Рішення № 136324643, 05.05.2026, Львівський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
05.05.2026
Номер справи
380/1747/26
Номер документу
136324643
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України Єдиний державний реєстр судових рішень

ЛЬВІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

справа№380/1747/26

Р І Ш Е Н Н Я

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

05 травня 2026 року

Львівський окружний адміністративний суд у складі головуючої - судді Потабенко В.А., розглянувши за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення сторін адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України у Львівській області про визнання протиправними дій, зобов`язання вчинити дії,

в с т а н о в и в:

ОСОБА_1 (далі - ОСОБА_1 , позивач) звернувся до Львівського окружного адміністративного суду з позовною заявою до Головного управління Пенсійного фонду України у Львівській області (далі ГУ ПФУ у Львівській області, відповідач) з такими позовними вимогами:

- визнати протиправною бездіяльність Головного управління Пенсійного фонду України у Львівській області щодо непроведення ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , індексації пенсії з 01.03.2025 із застосуванням коефіцієнтів збільшення показника середньої заробітної плати (доходу) в Україні, з якої сплачено страхові внески, та які враховуються для обчислення пенсії у розмірі 1,115;

- зобов`язати Головне управління Пенсійного фонду України у Львівській області здійснити з 01.03.2025 перерахунок та виплату пенсії, ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , відповідно до ст.42 Закону України «Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування», із застосуванням коефіцієнтів збільшення показника середньої заробітної плати (доходу) в Україні, з якої сплачено страхові внески, та які враховуються для обчислення пенсії з 01.03.2023 із застосуванням коефіцієнта збільшення показника середньої заробітної плати (доходу) в Україні, з якої сплачено страхові внески, та який враховується для обчислення пенсії у розмірі 1,115, з урахуванням виплачених сум;

- зобов`язати Головне управління Пенсійного фонду у Львівській області виплатити ОСОБА_1 недоотриману пенсію за весь період, а також інфляційні витрати та 3% річних відповідно до ст. 625 ЦК України.

В обґрунтування позовних вимог позивач зазначив, що індексація пенсій у подальшому відповідно до постанов № 168, № 185, № 209 проводиться згідно з порядком №124 шляхом збільшення показника середньої заробітної плати (доходу) в Україні, з якої сплачено страхові внески, та який враховується для обчислення пенсії станом на 01.10.2017 на відповідні коефіцієнти. Позивач вважає, що ГУ ПФУ у Львівській області протиправно занизило індексацію пенсії позивача, тому останній звернувся до суду із цим позовом.

Ухвалою суду від 04.02.2026 було залишено позовну заяву без руху з метою подання позивачем документу про сплату судового збору.

10.02.2026 від позивача за вх. №10693 надійшла заява про усунення недоліків. Однак, зі змісту вказаної заяви вбачається, що позивач не в повному обсязі усунув недоліки позовної заяви, які стали підставою для залишення позовної заяви без руху. Зокрема, позивачем не доплачено судовий збір у сумі 20,00 грн.

Ухвалою суду від 16.02.2026 було продовжено процесуальний строк звернення до суду.

25.02.2026 позивачем подано до суду заяву про усунення недоліків позовної заяви.

Ухвалою від 26.02.2026 суддя відкрила провадження в адміністративній справі за цим позовом та вирішила розглянути справу за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення сторін та проведення судового засідання.

