Рішення № 136513663, 14.05.2026, Одеський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
14.05.2026
Номер справи
320/42511/24
Номер документу
136513663
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України Єдиний державний реєстр судових рішень

Справа № 320/42511/24

РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

14 травня 2026 року м. Одеса

Одеський окружний адміністративний суд у складі:

головуючого судді - Свиди Л.І.

розглянувши в порядку письмового провадження справу за позовною заявою Громадської організації «Центр захисту інвалідів» до Офісу Генерального прокурора про визнання протиправними дій та бездіяльності, -

ВСТАНОВИВ:

До Київського окружного адміністративного суду звернулася Громадська організація «Центр захисту інвалідів» з позовною заявою до Офісу Генерального прокурора про визнання протиправними дій та бездіяльності відповідача, що полягають у відмові в особистому прийомі представника Громадської організації «Центр захисту інвалідів» адвоката В.Г. Поляновського заступником Генерального прокурора України І.В. Мустецею на підставі клопотань від 02.05.2024 року і 03.05.2024 року та скарг від 11.06.2024 року і 13.06.2024 року.

Оскільки Громадська організація «Центр захисту інвалідів» зареєстрована на території м. Одеси, нею подано клопотання про передачу цієї справи на розгляд до Одеського окружного адміністративного суду, яке Київським окружним адміністративним судом задоволено та ця справа ухвалою від 05.11.2024 року передана на розгляд до Одеського окружного адміністративного суду.

Суддею Одеського окружного адміністративного суду ухвалою від 28.01.2025 року прийнято до провадження цю справи, відкрито по ній спрощене позовне провадження без повідомлення учасників справи (у письмовому провадженні) за наявними у справі матеріалами та наданий відповідачу строк для подання до суду відзиву на цю заяву, позивачу - відповіді на відзив.

Ухвалою від 17.03.2025 року суд відмовив у задоволенні клопотання позивача про розгляд цієї справи в порядку загального позовного провадження.

Ухвалою від 25.03.2025 року судом за клопотанням представника відповідача закрито провадження по цій справі, оскільки ця справа підлягає розгляду в порядку кримінального судочинства.

Постановою П`ятого апеляційного адміністративного суду від 08.05.2025 року задоволена апеляційна скарга Громадської організації «Центр захисту інвалідів», ухвала від 25.03.2025 року про закриття провадження по цій справі скасована, а справа направлена для продовження розгляду до Одеського окружного адміністративного суду.

За результатами повторного автоматизованого розподілу цю справу передано на розгляд судді Свиді Л.І.

Суддею Одеського окружного адміністративного суду Свидою Л.І. цю справи прийнято до провадження, відкрито по ній спрощене позовне провадження без повідомлення учасників справи (у письмовому провадженні) за наявними у справі матеріалами та наданий відповідачу строк для подання до суду відзиву на цю заяву, позивачу - відповіді на відзив.

Ухвалою від 18.06.2025 року суд відмовив у задоволенні клопотань сторін про розгляд цієї справи за правилами загального позовного провадження.

Ухвалами від 10.12.2025 року судом витребувані у позивача та відповідача додаткові докази у справі, які в грудні 2025 року надані до суду.

Позов, відповідь на відзив обґрунтовані позивачем тим, що керівництвом Офісу Генерального прокурора порушений порядок здійснення особистого прийому громадян. Позивач є потерпілим в кримінальних провадженнях, процесуальне керівництво якими здійснюється Офісом Генерального прокурора та з підстав чисельних порушень норм законодавства прокурорами та слідчими в цих кримінальних провадженнях, він неодноразово звертався із скаргами на їх дії, однак позитивних результатів такі звернення не принесли. Враховуючи зазначені обставини, позивач намагався потрапити на особистий прийом до заступника Генерального прокурора шляхом направлення звернень та зазначення в них про бажання особистого прийому керівника громадської організації заступником Генерального прокурора, однак в прийомі позивачу відмовлено, що не ґрунтується на нормах законодавства.

