Єдиний державний реєстр судових рішень
Справа № 346/2333/26
Провадження № 3/346/622/26
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
12 травня 2026 року м. Коломия
Коломийський міськрайонний суд
Івано-Франківської області
в складі: судді Васильковського В.В.,
секретаря судового засідання Кривюк Д.В.,
прокурора Негрича Н.М.,
особи, яка притягається до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 ,
розглянувши матеріали справи № 346/2333/26, та 346/2334/26, які надійшли від Департаменту стратегічних розслідувань Управління стратегічних розслідувань в Івано-Франківській області, про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , жителя: АДРЕСА_1 , громадянина України, РНОКПП: НОМЕР_1 ,
- за ч. 1 ст. 172-6, ч. 1 ст. 172-6, ч. 1 ст. 172-6, ч. 1 ст. 172-6 КУпАП, -
ВСТАНОВИВ:
ОСОБА_1 , будучи суб?єктом відповідальності за правопорушення, пов?язані з корупцією у відповідності до п.п. «г» п.1 ч.1 ст. З Закону України «Про запобігання корупції», в порушення вимог ч. 2 ст. 45 цього Закону, несвоєчасно без поважних причин, а саме в строк до 01.04.2025, не подав щорічну декларацію (після звільнення) особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2024 рік, а фактично подав дану декларацію 04.03.2026, чим вчинив адміністративне правопорушення, пов?язане з корупцією, передбачене ч. 1 ст. 172-6 КУпАП, а саме несвоєчасне подання без поважних причин декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.
Датою вчинення адміністративного правопорушення, пов`язаного з корупцією є 04.03.2026 року.
Такими діями, ОСОБА_1 , вчинив адміністративне правопорушення, передбачене ч. 1 ст.172-6 КУпАП.
Крім цього, ОСОБА_1 , будучи суб?єктом відповідальності за правопорушення, пов?язані з корупцією у відповідності до п.П. «г» п. 1 ч. 1 ст. З Закону України «Про запобігання корупції», в порушення вимог ч. 2 ст. 45 Закону України «Про запобігання корупції», несвоєчасно без поважних причин, а саме в строк до 16.08.2024, не подав декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за період не охоплений раніше поданими деклараціями (При звільненні), а фактично подав дану декларацію 14.01.2025, чим вчинив адміністративне правопорушення, пов?язане з корупцією, передбачене ч. 1 ст. 172-6 КУпАП, а саме несвоєчасне подання без поважних причин декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.
Датою вчинення адміністративного правопорушення, пов`язаного з корупцією є 14.01.2025 року.
Такими діями, ОСОБА_1 , вчинив адміністративне правопорушення, передбачене ч. 1 ст.172-6 КУпАП.
В судовому засіданні ОСОБА_1 , вину визнав, підтвердив обставини, зазначені в протоколах.
Прокурор в судовому засіданні просив визнати ОСОБА_1 , винним.
Дослідивши матеріали справи про адміністративне правопорушення, заслухавши пояснення особи, що притягається до адміністративної відповідальності, думку прокурора, суд доходить до таких висновків.
Вина особи, яка притягується до адміністративної відповідальності підтверджується наступними доказами: протоколом про адміністративне правопорушення, пов`язане з корупцією № 190 від 29.04.2026 року; копією витягу із наказу № 198 від 16.07.2024 року; копією витягу із наказу № 89 від 29.03.2024 року; копією листа № 1349 від 25.02.2025 року; копією витягу із функціональних обов`язків; копією скриншоту з ЄДРД; протоколом про адміністративне правопорушення, пов`язане з корупцією № 191 від 29.04.2026 року; копією скриншоту з ЄДРД.
Також, судом встановлено, що відповідно до копії Витягу з наказу начальника ІНФОРМАЦІЯ_2 ( по стройовій частині) № 89 від 29.03.2024 року, ОСОБА_1 , з 29.03.2024 року зараховано до списків особового складу, на всі види забезпечення і вважається таким, що з 29.03.2024 року справи та посаду прийняв і приступив до виконання службових обов`язків за посадою (а.с. 9).
Крім цього, судом встановлено, що відповідно до копії Витягу з наказу начальника ІНФОРМАЦІЯ_2 ( по стройовій частині) № 198 від 16.07.2024 року, ОСОБА_1 , 16.07.2024 року виключено зі списків особового складу ІНФОРМАЦІЯ_2 та всіх видів забезпечення.
Відповідно до ч.2 ст.45 Закону України «Про запобігання корупції», особи, зазначені у пункті 1,підпунктах «а», «в» - «ґ» пункту 2 частини першої статті 3 цього Закону, зобов`язані щорічно до 1 квітня подавати шляхом заповнення на офіційному веб-сайті Національного агентства декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування(далі - декларація), за минулий рік за формою, що визначається Національним агентством.
Згідно із п.1 ч.1 Закону України «Про захист інтересів суб`єктів подання звітності та інших документів у період дії воєнного стану або стану війни», фізичні особи подають документи, подання яких вимагається відповідно до норм чинного законодавства в документальній та/або в електронній формі, протягом трьох місяців після припинення чи скасування воєнного стану або стану війни за весь період неподання звітності чи обов`язку подати документи.
