Постанова № 136238070, 01.05.2026, Долинський районний суд Кіровоградської області

Дата ухвалення
01.05.2026
Номер справи
388/875/26
Номер документу
136238070
Форма судочинства
Про адмінправопорушення
Державний герб України Єдиний державний реєстр судових рішень

Долинський районний суд Кіровоградської області

________________

01.05.2026 Справа №: 388/875/26

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

01.05.2026 рокум. Долинська

Суддя Долинського районного суду Кіровоградської області Баранський Д.М., за участю прокурора Вітряка Р.Ю., розглянув матеріали, що надійшли від Управління стратегічних розслідувань в Кіровоградській області Департаменту стратегічних розслідувань Національної поліції України про притягнення до адміністративної відповідальності: ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянки України, ідентифікаційний номер: НОМЕР_1 , проживає за адресою: АДРЕСА_1 ,

за частиною 1 статті 172-6, частиною 1 статті 172-6, частиною 1 статті 172-6, частиною 1 статті 172-6 Кодексу України про адміністративні правопорушення,

ВСТАНОВИВ:

ОСОБА_1 , будучи, у т.ч. станом на 00 год. 00 хв. 01 січня 2024 року, суб`єктом декларування в розумінні Закону, а саме: особою, зазначеною у підпункті «в» пункту 1 частини першої статті 3 цього Закону (державний службовець), у період часу з 00 год. 00 хв. 01 січня 2024 року до 00 год. 00 хв. 01 квітня 2024 року в порушення вимог абз.2 ч.2 ст. 45 Закону (Особи, які припинили діяльність, пов`язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, або іншу діяльність, зазначену у підпунктах «а», «в»-«ґ» пункту 2 частини першої статті 3 цього Закону, зобов`язані щорічно до 1 квітня наступного року після року припинення діяльності подати в установленому частиною першою цієї статті порядку декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за минулий рік)несвоєчасно подала без поважних причин декларацію особи, яка припинила діяльність, пов`язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування за 2023 рік, а саме 05 лютого 2026 року о 12 год.54 хв., чим вчинила адміністративне правопорушення, пов`язане з корупцією, відповідальність за вчинення якого передбачена частиною 1 статті 172-6 Кодексу України про адміністративні правопорушення.

Крім того, ОСОБА_1 , будучи, у т.ч. станом на 00 год. 00 хв. 01 січня 2023 року, суб`єктом декларування в розумінні Закону, а саме: особою, зазначеною у підпункті «в» пункту 1 частини першої статті 3 цього Закону (державний службовець), у період часу з 00 год. 00 хв. 01 січня 2023 року до 00 год. 00 хв. 01 лютого 2024 року в порушення вимог ч.1 ст. 45 Закону (Особи, зазначені у пункті 1, підпунктах «а», «в»-«ґ» пункту 2 частини першої статті 3 цього Закону, зобов`язані щорічно до 1 квітня подавати шляхом заповнення на офіційному веб-сайті Національного агентства декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за минулий рік за формою, що визначається Національним агентством), несвоєчасно подала без поважних причин декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2022 рік, а саме 08 січня 2026 року о 23 год. 35 хв., чим вчинила адміністративне правопорушення, пов`язане з корупцією, відповідальність за вчинення якого передбачена частиною 1 статті 172-6 Кодексу України про адміністративні правопорушення.

Крім того, ОСОБА_1 , будучи, у т.ч. станом на 00 год. 00 хв. 01 січня 2022 року, суб`єктом декларування в розумінні Закону, а саме: особою, зазначеною у підпункті «в» пункту 1 частини першої статті 3 цього Закону (державний службовець), у період часу з 00 год. 00 хв. 01 січня 2022 року до 00 год. 00 хв. 01 лютого 2024 року в порушення вимог ч.1 ст. 45 Закону (Особи, зазначені у пункті 1, підпунктах «а», «в»-«ґ» пункту 2 частини першої статті 3 цього Закону, зобов`язані щорічно до 1 квітня подавати шляхом заповнення на офіційному веб-сайті Національного агентства декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за минулий рік за формою, що визначається Національним агентством), несвоєчасно подала без поважних причин декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2021 рік, а саме 22 листопада 2025 року о 14 год. 36 хв., чим вчинила адміністративне правопорушення, пов`язане з корупцією, відповідальність за вчинення якого передбачена частиною 1 статті 172-6 Кодексу України про адміністративні правопорушення.

