Ухвала суду № 136267997, 04.05.2026, Охтирський міськрайонний суд Сумської області

Дата ухвалення
04.05.2026
Номер справи
583/1893/26
Номер документу
136267997
Форма судочинства
Цивільне
Державний герб України Єдиний державний реєстр судових рішень

Справа № 583/1893/26

4-с/583/19/26

УХВАЛА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

04 травня 2026 року Охтирський міськрайонний суд Сумської області в складі:

головуючого судді Яценко Н.Г.

за участю секретаря судового засідання Артеменко О.С.

представника заявника ОСОБА_1

державного виконавця Москаленко М.М.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду №8 м. Охтирка Сумської області скаргу ОСОБА_2 , особа, дії якої оскаржуються державний виконавець Охтирського відділу державної виконавчої служби в Охтирському районі Сумської області Східного міжрегіонального управління Міністерства юстиції України Москаленко Марія Миколаївна, заінтересована особа департамент державної виконавчої служби, стягувач - ОСОБА_3 , на дії органу примусового виконання,

ВСТАНОВИВ:

15.04.2026 ОСОБА_2 звернувся до суду із зазначеною скаргою, згідно з якою просить: - визнати протиправними дії старшого державного виконавця Охтирського відділу державної виконавчої служби в Охтирському районі Сумської області Східного міжрегіонального управління Міністерства юстиції Москаленко М.М. щодо застосування середньомісячної заробітної плати по Сумській області (обласний показник) замість середньомісячної заробітної плати штатних працівників по районах Сумської області; - зобов`язати державного виконавця на примусовому виконанні у якого перебуває виконавче провадження 63174660 усунути порушене право боржника ОСОБА_2 шляхом проведення обчислення заборгованості по аліментам відповідно до середньомісячної заробітної плати штатних працівників по районах Сумської області по показниках станом на 15.04.2026.

Вимоги за скаргою вмотивовані тим, що на примусовому виконанні в Охтирському відділі державної виконавчої служби в Охтирському районі Сумської області перебуває судовий наказ №583/2203/20, виданий Охтирським міськрайонним судом Сумської області, про стягнення з ОСОБА_2 на користь ОСОБА_4 аліментів на утримання неповнолітніх дітей ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , та ОСОБА_6 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , у розмірі 1/3 частини заробітку (доходу) платника аліментів ОСОБА_2 , але не більше десяти прожиткових мінімумів на дитину відповідного віку на кожну дитину до досягнення дитиною повноліття, починаючи стягнення з 19.06.2020 (ВП 63174660). 03.04.2025 ухвалою суду по справі №583/6319/24 зобов`язано державного виконавця Охтирського ВДВС в Охтирському районі Сумської області СМУ МЮ, на примусовому виконанні якого перебуває виконавче провадження №63174660, провести розрахунок заборгованості зі сплати аліментів та щомісяця обчислювати та вносити відповідну скановану копію до АСВП. Проте, виконавець не вносить сканованої копії щомісячного обчислення до АСВП. 01.10.2025 на електронну пошту ОСОБА_2 надійшов розрахунок заборгованості по аліментах, в якому така заборгованість становить 13429,32 грн. 12.11.2025 до Охтирського ДВС надійшло доручення з Управління забезпечення примусового виконання рішень зі змісту якого вбачається, що виконавців змушують використовувати показник не районний, як це, на думку заявника, повинно бути до діючого законодаства, а обсласний. У разі, якщо виконавець відмовиться виконувати доручення то до нього будуть застосовані заходи якоїсь відповідальності. 09.12.2025 на електронну пошту ОСОБА_2 надійшов розрахунок заборгованості по аліментах, в якому заборгованість по аліментах станом на 01.12.2025 становить 15243,30 грн. 16.12.2025 ухвалою Охтирського міськрайонного суду Сумської області по справі № 583/4648/25, яка не оскаржувала ся, відмовлено у задоволенні скарги боржника та вищевказані розрахунки залишились чинними. Борг станом на 01.12.2025 у розмірі 15243,30 грн зафіксовано в судовому порядку та визнано усіма учасниками справи. 14.01.2026 на електронну пошту боржника надійшов розрахунок заборгованості зі сплати аліментів від 14.01.2026 вих. №1435 в якому борг станом на 01.12.2025 становить 19557,57 грн. 16.01.2026 за вих. №1973 державним виконавцем на адресу ОСОБА_2 та ОСОБА_7 надіслано розрахунок заборгованості, згідно з яким заборгованість зі сплати аліментів станом на 31.12.2025 складає 30839,31 грн. При цьому у вказаному розрахунку лише за третій та четвертий квартали 2025 року застосовано показник середньомісячної зарплати по району. За перший та другий квартал 2025 року та 2026 рік державний виконавець використовує показник середньомісячної зарплати по області. Вважає, що починаючи з 2025 року виконавцем вчинено протиправні дії, які полягають у невірному застосуванні показника середньомісячної заробітної плати, а саме застосування обласного показника замість районного, що і стало підставою звернення зі скаргою до суду.

