Єдиний державний реєстр судових рішень Категорія №6.6.4
ПОСТАНОВА
Іменем України
10 січня 2011 року Справа № 2а-9152/10/1270 Луганський окружний адміністративний суд у складі: Головуючого судді: Чиркіна С.М.
при секретарі: Фуджак В.О.
без участі сторін
розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за адміністративним позовом Алчевської обєднаної державної податкової інспекції в Луганській області до фізичної особи підприємця ОСОБА_1 про стягнення податкового боргу з податку з доходів фізичних осіб в сумі 150,00 грн., звернувши стягнення на активи, -
В С Т А Н О В И В:
25 листопада 2010 року Алчевська ОДПІ в Луганській області звернулася до фізичної особи підприємця ОСОБА_1 про стягнення податкового боргу з податку з доходів фізичних осіб в сумі 150,00 грн., звернувши стягнення на активи.
В обґрунтування позовних вимог зазначено, що фізична особа підприємець ОСОБА_1 зареєстрована виконкомом Алчевської міської ради 24.09.2009. Фізична особа підприємець ОСОБА_1 знаходиться на податковому обліку в Алчевській ОДПІ з 25.09.2009 року і станом на 22.10.2010 рік має податковий борг в розмірі 150,00 грн., у вигляді податку з доходів фізичних осіб субєктів підприємницької діяльності. Податковий борг виник на підставі поданої платником декларації про доходи одержані з 24.09.09 по 30.09.09 № 8474 від 21.10.2009 та розрахунку авансових платежів прибуткового податку на 2009 рік. Позивачем направлене повідомлення від 13.11.2009 № 0004101720/0 фізичній особі підприємцю ОСОБА_1 про сплату податкового зобовязання в сумі 150,00 грн. Станом на 01.11.2010 сума боргу відповідачем не сплачена.
У звязку з чим позивач просить стягнути з відповідача податковий борг з податку з доходів фізичних осіб в сумі 150,00 грн., звернувши стягнення на активи.
Представник позивача у судове засідання не прибув, надіслав клопотання, в якому зазначив, що підтримує позовні вимоги у повному обсязі та просить суд розглянути справу без участі представника Алчевської обєднаної державної податкової інспекції в Луганській області.
Відповідач згідно ст.33 КАС України про час, місце та дату судового засідання повідомлявся належним чином, причини не явки суду не відомі.
Суд вважає за можливе розглянути справу без участі сторін, на підставі доказів, наявних в матеріалах справи.
Заслухавши пояснення сторін, перевіривши матеріали справи, розглянувши справу в межах заявлених позовних вимог і наданих сторонами доказів, оцінивши докази відповідно до вимог ст.69-72 КАС України, суд прийшов до наступного.
Статтею 2 Закону України "Про державну податкову службу в Україні" на органи державної податкової служби покладено обов'язки щодо здійснення контролю за додержанням податкового законодавства.
Суб'єкт владних повноважень - орган державної влади, орган місцевого самоврядування, їхня посадова чи службова особа, інший суб'єкт при здійсненні ними владних управлінських функцій на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень (п.7 ч.1 ст. З КАС України).
Як зазначено в п. 1 ч. 1 ст. З КАС України справа адміністративної юрисдикції - публічно-правовий спір у якому хоча б однією із сторін є орган виконавчої влади, орган місцевого самоврядування, їхня посадова чи службова особа або інший суб'єкт, який здійснює владні управлінські функції на основі законодавства.
З урахуванням викладеного, зазначена справа відносяться до юрисдикції адміністративних судів, оскільки учасником спору є суб'єкт владних повноважень (орган державної податкової служби, наділений публічно-владними повноваженнями).
Відповідач ОСОБА_1, і.к. НОМЕР_1, 24.09.2009 зареєстрована як фізична особа підприємець виконавчим комітетом Алчевської міської ради Луганської області, запис № 2384000 0000 0006130 ( а.с.9).
Відповідач перебуває на обліку як платник податків в Алчевській ОДПІ.
Згідно преамбули ЗУ «Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» від 21.12.2000 року № 2181 (далі - ЗУ №2181) цей Закон є спеціальним законом з питань оподаткування, який установлює порядок погашення зобов'язань юридичних або фізичних осіб перед бюджетами та державними цільовими фондами з податків і зборів (обов'язкових платежів), включаючи збір на обов'язкове державне пенсійне страхування та внески на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, нарахування і сплати пені та штрафних санкцій, що застосовуються до платників податків контролюючими органами, у тому числі за порушення у сфері зовнішньоекономічної діяльності, та визначає процедуру оскарження дій органів стягнення.
Відповідно до п.1.12 ст.1 ЗУ №2181 контролюючий орган - державний орган, який у межах своєї компетенції, визначеної законодавством, здійснює контроль за своєчасністю, достовірністю, повнотою нарахування податків і зборів (обов'язкових платежів) та погашенням податкових зобов'язань чи податкового боргу. Вичерпний перелік контролюючих органів визначається статтею 2 цього Закону
Підпункт 2.1.4 пункту 2.1. ст.2 ЗУ № 2181 визначає, що податкові органи є контролюючим органом стосовно податків і зборів (обов'язкових платежів), які справляються до бюджетів та державних цільових фондів, крім зазначених у підпунктах 2.1.1-2.1.3 цього пункту.
Згідно ст. 67 Конституції України кожен зобовязаний сплачувати податки та збори в порядку і розмірах, встановлених законом.
Згідно з п. 3 ч.1 ст. 9 Закону України " Про систему оподаткування" платники податків та зборів (обов'язкових платежів) зобов'язані сплачувати належні суми податків та зборів (обов'язкових платежів) у встановлені законами термін.
