Рішення № 136513854, 14.05.2026, Полтавський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
14.05.2026
Номер справи
440/2085/26
Номер документу
136513854
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України Єдиний державний реєстр судових рішень

ПОЛТАВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

14 травня 2026 року м. ПолтаваСправа № 440/2085/26

Полтавський окружний адміністративний суд у складі судді Ясиновського І.Г., розглянувши за правилами спрощеного позовного провадження у письмовому провадженні справу за адміністративним позовом ОСОБА_1 до ІНФОРМАЦІЯ_1 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , ІНФОРМАЦІЯ_1 про визнання протиправним та скасування рішення, визнання протиправними дій та зобов`язання вчинити дії, -

В С Т А Н О В И В:

До Полтавського окружного адміністративного суду надійшла позовна заява ОСОБА_1 (надалі також - позивач) до ІНФОРМАЦІЯ_3 ( АДРЕСА_1 ), ІНФОРМАЦІЯ_4 про визнання дій протиправними та зобов`язання вчинити дії, в якій просить:

визнати протиправним та скасувати рішення ТЦК від 23.12.2025 р., протокол №97.

визнати протиправними дії ТЦК щодо: вимоги проходження ВЛК, та ініціювання мобілізаційних заходів.

зобов`язати ТЦК повторно розглянути його заяву про відстрочку з урахуванням правової позиції суду.

визнати протиправними дії щодо внесення відомостей про «розшук» та зобов`язати виключити такі відомості з усіх відповідних взаємопов`язаних обліків та/або реєстрів.

В обґрунтування позовних вимог зазначає, що з метою реалізації права на відстрочку в порядку п.14 ч.1 ст.23 Закону України «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію», звернувся до відповідача із відповідною заявою та документами на підтвердження наявності у нього підстав для відстрочки. Однак, як позивач зауважує, відповідачем протиправно відмовлено у наданні йому відстрочки.

Ухвалою суду від 02 березня 2026 року позовну заяву залишено без руху у зв`язку з невідповідністю її вимогам статті 169 Кодексу адміністративного судочинства України. Недоліки визначено усунути шляхом подання до Полтавського окружного адміністративного суду: позовної заяви, оформленої відповідно до частини 5 статті 160 Кодексу адміністративного судочинства України, із зазначенням повного найменування кожного з відповідачів та визначенням їх ідентифікаційних кодів та змісту позовних вимог щодо кожного з таких відповідачів окремо, а також копій такої позовної заяви відповідно до кількості учасників справи документа про сплату судового збору в розмірі 118,20 грн (за реквізитами для сплати судового збору: отримувач: ГУК у Полт.обл/тг м. Полтава/22030101; код ЄДРПОУ: 37959255; банк: Казначейство України (ЕАП); рахунок: UA078999980313191206084016719; призначення платежу: Судовий збір, за позовом____ (ПІБ чи назва установи, організації позивача), Полтавський окружний адміністративний суд) або документів, які підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону; належним чином засвідчену копію рішення ТЦК від 23.12.2025 протокол №97.

09 березня 2026 року до суду надійшов адміністративний позов (з виправленнями та уточненнями) разом з його копіями і доданими документами, відповідно до якого в якості відповідачів зазначено ІНФОРМАЦІЯ_3 ( АДРЕСА_1 ) та ІНФОРМАЦІЯ_5 .

Позовні вимоги викладені у наступній редакції:

"Щодо Відповідача 1

( ІНФОРМАЦІЯ_6 )

1. Визнати протиправним та скасувати рішення від 23.12.2025 р., оформлене протоколом №97.

2. Визнати протиправними дії щодо: вимоги проходження ВЛК; ініціювання мобілізаційних заходів.

3. Зобов`язати повторно розглянути мою заяву про надання відстрочки з урахуванням правової позиції суду.

4. Визнати протиправними дії щодо внесення відомостей про «розшук» та зобов`язати виключити такі відомості з відповідних обліків та реєстрів.

