Рішення № 136514636, 14.05.2026, Хмельницький окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
14.05.2026
Номер справи
560/3472/26
Номер документу
136514636
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України Єдиний державний реєстр судових рішень

Справа № 560/3472/26

РІШЕННЯ

іменем України

14 травня 2026 рокум. Хмельницький

Хмельницький окружний адміністративний суд в особі головуючого-судді Шевчука О.П. розглянувши адміністративну справу за позовом Комунального підприємства "Міськтепловоденергія" до Головного управління ДПС у Хмельницькій області про визнання бездіяльності протиправною та зобов`язання вчинити дії,

ВСТАНОВИВ:

Позивач звернувся до суду з позовом до Головного управління ДПС у Хмельницькій області в якому просить визнати протиправною бездіяльність Головного управління Державної податкової служби у Хмельницькій області, яка полягає у не зупиненні безспірного списання заборгованості відповідно до рішення Хмельницького окружного адміністративного суду від 24.09.2024 у справі №560/2102/20 про стягнення з Комунального підприємства «Міськтепловоденергія» простроченої заборгованості в сумі 17303919,80 грн за позичкою Міжнародного банку реконструкції та розвитку (за Договором про субкредитування №13010-05/102 від 20.11.2014). Зобов`язати Головне управління Державної податкової служби у Хмельницькій області припинити безспірне списання заборгованості, визначеної рішенням Хмельницького окружного адміністративного суду від 24.09.2024 у справі №560/2102/20, щодо стягнення з Комунального підприємства «Міськтепловоденергія» суми 17303919,80 грн за позичкою Міжнародного банку реконструкції та розвитку (за Договором про субкредитування №13010- 05/102 від 20.11.2014).

В обгрунтування позовних вимог позивач зазначає, що ГУ ДПС у Хмельницькій області здійснює списання заборгованості з рахунків банків-емітентів позивача на підставі рішення Хмельницького окружного адміністративного суду від 24.09.2024 у справі №560/2102/20, посилаючись на ч. 9 ст. 17 Бюджетного кодексу України та п. 1 підрозділу 10 розділу ХХ Перехідних положень Податкового кодексу України.

Вказує, що загальний обсяг платежів КП «Міськтепловоденергія» в рахунок погашення заборгованості за Договором про субкредитування №13010-05/102 від 20.11.2014, з урахуванням платежів 2024 року та січня 2025 року (13245617,69 грн) і безспірних списань за рішенням суду у справі №560/2102/20 (4884352,71 грн), становить 18129970,40 грн, що суттєво перевищує суму заборгованості 17303919,80 грн, визначену в рішенні суду. Незважаючи на цей факт, ГУ ДПС у Хмельницькій області продовжує застосовувати механізм безспірного списання коштів, посилаючись на первісне подання ДКСУ 2019 року та не враховуючи фактичне погашення боргу, що підтверджується також листом від 02.03.2026 №3162/6/22-01-13-05-08.

Ухвалою суду відкрито провадження в адміністративній справі та призначено розгляд справи за правилами спрощеного позовного провадження без виклику (повідомлення) сторін.

Від відповідача на адресу суду надійшов відзив, в якому останній просить відмовити в задоволенні позовних вимог. Вказує, що позовна заява КП «Міськтепловоденергія» є необґрунтованою та не має свого правового підґрунтя, а тому адміністративний позов не підлягає задоволенню.

Дослідивши наявні в матеріалах справи належні та допустимі докази у їх взаємозв`язку та сукупності, суд дійшов наступних висновків.

Суд встановив, що комунальне підприємство "Міськтепловоденергія" зареєстроване в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань, код ЄДРПОУ 36588183. Основним видом діяльності підприємства за КВЕД є 35.30 Постачання пари, гарячої води та кондиційованого повітря.

Відповідач перебуває на обліку в Головному управлінні ДПС у Хмельницькій області.

Рішенням Хмельницького окружного адміністративного суду від 24.09.2024 по справі №560/2102/20, залишеним без змін постановою Сьомого апеляційного адміністративного суду від 27.03.2025, задоволено адміністративний позов Головного управління ДПС у Хмельницькій області про стягнення з комунального підприємства «Міськтепловодоенергія» простроченої заборгованості в сумі 17 303 919,80 грн. за позичкою Міжнародного банку реконструкції та розвитку (за Договором про суб кредитування №13010-05/102 від 20.11.2014).

