Єдиний державний реєстр судових рішень
Справа № 724/3854/25 Провадження № 2/724/37/26
Р І Ш Е Н Н Я
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
01 травня 2026 року м. Хотин
Хотинський районний суд Чернівецької області в складі:
головуючого судді: Ахмедова Р.А.
за участю секретаря судового засідання: Корневської Є.Р.
представника позивача: Кікарош О.А.
відповідача: ОСОБА_1
представника відповідача: Раєвського І.А.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м. Хотині Чернівецької області в порядку загального позовного провадження цивільну справу за позовом Топорівської сільської ради Чернівецького району Чернівецької області до ОСОБА_1 про скасування права власності на земельну ділянку,-
В С Т А Н О В И В:
Короткий зміст та обґрунтування позовних вимог.
Позивач Топорівська сільська рада Чернівецького району Чернівецької області звернулася до суду з позовом до ОСОБА_1 про скасування права власності на земельну ділянку.
В обґрунтування позовних вимог позивач посилається на те, що відповідач ОСОБА_1 , маючи відповідну кваліфікацію, знання та досвід в галузі земельних відносин, як спеціаліст-землевпорядник, вирішив скористатися своїм службовим становищем задля отримання у власність земельної ділянки (паю) за кадастровим номером 7325084000:03:004:0572.
У подальшому, ОСОБА_1 достовірно знаючи, що всі питання, які виносяться на розгляд сесії, попередньо розглядаються профільною постійною комісією, участь у якій він приймає як спеціаліст-землевпорядник, 26.05.2021 року виступив на засіданні постійної комісії Топорівської сільської ради з питань земельних відносин, де переконав у законності підробленої ним від імені ОСОБА_1 заяви про передачу у власність вищезазначеної земельної ділянки та необхідності винесення вказаної заяви на розгляд сесії Топорівської сільської ради. За результатами розгляду вказаного питання, одноголосно прийнято рішення щодо рекомендування сесії задовольнити заяву ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 .
Зазначає, що рішенням Топорівської сільської ради № 190-8/21 від 27 травня 2021 року було передано ОСОБА_1 у власність земельну ділянку за кадастровим номером 7325084000:03:004:0572.
При цьому, ОСОБА_1 маючи у своєму розпорядженні оригінал рішення Топорівської сільської ради, звернувся для проведення державної реєстрації земельної ділянки до державного реєстратора Хотинської міської ради Заплітної О.М., достовірно знаючи, що такого права він не мав.
Таким чином, державний реєстратор Заплітна О.М., не будучи обізнана про злочинні наміри спеціаліста-землевпорядника ОСОБА_1 , здійснила державну реєстрацію переходу права власності на земельну ділянку у приватну власність ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , який не мав права на отримання у власність вказаної земельної ділянки.
На підставі вищевикладеного, позивач просить визнати незаконним та скасувати рішення Топорівської сільської ради № 190-8/21 від 27.05.2021 року про затвердження технічної документації із землеустрою щодо встановлення (відновлення) меж земельної ділянки в натурі ОСОБА_1 для ведення товарного сільськогосподарського виробництва на території Топорівської сільської ради за межами с. Колінківці, та передачу йому у власність земельної ділянки за кадастровим номером 7325084000:03:004:0572, а також скасувати рішення державного реєстратора Хотинської міської ради Чернівецької області Заплітної О.М., про державну реєстрацію переходу права власності на земельну ділянку у приватну власність ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_2 .
Заяви, клопотання та інші процесуальні дії у справі.
Ухвалою Хотинського районного суду Чернівецької області від 29 жовтня 2025 року відкрито провадження у справі та розгляд справи вирішено провести за правилами загального позовного провадження.
Ухвалою Хотинського районного суду Чернівецької області від 10 грудня 2025 року зупинено провадження по цивільній справі № 724/3854/25 за позовом Топорівської сільської ради Чернівецького району Чернівецької області до ОСОБА_1 про скасування права власності на земельну ділянку, до набрання законної сили судовим рішенням у кримінальному провадженні (справа № 724/1018/24) відносно ОСОБА_1 обвинуваченого у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч. 2 ст.191, ч.1 ст. 366, ч. 4 ст. 358 КК України..
