Єдиний державний реєстр судових рішень
ПОЛТАВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
УХВАЛА
про прийняття позовної заяви до розгляду та відкриття провадження в адміністративній справі
04 травня 2026 рокум. ПолтаваСправа № 440/4672/26
Суддя Полтавського окружного адміністративного суду Алєксєєва Н.Ю., перевіривши матеріали адміністративного позову ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 ) до ІНФОРМАЦІЯ_1
Інформація не підлягає розголошенню в загальному доступі відповідно до статті 7 Закону України "Про доступ до судових рішень"
, ІНФОРМАЦІЯ_2
Інформація не підлягає розголошенню в загальному доступі відповідно до статті 7 Закону України "Про доступ до судових рішень"
про визнання дій та бездіяльності протиправними та зобов`язання вчинити певні дії,
В С Т А Н О В И В:
Позивач ОСОБА_1 звернувся до Полтавського окружного адміністративного суду з позовною заявою до ІНФОРМАЦІЯ_1 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , у якій просить:
- визнати протиправною бездіяльність ІНФОРМАЦІЯ_3 щодо невиконання обов`язку виправити недостовірні персональні дані ОСОБА_1 у Реєстрі відповідно п. 2 ч. 1 ст. 9 Закону України «Про Єдиний державний реєстр призовників, військовозобов`язаних та резервістів»;
- зобов`язати ІНФОРМАЦІЯ_4 видалити з Єдиного державного реєстру призовників, військовозобов`язаних та резервістів позначку « ІНФОРМАЦІЯ_3 26.01.2026 звернувся до Нацполіцїї, щоб доставити вас для складання протоколу. Причина: Не стали на військовий облік за новою адресою» щодо ОСОБА_1 та відкликати звернення до органів Національної поліції про доставку позивача, як безпідставне;
- визнати протиправними дії ІНФОРМАЦІЯ_5 щодо проставлення 30.01.2026 у військовому квитку НОМЕР_1 ОСОБА_1 відмітки про взяття на військовий облік за відсутності рішення ВЛК та первинних документів, що є підставою для таких дій;
- зобов`язати ІНФОРМАЦІЯ_6 скасувати відмітку про взяття на облік, проставлену 30.01.2026 у військовому квитку НОМЕР_1 ОСОБА_1 , як таку, що вчинена без правової підстави, шляхом анулювання відповідного запису та внесення змін до Реєстру.
Ухвалою суду від 20.04.2026 позовну заяву залишено без руху.
28.04.2026 позивачем надано до суду квитанцію про сплату судового збору.
Адміністративний позов відповідає вимогам статей 160, 161, 172 Кодексу адміністративного судочинства України та підсудний Полтавському окружному адміністративному суду.
Підстави для повернення позовної заяви, залишення її без розгляду або відмови у відкритті провадження на цій стадії відсутні.
Таким чином, позовну заяву слід прийняти до розгляду та відкрити провадження у справі.
Відповідно до частини другої статті 12 Кодексу адміністративного судочинства України спрощене позовне провадження призначене для розгляду справ незначної складності та інших справ, для яких пріоритетним є швидке вирішення справи, а відповідно до частини другої статті 257 вказаного Кодексу - за правилами спрощеного позовного провадження може бути розглянута будь-яка справа, віднесена до юрисдикції адміністративного суду, за винятком справ, зазначених у частині четвертій цієї статті.
Оскільки справа за поданим позовом не підпадає під винятки, передбачені частиною четвертою статті 257 Кодексу адміністративного судочинства України для розгляду справ у спрощеному позовному провадженні, та характер спірних правовідносин та предмет доказування у цій справі не вимагають проведення судового засідання, суд, керуючись пунктом 10 частини шостої статті 12, частиною другою статті 257 та статтею 262 названого Кодексу, вважає за необхідне розглядати цю справу в порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення (виклику) учасників справи.
Матеріалами справи підтверджується, що предметом спору у цій справі, зокрема, є дії ІНФОРМАЦІЯ_5 щодо проставлення 30.01.2026 у військовому квитку НОМЕР_1 ОСОБА_1 відмітки про взяття на військовий облік за відсутності рішення ВЛК та первинних документів, що є підставою для таких дій.
Постановою Кабінету Міністрів України від 23.02.2022 № 154 "Про затвердження Положення про територіальні центри комплектування та соціальної підтримки" визначено статус, основні завдання та функції територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки.
Відповідно до пункту 1 цієї постанови територіальні центри комплектування та соціальної підтримки є органами військового управління, що забезпечують виконання законодавства з питань військового обов`язку і військової служби, мобілізаційної підготовки та мобілізації.
Територіальні центри комплектування та соціальної підтримки утворюються в Автономній Республіці Крим, областях, містах Києві та Севастополі, інших містах, районах, районах у містах.
Залежно від обсягів облікової, призовної та мобілізаційної роботи утворюються районні (об`єднані районні), міські (районні у містах, об`єднані міські) територіальні центри комплектування та соціальної підтримки (далі - районні територіальні центри комплектування та соціальної підтримки).
Відповідно до пункту 7 Постанови № 154 від 23.02.2022 районні територіальні центри комплектування та соціальної підтримки є відокремленими підрозділами відповідних територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки Автономної Республіки Крим, областей, м. Києва та Севастополя.