21.04.2026 від Охтирського відділу державної виконавчої служби в Охтирському районі Сумської області Східного міжрегіонального управління Міністерства юстиції надійшов відзив на скаргу, в якому зазначено, що 04.10.2025 ОСОБА_2 вже подавалася скарга до Охтирського міськрайонного суду Сумської області, про визнання протиправними дій старшого державного виконавця Матосової І.Ю. щодо нарахування боргу по аліментах за липень, серпень та вересень 2025 року за показником середньої заробітної плати по Сумській області замість середньої заробітної плати по Охтирському району та зобов`язання виконавця надати розрахунок заборгованості зі сплати аліментів станом на 01.10.2025 з урахуванням середньомісячної зарплати для даного регіону, а саме Охтирського району. Ухвалою суду від 16.12.2025 у справі №583/4648/25, провадження №4-с/583/26/25, яка набрала законної сили 01.01.2026, у задоволенні скарги ОСОБА_2 було відмовлено. Тому вважає, що повторне звернення з тотожними вимогами (той самий предмет і підстави) є неприпустимими, просить відмовити у відкритті провадження та залишити скаргу без розгляду.

Представник заявника в судовому засіданні вимоги скарги підтримав та просив їх задовольнити.

Державний виконавець проти скарги заперечила з підстав, зазначених у відзиві на скрагу, просила відмовити в її задоволенні.

Боржник та стягувачка у судове засідання не з`явилася, про дату час та місце розгляду справи повідомлялися належним чином, що, відповідно до положень ч. 2 ст. 450 ЦПК України, не перешкоджає розгляду справи.

Суд, заслухавши учасників справи, вивчивши скаргу, дослідивши наявні у справі докази, дійшов до наступного висновку.

Встановлено, що на виконанні Охтирського відділу державної виконавчої служби в Охтирському районі Сумської області Східного міжрегіонального управління Міністерства юстиції перебуває виконавче провадження №63174660 з примусового виконання судового наказу від 22.06.2020 по справі №583/2203/20, виданого Охтирським міськрайонним судом Сумської області, про стягнення з ОСОБА_2 на користь ОСОБА_7 аліментів на утримання неповнолітніх дітей ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , та ОСОБА_6 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , у розмірі 1/3 частини заробітку (доходу) платника аліментів ОСОБА_2 , але не більше десяти прожиткових мінімумів на дитину відповідного віку на кожну дитину до досягнення дитиною повноліття, починаючи стягнення з 19.06.2020.

13.04.2026 за вих. №13859 старшим державним виконавцем Москаленко М.М. складено розрахунок заборгованості зі сплати аліментів за період з 19.06.2020 по березень 2026 року, відповідно до якого станом на 31.03.2026 сукупний розмір заборгованості становить 859,97 грн. При цьому, з вказаного розрахунку вбачається, що в січні 2026 року розмір середньої заробітної плати працівника для цієї місцевості зазначено в сумі 22939 грн, а в лютому та березні 2026 року 22539 грн.

Згідно з листом Управління забезпечення примусового виконання рішень у Сумській області Східного міжрегіонального управління Міністерства юстиції від 12.11.2025 за №6.2/34/710/25/СЛІ начальникам відділів державної виконавчої служби Сумської області необхідно довести до відома державних виконавців Сумської області лист Головного управління статистика у Сумській області від 16.10.2025 №06.2-19/1217-25 щодо розміру середньої заробітної плати по Сумській області, дані якого враховувати при визначенні розміру заборгованості по виплаті аліментів із середньої заробітної плати працівника для даної місцевості.

Відповідно до ст. 4 ЦПК України кожна особа має право в порядку, встановленому цим Кодексом, звернутися до суду за захистом своїх порушених, невизнаних або оспорюваних прав, свобод чи законних інтересів.

