Рішення № 136365970, 06.05.2026, Запорізький окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
06.05.2026
Номер справи
280/11544/25
Номер документу
136365970
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України Єдиний державний реєстр судових рішень

ЗАПОРІЗЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

РІШЕННЯ

06 травня 2026 року Справа № 280/11544/25 м.ЗапоріжжяЗапорізький окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Стрельнікової Н.В., розглянувши в порядку письмового провадження за правилами спрощеного позовного провадження адміністративну справу

за позовом Приватного підприємства «Транспортно-комерційна фірма «Берегиня»

до Запорізької міської ради

про визнання дій протиправними та зобов`язання вчинити певні дії,

ВСТАНОВИВ:

До Запорізького окружного адміністративного суду надійшов позов Приватного підприємства «Транспортно-комерційна фірма «Берегиня» (далі позивач) до Запорізької міської ради (далі відповідач), в якому позивач просить суд:

визнати протиправною бездіяльність Запорізької міської ради щодо не розгляду в передбаченому законом порядку заяви Приватного підприємства «Транспортно-комерційна фірма «Берегиня» від 30.06.2025, вих. №300625/2;

зобов`язати Запорізьку міську раду прийняти рішення про передачу земельної ділянки площею 1, 2854 гектарів, кадастровий номер 2310100000:06:004:0011 (Запорізька область місто Запоріжжя, вул. Випробувачів) у користування (оренду) Приватному підприємству «Транспортно-комерційна фірма «Берегиня».

В обґрунтування позовних вимог позивач зазначає, що позивач 30.06.2025, а саме в межах визначеного 30 денного строку з дня державної реєстрації права власності на нерухоме майно (26.06.2025) звернувся до Відповідача із відповідною заявою, вих. № 300625/2 від 30.06.2025 щодо надання дозволу на укладання договору оренди земельної ділянки. 17.07.2025 Позивач отримав від Департаменту управління активами Запорізької міської ради відповідь на заяву, вих. № 5755/01/01-07/4822. Згідно із відповіддю, у Позивача для розгляду заяви по суті були витребувані додаткові документи. Отримавши відповідні документи, разом з усіма іншими витребуваними документами Позивач їх надав Відповідачу для розгляду та вирішення питання надання земельної ділянки в користування (оренду) 16.09.2025 року, що підтверджується листом № 160925/1 від 16.09.2025 року із відміткою про отримання Департаментом управління активами Запорізької міської ради. 08.10.2025 Позивач отримав від Департаменту Управління активами Відповідача Лист, про розгляд звернення № 8533/01/01-07/10989 від 08.10.2025 в якому Позивачу було зазначено про необхідність надання додатково до Департаменту виконану в сертифікованій землевпорядній організації топографо геодезичну зйомку земельної ділянки з нанесенням фактичного розташування майна на теперішній час з вказаними розмірами будівлі інв. № 411. Позивач не надавав Відповідачу витребуваного документу (топографо геодезичну зйомку), так як надання такого документу не передбачено положеннями ст. 120, 123, 124 ЗК України, а тому витребування додаткового документу є нічим іншим як штучними перепонами у вирішенні питання надання земельної ділянки в оренду Позивачу. Фактично, Відповідачем у визначений діючим законодавством строк, заява Позивача щодо надання йому в оренду земельної ділянки не була розглянута по суті, Відповідачем за результатами розгляду основної заяви Позивача а також додаткових документів не прийнято рішення щодо надання в оренду земельної ділянки, що є порушенням положень діючого законодавства і прав Позивача на належне оформлення, користування земельною ділянкою і здійснення оплати за таке користування на підставі належним чином оформленого договору оренди земельної ділянки. Тобто, Відповідач допустив протиправну бездіяльність, а саме триваючу пасивну поведінку, що полягає у невиконанні обов`язкових дій, які він мав вчинити на підставі закону в межах своїх повноважень. Просить задовольнити позовні вимоги.

Ухвалою судді від 05.01.2026 позовну заяву залишено без руху.

Позивачем усунуто недоліки позовної заяви.

Ухвалою судді від 13.01.2026 відкрито провадження в порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення (виклику) сторін та проведення судового засідання.