З метою забезпечення виконання завдань та визначених функцій районних територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки у їх складі утворюються структурні підрозділи (відділи, відділення, групи, служби), які провадять діяльність відповідно до положення про структурний підрозділ районного територіального центру комплектування та соціальної підтримки, що затверджується керівником районного територіального центру комплектування та соціальної підтримки.
Отже, ІНФОРМАЦІЯ_7 є самостійним відокремленим підрозділом, який, в свою чергу, має такий структурний підрозділ як ІНФОРМАЦІЯ_8 .
Відповідно до частин 3 - 7 статті 48 Кодексу адміністративного судочинства України якщо позов подано не до тієї особи, яка повинна відповідати за позовом, суд до ухвалення рішення у справі за згодою позивача замінює первісного відповідача належним відповідачем, не закриваючи провадження у справі, якщо це не потягне за собою зміни підсудності адміністративної справи. Суд має право за клопотанням позивача до ухвалення рішення у справі залучити до участі у ній співвідповідача. Якщо позивач не згоден на заміну відповідача іншою особою, суд може залучити цю особу як другого відповідача. У разі відмови у задоволенні позову до такого відповідача понесені позивачем витрати відносяться на рахунок держави. Під час вирішення питання про залучення співвідповідача чи заміну належного відповідача суд враховує, зокрема, чи знав або чи міг знати позивач до подання позову у справі про підставу для залучення такого співвідповідача чи заміну неналежного відповідача. Після заміни сторони, залучення другого відповідача розгляд адміністративної справи починається спочатку. Заміна позивача допускається до початку судового розгляду справи по суті. Заміна відповідача допускається до ухвалення рішення судом першої інстанції.
Враховуючи зазначене та те, що у даних спірних правовідносинах оскаржувані дії стосуються виключної компетенції районних (міських) ТЦК СП (пункт 11 Положення про ТЦК СП), суд вважає, що залучення ІНФОРМАЦІЯ_5 як другого відповідача у цій справі є необхідним для захисту прав позивача.
Частиною четвертою статті 9 КАС України передбачено, що суд вживає визначені законом заходи, необхідні для з`ясування всіх обставин у справі, у тому числі щодо виявлення та витребування доказів з власної ініціативи.
Керуючись статтями 9, 12, 48, 49, 171, 256, 257, 262 Кодексу адміністративного судочинства України,
П О С Т А Н О В И В:
Прийняти позовну заяву до розгляду та відкрити провадження в адміністративній справі № 440/4672/26 за позовом ОСОБА_1 до ІНФОРМАЦІЯ_1 , ІНФОРМАЦІЯ_2 про визнання дій та бездіяльності протиправними та зобов`язання вчинити певні дії.
Залучити до участі у справі №440/4672/25 в якості другого відповідача ІНФОРМАЦІЯ_9 .
Розгляд справи проводити за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення (виклику) учасників справи.
Встановити відповідачам п`ятнадцятиденний строк з дня отримання копії цієї ухвали для надання до суду відзиву на позов разом з усіма доказами, на яких ґрунтуються заперечення відповідача, та документами, що підтверджують надіслання (надання) відзиву і доданих до нього документів іншим учасникам справи одночасно з надісланням (наданням) відзиву до суду.
Роз`яснити, що у разі ненадання відповідачем відзиву у встановлений судом строк без поважних причин суд вирішуватиме справу за наявними матеріалами, а неподання суб`єктом владних повноважень відзиву на позов без поважних причин може бути кваліфіковано судом як визнання позову у силу частини четвертої статті 159 Кодексу адміністративного судочинства України.
Встановити позивачу триденний строк з дня отримання відзиву для подання відповіді на відзив, яка повинна відповідати статті 163 КАС України.
Встановити відповідачам триденний строк з дня отримання відповіді на відзив для подання заперечення, яке повинно відповідати вимогам статті 164 КАС України.
Витребувати від відповідачів належним чином засвідчені копії:
- заяви позивача про виключення з військового обліку з доданими до неї документами,
- матеріалів справи позивача, доказів дотримання процедури виключення позивача з обліку;
- відомості, в тому числі, з бази даних Єдиного державного реєстру призовників, військовозобов`язаних та резервістів про дату внесення запису стосовно позивача, про взяття на облік або про відновлення на військовому обліку;
- відомості з бази даних Єдиного державного реєстру призовників, військовозобов`язаних та резервістів стосовно позивача щодо виключення з військового обліку, про що зроблено відмітку у військовому квитку;
- письмові пояснення щодо не виключення позивача з військового обліку згідно постанови ВЛК від 05.02.2015;
- інших матеріалів у частині, що стосується цього позову.
Витребувані документи надати до суду у п`ятнадцятиденний строк з дня отримання копії ухвали про відкриття провадження у справі.
Учасники справи можуть отримати інформацію по справі на офіційному веб-порталі судової влади України у мережі Інтернет за адресою: http://court.gov.ua/fair/sud1670/.
Копію цієї ухвали надіслати учасникам справи.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання та оскарженню не підлягає.
Суддя Н.Ю. Алєксєєва