Єдиний державний реєстр судових рішень Категорія №6.6.5
ПОСТАНОВА
Іменем України
24 січня 2011 року Справа № 2а-9893/10/1270 Суддя Луганського окружного адміністративного суду Чиркін С.М., розглянувши в м. Луганську в порядку скороченого провадження адміністративну справу за позовом Ленінської міжрайонної державної податкової інспекції у м.Луганську до субєкта підприємницької діяльності фізичної особи підприємця ОСОБА_1 про стягнення суми штрафних ( фінансових) санкцій у розмірі 213753,35 грн., -
ВСТАНОВИВ:
16 грудня 2010 року Ленінська міжрайонна державна податкова інспекція у м.Луганську звернулася до Луганського окружного адміністративного суду з позовом до субєкта підприємницької діяльності фізичної особи підприємця ОСОБА_1 про стягнення суми штрафних ( фінансових) санкцій у розмірі 213753,35 грн.
В обґрунтування позовних вимог зазначено, що ОСОБА_1 є платником податків і зборів та перебуває на податковому обліку в Ленінській МДПІ у м.Луганську. Станом на 22.11.2010 відповідач має заборгованість перед бюджетом у розмірі 213753,35 грн. За результатами перевірки актом від 23.09.10 № 0223/12/36/23/НОМЕР_1 встановлені порушення
-п.9 ст.3 ЗУ Про застосування реєстраторів розрахункових операцій в сфері торгівлі, громадського харчування та послуг ” від 06.07.1995 №265 (далі - Закон №265), а саме не забезпечено щоденне друкування та зберігання фіскальних чеків в РРО;
- п.2.6 Положення про ведення касових операцій в національній валюті в Україні.
На підставі акту перевірки Ленінською МДПІ у м.Луганську прийнятті рішення про застосування штрафних ( фінансових) санкцій від 30.09.2010 № 0002422340 у розмірі 209673,35 грн. та № 0002432340 у розмірі 4080,00 грн.
У звязку з чим позивач просить суд стягнути з відповідача суму штрафних ( фінансових) санкцій у розмірі 213753,35 грн.
10 січня 2011 року до Луганського окружного адміністративного суду повернувся конверт з копією ухвали без вручення адресату ОСОБА_1 з позначкою причини повернення конверту за закінченням терміну зберігання.
У звязку з тим, що судові документи були направлені на адресу відповідача за місцем реєстрації підприємницької діяльності, тому відповідно до ст. 35 КАС України, відповідач вважається повідомленим про розгляд справи належним чином.
Дослідивши матеріали справи, суд прийшов до наступного.
Позивач Ленінська МДПІ у м.Луганську , у розумінні пункту 7 частини першої статті 3 КАС України , є суб'єктом владних повноважень, а спори за участю цих органів та фізичних осіб - підприємців щодо стягнення штрафних (фінансових) санкцій є публічно - правовими, оскільки виникають за участю суб'єкта владних повноважень, що реалізує у спірних правовідносинах надані йому чинним законодавством функції, та відповідають визначенню «адміністративної справи».
Згідно п.4 ч.1 ст.10 ЗУ «Про державну податкову службу в Україні» від 04.12.1990 №509 (далі - Закон України № 509) державні податкові інспекції в районах, містах без районного поділу, районах у містах, міжрайонні та об`єднані державні податкові інспекції виконують функцію контролю за законністю валютних операцій, додержанням порядку проведення готівкових розрахунків за товари (послуги) у встановленому законом порядку, за наявністю свідоцтв про державну реєстрацію суб'єктів підприємницької діяльності, ліцензій на провадження видів господарської діяльності, що підлягають ліцензуванню відповідно до закону, з наступною передачею матеріалів про виявлені порушення органам, що видають ці документи, за наявністю торгових патентів;
Відповідно до п. 11 ч.1 ст.11 ЗУ «Про державну податкову службу в Україні» від 04.12.1990 №509 (далі Закон №509) органи державної податкової служби у випадках, в межах компетенції та у порядку, встановлених законами України, мають право застосовувати до платників податків фінансові (штрафні) санкції, стягувати до бюджетів та державних цільових фондів суми недоїмки, пені у випадках, порядку та розмірах, встановлених законами України.
