Єдиний державний реєстр судових рішень
КИЇВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
У Х В А Л А
про відкриття провадження в адміністративній справі
01 травня 2026 року № 320/17335/26
Київський окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Вісьтак М. Я., перевіривши матеріали позовної заяви приватного виконавця Турчина Андрія Анатолійовича до Головного управління Державної податкової служби у м. Києві про визнання протиправними дій та скасування рішення,
встановив:
Приватний виконавець Турчин Андрій Анатолійович звернувся у Київський окружний адміністративний суд із адміністративним позовом до Головного управління Державної податкової служби у м. Києві про визнання протиправними дій та скасування рішення, у якому просить суд:
-Визнати незаконним та скасувати податкове повідомлення рішення № 25894240206 від 06 квітня 2026 року, з розрахунком штрафних санкцій (фінансових), відповідно до якого сума податкового зобов`язання за основним платежем складає 4 695 836, 47 грн та сума штрафної санкції складає 842 491, 83 грн;
-Визнати незаконним та скасувати податкове повідомлення рішення № 259022402206 від 06 квітня 2026 року, в тому числі розрахунок штрафних санкцій, відповідно до якого сума грошового зобов`язання за основним платежем складає 391 319, 70 грн та сума штрафних санкцій складає 70 207, 65 грн;
- Визнати незаконним та скасувати Податкове повідомлення рішення № 25905240206 від 06 квітня 2026 року, відповідно до якого розрахунок штрафних санкцій складає 1020 грн.
- Визнати незаконним та скасувати Податкове повідомлення рішення № 25910240206 від 06 квітня 2026 року відповідно до якого розрахунок штрафних санкцій складає 1020 грн;
- Визнати незаконним та скасувати Податкове повідомлення рішення № 25911240206 від 06 квітня 2026 року відповідно до якого розрахунок штрафних санкцій складає 8 647, 00 грн;
Протоколом автоматизованого розподілу судової справи між суддями для розгляду зазначеної справи визначено головуючого суддю Вісьтак М. Я.
Суд зазначає, що подана позовна заява відповідає вимогам ст. 160-161 Кодексу адміністративного судочинства України.
Підстав, установлених ст. 169 Кодексу адміністративного судочинства України для залишення позовної заяви без руху, повернення позовної заяви, чи відмови у відкритті провадження в адміністративній справі, згідно з ст. 170 Кодексу адміністративного судочинства України не встановлено.
Вирішуючи питання про те, за якими правилами позовного провадження (загального чи спрощеного) буде розглядатися справа, як це передбачено п. 4 ч. 9 ст. 171 Кодексу адміністративного судочинства України, суд приймає до уваги наступне.
Частиною 3 ст. 12 Кодексу адміністративного судочинства України для розгляду справ, які через складність або інші обставини недоцільно розглядати у спрощеному позовному провадженні призначене загальне позовне провадження.
Згідно з ч. 3 ст. 257 Кодексу адміністративного судочинства України при вирішенні питання про розгляд справи за правилами спрощеного або загального позовного провадження суд враховує: 1) значення справи для сторін; 2) обраний позивачем спосіб захисту; 3) категорію та складність справи; 4) обсяг та характер доказів у справі, в тому числі чи потрібно у справі призначати експертизу, викликати свідків тощо; 5) кількість сторін та інших учасників справи; 6) чи становить розгляд справи значний суспільний інтерес; 7) думку сторін щодо необхідності розгляду справи за правилами спрощеного позовного провадження.
Відповідно до ч. 4 ст. 12 Кодексу адміністративного судочинства України виключно за правилами загального позовного провадження розглядаються справи у спорах: 1) щодо оскарження нормативно-правових актів, за винятком випадків, визначених цим Кодексом; 2) щодо оскарження рішень, дій та бездіяльності суб`єкта владних повноважень, якщо позивачем також заявлено вимоги про відшкодування шкоди, заподіяної такими рішеннями, діями чи бездіяльністю, у сумі, що перевищує п`ятсот розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб; 3) про примусове відчуження земельної ділянки, інших об`єктів нерухомого майна, що на ній розміщені, з мотивів суспільної необхідності; 4) щодо оскарження рішення суб`єкта владних повноважень, на підставі якого ним може бути заявлено вимогу про стягнення грошових коштів у сумі, що перевищує п`ятсот розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб; 5) щодо оскарження рішень Національної комісії з реабілітації у правовідносинах, що виникли на підставі Закону України «Про реабілітацію жертв репресій комуністичного тоталітарного режиму 1917-1991 років»; 6) щодо оскарження індивідуальних актів Національного банку України, Фонду гарантування вкладів фізичних осіб, Міністерства фінансів України, Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку, рішень Кабінету Міністрів України, визначених частиною першою статті 266-1 цього Кодексу.
