Єдиний державний реєстр судових рішень справа № 208/4276/26
провадження № 3/208/963/26
ПОСТАНОВА
29 квітня 2026 р. м. Кам`янське
Суддя Заводського районного суду м. Кам`янського Варибрус В.А., розглянувши матеріали адміністративних справ про адміністративні правопорушення відносно:
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянки
України, працюючої головним бухгалтером КП "СЄЗ" Авдіївської міської ради, проживаючої за адесою АДРЕСА_1 та зареєстрованої за адресою: АДРЕСА_2 , паспорт громадянки України № НОМЕР_1 , виданий органом 1232, 18.07.2025 року, раніше до адміністративної відповідальності не притягалась,
за скоєння адміністративних правопорушень, передбачених ч.1 ст.172-6
КУпАП, протоколи про адміністративне правопорушення №87 від 01.04.2026 року, №88
від 01.04.2026 року -
ВСТАНОВИВ:
В провадження Заводського районного суду м. Кам`янського надійшли адміністративні матеріали відносно ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 за скоєння адміністративних правопорушень, передбачених:
- ч.1 ст.172-6 КУпАП справа №208/4276/26 провадження №3/208/963/26, протокол про адміністративне правопорушення №87 від 01.04.2026 р.;
- ч.1 ст.172-6 КУпАП, справа №208/4277/26 провадження №3/208/964/26, протокол про адміністративне правопорушення №88 від 01.04.2026 р.;
Згідно протоколів про адміністративне правопорушення: згідно наказу КП «СЄЗ» Авдіївської міської ради № 160-ос від 26.08.2022 року «З особового складу» ОСОБА_1 , бухгалтера по доходах бухгалтерії загальної з 26.08.2022 року переведено на посаду головного бухгалтера.
Відповідно до підпункту «а» п.2 ч.1 ст.3 ЗУ «Про запобігання корупції» суб`єктами, на яких поширюються дія цього Закону, є посадові особи юридичних осіб публічного права, тобто ОСОБА_1 є суб`єктом на яку поширюється дія Закону України «Про запобігання корупції».
Так, ОСОБА_1 , 06.03.2026 о 13:38 подала щорічну декларацію за 2023 рік, шляхом заповнення відповідної форми на офіційному веб-сайті Національного агентства з питань запобігання корупції.
Враховуючи викладене, ОСОБА_1 щорічну декларацію за 2023 рік, (яку відповідно до ч.1 ст.45 Закону № 1700-VII повинна була подати до 01.04.2024) подала 06.03.2026, тобто несвоєчасно.
Враховуючи викладене, ОСОБА_1 , будучи головним бухгалтером КП «СЄЗ» Авдіївської міської ради та згідно п.п. «а» п. 2 ч.1 ст.3 Закону України "Про запобігання корупції" є суб`єктом, на яку поширюється дія цього Закону, несвоєчасно, а саме: 06.03.2026 о 13:38, без поважних причин подала щорічну декларацію за 2023, шляхом заповнення відповідної форми на офіційному вебсайті Національного агентства з питань запобігання корупції.
Своїми діями, ОСОБА_1 не виконала вимоги ч.1 ст.45 Закону України «Про запобігання корупції», у зв`язку з чим вчинила адміністративне правопорушення, пов`язане з корупцією, передбачене ч.1 ст.172-6 КУпАП.
Окрім цього, ОСОБА_1 , 06.03.2026 о 14:11 подала щорічну декларацію за 2024 рік, шляхом заповнення відповідної форми на офіційному веб-сайті Національного агентства з питань запобігання корупції.
Враховуючи викладене, ОСОБА_1 щорічну декларацію за 2024 рік, (яку відповідно до ч.1 ст.45 Закону № 1700-VII повинна була подати до 01.04.2025) подала 06.03.2026, тобто несвоєчасно.