З матеріалів справи вбачається, що згідно направлення № 374 від 22.09.2010 ( а.с.6) та графіку перевірок ( а.с.5), 22.09.2010 проведено перевірку господарської одиниці магазину, що належить відповідачу, щодо додержання СПД- фізичною особою ОСОБА_1 вимог з регулювання обігу готівки, наявності торгових патентів і ліцензій.
За результатами перевірки складено акт від 23.09.2010, реєстраційний номер 0223/12/36/23/НОМЕР_1 ( а.с.7-8)
Згідно акту перевірки встановлено порушення відповідачем вимог п.9 ст.3 ЗУ №265 - не забезпечено щоденне друкування та зберігання фіскальних чеків в РРО, та п.2.6 Положення про ведення касових операцій в національній валюті в Україні не оприбуткування готівкових коштів у день їх фактичного надходження.
Акт перевірки підписаний продавцем стажером відповідача без зауважень ( а.с.8 звор. бік).
В пояснювальній ( а.с.10) зазначила, що книгу обліку розрахункових операцій заповнює СПД- ОСОБА_1
Правові засади застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг визначає Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій в сфері торгівлі, громадського харчування та послуг ” від 06.07.1995 № 265 ( зі змінами і доповненнями) далі ЗУ № 265.
Відповідно до п.9 ст.3 ЗУ «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій в сфері торгівлі, громадського харчування та послуг ”, субєкти підприємницької діяльності , які здійснюють розрахункові операції в готівковій та / або безготівковій формі ( із застосуванням платіжних карток, платіжних чеків,жетонів, тощо) про продажу товарів ( наданні послуг) у сфері торгівлі , громадського харчування та послуг зобовязанні щоденно друкувати на реєстраторах розрахункових операцій ( за виключенням автоматів з продажу товарів( послуг) фіскальні звітні чеки і забезпечити їх зберігання в книгах обліку розрахункових операцій.
Згідно п.2.2.14 акту перевірки ( а.с.9-10) відповідачем не забезпечено щоденне друкування фіскальних звітних чеків на РРО
Частиною 4 ст.17 Закону № 265 передбачено, що за порушення вимог цього Закону до субєктів підприємницької діяльності , які здійснюють розрахункові операції за товари (послуги), за рішенням відповідних органів державної податкової служби України застосовуються фінансові санкції у таких розмірах - двадцять неоподатковуваних мінімумів доходів громадян - у разі невиконання щоденного друку фіскального звітного чеку або його не зберігання в книзі обліку розрахункових операцій.
Кількість чеків 12, отже 17*20* 12 =4080,00 грн.
Відповідно до 2.6 Положення про проведення касових операцій у національній валюті в Україні, затвердженого постановою правління НБУ від 15.12.2004 №637 уся готівка, що надходить до кас, має своєчасно (у день одержання готівкових коштів) та в повній сумі оприбутковуватися.
Оприбуткуванням готівки в касах підприємств, які проводять готівкові розрахунки з оформленням їх касовими ордерами і веденням касової книги відповідно до вимог глави 4 цього Положення, є здійснення обліку готівки в повній сумі її фактичних надходжень у касовій книзі на підставі прибуткових касових ордерів.
У разі проведення готівкових розрахунків із застосуванням РРО або використанням РК оприбуткуванням готівки є здійснення обліку зазначених готівкових коштів у повній сумі їх фактичних надходжень у книзі обліку розрахункових операцій на підставі фіскальних звітних чеків РРО (даних РК).
Абзац 5 п.2.6 гл.2 вищезазначеного положення зазначає, що суми готівки, що оприбутковуються, мають відповідати сумам, визначеним у відповідних касових (розрахункових) документах.
Загальна сума не оприбуткованих готівкових коштів зазначена в акті перевірки та додатку -становить 41934,67 грн.
