Єдиний державний реєстр судових рішень
ЗАКАРПАТСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
Р І Ш Е Н Н Я
і м е н е м У к р а ї н и
01 травня 2026 рокум. Ужгород№ 260/8660/25
Закарпатський окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Луцович М.М., розглянувши у письмовому провадженні в порядку спрощеного позовного провадження адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 , РНОКПП НОМЕР_1 ) до Головного управління Пенсійного фонду України в Херсонській області (вул. Валентини Крицак, буд. 6, м. Херсон, Херсонський р-н, Херсонська обл., 73028, код ЄДРПОУ 21295057) про визнання протиправним рішення, зобов`язання вчинити дії,-
В С Т А Н О В И В :
ОСОБА_1 звернувся до Закарпатського окружного адміністративного суду з адміністративним позовом до Головного управління Пенсійного фонду України в Херсонській області, в якому просить: визнати протиправними дії Головного управління Пенсійного фонду України в Херсонській області щодо відмови у виплаті ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , грошової допомоги в розмірі десяти місячних пенсій та скасувати рішення №072350013303 від 01.10.2025 року «Про відмову у перерахунку пенсії»; зобов`язати Головне управління Пенсійного фонду України в Херсонській області зарахувати ОСОБА_1 до спеціального стажу періоди його роботи: з 11.09.1998 р. по 31.08.1999 р. на посаді вчителя фізики з 12-ти годинним тижневим навантаженням Солотвинської ЗОШ І-ІІІ ст. № 3, як робота за основним місцем роботи, яка дає право на призначення грошової допомога в розмірі десяти місячних пенсій; зобов`язати Головне управління Пенсійного фонду України в Херсонській області призначити та виплатити ОСОБА_1 грошову допомогу в розмірі десяти місячних пенсій, право на отримання якої встановлене п. 7-1 Прикінцевих положень Закону України «Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування».
Мотивуючи вимоги позову позивач, зазначив, що протягом всього періоду працював за основним місцем роботи на посаді вчителя фізики, а доводи Пенсійного фонду про те, що основним місцем роботи позивача у період з 11.09.1998 р. по 31.08.1999 р. було посада секретар Солотвинської селищної ради є безпідставними. Вказує, що на день призначення пенсії він мав понад 35 років стажу на посадах вчителя, а тому згідно п.7-1 Прикінцевих положень Закону України «Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування» набув право на виплату грошової допомоги, яка не підлягає оподаткуванню, у розмірі їх десяти місячних пенсій станом на день її призначення.
Ухвалою Закарпатського окружного адміністративного суду від 07 листопада 2026 року прийнято позовну заяву до розгляду, відкрито провадження у справі в порядку спрощеного позовного провадження (без виклику сторін).
Позиція Головного управління Пенсійного фонду в Херсонській області щодо позовних вимог висловлена ним у відзиві на позовну заяву, відповідно до змісту якого заперечував проти їхнього задоволення. Зазначив на обґрунтування такої позиції, що за результатами розгляду заяви позивача про виплату одноразової грошової допомоги згідно п.7-1 розділу ХV Прикінцевих положень Закону України «Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування» прийнято рішення №072350013303 від 01.10.2025 про відмову у проведенні перерахунку пенсії, у зв`язку з відсутністю необхідного спеціального трудового стажу. Позивачем було надано довідку від 05.09.2025 №100 про підтвердження спеціального стажу, видану Солотвинським ліцеєм з угорською мовою навчання імені Яноша Бойоі Солотвинської селищної ради Тячівського району Закарпатської області. Згідно вказаної довідки з 10.09.1998 позивач переведений з посади вчителя фізики (повна ставка) на посаду вчителя фізики з 12-ти годинним тижневим навантаженням Солотвинської ЗОШ І-ІІІ ст. №3. В той же час, відповідно до записів трудової книжки від 01.09.1989 серії НОМЕР_2 , позивач призначений секретарем Солотвинської селищної ради з 11.09.1998 по 01.09.1999. Тобто, наявна робота за сумісництвом. Оскільки ОСОБА_1 не надав документів, які б підтверджували основну роботу, його спеціальний трудовий стаж склав - 34 роки 07 місяців 29 днів. Тобто у позивача відсутні необхідні 35 років стажу на посадах, робота на яких дає право на призначення грошової допомоги, яка не підлягає оподаткуванню, у розмірі десяти місячних пенсій.