Постановою Чернівецького апеляційного суду від 05 лютого 2026 року ухвалу суду від 10 грудня 2025 року скасовано, а справу направлено для продовження розгляду до суду першої інстанції.
Ухвалою Хотинського районного суду Чернівецької області від 16 лютого 2026 року прийнято для продовження розгляду цивільну справу за позовною заявою Топорівської сільської ради до ОСОБА_1 про скасування права власності на земельну ділянку та призначено підготовче засідання на 05.03.2026 року на 09:30 год.
Ухвалою Хотинського районного суду Чернівецької області від 05 березня 2026 року закрито підготовче засідання по цивільній справі за позовною заявою Топорівської сільської ради до ОСОБА_1 про скасування права власності на земельну ділянку та призначено справу до розгляду у відкритому судовому засіданні.
Представник позивача - Топорівської сільської ради Чернівецького району Чернівецької області Кікарош О.А. в судовому засіданні підтримала позовні вимоги та надала пояснення аналогічні доводам, зазначеним у позовній заяві. При цьому акцентувала увагу на тому, що відповідач ОСОБА_1 не мав право повторно отримувати у власність земельну ділянку, оскільки він вже реалізував таке право у 2004 році, що підтверджується державним актом на право власності на земельну ділянку серії ЧВ №084421. Заяву до сільської ради подав від імені іншої особи, з якої у нього співпадали прізвище, ім`я та по-батькові, але не співпадало дата народження.
Відповідач ОСОБА_1 та його представника адвокат Раєвський І.А. в судовому засіданні позовні вимоги Топорівської сільської ради Чернівецького району Чернівецької області визнали повністю, просили їх задовольнити. При цьому відповідач зазначив, що він дійсно не мав право повторно отримувати у власність земельну ділянку, оскільки він вже реалізував таке право у 2004 році, що підтверджується державним актом на право власності на земельну ділянку серії ЧВ №084421. Заяву до сільської ради подав від імені іншої особи, з якою у нього співпадали прізвище, ім`я та по-батькові, але не співпадало дата народження.
Фактичні обставини встановлені судом.
Суд, вивчивши та дослідивши письмові докази, та заяви сторін, які наявні у матеріалах справи, всебічно перевіривши обставини, на яких вони ґрунтуються у відповідності з нормами матеріального права, що підлягають застосуванню до даних правовідносин, встановив наступні обставини та дійшов до наступних висновків.
Рішенням Топорівської сільської ради № 190-8/21 від 27 травня 2021 року затверджено технічну документацію із землеустрою щодо встановлення (відновлення) меж земельної ділянки в натурі (на місцевості) ОСОБА_1 для ведення товарного сільськогосподарського виробництва на території Топорівської сільської ради за межами с. Колінківці та передано у власність ОСОБА_1 земельну ділянку площею 0,5019 га для ведення товарного сільськогосподарського виробництва згідно кадастрового номеру 7325084000:03:004:0572 (а.с.10).
Згідно витягу з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно, за реєстраційним номером 2665921573060 зареєстровано права власності на земельну ділянку площею 0,5019 га, з кадастровим номером 7325084000:03:004:0572, власник - ОСОБА_1 (а.с.11-12).
Рішенням 462/42/20 Колінковецької сільської ради Хотинського району від 06 вересня 2020 року, надано дозвіл на виготовлення технічної документації на земельні ділянки громадянам села, № 1716 за межами населеного пункту, розміром 0,50 га, ОСОБА_1 взамін сертифікату РН 946948 на право на земельну частку (пай) для ведення товарного сільськогосподарського виробництва на території Колінковецької сільської ради Хотинського району (а.с. 29-30).
18 травня 2021 року ОСОБА_1 звернувся з заявою до Топорівського сільського голови Пасічника Ю.А., де просить сесію сільської ради затвердити технічну документацію із землеустрою щодо встановлення меж земельної ділянки в натурі на місцевості площею 0,5019 га, з кадастровим номером 7325084000:03:004:0572 та передати у приватну власність. При цьому в анкетних даних заявника зазначено лише ПІБ, без дати народження та місця проживання (а.с. 16).
