ЗАПОРІЗЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
17 січня 2011 року Справа № 2а-10459/10/0870
Запорізький окружний адміністративний суд у складі:
головуючого суддіТатаринова Д.В.
при секретаріСандига В.М.
розглянув в відкритому судовому засіданні адміністративну справу
за позовом: Державної податкової інспекції у Комунарському районі м. Запоріжжя,
до: Субєкта підприємницької діяльності - фізичної особи ОСОБА_1, м. Запоріжжя,
про: стягнення заборгованості, -
за участю представників сторін:
від позивача: Сілецький Д.Ю. (довіреність №1493/10/10-014 від 02.12.2010 року);
Школова Ю.В. (довіреність № 1494/10/10-014 від 02.12.2010 року);
від відповідача: ОСОБА_1 (паспорт НОМЕР_1 від 10.08.1996 року);
ВСТАНОВИВ:
17 грудня 2010 року до Запорізького окружного адміністративного суду надійшов адміністративний позов Державної податкової інспекції у Комунарському районі м. Запоріжжя до Субєкта підприємницької діяльності - фізичної особи ОСОБА_1, у якому позивач просить стягнути з відповідача суму заборгованості зі сплати штрафних санкцій за порушення законодавства про патентування, норм регулювання обігу готівки та застосування реєстраторів розрахункових операцій у розмірі 4213, 50 грн.
У судовому засідання представник позивача підтримав заявлені позовні вимоги. В обґрунтування позовних вимог вказав, що фахівцями ДПІ у Комунарському районі м. Запоріжжя проведено ряд перевірок господарської одиниці відповідача, якими встановлено порушення відповідачем вимог Закону України «Про застосування РРО у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» №265/95 від 06 липня 1995 та складено відповідні акти, на підставі яких ДПІ у Комунарському районі винесені рішення № 0002312307/0 від 17 грудня 2008 року, № 0001372307/0 від 09 липня 2009 року, № 0002662307 від 29 грудня 2009 року та № 0003252307 від 11 листопада 2010 року про застосування штрафних (фінансових) санкцій на загальну суму 4213, 50 грн.
Відповідач в ході судового засідання пояснила, що згодна з сумою, виставлених податковою інспекцією, штрафних санкцій, але на протязі 2010 року здійснювала часткову оплату заборгованості кожний місяці по 50 грн. та надала копії відповідних квитанцій.
Як свідчать матеріали справи, ОСОБА_1 (код НОМЕР_4) зареєстрований як субєкт підприємницької діяльності фізична особа відділом реєстрації та єдиного реєстру Комунарської районної державної адміністрації Запорізької міської ради з 04 вересня 2001 року, відповідно до свідоцтва про державну реєстрацію.
Станом на 07 грудня 2010 року відповідач має заборгованість перед бюджетом за порушення законодавства про регулювання обігу готівки у розмірі 4213, 50 грн.
Податковий борг перед бюджетом виник на підставі наступного.
Працівниками ДПІ у Комунарському районі м. Запоріжжя проведено ряд перевірок субєкта господарської діяльності ПП ОСОБА_1, з питань дотримання порядку ведення розрахунків за товари, вимог з регулювання обігу готівки та наявності торгових патентів і ліцензій, про що складено акти перевірки № 7095/08/27/23 від 13 грудня 2008 року, № 0199/08/27/23 від 24 червня 2009 року, № 0442/08/27/23 від 16 грудня 2009 року та № 0446/08/27/23 від 01 листопада 2010 року.
Під час проведення перевірки встановлено порушення п.1, 2, 9, 11, 12, 13, ст. 3 Закону України «Про застосування реєстратора розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» №265/95 від 06 липня 1995 року, а саме: не проведення розрахункових операцій через РРО; не відповідність суми готівкових коштів на місці проведення розрахунків, сумі коштів, яка зазначена в денному звіті РРО; порушення режиму попереднього програмування; не роздрукування та не зберігання Z-звітів.