Відповідно до положень ч.5 ст.262, ч.1 ст.263 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС України) суд розглядає справу в порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення сторін (у письмовому провадженні) за наявними у справі матеріалами.
Суд зазначає, що судове рішення у справі, постановлене у письмовому провадженні, складено у повному обсязі відповідно до ч.4 ст.243 КАС України, з врахуванням положень ст.263 КАС України.
Згідно з ч.5 ст.250 КАС України датою ухвалення судового рішення в порядку письмового провадження є дата складення повного судового рішення.
Розглянувши подані документи і матеріали, всебічно і повно з`ясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтується позов, об`єктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, судом встановлено наступне.
Сторонами не заперечується, що позивач перебуває на обліку в Головному управлінні Пенсійного фонду України в Закарпатській області та з 14.05.2025 отримує пенсію за віком, призначену відповідно до Закону України «Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування».
23.09.2025 позивач звернувся до територіального органу Пенсійного фонду України із заявою щодо виплати одноразової грошової допомоги згідно п.7-1 розділу ХV Прикінцевих положень Закону України «Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування».
За принципом екстериторіальності заява від 23.09.2025 розглядалась Головним управлінням Пенсійного фонду України в Херсонській області.
За результатами розгляду заяви позивача від 23.09.2025 відповідачем прийнято рішення №072350013303 від 01.10.2025 про відмову ОСОБА_1 у проведенні перерахунку пенсії у зв`язку з призначенням грошової допомоги у розмірі десяти місячних пенсій відповідно до пункту 7-1 Прикінцевих положень зі зміною стажу відповідно до Закону України «Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування», у зв`язку з відсутністю необхідного спеціального трудового стажу.
За матеріалами пенсійної справи до спеціального стажу не зарахований період роботи з 11.09.1998 по 31.08.1999. Згідно довідки від 05.09.2025 №100, виданою Солотвинським ліцеєм з угорською мовою навчання імені Яноша Бойої Солотвинської селищної ради Тячівського району Закарпатської області ОСОБА_1 з 10.09.1998 року переведений з посади вчителя фізики (повна ставка) на посаду вчителя фізики з 12-ти годинним тижневим навантаженням Солотвинської ЗОШ І-ІІІ ст. №3. Але відповідно до записів трудової книжки від 01.09.1989 серії НОМЕР_2 , заявник призначений секретарем Солотвинської селищної ради з 11.09.1998 по 01.09.1999 pp., 20.09.1998 присвоєно одинадцятий ранг державного службовця (записи №№5,6,7). Тобто наявна робота за сумісництвом. Документів, що підтверджують роботу в Солотвинському ліцеї з угорською мовою навчання імені Яноша Бойої Солотвинської селищної ради Тячівського району Закарпатської області, як основну, до матеріалів справи не долучено. Отже, спеціальний трудовий стаж заявника становить 34 роки 07 місяців 29 днів, тобто відсутні необхідні 35 років стажу на посадах, робота на яких дає право на призначення грошової допомоги, яка не підлягає оподаткуванню, у розмірі десяти місячних пенсій.
Не погоджуючись з такими діями відповідача, позивач звернувся до суду з даним позовом.
Враховуючи вимоги частини 2 статті 19 Конституції України та частини 2 статті 2 КАС України, законодавцем визначено критерії для оцінювання рішень, дій чи бездіяльності суб`єктів владних повноважень, які одночасно є принципами адміністративної процедури, що вироблені у практиці європейських країн.
Наведена норма означає, що суб`єкт владних повноважень зобов`язаний діяти лише на виконання закону, за умов і обставин, визначених ним, вчиняти дії, не виходячи за межі прав та обов`язків, дотримуватися встановленої законом процедури, обирати лише встановлені законодавством України способи правомірної поведінки під час реалізації своїх владних повноважень.
Принципи, засади і механізми функціонування системи загальнообов`язкового державного пенсійного страхування, призначення, перерахунку і виплати пенсій, надання соціальних послуг визначає Закон України «Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування» №1058-IV від 09.07.2003 (надалі по тексту також Закон №1058-IV).
За змістом пункту 1 частини 1 статті 8 Закону №1058-IV, право на отримання пенсій та соціальних послуг із солідарної системи мають громадяни України, які застраховані згідно із цим Законом та досягли встановленого цим Законом пенсійного віку чи визнані особами з інвалідністю в установленому законодавством порядку і мають необхідний для призначення відповідного виду пенсії страховий стаж, а в разі смерті цих осіб - члени їхніх сімей, зазначені у статті 36 цього Закону, та інші особи, передбачені цим Законом.
