Єдиний державний реєстр судових рішень
печерський районний суд міста києва
Справа № 757/19996/26-к
пр. № 1-кс-23882/26
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
09 квітня 2026 року слідчий суддя Печерського районного суду м. Києва ОСОБА_1 , при секретарі ОСОБА_2 , розглянувши у судовому засіданні в приміщенні суду в м. Києві клопотання про тимчасовий доступ до документів, які містять охоронювану законом таємницю та їх вилучення,
ВСТАНОВИВ:
09.04.2026 у провадження слідчого судді Печерського районного суду м. Києва ОСОБА_1 надійшло клопотання сторони кримінального провадження - слідчого Першого слідчого відділу Територіального управління Державного бюро розслідувань, розташованого у місті Києві ОСОБА_3 , за погодження прокурора відділу Київської обласної прокуратури ОСОБА_4 , про тимчасовий доступ до документів, які містять охоронювану законом таємницю та їх вилучення.
На підставі ч. 2 ст. 163 КПК України слідчий суддя визнав за можливе проводити розгляд клопотання у відсутності особи, у володінні якої знаходиться речі і документи, з огляду на наявність достатніх підстав вважати, що існує реальна загроза зміни або знищення такої інформації.
В судове засідання слідчий не з`явився, про місце і час розгляду клопотання повідомлений належним чином. Слідчий подав до суду заяву про розгляд вказаного провадження у відсутність сторони обвинувачення, клопотання підтримав та просив його задовольнити.
Згідно з нормою ч. 4 ст. 107 КПК України, фіксація під час розгляду клопотання слідчим суддею за допомогою технічних засобів не здійснювалась.
У відповідності до положень ст. 26 КПК України, сторони кримінального провадження є вільними у використанні своїх прав у межах та спосіб, передбачених цим Кодексом.
За таких обставин, приймаючи до уваги те, що слідчий суддя, зберігаючи об`єктивність та неупередженість, у порядку, передбаченому кримінальним процесуальним законодавством України, створив необхідні умови для реалізації особою, яка подала клопотання, її процесуальних прав на участь у розгляді цієї справи в суді, ураховуючи, що підстав для визнання явки сторони обвинувачення обов`язковою не має, вважаю за можливе розглянути клопотання у її відсутність.
Вивчивши клопотання, дослідивши його матеріали, слідчий суддя за своїм внутрішнім переконанням, яке ґрунтується на всебічному, повному й неупередженому дослідженні всіх обставин кримінального провадження, керуючись законом, оцінивши кожний доказ з точки зору належності, допустимості, достовірності, а сукупність зібраних доказів - з точки зору достатності та взаємозв`язку для прийняття відповідного процесуального рішення, приходить до наступного висновку.
В обґрунтування клопотання слідчий вказує, що першим слідчим відділом Територіального управління Державного бюро розслідувань, розташованого у м. Києві, здійснюється досудове розслідування у кримінальному провадженні № 42026110000000155 від 05.03.2026 за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 5 ст. 191 КК України.
Нагляд за додержанням законів під час проведення досудового розслідування у формі процесуального керівництва у зазначеному кримінальному провадженні здійснюється прокурорами Київської обласної прокуратури.
В ході досудового розслідування у вказаному кримінальному провадженні встановлено, що ІНФОРМАЦІЯ_1 провело документальну планову виїзну перевірку державного підприємства « ІНФОРМАЦІЯ_2 » (код ЄДРПОУ НОМЕР_1 ) з питань дотримання вимог податкового законодавства за період з 1.01.2017 по 31.01.2021, валютного за період з 01.01.2017 по 31.03.2021, єдиного внеску на загальнообов`язкове державне соціальне страхування за період з 01.01.2017 по 31.03.2021, іншого законодавства за період з 01.01.2017 по 31.03.2021, результати якої оформлені актом від 30.08.2021 №14285/10-36-07-03-07/00991373 (акт перевірки).