Згідно зі ст. 447 ЦПК України сторони виконавчого провадження мають право звернутися до суду із скаргою, якщо вважають, що рішенням, дією або бездіяльністю державного виконавця чи іншої посадової особи органу державної виконавчої служби або приватного виконавця під час виконання судового рішення, ухваленого відповідно до цього Кодексу, порушено їхні права чи свободи.

Статтею 129-1 Конституції України закріплено обов`язковість судових рішень до виконання на всій території України. Крім того, обов`язковість рішень суду визначена як одна з основних засад судочинства передбачених п. 9 ч. 1 ст. 129 Конституції України.

Порядок виконання судових рішень та повноваження виконавців при вчиненні виконавчих дій визначені Законом України «Про виконавче провадження».

Статтею 1 Закону України «Про виконавче провадження» визначено, що виконавче провадження як завершальна стадія судового провадження і примусове виконання судових рішень та рішень інших органів (посадових осіб) (далі - рішення) - сукупність дій визначених у цьому Законі органів і осіб, що спрямовані на примусове виконання рішень і проводяться на підставах, у межах повноважень та у спосіб, що визначені Конституцією України, цим Законом, іншими законами та нормативно-правовими актами, прийнятими відповідно до цього Закону, а також рішеннями, які відповідно до цього Закону підлягають примусовому виконанню.

Згідно з ч. 1 ст. 2 Закону України «Про виконавче провадження» виконавче провадження здійснюється з дотриманням, зокрема, таких засад: обов`язковості виконання рішень; справедливості, неупередженості та об`єктивності; розумності строків виконавчого провадження.

Відповідно до ч. 1 ст. 18 Закону України «Про виконавче провадження» виконавець зобов`язаний вживати передбачених цим Законом заходів щодо примусового виконання рішень, неупереджено, ефективно, своєчасно і в повному обсязі вчиняти виконавчі дії.

Державний виконавець є представником влади і здійснює примусове виконання судових рішень, постановлених іменем України, та рішень інших органів (посадових осіб), виконання яких покладається на державну виконавчу службу, у порядку, передбаченому законом.

Розмір відрахувань із заробітної плати, пенсії, стипендії та інших доходів боржника вираховується із суми, що залишається після утримання податків, зборів та єдиного внеску на загальнообов`язкове державне соціальне страхування. Із заробітної плати боржника може бути утримано за виконавчими документами до погашення у повному обсязі заборгованості, зокрема, у разі стягнення аліментів, відшкодування шкоди, заподіяної каліцтвом, іншим ушкодженням здоров`я або смертю особи, у зв`язку із втратою годувальника, майнової та/або моральної шкоди, завданої кримінальним правопорушенням або іншим суспільно небезпечним діянням, - 50 відсотків (ч. 1 та абз. 2 ч. 2 ст. 70 Закону України «Про виконавче провадження»).

Згідно з ч.ч. 3, 4 ст. 71 Закону України «Про виконавче провадження» визначення суми заборгованості із сплати аліментів, присуджених як частка від заробітку (доходу), визначається виконавцем у порядку, встановленому СК України. Виконавець зобов`язаний обчислювати розмір заборгованості із сплати аліментів щомісяця, а також проводити індексацію розміру аліментів відповідно до частини першої цієї статті. Виконавець зобов`язаний повідомити про розрахунок заборгованості стягувачу і боржнику у разі: 1) надходження виконавчого документа на виконання від стягувача; 2) подання заяви стягувачем або боржником; 3) надіслання постанови на підприємство, в установу, організацію, до фізичної особи - підприємця, фізичної особи, які виплачують боржнику відповідно заробітну плату, пенсію, стипендію чи інші доходи; 4) надіслання виконавчого документа за належністю до іншого органу державної виконавчої служби; 5) закінчення виконавчого провадження.

Відповідно до ст. 195 СК України заборгованість за аліментами, присудженими у частці від заробітку (доходу), визначається виходячи з фактичного заробітку (доходу), який платник аліментів одержував за час, протягом якого не провадилося їх стягнення, незалежно від того, одержано такий заробіток (дохід) в Україні чи за кордоном. Заборгованість за аліментами платника аліментів, який не працював на час виникнення заборгованості або є фізичною особою - підприємцем і перебуває на спрощеній системі оподаткування, або є громадянином України, який одержує заробіток (дохід) у державі, з якою Україна не має договору про правову допомогу, визначається виходячи із середньої заробітної плати працівника для даної місцевості. У разі встановлення джерела і розміру заробітку (доходу) платника аліментів, який він одержав за кордоном, за заявою одержувача аліментів державний виконавець, приватний виконавець здійснює перерахунок заборгованості. Розмір заборгованості за аліментами обчислюється державним виконавцем, приватним виконавцем, а в разі виникнення спору - судом.