Відзив обґрунтований відповідачем тим, що подані позивачем клопотання та скарги пов`язані з кримінальними провадженнями та дія Закону України «Про звернення громадян» на такі заяви не розповсюджується, на них у відповідності до вимог законодавства надані відповіді та підстав для особистого прийому позивача Генеральним прокурором України та його заступником не було.

Дослідивши матеріали справи, а також обставини, якими обґрунтовуються вимоги позивача та заперечення відповідача, докази, якими вони підтверджуються, суд вважає, що позов не підлягає задоволенню з наступних підстав.

З матеріалів справи вбачається, що Головним слідчим управлінням Національної поліції України здійснюється досудове розслідування у кримінальному провадженні №12021162510000384 від 31.03.2021 року, в якому об`єднані інші кримінальні провадження, пов`язані з розслідуванням злочинів щодо заволодіння корпоративними правами підприємств, які належали Громадській організації «Центр захисту інвалідів», а також їх подальшого переоформлення на користь третіх осіб. Процесуальне керівництво по цій справі здійснюється прокурорами Офісу Генерального прокурора. Позивач є потерпілим в цьому кримінальному провадженні.

Представником потерпілого Громадської організації «Центр захисту інвалідів» адвокатом Поляновським В.Г. 02.05.2024 року подано Заступнику Генерального прокурора І.В. Мустеці в межах кримінального провадження №12021162510000384 клопотання, яке містило прохання про прийняття в межах цього кримінального провадження процесуальних рішень (скасування постанов прокурорів, об`єднання матеріалів досудових розслідувань) та прохання запису на особистий прийом до заступника Генерального прокурора І.В. Мустеці на найближчу дату представника Громадської організації «Центр захисту інвалідів» адвоката Поляновського В.Г.

Зазначена заява розглянута Офісом Генерального прокурора та за результатами її розгляду представнику потерпілого Громадської організації «Центр захисту інвалідів» адвокату Поляновському В.Г. надана відповідь від 20.05.2024 року №09/2/1-5979-22 за підписом заступника начальника першого відділу управління процесуального керівництва досудовим розслідуванням та підтримання публічного обвинувачення Департаменту нагляду за додержанням законів Національною поліцією України та органами, які ведуть боротьбу з організованою злочинністю Офісу Генерального прокурора.

В цій відповіді зазначено про те, що скасування постанов прокурорів, об`єднання матеріалів досудових розслідувань не відноситься до процесуальних дій, а є процесуальними рішеннями, а тому підстав для розгляду клопотання позивача в порядку ст. 220 КПК України не має, підстав для задоволення клопотання позивача не має та у відповідності до ст. 36 КПК України прокурор є самостійним у своїй процесуальній діяльності, а втручання в таку діяльність забороняється.

Крім того, представником потерпілого Громадської організації «Центр захисту інвалідів» адвокатом Поляновським В.Г. 03.05.2024 року подано Заступнику Генерального прокурора І.В. Мустеці в межах кримінального провадження №12021162510000384 клопотання, яке містило прохання про прийняття в межах цього кримінального провадження процесуального рішення (скасування постанови прокурора) та прохання запису на особистий прийом до заступника Генерального прокурора І.В. Мустеці на найближчу дату представника Громадської організації «Центр захисту інвалідів» адвоката Поляновського В.Г.

Зазначена заява розглянута Офісом Генерального прокурора та за результатами її розгляду представнику потерпілого Громадської організації «Центр захисту інвалідів» адвокату Поляновському В.Г. надана відповідь від 20.05.2024 року №09/2/1-5979-22 за підписом заступника начальника першого відділу управління процесуального керівництва досудовим розслідуванням та підтримання публічного обвинувачення Департаменту нагляду за додержанням законів Національною поліцією України та органами, які ведуть боротьбу з організованою злочинністю Офісу Генерального прокурора.

В цій відповіді зазначено про те, що скасування постанови прокурора не відноситься до процесуальних дій, а є процесуальним рішенням, а тому підстав для розгляду клопотання позивача в порядку ст. 220 КПК України не має, підстав для задоволення клопотання позивача не має та у відповідності до ст. 36 КПК України прокурор є самостійним у своїй процесуальній діяльності, а втручання в таку діяльність забороняється.