12.03.2026 від представника відповідача до суду надійшов відзив на позовну заяву вх. № 20466, в якому він проти задоволення позову заперечує. Відзив обґрунтований тим, що позивачу призначено пенсію за віком на пільгових умовах з 28.06.2006, відповідно до Закону 1058. Страховий стаж, врахований до пенсії, становить 50 років 5 місяців 01 днів, в тому числі: 24 роки - стаж по списку 1, 28 років 7 місяців 23 - дні за підземні роботи. Для обчислення пенсії враховано заробітну плату з 01.10.1991 по 30.06.1996, та з 01.07.2000 по 31.12.2003 за даними персоніфікованого обліку. Середньомісячний заробіток становить 33208,38 грн. Розмір пенсійної виплати станом на 01.11.2025 становить 22937,66 грн. в тому числі: 16742,67 - розмір пенсії за віком; 590,25 доплата за 25 років понаднормового стажу (2361,00 грн. * 25%); 9233,78 доплата до 80% від середньомісячного заробітку до 26566,70 грн. (80% від 33208,38 грн.); 2132,24 обмеження в індексації з 01.03.2023; 256,76 обмеження в індексації з 01.03.2024; 1240,04 - обмеження в індексації з 01.03.2025. Розмір пенсійної виплати станом на 01.03.2026 становить 25532,66грн. в тому числі: 18768,53- розмір пенсії за віком; 648,75 доплата за 25 років понаднормового стажу (2595,00 грн. * 25%); 10363,99 доплата до 80% від середньомісячного заробітку до 29781,27грн. (80% від 37226,59 грн.); 2132,24 обмеження в індексації з 01.03.2023 ; 256,76 - обмеження в індексації з 01.03.2024; 1240,04 - обмеження в індексації з 01.03.2025; 619,57 - обмеження в індексації з 01.03.2026. Оскільки в результаті проведених перерахунків з 01.03.2023, з 01.03.2024 та з 01.03.2025 розмір пенсії збільшився на суму більше 1500,00 грн., а з 01.03.2026 розмір пенсії збільшився на суму більше 2595 до пенсії встановлено обмеження в індексації.

Відповідно до ч. 5 ст. 262 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС України) суд розглядає справу в порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення сторін за наявними у справі матеріалами, за відсутності клопотання будь-якої зі сторін про інше. За клопотанням однієї із сторін або з власної ініціативи суду розгляд справи проводиться в судовому засіданні з повідомленням (викликом) сторін.

Оскільки відсутні клопотання будь-якої зі сторін про розгляд справи у судовому засіданні з викликом сторін, суд розглядає справу в порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення сторін за наявними у справі матеріалами.

Дослідивши матеріали справи, всебічно і повно з`ясувавши всі факти, об`єктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для вирішення спору по суті, суд встановив наступні обставини справи та надав їм правову оцінку.

Позивачу призначено пенсію за віком на пільгових умовах з 28.06.2006, відповідно до Закону 1058.

Страховий стаж, врахований до пенсії, становить 50 років 5 місяців 01 днів, в тому числі: 24 роки - стаж по списку 1, 28 років 7 місяців 23 - дні за підземні роботи. Для обчислення пенсії враховано заробітну плату з 01.10.1991 по 30.06.1996, та з 01.07.2000 по 31.12.2003 за даними персоніфікованого обліку.

Середньомісячний заробіток становить 33208,38 грн.

Розмір пенсійної виплати станом на 01.11.2025 становить 22937,66 грн. в тому числі: 16742,67 - розмір пенсії за віком; 590,25 доплата за 25 років понаднормового стажу (2361,00 грн. * 25%); 9233,78 доплата до 80% від середньомісячного заробітку до 26566,70 грн. (80% від 33208,38 грн); 2132,24 обмеження в індексації з 01.03.2023; 256,76 обмеження в індексації з 01.03.2024; 1240,04 - обмеження в індексації з 01.03.2025. Розмір пенсійної виплати станом на 01.03.2026 становить 25532,66 грн. в тому числі: 18768,53 - розмір пенсії за віком; 648,75 доплата за 25 років понаднормового стажу (2595,00 грн. * 25%); 10363,99 доплата до 80% від середньомісячного заробітку до 29781,27 грн. (80% від 37226,59 грн.);-2132,24 обмеження в індексації з 01.03.2023 року; 256,76 - обмеження в індексації з 01.03.2024; 1240,04 - обмеження в індексації з 01.03.2025; 619,57 - обмеження в індексації з 01.03.2026.

Позивач, не погоджуючись із проведенням індексації його пенсії, звернувся до суду із цим позовом.

При вирішенні спору, суд застосовує такі норми права.

Згідно із ст. 46 Конституції України громадяни мають право на соціальний захист, що включає право на забезпечення їх у разі повної, часткової або тимчасової втрати працездатності, втрати годувальника, безробіття з незалежних від них обставин, а також у старості та в інших випадках, передбачених законом.