Згідно з п. 4 розділу XVI Інструкції з організації примусового виконання рішень, затвердженої наказом Міністерства юстиції України від 02 квітня 2012 року №512/5, виконавець зобов`язаний обчислювати розмір заборгованості зі сплати аліментів щомісяця та у випадках, передбачених частиною четвертою статті 71 Закону, повідомляти про розрахунок заборгованості стягувача і боржника. Розрахунок заборгованості обчислюється в автоматизованій системі виконавчого провадження на підставі відомостей, отриманих із: звіту про здійснені відрахування та виплати; квитанцій (або їх копій) про перерахування аліментів, наданих стягувачем чи боржником; заяв та (або) розписок стягувача; інформації про середню заробітну плату працівника для цієї місцевості; інших документів, що відображають отримання боржником доходу або сплату ним аліментів. Сума заборгованості зі сплати аліментів, присуджених як частка від заробітку (доходу), визначається виконавцем у порядку, встановленому статтею 195 Сімейного кодексу України. Стягнення аліментів за виконавчими листами за минулий час проводиться в межах десятирічного строку, що передував пред`явленню виконавчого листа до виконання. Якщо за виконавчим документом, пред`явленим до виконання, утримання аліментів не проводилося у зв`язку з розшуком боржника, стягнення аліментів має здійснюватись за весь період незалежно від установленого десятирічного строку та досягнення повноліття особою, на утримання якої присуджені аліменти. Спори щодо розміру заборгованості зі сплати аліментів вирішуються судом за заявою заінтересованої особи у порядку, встановленому законом.

Верховний Суд у постанові від 14 квітня 2021 року у справі №759/1727/16 (провадження №61-15882св20) зазначив, що заборгованість за аліментами платника аліментів, який не працював на час виникнення заборгованості, визначається виходячи із середньої заробітної плати працівника для даної місцевості. Поняття «середня заробітна плата для даної місцевості» є макроекономічним показником, який, як і інші макроекономічні показники, збирається та складається Державною службою статистики України і використовується, у тому числі, під час проведення грошово-кредитної політики та аналізу фінансової стабільності. Макроекономічні показники розраховуються за допомогою системи національних рахунків як комплексу взаємопов`язаних балансових таблиць, показники яких призначені для визначення розміру доходу, споживання, накопичення і величини капітальних витрат. Середня заробітна плата для даної місцевості як макроекономічний показник обчислюється як середнє арифметичне значення заробітних плат певної групи працівників (наприклад, по підприємству, по галузі, по регіону). Розраховується виходячи із фонду оплати праці працівників (включаючи оплату праці сумісників), премій, винагород за підсумками роботи за рік та одноразових заохочень. Сам розмір середньої заробітної плати як макроекономічний показник, який використовується, у тому числі, і в разі застосування частини другої статті 195 СК України обраховується органами статистики України на підставі Інструкції зі статистики заробітної плати, затвердженої наказом Державного комітету статистики України від 13 січня 2004 року №5, зареєстрованої в Міністерстві юстиції України 27 січня 2004 року за №114/8713.

Вказівка на те, що частина друга статті 195 СК України чітко встановлює порядок визначення заборгованості за аліментами, присудженими у частці від заробітку (доходу) платника аліментів, що здійснюється виходячи із середньої заробітної плати працівника для даної місцевості, є сталою практикою Верховного Суду, що знаходить своє відображення у низці рішень (зокрема: ухвала Верховного Суду у складі колегії суддів Третьої судової палати Касаційного цивільного суду від 20 березня 2024 року у справі №316/1729/17, ухвали Верховного Суду у складі колегії суддів Першої судової палати Касаційного цивільного суду від 12 грудня 2024 року у справі №754/8519/23, від 08 травня 2025 року у справі №679/987/21 (від висновку у якій пропонує відступити Верховний Суд у складі колегії суддів Третьої судової палати Касаційного цивільного суду), від 03 грудня 2025 року у справі №711/3517/21, від 04 грудня 2025 року у справі №202/7552/21, ухвала Верховного Суду у складі колегії суддів Другої судової палати Касаційного цивільного суду від 02 квітня 2025 року у справі №1515/1812/12, постанови Верховного Суду у складі колегії суддів Другої судової палати Касаційного цивільного суду від 23 квітня 2025 року у справі №161/3963/21, від 28 травня 2025 року у справі №303/7578/23, від 05 червня 2025 року у справі №2-6997/11, постанова Верховного Суду у складі колегії суддів Першої судової палати Касаційного цивільного суду від 28 травня 2025 року у справі №489/267/22 та інші).