Крім того, ОСОБА_1 , будучи, у т.ч. станом на 00 год. 00 хв. 02 березня 2023 року, суб`єктом декларування в розумінні Закону, а саме: особою, зазначеною у підпункті «в» пункту 1 частини першої статті 3 цього Закону (державний службовець), у період часу з 00 год. 00 хв. 02 березня 2023 року до 00 год. 00 хв. 31 березня 2023 року в порушення вимог ч.2 ст. 45 Закону (Особи, зазначені у пункті 1, підпунктах «а», «в»-«ґ» пункту 2 частини першої статті 3 цього Закону, які припиняють діяльність, пов`язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, протягом 30 календарних днів з дня припинення відповідної діяльності подають декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за період, не охоплений раніше поданими деклараціями) несвоєчасно подала без поважних причин декларацію особи, яка припиняє діяльність, пов`язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, а саме 28 жовтня 2025 року о 13 год. 51 хв., чим вчинила адміністративне правопорушення, пов`язане з корупцією, відповідальність за вчинення якого передбачена частиною 1 статті 172-6 Кодексу України про адміністративні правопорушення.

У судове засідання ОСОБА_1 не з`явилась, однак надіслала до суду заяву про розгляд справи за її відсутності, вину у вчиненні адміністративних правопорушень визнає в повному обсязі.

Заслухавши думку прокурора, дослідивши матеріали справи про адміністративне правопорушення, суд дійшов до такого висновку.

Стосовно складеного протоколу № 80/26 від 11 березня 2026 року про адміністративне правопорушення, пов`язане з корупцією можна навести наступне.

Згідно наказу Південно-Східного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м.Дніпро) від 01 лютого 2021 року № 254-к «Про призначення ОСОБА_1 », ОСОБА_1 призначена на посаду старшого державного виконавця Долинського районного відділу державної виконавчої служби Південно-Східного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м.Дніпро) з 01 лютого 2021 року.

Наказом Південно-Східного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м.Дніпро) від 14 липня 2021 року № 2716-к «Про звільнення ОСОБА_1 » ОСОБА_1 звільнена із посади старшого державного виконавця Долинського районного відділу державної виконавчої служби Південно-Східного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м.Дніпро) з 14 липня 2021 року.

Наказом Південно-Східного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м.Дніпро) від 14 липня 2021 року № 2720-к «Про призначення ОСОБА_1 », ОСОБА_1 призначена на посаду старшого державного виконавця Долинського районного відділу державної виконавчої службиПівденно-Східного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м.Дніпро), як переможця конкурсу, зі збереженням 9 рангу державного службовця в межах категорії «В» посад державної служби.

Згідно наказу Південно-Східного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м.Дніпро) від 19 липня 2021 року № 2875-к «Про особовий склад» у відповідності до наказу Міністерства юстиції України від 14 червня 2021 року № 2154/5 «Про перейменування відділів державної служби» та наказу Південно-Східного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м.Дніпро) від 14 липня 2021 року № 2697-к «Про введення в дію структури та штатної чисельності Південно-Східного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м.Дніпро), Зведеного штатного розпису на 2021 рік Південно-Східного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м.Дніпро) та Штатного розпису Південно-Східного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м.Дніпро), ОСОБА_1 , вважати такою, що з 19 липня 2021 року працює на посаді старшого державного виконавця Долинського відділу державної виконавчої служби у Кропивницькому районі Кіровоградської області Південно-Східного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м.Дніпро).

Наказом Південного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м.Одеса) від 29 грудня 2022 року № 4935-к «Про особовий склад» у відповідності до постанови Кабінету Міністрів України «Про реорганізацію міжрегіональних територіальних органів Міністерства юстиції» від 16 серпня 2022 року №с 912, наказу Міністерства юстиції України від 22 вересня 2022 року № 4011/5 «Про реорганізацію міжрегіональних управлінь Міністерства юстиції» (зі змінами) та наказу Міністерства юстиції від 16 листопада 2022 року № 5128/5 «Про відділи державної виконавчої служби, ОСОБА_1 , старшого державного виконавця Долинського відділу державної виконавчої служби у Кропивницькому районі Кіровоградської області Південно-Східного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м.Дніпро), вважати такою, що з 01 січня 2023 року працює на посаді старшого державного виконавця Долинського відділу державної виконавчої служби у Кропивницькому районі Кіровоградської області Південного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м.Одеса).