Від відповідача до суду надійшов відзив на позовну заяву. Зазначає, що обставини які стали підставою для прийняття рішення Запорізької міської ради міської ради від 30.04.2025 № 57/110 «Про відмову у поновленні договору оренди ФОП ОСОБА_1 по вул. Випробувачів, 2в для розташування підприємства по виробництву меблів» Приватним підприємством «Транспортно-комерційна фірма «Берегиня», як новим набувачем об`єктів нерухомості на земельній ділянці з кадастровим номером 2310100000:06:004:0011 на момент звернення 30.06.2025 до Запорізької міської ради із заявою про передачу вказаної земельної ділянки в оренду не були усунуті. Отже, невідповідності площі нерухомого майна (будівлі інв. № 411) фактичного розташування до технічного паспорту виконаного БТІ унеможливлює розгляд заяви щодо надання в оренду земельної ділянки з кадастровим номером 2310100000:06:004:0011 на черговій сесії Запорізької міської ради. Просить відмовити в задоволенні позовних вимог.

Від позивача до суду надійшла відповідь на відзив, відповідно до якої зазначено, що позивач повністю виконав вимоги як Закону так і Регламенту щодо надання певних документів для розгляду по суті його заяви та прийняття Рішення щодо надання земельної ділянки в оренду. Слід також зазначити, що положеннями Регламенту як і Закону не передбачено право Відповідача (його уповноважених органів) витребувати у Заявника виконану в сертифікованій землевпорядній організації топографо геодезичну зйомку земельної ділянки з нанесенням фактичного розташування майна, що протиправно було зроблено Відповідачем. Зазначає, що позивач є власником відповідного нерухомого майна, право власності на яке зареєстроване в Державному реєстрі речових прав на нерухоме майно, а тому він має право на отримання земельної ділянки на якій таке нерухоме майно розташовано в оренду у порядку визначеному законом. Просить задовольнити позовні вимоги.

Відповідно до ч. 5 ст. 262 КАС України суд розглядає справу в порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення сторін за наявними у справі матеріалами, за відсутності клопотання будь-якої зі сторін про інше.

Згідно з ч. 4 ст. 229 КАС України, у разі неявки у судове засідання всіх учасників справи або якщо відповідно до положень цього Кодексу розгляд справи здійснюється за відсутності учасників справи (у тому числі при розгляді справи в порядку письмового провадження), фіксування судового засідання за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснюється.

Суд, оцінивши повідомлені обставини та наявні у справі докази у їх сукупності, установив наявність достатніх підстав для прийняття рішення у справі.

Відповідно до виписки з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань Приватне підприємство «Транспортно-комерційна фірма «Берегиня» є суб`єктом господарської діяльності, яке зареєстроване 02.03.2011 за адресою місто Запоріжжя, вулиця Випробувачів, будинок 2 «В». Основний вид економічної діяльності 49.41 Вантажний автомобільний транспорт.

23.06.2025 Приватне підприємство «Транспортно-комерційна фірма «Берегиня» набуло у власність нерухоме майно, а саме: будівлю, інв. № 411, добудову літ. С до будівлі інв. № 411, добудову літ С1 до будівлі інв. № 411, будівлю охорони літ Р- 2, що розташоване за адресою: м. Запоріжжя, вулиця Випробувачів, будинок 2 в, що підтверджується Витягом з державного реєстру речових прав на нерухоме майно №433053834 від 26.06.2025.

Відповідно до акту приймання-передачі майна на підставі Протоколу №6 від 10.06.2025 посвідченого приватним нотаріусом Запорізького міського нотаріального округу Запорізької області Чепковою О.В. від 12.06.2025, нерухоме майно було придбано у власність Приватного підприємства «Транспортно-комерційна фірма «Берегиня» в порядку передачі його до статутного капіталу Підприємства його учасником (засновником) ОСОБА_1 .

Придбане у власність нерухоме майно розташоване на сформованій земельній ділянці площею 1,2854 гектарів, кадастровий номер 2310100000:06:004:0011 (Запорізька область місто Запоріжжя. вул. Випробувачів), категорія земель землі промисловості, транспорту, електронних комунікацій, енергетики, оборони та іншого призначення.

Вказана земельна ділянка належить на праві власності Запорізькій міській раді, відповідно до Витягу з державного земельного кадастру про земельну ділянку від 05.09.2025.

З матеріалів справи вбачається, що попередній власник нерухомого майна фізична особа, ОСОБА_1 користувався відповідною земельною ділянкою на підставі Договору оренди землі від 09 червня 2005 року.