Основні положення щодо реалізації конституційного права громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, на охорону їх життя і здоров`я та створення єдиного порядку визначення категорій зон радіоактивно забруднених територій, умов проживання і трудової діяльності на них, соціального захисту потерпілого населення визначає Закон №796-XII.

Відповідно до ст. 49 Закону № 796-XII пенсії особам, віднесеним до категорій 1, 2, 3, 4, встановлюються у вигляді: державної пенсії; додаткової пенсії за шкоду, заподіяну здоров`ю, яка призначається після виникнення права на державну пенсію.

Частиною 1 ст. 54 Закону № 796-XII встановлено, що пенсії по інвалідності, що настала внаслідок каліцтва чи захворювання, і пенсії у зв`язку з втратою годувальника внаслідок Чорнобильської катастрофи можуть призначатися за бажанням громадянина із заробітку, одержаного за роботу в зоні відчуження в 1986-1990 роках, у розмірі відшкодування фактичних збитків, який визначається згідно із законодавством.

Із матеріалів справи вбачається, що внаслідок перерахунку пенсії позивача, з 01.03.2023 встановлено обмеження в індексації (1328,64 грн.) відповідно до Постанови №168 та з 01.03.2024 таке обмеження відповідно до Постанови №185 збережено і не зменшено, а з 01.03.2025 встановлено обмеження в індексації (633,84 грн.) відповідно до Постанови №209.

Обмеження максимального розміру пенсії вперше були введені в дію Законом України «Про заходи щодо законодавчого забезпечення реформування пенсійної системи» (далі - Закон №3668-VІ), що набрав чинності з 01.10.2011.

Відповідно ст. 2 Закону №3668-VІ максимальний розмір пенсії (з урахуванням надбавок, підвищень, додаткової пенсії, цільової грошової допомоги, пенсії за особливі заслуги перед Україною, індексації та інших доплат до пенсії, встановлених законодавством, крім доплати до надбавок окремим категоріям осіб, які мають особливі заслуги перед Батьківщиною), призначених (перерахованих) відповідно до Закону №796-XII, не може перевищувати десяти прожиткових мінімумів, установлених для осіб, які втратили працездатність.

Аналогічне положення з 01.10.2011 передбачене ч. 3 ст. 67 Закону №796-XII, згідно з якою максимальний розмір пенсії (з урахуванням надбавок, підвищень, додаткової пенсії, цільової грошової допомоги, пенсії за особливі заслуги перед Україною, індексації та інших доплат до пенсії, встановлених законодавством, крім доплати до надбавок окремим категоріям осіб, які мають особливі заслуги перед Батьківщиною) не може перевищувати десяти прожиткових мінімумів, установлених для осіб, які втратили працездатність. Тимчасово, по 31 грудня 2017 року, максимальний розмір пенсії (з урахуванням надбавок, підвищень, додаткової пенсії, цільової грошової допомоги, пенсії за особливі заслуги перед Україною, індексації та інших доплат до пенсії, встановлених законодавством, крім доплати до надбавок окремим категоріям осіб, які мають особливі заслуги перед Батьківщиною) не може перевищувати 10740 гривень.

Однак, 20.03.2024 Конституційний Суд України ухвалив рішення №2-р(II)/2024, яким визнав такими, що не відповідають Конституції України (є неконституційними), припис ст. 2 Закону №3668-VI, що поширює свою дію на Закон №796-XII, припис першого речення ч. 3 ст. 67 Закону № 796-XII.

Отже, із ухваленням Конституційним Судом України рішення №2-р(II)/2024, ст. 67 Закону №796-XII не містить норм про обмеження пенсії десятьма прожитковими мінімумами, установленими для осіб, які втратили працездатність, так само, як і приписи ст. 2 Закону №3668-VI, що поширює свою дію на Закон №796-XII, оскільки їх визнано неконституційними, з огляду на що, відповідач не мав правових підстав обмежувати пенсію позивача максимальним розміром десятьма прожитковими мінімумами, установленими для осіб, які втратили працездатність.