Представником потерпілого Громадської організації «Центр захисту інвалідів» адвокатом Поляновським В.Г. 11.06.2024 року подано Заступнику Генерального прокурора І.В. Мустеці в межах кримінального провадження №12021162510000384 скарга на перевищення повноважень заступником начальника відділу Офісу Генерального прокурора, в якій адвокат просив записати його на особистий прийом до заступника Генерального прокурора І.В. Мустеці на підставі п. 5, 6 ч. 1 ст. 20 Закону України «Про адвокатуру та адвокатську діяльність», а також ініціювати притягнення до дисциплінарної відповідальності заступника начальника відділу Офісу Генерального прокурора, особисто розглянути клопотання потерпілого, скасувати постанови прокурорів, об`єднати матеріали кримінальних проваджень в одне провадження.

Зазначена заява розглянута Офісом Генерального прокурора та за результатами її розгляду представнику потерпілого Громадської організації «Центр захисту інвалідів» адвокату Поляновському В.Г. надана відповідь від 20.06.2024 року №09/2/1-5979-22 за підписом начальника управління процесуального керівництва досудовим розслідуванням та підтримання публічного обвинувачення Департаменту нагляду за додержанням законів Національною поліцією України та органами, які ведуть боротьбу з організованою злочинністю Офісу Генерального прокурора.

В цій відповіді зазначено про те, що Порядок прийому громадян в Офісі Генерального прокурора на виконання ст. 22 Закону України «Про звернення громадян» врегульований «Інструкцією про порядок розгляду звернень і запитів та особистого прийому громадян в органах прокуратури України», затвердженою наказом Генерального прокурора №363 від 06.08.2020 року. Попередній запис громадян на особистий прийом до Генерального прокурора та його заступників здійснюється на підставі письмової заяви громадянина, в якій викладається суть порушеного питання та до якої додаються копії оскаржуваних відповідей за його попередніми зверненнями. Разом з цим, дія Закону України «Про звернення громадян» відповідно до ст. 12 не поширюється на порядок розгляду заяв і скарг, установлений кримінально-процесуальним законодавством. Таким чином, підстави для організації особистого прийому заступником Генерального прокурора із вказаних питань наразі відсутні.

Щодо притягнення до дисциплінарної відповідальності заступника начальника відділу Офісу Генерального прокурора в відповіді зазначено, що для ініціювання цього питання дисциплінарна скарга подається до Кваліфікаційно-дисциплінарної комісії прокурорів.

Щодо прийняття процесуальних рішень в кримінальному провадженні в відповіді зазначено, що у відповідності до ст. 36 КПК України прокурор є самостійним у своїй процесуальній діяльності, а втручання в таку діяльність забороняється.

Представником потерпілого Громадської організації «Центр захисту інвалідів» адвокатом Поляновським В.Г. 13.06.2024 року подано Заступнику Генерального прокурора І.В. Мустеці в межах кримінального провадження №12021162510000384 скарга на перевищення повноважень заступником начальника відділу Офісу Генерального прокурора, в якій адвокат просив записати його на особистий прийом до заступника Генерального прокурора І.В. Мустеці на підставі п. 5, 6 ч. 1 ст. 20 Закону України «Про адвокатуру та адвокатську діяльність», а також ініціювати притягнення до дисциплінарної відповідальності заступника начальника відділу Офісу Генерального прокурора, особисто розглянути клопотання потерпілого, скасувати постанову прокурора.

Зазначена заява розглянута Офісом Генерального прокурора та за результатами її розгляду представнику потерпілого Громадської організації «Центр захисту інвалідів» адвокату Поляновському В.Г. надана відповідь від 20.06.2024 року №09/2/1-5979-22 за підписом начальника управління процесуального керівництва досудовим розслідуванням та підтримання публічного обвинувачення Департаменту нагляду за додержанням законів Національною поліцією України та органами, які ведуть боротьбу з організованою злочинністю Офісу Генерального прокурора.