Наказом Південного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м.Одеса) від 14 лютого 2023 року № 1076-к «Про звільнення ОСОБА_1 », ОСОБА_1 звільнена з посади старшого державного виконавця Долинського відділу державної виконавчої служби у Кропивницькому районі Кіровоградської області Південного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м.Одеса) з 01 березня 2023 року.

Згідно додатків до листа Дніпровського міжрегіонального управління Міністерства юстиції України від 10 лютого 2026 року № 4239/12.6-20 ОСОБА_1 під підпис 01 березня 2023 року ознайомлена з положеннями щодо обов`язку, осіб, зазначених в пункті 1, підпунктах «а», «в»-«ґ» пункту 2 частини першої статті 3 Закону України «Про запобігання корупції», які припинили діяльність, пов`язану із виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, до 00 год. 00 хв. 01 квітня наступного після такого припинення року подати декларацію, що охоплює попередній рік (період з 01 січня до 31 грудня включно).

Водночас, ОСОБА_1 , листом Південного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м.Одеса) від 17 лютого 2023 року № 10198-12.6-20 «Щодо звільнення ОСОБА_1 », ознайомлена щодо особливостей подання декларацій осіб, які припиняють діяльність, пов`язану із виконанням функцій держави або місцевого самоврядування в умовах воєнного стану.

Згідно додатків до листа Дніпровського міжрегіонального управління Міністерства юстиції України від 10 лютого 2026 року № 4239/12.6-20 ОСОБА_1 під підпис ознайомлена із пам`яткою суб`єктам декларування, які припиняють/припинили діяльність, пов`язану із виконанням функцій держави.

Таким чином, ОСОБА_1 станом на 00 год. 00 хв. 01 січня 2024 року була суб`єктом декларування у розумінні та відповідно до п.п. «в» п.1 ч.1 ст. 3, абз.2 ч.2 ст. 45 Закону (Особи, які припинили діяльність, пов`язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, або іншу діяльність, зазначену у підпунктах «а», «в»-«ґ» пункту 2 частини першої статті 3, зобов`язані до 1 квітня наступного року після року припинення діяльності подати в установленому частиною першою цієї статті порядку декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за минулий рік) суб`єктом, на якого поширюється дія цього Закону.

З урахуванням положень вказаних нормативних актів можна дійти до висновку, що у суб`єкта декларування (державного службовця) ОСОБА_1 01 січня 2024 року виник обов`язок подати декларацію особи, яка припинила діяльність, пов`язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування у період з 00 год. 00 хв. 01 січня 2024 року до 00 год. 00 хв. 01 квітня 2024 року.

Відповідно до відомостей з публічної частини Реєстру декларація за 2023 рік ОСОБА_1 , як суб`єкта декларування, опублікована (подана) шляхом заповнення відповідної форми на веб-ресурсі https://public.nazk.gov.ua 05 лютого 2026 року о 12 год.54 хв., тобто після кінцевої дати подачі такої декларації - несвоєчасно (https: //public, nazk.gov. ua/documents/6d64a63b-7899-4046-9151-03a80a390d42).

Рішенням від 04 квітня 2017 року № 124 «Про визначення поважної причини несвоєчасного подання декларацій особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування» НАЗК визначило, що поважною причиною несвоєчасного подання декларацій є неналежне функціонування Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.

Під поважними причинами слід розуміти неможливість особи подати вчасно декларацію у зв`язку з хворобою, перебуванням особи на лікуванні, внаслідок стихійного лиха, технічних збоїв офіційного веб-сайту Національного агентства з питань запобігання корупції, витребуванням відомостей, необхідних для внесення в декларацію.

Відповідно до положень ст.172-6 КУпАП за порушення вимог фінансового контролю, у т.ч., що полягає у несвоєчасному поданні без поважних причин декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, передбачено адміністративну відповідальність у вигляді штрафу від п`ятдесяти до ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Приміткою до ст.172-6 КУпАП визначається, що суб`єктом правопорушень у цій статті є особи, які відповідно до частин першої та другої статті 45 Закону зобов`язані подавати декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.

Згідно ст.68 Конституції України кожен зобов`язаний неухильно додержуватися Конституції України та законів України. Незнання законів не звільняє від юридичної відповідальності.