Закон України «Про індексацію грошових доходів населення» (далі - Закон № 1282-XII) визначає правові, економічні та організаційні основи підтримання купівельної спроможності населення України в умовах зростання цін з метою дотримання встановлених Конституцією України гарантій щодо забезпечення достатнього життєвого рівня населення України.

Відповідно до ст. 1 цього Закону індексація грошових доходів населення - це встановлений законами та іншими нормативно-правовими актами України механізм підвищення грошових доходів населення, що дає можливість частково або повністю відшкодовувати подорожчання споживчих товарів і послуг.

Статтею 2 Закону №1282-XII визначено, що індексації підлягають грошові доходи громадян, одержані ними в гривнях на території України і які не мають разового характеру, зокрема пенсії.

Індексації підлягають грошові доходи населення у межах прожиткового мінімуму, встановленого для відповідних соціальних і демографічних груп населення.

Відповідно до ч. 1 ст. 9 Закону № 1282-XII підставою для проведення індексації грошових доходів населення згідно зі статтями 4, 6 цього Закону є факт, коли величина індексу споживчих цін перевищила поріг індексації, який установлюється в розмірі 103 відсотка. Також ознаками, що характеризують індексацію доходів громадян, є місце отримання відповідних доходів, а також джерела їх фінансування.

Таким чином, індексація має спеціальний статус виплати з боку держави у формі відшкодування знецінення грошових доходів громадян, зокрема, пенсії, яка має систематичний характер, а тому індексація є невід`ємною складовою сум при розрахунку пенсії.

Підстави для проведення індексації визначено ст. 4 Закону № 1282-XII, відповідно до якої індексація грошових доходів населення проводиться в разі, коли величина індексу споживчих цін перевищила поріг індексації, який установлюється в розмірі 103 відсотка. Порядок проведення індексації грошових доходів населення визначається Кабінетом Міністрів України.

Правила обчислення індексу споживчих цін для проведення індексації та сум індексації грошових доходів населення визначає Порядок проведення індексації грошових доходів населення, затверджений постановою Кабінету Міністрів України від 17.07.2003 № 1078, за правилами п. 4 якого частина грошових доходів, яка перевищує прожитковий мінімум, встановлений для відповідних соціальних і демографічних груп населення, індексації не підлягає. Сума індексації грошових доходів громадян визначається як результат множення грошового доходу, що підлягає індексації, на величину приросту індексу споживчих цін, поділений на 100 відсотків.

Водночас у зв`язку з необхідністю вдосконалення пенсійного забезпечення громадян, визначення дати щорічної індексації пенсії та кола осіб, яким пенсії індексуються, 15.02.2022 прийнято Закон України № 2040-IX «Про внесення змін до деяких законів України щодо вдосконалення пенсійного законодавства» (далі - Закон № 2040-IX), яким, зокрема, ст. 64 Закону №2262-XII та ч. 5 ст. 2 Закону №1282-XII було викладено в новій редакції.

Так, ч. 5 ст. 2 Закону №1282-XII в редакції Закону №2040-IX визначено, що індексація пенсій проводиться у порядку, визначеному Кабінетом Міністрів України, із застосуванням коефіцієнта збільшення, що визначається відповідно до абзаців другого і третього частини другої статті 42 Закону № 1058-IV.

Частиною 2 ст. 42 Закону №1058-IV в редакції Закону №2040-IX, яка застосовується з 01.03.2022, визначено, що для забезпечення індексації пенсії щороку з 1 березня проводиться перерахунок раніше призначених пенсій шляхом збільшення показника середньої заробітної плати (доходу) в Україні, з якої сплачено страхові внески, та який враховується для обчислення пенсії.

Кабінет Міністрів України 24.02.2023 прийняв постанову № 168, п. 1 якої установлено, що з 01.03.2023 перерахунок пенсій згідно з «Порядком проведення перерахунку пенсій» відповідно до частини другої статті 42 Закону № 1058-IV, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 20.02.2019 № 124 «Питання проведення індексації пенсій у 2019 році», проводиться із застосуванням коефіцієнта збільшення показника середньої заробітної плати (доходу) в Україні, з якої сплачено страхові внески, та який враховується для обчислення пенсії у розмірі 1,197.