Частиною 1 статті 24 Закону №1058-IV страховий стаж визначено як період (строк), протягом якого особа підлягає загальнообов`язковому державному пенсійному страхуванню та за який щомісяця сплачені страхові внески в сумі не меншій, ніж мінімальний страховий внесок.
Страховий стаж обчислюється територіальними органами Пенсійного фонду відповідно до вимог цього Закону за даними, що містяться в системі персоніфікованого обліку, а за періоди до впровадження системи персоніфікованого обліку - на підставі документів та в порядку, визначеному законодавством, що діяло до набрання чинності цим Законом, а також даних, включених на підставі цих документів до реєстру застрахованих осіб Державного реєстру загальнообов`язкового державного соціального страхування (частина 2 статті 24 Закону №1058).
Приписами пункту 7-1 розділу ХV «Прикінцеві положення» Закону №1058-IV визначено, що особам, які на день досягнення пенсійного віку, передбаченого статтею 26 цього Закону, працювали в закладах та установах державної або комунальної форми власності на посадах, робота на яких дає право на призначення пенсії за вислугу років відповідно до пунктів «е»-«ж» статті 55 Закону України «Про пенсійне забезпечення», і мають страховий стаж (для чоловіків - 35 років, для жінок - 30 років) на таких посадах, а також якщо вони до цього не отримували будь-яку пенсію, при призначенні пенсії за віком виплачується грошова допомога, яка не підлягає оподаткуванню, у розмірі їх десяти місячних пенсій станом на день її призначення.
Виплата зазначеної грошової допомоги здійснюється за рахунок коштів Державного бюджету України.
Порядок обчислення стажу, який дає право на призначення грошової допомоги, та механізм виплати цієї допомоги встановлюються Кабінетом Міністрів України.
Кабінет Міністрів України постановою від 23.11.2011 за №1191 затвердив Порядок обчислення страхового стажу, що дає право на призначення грошової допомоги, та її виплати, який визначає умови обчислення страхового стажу, що дає право на призначення грошової допомоги відповідно до пункту 7-1 Розділу ХV «Прикінцеві положення» Закону України «Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування» (надалі по тексту також - Порядок №1191).
За приписами пункту 2 Порядку №1191, до страхового стажу, який визначає право на виплату грошової допомоги, зараховуються періоди роботи в закладах та установах державної та комунальної форми власності на посадах, робота на яких дає право на призначення пенсії за вислугу років відповідно до пунктів «е» і «ж» статті 55 Закону України «Про пенсійне забезпечення», що передбачені, зокрема, Переліком закладів і установ освіти, охорони здоров`я та соціального захисту і посад, робота на яких дає право на пенсію за вислугу років, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 04.11.1993 за №909 «Про перелік закладів і установ освіти, охорони здоров`я та соціального захисту і посад, робота на яких дає право на пенсію за вислугу років» (надалі по тексту також Перелік №909, Перелік від 04.11.1993 за №909).
Пунктом 5 Порядку №1191 передбачено, що грошова допомога надається особам, яким починаючи з 1 жовтня 2011 року призначається пенсія за віком відповідно до Закону України «Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування» та які на день досягнення пенсійного віку, передбаченого статтею 26 зазначеного Закону, працювали в закладах та установах державної або комунальної форми власності на посадах, робота на яких дає право на призначення пенсії за вислугу років відповідно до пунктів «е»-«ж» статті 55 Закону України «Про пенсійне забезпечення», і мають страховий стаж (для чоловіків - 35 років, для жінок - 30 років) на таких посадах, а також якщо вони до цього не отримували будь-яку пенсію.
Для визначення розміру грошової допомоги враховується місячний розмір пенсії, обчислений згідно із статтями 27 і 28 Закону України «Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування», станом на день її призначення (пункт 6 Порядку №1911).
Згідно пункту 7 Порядку №1911 виплата грошової допомоги здійснюється органами Пенсійного фонду України одноразово у розмірі десяти місячних пенсій за рахунок коштів Державного бюджету України одночасно з першою виплатою пенсії, яка призначена до виплати.