У відповідності до ст. 1 Закону визначено, що правопорушення, пов`язане з корупцією - діяння, що не містить ознак корупції, але порушує встановлені цим Законом вимоги, заборони та обмеження, вчинене особою, зазначеною у ч. 1 ст. 3 Закону, за яке законом встановлено кримінальну, адміністративну, дисциплінарну та/або цивільно-правову відповідальність.

ОСОБА_1 вчинила без поважних причин дію, що полягає у несвоєчасному (поза встановленим законом межами) поданні декларації, перебуваючи у стані безперервного продовження бездіяльності до часу подання декларації, безперервно, порушуючи Закон з 00 год.00 хв. 01 квітня 2024 року по 12 год.54 хв. 05 лютого 2026 року, включно.

Місцем вчинення адміністративного правопорушення, пов`язаного з корупцією, відповідальність за яке передбачена частиною 1 статті 172-6 КУпАП, є місце проживання ОСОБА_1 , оскільки обов`язок декларування виник у ОСОБА_1 у зв`язку із припиненням виконання обов`язків старшого державного виконавця Долинського відділу державної виконавчої служби у Кропивницькому районі Кіровоградської області Південного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м.Одеса), а саме за адресою: Кіровоградська область, Кропивницький район, місто Долинська, вулиця Центральна, 82.

Датою вчинення адміністративного правопорушення, пов`язаного з корупцією, є дата та час несвоєчасного подання декларації, тобто 05 лютого 2026 рокуо 12 год.54 хв., а фактичним моментом виявлення вчиненого ОСОБА_1 адміністративного правопорушення, пов`язаного з корупцією, відповідальність за вчинення якого передбачена частиною 1 статті 172-6 КУпАП, є дата складання адміністративного протоколу, тобто 11 березня 2026 року.

Стосовно складеного протоколу № 81/26 від 11 березня 2026 року про адміністративне правопорушення, пов`язане з корупцією можна навести наступне.

Згідно додатків до листа Дніпровського міжрегіонального управління Міністерства юстиції України від 10 лютого 2026 року № 4239/12.6-20 ОСОБА_1 під підпис 25 січня 2021 року ознайомлена з вимогами й обмеженнями щодо прийняття та проходження державної служби відповідно до законів України «Про державну службу», «Про запобігання корупції», Законом України «Про захист персональних даних», Загальними правилами етичної поведінки державних службовців та посадових осіб місцевого самоврядування, затвердженими наказом Каціонального агентства України з питань державної служби від 05 серпня 2016 року № 158, зареєстрованими в Міністерстві юстиції України 31 серпня 2016 року за № 1203/29333, правилами внутрішнього службового розпорядку державної служби та необхідністю повідомлення про зміну даних та зобов`язувалась їх дотримуватись.

Водночас, ОСОБА_1 , листом Південного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м.Одеса) від 17 лютого 2023 року № 10198-12.6-20 «Щодо звільнення ОСОБА_1 », ознайомлена щодо особливостей подання декларацій в умовах воєнного стану.

Згідно Закону України від 03 березня 2022 «Про захист інтересів суб`єктів подання звітності та інших документів у період дії воєнного стану або стану війни», у період дії воєнного стану або стану війни будь-які перевірки щодо своєчасності та повноти подання будь-яких звітів чи документів світового характеру уповноваженими органами не здійснюються; а декларації потрібно буде подати протягом трьох місяців після закінчення воєнного стану.

Також після введення воєнного стану в країні, Національне агентство з питань запобігання корупції обмежило доступ до публічної частини реєстру декларацій, щоб максимально захистити особисті дані.

Законом України від 20 вересня 2023 року «Про внесення змін до деяких законів України про визначення порядку подання декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, в умовах воєнного стану», який набрав чинності, 12 жовтня 2023 відновлено обов`язок подання декларацій, повідомлень про суттєві зміни у майновому стані, та ряд інших зобов`язань, які були призупинені під час дії воєнного стану на території України.

Згідно даного закону Кампанія декларування за 2021-2022 роки тривала до 31 січня 2024 року. До зазначеної дати декларанти мали подати декларації за відповідні звітні періоди у 2021-2022 роках, у тому числі для проведення спец перевірок, крім тих осіб, які подали їх добровільно раніше.