Згідно з Постановою № 185 з 01.03.2024 перерахунок пенсій відповідно до «Порядку проведення перерахунку пенсій» відповідно до частини другої статті 42 Закону України "Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування", затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 20.02.2019 №124 "Питання проведення індексації пенсій у 2019 році" проводиться із застосуванням коефіцієнта збільшення показника середньої заробітної плати (доходу) в Україні, з якої сплачено страхові внески, та який враховується для обчислення пенсії (далі - коефіцієнт збільшення), у розмірі 1,0796.

Кабінет Міністрів України 25.02.2025 прийняв постанову № 209, п. 1 якої установлено, що з 01.03.2025 перерахунок пенсій згідно з Порядком проведення перерахунку пенсій відповідно до частини другої статті 42 Закону України Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 20 лютого 2019 р. № 124 Питання проведення індексації пенсій у 2019 році (Офіційний вісник України, 2019 р., № 19, ст. 663), проводиться із застосуванням коефіцієнта збільшення показника середньої заробітної плати (доходу) в Україні, з якої сплачено страхові внески, та який враховується для обчислення пенсії (далі - коефіцієнт збільшення), у розмірі 1,115.

При цьому, вказаними постановами визначено, що у разі, коли розмір підвищення в результаті перерахунку пенсії не досягає 100 гривень, встановлюється щомісячна доплата до пенсії в сумі, що не вистачає до зазначеного розміру, яка враховується під час подальших перерахунків пенсії. Також у вказаних постановах вказано якщо розмір збільшення в результаті перерахунку пенсії не може перевищувати 1500 грн.

Як вбачається із матеріалів справи при здійсненні розрахунку пенсії позивача відповідачем застосовано індексацію, що має від`ємне значення (- 2132,24 грн обмеження в індексації з 01.03.2023; - 256,76 обмеження в індексації з 01.03.2024; - 1240,04 - обмеження в індексації з 01.03.2025). Тобто відповідачем здійснено індексацію, яка не збільшує, а зменшує розмір пенсії позивача, що суперечить самій суті індексації. Норми чинного законодавства не містять приписів, за яких індексація може бути застосована як показник, який зменшує дохід особи.

Відповідач вказує, що така індексація здійснюється виключно у межах максимального розміру пенсії.

Так, згаданими постановами Уряду дійсно передбачено здійснення підвищення пенсій на відповідний коефіцієнт у межах максимального розміру пенсії, визначеного законом. Водночас, враховуючи, що пенсія позивача не підлягає обмеженню максимальним розміром, то визначене у вказаних постановах підвищення пенсії також не може бути обмежене максимальним розміром пенсії.

Суд відхиляє посилання відповідача на те, що в результаті проведених перерахунків з 01.03.2023, з 01.03.2024 та з 01.03.2025 розмір пенсії збільшився на суму більше 1500,00 грн., а з 01.03.2026 розмір пенсії збільшився на суму більше 2595 до пенсії встановлено обмеження в індексації, оскільки матеріали справи не містять доказів проведених перерахунків з 01.03.2023, з 01.03.2024 та з 01.03.2025, які збільшують розмір пенсії позивача.

Водночас, суд вказує на те, що відповідачем здійснювалася негативна індексація пенсії позивача, а тому у задоволенні позовної вимоги про визнання протиправною бездіяльності ГУ ПФУ у Львівській області щодо непроведення позивачу індексації пенсії з 01.03.2025 із застосуванням коефіцієнтів збільшення показника середньої заробітної плати (доходу) в Україні, з якої сплачено страхові внески, та які враховуються для обчислення пенсії у розмірі 1,115 слід відмовити повністю.

Таким чином, суд висновує про те, що дії відповідача щодо проведення індексації пенсії позивача шляхом встановлення обмежень є протиправними.

З огляду на викладене, суд вважає за необхідне зобов`язати відповідача здійснити перерахунок та виплату індексації пенсії позивачу відповідно до постанови Кабінету Міністрів від 24.02.2023 № 168 «Про індексацію пенсійних і страхових виплат та додаткових заходів щодо підвищення рівня соціального захисту найбільш вразливих верств населення у 2023 році», постанови Кабінету Міністрів від 23.02.2024 № 185 «Про індексацію пенсійних і страхових виплат та додаткових заходів щодо підвищення рівня соціального захисту найбільш вразливих верств населення у 2024 році» та постанови Кабінету Міністрів України від 25.02.2025 № 209 «Про індексацію пенсійних і страхових виплат та додаткові заходи щодо підвищення рівня соціального захисту найбільш вразливих верст населення у 2025 році" у межах шестимісячного строк на звернення до суду.