При цьому суд також враховує, що Президент України Указом від 24 лютого 2022 року №64/2022 в Україні ввів воєнний стан, який триває дотепер.

У Законі України від 15 березня 2022 року №2129-ІХ «Про внесення змін до розділу ХІІІ «Прикінцеві та перехідні положення» Закону України «Про виконавче провадження» (набув чинності з 25 березня 2022 року) зазначено, що тимчасово, на період до припинення або скасування воєнного стану на території України, зокрема, припиняється звернення стягнення на заробітну плату, пенсію, стипендію та інший дохід боржника (крім рішень про стягнення аліментів та рішень, боржниками за якими є громадяни російської федерації). За рішенням про стягнення аліментів підприємства, установи, організації, фізичні особи, фізичні особи - підприємці, які здійснюють відрахування з заробітної плати, пенсії, стипендії та інших доходів боржника, перераховують стягнуті кошти на визначений у заяві або зверненні стягувача рахунок, а у разі відсутності реквізитів рахунка стягувача - на відповідний рахунок органу державної виконавчої служби, приватного виконавця.

Згідно з пп. 1 п. 1 Закону України від 03 березня 2022 року №2115-IX «Про захист інтересів суб`єктів подання звітності та інших документів у період дії воєнного стану або стану війни» фізичні особи, фізичні особи - підприємці, юридичні особи (крім тих, які наділені бюджетними повноваженнями згідно із законодавством, а також державних унітарних підприємств, господарських товариств, у статутному капіталі яких більше 50 відсотків акцій (часток) належать державі або іншому господарському товариству, у статутному капіталі якого більше 50 відсотків акцій (часток) належать державі) подають облікові, фінансові, бухгалтерські, розрахункові, аудиторські звіти та будь-які інші документи, подання яких вимагається відповідно до законодавства, у паперовій та/або електронній формі протягом трьох місяців після припинення чи скасування воєнного стану або стану війни за весь період неподання звітності чи обов`язку подати документи.

Отже, починаючи зі звітного періоду за лютий 2022 року, у зв`язку із незабезпеченням повноти подання звітності респондентами, органи державної статистики призупинили оприлюднення статистичної інформації щодо середньомісячної заробітної плати штатних працівників по регіонах України.

Водночас законодавець не вніс будь-яких змін до ст. 195 СК України щодо визначення заборгованості за аліментами платника аліментів, який не працював на час виникнення заборгованості, у період воєнного стану, а тому у державного виконавця не було підстав розраховувати заборгованість за аліментами іншим чином, аніж з останніх показників середньої заробітної плати працівника для даної місцевості, оприлюдненої органом статистики.

05.07.2025 набув чинності Закон України «Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законів України щодо розширення доступу пацієнтів до лікарських засобів, що підлягають закупівлі особою, уповноваженою на здійснення закупівель у сфері охорони здоров`я, шляхом укладення договорів керованого доступу».

Згідно з пп. 4 п. 2 розділу ІІ «Прикінцеві положення» вказаного Закону, пункт 1 Закону України від 03 березня 2022 року №2115-IX «Про захист інтересів суб`єктів подання звітності та інших документів у період дії воєнного стану або стану війни» із наступними змінами доповнено підпунктом 13 такого змісту:

«13) дія підпунктів 1-4 цього пункту не поширюється на подання статистичної та фінансової звітності до органів державної статистики та інших виробників офіційної статистики, а також на перевірку своєчасності та повноти її подання. Особи, які підлягають статистичному спостереженню, у встановленому законодавством порядку протягом трьох місяців з дня набрання чинності Законом України «Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законів України щодо розширення доступу пацієнтів до лікарських засобів, що підлягають закупівлі особою, уповноваженою на здійснення закупівель у сфері охорони здоров`я, шляхом укладення договорів керованого доступу» зобов`язані подати до органів державної статистики та інших виробників офіційної статистики неподану статистичну та фінансову звітність за весь період неподання відповідно до цього Закону.».