У разі порушення юридичними особами всіх форм власності, фізичними особами - громадянами України, іноземними громадянами та особами без громадянства, які є суб'єктами підприємницької діяльності, а також постійними представництвами нерезидентів, через які повністю або частково здійснюється підприємницька діяльність, норм з регулювання обігу готівки у національній валюті, що встановлюються Національним банком України, до них застосовуються фінансові санкції у вигляді штрафу: за неоприбуткування (неповне та/або несвоєчасне) оприбуткування у касах готівки - у п'ятикратному розмірі неоприбуткованої суми(абз.3 ч.1 УП «Про застосування штрафних санкцій за порушення норм з регулювання обігу готівки від 12.06.95 №436).
Отже сума штрафної ( фінансової) санкції становить 41934,67*5= 209673,35 грн.
На підставі акту перевірки реєстраційний № 0223/12/36/23/НОМЕР_1 від 23.09.2010, у звязку з виявленими порушеннями, винесено два рішення про застосування штрафних (фінансових) санкцій: № 0002422340 від 30.09.2010 на суму 209673,35 грн.( а.с.14), № 0002432340 від 30.09.2010 на суму 4080,00 грн.(а.с.15). Зазначені рішення були отримані відповідачем 02.10.10, що підтверджується підписом на повідомленні про вручення поштового відправлення (а.с.21) та у встановленому законодавством порядку не оскаржені.
Відповідно до ст.25 ЗУ № 265 від 06.07.1995 суми фінансових санкцій підлягають перерахуванню субєктами підприємницької діяльності до Державного бюджету України в десятиденний термін з дня прийняття органами державної податкової служби України рішення про застосування таких фінансових санкцій.
Штрафні (фінансові) санкції на загальну суму 213753,35 грн. відповідачем до Державного бюджету не сплачені.
Приймаючи до уваги те, що матеріалами справи підтверджено правомірність застосування штрафних (фінансових) санкцій, суд вважає, що позовні вимоги є обґрунтованими і такими, що підлягають задоволенню у повному обсязі на загальну суму 213753,35 грн.
Питання по судових витратах не вирішується, оскільки позивач звільнений від їх сплати у встановленому порядку, а ст. 94 Кодексу адміністративного судочинства України не передбачено їх стягнення у даних випадках.
Керуючись ст. ст. 2, 17, 18, 87, 94, 158-163, 183-2, 256 Кодексу адміністративного судочинства України, суд
ПОСТАНОВИВ:
Адміністративний позов Ленінської міжрайонної державної податкової інспекції у м.Луганську до субєкта підприємницької діяльності фізичної особи підприємця ОСОБА_1 про стягнення суми штрафних ( фінансових) санкцій у розмірі 213753,35 грн. задовольнити повністю.
Стягнути з субєкта підприємницької діяльності фізичної особи підприємця ОСОБА_1 ( і.н. НОМЕР_1) суму штрафних ( фінансових) санкцій у розмірі 213753,35 грн.(двісті тринадцять тисяч сімсот пятдесят три гривні тридцять пять копійок) в доход бюджету Ленінського району ( р/р 31117104700006, УДК у м.Луганську ГУДКУ в Луганській області, код 24046582, банк ГУДКУ в Луганській області, МФО 804013, код платежу 21080900).
Постанова, прийнята у скороченому провадженні, крім випадків її оскарження в апеляційному порядку, є остаточною і підлягає негайному виконанню.
Постанова за результатами скороченого провадження може бути оскаржена сторонами в апеляційному порядку до Донецького апеляційного адміністративного суду.
Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку також іншими особами у зв'язку з тим, що суд вирішив питання про їхні права, свободи, інтереси чи обов'язки.
Строк для подання апеляційної скарги стороною або іншою особою, яка брала участь у справі, обчислюється з моменту отримання копії постанови.
Апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.
Апеляційна скарга подається до Донецького апеляційного адміністративного суду через Луганський окружний адміністративний суд. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.
У разі оскарження в апеляційному порядку постанови, прийнятої у скороченому провадженні, ухвала суду апеляційної інстанції по такій справі є остаточною і оскарженню не підлягає.
СуддяС.М. Чиркін