Щодо Відповідача 2

( ІНФОРМАЦІЯ_7 у разі здійснення координації або ведення відповідних реєстрів)

5. Зобов`язати забезпечити виключення інформації про мене з централізованих обліків у разі її наявності".

В частині виконання вимог ухвали суду від 02 березня 2026 року в частині надання належним чином засвідченої копії рішення ТЦК від 23.12.2025 протокол №97, позивачем заявлено клопотання про його витребування з підстав відсутності та не вручення останнього відповідачем.

Також, позивачем долучено документ про сплату судового збору у розмірі 119,00 грн.

Ухвалою суду від 19.09.2025 прийнято позовну заяву до розгляду та провадження у справі відкрито. Вирішено розгляд справи проводити за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи (у письмовому провадженні). Залучено до участі у справі в якості співвідповідача ІНФОРМАЦІЯ_8 . Зобов`язано відповідачів надати до Полтавського окружного адміністративного суду у п`ятнадцятиденний строк з дня вручення даної ухвали належним чином завірені копії: усіх документів щодо внесення змін до персональних даних Позивача до Єдиного державного Реєстру призовників, військовозобов`язаних та резервістів; матеріалів, що послугували підставою для внесення відповідних змін; звернень позивача стосовно відстрочки від призову; належним чином засвідчені копії документів, на підставі яких відмовлено у наданні відстрочки від призову; повну інформацію стосовно актуальних даних в Єдиному державному реєстрі призовників, військовозобов`язаних та резервістів стосовно ОСОБА_1 ; інших матеріалів, що стосуються цього позову.

Представник ІНФОРМАЦІЯ_2 у наданому до суду відзиві на позовну заяву, просив відмовити у її задоволенні. Наголосив, що ІНФОРМАЦІЯ_9 як суб`єкт владних повноважень без статусу юридичної особи може бути стороною у справі, де предметом оскарження є безпосередні його дії чи бездіяльність. Звернуто увагу, що Позивач вважає протиправні дії та просить скасувати рішення від 23.12.2025, протокол №97, яке приймав саме ІНФОРМАЦІЯ_9 . Тому, ІНФОРМАЦІЯ_5 не розглядав та не приймав будь-яких управлінських рішень щодо надання відстрочки від мобілізації Позивачу, а тому вважає, що безпідставно залучений судом в якості Відповідача. Також зазначено, що Позивач звернувся до ІНФОРМАЦІЯ_3 з заявою щодо надання відстрочки від мобілізації на підставі пункту 14 частини 1 статті 23 ЗУ «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію». Заява була зареєстрована та розглянута, про що свідчать відомості протоколу № 97 від 22.12.2025 року. У результаті розгляду заявнику відмовлено з наступних підстав: відповідно до пункту 14 частини 1 статті 23 Закону України "Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію" не підлягають призову під час мобілізації члени сім`ї другого ступеня споріднення особи з інвалідністю I або II групи, зайняті постійним доглядом за нею (не більше одного та за умови відсутності членів сім`ї першого ступеня споріднення або якщо члени сім`ї першого ступеня споріднення самі потребують постійного догляду за висновком медико-соціальної експертної комісії або лікарськоконсультативної комісії закладу охорони здоров`я, або рішенням експертної команди з оцінювання повсякденного функціонування особи). У разі відсутності членів сім`ї першого та другого ступеня споріднення норма цього пункту поширюється на членів сім`ї третього ступеня споріднення особи з інвалідністю I або II групи. На вищенаведене повідомлено, що двоюрідний брат відноситься до четвертого ступеню споріднення, що суперечить пункту 14 частини 1 статті 23 Закону України "Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію". На підставі вищенаведеного Позивачу було відмовлено в наданні відстрочки від мобілізації. Отже, враховуючи усе вищенаведене, на думку представника відповідача, протиправна бездіяльність з боку ІНФОРМАЦІЯ_1 відсутня /а.с. 114-117/.

Також, 17 квітня 2026 року представником ІНФОРМАЦІЯ_2 подано до суду докази направлення відзиву позивачеві /а.с. 128-132/.