Проте, відповідне користування було припинено 30.04.2025 згідно з рішенням №57/110, так як попередньому землекористувачу було відмовлено у поновленні відповідного Договору оренди землі.

30.06.2025 позивач звернувся до відповідача із відповідною заявою, вих. №300625/2 від 30.06.2025, щодо надання дозволу на укладання договору оренди земельної ділянки.

17.07.2025 позивач отримав від Департаменту управління активами Запорізької міської ради відповідь на заяву, вих. № 5755/01/01-07/4822. Згідно із відповіддю, у Позивача для розгляду заяви по суті були витребувані додаткові документи, а саме: - витяг з державного земельного кадастру про земельну ділянку за кадастровим номером 2310100000:06:004:0011; - інформацію з державного реєстру речових прав на нерухоме майно на земельну ділянку за кадастровим номером 2310100000:06:004:0011; - договір відчуження майна; - технічний паспорт на майно виданого БТІ на ваше товариство; - документи на все рухоме та нерухоме майно, яке знаходиться на земельній ділянці за кадастровим номером 2310100000:06:004:0011; - правовстановлюючі документи юридичної особи (статут, свідоцтво про державну реєстрацію юридичної особи, довідка з єдиного державного реєстру підприємств та організацій України (ЄДРПОУ).

Отримавши відповідні документи, разом з витребуваними документами позивач надав їх відповідачу для розгляду та вирішення питання про надання земельної ділянки в користування (оренду) 16.09.2025, що підтверджується листом № 160925/1 від 16.09.2025.

08.10.2025 позивач отримав від Департаменту Управління активами Запорізької міської ради лист про розгляд звернення №8533/01/01-07/10989 від 08.10.2025, в якому позивачу було зазначено про необхідність надання виконаної в сертифікованій землевпорядній організації топографо геодезичної зйомки земельної ділянки з нанесенням фактичного розташування майна на теперішній час з вказаними розмірами будівлі інв. № 411.

Позивач вважає, що надання вищевказаного документу не передбачено положеннями ст. 120, 123, 124 ЗК України, отже, вважає бездіяльність Запорізької міської ради щодо не розгляду заяви від 30.06.2025, вих. №300625/2 протиправною, у зв`язку із чим позивач звернувся до суду із вказаним позовом.

Суд, оцінивши повідомлені обставини та наявні у справі докази у їх сукупності, установив наявність достатніх підстав для прийняття рішення у справі.

Відповідно до частини третьої статті 2 КАС України у справах щодо оскарження рішень, дій чи бездіяльності суб`єктів владних повноважень адміністративні суди перевіряють, чи прийняті (вчинені) вони: 1) на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України; 2) з використанням повноваження з метою, з якою це повноваження надано; 3) обґрунтовано, тобто з урахуванням усіх обставин, що мають значення для прийняття рішення (вчинення дії); 4) безсторонньо (неупереджено); 5) добросовісно; 6) розсудливо; 7) з дотриманням принципу рівності перед законом, запобігаючи несправедливій дискримінації; 8) пропорційно, зокрема з дотриманням необхідного балансу між будь-якими несприятливими наслідками для прав, свобод та інтересів особи і цілями, на досягнення яких спрямоване це рішення (дія); 9) з урахуванням права особи на участь у процесі прийняття рішення; 10) своєчасно, тобто протягом розумного строку.

Частиною другою статті 19 Конституції України встановлено, що органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов`язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Надання земельних ділянок у користування із земель комунальної власності відповідно до цього Кодексу віднесено до повноважень сільських, селищних, міських рад у галузі земельних відносин, що вбачається з пункту "в" ч.1 ст.12 Земельного кодексу України (в редакції чинній на момент виникнення спірних правовідносин).

Відповідно до ч.2 ст.124 Земельного кодексу України передача в оренду земельних ділянок, що перебувають у державній або комунальній власності, здійснюється за результатами проведення земельних торгів, крім випадків, встановлених частинами другою, третьою статті 134 цього Кодексу.

Згідно з ч.2 статті 134 Земельного кодексу України передбачено, що не підлягають продажу, передачі в користування на конкурентних засадах (на земельних торгах) земельні ділянки державної чи комунальної власності у разі: розташування на земельних ділянках об`єктів нерухомого майна (будівель, споруд), що перебувають у власності фізичних або юридичних осіб.

