026 Служби відновлення та розвитку інфраструктури у Запорізькій області.
Так суддя вважає, що вина ОСОБА_1 за ч. 4 ст. 140 КУпАП, обставини і причино - наслідковий зв`язок викладені в протоколі є доведеними.
При накладенні адміністративного стягнення суддя враховує характер вчиненого правопорушення, особу порушника, ступінь його вини.
Відповідно до ст. 23 КУпАП, метою адміністративного стягнення є виховання особи, яка вчинила адміністративне правопорушення, а також запобігання вчинення нових правопорушень.
Враховуючи вимоги ст. 33 КУпАП, суддя приходить до висновку про необхідність накладення на правопорушника стягнення, достатнього для його виправлення у вигляді штрафу в розмірі п`ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
Відповідно до ст. 40-1 КУпАП, ст. 4 Закону України «Про судовий збір», потрібно стягнути з ОСОБА_1 судовий збір.
На підставі викладеного, керуючись Законом України «Про судовий збір», ст.ст. 33, 38, 40-1, 140, 283, 284, 287, 289 КУпАП, суддя
ПОСТАНОВИВ:
ОСОБА_1 визнати винним у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 4 ст. 140 КУпАП та призначити йому адміністративне стягнення у вигляді штрафу в сумі 850,00 грн. (вісімсот п`ятдесят гривень 00 копійок).
Для сплати штрафу кошти перерахувати за реквізитами:
Отримувач: ГУК у Зап. обл/Запорізька обл/21081300,
Код отримувача: 37941997,
Банк отримувача: Казначейство України (ЕАП),
Рахунок: UA 708999980313000149000008001,
Код класифікації доходів бюджету 21081300
Найменування: «Адміністративні штрафи у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху»
Стягнути з ОСОБА_1 на користь державного бюджету судовий збір в розмірі 665,60 грн. (шістсот шістдесят п`ять гривень 60 копійок).
Для сплати судового збору перерахувати кошти за реквізитами:
Отримувач коштів: ГУК у м. Києві/м. Київ/22030106
Код отримувача (ЄДРПОУ): 37993783
Банк отримувача: Казначейство України (ЕАП)
Рахунок отримувача: UA 908999980313111256000026001
Код класифікації доходів бюджету: 22030106
Роз`яснити правопорушнику, що у разі несплати штрафу в установлений ст. 307 КУпАП строк, постанова буде надіслана для примусового виконання до відділу державної виконавчої служби за місцем його проживання. У порядку примусового виконання постанови про стягнення штрафу за вчинення адміністративного правопорушення, відповідно до вимог ст. 308 КУпАП, з порушника стягується подвійний розмір штрафу, визначеного у відповідній статті цього Кодексу; витрати на облік зазначених правопорушень.
Постанова може бути оскаржена особою, щодо якої її винесено, протягом десяти днів з дня винесення постанови.
Суддя І.Б. Громова