На підставі матеріалів перевірки керуючись положеннями ст. 17, 22 Закону України «Про застосування РРО у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» №265/95 від 06 липня 1995 року, ДПІ у Комунарському районі прийняті рішення про застосування штрафних (фінансових) санкцій № 0002312307/0 від 17 грудня 2008 року на суму 2172, 00 грн., № 0001372307/0 від 09 липня 2009 року на суму 922, 50 грн., № 0002662307 від 29 грудня 2009 року на суму 625, 00 грн. та № 0003252307 від 11 листопада 2010 року на суму 494, 00 грн.
Як свідчать матеріали справи, зазначені рішення отримані відповідачем особисто під підпис. Вказані рішення відповідачем не оскаржувались ні в адміністративному, ні в судовому порядку.
Відповідно до ст. 2 Закону України «Про державну податкову службу в Україні» № 509 ХІІ від 4 грудня 1990 року завданнями органів державної податкової служби є здійснення контролю за додержанням податкового законодавства, правильністю обчислення, повнотою і своєчасністю сплати до бюджетів, державних цільових фондів податків і зборів (обов'язкових платежів).
Пунктом 4 ст. 10 Закону України «Про державну податкову службу в Україні» передбачено, що державні податкові інспекції в районах, містах без районного поділу, районах у містах, міжрайонних та об'єднаних державних податкових інспекцій здійснюють у межах своїх повноважень контроль за законністю валютних операцій, додержанням порядку проведення готівкових розрахунків за товари (послуги) у встановленому законом порядку, за наявністю свідоцтв про державну реєстрацію суб'єктів підприємницької діяльності, ліцензій на проведення видів господарської діяльності, що підлягають ліцензуванню відповідно до закону, з наступною передачею матеріалів про виявлені порушення органам, що видають ці документи, за наявністю торгових патентів.
Пунктом 11 ст. 11 Закону України № 509 від 04 грудня 1990 року «Про державну податкову службу в Україні» передбачено, що органи державної податкової служби у випадках, в межах компетенції та у порядку, встановлених законами України, мають право застосовувати до платників податків фінансові (штрафні) санкції, стягувати до бюджетів та державних цільових фондів суми недоїмки, пені у випадках, порядку та розмірах, встановлених законами України.
Згідно ст. 3 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» суб'єкти підприємницької діяльності, які здійснюють розрахункові операції в готівковій та/або в безготівковій формі (із застосуванням платіжних карток, платіжних чеків, жетонів тощо) при продажу товарів (надані послуг) у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг, зобов'язані:
1) проводити розрахункові операції на повну суму покупки (надання послуги) через зареєстровані, опломбовані у встановленому порядку та переведені у фіскальний режим роботи реєстратори розрахункових операцій з роздрукуванням відповідних розрахункових документів, що підтверджують виконання розрахункових операцій, або у випадках, передбачених цим Законом, із застосуванням зареєстрованих у встановленому порядку розрахункових книжок;
2) видавати особі, яка отримує або повертає товар, отримує послугу або відмовляється від неї, розрахунковий документ встановленої форми на повну суму проведеної операції;
9)щоденно друкувати на реєстраторах розрахункових операцій (за виключенням автоматів з продажу товарів (послуг) фіскальні звітні чеки і забезпечувати їх зберігання в книгах обліку розрахункових операцій;
11) проводити розрахункові операції через реєстратори розрахункових операцій з використанням режиму попереднього програмування найменування, цін товарів (послуг) та обліку їх кількості;
12) вести у порядку, встановленому законодавством, облік товарних запасів на складах та/або за місцем їх реалізації, здійснювати продаж лише тих товарів, які відображені в такому обліку, за винятком продажу товарів особами, які відповідно до законодавства оподатковуються за правилами, що не передбачають ведення обліку обсягів реалізованих товарів (наданих послуг);
13) забезпечувати відповідність сум готівкових коштів на місці проведення розрахунків сумі коштів, яка зазначена в денному звіті реєстратора розрахункових операцій, а у випадку використання розрахункової книжки - загальній сумі продажу за розрахунковими квитанціями, виданими з початку робочого дня.
За вищезазначені порушення передбачена відповідальність ст.17, 22 Закону України «Про застосування РРО у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг».
Статтею 25 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» встановлено, що суми фінансових санкцій, які визначені статтею 17 цього Закону, підлягають перерахуванню суб'єктами підприємницької діяльності до Державного бюджету України в десятиденний термін з дня прийняття органами державної податкової служби України рішення про застосування таких фінансових санкцій.
