Єдиний державний реєстр судових рішень
Справа №760/9800/26
Провадження №3/760/3292/26
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
22 квітня 2026 року м. Київ
Суддя Солом`янського районного суду м. Києва Мозолевська О.М., розглянувши матеріал про адміністративне правопорушення, що надійшов з Управління стратегічних розслідувань у м. Києві Департаменту стратегічних розслідувань Національної поліції України про притягнення до адміністративної відповідальності
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянки України, тимчасово безробітна, зареєстрованої проживаючої за адресою: АДРЕСА_1 ,
у вчиненні адміністративних правопорушень, передбачених ч. 1 ст. 172-6 КУпАП, -
В С Т А Н О В И В:
07.04.2026 до Солом`янського районного суду м. Києва надійшов матеріал про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 за ч. 1 ст. 172-6 КУпАП, який 07.04.2026 протоколом автоматизованого розподілу визначений судді Мозолевській О.М..
Разом з цим, 07.04.2026 до Солом`янського районного суду м. Києва надійшов матеріал про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 за ч. 1 ст. 172-6 КУпАП, справа №760/9803/26 який визначено та передано для розгляду судді Мозолевській О.М.
Згідно вимог ч. 2 ст. 36 КУпАП якщо особа вчинила кілька адміністративних правопорушень, справи про які одночасно розглядаються одним і тим же органом (посадовою особою), стягнення накладається в межах санкції, встановленої за більш серйозне правопорушення з числа вчинених. До основного стягнення в цьому разі може бути приєднано одне з додаткових стягнень, передбачених статтями про відповідальність за будь-яке з вчинених правопорушень.
Враховуючи те, що вказані справи щодо однієї особи, надійшли до Солом`янського районного суду м. Києва, суд вважає за необхідне зазначені справи об`єднати в одне провадження.
Згідно протоколу №476 від 03.04.2026 ОСОБА_1 обіймаючи посаду адміністратора відділу надання адміністративних послуг Центру (управління) надання адміністративних послуг Соло?янської районної в місті Києві державної адміністрації, будучи державним службовцем категорії «В», відповідно до підпункту «в» пункту 1 частини 1 статті 3 Закону України «Про запобігання корупції», примітки до статті 172-6 КУпАП, являючись суб?єктом відповідальності, на якого поширюється дія даного Закону, у порушення вимог абзацу 2 частини 2 статті 45 Закону України «Про запобігання корупції», 21.08.2023 припинивши діяльність, пов?язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, 31.03.2025 о 16:22 несвоєчасно, без поважних причин подала декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави, або місцевого самоврядування, за 2023 рік (після звільнення), шляхом заповнення електронної форми через мережу Інтернет з використанням програмних засобів Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування у власному персональному електронному кабінеті, чим вчинила адміністративне правопорушення, пов?язане з корупцією, відповідальність за яке передбачена частиною 1 статті 172-6 КУпАП.
Також, відповідно до протоколу №477 від 03.04.2026 ОСОБА_1 обіймаючи посаду адміністратора відділу надання адміністративних послуг Центру (управління) надання адміністративних послуг Солом?янської районної в місті Києві державної адміністрації, будучи державним службовцем категорії «В», відповідно до підпункту «в» пункту 1 частини 1 статті З Закону України «Про запобігання корупції», примітки до статті 172-6 КУпАП, являючись суб?єктом відповідальності, на якого поширюється дія даного Закону, у порушення вимог абзацу 1 частини 2 статті 45 Закону України «Про запобігання корупції», 21.08.2023 припинивши діяльність, пов?язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, 26.11.2024 о 15:15 несвоєчасно, без поважних причин подала декларацію особи, яка припиняє діяльність, пов?язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, за період, не охоплений раніше поданими деклараціями (при звільненні), шляхом заповнення електронної форми через мережу Інтернет з використанням програмних засобів Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання Функцій держави або місцевого самоврядування у власному персональному електронному кабінеті, правопорушення, пов?язане з корупцією, відповідальність за яке передбачена частиною 1 статті 172-6 КУПАП.