В цій відповіді зазначено про те, що Порядок прийому громадян в Офісі Генерального прокурора на виконання ст. 22 Закону України «Про звернення громадян» врегульований «Інструкцією про порядок розгляду звернень і запитів та особистого прийому громадян в органах прокуратури України», затвердженою наказом Генерального прокурора №363 від 06.08.2020 року. Попередній запис громадян на особистий прийом до Генерального прокурора та його заступників здійснюється на підставі письмової заяви громадянина, в якій викладається суть порушеного питання та до якої додаються копії оскаржуваних відповідей за його попередніми зверненнями. Разом з цим, дія Закону України «Про звернення громадян» відповідно до ст.12 не поширюється на порядок розгляду заяв і скарг, установлений кримінально-процесуальним законодавством. Таким чином, підстави для організації особистого прийому заступником Генерального прокурора із вказаних питань наразі відсутні.

Щодо притягнення до дисциплінарної відповідальності заступника начальника відділу Офісу Генерального прокурора в відповіді зазначено, що для ініціювання цього питання дисциплінарна скарга подається до Кваліфікаційно-дисциплінарної комісії прокурорів.

Щодо прийняття процесуального рішення в кримінальному провадженні в відповіді зазначено, що у відповідності до ст. 36 КПК України прокурор є самостійним у своїй процесуальній діяльності, а втручання в таку діяльність забороняється.

Позивач зазначає, що його було обмежено в праві на особистий прийом керівництвом органу прокуратури, а тому він звернувся до суду з цим позовом.

Відповідно до ст. 19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов`язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Відповідно до ст. 40 Конституції України усі мають право направляти індивідуальні чи колективні письмові звернення або особисто звертатися до органів державної влади, органів місцевого самоврядування та посадових і службових осіб цих органів, що зобов`язані розглянути звернення і дати обґрунтовану відповідь у встановлений законом строк.

Відповідно до положень ст. 1, 3, 4, 5 Закону України «Про звернення громадян» громадяни України мають право звернутися до органів державної влади, місцевого самоврядування, об`єднань громадян, підприємств, установ, організацій незалежно від форм власності, медіа, посадових осіб відповідно до їх функціональних обов`язків із зауваженнями, скаргами та пропозиціями, що стосуються їх статутної діяльності, заявою або клопотанням щодо реалізації своїх соціально-економічних, політичних та особистих прав і законних інтересів та скаргою про їх порушення.

Під зверненнями громадян слід розуміти викладені в письмовій або усній формі пропозиції (зауваження), заяви (клопотання) і скарги. Пропозиція (зауваження) - звернення громадян, де висловлюються порада, рекомендація щодо діяльності органів державної влади і місцевого самоврядування, депутатів усіх рівнів, посадових осіб, а також висловлюються думки щодо врегулювання суспільних відносин та умов життя громадян, вдосконалення правової основи державного і громадського життя, соціально-культурної та інших сфер діяльності держави і суспільства. Заява (клопотання) - звернення громадян із проханням про сприяння реалізації закріплених Конституцією та чинним законодавством їх прав та інтересів або повідомлення про порушення чинного законодавства чи недоліки в діяльності підприємств, установ, організацій незалежно від форм власності, народних депутатів України, депутатів місцевих рад, посадових осіб, а також висловлення думки щодо поліпшення їх діяльності. Клопотання - письмове звернення з проханням про визнання за особою відповідного статусу, прав чи свобод тощо. Скарга - звернення з вимогою про поновлення прав і захист законних інтересів громадян, порушених діями (бездіяльністю), рішеннями державних органів, органів місцевого самоврядування, підприємств, установ, організацій, об`єднань громадян, посадових осіб.

До рішень, дій (бездіяльності), які можуть бути оскаржені, належать такі у сфері управлінської діяльності, внаслідок яких: порушено права і законні інтереси чи свободи громадянина (групи громадян); створено перешкоди для здійснення громадянином його прав і законних інтересів чи свобод; незаконно покладено на громадянина які-небудь обов`язки або його незаконно притягнуто до відповідальності.