Відповідно до подання Кам`янець-Подільського управління Державної казначейської служби України Хмельницької області від 26.09.2019, дана заборгованість складається з: основного боргу за кредитом МБРР сумі 12517496,76 грн. (496 090,22 USD); відсотків за кредитом МБРР у сумі 4786423,04 грн. (189 694,29 USD).

ГУ ДПС у Хмельницькій області здійснює списання заборгованості з рахунків банків-емітентів позивача, посилаючись на ч. 9 ст. 17 Бюджетного кодексу України та п. 1 підрозділу 10 розділу ХХ Перехідних положень Податкового кодексу України, як на підставу виконання вказаного судового рішення.

КП «Міськтепловоденергія» зверталося до ГУ ДПС у Хмельницькій області з адвокатськими запитами щодо надання інформації про рішення, на підставі якого здійснюються списання, розмір і структуру списаних сум, а також щодо припинення подальшого безспірного списання у зв`язку з погашенням заборгованості.

Позивач вказує, що у листі від 02.03.2026 №3162/6/22-01-13-05-08 ГУ ДПС, посилаючись на повідомлення Кам`янець-Подільського управління ДКСУ, підтвердило надходження коштів за основною сумою кредиту (КПКВК 03511630) у таких розмірах: 3 000 000,00 грн 16.01.2025; 1 750 000,00 грн 17.01.2025; 4 195 000,00 грн 12.06.2025; 4 323,00 грн 26.11.2025; 4 000 000,00 грн 11.12.2025; 453 201,89 грн 13.01.2026.

Крім зазначених договірних платежів, на виконання рішення Хмельницького окружного адміністративного суду від 24.09.2024 у справі №560/2102/20 контролюючим органом здійснено безспірне списання коштів з рахунків КП «Міськтепловоденергія» на загальну суму 4 884 352,71 грн, що підтверджується платіжними інструкціями за 2025 рік (АТ КБ «Приватбанк», АБ «Укргазбанк», АТ «ПУМБ»).

Таким чином, загальний обсяг платежів КП «Міськтепловоденергія» в рахунок погашення заборгованості за Договором про субкредитування №13010-05/102 від 20.11.2014, з урахуванням платежів 2024 року та січня 2025 року (13245617,69 грн) і безспірних списань за рішенням суду у справі №560/2102/20 (4884352,71 грн), становить 18129970,40 грн, що суттєво перевищує суму заборгованості 17303919,80 грн, визначену в рішенні суду.

Позивач вважає, що незважаючи на цей факт, ГУ ДПС у Хмельницькій області продовжує застосовувати механізм безспірного списання коштів, посилаючись на первісне подання ДКСУ 2019 року та не враховуючи фактичне погашення боргу, що підтверджується також листом від 02.03.2026 №3162/6/22-01-13-05-08, а тому звернувся до суду з цим позовом.

Надаючи правову оцінку спірним правовідносинам суд враховує наступне.

Відповідно до статті 19 Конституції України, органи державної влади та їх посадові особи зобов`язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, передбачені Конституцією та законами України.

Згідно з частиною дев`ятою статті 17 Бюджетного кодексу України (далі «БК України») прострочена заборгованість суб`єкта господарювання перед державою (Автономною Республікою Крим, обласною радою, міською, селищною чи сільською територіальною громадою) за кредитом (позикою), залученим державою (Автономною Республікою Крим, обласною радою, міською, селищною чи сільською територіальною громадою) або під державну (місцеву) гарантію, а також за кредитом з бюджету (включаючи плату за користування такими кредитами (позиками) та пеню) стягується з такого суб`єкта господарювання податковими органами, що є органами стягнення такої заборгованості у порядку, передбаченому Податковим кодексом України або іншим законом, включаючи погашення такої заборгованості за рахунок майна цього суб`єкта господарювання. Позовна давність на вимоги щодо погашення такої заборгованості суб`єкта господарювання перед державою (Автономною Республікою Крим, обласною радою, міською, селищною чи сільською територіальною громадою) не поширюється.