Згідно з частиною п`ятою статті 262 Кодексу адміністративного судочинства України від 06.07.2005 № 2747-IV (надалі також КАС України) суд розглядає справу в порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення сторін за наявними у справі матеріалами, за відсутності клопотання будь-якої зі сторін про інше.

Статтею 258 КАС України визначено, що суд розглядає справи за правилами спрощеного позовного провадження протягом розумного строку, але не більше шістдесяти днів із дня відкриття провадження у справі.

За відсутності клопотань сторін про розгляд справи у відкритому судовому засіданні чи за правилами загального позовного провадження, зважаючи на достатність наданих сторонами доказів та повідомлених обставин, суд розглянув справу у порядку письмового провадження.

Дослідивши письмові докази, суд встановив такі обставини справи та відповідні до них правовідносини.

За результатами звернення ОСОБА_1 до ІНФОРМАЦІЯ_3 з заявою щодо надання відстрочки від мобілізації на підставі пункту 14 частини 1 статті 23 ЗУ «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію» (заява зареєстрована та розглянута, про що свідчать відомості протоколу № 97 від 22.12.2025) заявнику відмовлено з наступних підстав: відповідно до пункту 14 частини 1 статті 23 Закону України "Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію" не підлягають призову під час мобілізації члени сім`ї другого ступеня споріднення особи з інвалідністю I або II групи, зайняті постійним доглядом за нею (не більше одного та за умови відсутності членів сім`ї першого ступеня споріднення або якщо члени сім`ї першого ступеня споріднення самі потребують постійного догляду за висновком медико-соціальної експертної комісії або лікарськоконсультативної комісії закладу охорони здоров`я, або рішенням експертної команди з оцінювання повсякденного функціонування особи). У разі відсутності членів сім`ї першого та другого ступеня споріднення норма цього пункту поширюється на членів сім`ї третього ступеня споріднення особи з інвалідністю I або II групи. На вищенаведене повідомляємо, що двоюрідний брат відноситься до четвертого ступеню споріднення, що суперечить пункту 14 частини 1 статті 23 Закону України "Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію" /а.с. 122-123/.

Не погодившись з таким рішенням, позивач звернувся до суду з позовом.

Надаючи оцінку спірним правовідносинам, суд зазначає наступне.

У силу статті 65 Конституції України, захист Вітчизни, незалежності та територіальної цілісності України, шанування її державних символів є обов`язком громадян України. Громадяни відбувають військову службу відповідно до закону.

Поряд з цим, відповідно до частини другої статті 19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов`язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Указом Президента України від 24.02.2022 №64/2022 "Про введення воєнного стану в Україні", затвердженим Законом України від 24.02.2022 №2102-IX, введено в Україні воєнний стан із 05 години 30 хвилин 24 лютого 2022 року строком на 30 діб, який у подальшому неодноразово продовжувався та діє донині.

Указом Президента України від 24.02.2022 №69/2022 "Про загальну мобілізацію" постановлено оголосити та провести загальну мобілізацію.

Закон України "Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію" від 21.10.1993 № 3543-XII (далі також - Закон N 3543-XII) встановлює правові основи мобілізаційної підготовки та мобілізації в Україні, визначає засади організації цієї роботи, повноваження органів державної влади, інших державних органів, органів місцевого самоврядування, а також обов`язки підприємств, установ і організацій незалежно від форми власності (далі - підприємства, установи і організації), повноваження і відповідальність посадових осіб та обов`язки громадян щодо здійснення мобілізаційних заходів.

Відповідно до пункту 14 частини першої статті 23 цього Закону (в редакції чинній на час подання заяви позивачем про надання відстрочки) не підлягають призову на військову службу під час мобілізації, серед інших, військовозобов`язані члени сім`ї другого ступеня споріднення особи з інвалідністю I або II групи, зайняті постійним доглядом за нею (не більше одного та за умови відсутності членів сім`ї першого ступеня споріднення або якщо члени сім`ї першого ступеня споріднення самі потребують постійного догляду за висновком медико-соціальної експертної комісії або лікарсько-консультативної комісії закладу охорони здоров`я, або рішенням експертної команди з оцінювання повсякденного функціонування особи). У разі відсутності членів сім`ї першого та другого ступеня споріднення норма цього пункту поширюється на членів сім`ї третього ступеня споріднення особи з інвалідністю I або II групи.