Відповідно до положень статті 12 Кодексу адміністративного судочинства України справа підлягає розгляду за правилами загального позовного провадження.
Призначаючи справу до розгляду суд приймає до уваги, що згідно з ст. 179 Кодексу адміністративного судочинства України для виконання завдання підготовчого провадження в кожній судовій справі, яка розглядається за правилами загального позовного провадження, проводиться підготовче засідання. Дата і час підготовчого засідання призначається судом з урахуванням обставин справи і необхідності вчинення відповідних процесуальних дій. Підготовче засідання має бути розпочате не пізніше ніж через тридцять днів з дня відкриття провадження у справі.
З огляду на зазначене, суд дійшов висновку про призначення підготовчого засідання з урахуванням часу, необхідного для належного повідомлення усіх учасників судового процесу про судове засідання, завантаженості суду та розумних строків розгляду справи.
Окрім цього, з урахуванням викладених обставин, з метою забезпечення повного, всебічного та об`єктивного розгляду справи, суд вважає за доцільне зобов`язати позивача надати документи, зазначені у додатках до позовної заяви, поданої через підсистему «Електронний суд» Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи.
Вказані документи необхідно подати у паперовій формі (оригінали або належним чином засвідчені копії) наручно до суду або надіслати поштовим відправленням у встановлений судом строк.
Така вимога зумовлена необхідністю належного оформлення матеріалів справи у паперовому вигляді для подальшого їх зберігання, а також з метою забезпечення можливості повноцінної оцінки їх змісту судом, належного долучення до матеріалів справи та підтвердження їх автентичності. Окрім цього, надання документів у доступній для всіх учасників формі сприятиме дотриманню принципів змагальності та рівності сторін у судовому процесі.
Враховуючи викладене, керуючись статтями 79, 171, 243 та 248 Кодексу адміністративного судочинства України, суд
ухвалив:
Відкрити провадження у адміністративній справі за позовною заявою приватного виконавця Турчина Андрія Анатолійовича до Головного управління Державної податкової служби у м. Києві про визнання протиправними дій та скасування рішення.
Розгляд справи буде проводитись суддею Вісьтак М. Я. одноособово у порядку загального позовного провадження.
Розпочати підготовче провадження у справі.
Призначити підготовче засідання на 18 червня 2026 року о 09:30 год. у приміщенні Київського окружного адміністративного суду (місцезнаходження: 01133, м. Київ, бульвар Лесі Українки, 26А).
Учасникам справи направити копію ухвали про відкриття провадження у справі.
Запропонувати відповідачу упродовж п`ятнадцяти днів з дня одержання копії ухвали про відкриття провадження у справі подати суду відзив на позовну заяву разом з доказами, які підтверджують обставини, на яких ґрунтуються заперечення відповідача, якщо такі докази не надані позивачем, та документами, що підтверджують надіслання (надання) копії відзиву і доданих до нього доказів іншим учасникам справи. У разі ненадання відповідачем відзиву у встановлений судом строк без поважних причин, суд здійснюватиме розгляд справи на підставі наявних у ній доказів. Попередити відповідача про те, що відповідно до частини четвертої статті 159 Кодексу адміністративного судочинства України неподання суб`єктом владних повноважень відзиву на позов без поважних причин може бути кваліфіковано судом як визнання позову.
Запропонувати позивачеві протягом п`яти днів з дня отримання відзиву на позовну заяву подати до суду відповідь на відзив та/або клопотання про розгляд справи у судовому засіданні з повідомленням сторін.
Запропонувати відповідачу подати до суду заперечення щодо наведених позивачем у відповіді на відзив пояснень, міркувань та аргументів протягом п`яти днів з дня отримання відповіді на відзив.
Зобов`язати представника приватного виконавця Турчина Андрія Анатолійовича надати:
-документи, зазначені у додатках до позовної заяви, поданої через підсистему «Електронний суд» Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи, наручно або надіслати поштовим відправленням протягом п`ятнадцяти днів з дня отримання ухвали суду.
Роз`яснити учасникам справи про можливість отримання інформації по справі, що розглядається, на офіційному веб-порталі судової влади України в мережі Інтернет за посилання: http://adm.ko.court.gov.ua/sud1070/.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання.
Ухвала окремому оскарженню не підлягає.
Суддя Вісьтак М.Я.