Відповідно до державного акту на право власності на земельну ділянку серії ЧВ №084421 встановлено, що відповідач ОСОБА_1 , на підставі розпорядження Хотинської районної державної адміністрації № 243-р від 09.07.2004, отримав у власність земельну ділянку для введення товарного сільськогосподарського призначення, площею 0,56 га, на території Колінковецької сільської ради Хотинського району (а.с. 17).
Відповідно до протоколу засіданні сесії Топорівської сільської ради Чернівецького району Чернівецької області від 27.05.2021 встановлено, що до порядку денного сесії сільської ради, серед іншого, було внесено питання щодо затвердження технічної документації із землеустрою щодо встановлення (відновлення) меж земельної ділянки в натурі (на місцевості) ОСОБА_1 .
Згідно заяви про державну реєстрацію прав та їх обтяжень (щодо права власності) №53240673 вбачається, що ОСОБА_1 звернувся для проведення державної реєстрації земельної ділянки за кадастровим номером 7325084000:03:004:0572 до державного реєстратора Хотинської міської ради Заплітної О.М. (а.с.26).
Рішенням про державну реєстрацію прав та їх обтяжень №65667749 від 05 грудня 2022 року державним реєстратором прав на нерухоме майно Заплітною О.М. вирішено провести державну реєстрацію права власності, форма власності: приватна на земельну ділянку згідно кадастрового номеру 7325084000:03:004:0572, за суб`єктом ОСОБА_1 (а.с.27).
Актом службового розслідування від 22.03.2023, яке проведено комісією Топорівської сільської ради Чернівецького району Чернівецької області встановлено факт неодноразового надання та затвердження документації з землеустрою на земельні ділянки за сертифікатами, у тому числі за сертифікатом РН 946948, за яким ОСОБА_1 повторно передану у власність земельну ділянку згідно кадастрового номеру 7325084000:03:004:0572, на підставі рішенням Топорівської сільської ради № 190-8/21 від 27 травня 2021 року. Запропоновано сільському голові ОСОБА_2 направити матеріали до правоохоронних органів.
Застосовані норми права. Мотиви та висновки суду.
Згідно приписів частини 1 статті 4 ЦПК України, кожна особа має право в порядку, встановленому цим Кодексом, звернутися до суду за захистом своїх порушених, невизнаних або оспорюваних прав, свобод чи законних інтересів.
Відповідно до приписів частини 1 статті 5 ЦПК України, здійснюючи правосуддя, суд захищає права, свободи та інтереси фізичних осіб, права та інтереси юридичних осіб, державні та суспільні інтереси у спосіб, визначений законом або договором.
Статтею 15 ЦК України передбачає, що кожна особа має право на захист свого цивільного права у разі його порушення, невизнання або оспорювання. Кожна особа має право на захист свого інтересу, який не суперечить загальним засадам цивільного законодавства.
Відповідно до ч.1 ст.16 ЦК України кожна особа має право звернутися до суду за захистом свого особистого немайнового або майнового права та інтересу. Згідно з ч.2 ст.16 ЦК України способами захисту цивільних прав та інтересів можуть бути: визнання права; визнання правочину недійсним; припинення дії, яка порушує право; відновлення становища, яке існувало до порушення; примусове виконання обов`язку в натурі; зміна правовідношення; припинення правовідношення; відшкодування збитків та інші способи відшкодування майнової шкоди; відшкодування моральної (немайнової) шкоди; визнання незаконними рішення, дій чи бездіяльності органу державної влади, органу влади Автономної Республіки Крим або органу місцевого самоврядування, їхніх посадових і службових осіб. Суд може захистити цивільне право або інтерес іншим способом, що встановлений договором або законом чи судом у визначених законом випадках. Відповідно до ч. 2 ст. 328 ЦК України, право власності вважається набутим правомірно, якщо інше прямо не випливає із закону або незаконність набуття права власності чи необґрунтованість активів, які перебувають у власності, не встановлені судом.