До функцій контролюючого органу відповідно до підпункту 19-1.1.38 пункту 19-1.1 статті 19-1 Податкового кодексу України (далі «ПК України») віднесено забезпечення стягнення сум простроченої заборгованості суб`єктів господарювання перед державою (Автономною Республікою Крим, обласною радою чи міською територіальною громадою) за кредитами (позиками), залученими державою (Автономною Республікою Крим, обласною радою чи міською територіальною громадою) або під державні (місцеві) гарантії, а також за кредитами із бюджету (включаючи плату за користування такими кредитами (позиками) та пеню) в порядку, визначеному цим Кодексом або іншим законом, включаючи погашення такої заборгованості за рахунок майна цього суб`єкта господарювання

Відповідно до підпункту 20.1.19 пункту 20.1 статті 20 ПК України Контролюючі органи мають право: застосовувати до платників податків передбачені законом фінансові (штрафні) санкції (штрафи) за порушення податкового чи іншого законодавства, контроль за додержанням якого покладено на контролюючі органи; стягувати до бюджетів та державних цільових фондів суми грошових зобов`язань та/або податкового боргу у випадках, порядку та розмірі, встановлених цим Кодексом та іншими законами України; стягувати суми недоїмки із сплати єдиного внеску; стягувати суми простроченої заборгованості суб`єктів господарювання перед державою (Автономною Республікою Крим чи територіальною громадою міста) за кредитами (позиками), залученими державою (Автономною Республікою Крим чи територіальною громадою міста) або під державні (місцеві) гарантії, а також за кредитами із бюджету в порядку, визначеному цим Кодексом та іншими законами України.

Підпунктом 20.1.34 пункту 20.1 статті 20 ПК України закріплено право контролюючого органу звертатися до суду щодо стягнення коштів платника податків, який має податковий борг, з рахунків у банках, інших фінансових установах, небанківських надавачах платіжних послуг, електронних гаманців в емітентах електронних грошей, що обслуговують такого платника податків, на суму податкового боргу або його частини.

Пунктом 1 підрозділу 10 розділу ХХ «Перехідні положення» ПК України встановлено, що погашення простроченої заборгованості суб`єкта господарювання перед державою (Автономною Республікою Крим, обласною радою чи міською територіальною громадою) за кредитом (позикою), залученим державою (Автономною Республікою Крим, обласною радою чи міською територіальною громадою) або під державну (місцеву) гарантію, а також за кредитом з бюджету (включаючи плату за користування такими кредитами (позиками) та пеню) здійснюється у порядку, визначеному главою 9 розділу II цього Кодексу або іншим законом, включаючи погашення такої заборгованості за рахунок майна цього суб`єкта господарювання.

Постановою Кабінету Міністрів України від 02 березня 2011 року №174 затверджений Порядок обліку заборгованості, в тому числі простроченої, перед державою за кредитами, залученими державою або під державні гарантії, бюджетними позичками /фінансовою допомогою, наданими Міністерством фінансів у 1993-1998 роках, нарахування пені та списання безнадійної заборгованості (далі «Порядок №174»).

Пунктом 1 Порядку №174 визначено, що він регламентує дії органів виконавчої влади та банків-агентів, які від імені або за дорученням центральних органів виконавчої влади надали суб`єктам господарювання кредити, залучені державою або під державні гарантії, а також дії Мінфіну, який надав бюджетні позички/фінансову допомогу у 1993-1998 роках, та які здійснюють їх обслуговування і ведуть облік заборгованості за ними з метою забезпечення реалізації права вимоги погашення простроченої заборгованості перед державою за такими кредитами, бюджетними позичками/фінансовою допомогою; встановлює механізм нарахування пені Мінфіном на суми простроченої заборгованості перед державою за кредитами, залученими державою або під державні гарантії, та територіальними органами Державної казначейської служби на суми простроченої заборгованості за бюджетними позичками/фінансовою допомогою, наданими Мінфіном у 1993-1998 роках.

Відповідно до пунктів 6, 9, 10 зазначеного Порядку №174 облік простроченої заборгованості за бюджетними позичками/фінансовою допомогою ведеться органами Державної казначейської служби у валюті бюджетної позички/фінансової допомоги, в якій вони надані. Кошти, що надходять до бюджету в рахунок погашення простроченої заборгованості за бюджетними позичками/фінансовою допомогою, зараховуються органами Державної казначейської служби на рахунки, відкриті згідно з бюджетною класифікацією. Державна казначейська служба на підставі зазначеної в пунктах 4 і 8 цього Порядку інформації, що подана Мінфіном, відображає зміни заборгованості за кредитами в обліку виконання державного бюджету та протягом тижня після надходження інформації, зазначеної в пункті 8 цього Порядку, інформує територіальні органи Державної казначейської служби за місцем реєстрації боржника про розмір простроченої заборгованості за кредитами та нарахованої на її суму пені, а також про розмір простроченої заборгованості за бюджетними позичками/фінансовою допомогою.

