Єдиний державний реєстр судових рішень
Справа № 420/29996/24
УХВАЛА
06 травня 2026 року м. Одеса
Одеський окружний адміністративний суд у складі:
Головуючого судді Аракелян М.М.
Розглянувши в порядку письмового провадження заяву представника позивача у справі №420/29996/24, -
ВСТАНОВИВ:
Рішенням Одеського окружного адміністративного суду від 18.12.2024 року (суддя Левчук О.А.) адміністративний позов ОСОБА_1 до Державної установи «Одеський слідчий ізолятор» про визнання протиправною бездіяльність, зобов`язання вчинити певні дії задоволено.
Визнано протиправними дії Державної установи «Одеський слідчий ізолятор» щодо нарахування та виплати ОСОБА_1 грошового забезпечення за період з 29.01.2020 року по 28.12.2021 року, без врахування розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановлених Законом України «Про Державний бюджет України на 2020 рік», Законом України «Про Державний бюджет України на 2021 рік».
Зобов`язано Державну установу Одеський слідчий ізолятор перерахувати та виплатити ОСОБА_1 грошове забезпечення (щомісячні основні та додаткові види грошового забезпечення) за період з 29.01.2020 року по 28.12.2021 року та одноразову грошову допомогу при звільненні зі служби, з розрахунку розмірів посадового окладу та окладу за військовим званням, які розраховані шляхом множення розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого на 01 січня відповідного календарного року згідно Закону України «Про Державний бюджет України на 2020 рік», Закону України «Про Державний бюджет України на 2021 рік», з урахуванням раніше виплачених сум.
Рішення набрало законної сили 20.01.2025 року (https://reyestr.court.gov.ua/Review/123864958).
21.11.2025 року надійшла заява представника ОСОБА_1 (сформована в системі «Електронний суд» 20.11.2025 року), у якій представник просить суд:
встановити судовий контроль за виконанням рішення Одеського окружного адміністративного суду від 18.12.2024 у справі № 420/29996/24;
зобов`язати державну установу «Одеський слідчий ізолятор» у місячний строк подати до Одеського окружного адміністративного суду звіт про виконання рішення Одеського окружного адміністративного суду від 18.12.2024 у справі № 420/29996/24;
розгляд заяви проводити у порядку письмового провадження.
Згідно протоколу автоматизованого розподілу справи між суддями заява розподілена на суддю Аракелян М.М.
В обґрунтування заяви, зокрема, зазначено, що рішення суду у даній справі набрало законної сили. З метою виконання судового рішення 31.07.2025 до ДУ «Одеський слідчий ізолятор» представником позивача було спрямовано відповідний запит. Відповідно до листа державної установи «Одеський слідчий ізолятор» від 08.08.2025 остання на адвокатський запит повідомила, що «з метою виконання вищевказаного рішення суду, установою направлено лист до Департаменту з питань виконання кримінальних покарань щодо додаткової потреби виділення коштів загального фонду для погашення заборгованості перед ОСОБА_1 . На даний час на рахунок установи вищезазначені кошти не надходили. З огляду на вищезазначене, після надходження вищевказаних коштів, установою буде нараховано та проведено повний розрахунок з ОСОБА_1 , про що буде повідомлено додатково. З огляду на тривале невиконання судового рішення до Департаменту з питань виконання кримінальних покарань було спрямовано адвокатський запит від 04.11.2025 щодо результатів розгляду листа державної установи «Одеський слідчий ізолятор» про виділення коштів для погашення заборгованості перед ОСОБА_1 . Листом від 07.11.2025 Департамент з питань виконання кримінальних покарань, у тому числі, повідомив, що лист від державної установи «Одеський слідчий ізолятор» щодо додаткової потреби виділення коштів загального фонду для погашення заборгованості перед ОСОБА_1 до Департаменту не надходив. Таким чином, протягом тривалого проміжку часу (майже року) відповідач взагалі не вживав заходи щодо виконання судового рішення у справі про стягнення заробітної плати та наразі рішення залишається невиконаним.
Ухвалою Одеського окружного адміністративного суду від 26.11.2025 року заяву представника ОСОБА_1 задоволено; зобов`язано Державну установу «Одеський слідчий ізолятор» подати суду звіт про виконання рішення Одеського окружного адміністративного суду від 18.12.2024 року у справі №420/29996/24 у строк 30 календарних днів з дня отримання копії ухвали.