Отже, на час подання позивачем заяви про надання відстрочки військовозобов`язані, які мають здійснюють догляд за членами сім`ї другого ступеня чи третього ступеня споріднення особи з інвалідністю I або II групи, за умови відсутності членів сім`ї першого ступеня споріднення або якщо члени сім`ї першого ступеня споріднення самі потребують постійного догляду за висновком медико-соціальної експертної комісії або лікарсько-консультативної комісії закладу охорони здоров`я, або рішенням експертної команди з оцінювання повсякденного функціонування особи, мають право на відстрочку.

Порядок проведення призову громадян на військову службу під час мобілізації, на особливий період, затверджений постановою Кабінету Міністрів України від 16 травня 2024 р. № 560 (далі - Порядок № 560) та визначає механізм реалізації повноважень та взаємодію між місцевими держадміністраціями, органами місцевого самоврядування, підприємствами, установами, організаціями незалежно від підпорядкування і форми власності, органами військового управління, органами та підрозділами, що входять до системи поліції, та посадовими особами територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки з організації проведення призову громадян на військову службу під час мобілізації, на особливий період та процедуру надання військовозобов`язаним та резервістам відстрочки від призову на військову службу під час мобілізації, на особливий період та її оформлення.

Відповідно до п. 56 - 58 Порядку №560 відстрочка від призову на військову службу за призовом під час мобілізації, на особливий період надається військовозобов`язаним з підстав, визначених статтею 23 Закону України "Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію".

Для розгляду питань надання військовозобов`язаним відстрочки від призову на військову службу під час мобілізації, на особливий період при районних (міських) територіальних центрах комплектування та соціальної підтримки (відокремлених відділах) утворюються комісії у такому складі:

голова комісії - керівник районного (міського) територіального центру комплектування та соціальної підтримки (відокремленого відділу);

члени комісії - представники апарату, структурних підрозділів (освіти та науки, охорони здоров`я, соціального захисту населення, служби у справах дітей, центру надання адміністративних послуг) районної, міської держадміністрації (військової адміністрації).

Для розгляду питань надання військовозобов`язаним, які перебувають на військовому обліку в розвідувальних органах, СБУ, відстрочки від призову на військову службу під час мобілізації, на особливий період наказами керівників відповідних підрозділів розвідувальних органів, Центрального управління або регіонального органу СБУ утворюються відповідні комісії. Надання військовозобов`язаним відстрочок комісіями, утвореними в розвідувальних органах, СБУ, здійснюється відповідно до цього Порядку.

Питання надання відстрочок від призову на військову службу під час мобілізації заброньованим на період мобілізації та на воєнний час за органами державної влади, іншими державними органами, органами місцевого самоврядування, за підприємствами, установами і організаціями, а також посадовим (службовим) особам, зазначеним у підпунктах 16-23 пункту 1 додатка 5, комісією не розглядаються.

За наявності підстав для одержання відстрочки від призову на військову службу під час мобілізації, на особливий період військовозобов`язані (крім заброньованих та посадових (службових) осіб, зазначених у підпунктах 16-23 пункту 1 додатка 5) особисто подають на ім`я голови комісії районного (міського) територіального центру комплектування та соціальної підтримки або його відділу заяву за формою, визначеною у додатку 4, до якої додаються документи, що підтверджують право на відстрочку, або копії таких документів, засвідчені в установленому порядку, зазначені у переліку згідно з додатком 5. Заява військовозобов`язаного підлягає обов`язковій реєстрації.

Органи державної влади, інші державні органи, органи місцевого самоврядування, підприємства, установи та організації зобов`язані оформити відстрочку від призову на військову службу під час мобілізації військовозобов`язаним працівникам (державним службовцям), які заброньовані у порядку, визначеному Кабінетом Міністрів України, а також посадовим (службовим) особам, зазначеним у підпунктах 16-23 пункту 1 додатка 5, у районному (міському) територіальному центрі комплектування та соціальної підтримки, на території відповідальності якого вони розміщуються. До відповідного територіального центру комплектування та соціальної підтримки подаються документи, зазначені у переліку згідно з додатком 5.