Між тим, позовні вимоги щодо нарахування та виплати позивачу недоотриману пенсію за весь період, а також інфляційні витрати та 3% річних відповідно до ст. 625 ЦК України слід залишити без задоволення, оскільки на час судового розгляду пенсія позивача не перерахована, а тому визначення її загальної суми та інфляційних витрат є передчасним.

Згідно з вимогами ст. 77 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення.

В адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб`єкта владних повноважень обов`язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача, якщо він заперечує проти адміністративного позову.

Відповідно до ст. 90 КАС України суд оцінює докази, які є у справі, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об`єктивному дослідженні.

Таким чином, виходячи із заявлених позовних вимог, системного аналізу положень чинного законодавства України та доказів, зібраних у справі, суд дійшов висновку, що позов необхідно задовольнити частково.

Згідно з ч. 1 ст. 139 КАС України при задоволенні позову сторони, яка не є суб`єктом владних повноважень, всі судові витрати, які підлягають відшкодуванню або оплаті відповідно до положень цього Кодексу, стягуються за рахунок бюджетних асигнувань суб`єкта владних повноважень, що виступав відповідачем у справі.

Керуючись ст. ст. 2, 6-9, 19-20, 22, 25-26, 72, 77, 90, 139, 143, 241-246, 255, 257-258, 293, 295, п.п. 15.5 п. 15 розділу VII «Перехідні положення» КАС України, суд

В И Р І Ш И В :

адміністративний позов задовольнити частково.

Визнати протиправними дії Головного управління Пенсійного фонду України у Львівській області щодо проведення індексації пенсії ОСОБА_1 шляхом встановлення обмежень з 01.03.2023 у розмірі 2132,24 гривень, з 01.03.2024 у розмірі 2132,24 гривень та з 01.03.2025 у розмірі у розмірі 2132,24 гривень.

Зобов`язати Головне управління Пенсійного фонду України у Львівській області (код ЄДРПОУ 13814885; адреса: 79016, м. Львів, вул. Митрополита Андрея, 10) здійснити перерахунок та виплату індексацій пенсії ОСОБА_1 (РНОКПП НОМЕР_1 , адреса: АДРЕСА_1 ) з 30.07.2025 відповідно до постанови Кабінету Міністрів від 24.02.2023 № 168 «Про індексацію пенсійних і страхових виплат та додаткових заходів щодо підвищення рівня соціального захисту найбільш вразливих верств населення у 2023 році», постанови Кабінету Міністрів від 23.02.2024 № 185 «Про індексацію пенсійних і страхових виплат та додаткових заходів щодо підвищення рівня соціального захисту найбільш вразливих верств населення у 2024 році» та постанови Кабінету Міністрів України від 25.02.2025 № 209 «Про індексацію пенсійних і страхових виплат та додаткові заходи щодо підвищення рівня соціального захисту найбільш вразливих верст населення у 2025 році".

В задоволенні іншої частини позовних вимог відмовити.

Стягнути за рахунок бюджетних асигнувань Головного управління Пенсійного фонду України у Львівській області (код ЄДРПОУ 13814885; місцезнаходження: 79016, м. Львів, вул. Митрополита Андрея, 10) на користь ОСОБА_1 (РНОКПП НОМЕР_1 , адреса: АДРЕСА_1 ) судовий збір у сумі 665 (шістсот шістдесят п`ять) гривень 60 коп.

Рішення може бути оскаржене, згідно зі ст. 295 КАС України, протягом тридцяти днів з дня його проголошення. Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини рішення суду, або розгляду справи в порядку письмового провадження, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.

Рішення набирає законної сили, згідно зі ст. 255 КАС України, після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Повний текст рішення складений 05.05.2026.

Суддя Потабенко В.А.