У судовому засіданні ОСОБА_1 вину у вчинених адміністративних правопорушеннях визнала.
Також, у судовому засіданні заслухано прокурора Солом`янської окружної прокуратури м. Києва яка підтримала обставини викладені в адміністративних протоколах та просила суд визнати винною ОСОБА_1 та застосувати до останньої покарання у вигляді штрафу встановленого санкцією статті 172-6 КУпАП.
Суд заслухавши особу, яка притягується до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , врахувавши думку прокурора Солом`янської окружної прокуратури м. Києва, дослідивши матеріали справи про адміністративні правопорушення, дійшов наступного висновку.
Відповідно до наказу Центру (управління) надання адміністративних послуг Солом?янської районної в місті Києві державної адміністрації від 10.03.2023 №20-к «Про призначення ОСОБА_2 » ОСОБА_2 призначено на посаду адміністратора відділу надання адміністративних послуг Центру (управління) надання адміністративних послуг Солом?янської районної в місті Києві державної адміністрації з 13.03.2023.
13.03.2023 ОСОБА_2 прийняла Присягу державного службовця. Наказом Центру (управління) надання адміністративних послуг Солом?янської районної в місті Києві державної адміністрації від 13.07.2023 №77-к «Про присвоєння рангу державного службовця ОСОБА_2 » ОСОБА_2 присвоєно 9 ранг державного службовця, посада якої віднесена до категорії «В» посад державної служби.
Відповідно до посадової інструкції адміністратора відділу надання адміністративних послуг Центру (управління) надання адміністративних послуг Солом?янської районної в місті Києві державної адміністрації вказана посада належить до категорії «В» посад державної служби.
Статтею 8 Закону України «Про державну службу» встановлено, що державний службовець зобов?язаний, зокрема, дотримуватися Конституції та законів України, діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Згідно з підпунктом «в» пункту 1 частини 1 статті 3 Закону України «Про запобігання корупції» державні службовці є суб?єктами, на яких поширюється дія цього Закону.
Статтею першою Закону України «Про запобігання корупції встановлено, що суб?єкти декларування - особи, зазначені у пункті 1, підпунктах «а», «»-«т» пункту 2, пункті 4 частини першої статті 3 цього Закону, інші особи, які зобов?язані подавати декларацію відповідно до цього Закону.
Відповідно до наказу Центру (управління) надання адміністративних послуг Солом?янської районної в місті Києві державної адміністрації від
21.08.2023 №96-к «Про звільнення ОСОБА_2 » ОСОБА_2 звільнено з посади адміністратора відділу надання адміністративних послуг Центру (управління) надання адміністративних послуг Солом?янської районної в місті Києві державної адміністрації з 21.03.2023.
Згідно актового запису про шлюб №84 від 29.01.2025, ОСОБА_2 змінила прізвище на ОСОБА_3 .
Отже, ОСОБА_1 , будучи державним службовцем, є суб?єктом на якого поширюється дія Закону України «Про запобігання корупції», суб?єктом декларування та суб?єктом відповідальності за вчинення правопорушень, пов?язаних з корупцією.
Враховуючи, що правопорушення, передбачене ч. 1 ст. 172-6 КУПАП, с правопорушенням, яке полягає в несвоєчасному поданні без поважних причин декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, факт подання її поза встановлений Законом строк утворює в діях ОСОБА_1 об?єктивну сторону правопорушення.
Суд дослідивши матеріали справи, оцінивши їх за своїм внутрішнім переконанням, яке ґрунтується на всебічному, повному і об`єктивному дослідженні всіх обставин справи в їх сукупності, дійшов висновку про наявність у діях ОСОБА_1 складу адміністративних правопорушень, передбачених ч. 1 ст. 172-6 КУпАП.
Відповідно до ст. 34 КУпАП обставин, що пом`якшують відповідальність за адміністративне правопорушення, судом не встановлено.
Відповідно до ст. 35 КУпАП обставин, що обтяжують відповідальність за адміністративне правопорушення, судом не встановлено.