У відповідності зі ст. 1 Закону України "Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами" від 21.12.2000 № 2181- III (зі змінами та доповненнями) передбачено: п.1.3 податковий борг (недоїмка) - податкове зобов'язання (з урахуванням штрафних санкцій за їх наявності), самостійно узгоджене платником податків або узгоджене в адміністративному чи судовому порядку, але не сплачене у встановлений строк, а також пеня, нарахована на суму такого податкового зобов'язання.
Згідно п.5.1 ст. 5 Закону, податкове зобов'язання (зобов'язання платника податків сплатити до бюджетів або державних цільових фондів відповідну суму коштів у порядку та строки визначені цим Законом або іншими законами України), самостійно визначене платником податків у податковій декларації, вважається узгодженим з дня подання такої податкової декларації.
Відповідно до п. п 5.4.1 .п. 5.4 ст.5 узгоджена сума податкового зобов'язання, не сплачена платником податків у строки, визначені цією статтею, визнається сумою податкового боргу платника податків.
В судовому засіданні встановлено, що за відповідачем рахується податковий борг в розмірі 150,00 грн., у вигляді податку з доходів фізичних осіб субєктів підприємницької діяльності. Податковий борг виник на підставі поданої платником декларації про доходи одержані з 24.09.09 по 30.09.09 № 8474 від 21.10.2009 ( а.с.10-11) та розрахунку авансових платежів прибуткового податку на 2009 рік ( а.с.12).
Податкове повідомлення форми «Р» від 13.11.2009 № 0004101720/0 , в якому визначено суму податкового зобовязання у розмірі 150,00 грн. було отримано відповідачем особисто (а.с.13).
Узгоджене та не сплачене податкове зобовязання у розмірі 150,00 грн. підтверджується зворотним боком облікової картки платника ( а.с.6,7).
Статтею 6 Закону України №2181 передбачено - у разі, коли платник податків не сплачує узгоджену суму податкового зобов'язання в установлені строки, податковий орган надсилає такому платнику податків податкові вимоги.
23.11.2009 відповідачем було отримано першу податкову вимогу форми «Ф1» від 20.11.2009 № 1/153 на суму 150,00 грн. ( а.с.14).
04.12.2009 відповідачем отримано другу податкову вимогу форми «Ф2» від 23.12.2009 № 2/158 на суму 150,00 грн.( а.с.15).
Враховуючи вищевикладене, податкова заборгованість відповідача підтверджена матеріалами справи та на час розгляду справи не погашена.
Згідно п. 11 ст. 10 Закону України "Про державну податкову службу в Україні" №509 і змінами та доповненнями органи державної податкової служби мають право стягувати заборгованість перед бюджетом та державними цільовими фондами за рахунок їх майна.
Відповідно п. п. 7.2.1 п. 7.2 ст. 7 Закону № 2181 джерелами погашення податкового боргу платника податків за рішенням органу стягнення, які є виконавчими документами є будь-які активи платника податків (його філій, відділень, інших відокремлених підрозділів) з урахуванням обмежень, визначених цим Законом, а також іншими законами.
Активами платника податку визнаються кошти, матеріальні та нематеріальні цінності, які належать юридичній або фізичній особі за правом власності або повного господарського відання (п. 1.7 Закону №2181).
Відповідно п. п.3.1.1 п.3.1 ст. З Закону 2181 активи платника податків можуть бути примусово стягнені в рахунок погашення його податкового боргу виключно за рішенням суду.
З урахуванням вимог п.6 ст. 71 КАС України, суд розглянув справу на підставі доказів, наявних в матеріалах справи.
Враховуючи вищевикладене та відсутність доказів які-б спростовували доводи позивача, суд вважає позовні вимоги щодо стягнення податкового боргу обґрунтованими та підлягаючими задоволенню у повному обсязі.
Питання про розподіл судових витрат не вирішується, так як позивач звільнений від сплати судового збору відповідно до ст. 4 Декрету Кабінета Міністрів України «Про державне мито» від 21.01.1993 року .
Керуючись ст.ст. 2, 17, 87, 94, 98, 158 - 163, 167 Кодексу адміністративного судочинства України, суд -
П О С Т А Н О В И В:
Адміністративний позов Алчевської обєднаної державної податкової інспекції в Луганській області до фізичної особи підприємця ОСОБА_1 про стягнення податкового боргу з податку з доходів фізичних осіб в сумі 150,00 грн., звернувши стягнення на активи задовольнити.
Стягнути з фізичної особи підприємця ОСОБА_1 ( і.к. НОМЕР_1) заборгованість перед бюджетом в сумі 150,00 грн. ( сто пятдесят гривень) з податку з доходів фізичних осіб за рахунок активів платника податків, перерахувавши до місцевого бюджету ( код 11010200, р/р 33215801700027, найменування податок з доходів фізичних осіб субєктів підприємницької діяльності , одержувач управління держказначейства в м.Алчевську, банк одержувача : Головне управління держказначейства України в Луганській обл. (ГУДКУ), МФО 804013, і.к. 24046917).
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, встановленого Кодексом адміністративного судочинства України, якщо таку скаргу не було подано.
Постанова суду може бути оскаржена до Донецького апеляційного адміністративного суду. Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення. У разі застосування судом частини третьої статті 160 цього Кодексу, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови. Апеляційна скарга подається до адміністративного суду апеляційної інстанції через суд першої інстанції, який ухвалив оскаржуване судове рішення. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.
СуддяС.М. Чиркін