В судовому засіданні досліджено надані відповідачем квитанції про сплату штрафних санкцій та встановлено, що відповідно до розрахунку заборгованості та зворотнього боку облікової картки платника за 2008, 2009, 2010, 2011 роки, загальна заборгованість відповідача по штрафним санкціям та пені становила 7059,01 грн. Частково сплачені відповідачем суми штрафних санкцій зараховані в погашення, але не стосуються спірних рішень про застосування штрафних санкцій які є предметом розгляду по даній адміністративній справі.
Заборгованість в сумі 4213, 50 грн., яка нарахована відповідно до рішень про застосування штрафних санкцій № 0002312307/0 від 17 грудня 2008 року, № 0001372307/0 від 09 липня 2009 року, № 0002662307 від 29 грудня 2009 року та № 0003252307 від 11 листопада 2010 року на момент розгляду справи, в адміністративному та судовому порядку не оскаржена, в установлений законом термін в добровільному порядку сума не погашена.
У разі несплати названих санкцій, податкова має право на звернення до суду відповідно до ч. 2 ст. 124 Конституції України.
Отже, посилання позивача є обґрунтованими та такими, що відповідають законодавству.
На підставі викладеного, враховуючи положення ч. 1 ст. 11 КАС України (розгляд і вирішення справ в адміністративних судах здійснюється на засадах змагальності сторін та свободи в наданні ними суду своїх доказів і у доведеності перед судом їх переконливості) та ч. 1 ст. 71 КАС України (кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення) суд вважає позовні вимоги Державної податкової інспекції у Комунарському районі м. Запоріжжя про стягнення з субєкта підприємницької діяльності - фізичної особи ОСОБА_1 заборгованості по сплаті штрафних санкцій у розмірі 4213, 50 грн. доведеними, документально підтвердженими та такими, що підлягають задоволенню у повному обсязі.
Оскільки на час розгляду справи в суді відповідачем не надано доказів сплати штрафних санкцій, позовні вимоги позивача про стягнення з відповідача штрафних санкцій у розмірі 4213, 50 грн. є законними та підтвердженими зібраними у справі доказами.
Відповідно до приписів п. 4 ст. 94 КАС України, у справах, в яких позивачем є субєкт владних повноважень, а відповідачем - фізична чи юридична особа, судові витрати, здійснені позивачем, з відповідача не стягуються.
Керуючись ст. ст. 94, 158, 160, 162, 163, 167 КАС України, суд,
ПОСТАНОВИВ:
Адміністративний позов задовольнити повністю.
Стягнути з Субєкта підприємницької діяльності - фізичної особи ОСОБА_1 (ЄДРПОУ НОМЕР_4) на користь державного бюджету у Комунарському районі м. Запоріжжя (р/р 34128999700005, код платежу 99999999, призначення платежу «податкова застава», банк ГУДКУ у Запорізькій області, МФО 813015, одержувач Держбюджет у Комунарському районі м. Запоріжжя, ЄДРПОУ 34677119) борг у сумі 4213 (чотири тисячі двісті тринадцять гривень) 50 коп.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо вона не була подана у встановлені строки. У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду через Запорізький окружний адміністративний суд шляхом подачі в 10-денний строк з дня її проголошення, а в разі складення постанови у повному обсязі відповідно до статті 160 КАС України, або прийняття постанови у письмовому провадженні - з дня отримання копії постанови, апеляційної скарги, з подачею її копії відповідно до кількості осіб, які беруть участь у справі.
Якщо суб'єкта владних повноважень у випадках та порядку, передбачених частиною четвертою статті 167 КАС України, було повідомлено про можливість отримання копії постанови суду безпосередньо в суді, то десятиденний строк на апеляційне оскарження постанови суду обчислюється з наступного дня після закінчення п'ятиденного строку з моменту отримання суб'єктом владних повноважень повідомлення про можливість отримання копії постанови суду.
Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.
Постанова в повному обсязі у відповідності до вимог ст. 160 КАС України оформлена і підписана 01 лютого 2011 року.
Суддя/підпис/Д.В. Татаринов