Відповідно до ч.11 ст.120 Земельного кодексу України зазначено, що якщо об`єкт нерухомого майна (жилий будинок (крім багатоквартирного), інша будівля або споруда), об`єкт незавершеного будівництва розміщений на земельній ділянці державної або комунальної власності, що не перебуває у користуванні, набувач такого об`єкта нерухомого майна зобов`язаний протягом 30 днів з дня державної реєстрації права власності на такий об`єкт звернутися до відповідного органу виконавчої влади або органу місцевого самоврядування з клопотанням про передачу йому у власність або користування земельної ділянки, на якій розміщений такий об`єкт, що належить йому на праві власності, у порядку, передбаченому статтями 118, 123 або 128 цього Кодексу.

Відповідно до частин 1, 6 ст.123 Земельного кодексу України надання земельних ділянок державної або комунальної власності у користування здійснюється Верховною Радою Автономної Республіки Крим, Радою міністрів Автономної Республіки Крим, органами виконавчої влади або органами місцевого самоврядування. Рішення зазначених органів приймається на підставі проектів землеустрою щодо відведення земельних ділянок у разі: надання земельної ділянки із зміною її цільового призначення; формування нової земельної ділянки (крім поділу та об`єднання). Надання у користування земельної ділянки, зареєстрованої в Державному земельному кадастрі відповідно до Закону України "Про Державний земельний кадастр", право власності на яку зареєстровано у Державному реєстрі речових прав на нерухоме майно, без зміни її меж та цільового призначення здійснюється без складення документації із землеустрою.

Відповідний орган виконавчої влади або орган місцевого самоврядування у двотижневий строк з дня отримання проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки приймає рішення про надання земельної ділянки у користування.

Зміст вказаних нормативних актів свідчить про те, що до особи, яка набула у власність нерухоме майно, яке розміщено на земельній ділянці комунальної форми власності, переходять права та обов`язки за чинним договором оренди землі, укладеним із попереднім власником, а за його відсутності новий власник отримує земельну ділянку у користування на підставі рішення органу місцевого самоврядування.

Рішенням Запорізької міської ради №37 від 05.11.2014 «Про затвердження Регламенту міської ради по розгляду заяв громадян та юридичних осіб з питань оформлення земельних ділянок у м. Запоріжжі» було затверджено Регламент міської ради (далі Регламент), який регулює правові та організаційні відносини громадян України та посадових осіб місцевого самоврядування, встановлює порядок і процедуру розгляду та прийняття рішень по заявам громадян та юридичних осіб стосовно оформлення земельних ділянок.

Пунктом 3.1 Регламенту передбачено, що заяви (клопотання) від фізичних та юридичних осіб приймаються та реєструються в виконавчому комітеті міської ради.

Відповідно до п. 3.2 Регламенту, до заяви (клопотання) додаються:

- копія договору оренди земельної ділянки, укладеного з попереднім землекористувачем, з додатками та додатковими угодами;

- письмова згода землекористувача, засвідчена нотаріально (у разі вилучення земельної ділянки);

- копія технічного паспорту на нерухоме майно, складеного за результатами технічної інвентаризації;

- копії документів, що підтверджують право власності на нерухоме майно, яке знаходиться на земельній ділянці (договір купівлі - продажу, договір міни, рішення суду, свідоцтво на право власності, витягу про реєстрацію права власності та ін.);

для юридичних осіб:

- копії правовстановлюючих документів юридичної особи (свідоцтво про державну реєстрацію юридичної особи, або виписка з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців, довідка з єдиного державного реєстру підприємств та організацій України (ЄДРПОУ);

для фізичних осіб:

- копія паспорту громадянина України (ст.1, 2, 3, 4, 5, 10, 11);

- копії довідки (картки) про присвоєння ідентифікаційного номеру (коду);

- копія свідоцтва про державну реєстрацію фізичної особи підприємця, або виписка з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб підприємців.

Як зазначає відповідач у поданому до суду відзиві, у зв`язку із невідповідності площі нерухомого майна (будівлі інв. № 411) фактичного розташування до технічного паспорту виконаного БТІ, Запорізькою міською радою рішення щодо передачі в оренду земельної ділянки з кадастровим номером 2310100000:06:004:0011 не приймалось та на розгляд сесії не виносилося.