З метою примусового стягнення в установленому законодавством порядку простроченої заборгованості з боржника територіальні органи Державної казначейської служби до кінця місяця, що настає за звітним періодом: інформують органи державної податкової служби за місцем реєстрації боржника про зміну розміру простроченої заборгованості за кредитами та суму нарахованої на неї пені; нараховують пеню та інформують органи державної податкової служби за місцем реєстрації боржника про зміну розміру простроченої заборгованості за бюджетними позичками/фінансовою допомогою та суму нарахованої на неї пені.

Пунктом 15 Порядку №174 передбачено, що прострочена заборгованість за кредитами, бюджетними позичками/фінансовою допомогою, яка не погашена боржником протягом 30 календарних днів після настання строку платежу, а також нарахована на суму простроченої заборгованості за кредитом, бюджетною позичкою/фінансовою допомогою пеня стягуються в установленому законодавством порядку органами державної податкової служби за місцем реєстрації боржника відповідно до подання територіальних органів Державної казначейської служби, яке подається у строки, визначені пунктом 10 цього Порядку за встановленою згідно з додатком 1 формою.

Як встановлено судом вище, рішенням Хмельницького окружного адміністративного суду від 24.09.2024 по справі №560/2102/20, залишеним без змін постановою Сьомого апеляційного адміністративного суду від 27.03.2025, задоволено адміністративний позов Головного управління ДПС у Хмельницькій області про стягнення з Комунального підприємства «Міськтепловодоенергія» простроченої заборгованості в сумі 17303919,80 грн. за позичкою Міжнародного банку реконструкції та розвитку (за Договором про субкредитування №13010-05/102 від 20.11.2014).

Зазначене судове рішення набрало законної сили 27.03.2025 та є обов`язковим до виконання на всій території України згідно ст. 14 Кодексу адміністративного судочинства України.

За умовами пп. 19-1.1.38 ПК України контролюючі органи забезпечують стягнення сум простроченої заборгованості суб`єктів господарювання перед державою (Автономною Республікою Крим, обласною радою чи міською територіальною громадою) за кредитами (позиками), залученими державою (Автономною Республікою Крим, обласною радою чи міською територіальною громадою) або під державні (місцеві) гарантії, а також за кредитами із бюджету (включаючи плату за користування такими кредитами (позиками) та пеню) в порядку, визначеному цим Кодексом або іншим законом, включаючи погашення такої заборгованості за рахунок майна цього суб`єкта господарювання.

Відповідно до пунктів 95.1-95.2 ст. 95 Кодексу контролюючий орган здійснює за платника податків і на користь держави заходи щодо погашення податкового боргу такого платника податків шляхом стягнення коштів, які перебувають у його власності, а в разі їх недостатності - шляхом продажу майна такого платника податків, яке перебуває у податковій заставі.

Згідно її. 95.3 ст. 95 Кодексу стягнення коштів з рахунків І електронних гаманців платника податків у банках, небанківських надавачах платіжних послуг І емітентах електронних грошей, обслуговуючих такого платника податків, та з рахунків платників податків у системі електронного адміністрування податку па додану вартість, відкритих у центральному органі виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері казначейського обслуговування бюджетних коштів, здійснюється за рішенням суду, яке направляється до виконання контролюючим органам, у розмірі суми податкового боргу або його частини.

Враховуючи викладене, на виконання рішення суду у справі 560/2102/20, відповідно до вимог п. 95.3 ст. 95 Кодексу, контролюючим органом вживаються заходи стягнення коштів КП «Міськтепловоденергія» шляхом направлення на банківські рахунки платіжних інструкцій на примусове списання (стягнення).

Підстави для прийняття рішення про стягнення коштів платника податків з рахунків у банках у рахунок погашення податкового боргу у порядку відсутні.