Згідно висновків акта перевірки встановлені порушення ДП « ІНФОРМАЦІЯ_2 »:
п. 44.1 ст. 44, пп. 134.1.1 п. 134.1 ст. 134 Податкового кодексу України, в результаті чого занижено податок на прибуток в періоді, що перевірявся на загальну суму 2890705 грн., в т. ч. по періодах: за півріччя 2017 -171437 грн. (в т.ч. за 2 квартал 2017-171437 грн.), за 3 квартали 2017 - 346826 грн. (в т. ч. за 3 квартал 2017 - 175389 грн.), за 2017 рік -542140 грн. (в т.ч. за 4 квартал 2017 - 195314 грн.), за 1 квартал 2018 - 208160 грн., за півріччя 2018- 405489 грн. ( в т. ч. за 2 квартал 2018 - 197329 грн.), за 3 квартал 2018 - 623292 грн. ( в т.ч. за 3 квартал 2018 - 217803 грн.), за 2018 рік - 1022552 грн. ( в т.ч. за 4 квартал 2018 - 399260 грн.), за півріччя 2019 - 180538 грн. (в т.ч. за 2 квартал 2019 - 180538 грн.), за 3 квартали 2019 - 648440 грн. ( в т.ч. за 3 квартал 2019 - 467902 грн.), за 2019 рік - 854419 грн. ( в т.ч. за 4 квартал 2019 - 205979 грн.), за 1 квартал 2020 - 117259 грн., за півріччя 2020 - 184875 грн. (* в т. ч. за 2 квартал 2020 - 67616 грн.), за 3 квартали 2020 - 293822 грн. ( в. т.ч. 3 квартао 2020 - 108947 грн.), за 2020 рік - 397939 грн. ( в т.ч. за 4 квартал 2020 - 104116 грн.), за 1 квартал 2021 - 73655грн.;
частини 1 ст. 11-1 Закону України «Про управління об`єктами державної власності» від 21.09.2006 №185 (із змінами та доповненнями), п.1 Порядку відрахування до державного бюджету частини чистого прибутку (доходу) державними унітарними підприємствами та їх об`єднаннями, затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України від 23.02.2011 №138 (зі змінами та доповненнями), в результаті чого занижено частину чистого прибутку (доходу), що підлягає сплаті до державного бюджету державними унітарними підприємствами та їх об`єднаннями в періоді, що перевірявся, на загальну суму 10567846 грн., в т.ч. по періодах: за 2017 рік - 1852311 грн., за 2018 рік - 3493719 грн., за 2019 рік-3503118 грн., за 2020 рік - 1450265 грн,, за 1 квартал 2021 -268433 грн.;
п.198.1, п.198.3, ст.198, п.44.1 ст.44 Податкового кодексу України від 02.12.2010р. №2755-VI (із змінами та доповненнями), в результаті чого занижено податок на додану вартість в періоді, що перевірявся, на загальну суму 239868 грн., в т.ч. по періодам: за жовтень 2018 - 74958 грн., за листопад 2018 - 99337 грн., за грудень 2018 - 65573 грн.;
4. пп.257.3.3 п.257.3 ст.257 Податкового кодексу України від 02.12.2010р. №2755-VI (із змінами та доповненнями), несвоєчасно подано податкові декларації з рентної плати за користуванням радіочастотним ресурсом України за липень 2018, липень 2020, жовтень 2020;
ст.15 Закону України «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв, тютюнових виробів, рідин, що використовуються в електронних сигаретах, та пального» від 19.12.1995 року №481/95-ВР (зі змінами та доповненнями), встановлено факт зберігання пального для власних потреб без наявності ліцензії на право зберігання пального (виключно для потреб власного споживання чи промислової переробки);
Слідством встановлено вчинення правочинів посадовими особами ДП « ІНФОРМАЦІЯ_2 », а саме: укладення договорів на послуги, пов`язані з лісівництвом та актів наданих послуг з ФОП ОСОБА_5 (р.н.о.к.п.п. НОМЕР_2 ) та ФОП ОСОБА_6 (р.н.о.к.п.п. НОМЕР_3 ) за період з 01.01.2017 по 31.03.2021 на загальну суму 14 860 132,88 грн., які призвели до проведення фінансових операцій на загальну суму 14 625 803,17 грн., які відповідають вимогам, визначеним нормами п.п. 5 п. 2.1 розділу II Положення про організацію роботи при виявленні органами ДПС фінансових операцій, які можуть бути пов`язані з легалізацією доходів, одержаних злочинним шляхом, або фінансуванням тероризму, затвердженого Наказом №265 від 12.06.2020 року, в частині «зарахування коштів на поточний рахунок юридичної або фізичної особи - підприємця чи списання коштів з поточного рахунку юридичної або фізичної особи -підприємця, період діяльності якої не перевищує трьох місяців з дня реєстрації, або зарахування коштів на поточний рахунок чи списання коштів з поточного рахунку юридичної або фізичної особи - підприємця у разі, якщо операції на зазначеному рахунку не здійснювалися з дня його відкриття» та мають ознаки підозрілих фінансових операцій, що пов`язані з легалізацією (відмиванням) доходів, одержаних злочинним шляхом, та/або фінансування тероризму відповідно вимог Закону України від 14.10.2014 №1702-VII, від 06.12.2019 року №361- IX «Про запобігання та протидію легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом, фінансуванню тероризму та фінансуванню розповсюдження зброї масового знищення». У разі виявлення, за результатами фінансового розслідування, кримінального правопорушення довідка з наявними матеріалами розслідування направиться до відповідного правоохоронного органу для прийняття рішення згідно з кримінальним процесуальним законодавством України.