Копія ухвали від 26.11.2025 року доставлена до «Електронного кабінету» відповідача 26.11.2025 року, 14:20 год.
Встановлений судом строк для подання звіту сплив 26.12.2025 року.
Станом на 23.01.2026 року відповідачем звіт про виконання рішення Одеського окружного адміністративного суду у даній справі не був поданий.
19 січня 2026 року надійшла заява представника ОСОБА_1 (сформована в системі «Електронний суд» 16.01.2026 року), у якій представник просить суд:
встановити державній установі «Одеський слідчий ізолятор» новий строк для подання звіту про виконання рішення Одеського окружного адміністративного суду від 18.12.2024 року у справі №420/29996/24 у строк 30 календарних днів з дня отримання копії ухвали;
накласти на начальника державної установи «Одеський слідчий ізолятор» ОСОБА_2 штраф у розмірі 20 прожиткових мінімумів для працездатних осіб у розмірі 60560 грн.;
Ухвалою Одеського окружного адміністративного суду від 23.01.2026 року встановлено новий строк для подання Державною установи «Одеський слідчий ізолятор» звіту про виконання рішення суду від 18.12.2024 року у справі №420/29996/24 - 30 календарних днів з дня отримання копії ухвали; зобов`язано Державну установу «Одеський слідчий ізолятор» надати до Одеського окружного адміністративного суду відомості про керівника суб`єкта владних повноважень,відповідального за виконання рішення від 18.12.2024 року у справі №420/29996/24, а саме: прізвище, ім`я, по-батькові, дату народження; реєстраційний номер облікової картки платника податків керівника; зареєстроване місце його проживання.
Копія ухвали від 23.01.2026 року доставлена до Електронного кабінету відповідача 23.01.2026 року, 22.30 год. та вважається врученою відповідачу 24.01.2026 року
Встановлений судом строк для подання звіту сплив 23.02.2026 року (з урахуванням вихідних днів).
Станом на 09.03.2026 року відповідачем звіт про виконання рішення Одеського окружного адміністративного суду у даній справі не поданий.
03 березня 2026 року надійшла заява представника ОСОБА_1 (сформована в системі «Електронний суд» 02.03.2026 року), у якій представник просить суд:
встановити державній установі «Одеський слідчий ізолятор» новий строк для подання звіту про виконання рішення Одеського окружного адміністративного суду від 18.12.2024 у справі №420/29996/24 у строк 30 календарних днів з дня отримання копії ухвали;
накласти на начальника державної установи «Одеський слідчий ізолятор» ОСОБА_2 штраф у розмірі 20 прожиткових мінімумів для працездатних осіб у розмірі 66560 грн.;
розгляд заяви проводити у порядку письмового провадження.
У заяві, зокрема, зазначено, що станом на 02.03.2026 ДУ «Одеський слідчий ізолятор» вдруге проігнорувала вимоги суду та нею вдруге не було подано до Одеського окружного адміністративного суду звіт про виконання рішення суду від 18.12.2024 у справі №420/29996/24. Відповідно до ч.ч.2,3 ст.382-3 КАС України у разі постановлення ухвали про відмову у прийнятті звіту суд накладає на керівника суб`єкта владних повноважень штраф у сумі від двадцяти до сорока розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб, а також додатково може встановити новий строк подання звіту відповідно до частини третьої статті 382-1 цього Кодексу або за власною ініціативою розглянути питання про зміну способу і порядку виконання судового рішення. З урахуванням викладеного та повторного ігнорування державною установою «Одеський слідчий ізолятор» вимог суду, вважає, що наявні достатні підстави для накладення штрафу на керівника суб`єкта владних повноважень, оскільки можливі способи впливу у спірних правовідносинах були застосовані і відповідач, незважаючи на вказане, систематично продовжує ухилення від виконання судового рішення. Згідно витягу з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб- підприємців та громадських