Звернення адресуються органам державної влади і органам місцевого самоврядування, підприємствам, установам, організаціям незалежно від форми власності, об`єднанням громадян або посадовим особам, до повноважень яких належить вирішення порушених у зверненнях питань. Звернення може бути усним чи письмовим.

Усне звернення викладається громадянином на особистому прийомі або за допомогою засобів телефонного зв`язку через визначені контактні центри, телефонні "гарячі лінії" та записується (реєструється) посадовою особою. Письмове звернення надсилається поштою або передається громадянином до відповідного органу, установи особисто чи через уповноважену ним особу, повноваження якої оформлені відповідно до законодавства. Письмове звернення також може бути надіслане з використанням мережі Інтернет, засобів електронного зв`язку (електронне звернення).

При цьому, відповідно до ст. 12 Закону України «Про звернення громадян» дія цього Закону не поширюється на порядок розгляду заяв і скарг громадян, встановлений кримінальним процесуальним, цивільним процесуальним, трудовим законодавством, законодавством про захист економічної конкуренції, Кодексом адміністративного судочинства України, законами України «Про судоустрій і статус суддів», «Про доступ до судових рішень», «Про запобігання корупції», «Про виконавче провадження», «Про адміністративну процедуру».

Таким чином, в разі, якщо звернення (скарга, клопотання) подане в межах Кримінально-процесуального кодексу України, яким встановлений порядок розгляду заяв і скарг громадян, встановлений кримінальним процесуальним законодавством, дія Закону України «Про звернення громадян» на порядок розгляду такого звернення не поширюється.

Особистий прийом громадян передбачений положеннями ст. 22 Закону України «Про звернення громадян», відповідно до яких керівники та інші посадові особи органів державної влади, місцевого самоврядування, підприємств, установ, організацій незалежно від форм власності, об`єднань громадян зобов`язані проводити особистий прийом громадян. Прийом проводиться регулярно у встановлені дні та години, у зручний для громадян час, за місцем їх роботи і проживання. Графіки прийому доводяться до відома громадян.

Порядок прийому громадян в органах державної влади, органах місцевого самоврядування, на підприємствах, в установах, організаціях незалежно від форми власності, об`єднаннях громадян визначається їх керівниками. Усі звернення громадян на особистому прийомі реєструються. Якщо вирішити порушені в усному зверненні питання безпосередньо на особистому прийомі неможливо, воно розглядається у тому ж порядку, що й письмове звернення. Про результати розгляду громадянину повідомляється письмово або усно, за бажанням громадянина.

Слід зазначити, що клопотання адвоката Поляновського В.Г. від 02.05.2024 року та 03.05.2024 року подані ним Заступнику Генерального прокурора І.В. Мустеці в межах кримінального провадження №12021162510000384 як представником потерпілого Громадської організації «Центр захисту інвалідів» в межах КПК України, обґрунтовані виключно порушенням вимог КПК України під час здійснення досудового розслідування в зазначеному кримінальному провадженні. В клопотаннях зазначено, що вони подані на підставі ст. 56, 220 КПУ України та підлягають розгляду на підставі ч. 6 ст. 36, ст. 220 КПК України, містять прохання крім особистого прийому про скасування постанов прокурора та об`єднання кримінальних проваджень в одне провадження.

Крім того, скарги адвоката Поляновського В.Г. від 11.06.2024 року та від 13.06.2024 року подані ним Заступнику Генерального прокурора І.В. Мустеці в межах кримінального провадження №12021162510000384 як представником потерпілого Громадської організації «Центр захисту інвалідів» в межах КПК України, обґрунтовані виключно порушенням вимог КПК України під час здійснення досудового розслідування в зазначеному кримінальному провадженні. В клопотаннях зазначено, що вони подані на підставі ст. 36, 56, 220 КПУ України, містять прохання крім особистого прийому, притягнення до дисциплінарної відповідальності посадової особи Офісу Генерального прокурора, розгляду скарг в порядку ч. 6 ст. 36, ст. 220 КПК України, скасування постанов прокурора, тощо.

Відповідно до ст. 45 Закону України «Про прокуратуру» рішення, дії чи бездіяльність прокурора в межах кримінального процесу можуть бути оскаржені виключно в порядку, встановленому КПК України.