Згідно зі статтями 22, 23 Земельного кодексу України (далі ЗК України) право власності на землю або право користування наданою земельною ділянкою виникає після встановлення землевпорядними організаціями меж земельної ділянки в натурі (на місцевості) і одержання документа, що посвідчує це право. Право власності або право постійного користування землею посвідчується державними актами, які видаються і реєструються сільськими, селищними, міськими, районними Радами народних депутатів. Державний акт на право колективної власності на землю видається колективному сільськогосподарському підприємству, сільськогосподарському кооперативу, сільськогосподарському акціонерному товариству із зазначенням розмірів земель, що перебувають у власності підприємства, кооперативу, товариства і у колективній власності громадян.
Відповідно до частин першої та другоїстатті 78 ЗК України право власності на землю - це право володіти, користуватися і розпоряджатися земельними ділянками. Право власності на землю набувається та реалізується на підставі Конституції України, цього Кодексу, а також інших законів, що видаються відповідно до них.
Відповідно до ч. 4 ст. 116 ЗК України, передача земельних ділянок безоплатно у власність громадян у межах норм, визначених цим Кодексом, провадиться один раз по кожному виду цільового призначення.
Відповідно до статті 1 Закону України «Про порядок виділення в натурі (на місцевості) земельних ділянок власникам земельних часток (паїв)» (далі Закону№ 899-IV) право на земельну частку (пай) мають, зокрема, колишні члени колективних сільськогосподарських підприємств, сільськогосподарських кооперативів, сільськогосподарських акціонерних товариств, у тому числі створених на базі радгоспів та інших державних сільськогосподарських підприємств, а також пенсіонери з їх числа, які отримали сертифікати на право на земельну частку (пай) у встановленому законодавством порядку, громадяни та юридичні особи, які відповідно до законодавства України набули право на земельну частку (пай).
Відповідно до ст. 3 Закону№ 899-IV, підставою для виділення земельних ділянок у натурі (на місцевості) власникам земельних часток (паїв) є рішення відповідної сільської, селищної, міської ради. Особи, власники сертифікатів на право на земельну частку (пай), які виявили бажання одержати належну їм земельну частку (пай) в натурі (на місцевості), подають до відповідної сільської, селищної, міської ради заяву про виділення їм земельної частки (паю) в натурі (на місцевості).
Земельна частка (пай) виділяється її власнику в натурі (на місцевості), як правило, однією земельною ділянкою. За бажанням власника земельної частки (паю) йому можуть бути виділені в натурі (на місцевості) дві земельні ділянки з різним складом сільськогосподарських угідь (рілля, багаторічні насадження, сінокоси або пасовища). У разі подання заяв про виділення земельних часток (паїв) у натурі (на місцевості) більшістю власників земельних часток (паїв) у межах одного сільськогосподарського підприємства відповідна сільська, селищна, міська рада приймає рішення про розробку проекту землеустрою щодо організації території земельних часток (паїв).
Верховний Суд в постанові від 26.02.2020 у справі № 360/1498/19 сформулював висновок щодо виділення земельних часток (паїв) у натурі (на місцевості) про те, що власники сертифікатів на право на земельну частку (пай) мають гарантоване право одержати свою земельну частку (пай), виділену в натурі (на місцевості), подавши до селищної ради відповідну заяву.
За результатом розгляду заяви про виділення земельної частки (паю) у натурі (на місцевості) селищна рада, реалізуючи надані їй повноваження, приймає рішення щодо виділення земельної частки (паю) у натурі (на місцевості), що є підставою для звернення до землевпорядної організації та укладення договору на розробку технічної документації із землеустрою щодо встановлення (відновлення) меж земельної ділянки в натурі (на місцевості), отримання заявником Витягу з Державного земельного кадастру та здійснення ним реєстрації права власності на таку земельну ділянку.
Основним документом, який посвідчує право на земельний пай, є сертифікат на право на земельну частку (пай). При цьому зі змісту Закону № 899-IV випливає, що сертифікат на пай є разовою підставою для виділення земельної ділянки в натурі. Після виділення земельної ділянки сертифікат фактично втрачає свою функцію (його «реалізовано»).