Таким чином, ОСОБА_1 станом на 00 год. 00 хв. 01 січня 2023 року була суб`єктом декларування у розумінні та відповідно до п.п. «в» п.1 ч.1 ст. 3, ч.1 ст. 45 Закону (Особи, зазначені у пункті 1, підпунктах «а», «в»-«ґ» пункту 2 частини першої статті 3 цього Закону, зобов`язані щорічно до 1 квітня подавати шляхом заповнення на офіційному веб-сайті Національного агентства декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за минулий рік за формою, що визначається Національним агентством), суб`єктом, на якого поширюється дія цього Закону.

З урахуванням положень вказаних нормативних актів можна дійти до висновку, що у суб`єкта декларування (державного службовця) ОСОБА_1 01 січня 2023 року виник обов`язок подати декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2022 рік у період з 00 год. 00 хв. 01 січня 2023 року до 00 год. 00 хв. 01 лютого 2024 року.

Відповідно до відомостей з публічної частини Реєстру декларація за 2022 рік ОСОБА_1 , як суб`єкта декларування, опублікована (подана) шляхом заповнення відповідної форми на веб-ресурсі https://public.nazk.gov.ua 08 січня 2026 року о 23 год.35 хв., тобто після кінцевої дати подачі такої декларації - несвоєчасно (https: //public, nazk.gov. ua/documents/472e9431-a8f8-4a52-a55a-77c78bele9ee).

Рішенням від 04 квітня 2017 року № 124 «Про визначення поважної причини несвоєчасного подання декларацій особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування» НАЗК визначило, що поважною причиною несвоєчасного подання декларацій є неналежне функціонування Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.

ОСОБА_1 вчинила без поважних причин дію, що полягає у несвоєчасному (поза встановленим законом межами) поданні декларації, перебуваючи у стані безперервного продовження бездіяльності до часу подання декларації, безперервно, порушуючи Закон з 00 год.00 хв. 01 лютого 2024 року по 23 год.35 хв. 08 січня 2026 року, включно.

Місцем вчинення адміністративного правопорушення, пов`язаного з корупцією, відповідальність за яке передбачена частиною 1 статті 172-6 КУпАП, є місце проживання ОСОБА_1 , оскільки остання подала дану декларацію вже після припинення виконання обов`язків старшого державного виконавця Долинського відділу державної виконавчої служби у Кропивницькому районі Кіровоградської області Південного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м.Одеса), а саме за адресою: Кіровоградська область, Кропивницький район, місто Долинська, вулиця Центральна, 82.

Датою вчинення адміністративного правопорушення, пов`язаного з корупцією, є дата та час несвоєчасного подання декларації, тобто 08 січня 2026 року о 23 год.35 хв., а фактичним моментом виявлення вчиненого ОСОБА_1 адміністративного правопорушення, пов`язаного з корупцією, відповідальність за вчинення якого передбачена частиною 1 статті 172-6 КУпАП, є дата складання адміністративного протоколу, тобто 11 березня 2026 року.

Стосовно складеного протоколу № 82/26 від 11 березня 2026 року про адміністративне правопорушення, пов`язане з корупцією можна навести наступне.

Згідно додатків до листа Дніпровського міжрегіонального управління Міністерства юстиції України від 10 лютого 2026 року № 4239/12.6-20 ОСОБА_1 під підпис 25 січня 2021 року ознайомлена з вимогами й обмеженнями щодо прийняття та проходження державної служби відповідно до законів України «Про державну службу», «Про запобігання корупції», Законом України «Про захист персональних даних», Загальними правилами етичної поведінки державних службовців та посадових осіб місцевого самоврядування, затвердженими наказом Каціонального агентства України з питань державної служби від 05 серпня 2016 року № 158, зареєстрованими в Міністерстві юстиції України 31 серпня 2016 року за № 1203/29333, правилами внутрішнього службового розпорядку державної служби та необхідністю повідомлення про зміну даних та зобов`язувалась їх дотримуватись.

Водночас, ОСОБА_1 , листом Південного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м.Одеса) від 17 лютого 2023 року № 10198-12.6-20 «Щодо звільнення ОСОБА_1 », ознайомлена щодо особливостей подання декларацій в умовах воєнного стану.