Згідно ст. 36 КУпАП, якщо особа вчинила кілька адміністративних правопорушень, справи про які одночасно розглядаються одним і тим же органом (посадовою особою), стягнення накладається в межах санкції, встановленої за більш серйозне правопорушення з числа вчинених. До основного стягнення в цьому разі може бути приєднано одне з додаткових стягнень, передбачених статтями про відповідальність за будь-яке з вчинених правопорушень.
Відповідно до ст. 40-1 КУпАП судовий збір у провадженні по справі про адміністративне правопорушення у разі винесення судом (суддею) постанови про накладення адміністративного стягнення сплачується особою, на яку накладено таке стягнення. Розмір і порядок сплати судового збору встановлюється законом.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 36, 40, 172-6, 247, 283-285 КУпАП, -
П О С Т А Н О В И В:
Матеріали адміністративної справи №760/9800/26 (провадження №3/760/3292/26), та №760/9803/26 (провадження №760/3293/26) про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , у вчиненні адміністративних правопорушень, передбачених ч. 1 ст. 172-6 об`єднати в одне провадження.
Об`єднаній справі присвоїти №760/9800/26 (провадження №3/760/3292/26).
Визнати ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , винною у вчиненні адміністративних правопорушень, передбачених ч. 1 ст. 172-6 КУпАП.
Накласти на ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , адміністративні стягнення:
за ч. 1 ст. 172-6 КУпАП у вигляді штрафу в розмірі 50 (п`ятдесяти) неоподаткованих мінімумів доходів громадян, що становить 850 (вісімсот п`ятдесят) гривень 00 копійок в дохід держави;
за ч. 1 ст. 172-6 КУпАП у вигляді штрафу в розмірі 50 (п`ятдесяти) неоподаткованих мінімумів доходів громадян, що становить 850 (вісімсот п`ятдесят) гривень 00 копійок в дохід держави.
Згідно ст. 36 КУпАП остаточно призначити ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , стягнення у вигляді штрафу в розмірі 50 (п`ятдесяти) неоподаткованих мінімумів доходів громадян, що становить 850 (вісімсот п`ятдесят) гривень 00 копійок копійок в дохід держави.
Штраф необхідно сплатити за наступними реквізитами: Назва отримувача коштів: ГУК у м. Києві/Соломян.р-н/21081100; Код отримувача (код ЄДРПОУ): 37993783; Номер рахунку (IBAN): UA278999980313090106000026010; Банк отримувача: Казначейство України (ЕАП); Код класифікації доходів бюджету: 21081100; Призначення платежу: адміністративний штраф.
Стягнути з ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , судовий збір в розмірі 0,2 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб, що становить 665 (шістсот шістдесят п`ять) гривень 60 (шістдесят) копійок на користь держави, який необхідно сплатити за наступними реквізитами: Отримувач коштів ГУК у м. Києві / м.Київ / 22030106, Код отримувача (код за ЄДРПОУ 37993783, Банк отримувача Казначейство України (ЕАП), Рахунок отримувач UA908999980313111256000026001, Код класифікації доходів бюджету 22030106; Призначення платежу: 101, Судовий збір.
Штраф має бути сплачений порушником не пізніш як через 15-ть днів з дня вручення йому постанови про накладення штрафу, а в разі оскарження такої постанови - не пізніше як через 15-ть днів з дня повідомлення про залишення скарги без задоволення.
Штраф, накладений за вчинення адміністративного правопорушення, вноситься порушником в установу банку України.
У разі несплати правопорушником штрафу у вищевказаний строк, постанова про накладення штрафу надсилається для примусового виконання до відділу державної виконавчої служби за місцем проживання порушника, роботи або за місцезнаходженням його майна в поряду, встановленому законом.
У порядку примусового виконання постановив про стягнення штрафу за вчинення адміністративного правопорушення з правопорушника стягується подвійний розмір штрафу зазначений у постанові про стягнення штрафу.
Постанова по справі про адміністративні правопорушення може бути оскаржена до Київського апеляційного суду через Солом`янський районний суд м. Києва протягом 10-ти днів з дня її винесення.
Строк пред`явлення постанови до виконання три місяці.
Суддя О.М. МОЗОЛЕВСЬКА