формувань керівником державної установи «Одеський слідчий ізолятор» є ОСОБА_2 , тому саме до зазначеної особи слід застосувати штраф у порядку ст.382-3 КАС України у сумі 20 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб за неподання відповідачем звіту про виконання рішення Одеського окружного адміністративного суду від 18.12.2024 у справі №420/29996/24. Статтею 7 Закону України «Про Державний бюджет України на 2026 рік» установлено, що у 2025 році прожитковий мінімум для працездатних осіб з 1 січня 2025 року становить 3328,00 грн. Таким чином, сума штрафу, накладеного на керівника державної установи «Одеський слідчій ізолятор» Нікітіна Сергія Олексійовича становить 66560,00грн. (20 х 3328,00 грн). Під час попереднього розгляду питання про накладення штрафу суд дійшов висновку про неможливість його застосування з огляду на відсутність відомостей про керівника установи, відповідальної за виконання судового рішення. На теперішній час такі відомості заявником надано, зокрема зазначено особу керівника державної установи «Одеський слідчий ізолятор», що усуває формальні перешкоди, на які посилався суд раніше. Разом з тим, слід наголосити, що навіть за відсутності ідентифікаційного коду чи відомостей про місце реєстрації керівника, які були витребувані судом, але цілеспрямовано не надані відповідачем, такі обставини не можуть бути підставою для відмови у застосуванні заходів судового контролю. Навпаки, систематичне неподання звіту про виконання судового рішення та ухилення від надання ідентифікаційних даних свідчать про недобросовісну процесуальну поведінку установи та спрямовані на фактичне уникнення відповідальності за невиконання судового рішення. За таких умов відмова у накладенні штрафу створює ризик заохочення подальшого ігнорування обов`язковості судових рішень, що суперечить засадам верховенства права та обов`язковості виконання судових рішень.
Ухвалою суду від 09.03.2026 року встановлено новий строк для подання Державною установою «Одеський слідчий ізолятор» звіту про виконання рішення суду від 18.12.2024 року у справі №420/29996/24 - 20 календарних днів з дня отримання копії ухвали; повторно зобов`язано ДУ «Одеський слідчий ізолятор» надати до Одеського окружного адміністративного суду відомості про керівника суб`єкта владних повноважень, відповідального за виконання рішення від 18.12.2024 року у справі №420/29996/24, а саме: прізвище, ім`я, по-батькові, дату народження; реєстраційний номер облікової картки платника податків керівника; зареєстроване місце його проживання.
Копія ухвали від 09.03.2026 року доставлена до Електронного кабінету відповідача 09.03.2026 року, 14.44 год.
Встановлений судом строк для подання звіту сплив 30.03.2026 року (з урахуванням вихідних днів).
Станом на 06.05.2026 року відповідачем звіт про виконання рішення Одеського окружного адміністративного суду у даній справі не поданий.
21 квітня 2026 року надійшла заява представника Іванова О.Г. (сформована в системі «Електронний суд» 19.04.2026 року), у якій представник просить суд:
встановити державній установі «Одеський слідчий ізолятор» новий строк для подання звіту про виконання рішення Одеського окружного адміністративного суду від 18.12.2024 у справі №420/29996/24 у строк 20 календарних днів з дня отримання копії ухвали;
накласти на начальника державної установи «Одеський слідчий ізолятор» ОСОБА_2 штраф у розмірі 20 прожиткових мінімумів для працездатних осіб у розмірі 66560 грн.;
постановити окрему ухвалу, якою довести до відома Міністра юстиції України про встановлені факти зловживання процесуальними правами державною установою «Одеський слідчий ізолятор», а також про необхідність вжиття невідкладних заходів щодо усунення причин та умов, що сприяли встановленим порушенням;
розгляд заяви проводити у порядку письмового провадження.