Таким чином, ОСОБА_1 станом на 00 год. 00 хв. 01 січня 2022 року була суб`єктом декларування у розумінні та відповідно до п.п. «в» п.1 ч.1 ст. 3, ч.1 ст. 45 Закону (Особи, зазначені у пункті 1, підпунктах «а», «в»-«ґ» пункту 2 частини першої статті 3 цього Закону, зобов`язані щорічно до 1 квітня подавати шляхом заповнення на офіційному веб-сайті Національного агентства декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за минулий рік за формою, що визначається Національним агентством), суб`єктом, на якого поширюється дія цього Закону.

Згідно Закону України від 03 березня 2022 «Про захист інтересів суб`єктів подання звітності та інших документів у період дії воєнного стану або стану війни», у період дії воєнного стану або стану війни будь-які перевірки щодо своєчасності та повноти подання будь-яких звітів чи документів світового характеру уповноваженими органами не здійснюються; а декларації потрібно буде подати протягом трьох місяців після закінчення воєнного стану.

Також після введення воєнного стану в країні, Національне агентство з питань запобігання корупції обмежило доступ до публічної частини реєстру декларацій, щоб максимально захистити особисті дані.

Законом України від 20 вересня 2023 року «Про внесення змін до деяких законів України про визначення порядку подання декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, в умовах воєнного стану», який набрав чинності, 12 жовтня 2023 відновлено обов`язок подання декларацій, повідомлень про суттєві зміни у майновому стані, та ряд інших зобов`язань, які були призупинені під час дії воєнного стану на території України.

Згідно даного закону Кампанія декларування за 2021-2022 роки тривала до 31 січня 2024 року. До зазначеної дати декларанти мали подати декларації за відповідні звітні періоди у 2021-2022 роках, у тому числі для проведення спец перевірок, крім тих осіб, які подали їх добровільно раніше.

З урахуванням положень вказаних нормативних актів можна дійти до висновку, що у суб`єкта декларування (державного службовця) ОСОБА_1 01 січня 2022 року виник обов`язок подати декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2022 рік у період з 00 год. 00 хв. 01 січня 2022 року до 00 год. 00 хв. 01 лютого 2024 року.

Відповідно до відомостей з публічної частини Реєстру декларація за 2021 рік ОСОБА_1 , як суб`єкта декларування, опублікована (подана) шляхом заповнення відповідної форми на веб-ресурсі https://public.nazk.gov.ua 22 листопада 2025 року о 14 год.36 хв., тобто після кінцевої дати подачі такої декларації - несвоєчасно (https: //public, nazk.gov. ua/documents/60a1176c-522f-48b9-9650-1417a820240f).

Рішенням від 04 квітня 2017 року № 124 «Про визначення поважної причини несвоєчасного подання декларацій особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування» НАЗК визначило, що поважною причиною несвоєчасного подання декларацій є неналежне функціонування Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.

ОСОБА_1 вчинила без поважних причин дію, що полягає у несвоєчасному (поза встановленим законом межами) поданні декларації, перебуваючи у стані безперервного продовження бездіяльності до часу подання декларації, безперервно, порушуючи Закон з 00 год.00 хв. 01 лютого 2024 року по 14 год.36 хв. 22 листопада 2025 року, включно.

Місцем вчинення адміністративного правопорушення, пов`язаного з корупцією, відповідальність за яке передбачена частиною 1 статті 172-6 КУпАП, є місце проживання ОСОБА_1 , оскільки остання подала дану декларацію вже після припинення виконання обов`язків старшого державного виконавця Долинського відділу державної виконавчої служби у Кропивницькому районі Кіровоградської області Південного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м.Одеса), а саме за адресою: Кіровоградська область, Кропивницький район, місто Долинська, вулиця Центральна, 82.

Датою вчинення адміністративного правопорушення, пов`язаного з корупцією, є дата та час несвоєчасного подання декларації, тобто 22 листопада 2025 року о 14 год.36 хв., а фактичним моментом виявлення вчиненого ОСОБА_1 адміністративного правопорушення, пов`язаного з корупцією, відповідальність за вчинення якого передбачена частиною 1 статті 172-6 КУпАП, є дата складання адміністративного протоколу, тобто 11 березня 2026 року.

Стосовно складеного протоколу № 83/26 від 11 березня 2026 року про адміністративне правопорушення, пов`язане з корупцією можна навести наступне.