Станом на 04.11.2025, відповідно до повернутих банківськими установами платіжних інструкцій, якими були стягнені кошти, а також інформації, наданої Державною казначейською службою України, з рахунків КП «Міськтепловоденергія» в рахунок погашення боргу згідно вищезазначеного рішення суду утримано суми:

22.04.2025 року - надійшли кошти в сумі 3276851,58 грн. з рахунку НОМЕР_1 в АТ КБ «Приватбанк», згідно платіжної інструкції № 73 від 08.04.2025 року;

06.05.2025 року - надійшли кошти в сумі 12219,00 грн. з рахунку НОМЕР_1 в АТ КБ «Приватбанк», згідно платіжної інструкції № 325 від 10.04.2025 року;

07.05.2025 року - надійшли кошти в сумі 638255,52 грн. з рахунку НОМЕР_2 в АБ «Укргазбанк», згідно платіжної інструкції № 537 від 17.04.2025 року;

13.05.2025 року - надійшли кошти в сумі 17015,00 грн. з рахунку НОМЕР_2 в АБ «Укргазбанк», згідно платіжної інструкції № 563 від 17.04.2025 року;

14.05.2025 року - надійшли кошти в сумі 1464,00 грн. з рахунку НОМЕР_1 в АТ КБ «Приватбанк», згідно платіжної інструкції № 597 від 18.04.2025 року;

14.05.2025 року - надійшли кошти в сумі 608043,47 грн. з рахунку НОМЕР_2 в АБ «Укргазбанк», згідно платіжної інструкції № 589 від 18.04.2025 року;

15.05.2025 року - надійшли кошти в сумі 29027,66 грн. з рахунку НОМЕР_3 в АТ «ПУМБ», згідно платіжної інструкції № 577 від 17.04.2025 року;

16.05.2025 року - надійшли кошти в сумі 17308,02 грн. з рахунку НОМЕР_3 в AT «ПУМБ», згідно платіжної інструкції № 603 від 18.04.2025 року;

25.06.2025 року - надійшли кошти в сумі 186238,79 грн. з рахунку НОМЕР_2 в АБ «Укргазбанк», згідно платіжної інструкції № 1076 від 10.06.2025 року;

Всього з КП «Міськтепловоденергія» Головним управлінням ДПС у Хмельницькій області на виконання рішення Хмельницького окружного адміністративного суду від 24.09.2024 по справі №560/2102/20 стягнуто коштів, шляхом направлення платіжних інструкцій, на суму 4786423,04 грн. Кошти зараховано в рахунок стягнення простроченої заборгованості за відсотками згідно договору про суб кредитування від 20.11.2014 № 13010-05/102.

Щодо підтвердження зарахування та обліку платежів КП «Міськтепловоденергія» суд зазначає наступне.

Відповідно до пунктів 6, 9, 10 зазначеного Порядку №174 облік простроченої заборгованості за бюджетними позичками/фінансовою допомогою ведеться органами Державної казначейської служби у валюті бюджетної позички/фінансової допомоги, в якій вони надані. Кошти, що надходять до бюджету в рахунок погашення простроченої заборгованості за бюджетними позичками/фінансовою допомогою, зараховуються органами Державної казначейської служби на рахунки, відкриті згідно з бюджетною класифікацією. Державна казначейська служба па підставі зазначеної в пунктах 4і 8 цього Порядку інформації, що подана Мінфіном, відображає зміни заборгованості за кредитами в обліку виконання державного бюджету та протягом тижня після надходження інформації, зазначеної в пункті 8 цього Порядку, інформує територіальні органи Державної казначейської служби за місцем реєстрації боржника про розмір простроченої заборгованості за кредитами та нарахованої па її суму пені, а також про розмір простроченої заборгованості за бюджетними позичками/фінансовою допомогою.

З метою примусового стягнення в установленому законодавством порядку простроченої заборгованості з боржника територіальні органи Державної казначейської служби до кінця місяця, що настає за звітним періодом: інформують органи державної податкової служби за місцем реєстрації боржника про зміну розміру простроченої заборгованості за кредитами та суму нарахованої па неї пені; нараховують пеню та інформують органи державної податкової служби за місцем реєстрації боржник а про зміну розміру простроченої заборгованості за бюджетними позичками/фінансовою допомогою та суму нарахованої на неї пені.