Аналіз наведених норм свідчить про те, що право особи на отримання грошової допомоги у розмірі десяти місячних пенсій пов`язується з наявністю у неї необхідного спеціального страхового стажу (35 років для чоловіків) роботи на певних визначених законодавством посадах й вихід на пенсію саме з цих посад в закладах та установах державної та комунальної форми власності, а також неотримання такою особою до моменту виходу на пенсію за віком відповідно до Закону України «Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування» будь-якого іншого виду пенсії.
Аналогічна правова позиція, викладена, зокрема, в постановах Верховного Суду від 20.02.2019 у справі №462/5636/16-а, від 19.03.2019 у справі №466/5637/17.
Як з`ясовано судом, позивачу вперше призначено пенсію за віком з 14.05.2025. До цього часу позивач не отримував будь-якого іншого виду пенсії. Відповідачем не наведено жодних доводів, які б спростовували дану обставину.
Як установлено судом, підставою для відмови у призначенні позивачу грошової допомоги, встановленої пунктом 7-1 розділу XV «Прикінцеві положення» Закону №1058-IV, слугували висновки відповідача про відсутність у нього необхідного спеціального стажу та не врахування до цього стажу періоду роботи позивача з 11.09.1998 по 31.08.1999 на посаді вчителя фізика з 12-ти годинним тижневим навантаженням Солотвинської ЗОШ І-ІІІ ст. № 3, з огляду на наявність роботи за сумісництвом.
Так, відповідно до записів трудової книжки серії НОМЕР_2 від 01.09.1989 позивач 10 вересня 1998 року ОСОБА_1 переведений з посади вчителя фізики на посаду вчителя фізики з 12-ти годинним тижневим навантаженням Солотвинської ЗОШ І-ІІІ ст. № 3, згідно з наказом № 1146-к від 10.09.1998 року.
Наступним записом ОСОБА_1 призначений на посаду секретаря Солотвинської селищної Ради з 11 вересня 1998 року (Розпорядження № 21 від 11.09.1998р.).
Згідно запису №7 трудової книжки серії НОМЕР_2 від 01.09.1989 ОСОБА_1 звільнений з посади секретаря Солотвинської селищної Ради (Розпорядження № 11 від 31.08.1999).
Відповідно до довідки Солотвинського ліцею з угорською мовою навчання імені Яноша Бойоі Солотвинської селищної ради Тячівського району Закарпатської області про підтвердження спеціального стажу для призначення пенсії за вислугу років № 100 від 05.09.2025 року така видана ОСОБА_1 про те, що зазначена особа працювала в Солотвинському ліцеї з угорською мовою навчання імені Яноша Бойоі Солотвинської селищної ради Тячівського району Закарпатської області, комунальної форми власності, за основним місцем роботи і за період з 15.08.1989 по теперішній час працював в закладах і установах освіти, охорони здоров`я та соціального захисту, робота на яких дає право на пенсію за вислугу років відповідно до п. «е» статті 55 Закону України «Про пенсійне забезпечення» за професією, посадою вчитель фізики, вихователь ГПД, військовий керівник (ДПЮ), що передбачена Постановою КМУ від 04.11.1993 р. № 909 «Про перелік закладів і установ освіти, охорони здоров`я та соціального захисту і посад, робота на яких дає право на пенсію за вислугу років».
Крім того, згідно довідки Солотвинського ліцею з угорською мовою навчання імені Яноша Бойоі Солотвинської селищної ради Тячівського району Закарпатської області про підтвердження спеціального стажу для призначення пенсії за вислугу років №88 від 01.08.2025 ОСОБА_1 з 10.09.1998 переведений з посади вчителя фізики (повна ставка) на посаду вчителя фізики з 12-ти годинним тижневим навантаженням Солотвинської ЗОШ І-ІІІ ст. № 3 згідно наказу № 1146-к від 10.09.1998 року, за основним місцем роботи.
Вказані довідки було досліджено відповідачем, більше того посилання на довідку № 100 від 05.09.2025 року міститься і в оскаржуваному рішенні, з огляду на що, суд вважає безпідставними доводи відповідача про те, що документів, що підтверджують роботу в Солотвинському ліцеї з угорською мовою навчання імені Яноша Бойої Солотвинської селищної ради Тячівського району Закарпатської області, як основну, позивачем не долучено.