Згідно додатків до листа Дніпровського міжрегіонального управління Міністерства юстиції України від 10 лютого 2026 року № 4239/12.6-20 ОСОБА_1 під підпис 01 березня 2023 року ознайомлена з положеннями щодо обов`язку осіб, зазначених у пункті 1, підпунктах «а», «в»-«ґ» пункту 2 частини першої статті 3 Закону України «Про запобігання корупції», які припинили діяльність, пов`язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, до 00 год. 00 хв. 01 квітня наступного після такого припинення року подати декларацію, що охоплює попередній рік (період з 01 січня до 31 грудня включно).

Водночас, ОСОБА_1 , листом Південного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м.Одеса) від 17 лютого 2023 року № 10198-12.6-20 «Щодо звільнення ОСОБА_1 », ознайомлена щодо особливостей подання декларацій осіб, які припиняють діяльність, пов`язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування в умовах воєнного стану.

Згідно додатків до листа Дніпровського міжрегіонального управління Міністерства юстиції України від 10 лютого 2026 року № 4239/12.6-20 ОСОБА_1 під підпис ознайомлена із пам`яткою суб`єктам декларування, які припиняють/припинили діяльність, пов`язану із виконанням функцій держави.

Таким чином, ОСОБА_1 станом на 00 год. 00 хв. 02 березня 2023 року була суб`єктом декларування у розумінні та відповідно до п.п. «в» п.1 ч.1 ст. 3, абз.1 ч.2 ст. 45 Закону (Особи, зазначені у пункті 1, підпунктах «а», «в»-«ґ» пункту 2 частини першої статті 3 цього Закону, які припиняють діяльність, пов`язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, протягом 30 календарних днів з дня припинення відповідної діяльності подають декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за період, не охоплений раніше поданими деклараціями), суб`єктом, на якого поширюється дія цього Закону.

З урахуванням положень вказаних нормативних актів можна дійти до висновку, що у суб`єкта декларування (державного службовця) ОСОБА_1 02 березня 2023 року виник обов`язок подати декларацію особи, яка припиняє діяльність пов`язану із виконанням функцій держави або місцевого самоврядування у період з 00 год. 00 хв. 02 березня 2023 року до 00 год. 00 хв. 31 березня 2023 року.

Відповідно до відомостей з публічної частини Реєстру декларація при звільненні ОСОБА_1 , як суб`єкта декларування, опублікована (подана) шляхом заповнення відповідної форми на веб-ресурсі https://public.nazk.gov.ua 28 жовтня 2025 року о 13 год. 51 хв., тобто після кінцевої дати подачі такої декларації - несвоєчасно (https: //public, nazk.gov. ua/documents/82a0b3c3-d14b-4a2d-b093-260c7d567bld).

Рішенням від 04 квітня 2017 року № 124 «Про визначення поважної причини несвоєчасного подання декларацій особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування» НАЗК визначило, що поважною причиною несвоєчасного подання декларацій є неналежне функціонування Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.

ОСОБА_1 вчинила без поважних причин дію, що полягає у несвоєчасному (поза встановленим законом межами) поданні декларації, перебуваючи у стані безперервного продовження бездіяльності до часу подання декларації, безперервно, порушуючи Закон з 00 год.00 хв. 31 березня 2023 року по 13 год.51 хв. 28 жовтня 2025 року, включно.

Місцем вчинення адміністративного правопорушення, пов`язаного з корупцією, відповідальність за яке передбачена частиною 1 статті 172-6 КУпАП, є місце проживання ОСОБА_1 , оскільки обов`язок декларування виник у ОСОБА_1 у зв`язку із припиненням виконання обов`язків старшого державного виконавця Долинського відділу державної виконавчої служби у Кропивницькому районі Кіровоградської області Південного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м.Одеса), а саме за адресою: Кіровоградська область, Кропивницький район, місто Долинська, вулиця Центральна, 82.

Датою вчинення адміністративного правопорушення, пов`язаного з корупцією, є дата та час несвоєчасного подання декларації, тобто 28 жовтня 2025 року о 13 год. 51 хв., а фактичним моментом виявлення вчиненого ОСОБА_1 адміністративного правопорушення, пов`язаного з корупцією, відповідальність за вчинення якого передбачена частиною 1 статті 172-6 КУпАП, є дата складання адміністративного протоколу, тобто 11 березня 2026 року.