Враховуючи зміст та вимоги скарг і клопотань, слід зазначити, що порядок розгляду цих клопотань і скарг встановлений кримінальним процесуальним законодавством та такі заяви позивача мають розглядатися в порядку КПК України, глава 26 якого передбачає порядок оскарження рішень, дій чи бездіяльності органів досудового розслідування чи прокурора під час досудового розслідування.

При цьому, оскільки вищезазначені клопотання та скарги подані в межах КПК України, на них не розповсюджуються положення Закону України «Про звернення громадян», в тому числі положення ст. 22 цього Закону, які передбачають особистий прийом громадян.

Відповідно до положень п. 2, 4, 17 Розділу І, п. 1, 2, 10, 11, 15 Розділу VІ «Інструкції про порядок розгляду звернень і запитів та особистого прийому громадян в органах прокуратури України», затвердженої наказом Генерального прокурора від 06.08.2020 року №363 (яка діяла на час виникнення спірних правовідносин) цю Інструкцію розроблено відповідно до ст. 40 Конституції України, Законів України «Про прокуратуру», «Про звернення громадян», «Про прокуратуру», «Про статус народного депутата України», «Про комітети Верховної Ради України», «Про тимчасові слідчі комісії і тимчасові спеціальні комісії Верховного Ради України», «Про статус депутатів місцевих рад», «Про адвокатуру та адвокатську діяльність», «Про захист персональних даних», «Про електронні документи та електронний документообіг», Указу Президента України від 07.02.2008 року №109 «Про першочергові заходи щодо забезпечення реалізації та гарантування конституційного права на звернення до органів державної влади та органів місцевого самоврядування», процесуального законодавства, інших нормативно-правових актів.

Звернення осіб з питань досудового розслідування, які не є учасниками кримінального провадження, вирішуються в порядку та строки, передбачені законодавством про звернення громадян.

Особистий прийом громадян в органах прокуратури проводиться Генеральним прокурором, заступниками Генерального прокурора, керівниками обласних і окружних прокуратур, їх першими заступниками та заступниками, відповідальними підрозділами, а також іншими працівниками органів прокуратури за дорученням керівництва.

Генеральним прокурором та його заступниками, керівниками обласних прокуратур прийом громадян проводиться за попереднім записом.

Організація прийому громадян Генеральним прокурором, заступниками Генерального прокурора, керівниками обласних прокуратур, їх першими заступниками та заступниками покладається на відповідальні підрозділи або проводиться за їхнім безпосереднім дорученням

Попередній запис громадян на особистий прийом до Генерального прокурора та його заступників, керівника обласної прокуратури здійснюється відповідальним підрозділом на підставі письмової заяви громадянина, в якій викладається суть порушеного питання та до якої додаються копії оскаржуваних відповідей за його попередніми зверненнями. Запис розпочинається наступного дня після проведення зазначеними керівниками особистого прийому та завершується за п`ятнадцять днів до передбаченої графіком дати здійснення прийому.

Заступники Генерального прокурора приймають громадян з питань незгоди з діями чи рішеннями, прийнятими за результатами розгляду їхніх звернень керівником самостійного структурного підрозділу Офісу Генерального прокурора, керівником обласної прокуратури, а також з питань зволікання, тривалого неприйняття ними рішень.

Слід зазначити, що порядок особистого прийому громадян передбачений саме положеннями Закону України «Про звернення громадян», які, враховуючи зміст та вимоги скарг і клопотань позивача, до поданих звернень не застосовуються, а положення КПК України, в межах яких подані скарги та клопотання позивача не передбачають здійснення прийому громадян. В «Інструкції про порядок розгляду звернень і запитів та особистого прийому громадян в органах прокуратури України», затвердженій наказом Генерального прокурора від 06.08.2020 року №363, зазначено, що тільки звернення осіб з питань досудового розслідування, які не є учасниками кримінального провадження, вирішуються в порядку та строки, передбачені законодавством про звернення громадян, однак позивач в спірних правовідносинах є потерпілим в кримінальному провадженні.