У заяві, зокрема, зазначено, що останнім днем строку подачі звіту про виконання судового рішення та витребуваної судом інформації було 31.03.2026. Однак, станом на 19.04.2026 державною установою «Одеський слідчий ізолятор» не було подано до Одеського окружного адміністративного суду ані звіт про виконання рішення суду від 18.12.2024 у справі №420/29996/24, ані витребувана судом інформація. Станом на 19.04.2026 державна установа «Одеський слідчий ізолятор» не зверталась до суду із клопотанням про продовження процесуального строку подання звіту або не надала докази неможливості виконання судового рішення з поважних причин, що свідчить систематичне про ігнорування відповідачем вимог ухвали суду. Право на виконання судового рішення є складовою права на судовий захист, передбаченого статтею 6 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод, для цілей якої виконання рішення, ухваленого будь-яким судом, має розцінюватися як складова частина судового розгляду. Виконання судового рішення як завершальна стадія судового провадження є важливою гарантією дотримання права особи на справедливий суд. Виконання рішення повинно бути швидким і ефективним. Ухвалене на користь особи судове рішення не може не виконуватись державними органами, оскільки це підриває основоположні принципи правової, демократичної держави. Однак, станом на 19.04.2026 державною установою «Одеський слідчий ізолятор» вдруге проігнорувала вимоги суду про надання інформації та нею втретє не було подано до суду звіт про виконання рішення від 18.12.2024 у даній справі. З урахуванням повторного ігнорування державною установою «Одеський слідчий ізолятор» вимог суду, наявні достатні підстави для накладення штрафу на керівника суб`єкта владних повноважень, оскільки можливі способи впливу у спірних правовідносинах були застосовані і відповідач, незважаючи на вказане, систематично продовжує ухилення від виконання судового рішення. Згідно витягу з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб- підприємців та громадських формувань керівником державної установи «Одеський слідчий ізолятор» є Нікітін Сергій Олексійович, тому саме до зазначеної особи слід застосувати штраф у порядку ст.382-3 КАС України у сумі 20 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб за неподання відповідачем звіту про виконання рішення. під час попереднього розгляду питання про накладення штрафу суд дійшов висновку про неможливість його застосування з огляду на відсутність відомостей про керівника установи, відповідальної за виконання судового рішення. На теперішній час такі відомості заявником надано, зокрема зазначено особу керівника державної установи «Одеський слідчий ізолятор», що усуває формальні перешкоди, на які посилався суд раніше. Разом з тим, слід наголосити, що навіть за відсутності ідентифікаційного коду чи відомостей про місце реєстрації керівника, які були витребувані судом, але цілеспрямовано не надані відповідачем, такі обставини не можуть бути підставою для відмови у застосуванні заходів судового контролю. Навпаки, систематичне неподання звіту про виконання судового рішення та ухилення від надання ідентифікаційних даних свідчать про недобросовісну процесуальну поведінку установи та спрямовані на фактичне уникнення відповідальності за невиконання судового рішення. Як приклад слід навести ухвалу Одеського окружного адміністративного суду по справі № 420/7132/23, відповідно до якої на керівника суб`єкта владних повноважень було накладено штраф в порядку ст. 382 КАС України без зазначення ідентифікуючи даних як РНОКПП та місце його проживання. При цьому вказана ухвала була виконана органом ДВС. За таких умов відмова у накладенні штрафу створює ризик заохочення подальшого ігнорування обов`язковості судових рішень, що суперечить засадам верховенства права та обов`язковості виконання судових рішень. З огляду на те, що відповідач повторно не надав на виконання ухвал суду від 23.01.2026 та від 09.03.2026 витребувані відомості, наявні підстави для постановлення окремої ухвали
Розглянувши заяву, суд зазначає наступне.
Відповідно до ч.1 ст.382 КАС України суд, який розглянув адміністративну справу як суд першої інстанції і ухвалив судове рішення, за письмовою заявою особи, на користь якої ухвалено судове рішення і яка не є суб`єктом владних повноважень, або за власною ініціативою може зобов`язати суб`єкта владних повноважень, не на користь якого ухвалене судове рішення, подати у встановлений судом строк звіт про виконання судового рішення.
Згідно з ч.10 ст. 382-3 КАС України у разі неподання звіту у строк, встановлений судом, або у разі подання звіту з порушенням такого строку та за відсутності поважних причин, які унеможливили його вчасне подання, суд встановлює новий строк для подання звіту відповідно до частини третьої статті 382-1 цього Кодексу, а також накладає штраф на керівника такого суб`єкта владних повноважень.
Суд зазначає, що ухвала про накладення штрафу на керівника суб`єкта владних повноважень є виконавчим документом.
