Постанова № 13634555, 03.02.2011, Чернівецький окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
03.02.2011
Номер справи
2а-2470/102/11
Номер документу
13634555
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
  • 1) УПРАВЛІННЯ ДЕРЖАВНОГО КАЗНАЧЕЙСТВА У ВИЖНИЦЬКОМУ РАЙОНІ ГОЛОВНОГО УПРАВЛІННЯ ДЕРЖАВНОГО КАЗНАЧЕЙСТВА УКРАЄНИ У ЧЕРНІВЕЦЬКІЙ ОБЛАСТІ
Державний герб України Єдиний державний реєстр судових рішень

ЧЕРНІВЕЦЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

П О С Т А Н О В А

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

03 лютого 2011 р. м. Чернівці Справа № 2а-2470/102/11

12:15

Чернівецький окружний адміністративний суд в складі:

головуючого судді - Боднарюка О.В.;

при секретарі судового засідання Самокішин М.І.;

з участю:

представника прокуратури - Мельничук Н.І.;

представника позивача не з'явився;

відповідача - ОСОБА_2;

представника відповідача ОСОБА_3;

розглянувши у відкритому судовому засіданні справу за адміністративним позовом прокурора Вижницького району Чернівецької області в інтересах держави в особі: Державної податкової інспекції у Вижницькому районі Чернівецької області доОСОБА_2про стягнення податку з власників транспортних засобів,-

ВСТАНОВИВ :

Прокурор Вижницького району Чернівецької області в інтересах держави в особі: Державної податкової інспекції у Вижницькому районі Чернівецької області звернувся до суду з адміністративним позовом про стягнення заборгованості зі сплати податку з власників транспортних засобів у сумі 4882,50 грн. В обґрунтування позовних вимог позивач з посиланням на Закон України "Про податок з власників транспортних засобів та інших самохідних машин та механізмів" від 11.12.1991р. № 1963-ХІІ (далі - Закон №1963) зазначає, що відповідач не сплачує податок з власників транспортних засобів, чим завдає шкоду державним інтересам.

Представник прокуратури підтримав позовні вимоги у повному обсязі й просив їх задовольнити, з підстав викладених в адміністративному позові.

Відповідач по суті заявлених до нього позовних вимог зазначив, що в звязку не використовуванням належних йому транспортних засобів через їх технічну несправність він не сплачував платежів по податку з власників транспортних засобів, крім того зазначений транспортний засіб знаходиться в користуванні по довіреності в іншої особи ОСОБА_3

Представник відповідача по суті заявлених вимог пояснив, що транспортний засіб КАМАЗ-5410, державний реєстраційний номер НОМЕР_1 дійсно знаходиться в нього в користуванні по довіреності, однак він не використовується, оскільки знаходиться в несправному стані.

Судом встановлені такі обставини та правовідносини.

Згідно довідки ВДАІ Вижницького району Чернівецької області, ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_1, житель АДРЕСА_1 є власником транспортного засобу: КАМАЗ-5410, д.н.з. НОМЕР_1 у 2008, 2009 та 2010 роках не пройшов технічний огляд зазначеного транспортного засобу та не сплатив податок з власників транспортних засобів (а.с.7-8).

Ст. 1 Закону України "Про податок з власників транспортних засобів та інших самохідних машин та механізмів" від 09.04.1991р. №1963 (чинного на момент спірних правовідносин) передбачає, що платниками податку з власників транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів є громадяни України, іноземні громадяни та особи без громадянства, які здійснюють першу реєстрацію в Україні, реєстрацію, перереєстрацію транспортних засобів або мають зареєстровані в Україні згідно з чинним законодавством власні транспортні засоби, які відповідно до статті 2 цього Закону є об"єктами оподаткування.

Обчислення податку з власників наземних транспортних засобів провадиться виходячи з об"єму циліндрів або потужності двигуна кожного виду і марки транспортних засобів. Згідно розрахунку суми податку по ОСОБА_2, поданої ДПІ у Вижницькому районі Чернівецької області, заборгованість відповідача з податку з власників транспортних засобів та інших самохідних машин та механізмів за 2008, 2009, 2010 роки становить 4882,50 грн. (а.с.9).

Відповідно до ст.5 Закону №1963 податок з власників транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів сплачується фізичними особами перед проведенням першої реєстрації в Україні, реєстрацією, перереєстрацією транспортних засобів, а також перед технічним оглядом транспортних засобів щорічно або один раз за два роки, але не пізніше першого півріччя року, в якому провадиться технічний огляд.

Відповідно до ст.6 Закону №1963, якщо право користування транспортним засобом передано фізичною особою за дорученням іншій особі, податок з власників транспортних засобів сплачується його власником або від його імені особою, якій це право передано, якщо це передбачено в дорученні на право користування транспортним засобом, за місцем реєстрації цього транспортного засобу.

У разі виявлення юридичних або фізичних осіб, які не сплачували податок з власників транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів, вони зобов"язані сплатити податок не більше як за три попередні роки.