Відповідні органи, в яких працюють посадові (службові) особи, зазначені у підпунктах 16-23 пункту 1 додатка 5, надсилають завірену копію довідки про надання таким особам відстрочки (додаток 6) до територіального центру комплектування та соціальної підтримки, Центрального управління або регіонального органу СБУ або відповідного підрозділу розвідувальних органів, у якому така особа перебуває на військовому обліку.

Згідно Додатку 5 Порядку №560 визначено Перелік документів, що подаються військовозобов`язаним для отримання відстрочки від призову на військову службу під час мобілізації відповідно до підстав, зазначених у статті 23 Закону України "Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію".

Згідно даного Переліку визначено, що право на відстрочку мають члени сім`ї другого ступеня споріднення особи з інвалідністю I або II групи, зайняті постійним доглядом за нею (не більше одного та за умови відсутності членів сім`ї першого ступеня споріднення або якщо члени сім`ї першого ступеня споріднення самі потребують постійного догляду за висновком медико-соціальної експертної комісії чи лікарсько-консультативної комісії закладу охорони здоров`я або рішенням експертної команди з оцінювання повсякденного функціонування особи). У разі відсутності членів сім`ї першого та другого ступеня споріднення норма цього підпункту поширюється на членів сім`ї третього ступеня споріднення особи з інвалідністю I або II групи.

Також визначено документи, що підтверджують право на відстрочку, зокрема:

для військовозобов`язаного, який зайнятий постійним доглядом за членом сім`ї другого ступеня споріднення, який є особою з інвалідністю I чи II групи, - документи, що підтверджують родинні зв`язки другого ступеня споріднення (рідні брати та сестри, баба та дід з боку матері і з боку батька, онуки), один із таких документів, що підтверджує неможливість членів сім`ї першого ступеня споріднення (батьки, чоловік (дружина), діти, у тому числі усиновлені) здійснювати постійний догляд за особою з інвалідністю I чи II групи: довідка до акта огляду медико-соціальною експертною комісією за формою, затвердженою МОЗ, або витяг з рішення експертної команди з оцінювання повсякденного функціонування особи, або висновок лікарсько-консультативної комісії закладу охорони здоров`я про потребу члена сім`ї першого ступеня споріднення в постійному догляді за формою, затвердженою МОЗ, а також документи про отримання компенсації (допомоги, надбавки) на догляд або акт про встановлення факту здійснення особою постійного догляду (додаток 8);

для військовозобов`язаного, який зайнятий постійним доглядом за членом сім`ї третього ступеня споріднення, який є особою з інвалідністю I чи II групи, - документи, що підтверджують родинні зв`язки третього ступеня споріднення (дядьки, тітки, племінники та племінниці), один із таких документів, що підтверджує неможливість членів сім`ї першого та другого ступеня споріднення здійснювати постійний догляд за особою з інвалідністю I чи II групи: довідка до акта огляду медико-соціальною експертною комісією за формою, затвердженою МОЗ, або витяг з рішення експертної команди з оцінювання повсякденного функціонування особи, або висновок лікарсько-консультативної комісії закладу охорони здоров`я про потребу члена сім`ї першого або другого ступеня споріднення в постійному догляді за формою, затвердженою МОЗ, а також документи про отримання компенсації (допомоги, надбавки) на догляд або акт про встановлення факту здійснення особою постійного догляду (додаток 8);

для особи, за якою здійснюється догляд, - один із таких документів, що підтверджує інвалідність особи: довідка до акта огляду медико-соціальною експертною комісією за формою, затвердженою МОЗ, або витяг з рішення експертної команди з оцінювання повсякденного функціонування особи, або посвідчення, яке підтверджує відповідний статус, або пенсійне посвідчення чи посвідчення, що підтверджує призначення соціальної допомоги відповідно до Законів України "Про державну соціальну допомогу особам з інвалідністю з дитинства та дітям з інвалідністю", "Про державну соціальну допомогу особам, які не мають права на пенсію, та особам з інвалідністю", в яких зазначено групу та причину інвалідності, або довідка для отримання пільг особами з інвалідністю, які не мають права на пенсію чи соціальну допомогу, за формою, затвердженою Мінсоцполітики