Відповідно до ч.1 ст.4 ЗУ «Про виконавче провадження» у виконавчому документі зазначаються: 1) назва і дата видачі документа, найменування органу, прізвище, ім`я, по батькові та посада посадової особи, яка його видала; 2) дата прийняття і номер рішення, згідно з яким видано документ; 3) повне найменування (для юридичних осіб) або прізвище, ім`я та, за наявності, по батькові (для фізичних осіб) стягувача та боржника, їх місцезнаходження (для юридичних осіб) або адреса місця проживання чи перебування (для фізичних осіб), дата народження боржника - фізичної особи; 4) ідентифікаційний код юридичної особи в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань стягувача та боржника (для юридичних осіб - за наявності); реєстраційний номер облікової картки платника податків або серія та номер паспорта (для фізичних осіб, які через свої релігійні переконання в установленому порядку відмовилися від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків та повідомили про це відповідний контролюючий орган і мають відмітку в паспорті) боржника (для фізичних осіб - платників податків); 5) резолютивна частина рішення, що передбачає заходи примусового виконання рішень; 6) дата набрання рішенням законної сили (крім рішень, що підлягають негайному виконанню); 7) строк пред`явлення рішення до виконання. У виконавчому документі можуть зазначатися інші дані (якщо вони відомі суду чи іншому органу (посадовій особі), що видав виконавчий документ), які ідентифікують стягувача та боржника чи можуть сприяти примусовому виконанню рішення, зокрема місце роботи боржника - фізичної особи, місцезнаходження майна боржника, реквізити рахунків стягувача і боржника, номери їх засобів зв`язку та адреси електронної пошти.
Суд зазначає, що наразі не має можливості накласти на керівника ДУ «Одеський слідчий ізолятор» штраф у зв`язку із відсутністю всіх необхідних відомостей про керівника відповідача згідно приписів ч.1 ст.4 ЗУ «Про виконавче провадження», тому відхиляє аргументи представника позивача з приводу достатності даних про керівника відповідача, у тому числі його посилання на ухвалу суду у справі №420/7132/23.
Згідно ч.3 ст.382-1 КАС України встановлений судом строк для подання звіту про виконання судового рішення має бути достатнім для його підготовки. Достатнім є строк, який становить не менше десяти календарних днів з дня отримання суб`єктом владних повноважень відповідної ухвали та не перевищує трьох місяців
Враховуючи неподання відповідачем звіту про виконання рішення Одеського окружного адміністративного суду у даній справі, суд вважає за необхідне встановити новий строк для подання ДУ «Одеський слідчий ізолятор» звіту про виконання рішення суду від 18.12.2024 року - 20 календарних днів з дня отримання копії ухвали та витребувати повторно відповідні відомості про керівника цієї установи.
Враховуючи ненадання відповідачем повних відомостей про керівника ДУ «Одеський слідчий ізолятор», суд вважає за необхідне витребувати ці відомості у Міністерства юстиції України.
Відповідно до ч.1 ст.249 КАС України суд, виявивши під час розгляду справи порушення закону, може постановити окрему ухвалу і направити її відповідним суб`єктам владних повноважень для вжиття заходів щодо усунення причин та умов, що сприяли порушенню закону.
Постановлення окремої ухвали за переконанням суду на даний час є передчасним, проте цей процесуальний захід може бути застосований судом у разі невиконання ухвали суду, яка є обов`язковою для виконання згідно ч.ч.2,3 ст.14 КАС України.
Керуючись ст.ст. 241-243, 248, 256, 382, 382-1, 382-3, 293-297 Кодексу адміністративного судочинства України, суд,-
УХВАЛИВ:
Заяву представника ОСОБА_1 задовольнити частково.
Встановити новий строк для подання Державною установою «Одеський слідчий ізолятор» звіту про виконання рішення суду від 18.12.2024 року у справі №420/29996/24 - 20 календарних днів з дня отримання копії ухвали.
Витребувати у Міністерства юстиції України (вул.Архітектора Городецького, буд.13, м.Київ, 01001, themis@ca.minjust.gov.ua) відомості про керівника суб`єкта владних повноважень, відповідального за виконання рішення від 18.12.2024 року у справі №420/29996/24, а саме щодо керівника Державної установи «Одеський слідчий ізолятор»:
- прізвище, ім`я, по-батькові, дата народження;
- реєстраційний номер облікової картки платника податків керівника;
- зареєстроване місце його проживання.
У задоволенні іншої частини вимог заяви відмовити.
Копію ухвали надіслати учасникам справи та Міністерству юстиції України.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею відповідно до статті 256 КАС України та оскарженню окремо підлягає у випадках, встановлених ст.294 КАС України.
Суддя М.М. Аракелян