Щодо тверджень позивача про порушення відповідачем вимог п. 5, 6 ч. 1 ст. 20 Закону України «Про адвокатуру та адвокатську діяльність», суд з такими твердженням не погоджується.

Відповідно до п. 5, 6 ч. 1 ст. 20 Закону України «Про адвокатуру та адвокатську діяльність» під час здійснення адвокатської діяльності адвокат має право вчиняти будь-які дії, не заборонені законом, правилами адвокатської етики та договором про надання правничої допомоги, необхідні для належного виконання договору про надання правничої допомоги, зокрема: доповідати клопотання та скарги на прийомі в посадових і службових осіб та відповідно до закону одержувати від них письмові мотивовані відповіді на ці клопотання і скарги; бути присутнім під час розгляду своїх клопотань і скарг на засіданнях колегіальних органів та давати пояснення щодо суті клопотань і скарг.

Дійсно, адвокату надано право на прийом його посадовими і службовими особами, але такий прийом має бути здійснений у відповідності до вимог законодавства, зокрема при зверненні адвоката із заявою в порядку Закону України «Про звернення громадян», однак ця норма, або інші норми законодавства не передбачають обов`язку будь-якої посадової особи організувати прийом адвоката при його зверненні з таким проханням.

Суд також вважає, що позивачем в цій справі обрано неефективний спосіб захисту порушених прав.

Відповідно до ч. 1 ст. 2, ч. 1 ст. 5 КАС України завданням адміністративного судочинства є справедливе, неупереджене та своєчасне вирішення судом спорів у сфері публічно-правових відносин з метою ефективного захисту прав, свобод та інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб від порушень з боку суб`єктів владних повноважень.

Кожна особа має право в порядку, встановленому цим Кодексом, звернутися до адміністративного суду, якщо вважає, що рішенням, дією чи бездіяльністю суб`єкта владних повноважень порушені її права, свободи або законні інтереси, і просити про їх захист шляхом, зокрема, визнання дій суб`єкта владних повноважень протиправними та зобов`язання утриматися від вчинення певних дій; визнання бездіяльності суб`єкта владних повноважень протиправною та зобов`язання вчинити певні дії.

При цьому, визнання протиправними дій чи бездіяльності відповідача за відсутності зобов`язальної частини не призведе до відновлення порушених прав позивача, здійснення особистого прийому, про який просить позивач, при тому що звернення позивача розглянуті, а порядок оскарження дій прокурорів передбачений нормами КПК України, якими позивач може скористатися для захисту свої прав та законних інтересів як потерпілого в кримінальному провадженні.

Відповідно до ч. 1 ст. 77 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення.

Згідно з ч. 1 ст. 90 КАС України суд оцінює докази, які є у справі, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об`єктивному дослідженні.

Враховуючи вищезазначене та оцінюючи надані докази в сукупності, суд вважає, що позовні вимоги Громадської організації «Центр захисту інвалідів» не обґрунтовані, не відповідають вимогам законодавства та не підлягають задоволенню.

Керуючись ст. 6, 14, 90, 243-246, 255 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -

ВИРІШИВ:

У задоволенні позовної заяви Громадської організації «Центр захисту інвалідів» (вул. Водопровідна, буд. 1-А, м. Одеса, Одеська область, 65007, код ЄДРПОУ 39693465) до Офісу Генерального прокурора (вул. Різницька, буд. 13/15, м. Київ, Київська область, 01011, код ЄДРПОУ 00034051) про визнання протиправними дій та бездіяльності відповідача, що полягають у відмові в особистому прийомі представника Громадської організації «Центр захисту інвалідів» адвоката В.Г. Поляновського заступником Генерального прокурора України І.В. Мустецею на підставі клопотань від 02.05.2024 року і 03.05.2024 року та скарг від 11.06.2024 року і 13.06.2024 року відмовити.

Рішення суду набирає законної сили в порядку та строки, встановлені ст. 255 Кодексу адміністративного судочинства України.

Рішення суду може бути оскаржено в порядку та строки, встановлені ст. 295 Кодексу адміністративного судочинства України.

Суддя Леонід СВИДА

.