Верховний Суд у постанові від 20.02.2019 у справі №462/5636/16-а дійшов висновку, що право особи на отримання грошової допомоги у розмірі десяти місячних пенсій пов`язується з наявністю у нього необхідного спеціального страхового стажу роботи на певних визначених законодавством посадах й вихід на пенсію саме з цих посад в закладах та установах державної та комунальної форми власності, а також неотримання такою особою до моменту виходу на пенсію за віком відповідно до Закону №1058-IV будь-якого іншого виду пенсії.
Крім того, Велика Палата Верховного Суду у постанові від 30.01.2019 у справі №442/456/17 звернула увагу, що сумісництвом є виконання працівником, крім основної, іншої регулярної оплачуваної роботи на умовах трудового договору у вільний від основної роботи час на тому самому або іншому підприємстві, в установі, організації.
Зарахування роботи на посаді викладача до спеціального педагогічного стажу не ставиться в залежність від того, було це основним місцем роботи особи чи за сумісництвом, за умови, якщо викладацька робота за сумісництвом займає не менше ніж 180 годин на навчальний рік, а також якщо працівникам підприємств, установ, організацій, які крім основної роботи працювали за сумісництвом на посадах науково-педагогічних або педагогічних працівників з обсягом роботи не менше ніж на 0,25 посадового окладу (ставки заробітної плати).
Велика Палата Верховного Суду вирішуючи спори, пов`язані із застосуванням постанови Кабінету Міністрів України «Про перелік закладів і установ освіти, охорони здоров`я та соціального захисту і посад, робота на яких дає право на пенсію за вислугу років» №909 від 04.11.1993, дійшла висновків про недопустимість формальних (дискримінаційних) підходів органів ПФУ до реалізації особою конституційного права на соціальний захист при наявності підтвердженого стажу роботи у закладах і установах освіти, охорони здоров`я та соціального захисту.
Суд вказує, що подані позивачем документи достовірно підтверджували трудову діяльність позивача у спірний період з 11.09.1998 по 31.08.1999 за основним місцем роботи.
Більше того зарахування роботи на посаді вчителя до спеціального педагогічного стажу не ставиться в залежність від того, було це основним місцем роботи особи чи за сумісництвом, за умови, якщо викладацька робота за сумісництвом займає не менше ніж 180 годин на навчальний рік, а також якщо працівникам підприємств, установ, організацій, які крім основної роботи працювали за сумісництвом на посадах науково-педагогічних або педагогічних працівників з обсягом роботи не менше ніж на 0,25 посадового окладу (ставки заробітної плати).
Відтак, враховуючи те, що у період з 11.09.1998 по 31.08.1999 позивач працював за основним місцем роботи на педагогічній посаді з 12-ти годинним тижневим навантаженням (48 годин на місяць), то такий період слід зарахувати до спеціального стажу, який дає право позивачу на призначення грошової допомоги, яка не підлягає оподаткуванню, у розмірі десяти місячних пенсій.
Даючи оцінку спірному рішенню, яке зумовило звернення позивача до суду з даним позовом, суд дійшов висновку, що рішення Головного управління Пенсійного фонду України в Херсонській області №072350013303 від 01.10.2025 не відповідає визначеним частиною другою статті 2 КАС України критеріям до такого роду рішень і чинному законодавству та порушує право позивача на призначення пенсії за віком відповідно до Закону № 1058-IV, тому таке рішення слід визнати протиправним та скасувати, задовольнивши позовні вимоги в цій частині.
При цьому суд вважає необґрунтованою вимогу позивача про визнання протиправними дій Головного управління Пенсійного фонду України в Херсонській області щодо відмови у виплаті грошової допомоги в розмірі десяти місячних пенсій, адже наслідком таких дій відповідача є прийняття спірного рішення за результатами розгляду заяви позивача від 23.09.2025 і саме таке рішення порушує права позивача. Отже, в цій частині позовних вимог слід відмовити.
Аналізуючи наведені нормативні положення та з огляду на встановлені обставини справи, суд дійшов висновку про необхідність зарахування до спеціального стажу, який дає право на виплату грошової допомоги у розмірі 10 місячних пенсій, періоду роботи з 11.09.1998 по 31.08.1999 вчителем фізики з 12-ти годинним тижневим навантаженням в Солотвинській ЗОШ І-ІІІ ст. №3.