На підставі акту від 30.08.2021 №14285/10-6-07-03-07/00991373 ІНФОРМАЦІЯ_1 прийняті податкові повідомлення-рішення:
- від 24.09.2021 №224980703, яким збільшено суму грошового зобов`язання з податку на прибуток підприємств і організацій, що перебувають у державній власності на загальну суму 3132616,00 грн, з яких 2890705 грн - за податковим зобов`язанням, 241911 грн- за штрафними (фінансовими) санкціями;
- від 24.09.2021 №225000703, яким збільшено суму грошового зобов`язання за платежем: частина чистого прибутку (доходу) господарських організацій (державних унітарних підприємств та їх об`єднань), що вилучається до державного бюджету відповідно до закону на загальну суму 11452761,00 грн, з яких 10567846 грн нараховано за податковим зобов`язанням, 884915 грн - за штрафними (фінансовими) санкціями;
- від 24.09.2021 №225010703, яким збільшено суму грошового зобов`язання з податку на додану вартість із вироблених в Україні товарів (робіт, послуг) на загальну суму 263855,00 грн, з яких 239868 грн нараховано за податковим зобов`язанням, 23987 грн - за штрафними (фінансовими) санкціями;
- від 24.09.2021 №0225040707, яким на підстав пп.54.3.3 п. 54.3 ст. 54 Податкового кодексу України та ст. 17 Закону України «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв, тютюнових виробів, рідин, що використовуються в електронних сигаретах, та пального», до позивача застосовано суму штрафних (фінансових) санкцій в розмірі 500000,00 грн.
Рішенням ІНФОРМАЦІЯ_3 від 23.12.2023 №28945/6/99-00-06-01-01-06, за результатами розгляду скарги ДП « ІНФОРМАЦІЯ_2 », податкові повідомлення-рішення ІНФОРМАЦІЯ_1 від 224980703, №225000703, №225010703, №0225040707 залишено без змін.
22.10.2024 ухвалою судді ІНФОРМАЦІЯ_4 визнано протиправними та скасовано податкові повідомлення-рішення від 24.09.2021.
23.06.2025 постановою судді ІНФОРМАЦІЯ_5 визнано протиправним та скасоване податкове повідомлення-рішення від 24.09.2021 у розмірі 500 000 гривень, у задоволенні скасування податкових повідомлень-рішень на загальну суму 14 849 276 гривень, відмовлено.
18.12.2025 ухвалою судді ІНФОРМАЦІЯ_6 постанову ІНФОРМАЦІЯ_5 від 23.06.2025, залишено без змін.
З метою встановлення обставин вчинення кримінального правопорушення та винних осіб, необхідно отримати тимчасовий доступ до інформації та належним чином завірених копій документів що перебувають у володінні (розпорядженні) ІНФОРМАЦІЯ_3 , юридична адреса: АДРЕСА_1 .
Виходячи зі змісту вимог ст. 131 КПК України, заходи забезпечення кримінального провадження застосовуються з метою досягнення дієвості цього провадження, одним із яких є тимчасовий доступ до речей і документів.
Як вбачається із змісту п. 4, 5, 8, 9 ч. 1 ст. 162 КПК України, до охоронюваної законом таємниці, яка міститься у речах і документах, належить конфіденційна інформація, в тому числі така, що містить комерційну таємницю, відомості, які можуть становити банківську таємницю, та персональні дані особи, державну таємницю.
Відповідно до ч. 6 ст. 163 КПК України, слідчий суддя, суд постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю, якщо сторона кримінального провадження, крім обставин, передбачених частиною п`ятою цієї статті, доведе можливість використання як доказів відомостей, що містяться в цих речах і документах, та неможливість іншими способами довести обставини, які передбачається довести за допомогою цих речей і документів.
Враховуючи обставини вчинення ймовірного злочину, так як вони викладені в клопотанні слідчого, правове обґрунтування клопотання, яке відповідає вимогам ст.ст. 161,162 КПК України, приходжу до висновку, що документи, які вказані в клопотанні можуть мати суттєве значення для встановлення обставин, що підлягають доказуванню в кримінальному провадженні.
На підставі викладеного, ст. 22, 26, 108, ст.ст.160, 163, 164, 166, 309 КПК України слідчий суддя,
УХВАЛИВ:
Клопотання задовольнити.