Згідно повідомлення Кам`янець-Подільського управління Державної казначейської служби України від 24.10.2025 року, в рахунок погашення простроченої заборгованості по КП «Міськтепловоденергія», згідно договору про субкредитування від 20.11.2014 № 13010-05/102, надійшли кошти: за основною сумою кредиту (КПКВК 03511630) 16.01.2025 року - в сумі 3000000,00 грн; 17.01.2025 року - в сумі 1750 000,00 грн; 12.06.2025 року - в сумі 4195 000,00 грн; повернення відсотків (КБК 24110200) від 22.04.2025 року - в сумі 3276851,58 грн; 06.05.2025 року - в сумі 12219,00 грн; 07.05.2025 року - в сумі 638255,52 грн; 13.05.2025 року - в сумі 17015,00 грн; 14.05.2025 року - в сумі 1464,00 грн; 14.05.2025 року - в сумі 608043,47 гри; 15.05.2025 року - в сумі 29027,66 грн; 16.05.2025 року - в сумі 17 308,02 грн; 25.06.2025 року - в сумі 186238,79 грн; 26.08.2025 року - в сумі 931242,62 грн.

При цьому, станом на 01.02.2026 згідно подання Кам`янець-Подільського управління Державної казначейської служби України від 23.02.2026 прострочена заборгованість Комунального підприємства «Міськтепловодепергія» за позичкою Міжнародного банку реконструкції та розвитку (за Договором про субкредитування №13010-05/102 від 20.11.2014) складає: за основним боргом - 288028605,26 грн. (6722054,44 USD); за відсотками - 138544116,83 грп. (3233363,21 USD); за платою за надання гарантій - 209647,73 гри. (4892,79 USD) по пені 115874969,07 грн.

Отже, на виконання рішення суду у справі 560/2102/20, відповідно до вимог п. 95.3 ст. 95 Податковою кодексу України, контролюючим органом правомірно вживаються заходи стягнення коштів КП "Міськтепловодоенергія" шляхом направлення на банківські рахунки платіжних інструкцій па примусове списання (стягнення).

А тому, доводи позивача з цього приводу є безпідставними.

Відповідно до положень ч. 2 ст. 2 Кодексу адміністративного судочинства України у справах щодо оскарження рішень, дій чи бездіяльності суб`єктів владних повноважень адміністративні суди перевіряють, чи прийняті (вчинені) вони: на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України; з використанням повноваження з метою, з якою це повноваження надано; обґрунтовано, тобто з урахуванням усіх обставин, що мають значення для прийняття рішення (вчинення дії); безсторонньо (неупереджено); добросовісно; розсудливо; з дотриманням принципу рівності перед законом, запобігаючи несправедливій дискримінації; пропорційно, зокрема з дотриманням необхідного балансу між будь-якими несприятливими наслідками для прав, свобод та інтересів особи і цілями, на досягнення яких спрямоване це рішення (дія); з урахуванням права особи на участь у процесі прийняття рішення; своєчасно, тобто протягом розумного строку.

Відповідно до частин 1 та 3 статті 6 Кодексу адміністративного судочинства України, суд при вирішенні справи керується принципом верховенства права, відповідно до якого, зокрема, людина, її права та свободи визнаються найвищими цінностями та визначають зміст і спрямованість діяльності держави. Звернення до адміністративного суду для захисту прав і свобод людини і громадянина безпосередньо на підставі Конституції України гарантується.

Відповідно до ч. 1 ст. 77 Кодексу адміністративного судочинства України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу.

Частиною 2 статті 77 Кодексу адміністративного судочинства України встановлено, що в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб`єкта владних повноважень обов`язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача.

Таким чином, суд дійшов висновку, що позовні вимоги не підлягають задоволенню.

Враховуючи відмову у задоволенні позовних вимог, підстави для розподілу судових витрат відсутні.

Керуючись статтями 6, 72-77, 139, 244, 246, 250, 255, 295 Кодексу адміністративного судочинства України, суд

ВИРІШИВ:

В задоволенні адміністративного позову Комунального підприємства "Міськтепловоденергія" до Головного управління ДПС у Хмельницькій області про визнання бездіяльності протиправною та зобов`язання вчинити дії - відмовити.

Підстави для розподілу судових витрат відсутні.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Рішення може бути оскаржене в апеляційному порядку до Сьомого апеляційного адміністративного суду протягом тридцяти днів з дня складення повного судового рішення.

Позивач:Комунальне підприємство "Міськтепловоденергія" (вул. Ярослава Мудрого, 123,м. Кам`янець-Подільський,Хмельницька обл., Кам`янець-Подільський р-н,32316 , код ЄДРПОУ - 36588183) Відповідач:Головне управління ДПС у Хмельницькій області (вул. Пилипчука, 17,м. Хмельницький,Хмельницька обл., Хмельницький р-н,29001 , код ЄДРПОУ - 44070171)

Головуючий суддя О.П. Шевчук