Судом встановлено, що відповідач ОСОБА_1 , звертаючись 18.05.2021 з заявою до Топорівської сільської ради про передачу у приватну власність земельної ділянки площею 0,5019 га, з кадастровим номером 7325084000:03:004:0572, була особою, яка вже реалізувала таке право, тобто на підставі розпорядження Хотинської районної державної адміністрації № 243-р від 09.07.2004, отримав у власність земельну ділянку для введення товарного сільськогосподарського призначення, площею 0,56 га, на території Колінковецької сільської ради Хотинського району, що підтверджується державним актом на право власності на земельну ділянку серії ЧВ №084421.
Тобто законних підстав для отримання земельної ділянки сільськогосподарського призначення повторно відповідач не мав право. Більш того, в судовому засіданні відповідач підтвердив ці обставини, зазначивши, що він не мав право на отримання спірної земельної ділянки, а таке право належало іншій особі, анкетні дані якої співпадали з його даними, тобто прізвище, ім`я та по-батькові. Сертифікат РН 946948 на право на земельну частку (пай) для введення товарного сільськогосподарського виробництва, відповідачу не належав. У подальшому, рішенням Топорівської сільської ради № 190-8/21 від 27 травня 2021 року затверджено технічну документацію із землеустрою щодо встановлення (відновлення) меж земельної ділянки в натурі (на місцевості) ОСОБА_1 для ведення товарного сільськогосподарського виробництва на території Топорівської сільської ради за межами с. Колінківці та передано у власність ОСОБА_1 земельну ділянку площею 0,5019 га для ведення товарного сільськогосподарського виробництва згідно кадастрового номеру 7325084000:03:004:0572. При цьому, судом встановлено, що зазначене рішення Топорівської сільської ради винесено не на підставі звернення відповідача ОСОБА_1 , як дійсного власника сертифікату на право на земельну частку (пай). Отже, рішення органу місцевого самоврядування, при таких обставинах, не може бути законним.
Крім того, з досліджених фактичних обставин справи судом встановлено про відсутність волевиявлення особи, прізвище, ім`я та по-батькові, якої співпадали з ПІБ відповідача, на отримання спірної земельної ділянки. Той факт, що відповідач зареєстрував на себе зазначену земельну ділянку, свідчить про його бажання обернути у свою власність всупереч процедурі та вимогам чинного законодавства, що передбачають можливість отримання у власність земельної ділянки сільськогосподарського призначення виключно один раз, і це право ним вже було реалізовано, що підтверджується матеріалами справи та визнається самим відповідачем.
Суд наголошує, що відповідно до вимог цивільного законодавства України, мають бути законні підстави для набуття права власності. Відповідно до ч. 1 ст. 328 ЦК України, право власності набувається на підставах, що не заборонені законом, тобто в межах загального правового поля, а не всупереч прямо встановленої законом заборони.
Враховуючи зазначене, суд вважає наявність фактичних та юридичних підстав для визнання оскаржуваного рішенням Топорівської сільської ради № 190-8/21 від 27 травня 2021 незаконним.
З приводу скасування рішення Державного реєстратора про державну реєстрацію право власності на земельну ділянку, суд виходить з наступного. Відповідно до абзацу 2 ст. 1 Закону України «Про Державний земельний кадастр» державна реєстрація земельної ділянки - внесення до Державного земельного кадастру передбачених цим Законом відомостей про формування земельної ділянки та присвоєння їй кадастрового номера.