Враховуючи викладене, ОСОБА_1 , будучи головним бухгалтером КП «СЄЗ» Авдіївської міської ради та згідно п.п. «а» п. 2 ч.1 ст.3 Закону України "Про запобігання корупції" є суб`єктом, на яку поширюється дія цього Закону, несвоєчасно, а саме: 06.03.2026 о 14:11, без поважних причин подала щорічну декларацію за 2024, шляхом заповнення відповідної форми на офіційному вебсайті Національного агентства з питань запобігання корупції.
Своїми діями, ОСОБА_1 не виконала вимоги ч.1 ст.45 Закону України «Про запобігання корупції», у зв`язку з чим вчинила адміністративне правопорушення, пов`язане з корупцією, передбачене ч.1 ст.172-6 КУпАП.
Відповідно до ч.2 ст.36 КУпАП якщо особа, яка вчинила кілька адміністративних правопорушень, справи про які одночасно розглядаються одним і тим же органом (посадовою особою), стягнення накладається в межах санкції встановленої за більш серйозне правопорушення з числа вчинених.
Кодекс України про адміністративні правопорушення фактично не передбачає процесуальних норм, які регламентують порядок розгляду суддею справ про адміністративні правопорушення і не містить спеціальних норм, що передбачають порядок об`єднання справ про адміністративне правопорушення, які одночасно розглядаються одним і тим же органом (посадовою особою).
17 липня 1997 року Україна ратифікувала Європейську Конвенцію про захист прав і основоположних свобод людини від 04 листопада 1950 року і Протоколи 1,2,4,7,11, чим визнала її дію в національній правовій системі, а також обов`язковість рішень Європейського суду з прав людини, які стосуються тлумачення та застосування норм Конвенції.
Статтею 17 Закону України «Про виконання рішень та застосування практики Європейського суду з прав людини» зобов`язано суди застосовувати при розгляді справ Конвенцію про захист прав людини і основоположних свобод та практику Європейського суду з прав людини як джерела права.
Згідно практики Європейського Суду з прав людини, деякі справи про адміністративні правопорушення, за своєю суттю мають кримінальний характер та повністю підпадають під гарантії ст.6 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод (п.п. 21-22 рішення у справі Надточій проти України». П.33 рішення у справі «Гурепка проти України»).
Враховуючи наявність прогалин в праві стосовно процесуального врегулювання розгляду суддею справ про адміністративні правопорушення, зокрема, врегулювання порядку об`єднання справ в одне провадження, приходжу до висновку, що в даному випадку правомірним і доцільним буде застосування аналогії процесуального закону - за правилами, закріпленими в КПК України.
Відповідно до ч.1 ст.334 КПК України, матеріали кримінального провадження можуть об`єднуватися в одне провадження або виділятися в окреме провадження ухвалою суду, на розгляді якого вони перебувають, згідно з правилами, передбаченими ст.217 цього Кодексу.
Згідно ч.1 ст.217 КПК України у разі необхідності в одному провадженні можуть бути об`єднані матеріали досудових розслідувань щодо декількох осіб, підозрюваних у вчиненні одного кримінального правопорушення, або щодо однієї особи, підозрюваної у вчиненні кількох кримінальних правопорушень.
З огляду на те, що особа обвинувачується у вчиненні декілька правопорушень, суддя вважає необхідним об`єднання справ про адміністративне правопорушення відносно однієї і тієї ж особи, в одне провадження для спільного розгляду.
Керуючись ст. 36 КУпАП, ст.334 КПК України, суддя -
ПОСТАНОВИВ:
Об`єднати в одне провадження адміністративні справи відносно ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 за скоєння адміністративних правопорушень, передбачених:
- ч.1 ст.172-6 КУпАП, справа №208/4276/26 провадження №3/208/963/26, протокол про адміністративне правопорушення №87 від 01.04.2026 р.;
- ч.1 ст.172-6 КУпАП, справа №208/4277/26 провадження №3/208/964/26, протокол про адміністративне правопорушення №88 від 01.04.2026 р.;
Присвоїти провадженням, єдиний номер справи 208/4276/26.
Постанова оскарженню не підлягає.
Суддя В.А. Варибрус