Надати дозвіл слідчому Першого слідчого відділу Територіального управління Державного бюро розслідувань розташованого у місті Києві ОСОБА_3 , іншим слідчим групи слідчих та прокурорам групи прокурорів у кримінальному провадженні № 42026110000000155 від 05.03.2026 на тимчасовий доступ до речей і документів, з можливістю вилучення належним чином завірених копій документів, що перебувають у володінні ІНФОРМАЦІЯ_3 , адреса: АДРЕСА_1 , стосовно: ДП « ІНФОРМАЦІЯ_2 » ( НОМЕР_1 ), ПП « ОСОБА_7 » (код НОМЕР_4 ), ФОП ОСОБА_5 ( НОМЕР_2 ) та ФОП ОСОБА_6 ( НОМЕР_3 ), за період з 01.01.2017 по 31.12.2021, а саме:
- реєстраційну картку з відображенням архівних даних (з відомостями стосовно засновників, директорів, бухгалтерів та адрес їх реєстрації, відомостей про відкритті рахунки у банківських установах (банк в якому відкритий рахунок, номер рахунка, код ЄРДПОУ, МФО банка та інше) та іншої інформації);
- інформацію стосовно усіх працевлаштованих осіб (із зазначенням ПІБ, посади, контактних даних, місця реєстрації та проживання, дати працевлаштування та інше);
- інформацію щодо засновників, директорів, бухгалтерів вказаного суб`єкта підприємницької діяльності, а саме: чи зазначені останні ще як засновники, директори, бухгалтери в інших юридичних особах з наданням по встановленим підприємствам реєстраційних даних (дата реєстрації, адреса СГД, анкетні данні та паспортні данні, адреси реєстрації інших директорів та засновників, інформації щодо відкритих та закритих банківських рахунків);
- відомості, з яких електронних скриньок та ІР-адрес здійснюється подача податкової звітності та реєстрація податкових накладних в Єдиному реєстрі податкових накладних, а також інформацію щодо інших підприємств, які теж відправляли податкову звітність та реєстрували податкові накладні в Єдиному реєстрі податкових накладних з встановлених електронних скриньок та ІР-адрес у зазначений період;
- відомості щодо виданих та отриманих податкових накладних (дата ПН, №ПН, ЄДРПОУ постачальника, ЄДРПОУ покупця, опис товару, код УКТЗЕД, кількість товару, вартість за одиницю товару, вартість без ПДВ, сума ПДВ) на паперових та електронних носіях;
- звіти про суми нарахованої заробітної плати застрахованих осіб та суми нарахованого єдиного внеску на загальнообов`язкове державне соціальне страхування до органів доходів і зборів (дод. 4);
- податкові декларації платника єдиного податку, податкові декларації з плати за землю, податковий розрахунок сум доходу (форма №1-ДФ);
- відомості щодо осіб, які отримували дохід із зазначенням П.І.П., ідентифікаційного номеру, адреси реєстрації, а також інші джерела їх доходів, якщо такі мають місце, із відображенням кодів ДПІ та наявні відомості щодо відкритих/закритих розрахункових рахунків, з зазначенням коду МФО банківської установи;
- відомості, чи здійснював зазначений СГД імпортно-експортну діяльність, якщо так то надати інформацію щодо митних оформлень, з номерами та датами ВМД, з кодами ЄДРПОУ, які імпортували (експортували) товари з відображенням характеристиками, обсягів, номенклатури асортименту імпортованої (експортованої) продукції;
- копії актів перевірок з додатками в тому числі (аналітичні довідки, зустрічні звірки, позапланові, камеральні перевірки) на паперових та електронних носіях, накази на призначення перевірок, (з зазначенням стану оскарження податкових рішень-повідомлень, в разі наявності останніх);
- рiшення про вiдповiднiсть/невiдповiднiсть платника податку на додану вартiсть критерiям ризиковостi платника податку та протоколи комісії регіонального рівня на яких розглядались вказані питання стосовно вказаних вище суб`єктів господарської діяльності.
Строк дії ухвали не може перевищувати двох місяців з дня її постановлення.
У разі невиконання ухвали про тимчасовий доступ до речей і документів слідчий суддя, суд за клопотанням сторони кримінального провадження, якій надано право на доступ до речей і документів на підставі ухвали, має право постановити ухвалу про дозвіл на проведення обшуку згідно з положеннями цього Кодексу з метою відшукання та вилучення зазначених речей і документів.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Слідчий суддя ОСОБА_1
Ухвала виготовлена в двох примірниках: примірник № 1 - у матеріалах судового провадження; примірник № 2 та завірену копію ухвали надано слідчому.
Слідчий суддя ОСОБА_1