Із процитованого випливає, що право на відстрочку мають військовозобов`язані, які є членами сім`ї другого чи третього ступеня споріднення особи з інвалідністю I або II групи, зайняті постійним доглядом за нею, за умови відсутності членів сім`ї першого ступеня споріднення або якщо члени сім`ї першого ступеня споріднення самі потребують постійного догляду за висновком медико-соціальної експертної комісії або лікарсько-консультативної комісії закладу охорони здоров`я, або рішенням експертної команди з оцінювання повсякденного функціонування особи.

Згідно з частиною першою статті 73 КАС України належними є докази, які містять інформацію щодо предмета доказування.

Частиною другою статті 74 КАС України установлено, що обставини справи, які за законом мають бути підтверджені певними засобами доказування, не можуть підтверджуватися іншими засобами доказування (допустимість доказів).

Спірним у даній справі є питання, чи належить позивач до членів другого чи третього ступеня споріднення ОСОБА_2 , що є особою з інвалідністю ІІ групи.

Слід зазначити, що відповідно до статті 1265 Цивільного Кодексу України ступінь споріднення визначається за числом народжень, що віддаляють родича від спадкодавця. Народження самого спадкодавця не входить до цього числа.

Визначаючи ступінь споріднення за правилами, встановленими статтею 1265 Цивільного кодексу України, суд доходить висновку, що ОСОБА_2 , будучи двоюрідним братом ОСОБА_1 , є родичем четвертого ступеня споріднення, оскільки ступінь родинного зв`язку визначається за кількістю народжень, необхідних для утворення відповідного родинного ланцюга: позивач (не враховується), 1 ступінь-мати, 2 ступінь-баба/дід, 3 ступінь-тітка, 4 ступінь-двоюрідний брат.

Враховуючи вищенаведене суд зауважує, що твердження позивача про наявність другого ступеня спорідненості з особою, за якою він здійснює догляд є помилковою та відсутня стаття закону, яка б передбачала право позивача на відстрочку.

Враховуючи вищенаведене суд приходить до висновку про відсутність у позивача підстави для отримання відстрочки по мобілізації, а відтак обґрунтованість рішення від 23.12.2025, оформленого протоколом №97.

За наведених вище обставин, визначеним в ч. 1 ст. 23 Закону України "Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію" умовам для надання відстрочки від призову на військову службу під час мобілізації позивач не відповідає.

Таким чином на переконання суду, відповідач відмовляючи позивачу у наданні відстрочки від призову на військову службу під час мобілізації діяв на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що визначені законами України.

Зважаючи, що підстав для задоволення якого судом не встановлено основної позовної вимоги про визнання протиправним та скасування рішення ІНФОРМАЦІЯ_1 від 23.12.2025, оформленого протоколом №97, відтак і інші позовні вимоги у своїй сукупності є похідними від згаданої вимоги, задоволенню не підлягають.

Стосовно позовних вимог про визнання протиправними дій щодо внесення відомостей про «розшук» та зобов`язати виключити такі відомості з відповідних обліків та реєстрів, суд зазначає наступне.

Згідно з ч. 1 ст. 27 Закону України «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію» від 21 жовтня 1993 року №3543-ХІІ, у разі невиконання під час мобілізації громадянином обов`язків, передбачених частинами першою, третьою статті 22 цього Закону, та вчинення ним адміністративного правопорушення, передбаченого статтею 210-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення, керівник територіального центру комплектування та соціальної підтримки звертається до органів та підрозділів, що входять до системи поліції, щодо здійснення адміністративного затримання та доставлення такого громадянина до територіального центру комплектування та соціальної підтримки.