Відповідно до ст. 67 Конституції України кожен зобов"язаний сплачувати податки і збори в порядку і розмірах, встановлених законом.

Аналізуючи вказані вище норми законодавства та обставини справи, суд з урахуванням вимог ст.6 Закону №1963 приходить до висновку про безпідставність заперечень відповідача, щодо передачі в користування транспортного засобу іншій особі по дорученню, і тому останнім не сплачувався такий податок, оскільки вказаними нормами обов'язок по сплаті податку з власників транспортних засобів залишається за власником, або ж сплата такого податку від його імені.

В судовому засіданні сторонами не заперечувався факт реєстрації автомобіля КАМАЗ-5410, д.н.з. НОМЕР_1 на ім'я ОСОБА_2.

Згідно ч.3 ст.72 КАС України обставини, які визнаються сторонами, можуть не доказуватися перед судом, якщо проти цього не заперечують сторони і в суду не виникає сумніву щодо достовірності цих обставин та добровільності їх визнання.

Посилання представника відповідача в частині несплати податку з причин того, що вказаний транспортний засіб не експлуатувався, суд розцінює як безпідставні, виходячи з того, що за транспортні засоби, що не експлуатуються з будь - яких причин, податок сплачується на загальних підставах за повний рік, оскільки зазначений податок є майновим і має бути сплачений незалежно від того, експлуатується транспортний засіб чи ні.

Відповідно до п.1 та п.11 ст.10 Закону України "Про державну податкову службу в Україні" державні податкові інспекції в районах, містах без районного поділу, районах у містах, міжрайонні та об'єднані спеціалізовані державні податкові інспекції виконують такі функції: здійснюють контроль за своєчасністю, достовірністю, повнотою нарахування та сплати податків та зборів; подають до судів позови до підприємств, установ, організацій та громадян про стягнення заборгованості перед бюджетом і державними цільовими фондами за рахунок їх майна.

Відповідно п.п.1.3 ст.1 Закону України "Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами" № 2181-III (далі-Закон №2181) податковий борг (недоїмка) - це податкове зобов'язання (з урахуванням штрафних санкцій за їх наявності), самостійно узгоджене платником податків або узгоджене в адміністративному чи судовому порядку, але не сплачене у встановлений строк, а також пеня, нарахована на суму такого податкового зобов'язання;

П.п. 3.1.1. п. 3.1. ст. 3 Закону № 2181 передбачено, що активи платника податків можуть бути примусово стягнуті в рахунок погашення його податкового боргу виключно за рішенням суду.

Відповідно до ч. 1 ст. 71 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 72 цього Кодексу. Доказів, які б спростовували доводи позивача, відповідач суду не надав. На час розгляду справи в суді заборгованість по податкових платежах ОСОБА_2 добровільно не погашена, а тому підлягає стягненню в судовому порядку.

За наведених обставин позовні вимоги щодо стягнення податкового боргу обґрунтовані та підлягають задоволенню.

Відповідно до ч. 4 ст. 94 КАС України у справах, в яких позивачем є суб'єкт владних повноважень, а відповідачем - фізична чи юридична особа, судові витрати, здійснені позивачем, з відповідача не стягуються.

На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 11, 71, 72, 79, 86, 94, 158-163, 167 КАС України, суд , -

ПОСТАНОВИВ:

1. Адміністративний позов задовольнити в повному обсязі.

2. Стягнути з ОСОБА_2 (ідентифікаційний номер НОМЕР_3) на користь місцевого бюджету Вашківецької міської ради Вижницького району Чернівецької області р/р №33216808700009 в ГУДК України в Чернівецькій області, МФО 856135, код одержувача 23246100 заборгованість з податку з власників транспортних засобів за 2008-2010 роки у сумі 4882,50 грн.

Порядок і строки оскарження постанови визначаються ст.ст. 185, 186 Кодексу адміністративного судочинства України.

Сторони та інші особи, які беруть участь у справі, а також особи, які не брали участі у справі, якщо суд вирішив питання про їхні права, свободи, інтереси чи обов'язки, мають право оскаржити в апеляційному порядку постанови суду першої інстанції повністю або частково, крім випадків, встановлених цим Кодексом.

Апеляційна скарга подається до адміністративного суду апеляційної інстанції через суд першої інстанції, який ухвалив оскаржуване судове рішення. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.

Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення. У разі застосування судом частини третьої статті 160 цього Кодексу, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.

Якщо суб'єкта владних повноважень у випадках та порядку, передбачених частиною четвертою статті 167 цього Кодексу, було повідомлено про можливість отримання копії постанови суду безпосередньо в суді, то десятиденний строк на апеляційне оскарження постанови суду обчислюється з наступного дня після закінчення п'ятиденного строку з моменту отримання суб'єктом владних повноважень повідомлення про можливість отримання копії постанови суду.

Постанова у повному обсязі складена 04 лютого 2011 року

Суддя О.В. Боднарюк