Зазначене свідчить про відновлення обов`язку подання фізичними та юридичними особами статистичної та фінансової звітності до органів державної статистики в умовах дії в Україні воєнного стану, що, у свою чергу, дає змогу Державній службі статистики України та її територіальним органам збирати та обробляти повні дані й поширювати інформацію, зокрема й щодо середньої заробітної плати штатних працівників для даної місцевості.

На час складення державним виконавцем розрахунку, а саме станом на 13.04.2026, згідно з інформацією, яка надана Головним управлінням статистики у Сумській області, востаннє відомості про розмір середньої заробітної плати по цьому регіону оприлюднені за IV квартал 2025 року, відповідно до яких розмір середньомісячної заробітної плати штатних працівників Охтирського району становить 22615 грн, який й повинна була використовувати державний виконавець під час здійснення розрахунку заборгованості.

Проте, при здійсненні розрахунку заборгованості зі сплати аліментів від 13.04.2026 державний виконавець неправомірно застосувала розмір середньої заробітної плати працівника для цієї місцевості в січні 2026 року в сумі 22939 грн, а в лютому та березні 2026 року 22539 грн.

Суд наголошує, що обчислення заборгованості за аліментами із використанням інших даних, аніж ті, що передбачені частиною другою статті 195 СК України, а саме показника середньої заробітної плати працівника для даної місцевості, суперечить законодавчим приписам.

За таких обставин, суд вважає, що скарга ОСОБА_2 підлягає задоволенню.

При цьому, суд не бере до уваги доводи державного виконавця про наявність підстав для закриття провадження у справі через наявність судового рішення, що набрало законної сили, ухваленого між тими самими сторонами, про той самий предмет і з тих самих підстав, а саме ухвали Охтирського міськрайонного суду Сумської області від 16.12.2025 по справі №583/4648/25 (провадження №4-с/583/26/25), якою відмовлено у задоволенні скарги ОСОБА_2 на дії/бездіяльність органу примусового виконання щодо визнання протиправними дії старшого державного виконавця Охтирського відділу державної виконавчої служби в Охтирському районі Сумської області Східного міжрегіонального управління Міністерства юстиції Матосової І.Ю. стосовно нарахування боргу по аліментах за липень, серпень та вересень 2025 року за показником середньої заробітної плати по Сумській області замість середньої заробітної плати по Охтирському району, скасування розрахунку заборгованості по аліментах від 01.10.2025 за вих. №74373 та зобов`язання виконавця надати розрахунок заборгованості зі сплати аліментів станом на 01.10.2025 з урахуванням середньомісячної зарплати для даного регіону, а саме Охтирського району.

Такі твердження державного виконавця є неспроможніми, оскільки вимоги ОСОБА_2 , викладені у скарзі, що була предметом судового контролю, за результатом якого постановлено ухвалу суду від 16.12.2025 у справі №583/4648/25 (провадження №4-с/583/26/25) та вимоги, викладені у скарзі, що є предметом судового контролю у цій справі, стосуються різних періодів нарахування заборгованості.

Керуючись ст. ст. 447-451 ЦПК України, суд

УХВАЛИВ:

Скаргу ОСОБА_2 задовольнити.

Визнати неправомірними дії державного виконавця Охтирського відділу державної виконавчої служби в Охтирському районі Сумської області Східного міжрегіонального управління Міністерства юстиції України Москаленко Марія Миколаївни.

Зобов`язати державного виконавця, на примусовому виконанні у якого перебуває виконавче провадження №63174660, провести обчислення заборгованості по аліментам відповідно до середньомісячної заробітної плати штатних працівників по Охтирському району Сумської області.

Ухвала суду може бути оскаржена безпосередньо до Сумського апеляційного суду шляхом подачі апеляційної скарги в п`ятнадцятиденний строк з дня проголошення ухвали. У разі якщо ухвалу було постановлено без участі особи, яка її оскаржує, апеляційна скарга подається протягом п`ятнадцяти днів з дня отримання копії ухвали.

Особа, що подала скаргу ОСОБА_2 , місце проживання: АДРЕСА_1 , РНОКПП НОМЕР_1 .

Суб`єкт, дії якого оскаржуються - державний виконавець Охтирського відділу державної виконавчої служби в Охтирському районі Сумської області Східного міжрегіонального управління Міністерства юстиції України Москаленко Марія Миколаївна, місцезнаходження: вул. Снайпера, буд. 3, м. Охтирка Сумської області, код ЄДРПОУ 34802639.

Боржник ОСОБА_3 , РНОКПП НОМЕР_2 .

Суддя Охтирського міськрайонного суду

Сумської області Н.Г. Яценко