Відповідно до п. 15 постанови КМУ №560 від 16.05.2024 «Про затвердження Порядку проведення призову громадян на військову службу під час мобілізації, на особливий період» передбачено, серед іншого, керівники районних (міських) територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки з набранням чинності Указом Президента України про оголошення (продовження) мобілізації та/або з отриманням розпорядження відповідного керівника обласного (Київського та ІНФОРМАЦІЯ_10 з визначеними строками та обсягами призову резервістів та військовозобов`язаних:

звертаються до територіального органу (підрозділу) поліції для адміністративного затримання та доставлення до районного (міського) територіального центру комплектування та соціальної підтримки осіб, які вчинили адміністративні правопорушення, передбачені статтями 210 і 210-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення;

вживають заходів разом з представниками територіальних органів (підрозділів) поліції до адміністративного затримання та доставляння до районних (міських) територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки осіб, які відмовляються від отримання повісток або порушили правила військового обліку;

27. Під час мобілізації громадяни викликаються з метою:

1) до районних (міських) територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки або їх відділів:

взяття на військовий облік;

проходження медичного огляду для визначення придатності до військової служби;

уточнення своїх персональних даних, даних військово-облікового документа з військово-обліковими даними Єдиного державного реєстру призовників, військовозобов`язаних, резервістів (територіального центру комплектування та соціальної підтримки);

призову на військову службу під час мобілізації та відправлення до місць проходження військової служби

Позивачем не заперечується факт отримання листа від 28.05.2025 №9818/2/3/1164 про необхідність повторного медичного огляду, копію якого ним долучено до позову /а.с. 24/, а також факт не проходження відповідного медичного огляду для визначення придатності до військової служби.

Неприбуття позивача до ТЦК стало підставою для звернення до органів національної поліції, в зв`язку з порушенням позивачем правил військового обліку та подальшого внесення відомостей про розшук позивача.

Викладене позивачем не спростовано, у зв`язку з чим позовні вимоги і в цій частині задоволенню не підлягають.

З урахуванням вищевикладеного, суд приходить до висновку, що при вчиненні оспорюваних дій, відповідачем були дотримані усі критерії, передбачені частиною другою статті 2 КАС України, відтак суд не знаходить протиправності вказаних дій, а тому відмовляє у задоволенні позовних вимог.

Згідно з вимогами ст.77 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення.

Відповідно до ст.90 КАС України суд оцінює докази, які є у справі, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об`єктивному дослідженні.

Зважаючи на встановлені в ході розгляду фактичні обставини справи та враховуючи вищенаведені норми законодавства, якими урегульовані спірні відносини, суд дійшов висновку про відмову у задоволенні позовних вимог повністю.

Згідно з частиною першою статті 132 Кодексу адміністративного судочинства України судові витрати складаються із судового збору та витрат, пов`язаних з розглядом справи.

Підстави для розподілу судових витрат відсутні.

Керуючись статтями 241-245 Кодексу адміністративного судочинства України, суд -

У Х В А Л И В:

В задоволенні позову ОСОБА_1 ( АДРЕСА_2 , реєстраційний номер облікової картки платника податків НОМЕР_1 ) до ІНФОРМАЦІЯ_1 (

Інформація не підлягає розголошенню в загальному доступі відповідно до статті 7 Закону України "Про доступ до судових рішень"

), ІНФОРМАЦІЯ_2 (

Інформація не підлягає розголошенню в загальному доступі відповідно до статті 7 Закону України "Про доступ до судових рішень"

), ІНФОРМАЦІЯ_1 (

Інформація не підлягає розголошенню в загальному доступі відповідно до статті 7 Закону України "Про доступ до судових рішень"

) про визнання протиправним та скасування рішення, зобов`язання вчинити певні дії відмовити повністю.

Рішення набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо таку скаргу не було подано. Рішення може бути оскаржене протягом тридцяти днів з дня складення повного судового рішення до Другого апеляційного адміністративного суду в порядку, визначеному ч.8 ст. 18, ч.ч. 7-8 ст. 44 та ст. 297 КАС України.

Головуючий суддя І.Г. Ясиновський