Суд зазначає, що відповідно до ч.1 ст.10 Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні" сільські, селищні, міські ради є органами місцевого самоврядування, що представляють відповідні територіальні громади та здійснюють від їх імені та в їх інтересах функції і повноваження місцевого самоврядування, визначені Конституцією України, цим та іншими законами.

Згідно з ч.ч.1, 5 ст.46 Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні" сільська, селищна, міська, районна у місті (у разі її створення), районна, обласна рада проводить свою роботу сесійно. Сесія складається з пленарних засідань ради, а також засідань постійних комісій ради. Сесія ради скликається в міру необхідності, але не менше одного разу на квартал, а з питань відведення земельних ділянок та надання документів дозвільного характеру у сфері господарської діяльності - не рідше ніж один раз на місяць.

У пункті 34 ч.1 ст.26 Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні" зазначено, що виключно на пленарних засіданнях сільської, селищної, міської ради вирішується відповідно до закону питання регулювання земельних відносин.

Відповідно до ч.1 ст.59 цього ж Закону Рада в межах своїх повноважень приймає нормативні та інші акти у формі рішень.

Суд зазначає, що лист Запорізької міської ради №8533/01/01-07/10989 від 08.10.2025 не є тим рішенням, яке приймається міською радою у сфері земельних відносин, оскільки не відповідає вимогам п.34 ч.1 ст.26, ч.1 ст.59 Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні".

Суд відхиляє посилання відповідача у вищевказаному листі про необхідність надання виконаної в сертифікованій землевпорядній організації топографо геодезичної зйомки земельної ділянки з нанесенням фактичного розташування майна на теперішній час з вказаними розмірами будівлі інв. № 411 для розгляду питання передачі земельної ділянки, оскільки Земельним кодексом України та Регламентом міської ради по розгляду заяв громадян та юридичних осіб з питань оформлення земельних ділянок у м. Запоріжжі, затвердженого Рішенням Запорізької міської ради №37 від 05.11.2014, не передбачено обов`язку надання вищевказаного документу.

У рішенні від 10 лютого 2010 року у справі «Серявін та інші проти України» Європейський суд з прав людини вказав, що «у рішеннях суддів та інших органів з вирішення спорів мають бути належним чином зазначені підстави, на яких вони ґрунтуються».

Отже, рішення суб`єкта владних повноважень повинно ґрунтуватися на оцінці усіх фактів та обставин, що мають значення. Мають значення, як правило, ті обставини, які передбачені нормою права, що застосовується. Суб`єкт владних повноважень повинен врахувати усі ці обставини, тобто надати їм правову оцінку: прийняти до уваги або відхилити. У разі відхилення певних обставин висновки повинні бути мотивованими, особливо, коли має місце несприятливе для особи рішення.

Принцип обґрунтованості рішення вимагає від суб`єкта владних повноважень враховувати як обставини, на обов`язковість урахування яких прямо вказує закон, так і інші обставини, що мають значення у конкретній ситуації. Для цього він має ретельно зібрати і дослідити матеріали, що мають доказове значення у справі, наприклад, документи, пояснення осіб, тощо.

При цьому, суб`єкт владних повноважень повинен уникати прийняття невмотивованих висновків, обґрунтованих припущеннями та неперевіреними фактами, а не конкретними обставинами. Так само недопустимо надавати значення обставинам, які насправді не стосуються справи. Несприятливе для особи рішення повинно бути вмотивованим.

Однак, відповідач заяву позивача про передачу земельної ділянки в оренду не розглянув у встановлений законом спосіб, чим допустив протиправну бездіяльність.

Відповідно до п.4 ч.1 ст.5 Кодексу адміністративного судочинства України кожна особа має право в порядку, встановленому цим Кодексом, звернутися до адміністративного суду, якщо вважає, що рішенням, дією чи бездіяльністю суб`єкта владних повноважень порушені її права, свободи або законні інтереси, і просити про їх захист шляхом визнання бездіяльності суб`єкта владних повноважень протиправною та зобов`язання вчинити певні дії.

Таким чином, оскільки подана позивачем заява не була розглянуто відповідачем по суті з прийняттям належного рішення, суд вважає за необхідне визнати бездіяльність протиправною і зобов`язати Запорізьку міську раду розглянути по суті заяву позивача, та прийняти відповідне рішення за результатом такого розгляду.