Згідно абз.15 Закону України «Про внесення змін до деяких законів України про визначення порядку подання декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, в умовах воєнного стану», особи, які у 2022-2023 роках не подали декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування відповідно до ст.45 цього Закону, і кінцевий строк для подання яких настав до дня набрання чинності Законом України «Про внесення змін до деяких законів України про визначення порядку подання декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, в умовах воєнного стану», подають такі декларації не пізніше 31.01.2024 року. суб`єкти декларування, зазначені у частинах 7-14 ст.45 Закону, подають відповідні декларації у строки, встановлені ч.ч.7-14 ст.45 Закону, якщо відповідні декларації не було подано раніше.
Суд вважає, що ОСОБА_1 , був ознайомлений з порядком та строками подання декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, однак не зробив цього своєчасно без поважних причин.
Судом встановлено, що ОСОБА_1 , є учасником бойових дій.
Згідно із ч. 2 ст.36 КУпАП, якщо особа вчинила кілька адміністративних правопорушень, справи про які одночасно розглядаються одним і тим же органом (посадовою особою), стягнення накладається в межах санкції, встановленої за більш серйозне правопорушення з числа вчинених. До основного стягнення в цьому разі може бути приєднано одне з додаткових стягнень, передбачених статтями про відповідальність за будь-яке з вчинених правопорушень.
На підставі вищенаведеного, суд доходить висновку, що ОСОБА_1 , слід визнати винним у вчиненні адміністративних правопорушень, передбачених ч.1 ст.172-6 КУпАП, оскільки він несвоєчасно подав без поважних причин декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.
Враховуючи характер вчиненого правопорушення, особу, яка притягається до адміністративної відповідальності, який раніше до адміністративної відповідальності не притягувалася, відсутність обтяжуючих обставин, а тому суд вважає доцільним застосувати адміністративне стягнення щодо нього у виді штрафу в межах санкції ч.1ст.172-6 КУпАП.
Також, відповідно до положень статті 40-1 КУпАП, судовий збір у провадженні по справі про адміністративне правопорушення у разі винесення судом (суддею) постанови про накладення адміністративного стягнення сплачується особою, на яку накладено таке стягнення.
Але, оскільки в силу положень пункту 13 частини 1 статті 5 Закону України «Про судовий збір», від сплати судового збору під час розгляду справи в усіх судових інстанціях звільняються учасники бойових дій - у справах, пов`язаних з порушенням їхніх прав, судовий збір стягненню із ОСОБА_1 , не підлягає.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст.3, 45 Закону України «Про запобігання корупції», ст.ст.40-1, ч. 1 ст. 172-6, ч.2 ст 277, 283,284 КУпАП, -
ПОСТАНОВИВ:
Об`єднати в одне провадження справи про адміністративні правопорушення № 346/2333/26, та 346/2334/26, про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , зач. 1 ст. 172-6 КУпАП.
Даній справі присвоїти один номер 346/2333/26 провадження 3/346/622/26.
ОСОБА_1 визнати винним у вчиненні адміністративних правопорушень передбачених . 1 ст. 172-6, ч. 1 ст. 172-6 КУпАП, та призначити:
- за ч. 1 ст. 172-6 КУпАП, адміністративне стягнення штраф, у розмірі п`ятдесяти неоподаткованих мінімумів доходів громадян, що становить 850 (вісімсот п`ятдесят) гривень;
- за ч. 1 ст. 172-6 КУпАП, адміністративне стягнення штраф, у розмірі п`ятдесяти неоподаткованих мінімумів доходів громадян, що становить 850 (вісімсот п`ятдесят) гривень.
Відповідно до ст. 36 КУпАП, визначити ОСОБА_1 , остаточне адміністративне стягнення у вигляді штрафу, у розмірі п`ятдесяти неоподаткованих мінімумів доходів громадян, що становить 850 (вісімсот п`ятдесят) гривень (Отримувач: ГУК в Iв.-Фр.об./ТГ м. Коломия/21081100, Код отримувача (ЄДРПОУ)37951998, Казначейство України(ел.адм.подат.)номер рахунку(ІBAN) UA138999980313000106000009616).
Звільнити ОСОБА_1 від сплати судового збору на підставі п. 13, ч. 1, ст. 5 Закону України «Про судовий збір».
Штраф підлягає сплаті не пізніше п`ятнадцяти днів з дня вручення копії постанови про накладення штрафу, а в разі оскарження постанови - не пізніше п`ятнадцяти днів з дня повідомлення про залишення скарги без задоволення. У разі несплати штрафу у зазначений строк, постанова про накладення штрафу надсилається для примусового виконання до відділу державної виконавчої служби за місцем проживання правопорушника, роботи або за місцем знаходження його майна в порядку, встановленому законом.
Строк пред`явлення постанови до примусового виконання становить три місяці із дня її винесення. При оскарженні постанови про накладення адміністративного стягнення постанова підлягає виконанню після залишення скарги без задоволення.
Постанова може бути оскаржена особою, яку притягнуто до адміністративної відповідальності до Івано-Франківського апеляційного суду через Коломийський міськрайонний суд на протязі десяти днів, з дня винесення постанови.
Суддя: Васильковський В. В.