З огляду на вищезазначене, можливо дійти висновку, що мають місце дії у вчиненні яких ОСОБА_1 обвинувачується та ці дії мають склад адміністративного правопорушення, передбаченого частиною 1 статті 172-6 Кодексу України про адміністративні правопорушення, тобто несвоєчасне подання без поважних причин декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.

За матеріалами справи про адміністративне правопорушення, з часу вчинення та виявлення адміністративного правопорушення не минули строки, визначені статтею 38 Кодексу України про адміністративні правопорушення.

Згідно ст. 36 Кодексу України про адміністративні правопорушення при вчиненні однією особою двох або більше адміністративних правопорушень адміністративне стягнення накладається за кожне правопорушення окремо. Якщо особа вчинила кілька адміністративних правопорушень, справи про які одночасно розглядаються одним і тим же органом (посадовою особою), стягнення накладається в межах санкції, встановленої за більш серйозне правопорушення з числа вчинених. До основного стягнення в цьому разі може бути приєднано одне з додаткових стягнень, передбачених статтями про відповідальність за будь-яке з вчинених правопорушень.

Враховуючи зазначене правило, вважаю накласти на ОСОБА_1 стягнення у межах санкції ч.1 ст. 172-6 Кодексу України про адміністративні правопорушення.

Призначаючи адміністративне стягнення суд враховує особу правопорушниці, обставини правопорушення, характер і тяжкість учиненого.

Відповідно до частин 1-2 статті 4 Закону України «Про судовий збір» судовий збір справляється у відповідному розмірі від прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі. Ставки судового збору встановлюються у таких розмірах: у разі ухвалення судом постанови про накладення адміністративного стягнення 0,2 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб.

Таким чином, з ОСОБА_1 підлягає стягненню в дохід держави судовий збір у розмірі 665,60грн, тобто 0,2 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб.

Керуючись статтями 23, 33-35, 38, 172-6, 221, 247, 251, 252, 283, 284, 285 Кодексу України про адміністративні правопорушення,

ПОСТАНОВИВ:

ОСОБА_1 визнати винною у вчиненні адміністративних правопорушень, передбачених ч.1 ст. 172-6, ч.1 ст. 172-6, ч.1 ст. 172-6, ч.1 ст. 172-6 Кодексу України про адміністративні правопорушення.

Згідно зі ст. 36 Кодексу України про адміністративні правопорушення у межах санкції ч.1 ст. 172-6 Кодексу України про адміністративні правопорушення накласти на ОСОБА_1 адміністративне стягнення у виді штрафу у розмірі 918 грн (дев`ятсот вісімнадцять гривень).

Стягнути з ОСОБА_1 в дохід держави 665,60 грн (шістсот шістдесят п`ять гривень шістдесят копійок) судового збору (рахунок для сплати: UA908999980313111256000026001, банк: ГУК у м. Києві/м. Київ/22030106, код: 37993783, код класифікації бюджетів: 22030106).

Стягувач судового збору: Державна судова адміністрація України (місцезнаходження за адресою: вул. Липська, 18/5, м. Київ, 01021, код ЄДРПОУ: 26255795).

У разі несплати правопорушником штрафу у строк, установлений частиною першою статті 307 цього Кодексу, постанова про накладення штрафу надсилається для примусового виконання до органу державної виконавчої служби за місцем проживання порушника, роботи або за місцезнаходженням його майна в порядку, встановленому законом.

У порядку примусового виконання постанови про стягнення штрафу за вчинення адміністративного правопорушення з правопорушника стягується:

подвійний розмір штрафу, визначеного у відповідній статті цього Кодексу та зазначеного у постанові про стягнення штрафу;

витрати на облік зазначених правопорушень. Розмір витрат на облік правопорушень визначається Кабінетом Міністрів України.

Постанова судді у справі про адміністративне правопорушення може бути оскаржена особою, яку притягнуто до адміністративної відповідальності, її законним представником, захисником, потерпілим, його представником протягом десяти днів з дня винесення постанови до Кропивницького апеляційного суду через Долинський районний суд Кіровоградської області. Апеляційна скарга, подана після закінчення цього строку, повертається апеляційним судом особі, яка її подала, якщо вона не заявляє клопотання про поновлення цього строку, а також якщо у поновленні строку відмовлено (ч. 2 ст. 294 Кодексу України про адміністративні правопорушення).

Суддя Долинського районного судуД. М. Баранський