Згідно із ст. 11 Закону № 3613-VІ відомості про об`єкти Державного земельного кадастру під час внесення їх до Державного земельного кадастру мають відповідати існуючим характеристикам об`єктів у натурі (на місцевості), визначеним з точністю відповідно до державних стандартів, норм та правил, технічних регламентів. Зміна вимог державних стандартів, норм та правил, технічних регламентів щодо показників точності або способів її визначення, зміна геодезичної або картографічної основи Державного земельного кадастру (у тому числі систем координат), що використовувалися для його ведення, не є підставою для визнання відомостей Державного земельного кадастру такими, що підлягають уточненню, якщо на момент їх внесення вони відповідали державним стандартам, нормам та правилам, технічним регламентам. Пунктом є) частини першої статті 13 Закону № 3613-VІ визначено, що до Державного земельного кадастру включаються такі відомості про землі в межах території адміністративно-територіальних одиниць (Автономної Республіки Крим, областей, міст Києва і Севастополя, районів, міст, селищ, сіл, районів у містах): відомості про угіддя адміністративно-територіальної одиниці: назва, код (номер); контури угідь; площа; інформація про документи, на підставі яких визначено угіддя; інформація про якісні характеристики угідь.
За правилами ч. 1 ст. 15 даного Закону до Державного земельного кадастру включаються такі відомості про земельні ділянки: кадастровий номер; місце розташування; опис меж; площа; міри ліній по периметру; координати поворотних точок меж; дані про прив`язку поворотних точок меж до пунктів державної геодезичної мережі; дані про якісний стан земель та про бонітування ґрунтів; відомості про інші об`єкти Державного земельного кадастру, до яких територіально (повністю або частково) входить земельна ділянка; цільове призначення (категорія земель, вид використання земельної ділянки в межах певної категорії земель); склад угідь із зазначенням контурів будівель і споруд, їх назв; відомості про обмеження у використанні земельних ділянок; відомості про частину земельної ділянки, на яку поширюється дія сервітуту, договору суборенди земельної ділянки; нормативна грошова оцінка; інформація про документацію із землеустрою та оцінки земель щодо земельної ділянки та інші документи, на підставі яких встановлено відомості про земельну ділянку. Земельній ділянці, відомості про яку внесені до Державного земельного кадастру, присвоюється кадастровий номер. Кадастровий номер земельної ділянки є її ідентифікатором у Державному земельному кадастрі. Кадастровий номер скасовується лише у разі скасування державної реєстрації земельної ділянки. Зміна власника чи користувача земельної ділянки, зміна відомостей про неї не є підставою для скасування кадастрового номера (частини перша, друга, шоста статті 16 Закону № 3613- VI).
Згідно ч. 10 ст. 24 Закону № 3613-УІ державна реєстрація земельної ділянки скасовується Державним кадастровим реєстратором, який здійснює таку реєстрацію, у разі: 1) поділу чи об`єднання земельних ділянок; 2) якщо протягом одного року з дня здійснення державної реєстрації земельної ділянки речове право на неї не зареєстровано з вини заявника.
Вказаний перелік є вичерпним. Порядок скасування записів у Державному реєстрі речових прав на нерухоме майно передбачений Законом України від 01 липня 2004 року № 1952-1V «Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень», Порядком державної реєстрації речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень, затвердженим постановою Кабінету міністрів України від 25 грудня 2015 року № 1127, Порядком ведення Державного реєстру речових прав на нерухоме майно, затвердженим постановою Кабінету міністрів України від 26 жовтня 2011 року № 1141. Так, відповідно до ч. 1 ст. 26 Закону № 1952 записи до Державного реєстру прав вносяться на підставі прийнятого рішення про державну реєстрацію прав.
Відповідно до ч. 3 ст. 26 Закону № 1952 у разі скасування рішення державного реєстратора про державну реєстрацію прав на підставі судового рішення чи у випадку, передбаченому п.п. «а» п. 2 ч. 6 ст. 37 цього Закону, а також у разі визнання на підставі судового рішення недійсними чи скасування документів, на підставі яких проведено державну реєстрацію прав, скасування на підставі судового рішення державної реєстрації прав, державний реєстратор чи посадова особа Міністерства юстиції України (у випадку, передбаченому п.п. «а» п. 2 ч. 6 ст. 37 цього Закону) проводить державну реєстрацію набуття, зміни чи припинення речових прав відповідно до цього Закону.