Враховуючи вищевказане, наведені норми законодавства та правові позиції Верховного Суду, суд дійшов висновку, що у зв`язку із зарахуванням спірного періоду роботи з 11.09.1998 по 31.08.1999 вчителем фізики з 12-ти годинним тижневим навантаженням в Солотвинській ЗОШ І-ІІІ ст. №3 до спеціального стажу роботи, у позивача наявний необхідний спеціальний стаж роботи (більше 35 років) на посадах, робота на яких дає право на призначення пенсії за вислугу років відповідно до пункту «е» - «ж» статті 55 Закону України «Про пенсійне забезпечення», а тому позивач має право на нарахування та виплату грошової допомоги, яка передбачена пунктом 7-1 Розділу XV «Прикінцеві положення» Закону №1058-IV.
Отже, з метою повного захисту прав, свобод, інтересів позивача, суд вважає, що позовні вимоги підлягають частковому задоволенню шляхом визнання протиправним та скасування рішення Головного управління Пенсійного фонду України в Херсонській області №072350013303 від 01.10.2025 та зобов`язання Головного управління Пенсійного фонду України в Херсонській області нарахувати та виплатити позивачу грошову допомогу в розмірі десяти місячних пенсій станом на день призначення пенсії за віком відповідно до пункту 7-1 розділу XV «Прикінцеві положення» Закону України «Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування», зарахувавши до спеціального стажу, який дає право на виплату грошової допомоги у розмірі десяти місячних пенсій, період роботи з 11.09.1998 по 31.08.1999 на посаді вчителя фізики з 12-ти годинним тижневим навантаженням в Солотвинській ЗОШ І-ІІІ ст. №3 згідно трудової книжки серії НОМЕР_2 від 01.09.1989.
Відповідно до ч.1 ст.9 КАС України, розгляд і вирішення справ в адміністративних судах здійснюються на засадах змагальності сторін та свободи в наданні ними суду своїх доказів і у доведенні перед судом їх переконливості.
Згідно з частиною 2 статті 77 КАС України, в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб`єкта владних повноважень обов`язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача.
За таких обставин, виходячи з меж заявлених позовних вимог, суд дійшов висновку про наявність підстав для задоволення позовних вимог частково.
Враховуючи приписи статті 139 КАС України, суд дійшов висновку про необхідність стягнення з відповідача за рахунок його бюджетних асигнувань на користь позивача судові витрати зі сплати судового збору у розмірі 1211,20 грн.
Керуючись ст.ст. 72,77,94, 241 -246, 262, 295 КАС України , суд
В И Р І Ш И В:
Позовну заяву ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 , РНОКПП НОМЕР_1 ) до Головного управління Пенсійного фонду України в Херсонській області (вул. Валентини Крицак, буд. 6, м. Херсон, Херсонський р-н, Херсонська обл., 73028, код ЄДРПОУ 21295057) про визнання протиправним рішення, зобов`язання вчинити дії - задовольнити частково.
Визнати протиправним та скасувати рішення Головного управління Пенсійного фонду України в Херсонській області №072350013303 від 01.10.2025, яким відмовлено ОСОБА_1 в призначенні грошової допомоги в розмірі десяти місячних пенсій.
Зобов`язати Головне управління Пенсійного фонду України в Херсонській області нарахувати та виплатити ОСОБА_1 грошову допомогу в розмірі десяти місячних пенсій станом на день призначення пенсії за віком відповідно до пункту 7-1 розділу XV «Прикінцеві положення» Закону України «Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування», зарахувавши до спеціального стажу, який дає право на виплату грошової допомоги у розмірі десяти місячних пенсій, період роботи з 11.09.1998 по 31.08.1999 на посаді вчителя фізики з 12-ти годинним тижневим навантаженням в Солотвинській ЗОШ І-ІІІ ст. №3 згідно трудової книжки серії НОМЕР_2 від 01.09.1989.
В задоволенні інших позовних вимог - відмовити.
Стягнути з Головного управління Пенсійного фонду України в Херсонській області (вул. Валентини Крицак, буд. 6, м. Херсон, Херсонський р-н, Херсонська обл., 73028, код ЄДРПОУ 21295057) за рахунок його бюджетних асигнувань на користь ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 , РНОКПП НОМЕР_1 ) сплачений судовий збір в сумі 1211,20 грн (одна тисяча двісті одинадцять гривень двадцять копійок).
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги, рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Апеляційна скарга на рішення суду може бути подана протягом тридцяти днів з дня складення повного тексту судового рішення безпосередньо до Восьмого апеляційного адміністративного суду.
СуддяМ.М. Луцович