Щодо вимоги позивача про зобов`язання відповідача прийняти рішення про передачу земельної ділянки площею 1, 2854 гектарів, кадастровий номер 2310100000:06:004:0011 (Запорізька область місто Запоріжжя, вул. Випробувачів) у користування (оренду) Приватному підприємству «Транспортно-комерційна фірма «Берегиня».

Оскільки, як вже було встановлено судом, подана позивачем заява не була розглянута відповідачем по суті з прийняттям належного рішення, то вимога про зобов`язання відповідача прийняти рішення про передачу земельної ділянки є передчасною, а отже у задоволенні відповідної частини позовних вимог слід відмовити.

У п. 58 Рішення Європейського суду з прав людини у справі «Серявін та інші проти України» від 10.02.2010 Суд повторює, що згідно з його усталеною практикою, яка відображає принцип, пов`язаний з належним здійсненням правосуддя, у рішеннях судів та інших органів з вирішення спорів мають бути належним чином зазначені підстави, на яких вони ґрунтуються. Хоча пункт 1 статті 6 Конвенції зобов`язує суди обґрунтовувати свої рішення, його не можна тлумачити як такий, що вимагає детальної відповіді на кожен аргумент. Міра, до якої суд має виконати обов`язок щодо обґрунтування рішення, може бути різною в залежності від характеру рішення. Хоча національний суд має певну свободу розсуду щодо вибору аргументів у тій чи іншій справі та прийняття доказів на підтвердження позицій сторін, орган влади зобов`язаний виправдати свої дії, навівши обґрунтування своїх рішень.

Згідно з частинами першою та другою статті 9 КАС України, розгляд і вирішення справ в адміністративних судах здійснюються на засадах змагальності сторін та свободи в наданні ними суду своїх доказів і у доведенні перед судом їх переконливості. Суд розглядає адміністративні справи не інакше як за позовною заявою, поданою відповідно до цього Кодексу, в межах позовних вимог.

Враховуючи положення частин першої, другої статті 77, 90 КАС України, оцінивши докази, які є у справі, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об`єктивному дослідженні, суд вважає, що заявлені позовні вимоги знайшли своє підтвердження матеріалами справи, є обґрунтованими, а надані сторонами письмові докази є належними та достатніми для постановлення судового рішення про часткове задоволення адміністративного позову.

Згідно з частиною третьою статті 139 КАС України при частковому задоволенні позову судові витрати покладаються на обидві сторони пропорційно до розміру задоволених вимог.

Керуючись статтями ст. ст. 2, 5, 9, 72, 77, 139,241, 243-246, 255 КАС України, суд

ВИРІШИВ:

Позовні вимоги Приватного підприємства «Транспортно-комерційна фірма «Берегиня» (69124, м. Запоріжжя, вул. Випробувачів, буд. 2 «В», код ЄДРПОУ 37573450) до Запорізької міської ради (69105, м. Запоріжжя, пр. Соборний, буд. 206, код ЄДРПОУ 04053915) про визнання дій протиправними та зобов`язання вчинити певні дії, задовольнити частково.

Визнати протиправною бездіяльність Запорізької міської ради, щодо не розгляду у передбачений Земельним Кодексом України спосіб заяви Приватного підприємства «Транспортно-комерційна фірма «Берегиня» про надання в користування земельної ділянки площею 1,2854 гектарів з кадастровим номером 2310100000:06:004:0011, як власнику нерухомого майна, розташованого на такій земельній ділянці.

Зобов`язати Запорізьку міську раду розглянути заяву Приватного підприємства «Транспортно-комерційна фірма «Берегиня» про передачу в оренду сформованої земельної ділянки площею 1,2854 гектарів з кадастровим номером 2310100000:06:004:0011, як власнику нерухомого майна, розташованого на такій земельній ділянці, з прийняттям відповідного рішення, з урахуванням висновків суду.

У задоволенні решти позовних вимог відмовити.

Стягнути за рахунок бюджетних асигнувань Запорізької міської ради на користь Приватного підприємства «Транспортно-комерційна фірма «Берегиня» судовий збір у розмірі 2422,40 грн. (дві тисячі чотириста двадцять дві гривні, 40 копійок).

Рішення набирає законної сили відповідно до статті 255 Кодексу адміністративного судочинства України та може бути оскаржено до суду апеляційної інстанції за правилами, встановленими статтями 293-297 Кодексу адміністративного судочинства України.

Суддя Н.В. Стрельнікова