При цьому, державна реєстрація прав не є підставою набуття права власності, а є лише засвідченням державою вже набутого особою права власності, що унеможливлює ототожнення факту набуття права власності з фактом його державної реєстрації. Отже, при дослідженні судом обставин існування в особи права власності на нерухомість необхідним є перш за все встановлення підстави, на якій особа набула таке право (постанова Великої Палати Верховного Суду від 12 березня 2019 року у справі № 911/3594/17).
Враховуючи, що судом встановлено незаконність рішення Топорівської сільської ради № 190-8/21 від 27 травня 2021, на підставі якої відповідач отримав у приватну власність спірну земельну ділянку, відповідно і рішення Державного реєстратора про державну реєстрацію право власності на земельну ділянку підлягає скасуванню.
Суд оцінюючи належність, допустимість, достовірність та достатність кожного доказу окремо, а також достатність і взаємний зв`язок в їх сукупності за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному, об`єктивному та безпосередньому дослідженню наявних у справі доказів приходить висновку, що позовні вимоги Топорівської сільської ради Чернівецького району Чернівецької області до відповідача ОСОБА_1 ґрунтується на законі, та підлягають задоволенню.
Розподіл судових витрат.
Згідно ст. 141 ЦПК України судовий збір покладається на сторони пропорційно розміру задоволених позовних вимог.
Враховуючи те, що позивачем при зверненні до суду за позовну вимогу про скасування права власності на земельну ділянку було сплачено судовий збір, тому суд вважає, що з відповідача на користь позивача слід стягнути судовий збір в розмірі 3028 гривень.
На підставі викладеного, керуючись ст. ст. 81,116,118,186 ЗК України, ст. ст. 19, 60, 76-81, 247, 263-265, 354, 355 ЦПК України, суд,-
У Х В А Л И В:
Позовні вимоги Топорівської сільської ради Чернівецького району Чернівецької області до ОСОБА_1 про скасування права власності на земельну ділянку задовольнити повністю.
Визнати незаконним та скасувати рішення Топорівської сільської ради № 190-8/21 від 27.05.2021 року про затвердження технічної документації із землеустрою щодо встановлення (відновлення) меж земельної ділянки в натурі ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_3 для ведення товарного сільськогосподарського виробництва на території Топорівської сільської ради за межами с. Колінківці, та передачу йому у власність земельної ділянки, площею 0, 5019 га, за кадастровим номером 7325084000:03:004:0572.
Скасувати рішення Державного реєстратора Хотинської міської ради Чернівецької області про державну реєстрацію права власності за ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_3 , РНОКП НОМЕР_1 на земельну ділянку загальною площею 0, 5019 гектарів, кадастровий номер 7325084000:03:004:0572, цільове призначення - для введення товарного сільськогосподарського виробництва, що зареєстроване 29 листопада 2022 року (номер відомостей про речове право: 48606822).
Стягнути з ОСОБА_1 ( ІНФОРМАЦІЯ_3 , реєстраційний номер облікової картки платника податків: НОМЕР_1 , місце реєстрації: АДРЕСА_1 ) на користь Топорівської сільської ради Чернівецького району Чернівецької області (адреса місцезнаходження: вул. Топорівська, 60, с. Топорівці, Чернівецький район, Чернівецька область, ЄДРПОУ 04417398) судовий збір в розмірі 3028 (три тисячі двадцять вісім) гривень.
Рішення може бути оскаржене в апеляційному порядку до Чернівецького апеляційного суду суд шляхом подачі апеляційної скарги в 30-денний строк з дня його проголошення. Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини судового рішення або у разі розгляду справи (вирішення питання) без повідомлення (виклику) учасників справи, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.
У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови суду апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Позивач: Топорівська сільська рада Чернівецького району Чернівецької області, адреса місцезнаходження: вул. Топорівська, 60, с. Топорівці, Чернівецький район, Чернівецька область, ЄДРПОУ 04417398.
Відповідач ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_3 , реєстраційний номер облікової картки платника податків: НОМЕР_1 , місце реєстрації: АДРЕСА_1 .
Повний текст рішення суду складено 01 травня 2026 року.
Суддя: Р. А. АХМЕДОВ